jak to jest z L4?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-05, 17:38   #61
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: jak to jest z L4??

http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=429

link ze strony zusu o zasiłku chorobowym
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 21:51   #62
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: jak to jest z L4??

czy ja dobrze rozumiem? wg tej strony od 1 stycznia trzeba byc zatrudnionym 90dni zeby isc na zwolnienie?
czyli jak ktos jest zatrudniony np 2,5 miesiaca to nie moze?

EDIT: juz wiem - jesli ktos jest zatrudniony w 2008 roku to obowiazuja go stare zasady czyli na zwolnienie mozna isc po miesiacu pracy

Edytowane przez Svinecka
Czas edycji: 2009-01-05 o 22:03
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 14:53   #63
Małgosia:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Małgosia:)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 976
Dot.: jak to jest z L4??

Pisałyście na pierwszej stronie, że kobieta w ciąży powinna nie więcej niż 4 h pracować przy kompie. Ja jestem w 18 tyg, i od początku (pierwsze 3 tyg na L4 z powodu zagrożenia)pracuję po 8 h na kompie. Słyszałam żę nowe komputery sie nie kwalifikują do tego przepisu i można już 8 godzin pracować. jak to z tym jest?

Ja się nie wypowiadam na temat L4. Ja od marca muszę iść na L4. Tak mi kazał pracodawca... a będę w 26 tygodniu. Chodzi mu o to że musi kogoś na zastępstwo zatrudnić, a mi będzie ZUS płacił....
Małgosia:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 17:23   #64
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez Małgosia:) Pokaż wiadomość
Pisałyście na pierwszej stronie, że kobieta w ciąży powinna nie więcej niż 4 h pracować przy kompie. Ja jestem w 18 tyg, i od początku (pierwsze 3 tyg na L4 z powodu zagrożenia)pracuję po 8 h na kompie. Słyszałam żę nowe komputery sie nie kwalifikują do tego przepisu i można już 8 godzin pracować. jak to z tym jest?

Ja się nie wypowiadam na temat L4. Ja od marca muszę iść na L4. Tak mi kazał pracodawca... a będę w 26 tygodniu. Chodzi mu o to że musi kogoś na zastępstwo zatrudnić, a mi będzie ZUS płacił....
My w pracy akurat 2 tygodnie temu mieliśmy szkolenie bhp i pani wyraźnie mówiła, że kobieta w ciaży może pracować tylko 4 godziny przy komputerze, nic nie mówiła że nie dotyczy to nowych komputerów. Są też podane normy dźwigania dla kobiet w ciąży, brak nadgodzin itp. Babka powoływała się na jakieś rozporządzenie, ale niestety nie pamiętam jakie dokładnie.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 07:46   #65
Nightingle
Raczkowanie
 
Avatar Nightingle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: gdzieś na Pomorzu
Wiadomości: 398
GG do Nightingle
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez Małgosia:) Pokaż wiadomość
Pisałyście na pierwszej stronie, że kobieta w ciąży powinna nie więcej niż 4 h pracować przy kompie. Ja jestem w 18 tyg, i od początku (pierwsze 3 tyg na L4 z powodu zagrożenia)pracuję po 8 h na kompie. Słyszałam żę nowe komputery sie nie kwalifikują do tego przepisu i można już 8 godzin pracować. jak to z tym jest?

Ja się nie wypowiadam na temat L4. Ja od marca muszę iść na L4. Tak mi kazał pracodawca... a będę w 26 tygodniu. Chodzi mu o to że musi kogoś na zastępstwo zatrudnić, a mi będzie ZUS płacił....

W tych nowych komputerach chodzi generalnie o monitory. Te nowe po prostu nie wytwarzaja tego szkodliwego promieniowania, co stare modele.

Zaś co do wymiaru pracy przy komputerze, to nie zmienia to zasady, że dozwolone są tylko 4 godziny. Nie chodzi tu w zasadzie o komputer jako taki, ale o wymuszoną pozycję w pracy. Dla kobiety ciężarnej jest to zbyt duże obciążenie dla kręgosłupa i oczu. Pracodawca powinien albo zapewnić Ci inną pracę na pozostałe 4 godziny (nie tylko zdala od twojego komputera, ale także nie powinno go byc w pomieszczeniu w którym pracujesz), albo puścić Cię wczesniej do domu a i tak musi płacić za 8 godzin.
__________________
12.02.2009 Julcia

01.11.2005 Jasio

97-90-86-85-81-82-78-74-72,5-66
Nightingle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 08:48   #66
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: jak to jest z L4??

KROPKA78-cytat: Jeśli ja będąc na chorobowym z nakazem "leżeć" nie mogę wyjść z domu, to kobieta w ciąży z takim nakazem też nie może.
Jeśli ja tracę zasiłek, gdy mnie złapią na chorobowym w kinie, to kobieta w ciąży też. Ciąża nie uprawnia do łamiania zasad zasiłku chorobowego, one są takie same dla każdego "chorego". I o tym decyduje prawo, nie ja.

I dodam, że jeśli przyjdzie jakiś kontroler i mnie na L4 w domu nie zastanie, muszę się gęsto tłumaczyć, że wyszłam np. do apteki. A potem jeszcze muszę udowodnić, że nie miał mi kto tych leków wykupić. Na kilkumiesięcznym chorobowym był kiedyś mój ojciec. I choć był po wypadku w pracy kilka razy go kontrolowali. Przerabialiśmy więc te wszystkie tłumaczenia. Musiał się nawet spowiadać z tego, że wyszedł po bułki, bo córka i żona w pracy, a on nie może leków na nadciśnienie na czczo brać.


kochana jeśli nie jesteś w ciąży to chyba nie wiesz że na L4 od gina lekarz wpisuje ci kod przeciwskazan 2 czyli że możesz chodzić oraz kod choroby nie pamietam jaki jest kod "na ciąże"
L4 idzie do zusu który wie że jesteś w ciązy i nie wyśle do ciebie żadnej kontroli!!!!!
to tyle
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę

Edytowane przez dudipopka
Czas edycji: 2009-01-08 o 08:49
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 09:11   #67
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
KROPKA78-cytat: Jeśli ja będąc na chorobowym z nakazem "leżeć" nie mogę wyjść z domu, to kobieta w ciąży z takim nakazem też nie może.
Jeśli ja tracę zasiłek, gdy mnie złapią na chorobowym w kinie, to kobieta w ciąży też. Ciąża nie uprawnia do łamiania zasad zasiłku chorobowego, one są takie same dla każdego "chorego". I o tym decyduje prawo, nie ja.

I dodam, że jeśli przyjdzie jakiś kontroler i mnie na L4 w domu nie zastanie, muszę się gęsto tłumaczyć, że wyszłam np. do apteki. A potem jeszcze muszę udowodnić, że nie miał mi kto tych leków wykupić. Na kilkumiesięcznym chorobowym był kiedyś mój ojciec. I choć był po wypadku w pracy kilka razy go kontrolowali. Przerabialiśmy więc te wszystkie tłumaczenia. Musiał się nawet spowiadać z tego, że wyszedł po bułki, bo córka i żona w pracy, a on nie może leków na nadciśnienie na czczo brać.


kochana jeśli nie jesteś w ciąży to chyba nie wiesz że na L4 od gina lekarz wpisuje ci kod przeciwskazan 2 czyli że możesz chodzić oraz kod choroby nie pamietam jaki jest kod "na ciąże"
L4 idzie do zusu który wie że jesteś w ciązy i nie wyśle do ciebie żadnej kontroli!!!!!
to tyle
To jest jakaś kosmiczna bzdura. Jak ma niby sprawdzić, czy jesteś w domu???
Nigdy nie zwlekam tyłka z fotela do domofonu, jeżeli nie spodziewam się gości. Nie jestem odźwiernym dla Swiadków Jehowy i ulotkowiczów.
Tym bardziej nie wyobrażam sobie, żeby jakakolwiek cięzarna kobieta pozostająca sama w domu była na tyle głupia, zeby otwierać drzwi obcemu człowiekowi...
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-08, 09:15   #68
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
To jest jakaś kosmiczna bzdura. Jak ma niby sprawdzić, czy jesteś w domu???
Nigdy nie zwlekam tyłka z fotela do domofonu, jeżeli nie spodziewam się gości. Nie jestem odźwiernym dla Swiadków Jehowy i ulotkowiczów.
Tym bardziej nie wyobrażam sobie, żeby jakakolwiek cięzarna kobieta pozostająca sama w domu była na tyle głupia, zeby otwierać drzwi obcemu człowiekowi...
Foka 29 -----kochana tu chodzi o to ze wyjasniam kropce ze do kobiety cieżarnej żadna kontrola z zusu nie przyjdzie!!!
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 09:17   #69
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: jak to jest z L4??

Sorki, nie zauważyłam, że to cytat.
Nie zmienia to faktu, że zaznaczony w tym cytacie fragment jest dla mnie przedziwny.
Czy to ciężarna, czy obłożnie chory człowiek, nie będzie zasuwał do każdego dzwonka, bo być może to kontrola z ZUS-u....
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 09:43   #70
adaikaka
Zakorzenienie
 
Avatar adaikaka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 768
GG do adaikaka
Dot.: jak to jest z L4??

Ale jazda!! Ta dyskusja zaczyna mi przypominać stosunki między naszym premierem a prezydentem

Dziewczyny cieżarne!!! Proszę mi się ne denerwować bo to nie jest wskazane w naszym stanie... Są różne zawody, różni pracodawcy i różni współpracownicy...

Jeszcze 1,5 roku temu bez wachania i jakichkolwiek wyrzutów poszłbym na L4 od razu... Bo moja praca i atmosfera w niej była nie do zniesienia i na pewno by mi to nie służyło... Na szczęście pracę zmieniłam... Teraz pracuję z fajnymi dziewczynami i nie chcę ich zostawiać tak na lodzie... Tak czuję sie moralnie dobrze... i dopóki nie ma zagrożenia dla mojego dziecka pracować będę...

Każda neich postępuje wedle swojego sumienia i już...

I BŁAGAM nie bulwersujce się tak... L4 nie jest tego warte...
__________________
adaikaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 17:37   #71
jolantaa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 57
Dot.: jak to jest z L4??

dudipopka Nie masz racji, kochana. Do ciężarnej kontrola z ZUS-u też może przyjść, jak nie otworzysz drzwi to zostawiają kartkę że byli i musisz się z nimi skontaktować i wytłumaczyć.... Jeśli to olejesz to mogą cofnąć wypłatę chorobowego!
jolantaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-08, 18:33   #72
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez jolantaa22 Pokaż wiadomość
dudipopka Nie masz racji, kochana. Do ciężarnej kontrola z ZUS-u też może przyjść, jak nie otworzysz drzwi to zostawiają kartkę że byli i musisz się z nimi skontaktować i wytłumaczyć.... Jeśli to olejesz to mogą cofnąć wypłatę chorobowego!

jeżeli na l4 będziesz miała kod 1 to mogą przyjść bo to jest wskazanie do leżenia
2- oznacza że możesz chodzić czyli możesz przebywać poza domem
kobietą w ciąży zazwyczaj wpisują 2!
u mnie od grudnia 2007 do lipca 2008 nikt nie był dostałam tylko z zusu po 182 dniach zwolnienia ze mam sie wstawić na komisje 7 lipca(9 lipca przewidywany termin porodu hehe) ale przeszłam 5 lipca na macierzyński i uniknełam spotkania z zusem
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:12   #73
jolantaa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 57
Dot.: jak to jest z L4??

dudipopka I naprawdę nie miałaś żadnej kontroli??? Z jakiego miasta jesteś? Ja mieszkam na takim nowym osiedlu, młodzi ludzie, mnóstwo babeczek w ciąży i ciągle którąś kontrolują... Jak sąsiadka obok im nie otworzyła (bo spała) to potem musiała się tłumaczyć (a też lekarz nie kazał jej leżeć, więc mogła niby iść nawet na spacer) i chyba z zemsty miała później te kontrole ze 3... A jedna z tych kontrolerek z Zus-u to nawet jej brzuch obejrzała, bo niby taki mały. A znów moja koleżanka z pracy długo nie mogła zajść w ciążę i jak jej się w końcu udało, lekarz od razu ją wysłał na L4, m.in. ze względu na wiek (39lat) i miała taką kontrolę z zusu, akurat jak wyszła do sklepu. Potem jej mąż z nią jeździł do ZUS-u z paragonami z tego sklepu!!!! i musiała pisemnie wyjaśniać, że tam poszła po bułki czy coś, to panie z ZUS-u mówiły : a mąż nie mógł?
Wyglądało to tak że musisz siedzieć w domu i warować przy drzwiach......
jolantaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:24   #74
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez jolantaa22 Pokaż wiadomość
dudipopka I naprawdę nie miałaś żadnej kontroli??? Z jakiego miasta jesteś? Ja mieszkam na takim nowym osiedlu, młodzi ludzie, mnóstwo babeczek w ciąży i ciągle którąś kontrolują... Jak sąsiadka obok im nie otworzyła (bo spała) to potem musiała się tłumaczyć (a też lekarz nie kazał jej leżeć, więc mogła niby iść nawet na spacer) i chyba z zemsty miała później te kontrole ze 3... A jedna z tych kontrolerek z Zus-u to nawet jej brzuch obejrzała, bo niby taki mały. A znów moja koleżanka z pracy długo nie mogła zajść w ciążę i jak jej się w końcu udało, lekarz od razu ją wysłał na L4, m.in. ze względu na wiek (39lat) i miała taką kontrolę z zusu, akurat jak wyszła do sklepu. Potem jej mąż z nią jeździł do ZUS-u z paragonami z tego sklepu!!!! i musiała pisemnie wyjaśniać, że tam poszła po bułki czy coś, to panie z ZUS-u mówiły : a mąż nie mógł?
Wyglądało to tak że musisz siedzieć w domu i warować przy drzwiach......
no serio nie miałam żadnej konroli nigdy i serio 1 słysze żeby kobietę w ciąży ktoś kontrolował kobieta w ciąży co prawda nie chodzi do pracy ale nie może przecież siedzieć jak trędowata w domu------ a żeby dziecko dotlenić to co ma okna otwierać???????? do lekarza iść kiedy ma??????? przez 9 miesięcy wizyt u gina a wierz mi chodziłam do takiego co o 6 rano kobitki przychodziły bo po 8 to juz nie było szans na rejestracje w życiu nie słyszałam żeby ktoś miał kontrole!!!!!!!!!!!!!a na porodówce leżałam póltora prawie tyg i były kobitki z róznych regionów województwa i też nikt nie miał kontroli!
kurde pzreraziłaś mnie
a mieszkam pod Toruniem to może zus miał za daleko do mnie
mąż zawoził mi L4 do pracy i tyle....kurde w szoku jestem
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:51   #75
daglo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 28
Dot.: jak to jest z L4??

Jezeli na zwolnieniu jest zaznaczone -chory musi lezec to rzeczywiscie nie wolno mu wychodzic z domu i teoretycznie zus to moze skontrolowac.

Przewaznie jednak kobiety w ciazy dostaja zwolnienie z zaznaczonym -chory moze chodzic i w takim wypadku moze isc tez do kina i nic mu za to nie moga zrobic.

Osobiscie nigdy nie slyszalam zeby zus kontrolowal w domu kobiety w ciazy.
daglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 08:43   #76
jolantaa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 57
Dot.: jak to jest z L4??

dudipopka Kurczę, to u nas ten zus jakiś nadgorliwy.... Ja jak miałam tydzień L4 ciążowego (mogłam chodzić) to siedziałam kamieniem w domu całe ranki (popołudniu już nie, bo wtedy nie chodzą).
jolantaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 09:43   #77
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez jolantaa22 Pokaż wiadomość
dudipopka Kurczę, to u nas ten zus jakiś nadgorliwy.... Ja jak miałam tydzień L4 ciążowego (mogłam chodzić) to siedziałam kamieniem w domu całe ranki (popołudniu już nie, bo wtedy nie chodzą).
najwidoczniej.... chociaż serio ja też sie nigdy nie spotkałam żeby zus kontrolował ciężarne czy to tu czy w mieście i województwie z którego pochodze
ja dosyć puzno mam dziecko(34 lata) ale wiele moich koleżanek znajomych czy kobitki z mojej rodziny nigdy przenigdy nie miały takiej wizyty
dziwne to..
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 17:29   #78
silvana30
Przyczajenie
 
Avatar silvana30
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 28
Dot.: jak to jest z L4??

witam!
Jestem tu I raz.... czytam tak o tym L4 i mnie pokusilo by napisac...
otoz ja przebywa na L4 od m-ca ( 15 t.c) i sytuacja wyglada tak, ze jesli chodzi o kase to wyszlam na tym o 700 zl wiecej ( czyli naprawde niezle), a poza tym nie zgadzam sie z tym, ze L4 w ciazy- jesli ciaza nie jest zagrozona jest "lewe"....
Moj lekarz od razu zapytal czy chce isc na L4 i poszlam, zaznaczam ze chodze prywatnie. lekarz , u ktorego bylam na NFZ nawet mi ksiazeczki ciazowej nie wydal wiec mu podziekowalam...
Ale wracajac do tematu-moja praca mimo, ze jest siedzaca przy kompie jest bardzo meczaca psychicznie, pracuje juz 2 lata i praktycznie od roku co m-c chodzilam do lekarza bo mialam zaapelnie gardla- chroniczne zapalenie gardla... Co m-c na antybiotykach, nerwy zszarpane przez ludzi, z ktorymi musze pracowac.... Wiec po prostu postanowilam poodpoczywac... Zero nerwow, zero chorob....
silvana30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:54   #79
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez silvana30 Pokaż wiadomość
witam!
Jestem tu I raz.... czytam tak o tym L4 i mnie pokusilo by napisac...
otoz ja przebywa na L4 od m-ca ( 15 t.c) i sytuacja wyglada tak, ze jesli chodzi o kase to wyszlam na tym o 700 zl wiecej ( czyli naprawde niezle), a poza tym nie zgadzam sie z tym, ze L4 w ciazy- jesli ciaza nie jest zagrozona jest "lewe"....
Moj lekarz od razu zapytal czy chce isc na L4 i poszlam, zaznaczam ze chodze prywatnie. lekarz , u ktorego bylam na NFZ nawet mi ksiazeczki ciazowej nie wydal wiec mu podziekowalam...
Ale wracajac do tematu-moja praca mimo, ze jest siedzaca przy kompie jest bardzo meczaca psychicznie, pracuje juz 2 lata i praktycznie od roku co m-c chodzilam do lekarza bo mialam zaapelnie gardla- chroniczne zapalenie gardla... Co m-c na antybiotykach, nerwy zszarpane przez ludzi, z ktorymi musze pracowac.... Wiec po prostu postanowilam poodpoczywac... Zero nerwow, zero chorob....
i odpoczywaj jak najwięcej za kilka miesięcy po porodzie nie będzie już okazji....wychowywanie małego człowieczka to też praca i to wiele cięższa niż ci sie wydaje
powodzenia
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-09, 19:57   #80
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: jak to jest z L4??

a ja przez przypadek dowiedziałam się jak to jest z tym L4 o które pytałam. ponieważ pracuje w placówce oświatowej to w przypadku jednej - tej z przerywanym L4 chodziło o jakiś staż na nauczyciela mianowanego-jak się nie mylę - więc nie chciała aby przepadł więc tak sobie koleżanka cykała po kilka dni pracy. ponieważ jesteśmy placówką zatrudniającą poniżej 20 pracowników to dłuższe chorobowe rozlicza ZUS.zastanawiam się ile się czeka na wynagrodzenie?
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 20:04   #81
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
a ja przez przypadek dowiedziałam się jak to jest z tym L4 o które pytałam. ponieważ pracuje w placówce oświatowej to w przypadku jednej - tej z przerywanym L4 chodziło o jakiś staż na nauczyciela mianowanego-jak się nie mylę - więc nie chciała aby przepadł więc tak sobie koleżanka cykała po kilka dni pracy. ponieważ jesteśmy placówką zatrudniającą poniżej 20 pracowników to dłuższe chorobowe rozlicza ZUS.zastanawiam się ile się czeka na wynagrodzenie?
ja miałam zawsze wyplate tak samo jakbym pracowała
no ale mój zakład zatrudnia ponad 2500 pracowników
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 20:52   #82
Nightingle
Raczkowanie
 
Avatar Nightingle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: gdzieś na Pomorzu
Wiadomości: 398
GG do Nightingle
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
ja miałam zawsze wyplate tak samo jakbym pracowała
no ale mój zakład zatrudnia ponad 2500 pracowników
Przelewy miałaś tak samo, bo dostawałaś je nadal z zakładu. Dotyczy to firm zatrudniających powyżej 20 pracowników...w takim przypadku zakład rozlicza się z zusem. Gdy jest tych pracowników mniej niż 20, to wszystko bierze na siebie zus... I z tym jest różnie. Zależy jak to się odbywa w danym oddziale. Niektóre przelewają regularnie, a w niektórych sie czeka czasami nawet i 3 miesiące na pierwszy przelew, bo taki maja u siebie bajzel na kółkach.... U nas na watku styczniowo-lutowym 2009, jak i na innych zdarzały sie i jedne i drugie przypadki...
__________________
12.02.2009 Julcia

01.11.2005 Jasio

97-90-86-85-81-82-78-74-72,5-66
Nightingle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 07:22   #83
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez silvana30 Pokaż wiadomość
witam!
Jestem tu I raz.... czytam tak o tym L4 i mnie pokusilo by napisac...
otoz ja przebywa na L4 od m-ca ( 15 t.c) i sytuacja wyglada tak, ze jesli chodzi o kase to wyszlam na tym o 700 zl wiecej ( czyli naprawde niezle), a poza tym nie zgadzam sie z tym, ze L4 w ciazy- jesli ciaza nie jest zagrozona jest "lewe"....
....
Wyszłaś na zwolnieniu 700 zł do przodu?
Ciekawe. Poczekaj na 2-3 wypłatę!
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 22:12   #84
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Kropka,więc jak będziesz w ciąży to pogadamy o tym jak to jest z samopoczuciem w ciąży i ze zwolnieniami w tym czasie. Życzę Ci żebyś była w bezproblemowej ciąży.

a wiesz o tym,że można mieć ciągłe L4 bez wskazania do leżenia?I co wtedy też nie można wyjść na zakupy i do kina??No nie pwiesz mi że jak będziesz w ciąży i będziesz mieć L4 to się zamkniesz na 4 spusty i nie wyjdziesz z domu?????????


A skoro nie jesteś w ciąży to nie jesteś do końca odpowiednią osoba,żeby się na ten temat wypowiadać...poczekaj może aż sama będziesz w moim położeniu,zobaczymy czy pozwolisz się tak zaszczuć...
Jastinada za te słowa biję pokłony!!
a Kropka wybacz... najpierw zajdź i donoś ciąże a później się wypowiedz... bo czasami sam pracodawca zmusza do podjęcia decyzji czy idziesz na zwolnienie jeżeli wcześniej na l4 bylaś z innego powodu, a jesteś w ciąży... a że miałam szkodliwe czynniki i narażenie na dużo chorób w tym zakaźnych i od początku byłam na lekach na podtrzymanie (i chciałam pracować, żeby nie zwariować od natłoku myśli co może nam się jeszcze przydarzyć), i lekarz początkowo zgodził się bym pracowała, ale pracodawca kazał wybierać, a ja akurat tego dnia źle się czułam, rozumiem jego podejście - ale w pracy najpierw niby miałam być powitana z szerokimi ramionami (po powrocie z macierzyńskiego - bo na wychowawczym nie jestem - bo sytuacja materialna na to nie pozwala) jaka to ona wyrozumiała nie była, a gdy mąż zawiózł zaświadczenie o urodzeniu dziecka kazała mi przekazać, że od września nie mam pracy... za***iście nie? i Ty Kropko masz dokładnie takie samo podejście... jak coś dolega to l4 a później pożegnaj się z pracą... ale później to ja chciałam wcześniej odejść bo znalazłam coś innego już nie w zawodzie, ale lepiej płatne - to chciała mnie zrobić w karola i nie pospisać wypowiedzenia oraz wypłacić ekwiwalentu i szefowej nie przeszkadzało, że mam niespełna 5-cio miesięczne dziecko -nowa szefowa nie bała się l4 na dziecko... tak na prawdę wszystko zależy od mentalności ludzi... bo mnie niestety nic dobrego z powodu tego, że się przyznałam mnie nie spotkało... ani ze strony zmienniczki (która notabene - zaszła w ciążę jeszcze zanim ja urodziłam) sorki za zamotaną wypowiedź, ale jestem odrobinę zmęczona po pracy i zabawie z dzieckiem...
zyczę dobrej nocki

Edytowane przez lwica83
Czas edycji: 2009-01-12 o 22:16
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 07:29   #85
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: jak to jest z L4??

lwica poruszyła wątek macierzyńskiego i tak się zastanawiam czy wtedy też jest 100% wynagrodzenia???
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 08:00   #86
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
lwica poruszyła wątek macierzyńskiego i tak się zastanawiam czy wtedy też jest 100% wynagrodzenia???
jest 100%
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 05:09   #87
adaikaka
Zakorzenienie
 
Avatar adaikaka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 768
GG do adaikaka
Dot.: jak to jest z L4??

Dziewczyny to jak to teraz jest...

Jestem sobie w ciąży i od 1 maja (będzie to 5 miesiąc i 3 tydzień ciąży) chcę iść na L4 do końca ciąży....
Jak urodzę dziecko chcę iść na macierzyńskie (ile mi go przysługuje??)
a po macierzyńskim do skończonego roku dziecka chcę być na wychowawczym (on chyba jest bezpłatny?? Ile może on trwać??)

I pytanie... czy jak będę na wychowawczym przysługuje mi urlop do wybrania??

Będę Wam ogromnie wdzięczna za odpowiedzi
__________________
adaikaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 07:39   #88
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez adaikaka Pokaż wiadomość
Dziewczyny to jak to teraz jest...

Jestem sobie w ciąży i od 1 maja (będzie to 5 miesiąc i 3 tydzień ciąży) chcę iść na L4 do końca ciąży....
Jak urodzę dziecko chcę iść na macierzyńskie (ile mi go przysługuje??)
a po macierzyńskim do skończonego roku dziecka chcę być na wychowawczym (on chyba jest bezpłatny?? Ile może on trwać??)

I pytanie... czy jak będę na wychowawczym przysługuje mi urlop do wybrania??

Będę Wam ogromnie wdzięczna za odpowiedzi
macierzynskiego jest 20 tygodni czyli 5 miesiecy

na wychowawczy mozesz isc do trzech lat, jest on bezplatny ale mozesz zlozyc do urzedu wniosek o przyznanie zasilku z tytulu urlopu wychowawczego - wynosi on zawsze 400zl miesiecznie i moze byc pobierany do dwoch lat

oczywiscie dochod na osobe nie moze przekraczac pewnej kwoty - jesli sie nie myle to 702zl albo cos okolo

przedstawiasz wtedy zarobki meza a Twoje sa jako utracone z tytulu przebywania na urlopie wychowawczym
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 09:53   #89
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez adaikaka Pokaż wiadomość
Dziewczyny to jak to teraz jest...

Jestem sobie w ciąży i od 1 maja (będzie to 5 miesiąc i 3 tydzień ciąży) chcę iść na L4 do końca ciąży....
Jak urodzę dziecko chcę iść na macierzyńskie (ile mi go przysługuje??)
a po macierzyńskim do skończonego roku dziecka chcę być na wychowawczym (on chyba jest bezpłatny?? Ile może on trwać??)

I pytanie... czy jak będę na wychowawczym przysługuje mi urlop do wybrania??

Będę Wam ogromnie wdzięczna za odpowiedzi
macieżynski 20 tygodni
a urlop ten który ci przysługuje najlepiej sie oplaca wziąśc(wypoczynkowy) po zakońzceniu macierzyńskiego mi np wyszlo prawie półtora miesiąca i to płatne 100%
a na wychowawczym jeżeli niestety zarobek na 3 osoby przekracza 502 zł
702 jest dla samotnych rodziców
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę

Edytowane przez dudipopka
Czas edycji: 2009-01-14 o 09:54
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 19:52   #90
adaikaka
Zakorzenienie
 
Avatar adaikaka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 768
GG do adaikaka
Dot.: jak to jest z L4??

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
macierzynskiego jest 20 tygodni czyli 5 miesiecy

na wychowawczy mozesz isc do trzech lat, jest on bezplatny ale mozesz zlozyc do urzedu wniosek o przyznanie zasilku z tytulu urlopu wychowawczego - wynosi on zawsze 400zl miesiecznie i moze byc pobierany do dwoch lat

oczywiscie dochod na osobe nie moze przekraczac pewnej kwoty - jesli sie nie myle to 702zl albo cos okolo

przedstawiasz wtedy zarobki meza a Twoje sa jako utracone z tytulu przebywania na urlopie wychowawczym
a haaa no to już wszystko wiem
Mój mąż ma na umowie podstawę a skoro moje wynagrodzenie odpada bo jestem na wychowawczym to mam szansę na te pieniążki... zawsze coś jak nie będę pracować a chcę posiedzieć przy maluszku do momentu jak skończy roczek

A urlop właśnie tak planuję wziąć po macierzyńskim akurat urodzę pod koniec sierpnia... macierzyński skończy mi się pewnie pod koniec stycznia i wezme cały zaległy urlop za rok 2009 (bo w tym roku urlopu nie wezmę bo będę miała L4 )

Jest git
Dzięki dziewczyny
__________________
adaikaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.