Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy. - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-18, 19:50   #2581
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Zapomniałam dopisać: byłam dzisiaj w kolejnym Empiku (porażkę materiałów innych niż Edgard już pomijam ) i wpadł mi w ręce kurs SuperMemo z serii Kein Problem, jeden był do poziomu "średniego" i nazywał się Kein Problem +, a drugi był do zaawansowanego i był bez tego "+"w nazwie. Czy to się czymś różni? Zastanawiam się nad nimi, chociaż wiem, że takie programy zazwyczaj omijam szerokim łukiem. Jest jakieś porównanie do Klausa? Ale jak tak zbieram materiały i zbieram to nie wiem jak to wszystko przerobię i opanuję
kochany wredzioszku, wersje pod względem podręcznika i nagrań się nie różnią, to ten sam kurs. Wersja z "+" zawiera po prostu dodatkowo program komputerowy do nauki (jakbyś chciała screeny to daj znać ). Od Klausa IMO lepsze, bo są i dialogi i ciekawe ćwiczenia (uwielbiam po prostu pisanie słówek ze słuchu!) no i gramatyka
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 19:58   #2582
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dzięki Undziaku
Podrzuć też screeny z łaski swojej, może jakoś to podjąć mi decyzję ... ale podręcznika nie zastąpi, nie? Wiesz, poluję na Aspekte, Bęzę, coś jeszcze znalazłam ostatnio, więc zastanawiam się jak uporządkować wydatki
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 20:23   #2583
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Dzięki Undziaku
Podrzuć też screeny z łaski swojej, może jakoś to podjąć mi decyzję ... ale podręcznika nie zastąpi, nie? Wiesz, poluję na Aspekte, Bęzę, coś jeszcze znalazłam ostatnio, więc zastanawiam się jak uporządkować wydatki
to samouczek więc wiesz w każdym razie łap screeny programu, jak będziesz chciała to jutro mogę obfocić książkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (104,0 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 02.jpg (101,0 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03.jpg (97,0 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 04.jpg (94,2 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 05.jpg (98,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 06.jpg (101,2 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 07.jpg (95,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 08.jpg (107,5 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 09.jpg (102,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.jpg (116,3 KB, 19 załadowań)
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 20:31   #2584
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dzięki, kofam Cię, niech się "Twój" martwi
O, powtóreczki ... czyli chyba zrobię wieeelki szturm na księgarnię językową niedługo, ale to może jak dojdę do połowy z repetytoriami, żeby tak wszystkiego na raz nie robić
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 20:49   #2585
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Ja też zastanawiam się, jak to zrobić, jak zacznie się rok szkolny Matura (5 lub 6 przedmiotów na rozszerzeniu, powaliło mnie ), siłownia, praca, znajomi Kiedy znaleźć na to wszystko czas
Zawstydzasz i motywujesz

W temacie klawiatur, polecam to: http://www.robinski.org/portfolio/po...iedzynarodowy/
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 20:52   #2586
Zuzka86
Raczkowanie
 
Avatar Zuzka86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 157
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dziewczyny uczące się angielskiego/znające angielski - mam do Was ogromną prośbę!

Czy mogłybyście mi polecic książkę (najlepiej z cd/mp3/audiokursem) do nauki angielskiego w celu przypomnienia sobie słówek, zwrotów, gramatyki itd. dotyczące np. wakacji, zdrowia, jedzenia, zamawiania w restauracji, wskazywania drogi itd. Coś co pozwoli mi samodzielnie przypomniec sobie te wszystkie "konstrukcje"

Uczyłam się praktycznie od przedszkola do studiów i się okazuje, że teraz w wieku 26 lat praktycznie nie pamiętam już większości słów/zwrotów, co mnie zaczęło przerażac!
Dlatego zwracam się do Was o pomoc i z góry bardzo dziękuję!
Zuzka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 22:50   #2587
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Matma, geografia, fizyka , angielski, hiszpański i może polski. Chciałabym iść na SGH i ewentualnie lingwistykę stosowaną, dlatego cały czas myślę o polskim (nie wiem czy dam radę, szczególnie finansowo, z dwoma kierunkami 400 km od domu ) No, mam chyba w sobie zadatki na cyborga
na szczęście matura już za mną


jutro wyjeżdżam na wakacje do pięknej Hiszpanii i zostawiam Was kochane do 30 sierpnia

Postanowiłam podsumować moją pracę od 2 sierpnia kiedy to przybyłam na ten wątek i postawiłam sobie cel:
- Miałam zrobić No hay problema! 2 sierpnia miałam wykonane: 78,6%, teraz 94,2 %
- Przeczytałam książkę "Un secuestro intermacional en Caracas", wypisywałam z niej nieznane słówka, jednak jeszcze ich nie przetłumaczyłam zrobię to jak wrócę
- Miałam zrobić książkę "Hiszpański - Gramatyka" wyd. Edgard do strony 170 zrobiłam do 113, ale książka ta jedzie ze mną na wakacje więc coś tam na pewno z niej zrobię
- Miałam nauczyć się słówek ze słownika tematycznego PONS z najciemniejszego tła - zadanie to wykonałam w połowie
- Nauczyć się co najmniej dwóch piosenek hiszpańskojęzycznych - dla urozmaicenia nauki - nawet się za to nie zabrałam
- Obejrzeć wszystkie odcinki Mi Vida Loca - obejrzałam 2 odcinki

Możecie ocenić moją pracę
Nie piszcie za dużo, żebym nie musiała dużo czytać jak wrócę i ładnie się edukujcie
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-18, 22:52   #2588
Alexanderka91
Raczkowanie
 
Avatar Alexanderka91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja dzisiaj jestem z siebie bardzo zadowolona Wykonałam cały założony plan związany z nauką słowackiego. Aktualnie tworzę bazy słownictwa w Anki i ostro wzięłam się za słówka ze słowackiego .
Posiedziałam też trochę nad szkoleniem, przeczytałam sporą część książki, posprzątałam a teraz siedzę z "zalaminowanymi włosami" i czekam na mojego mężczyznę aż wróci z pracy i obejrzymy serial po czesku.
Alexanderka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 23:30   #2589
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dziewczęta, robiłam sobie powtóreczki na palabrasie i akurat wtedy mój zegar powiedział mi że jest północ. Teraz mam przy każdym języku wpisane 'nie dodano słówek do nauki' i wszystkie dzisiejsze powtórki mi przepisało na jutro. CO się stało? To minie? :<
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 11:31   #2590
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Matma, geografia, fizyka , angielski, hiszpański i może polski. Chciałabym iść na SGH i ewentualnie lingwistykę stosowaną, dlatego cały czas myślę o polskim (nie wiem czy dam radę, szczególnie finansowo, z dwoma kierunkami 400 km od domu ) No, mam chyba w sobie zadatki na cyborga
Podziwiam Ja zdaję tylko polski i angielski R i matematykę P, bo niczego innego na wymarzony kierunek nie potrzebuję, ale zaczynam się zastanawiać nad jakimś dodatkowym przedmiotem
Lingwistykę chciałabyś na UW? Nie wiem czy wiesz, ale to co dotychczas było lingwistyką teraz nazywa się filologia-translatoryka-glottodydaktyka, a lingwistyką stosowaną będzie teraz kierunek, który wcześniej nazywał się tłumaczenia specjalistyczne
Oprócz kwestii finansowej zastanów się nad kwestią czasu, czy uda Ci się połączyć 2 wymagające kierunki.

Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 12:21   #2591
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
to samouczek więc wiesz w każdym razie łap screeny programu, jak będziesz chciała to jutro mogę obfocić książkę
To i ja zapytam. Jak oceniasz Trenera Wymowy?
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 13:24   #2592
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
To i ja zapytam. Jak oceniasz Trenera Wymowy?
co prawda rzadko z tego korzystam, ale bardzo sobie chwalę tylko trzeba mieć osobny mikrofon, bo nagrywając się na ten, który mam w lapku wbudowany to często niestety kiepsko mnie słychać i program nie do końca wychwytuje, ale ogólnie bardzo mi się podoba, w sumie dużo to daje
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 13:28   #2593
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Fantazjaa Pokaż wiadomość

- Nauczyć się co najmniej dwóch piosenek hiszpańskojęzycznych - dla urozmaicenia nauki - nawet się za to nie zabrałam
dla mnie najfajniejsza nauka właśnie z piosenek bo tekst szybko wchodzi do głowy i później te słowa i zwroty zostają
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 13:31   #2594
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
co prawda rzadko z tego korzystam, ale bardzo sobie chwalę tylko trzeba mieć osobny mikrofon, bo nagrywając się na ten, który mam w lapku wbudowany to często niestety kiepsko mnie słychać i program nie do końca wychwytuje, ale ogólnie bardzo mi się podoba, w sumie dużo to daje
A ten mikrofon w innych programach, jak skype dobrze sobie radzi? Bo ja mam w sumie dość nowego laptopa i mikrofon jest dość dobry (w mojej opinii).
I rozumiem, że zestaw '+' zawiera i program i książkę? Czy sam program? Na stronie supermemo nie mogę tego znaleźć, a myślę nad rosyjskim bo tknęłam kak deła i niestety, ale
1. strasznie to nudne :P
2. ćwiczenia mam po ciotce, używane. Mimo, że wymazałam wszystko to mnie ten fakt drażni ;s
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 13:35   #2595
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
A ten mikrofon w innych programach, jak skype dobrze sobie radzi? Bo ja mam w sumie dość nowego laptopa i mikrofon jest dość dobry (w mojej opinii).
I rozumiem, że zestaw '+' zawiera i program i książkę? Czy sam program? Na stronie supermemo nie mogę tego znaleźć, a myślę nad rosyjskim bo tknęłam kak deła i niestety, ale
1. strasznie to nudne :P
2. ćwiczenia mam po ciotce, używane. Mimo, że wymazałam wszystko to mnie ten fakt drażni ;s
szczerze powiedziawszy nie wiem jak sobie radzi w innych programach, bo nie korzystałam, do rozmów głosowych na MSNie używam słuchawek z mikrofonem

tak, w zestawie "+" masz normalnie książkę + płytkę z nagraniami, po prostu dodatkowo na płycie jest program później wrzucę fotki dla Magudy to będziesz mogła sobie zerknąć
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 14:51   #2596
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Magudko zgodnie z obietnicą zdjęcia przykładowej lekcji z książki (sorry, nie mogłam w tym poremontowym burdelu znaleźć poziomu średniozaawansowanego, mam nadzieję, że podstawowy może być ).

Zestaw z "+" to książka (znacznie grubsza niż Edgar ) + płyta, na której są nagrania w formacie mp3 i program Supermemo UX. Poziom podstawowy to 16 lekcji, każda składa się z dialogów/tekstów do czytania, słownictwa i objaśnień gramatycznych, pod koniec każdej lekcji masz ćwiczenia. Na końcu podręcznika jest klucz z odpowiedziami i słowniczek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0007.jpg (55,1 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0008.jpg (67,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0010.jpg (65,3 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0011.jpg (68,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0012.jpg (57,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0013.jpg (59,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0014.jpg (80,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0015.jpg (74,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0016.jpg (78,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0017.jpg (39,3 KB, 16 załadowań)
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 17:07   #2597
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Macie jakieś doświadczenia z http://www.couchsurfing.org?
Czyli coś typu.. jadę do miasta X i wyszukuję osobę, która tam mieszka by wspólnie spędzić czas. Właśnie wyszukuję jakiegoś obcokrajowca mieszkającego w okolicy
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 19:22   #2598
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Macie jakieś doświadczenia z http://www.couchsurfing.org?
Czyli coś typu.. jadę do miasta X i wyszukuję osobę, która tam mieszka by wspólnie spędzić czas. Właśnie wyszukuję jakiegoś obcokrajowca mieszkającego w okolicy
byłam ostatnio u dziewczyny z Paryża, a z inną umówiłam się na kawę i zwiedzanie miasta. Same pozytywne doświadczenia
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 00:28   #2599
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez zielona_nadzieja Pokaż wiadomość
byłam ostatnio u dziewczyny z Paryża, a z inną umówiłam się na kawę i zwiedzanie miasta. Same pozytywne doświadczenia
Dobrze wiedzieć Jak będę pełnoletnia to też gdzieś pojadę. A jak na razie to mi z okolicy wyskakują prawie 10 lat starsi faceci, w tym jeden 26 letni Niemiec studiujący medycynę w pobliżu
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 03:04   #2600
Alexanderka91
Raczkowanie
 
Avatar Alexanderka91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Jak mi się świetnie uczy o tej godzinie słowackiego . Szkoda, ze w roku akademickim nie będę mogła sobie na to pozwolić
Alexanderka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 12:16   #2601
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Hej
Ja ruszyłam z intensywną nauką niemieckiego,zobaczymy jak się to skończy. Daję sobie czas do końca roku na płynne mówienie.

Korzystacie może z tych gazetek,które można kupić w empiku,np English matter albo Deutsch aktuell? są jeszcze wersje francuskie,hiszpańskie i rosyjskie Uważam,że to fajna sprawa,bardzo dużo słowek można się nauczyć
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 14:33   #2602
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
Hej
Ja ruszyłam z intensywną nauką niemieckiego,zobaczymy jak się to skończy. Daję sobie czas do końca roku na płynne mówienie.

Korzystacie może z tych gazetek,które można kupić w empiku,np English matter albo Deutsch aktuell? są jeszcze wersje francuskie,hiszpańskie i rosyjskie Uważam,że to fajna sprawa,bardzo dużo słowek można się nauczyć
Jak ostatni raz je widziałam to nawet się nie zastanowiłam, żeby się im przyjrzeć z bliska. Wtedy nawet nie myślałam, że się w końcu za języki wezmę

Dziewczyny, dziś mam jakiś przypływ motywacji. Normalnie o tej porze to jeszcze nic nie miałam ruszone, a dziś Anki za mną, palabras za mną, wysłuchałam 1 podcastu z ang i jednego z franc Chciałabym jeszcze tknąć gramatykę norweską i francuską, pouczyć się słówek z norweskiego żeby dodać coś do Anki bo mi powoli ilość powtórek z dnia na dzień spada :< Chyba im wcześniej wstaję, tym więcej mi się chce. Nawet rodzeństwo do książek zagoniłam
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 14:45   #2603
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Jak ostatni raz je widziałam to nawet się nie zastanowiłam, żeby się im przyjrzeć z bliska. Wtedy nawet nie myślałam, że się w końcu za języki wezmę

Dziewczyny, dziś mam jakiś przypływ motywacji. Normalnie o tej porze to jeszcze nic nie miałam ruszone, a dziś Anki za mną, palabras za mną, wysłuchałam 1 podcastu z ang i jednego z franc Chciałabym jeszcze tknąć gramatykę norweską i francuską, pouczyć się słówek z norweskiego żeby dodać coś do Anki bo mi powoli ilość powtórek z dnia na dzień spada :< Chyba im wcześniej wstaję, tym więcej mi się chce. Nawet rodzeństwo do książek zagoniłam
O, ty zła kobieto ja dzisiaj przerobiłam cztery nagrania o których wspomniałaś i przeczytałam dwa rozdziały z książki od siostry. Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj coś porobię
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 14:57   #2604
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
O, ty zła kobieto ja dzisiaj przerobiłam cztery nagrania o których wspomniałaś i przeczytałam dwa rozdziały z książki od siostry. Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj coś porobię
No kurcze, 10 minut chyba mogą sobie poczytać? Idą do 2kl podstawówki, a zawsze się wymigują od ćwiczeń w czytaniu i pisaniu
Jak chcesz coś porobić, to łap. Znalazłam Ci takie podcasty hiszpańskie, sama nie znam hiszpańskiego to nie ocenię, ale w opiniach znalazłam że jedynym minusem jest szkocki akcent lektora ;/ Jak dla mnie lektor powinien być native'm ale przecież możesz wypróbować
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 15:00   #2605
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
No kurcze, 10 minut chyba mogą sobie poczytać? Idą do 2kl podstawówki, a zawsze się wymigują od ćwiczeń w czytaniu i pisaniu
Jak chcesz coś porobić, to łap. Znalazłam Ci takie podcasty hiszpańskie, sama nie znam hiszpańskiego to nie ocenię, ale w opiniach znalazłam że jedynym minusem jest szkocki akcent lektora ;/ Jak dla mnie lektor powinien być native'm ale przecież możesz wypróbować
Gracias pewnie niewiele zrozumiem, ale spróbuję
Biedronko, olśniło mnie. Toż to ja mam na dysku ''Beauty and the Beast'' Disney'a po angielsku lecę oglądać
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 15:04   #2606
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja właśnie zmusiłam się do nauki, bo od rana czytałam książkę a potem sąsiadka mnie na opalanie wyciągnęła i już mi się nic nie chciało :/ Zrobiłam powtórki, przerobiłam nowy materiał z hiszpańskiego i niemieckiego i myślę co dalej, żeby nie zasnąć ;P Chyba obejrzę sobie jakiś serial po angielsku, żeby jeszcze ten język dzisiaj poćwiczyć

Co do tych nagrań. Dzięki za link plastikowabiedronko wyglądają naprawdę ciekawie. Co prawda też wolę native speakerów, ale kto wie kto stanie na mojej hiszpańskiej drodze i być może będę musiała kiedyś też porozmawiać ze szkotem, więc sprawdzę jaka jest szansa na porozumienie ;D
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 15:11   #2607
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

mam pytanie do dziewczyn uczących się hiszpańskiego:
przeczytawszy cały wątek mam lekki mętlik w głowie chciałabym kupić sobie 2-3 dobre książki do nauki tego języka. mam de pe a pa. chciałabym dokupić:
  • O. Perlin Hiszpański dla początkujących
  • Uso de la gramatica espanola elemental
  • Wawrykowicz Anna Hiszpański bez problemów

czy taki zestaw będzie w porządku dla początkującego? do słownictwa książka p. Wawrykowicz wystarczy?
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 15:21   #2608
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość


Co do tych nagrań. Dzięki za link plastikowabiedronko wyglądają naprawdę ciekawie. Co prawda też wolę native speakerów, ale kto wie kto stanie na mojej hiszpańskiej drodze i być może będę musiała kiedyś też porozmawiać ze szkotem, więc sprawdzę jaka jest szansa na porozumienie ;D
Tak sobie pomyślałam, że jak nie mi to może komuś się przydadzą
Mnie kiedyś korepetytorka katowała angielskimi nagraniami..jakiegoś Francuza. Moja znajoma na kursie angielskiego trafiła na lektorkę z Hiszpanii i też na początku nie mogła zrozumieć przez jej akcent. Jednak pamiętajcie, żeby mimo wszystko więcej słuchać native'ów żeby nie skończyć tak jak żona mojego kuzyna która ma w angielskim...nigeryjski akcent
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 15:40   #2609
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
Korzystacie może z tych gazetek,które można kupić w empiku,np English matter albo Deutsch aktuell? są jeszcze wersje francuskie,hiszpańskie i rosyjskie Uważam,że to fajna sprawa,bardzo dużo słowek można się nauczyć
ja kupilam z 3 Deutsch Aktuell, generalnie calkiem fajne
chociaz pewnie lepiej sobie znalezc na internecie jakies artykuly o interesujacej nas tematyce.. tylko wiadomo, nie zawsze sie chce a tak gazetka gotowa plus jeszcze niektore slowka wytlumaczone
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 16:46   #2610
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
ja kupilam z 3 Deutsch Aktuell, generalnie calkiem fajne
chociaz pewnie lepiej sobie znalezc na internecie jakies artykuly o interesujacej nas tematyce.. tylko wiadomo, nie zawsze sie chce a tak gazetka gotowa plus jeszcze niektore slowka wytlumaczone
A propo niemieckiego, na stronie Deutsche Welle jest też coś takiego jak w Deutsch Aktuell, tzn artykuły z przetłumaczonymi słówkami, a do tego jest podział na poziomy, różnorodna tematyka, więc można znaleźć coś fajnego dla siebie
A, Undziaku, mój mistrzu, dziękuję
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.