Czy brązowa opalenizna stała się passe? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-10, 17:49   #31
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
Podciągam ten krzepiący wątek

Jak ktoś zawsze był śniady, to nie ma co mówić o opaleniźnie - śniady a opalony to raczej dwie różne rzeczy
Po załączonych tu zdjęciach gwiazd widać różnicę między tandentym wyglądem ("opalone") a klasą ("porcelanowe"), choć np taka Scarlett zawsze wygląda elegancko - a z kolei siostry Olsen (przynajmniej jak dla mnie) zawsze wyglądają pospolicie, więc raczej nawet blade nie powalają szlachetnością. Oczywiście tandetny wygląd w tym przypadku to jest kwestia natężenia opalenizny i połączenia jej z np blond balejażem
To prawda, że bladość uszlachetnia i wysubtelnia - kiedyś mówiono "szlachetna bladość". Była to domena szlachty, a hmm no cóż lud był mocno opalony Myślę też, że dużo zależy od tego, jaki efekt chce się uzyskać - tajemniczy, szlachetny a wręcz uwodzicielski, czy takiej plażowej, zabawowej dziewczyny. Wystarczy spojrzeć na K.Kardashian - w "jasnej" wersji wygląda po prostu jak syrena
Ważne też jest, żeby jedne drugich nie dyskryminowały z tego powodu. To jest głupie - ale ja np mam z tym problem. Jest to dyskryminacja na tle koloru skóry, czy to znaczy że jestem rasistką?

Chyba chodzi nie tyle o dyskryminację co o pewne stereotypy, które funkcjonują w naszej podświadomości.
Solaryjnej głupiutkiej dziewczyny (w białych kozakach) i chorej bladej wyniszczonej istoty stojacej nad własnym grobem.
Co do Kim K. nie widziałam jej nigdzie jasnej- zawsze ma bardzo mocną opaleniznę i taki mocny makijaż stąd jej syrenia wersja jest dla mnie tajemnicą
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 21:18   #32
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość
Chyba chodzi nie tyle o dyskryminację co o pewne stereotypy, które funkcjonują w naszej podświadomości.
Solaryjnej głupiutkiej dziewczyny (w białych kozakach) i chorej bladej wyniszczonej istoty stojacej nad własnym grobem.
Co do Kim K. nie widziałam jej nigdzie jasnej- zawsze ma bardzo mocną opaleniznę i taki mocny makijaż stąd jej syrenia wersja jest dla mnie tajemnicą
No wiesz, mam na myśli, że dziewczyny po solarce mówią o jasnoskórych, że są trupio blade, anemiczne i w ogóle. Wiesz, jak ktoś nie jest murzynem to jest chorobliwie blady. Kropka. A z kolei te jasne myślą często że te po solarce są głupie eee np ja tak myślę
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 21:43   #33
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
No wiesz, mam na myśli, że dziewczyny po solarce mówią o jasnoskórych, że są trupio blade, anemiczne i w ogóle. Wiesz, jak ktoś nie jest murzynem to jest chorobliwie blady. Kropka. A z kolei te jasne myślą często że te po solarce są głupie eee np ja tak myślę

Właśnie o to mi chodzi To nie rasizm tylko stereotyp.
Odkąd widziałam film Galerianki to nie mogę przestać kojarzyć wielu opalonych dziewczym z postacią z tego filmu- no nie mogę chociaz się staram.
No i dla niektórych ciemna karancja to uzależnienie. Od opalania można się tak samo uzależnić jak my od bladości (niektóre z nas).


Tanorexia Nervosa


Edytowane przez kkknnn
Czas edycji: 2009-11-10 o 21:55 Powód: dodaje zdjęcia
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 22:19   #34
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość
Właśnie o to mi chodzi To nie rasizm tylko stereotyp.
Odkąd widziałam film Galerianki to nie mogę przestać kojarzyć wielu opalonych dziewczym z postacią z tego filmu- no nie mogę chociaz się staram.
No i dla niektórych ciemna karancja to uzależnienie. Od opalania można się tak samo uzależnić jak my od bladości (niektóre z nas).


Tanorexia Nervosa
Zgadzam się z Tobą, ale stanowczo uważam, że za dużo nam się namnożyło ostatnio różnych rexii, holizmów i fobii. Chodzi w tym o to, żeby jak najwięcej osób czuło się dotkniętymi poważną chorobą z z jednym z tych poważnych, naukowych sufixów i użalało się nad oba zamiast podjąć jakikolwiek wysiłek samokrytyki A ja nie jestem za zrównywaniem kaprysów z prawdziwymi problemiami i chorobami (jak ANOreksja, ALKOholizm, KLAUSTROfobia).
Wyobraź sobie taką blądyneczkę, która wydaje wszystkie pieniądze na ciuchy, kosmetyki i błyskotki oraz zostawia fortunę na solarce, ale wmawia jej się że cierpi na tanoreksję i zakupoholizm. A więc ona czuje się szlachetną ofiarą losu i robi głupoty dalej
Uczulam tylko na pewne zjawiska medialne, nic personalnego
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 23:07   #35
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą, ale stanowczo uważam, że za dużo nam się namnożyło ostatnio różnych rexii, holizmów i fobii. Chodzi w tym o to, żeby jak najwięcej osób czuło się dotkniętymi poważną chorobą z z jednym z tych poważnych, naukowych sufixów i użalało się nad oba zamiast podjąć jakikolwiek wysiłek samokrytyki A ja nie jestem za zrównywaniem kaprysów z prawdziwymi problemiami i chorobami (jak ANOreksja, ALKOholizm, KLAUSTROfobia).
Wyobraź sobie taką blądyneczkę, która wydaje wszystkie pieniądze na ciuchy, kosmetyki i błyskotki oraz zostawia fortunę na solarce, ale wmawia jej się że cierpi na tanoreksję i zakupoholizm. A więc ona czuje się szlachetną ofiarą losu i robi głupoty dalej
Uczulam tylko na pewne zjawiska medialne, nic personalnego
Wiem że nie personalnie bo przecież jestem bladą brunetką , skąpą jak diabeł
No fakt mamy PROBLEM i problem.
Te osoby same muszą wiedzieć czym ryzukują (czerniaki, przedwczesna starość) choć chyba to nie dociera.
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 13:27   #36
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość
Wiem że nie personalnie bo przecież jestem bladą brunetką , skąpą jak diabeł
.
Jesteś bardzo świetną bladą brunetką, ale tym skąpstwem to mnie zaskoczyłaś, zważywszy jakich kosmetyków używasz na MM
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 14:14   #37
Elaine Blath
Raczkowanie
 
Avatar Elaine Blath
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Ja przeszlam faze opalania.. I dzis wspominam ten epizod jako niezbyt madry. Nie wydaje mi sie, zeby opalenizna dodawala mi uroku, raczej jest..obojetna, a osobiscie wole siebie blada. Przestalam nawet uzywac pudru brazujacego, no, chyba ze chce podkreslic kosci policzkowe i zamieniam go z rozem.
Generalnie sadze, ze blade osoby wygladaja jakos bardziej..szlachetnie, z klasa. Pieknie wyglada blada twarz i mocniej podkreslone oczy, tak tajemniczo. Na dodatek wczoraj ogladalam Twilight i zakochalam sie w bladosci bohaterow.
Poza odczuciami estetycznymi dochodzi jeszcze kwestia zmarszczek i przebarwien. Przerazaja mnie te mlode dziewczyny korzystajace nalogowo z solarium i smazace sie na sloncu jak tylko przyjdzie lato. Ja slonca unikam, nie lubie, jest dla mnie be.

I musze stwierdzic ze na wszystkich zdjeciach zamieszczonych tutaj przez Was te laseczki wygladaja zdecydowanie lepiej bladziuchne!!
Elaine Blath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 09:46   #38
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez Elaine Blath Pokaż wiadomość
Ja przeszlam faze opalania.. I dzis wspominam ten epizod jako niezbyt madry. Nie wydaje mi sie, zeby opalenizna dodawala mi uroku, raczej jest..obojetna, a osobiscie wole siebie blada. Przestalam nawet uzywac pudru brazujacego, no, chyba ze chce podkreslic kosci policzkowe i zamieniam go z rozem.
Generalnie sadze, ze blade osoby wygladaja jakos bardziej..szlachetnie, z klasa. Pieknie wyglada blada twarz i mocniej podkreslone oczy, tak tajemniczo. Na dodatek wczoraj ogladalam Twilight i zakochalam sie w bladosci bohaterow.
Poza odczuciami estetycznymi dochodzi jeszcze kwestia zmarszczek i przebarwien. Przerazaja mnie te mlode dziewczyny korzystajace nalogowo z solarium i smazace sie na sloncu jak tylko przyjdzie lato. Ja slonca unikam, nie lubie, jest dla mnie be.

I musze stwierdzic ze na wszystkich zdjeciach zamieszczonych tutaj przez Was te laseczki wygladaja zdecydowanie lepiej bladziuchne!!
Po Twillight nawet mój Tata powiedział, że bladość jest piękna
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 12:07   #39
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Ja wiem, czy passe? Ja znam mnóstwo solaryjych pomarańczy Ale to dobrze, że 'gwiazdy' się opamiętują i narzucają modę na bladość, może wiecej osób zmądrzeje
solaryjne pomarańcze muszą być, bo moda to trend dla wybranych, jakby wszyscy byli bladzi to nie było by tego efektu wyjatkowści

żeby był plus (bladość) musi byc minus (solariowe pomarańcze)
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2009-11-12 o 12:10
KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 12:11   #40
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
solaryjne pomarańcze muszą być, bo moda to trend dla wybranych, jakby wszyscy byli bladzi to nie było by tego efektu wyjatkowści

żeby był plus (bladość) musi byc minus (solariowe pomarańcze)

Święte słowa
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 19:29   #41
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
solaryjne pomarańcze muszą być, bo moda to trend dla wybranych, jakby wszyscy byli bladzi to nie było by tego efektu wyjatkowści

żeby był plus (bladość) musi byc minus (solariowe pomarańcze)
Ooo ciekawa teza, szlachetnie ujęte sedno sprawy
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 21:03   #42
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość

Tanorexia Nervosa
Cóż za ślicznotki
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 21:08   #43
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Cóż za ślicznotki
Szczypie mnie skóra jak patrzę zwłaszcza na tą jedną...
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 16:31   #44
weronika7
Wtajemniczenie
 
Avatar weronika7
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 238
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Marina Łuczenko
weronika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 16:58   #45
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez weronika7 Pokaż wiadomość
Marina Łuczenko
Porcelanowa jest na tych zdjęciach zwłaszcza na 1
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 17:15   #46
weronika7
Wtajemniczenie
 
Avatar weronika7
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 238
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

No na tym pierwszym wydaje mi się taka.. nieskazitelna
A co do tej brązowej opalenizny, to mi też się wydaje, że jest już dużo mniej gwiazd,które są tak mocno opalone. Wiadomo, że zawsze znajdą się zwolenniczki solarium,ale jest też coraz więcej zwolenniczkek jasnej karnacji. Zresztą jasna cera jakoś tak 'uszlachetnia'. Np. Megan Fox w obu przypadkach wygląda ładnie, ale jednak gdy ma jaśniutką twarz wygląda o wiele ciekawiej i mniej pospolicie.
weronika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 17:33   #47
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Nie lubię skrajności, wg mnie zarówno solarniana opalenizna wygląda źle jak i nienaturalna bladość skóry.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 18:02   #48
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez lovemyboy Pokaż wiadomość
Nicole Kidman
Paris Hilton

Paris Hilton opalona wygląda okropnie Lubię opaleniznę ale tylko naturalną i w okresie letnim. Jak patrzę na niektóre dziewczyny o słowiańskiej urodzie z blond włosami po solarce, wyglądające sztucznie i jeszcze zimą robi mi się po prostu niedobrze. W ogóle nie popieram chodzenia do solarium. Ostatnio Radio Zet zamieściło na swojej stronie ankietę której celem jest wprowadzenie zakazu opalania osobom nieletnim, a więc porównanie słońca i solarium do papierosa!
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 18:37   #49
weronika7
Wtajemniczenie
 
Avatar weronika7
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 238
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Z tym zakazem to byłoby nawet dobre,dlatego,że młodziutkie osoby najczęściej zupełnie nie zdają sobie sprawy ze skutków nadmiernego opalania.
weronika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.