Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-21, 16:48   #2131
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Raz jeszcze Proszę o analzę tego rozświetlającego kremu z wit. E The Body Shop
Water, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Shea Butter (butyrospermum Parkii), Triethanolamine, Beeswax, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Carbomer, Phenoxyethanol, Steareth-2, Steareth-21, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Mica, Titanium Dioxide, Red No 4.
Mam skórę mieszaną, potrzebuję czegoś, co ładnie nawilży mi policzki, pory zapychają mi sie jedynie na nosie, ale na to mam osobny kremik. mam dość delikatną skórę, ale raczej nie miewam podrażnień/uczuleń, jeśli jakieś to tylko oczy. A i jeszcze jedno mam 23 lata . Nie wiem, który wybrać, a niedługo muszę zrobić zakupy, chciałabym coś dobrego
Ten krem napewno nie jest dla cery mieszanej. Wydaje mi sie, że raczej natłuści niż nawilzy takze proponuje cos lżejszego pozatym nie ma nic cieakwego w swoim składzie na poczatku same zapychacze i sporo konserwantów nawet do cery suchej bym go nie poleciła.

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
I jeszcze ten krem nawilżający z wit. E, też The Body Shop

Acitve Ingredients: Octinoxate. Octisalate,Titanium Dioxide. Inactive Ingredients: Water, Octyl Stearate, Aloe Barbadensis Gel, Glycerin, Gylceryl Stearate, Squalane, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Fragrance, Alumina, Sorbitan Oleate, Triethanolamine, Methylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Polyacrylate, Silica, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Butylparaben, Carbomer, Ethylbaraben, Sodium Methylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben.
Ten krem natomiast nie jest taki zły pod względem zapychaczy (chociaz kazdego moze co innego zapychać), posiada filtry, wyciąg z aloesu, skwalen, wit E, no i konserwantów troche ale na końcu składu no ale mogło by ich byc mniej

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
I to, też TBS, krem SPF 15, nawilżający

Water, Cyclomethicone, Glycerin, Dimethicone, Butylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, PPG-2 Myristyl Ether Propionate, Zea Mays (Corn) Oil, Lecithin, Phenoxyethanol, Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Benzyl Alcohol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Lanolin, Polysilicone-11, Hydroxyethylcellulose, Barium Sulfate, Sodium Hydroxide, Sodium Citrate, Sodium Gluconate, Methylparaben, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Citrus Dulcis (Orange Flower) Water, Mica, Titanium Dioxide.
Ten krem ma ciekawy skład ale mógłby zapchac Glycerin, Butylene Glycol, moze silikon trudno pwowiedziec. Zawiera olej z awokado (natłuszcza ma działanie przeciwzmarsczkowe) olej kukurydziany. Równiez sporo konserwantów ale nie te najgorsze.
Wybrałabym jednak ten poprzedni kremik. Ten posiada rowniez nieciekawy Phenoxyethanol
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 18:14   #2132
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
TAjemnica sprajów do porstowania do mieszanka silikonów i poelmerów, które maja chronic włos przed prostownica. Wysoka temperatura bardzo szkodzi włosom, a niestety ten spray chyba tez sie troche dołozy - mówie tu o alkoholu na 2gim miejscu w skłądzie. Wg mnie, moze bardzo wysuszac i elektryzować włosy.
Dziękuję bardzo
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:07   #2133
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Przegladajac watek o wizazankach we Francji natknelam sie na kosmetyki RHEA, zainteresowal mnie puder i roz o nastepujacych skladach:
Podklad:
Mica (CI 77019), Zinc Oxide (CI 77947), Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77492, CI 77491), Ultramarine Blue (CI 77007)
roz:
* Mica (CI 77019), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Titanium Dioxide (CI 77891)
* Mogą zawierać również (w zależności od koloru): Zinc Oxide (CI 77947), Ferric Ferrocyanide (CI 77510), Ultramarine Pink (CI 77007), Manganese Violet (CI 77742), Silica, Carmine (CI 75470), Ultramarine Blue (CI 77007), Chromium Oxide Greens (CI 77288)

Dla zainteresowanych strona: www.rhea.com.pl
Czy ktorys z ww. wymienionych skladnikow moze zapychac, przyczyniac sie do powstawiani przyszczoli w jakikolwiek sposob???? czy wystapienie reakcji alergicznych jest wysokie??? zawsze jakies podobno...
Pieknie dziekuje za odpowiedz - tak na zapas...
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 11:04   #2134
katt
Raczkowanie
 
Avatar katt
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 214
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o rozszyfrowanie Dr Irena Eris, Lirene, Cera tłusta i mieszana, Żel matująco - oczyszczający do mycia twarzy

Skład: Aqua, Beatine, Cocamidopropyl Betaine, Methyl Gluceth-20, Disodium Ricinoleamido MEA- Sulfosuccinate, Hydroxyethylcellulose, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Propylene Glycol, Sage (Salvia Officinalis) Extract, Methylparaben, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Parfum

Głównie interesuje mnie czy może zapychać i wysuszać. Na matowieniu mi nie zależy. Jeśli ten żel był już analizowany, to przepraszam - nie znalazłam go na liście rozszyfrowanych
Z góry bardzo dziękuję
katt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 14:52   #2135
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chciałabym prosic o rozszyfrowanie tego składu - chodzi mi głownie o nawilzenie i zapychanie ale inne informacje tez mile widziane

Johnson & Johnson, Clean&Clear, Dual Action Moisturiser (Krem o podwójnym działaniu)


Skład: Aqua, Propylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Stearyl Alcohol, Menthyl Lactate, Propylene Glycol Isostearate, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Salicylic Acid, PEG-100 Stearate, Sodium Hydroxide, Dimethicone, Sodium Isostearoyl Lactylate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 16:42   #2136
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czytałam różne opinnie o tym płynie do higieny intymnej:
Lactacyd Femina, GlaxoSmithKline
Czy jest dobry? Czy rzeczywiście może podrażnić i zamaist pomagać to pogarszać stan chorej skóry?

skład:
Aqua, Magnesium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl betaine, disodium leureth sulfosuccinate, peg - 7 glecerin cocoate, phenoxyethanol, propylene glicol, peg-55 propynele glycol oleate, parfum, lactose, milk protein, cocamide mea, leureth -10, lactid acid, glyceryl laurate, glycol distearate, sodium laureth sulfate, 5 - bromo - 5 - nitro- 1,3 dioxane, sodium chloride, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne

I druga sprawa:
Płatki peelingujące do stóp Avon
skład:
aqua, glycolic acid, alkohol den, dipropropylene glycol, amonium hydroxide, glycerin, parfum, sodium lauryl sulfate, methylparaben, chamomilla, recutita extract, lactis acid, aloe barbadensis gel, disodium edta, biosaccharidge gum-1, glucose, camellia oleifera extract, malic acid, eugenol, linalool, citronellol, hexyl cinnamal

Czy dobre będą na stopy a także....! na pojedyncze blizny na twarzy! (ale mam pomysły, co?)

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2007-09-24 o 10:39
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 20:18   #2137
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam

Chciałabym poprosić o rozszyfrowanie składu różu MAybelline, ExpertWear. A to dletgo, że mam wrażenie, że od momentu gdy zaczęłam go używać to w miejscach gdzie go nakładam pojawiły się nieładne grudki podskórne i zaskórniki. Chciałam zapytać, czy to rzeczywiście on może być sprawcą i który ze składników może powodować taką reakcję.

SKŁAD: talc, nylon-12, dimethicone, kaolin, paraffinum liquidum/mineral oil, zinc laurate, dimethiconol, parfum/fragrance, imidazolidinyl urea, tocopheryl, acetate, methylparaben, benzyl, benzoate, propylparaben, hydroxycitronellal, benzyl salicylate, alpha-isomethyl ionone, linalool, benzyl alkohol, amyl cinnamal, citronellol, geraniol, limonene, isoeugenol, cinnamal, coumarin (+/- may contain mica, ci 77499, ci 77492, ci 77491/iron oxides, ci 77891/titanium dioxide, ci 77007/ultramarines, ci 77742/manganese violet, ci 15850/red 7 lake, ci 15850/red 7, ci 15850/red 6 lake, ci 73360/red 30, ci 75470/caramine)
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-23, 14:31   #2138
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

bardzo prosze o analize Mikro-dermabrazji w kremie Ziaja Anno d'oro. Chciałabym sie dowiedziec czy nazwa 'mikro-derbabrazja' jest zasłużona czy to poprostu zwykly peeling

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Caprylic/Capric Triglyceride, Alumina, Hydrogenated Coco-Glycerides, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Glycerin, PEG-20 Stearate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Zea Mays (Corn) Kernel Extract, Hydrolyzed Rice Protein, Lecithin, Ursolic Acid, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methyparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben. DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Limonene, Sodium Hydroxide (16.02.2007.)
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 17:22   #2139
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja trochę OT, ale gdzie mogę znaleźć skład nowej serii Procter & Gamble, Pantene Pro-V Restoratives, Program Odnowy, wiecie, tej co odbudowuje w miesiąc itp. Zazwyczaj składy były na kwc.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 20:18   #2140
variete
Raczkowanie
 
Avatar variete
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 82
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę ampułek młodości dermiki rosarium
wg zapewnień producenta jest to kuracja ujędrniająca skóre i spłycająca zmarszczki
Skład: Aqua, Glyceryl Polymethacrylate, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Imperata Cylindrica, Glycerin, Yeast Extract, Aleuritic Acid, Iris Florentina, Pelvetia Canaliculata, Glycoproteins, PEG-8, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea.
variete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 20:22   #2141
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Ja trochę OT, ale gdzie mogę znaleźć skład nowej serii Procter & Gamble, Pantene Pro-V Restoratives, Program Odnowy, wiecie, tej co odbudowuje w miesiąc itp. Zazwyczaj składy były na kwc.
Zazwyczaj są na KWC, jeśli ktoś zada sobie trud i przepisze z opakowania Jeśli nie ma, pozostaje czekać, aż ktoś zamieści skład, ew. poszukać w sieci.

Edit: googlanie nie przyniosło rezultatu - trzeba czekać. Może będę mieć niedługo, to wrzucę
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-23, 20:42   #2142
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Zazwyczaj są na KWC, jeśli ktoś zada sobie trud i przepisze z opakowania Jeśli nie ma, pozostaje czekać, aż ktoś zamieści skład, ew. poszukać w sieci.

Edit: googlanie nie przyniosło rezultatu - trzeba czekać. Może będę mieć niedługo, to wrzucę
Proszę:
Panten Pro V Restoratives Program odnowy odżywka:
składniki:
aqua, stearyl alcohol, diethicone, behentrimonium chloride, cetyl alcohol, isopropyl alcohol, benzyl alcohol, parfum, disodum EDTA, panthenol, panthenyl ethyl ether, limonene, linalool, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, sodium hydroxide, citronellol, magnesium nitrate, Cl42090, Cl 17200, ethylchloroisothiazolinon e, magnesium chloride, methylisothiazolinone

__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 20:47   #2143
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
Proszę:
Panten Pro V Restoratives Program odnowy odżywka:
składniki:
aqua, stearyl alcohol, diethicone, behentrimonium chloride, cetyl alcohol, isopropyl alcohol, benzyl alcohol, parfum, disodum EDTA, panthenol, panthenyl ethyl ether, limonene, linalool, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, sodium hydroxide, citronellol, magnesium nitrate, Cl42090, Cl 17200, ethylchloroisothiazolinon e, magnesium chloride, methylisothiazolinone

Dziękuję bardzo
Wow, moje stare oczy widzą tylko jeden silikon, coś mało jak na Pantene
Tomamo, a która to odżywka - z zielonym czy z fioletowym paskiem?
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 20:50   #2144
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Moje oczy tez widziały tylko jeden - dlatego kupiłam
to ta z zielonym paskiem
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 20:55   #2145
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
Moje oczy tez widziały tylko jeden - dlatego kupiłam
to ta z zielonym paskiem
A jak wrażenia z używania? W sumie chyba i tak sama przetestuję odżywki u mnie schodzą w zastraszającym tempie.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 20:59   #2146
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziekuję za wklejenie składu Zamierzam sobie kupić jutro szampon i odżywkę(też widziałam tylko zielone), zobaczymy, jak to naprawdę z tą regeneracją(włosów specjalnie zniszczonych nie mam)
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 21:03   #2147
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
A jak wrażenia z używania? W sumie chyba i tak sama przetestuję odżywki u mnie schodzą w zastraszającym tempie.
Szczerze mówiąc użyłam dopiero dwa razy, ale jestem mile zaskoczona: nietypowy kolor (fioletowy), nietypowy zapach (owocowy), nie obciąża włosów, całkiem nieźle pielęgnuje (mam włosy długie, suche, blond, kręcone częściowo rozjaśnione). Myślę, że warto wypróbować , cena przyjazna
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 21:06   #2148
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc użyłam dopiero dwa razy, ale jestem mile zaskoczona: nietypowy kolor (fioletowy), nietypowy zapach (owocowy), nie obciąża włosów, całkiem nieźle pielęgnuje (mam włosy długie, suche, blond, kręcone częściowo rozjaśnione). Myślę, że warto wypróbować , cena przyjazna
E no, to mamy prawie takie same włosy Tylko moje proste.
Dziękuję, zachęciłaś mnie
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 21:09   #2149
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
E no, to mamy prawie takie same włosy Tylko moje proste.
Dziękuję, zachęciłaś mnie
Mam nadzieję, że się nie rozczarujesz
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-23, 22:01   #2150
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez emurulez77 Pokaż wiadomość
Przegladajac watek o wizazankach we Francji natknelam sie na kosmetyki RHEA, zainteresowal mnie puder i roz o nastepujacych skladach:
Podklad:
Mica (CI 77019), Zinc Oxide (CI 77947), Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77492, CI 77491), Ultramarine Blue (CI 77007)
roz:
* Mica (CI 77019), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Titanium Dioxide (CI 77891)
* Mogą zawierać również (w zależności od koloru): Zinc Oxide (CI 77947), Ferric Ferrocyanide (CI 77510), Ultramarine Pink (CI 77007), Manganese Violet (CI 77742), Silica, Carmine (CI 75470), Ultramarine Blue (CI 77007), Chromium Oxide Greens (CI 77288)

Dla zainteresowanych strona: www.rhea.com.pl
Czy ktorys z ww. wymienionych skladnikow moze zapychac, przyczyniac sie do powstawiani przyszczoli w jakikolwiek sposob???? czy wystapienie reakcji alergicznych jest wysokie??? zawsze jakies podobno...
Pieknie dziekuje za odpowiedz - tak na zapas...
Ten puder nie powinien zapchać. Szczerze pisząc, nie wyobrażam sobie ładniejszego składu pudru.
Tylko mika (mniej komedogenna od talku) i pigmenty - te bezpieczniejsze. Żadnych konserwantów, substancji zapachowych, etc.

Wyjątkowych pechowców może wszystko zapchać, ale wg mnie, jeżeli kogoś zapcha ten puder, to nie znajdzie się inny, który nie zapcha.

Alergii też nie powinien wywołać; wyjątkowych wrażliwców może co najwyżej podrażnić - związki metali (barwniki) mogą uwalniać śladowe ilości drażniących metali. Ale to tak, jak każdy puder.

Jestem na tak.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 08:49   #2151
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
Witam

Chciałabym poprosić o rozszyfrowanie składu różu MAybelline, ExpertWear. A to dletgo, że mam wrażenie, że od momentu gdy zaczęłam go używać to w miejscach gdzie go nakładam pojawiły się nieładne grudki podskórne i zaskórniki. Chciałam zapytać, czy to rzeczywiście on może być sprawcą i który ze składników może powodować taką reakcję.

SKŁAD: talc, nylon-12, dimethicone, kaolin, paraffinum liquidum/mineral oil, zinc laurate, dimethiconol, parfum/fragrance, imidazolidinyl urea, tocopheryl, acetate, methylparaben, benzyl, benzoate, propylparaben, hydroxycitronellal, benzyl salicylate, alpha-isomethyl ionone, linalool, benzyl alkohol, amyl cinnamal, citronellol, geraniol, limonene, isoeugenol, cinnamal, coumarin (+/- may contain mica, ci 77499, ci 77492, ci 77491/iron oxides, ci 77891/titanium dioxide, ci 77007/ultramarines, ci 77742/manganese violet, ci 15850/red 7 lake, ci 15850/red 7, ci 15850/red 6 lake, ci 73360/red 30, ci 75470/caramine)
Niestety może. Przekonuje mnie o tym chociażby parafina w pierwszej linijce skłądu - raczej mało kogo coś takiego by nie pozapychało Poza tym, ilość konserwantów (2ga linijka skłądu!) w tym produkcie jest przerażająca. Talk i nylon tez mogą zapychać - pocztkowe pozycje w składzie. Chyba, dla dobra skóry, lepiej by sie rozstać z tym różem.

Cytat:
Napisane przez variete Pokaż wiadomość
Proszę o analizę ampułek młodości dermiki rosarium
wg zapewnień producenta jest to kuracja ujędrniająca skóre i spłycająca zmarszczki
Skład: Aqua, Glyceryl Polymethacrylate, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Imperata Cylindrica, Glycerin, Yeast Extract, Aleuritic Acid, Iris Florentina, Pelvetia Canaliculata, Glycoproteins, PEG-8, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea.

Jestem rozczarowoana. W serii Rosarium Dermiki (za taką cenę0)spodziewałabym się wyciągu z róży damscenskiej - wtedy ampułki były by świetne. Natomiast ten skład jets po prostu przecętny - nie wierz e, ze wyciąg z dwóch roslinek spłyci zmarszczki. Na pewno odzywi i nawilży skórę - a co za tym idzie moze wydac sie jędrniejsza, ale wg mnie to max.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 10:06   #2152
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Ten puder nie powinien zapchać. Szczerze pisząc, nie wyobrażam sobie ładniejszego składu pudru.
Tylko mika (mniej komedogenna od talku) i pigmenty - te bezpieczniejsze. Żadnych konserwantów, substancji zapachowych, etc.

Wyjątkowych pechowców może wszystko zapchać, ale wg mnie, jeżeli kogoś zapcha ten puder, to nie znajdzie się inny, który nie zapcha.

Alergii też nie powinien wywołać; wyjątkowych wrażliwców może co najwyżej podrażnić - związki metali (barwniki) mogą uwalniać śladowe ilości drażniących metali. Ale to tak, jak każdy puder.

Jestem na tak.
Hmmm... chyba sie skusze... Roz ma podobny sklad o ile sie nie myle...
Cienie i róże:

* Mica (CI 77019), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Titanium Dioxide (CI 77891)
* Mogą zawierać również (w zależności od koloru): Zinc Oxide (CI 77947), Ferric Ferrocyanide (CI 77510), Ultramarine Pink (CI 77007), Manganese Violet (CI 77742), Silica, Carmine (CI 75470), Ultramarine Blue (CI 77007), Chromium Oxide Greens (CI 77288)
Ceny w miare przystepne. Znalazlam rowniez na niemieckiej stronce www.qvc.de puder od firmy bare minerals, jednak litosci!!!!! za dwa gramy licza sobie 35 euro!!! czyste zdzierstwo!!
Eh... mam puder Hauschki, sklad:Manihot Esculenta, Serica, Mica, Solum Diatomeae, Silica, Anthyllis Vulneraria, Hamamelis Virginiana, Camellia Sinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Geraniol*, Citronellol*, Coumarin*, Citral*, Benzyl Benzoate*, Eugenol*, Farnesol*, CI 77491, CI 77492, CI 77499. i cos musi mnie draznic bo mam pryszczyki, pryszczole i codzienne nowe zatkane pory... czy jest w nim cos co w przeciwnienstwie do mineralnego mogloby zapychac?? badz wysuszac???
Fakt ladnie sie rozklada, choc trzeba byc starannym gdyz mozna przesadzic, jednak bez podkladu, miesza sie z sebum i ciemnieje na twarzy...
Przesliczne, sliczne dziekuje
Wiem trzea mnie udusic, klawiature ukrasc i, i... sama nie wiem co...
Znalazlam jeszcze inny puder, skaldem rozni sie jedynie w kwesti mici - zamiast niej zawiera kaolin (znaczy sie glinke kaolinowa??)
Hmm.. no i nie wiem, ktory diabel lepszy do atopowej skory....
matte Foundation ohne Mica
(INCI: Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides,
Kaolin)
A swoja droga ktory ze skladnikow nadaje mu kolor? zawsze myslalam, ze w pudrach to ultramarin nadaje barwe.. hmm...


Edit:
http://www.parfums-alienor.com/Shop
Dziele sie z Wami ciekawa stronka, oferuja rowniez kosmetyki bez mici w skladzie, wysylaja rowniez do europy. W razie pytan sluze pomoca. Przynajmniej w taki sposob moge sie odwdzieczyc...
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....

Edytowane przez emurulez77
Czas edycji: 2007-09-24 o 19:29
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 13:43   #2153
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
To serum do końcówek nadaje się? Alkoholu ma dużo i chyba będzie wysuszać.

Skład: cyclopentasiloxane, cyclomethicone, alcohol denat., dimethicone, phenoxyethanol, ethylhexyl methoxycinnamate, parfum,benzophenone-2, panthenol, phytantriol, aqua, propylene glycol, creatine, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, methylparaben, propylparaben, hexyl cinnamal, limonene, butylphenyl methylpropional, linalool, coumarin, hydroxycitronellal, amyl cinnamal, alpha-isomethyl ionone, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 14:35   #2154
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Co sądzicie o tym kremie? Głównie chodzi mi o potencjalne zapychacze. Mam kilka swoich typów, ale nie jestem pewna. Wiem, że ma w składzie alkohol, ale mi akurat nie przeszkadza. Najbardziej zastanawia mnie Prunus armenica/Apricot Kernel Oil,Butyrospermum parkii/Shea butter i Cholesterol, chociaż może jest cos jeszcze co przeoczyłam. Co o tym sądzicie? A jeśli chodzi i silikony - to też mi nie przeszkadzają Widze, że ma trochę aminokwasów (fakt, że większość na szarym końcu), ale nie wiem jaką one pełnią rolę w kremach. Z góry dzięki za oświecenie mnie

Biotherm, Aquasource non stop, do cery normalnej i mieszanej
Aqua, Prunus armenica/Apricot Kernel Oil, Butyrospermium parkii/Shea butter, Glycerin, Alcohol denat., Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Ammonium polyacryldimethyl taurate, Tocopheryl acetate, Phenoxyetanol,Panthenol, Polyperfluoromethylisopro pyl ether, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, hexylene glycol, glyceryl stearate, dimethiconol, chlorphensin, parfum, methylparaben, triethanoloamine, acrylates/steareth-20 methacrylate copolymer, magnesium gluconate, serine, 2-oleamido-1,3-octodecanediol, citrulline, cholesterol, limonene, fructose, glucose, glycine soja/sojbean oil, tocopherol, disodium edta, vitreoscilla ferment, ethylparaben, butylparaben, biosaccharide gum-1, isobutyl paraben, propylparaben, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, urea, menthoxypropanediol, benzyl salicylate, zinc gluconate, linalool, ceramide 3, hydroxypalmitoyl sphinganine, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde citral, dextrin, benzyl alcohol, copper gluconate, geraniol, cl19149/yellow 5, hexyl nicotinate, sucrose, glutamic acid, cl 42090/blue 1. manganese gluconate, aspartic acid, alanine.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 17:21   #2155
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
Co sądzicie o tym kremie? Głównie chodzi mi o potencjalne zapychacze. Mam kilka swoich typów, ale nie jestem pewna. Wiem, że ma w składzie alkohol, ale mi akurat nie przeszkadza. Najbardziej zastanawia mnie Prunus armenica/Apricot Kernel Oil,Butyrospermum parkii/Shea butter i Cholesterol, chociaż może jest cos jeszcze co przeoczyłam. Co o tym sądzicie? A jeśli chodzi i silikony - to też mi nie przeszkadzają Widze, że ma trochę aminokwasów (fakt, że większość na szarym końcu), ale nie wiem jaką one pełnią rolę w kremach. Z góry dzięki za oświecenie mnie

Biotherm, Aquasource non stop, do cery normalnej i mieszanej
Aqua, Prunus armenica/Apricot Kernel Oil, Butyrospermium parkii/Shea butter, Glycerin, Alcohol denat., Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Ammonium polyacryldimethyl taurate, Tocopheryl acetate, Phenoxyetanol,Panthenol, Polyperfluoromethylisopro pyl ether, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, hexylene glycol, glyceryl stearate, dimethiconol, chlorphensin, parfum, methylparaben, triethanoloamine, acrylates/steareth-20 methacrylate copolymer, magnesium gluconate, serine, 2-oleamido-1,3-octodecanediol, citrulline, cholesterol, limonene, fructose, glucose, glycine soja/sojbean oil, tocopherol, disodium edta, vitreoscilla ferment, ethylparaben, butylparaben, biosaccharide gum-1, isobutyl paraben, propylparaben, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, urea, menthoxypropanediol, benzyl salicylate, zinc gluconate, linalool, ceramide 3, hydroxypalmitoyl sphinganine, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde citral, dextrin, benzyl alcohol, copper gluconate, geraniol, cl19149/yellow 5, hexyl nicotinate, sucrose, glutamic acid, cl 42090/blue 1. manganese gluconate, aspartic acid, alanine.

Jeśli alkohol Ci nie przeszkadza to ok ale jest na samym początku prawie więc twarz może Cie szczypać tuz po nałożeniu kremu. Faktycznie potencjalnych zapychaczy nie ma ale zawiera Butyrospermium parkii/Shea butter czyli masło shea które może zapychać i przez to kremik moze powodowac u Ciebie krostki, olej sojowy ale juz znacznie mniejsza ilość. Prunus armenica/Apricot Kernel Oil- to olej z pestek moreli, ceramidy, sphinganina i cholesterol ograniczają utratę wody odtwarzając naturalny film na powierzchni skóry.
Aminokwasy (serina i citrullina, alanina, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy) wspomagają prawidłowe funkcje skóry z czego serina, alanina i kwas asparginowy są składnikami NMF. Zawiera też mocznik chociaz pojawia sie gdzies za połową składu.
Mikroelementytakie jak magnez, miedź, cynk, mangan.
Krem ma dosyć długi skład ale myśle, ze powinien dobrze zadziałac poniewaz jest sporo ciekawych składników.
Pozdrawiam
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 17:29   #2156
Magdalena_mm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Co powiecie na ten krem: LINODERM OMEGA?? Miała go któraś z Was??
Jest to balsam do skóry suchej oraz nadwrażliwej i skłonnej do alergii. Producent polski - Ziołolek.

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate (and)
PEG-100 Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Paraffinum Liquidum, Cottonseed Oil, Glycerin, Sorbitol, Dimethicon, Cetyl Alcohol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Propylene Glycol, Oenothera Biennis, Decyl Oleate, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Xanthan Gum, Lactic Acid, Parfum, Benzy Salicylate, Geraniol, Butylphentyl Methylopropional, Citroneeol, Limonene.

Na opakowaniu pisze, że jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji. Skutecznie łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza skłonność do ich występowania. Delikatnie natłuszcza, aktywnie nawilża i zapobiega nadmiernej utracie wody. Likwiduje uczucie szorstkości oraz działa osłaniająco na naskórek. Przyspiesza regenerację, uelastycznia i wygładza skórę.
Czy to co piszą będzie się sprawdzać w rzeczywistości??
Magdalena_mm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 18:27   #2157
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Magdalena_mm Pokaż wiadomość
Co powiecie na ten krem: LINODERM OMEGA?? Miała go któraś z Was??
Jest to balsam do skóry suchej oraz nadwrażliwej i skłonnej do alergii. Producent polski - Ziołolek.
Skład: Aqua, Glyceryl Stearate (and)
PEG-100 Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Paraffinum Liquidum, Cottonseed Oil, Glycerin, Sorbitol, Dimethicon, Cetyl Alcohol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Propylene Glycol, Oenothera Biennis, Decyl Oleate, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Xanthan Gum, Lactic Acid, Parfum, Benzy Salicylate, Geraniol, Butylphentyl Methylopropional, Citroneeol, Limonene.
Na opakowaniu pisze, że jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji. Skutecznie łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza skłonność do ich występowania. Delikatnie natłuszcza, aktywnie nawilża i zapobiega nadmiernej utracie wody. Likwiduje uczucie szorstkości oraz działa osłaniająco na naskórek. Przyspiesza regenerację, uelastycznia i wygładza skórę.
Czy to co piszą będzie się sprawdzać w rzeczywistości??
Myślę, że balsam nie jest taki zły poza jednym: Diazolidynyl Urea nie rozumiem jak do wrazliwej, alergicznej skóry mozna wpakowac taki konserwant gdyby nie to balsam poleciłabym Ci napewno.
Reszta wygląda ok W balsamie znajduje sie olej z wiesiołka oraz olej z nasion bawełny, które są bogate w NNKT a w wiesiołku są m.in polifenole które maja dzialanie antyoksydacyjne. Do tego emolienty, wit E, alantoina.
Aha balsam zawiera rowniez geraniol- subst zapach, która moze uczulac.
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 19:05   #2158
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Dziekuję za wklejenie składu Zamierzam sobie kupić jutro szampon i odżywkę(też widziałam tylko zielone), zobaczymy, jak to naprawdę z tą regeneracją(włosów specjalnie zniszczonych nie mam)
To napisz jakie wrażenia i czy nie obciąża wlosow zwlaszcza ten szampon bo odzywka z tego co zdążylam zauważyc to nie przeciąza nawet cienkich wlosow

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Chciałabym prosic o rozszyfrowanie tego składu - chodzi mi głownie o nawilzenie i zapychanie ale inne informacje tez mile widziane

Johnson & Johnson, Clean&Clear, Dual Action Moisturiser (Krem o podwójnym działaniu)

Skład: Aqua, Propylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Stearyl Alcohol, Menthyl Lactate, Propylene Glycol Isostearate, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Salicylic Acid, PEG-100 Stearate, Sodium Hydroxide, Dimethicone, Sodium Isostearoyl Lactylate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone


Do Wizażanek ktore sie znaja: czy po skladach sprayow do prostownia można określic czy dobrze chronia przed temeratura? I czy porownujac 2 sklady można stwierdzic ktory z nich lepiej zadziala?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 19:33   #2159
Klementynka
Raczkowanie
 
Avatar Klementynka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: herbaciarnia
Wiadomości: 268
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
To serum do końcówek nadaje się? Alkoholu ma dużo i chyba będzie wysuszać.

Skład: cyclopentasiloxane, cyclomethicone, alcohol denat., dimethicone, phenoxyethanol, ethylhexyl methoxycinnamate, parfum,benzophenone-2, panthenol, phytantriol, aqua, propylene glycol, creatine, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, methylparaben, propylparaben, hexyl cinnamal, limonene, butylphenyl methylpropional, linalool, coumarin, hydroxycitronellal, amyl cinnamal, alpha-isomethyl ionone, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde.

dziuniaaa,

chyba zapomniałaś podać nazwy i producenta, dlatego Twoje zgłoszenie nie jest analizowane
__________________
ciuchy do oddania:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=872916
Klementynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 20:17   #2160
variete
Raczkowanie
 
Avatar variete
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 82
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Niestety może. Przekonuje mnie o tym chociażby parafina w pierwszej

Jestem rozczarowoana. W serii Rosarium Dermiki (za taką cenę0)spodziewałabym się wyciągu z róży damscenskiej - wtedy ampułki były by świetne. Natomiast ten skład jets po prostu przecętny - nie wierz e, ze wyciąg z dwóch roslinek spłyci zmarszczki. Na pewno odzywi i nawilży skórę - a co za tym idzie moze wydac sie jędrniejsza, ale wg mnie to max.
dziekuje za odpowiedz w takim razie dobrze ze nie kupilam jednak tego "cuda"
variete jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:00.