Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy. - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-31, 20:15   #2791
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Fantazjaa Pokaż wiadomość
więc chyba spróbuje zacząć się uczyć rosyjskiego na własną rękę i zobaczę jak mi to pójdzie Może na dobry początek też zakupię "Rosyjski w 3 miesiące"
warto spróbować, nic nie tracisz
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 20:20   #2792
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
warto spróbować, nic nie tracisz
Myślisz, że Rosyjski w 3 miesiące to dobra inwestycja na początek przygody z tym językiem?
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 20:36   #2793
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Fantazjaa Pokaż wiadomość
Myślisz, że Rosyjski w 3 miesiące to dobra inwestycja na początek przygody z tym językiem?
myślę, że tak przydałoby się tylko jeszcze coś do nauki cyrylicy jeśli nie znasz
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 20:47   #2794
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja to bym kupiła od razu i francuski i rosyjski, bo tych dwóch języków chciałabym się uczyć w przyszłości.
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 21:02   #2795
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
myślę, że tak przydałoby się tylko jeszcze coś do nauki cyrylicy jeśli nie znasz
a możesz coś polecić?

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Ja to bym kupiła od razu i francuski i rosyjski, bo tych dwóch języków chciałabym się uczyć w przyszłości.
nie kuś
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 21:06   #2796
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Fantazjaa Pokaż wiadomość
a możesz coś polecić?
ja mam takie ćwiczenia "учусь писать по-русски" z 1990 roku, więc nie wiem czy uda Ci się to gdzieś dorwać... Znalazłam w necie coś mniej więcej podobnego, to możesz sobie wydrukować: http://www.mementoslangues.fr/Russe/...crireRusse.pdf
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 21:14   #2797
rabbithearted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 256
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Niestety nie mogę nic doradzić, gdyż nie miałam do czynienia z rosyjskim (dopiero chcę kiedyś zacząć), a francuski zupełnie mi się nie podoba (nie bijcie!). Ok, może podoba mi się nawet jego brzmienie, ale nigdy mnie nie ciągnęło do uczenia się go, chociaż może kiedyś zweryfikuję swojego poglądy i się przekonam, bo mogę go wybrać na studiach.

Chciałam za to napisać o moich postępach w nauce - zrealizowałam prawie całą normę hiszpańskiego na dziś. Zrobione: 2 odcinki Mi vida loca, użycie i tworzenie 3 czasów przeszłych, część materiałów z 123teach me. Zostały mi 2-3 tematy 123teach me i przepisanie form nieregularnych czasowników w Indefinido do zeszytu, bo przy przepisywaniu najlepiej zapamiętuję

Z japońskiego dziś 3 zagadnienia gramatyczne, 1 dział słówek i 70 kanji (70... jak ja to zrobię :<). Co dziwne, do japońskiego nie mogłam znaleźć żadnych zadowalających interaktywnych materiałów w sieci, więc uczę się go tylko z książek. Hiszpańskiego - odwrotnie.

Nadal brak pomysłu, co z angielskim. Rok temu zdałam wysoko maturę rozszerzoną, oceniałabym swój poziom na trochę powyżej FCE, ale przez ten rok strasznie się opuściłam, nie mając okazji za wiele używać angielskiego. Jakieś pomysły, jak odświeżyć znajomość tego języka? Podcasty, audiobooki może?
rabbithearted jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 21:15   #2798
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
ja mam takie ćwiczenia "учусь писать по-русски" z 1990 roku, więc nie wiem czy uda Ci się to gdzieś dorwać... Znalazłam w necie coś mniej więcej podobnego, to możesz sobie wydrukować: http://www.mementoslangues.fr/Russe/...crireRusse.pdf
wielkie dzięki

dziewczyny możecie mi jeszcze powiedzieć na jakiej stronie mogę sprawdzić swój poziom języka hiszpańskiego? Znalazłam na wątku np. taką stronkę klik, ale tam jest tylko angielski...
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 21:24   #2799
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez rabbithearted Pokaż wiadomość
Niestety nie mogę nic doradzić, gdyż nie miałam do czynienia z rosyjskim (dopiero chcę kiedyś zacząć), a francuski zupełnie mi się nie podoba (nie bijcie!). Ok, może podoba mi się nawet jego brzmienie, ale nigdy mnie nie ciągnęło do uczenia się go, chociaż może kiedyś zweryfikuję swojego poglądy i się przekonam, bo mogę go wybrać na studiach.

Chciałam za to napisać o moich postępach w nauce - zrealizowałam prawie całą normę hiszpańskiego na dziś. Zrobione: 2 odcinki Mi vida loca, użycie i tworzenie 3 czasów przeszłych, część materiałów z 123teach me. Zostały mi 2-3 tematy 123teach me i przepisanie form nieregularnych czasowników w Indefinido do zeszytu, bo przy przepisywaniu najlepiej zapamiętuję

Z japońskiego dziś 3 zagadnienia gramatyczne, 1 dział słówek i 70 kanji (70... jak ja to zrobię :<). Co dziwne, do japońskiego nie mogłam znaleźć żadnych zadowalających interaktywnych materiałów w sieci, więc uczę się go tylko z książek. Hiszpańskiego - odwrotnie.

Nadal brak pomysłu, co z angielskim. Rok temu zdałam wysoko maturę rozszerzoną, oceniałabym swój poziom na trochę powyżej FCE, ale przez ten rok strasznie się opuściłam, nie mając okazji za wiele używać angielskiego. Jakieś pomysły, jak odświeżyć znajomość tego języka? Podcasty, audiobooki może?
Może oglądanie filmów?
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 23:44   #2800
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
ja kupowałam w Matrasie, z tego co widzę jeszcze jest dostępny: http://www.matras.pl/rosyjski-w-3-mi...acych-5cd.html
Undi, czemu ty mi to robisz Teraz pewnie pobiegnę i kupię, zamiast kupić Super memo z francuskiego. Chociaż... cóż, teraz mam 2 rzeczy które chcę kupić z okazji 'pocieszę się po powrocie do szkoły'
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 23:46   #2801
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Undi, czemu ty mi to robisz Teraz pewnie pobiegnę i kupię, zamiast kupić Super memo z francuskiego. Chociaż... cóż, teraz mam 2 rzeczy które chcę kupić z okazji 'pocieszę się po powrocie do szkoły'


sorry, następnym razem będę na PW podrzucać takie rzeczy nie chciałam, naprawdę
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-01, 00:40   #2802
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość


sorry, następnym razem będę na PW podrzucać takie rzeczy nie chciałam, naprawdę
A podrzucaj podrzucaj, robisz to przeciwko mojemu portfelowi ale dla edukacji!
I przynajmniej mam kolejną motywację, żeby CV w poniedziałek złożyć..
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 06:18   #2803
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja się zastawiam czy te kursy z Ponsa to, to samo co z Supermemo. Kiedyś czytałam, że te kursy z angielskiego są podobne, bo napisane przez tego samego autora.
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 08:28   #2804
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
A podrzucaj podrzucaj, robisz to przeciwko mojemu portfelowi ale dla edukacji!
I przynajmniej mam kolejną motywację, żeby CV w poniedziałek złożyć..
ufff

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Ja się zastawiam czy te kursy z Ponsa to, to samo co z Supermemo. Kiedyś czytałam, że te kursy z angielskiego są podobne, bo napisane przez tego samego autora.
nie wiem co prawda o którym Supermemo mówisz, bo jest trochę tego, ale ja poza Ponsem mam jeszcze Supermemo Niet Problem do rosyjskiego i fakt, autor się zgadza (w Ponsie tylko on jest autorem, w Supermemo jest jednym z 3 autorów), ale pod względem treści to co innego
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 08:38   #2805
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Fantazjaa Pokaż wiadomość
Paula_95 Ty zaczęłaś się uczyć rosyjskiego sama, z tego co kojarzę i jak Ci idzie?
Na razie przerwałam naukę, dziewczyny na wątku mi tak poradziły i dobrze na tym wyszłam skupiam się na angielskim i hiszpańskim, bo te dwa języki obowiązują mnie w szkole i z nimi planuje przyszłość, ale do rosyjskiego zamierzam wrócić piękny język
I zgodzę się z dziewczynami-moja mama, która także uczy/ła się rosyjskiego powiedziała, że te podobieństwa do języka polskiego wbrew pozorom, wcale nie są przydatne, jej to się ponoć często myliło


Nie wiem, która z Was wstawiła link do tej księgarni internetowej, ale ją przeklinam teraz to już bankowo zbankrutuję
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25

Edytowane przez Paula_95
Czas edycji: 2012-09-01 o 08:41
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 11:05   #2806
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Nie wiem, która z Was wstawiła link do tej księgarni internetowej, ale ją przeklinam teraz to już bankowo zbankrutuję
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 15:20   #2807
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
nie wiem co prawda o którym Supermemo mówisz, bo jest trochę tego, ale ja poza Ponsem mam jeszcze Supermemo Niet Problem do rosyjskiego i fakt, autor się zgadza (w Ponsie tylko on jest autorem, w Supermemo jest jednym z 3 autorów), ale pod względem treści to co innego
Właśnie o ten samouczek mi chodziło, czyli jednak się myliłam. A który lepszy? Pons czy Supermemo? Mnie osobiście podoba się SM, za to z ponsem miałam do czynienie chyba z 7 lat temu.
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 15:28   #2808
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja w poniedziałek pójdę kupić tego PONSa, a jak nie będzie to zamówię. Z SM rosyjskiego też się uczę, więc porównam
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 16:48   #2809
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Właśnie o ten samouczek mi chodziło, czyli jednak się myliłam. A który lepszy? Pons czy Supermemo? Mnie osobiście podoba się SM, za to z ponsem miałam do czynienie chyba z 7 lat temu.
hmmm chyba supermemo... ale baaardzo rozbudowane są w nim lekcje i czasem to mnie denerwuje
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-01, 17:29   #2810
Inka_
Zadomowienie
 
Avatar Inka_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 571
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Widzę, że wy tu intensywnie naukowy tryb życia prowadziłyście przez wakacje - a ja nic, wstyd! Ale od września wypadałoby zająć się językami bardzo poważnie, bo w końcu matura (niemiecki podst, ang rozszerz)
__________________
.
Inka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 18:39   #2811
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
hmmm chyba supermemo... ale baaardzo rozbudowane są w nim lekcje i czasem to mnie denerwuje
Ja też mam takie odczucie. Mam do angielskiego i hiszpańskiego, w jednym i drugim lekcje są obszerne.

Do rosyjskiego mam coś takiego, wyczytałam na jakimś forum, że podobno dobra książka.
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 19:46   #2812
SoyMilagrosa
Raczkowanie
 
Avatar SoyMilagrosa
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 43
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Hej Przepraszam, że do Was nie zaglądałam, ale spędzałam wakacje bezkomputerowo .
  • Wczoraj wpadł mi do głowy świetny pomysł - zdawanie FCE. Jakie materiały do nauki mi polecicie? Zaznaczam, że chcę osiągnąć jak najlepszy wynik A lub B . Czy ktoś z forum zdawał? Proszę o szybką odpowiedź, zanim mój zapał do nauki zniknie haha
  • Postanowiłam też zająć się francuskim, co prawda mam go w szkole, ale nie jest to dla mnie wystarczające. Mamy słabą książkę (Cafe Creme). Mam książkę 'Gramatyka' z Edgarda, ale nic poza tym. Możecie mi coś polecić?
Undercia i ktokolwiek inny może mi pomóc, możesz mi napisać jak się uczysz francuskiego, z jakich podręczników korzystasz, ile czasu na to poświęcasz? Jak poprawiasz umiejętność słuchania? Taki przykładowy przeciętny plan tygodniowy co robisz z francuskim. Matura w tym roku, to może skuszę się jeszczę na maturkę podstawową z francuskiego A co!

Ja też jestem chora na kupowanie książek . Cóż poradzić... To w Matrasie takie promocje?

Przepraszam od razu, że tak Was bombarduję tymi pytaniami, ale zrodziła się we mnie taaaka motywacja, że nie mogę jej zmarnować. W poniedziałek zaczynam klasę maturalną, chyba poczułam nieubłagalnie płynący czas
__________________
Biorę się za siebie!
*ODCHUDZANIE54--53--52--51--50--49--48
*
MEDYCYNA Będę lekarzem!



Edytowane przez SoyMilagrosa
Czas edycji: 2012-09-01 o 19:48
SoyMilagrosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 20:07   #2813
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Ja też mam takie odczucie. Mam do angielskiego i hiszpańskiego, w jednym i drugim lekcje są obszerne.

Do rosyjskiego mam coś takiego, wyczytałam na jakimś forum, że podobno dobra książka.
we francuskim ta obszerność mi nie przeszkadza, ale w rosyjskim to się czasem męczę. Ale ja dziwna jestem i muszę rozdział skończyć jak zacznę, inaczej nie odpuszczę

Cytat:
Napisane przez SoyMilagrosa Pokaż wiadomość
Undercia i ktokolwiek inny może mi pomóc, możesz mi napisać jak się uczysz francuskiego, z jakich podręczników korzystasz, ile czasu na to poświęcasz? Jak poprawiasz umiejętność słuchania? Taki przykładowy przeciętny plan tygodniowy co robisz z francuskim. Matura w tym roku, to może skuszę się jeszczę na maturkę podstawową z francuskiego A co!
uczę się 3 x dziennie, w piątek około 4 godzin, sobota i niedziela to jakoś ograniczeń czasowych nie mam, nigdy nie patrzę na zegarek szczegółowy plan tutaj (przepraszam, jestem leniwa i mi się nie chce przepisywać ). To tylko nauka sensu stricto, oprócz tego bardzo często oglądam wywiady/filmy/seriale po francusku, czasem zerknę w czasopismo czy posłucham muzyki po francusku, do tego posiadam własnych native'ów i chcąc nie chcąc przysłuchuję się francuskiemu

Obecnie korzystam z pozycji:
- Supermemo Pas de probleme
- Taxi
- Deja vu
- L. Przestaszewski - Gramatyka języka francuskiego
- Vocabuilare progressif du francais
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 20:34   #2814
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Moja mama dzisiaj: ''W telewizji mówią, że teraz się warto japońskiego uczyć, bo 'japońce' () teraz są wszędzie''.
Ja: ''Mamo, sugerujesz, że mam się zacząć uczyć japońskiego?''.
Mama: ''Da, dziecko, da!'' moja mama i jej rosyjski.
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 21:46   #2815
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

SoyMilagrosa - ja do FCE używałam podręcznika z Oxfordu. "FCE Result" - tego. Uczyłam się z tej serii również do CAE i bardzo dobrze się z nimi pracuje Nie wiem jak by wyglądała samodzielna z nich nauka, bo ja byłam "prowadzona za rączkę" przez mojego ticzera

A co do Matrasa! Ojjj tak... uwielbiam tę księgarnię. Zawsze jak przechodzę obok to muszę wejść i pogrzebać w koszach po 2 i 5zł. Nigdy nie wyszłam niezadowolona. Nawet nowości mają po 15/20/30 a czasami więcej procent taniej! Jak dobrze, że takie miejsca istnieją i chociaż trochę mój portfel może odetchnąć.

Był nawet okres, kiedy te kursy z Ponsa były po 9,99 o_O Ja za późno się zorientowałam i produkty były już niedostępne niestety ;(
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 22:07   #2816
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
SoyMilagrosa - ja do FCE używałam podręcznika z Oxfordu. "FCE Result" - tego. Uczyłam się z tej serii również do CAE i bardzo dobrze się z nimi pracuje Nie wiem jak by wyglądała samodzielna z nich nauka, bo ja byłam "prowadzona za rączkę" przez mojego ticzera

A co do Matrasa! Ojjj tak... uwielbiam tę księgarnię. Zawsze jak przechodzę obok to muszę wejść i pogrzebać w koszach po 2 i 5zł. Nigdy nie wyszłam niezadowolona. Nawet nowości mają po 15/20/30 a czasami więcej procent taniej! Jak dobrze, że takie miejsca istnieją i chociaż trochę mój portfel może odetchnąć.

Był nawet okres, kiedy te kursy z Ponsa były po 9,99 o_O Ja za późno się zorientowałam i produkty były już niedostępne niestety ;(
Tak, kupiłam wtedy niemiecki Leży nieruszony do dziś , no ale jak mogłam go zostawić, taki biedaczek przeceniony z 60 na 10zł, samotny, smutny na tej półce Patrzył na mnie właśnie takimi oczami
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 22:10   #2817
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Też chciałam wtedy kupić i niemiecki i hiszpański i mamie coś do francuskiego, bo jeden kurs z PONSa właśnie już ma, ale niestety nie były dostępne. Teraz znów jest promocja tyle, że właśnie po 20zł, ale mój portfel za bardzo ostatnio ucierpiał i muszę się powstrzymać! (A to tak kusi ;( )
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 22:40   #2818
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dziewczyyynyyy, korzystałyście kiedyś z eTutora? Bo tak się zastanawiam... Czy znikną mi wszystkie lekcje, kiedy minie mi abonament? + czy któraś z Was kupowała kurs eTutora przez Grupon? Bo miała to być opcja z egzaminem po roku, a teraz widzę, że możliwość podjęcia egzaminu już mi zniknęła i pojawiła się opcja dopłaty
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 00:32   #2819
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

A ma któraś z was taki kurs w 3 miesiące PONSa, ale do hiszpańskiego? ?

I jeszcze raz ponawiam pytanie o jakąś dobrą, sprawdzoną stronę gdzie można sprawdzić swój poziom hiszpańskiego
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 10:56   #2820
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Moja mama dzisiaj: ''W telewizji mówią, że teraz się warto japońskiego uczyć, bo 'japońce' () teraz są wszędzie''.
Ja: ''Mamo, sugerujesz, że mam się zacząć uczyć japońskiego?''.
Mama: ''Da, dziecko, da!'' moja mama i jej rosyjski.
Tia, Japońce są wszędzie, Chińczyki tym bardziej (idąc już taką nomenklaturą ), ale to Angole rządzą, więc wiesz co masz robić
Nie wiem czemu myślałam, że to w tym roku zdajesz maturę.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:59.