Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-28, 08:53   #331
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Jestem w 18 tyg. ciąży nigdy nie miałam kłopotów z cerą, poza tym, że wiecznie sucha, ale nie w krostach szczególnie na zuchwie i na szyii, na twarzy plamy czerwone, nic tylko dobry kamuflaż kupić i tapetować, ale nie o to przecież chodzi. Koleżanka poleciła mi przemywanie twarzy na noc Azulanem, co o tym myslicie? Może macie jakieś lepsze pomysły, ja wiem, że to są hormony i niewiele pomogę swojej cerze, ale może choć troszkę???
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 08:55   #332
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez izuxyz Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie! Koło ust wyskoczyło mi coś co wygląda jak liszaj... Czerwona paskudna plama składająca się z malutkich krostek, która nie ma najmniejszego zamiaru zniknąć! Mam to już z miesiąc... Jestem w 6. m-cu ciąży. Wiem, powinnam do dermatologa iść z tym ale przyznam że jakoś nie mogę się zebrać i znaleźć czasu żeby zapisać się na wizytę... zapytałam wiec znajomą, która pracuje w przychodni - ona poszła do lekarki i ta stwierdziła, że w ciąży to mogę tylko to smarować maścią z wit. A. W aptece powiedziałam o co mi chodzi i dostałam właśnie taką maść za 2 zł. Farmaceutka kazała smarować kilka razy dziennie... A ja tu na wizażu czytam ze wit. A zabroniona w ciaży

Co robić dziewczynki? Czy w ogóle jest sens iść do lekarza skoro większość maści to chyba albo na sterydach albo antybiotykach??? Po tej maści witaminowej widzę poprawę... w sumie smaruje tylko bardzo małą powierzchnie skóry... może córeczce nic nie będzie???

Iść do lekarza - jak najbardziej. natomiast możesz się smarowac zmaścią z witaminą A, pod warunkiem że witamina A jest w postaci palmitynianu retinylu ( w maści za 2 zło włąśnie taka jest). SPokojnie.

Cytat:
Napisane przez hercia22 Pokaż wiadomość
Kobitki , bardzo proszę pomóżcie karmięsyneczka 6 miesięcznego - czy mogę używać balsamu z Daxa brązującego, podaję skład:


Skład: /jasna karnacja/ Aqua, Paraffin Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Glycerin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryoylmethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Dihydroxyacetone, Erythrulose, Anhydrous Caffein, Propylene Glycol, Coleus Forskohlii Root Extract, Disodium EDTA, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

/ciemna karnacja/ Aqua, Paraffin Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Glycerin, Dihydroxyacetone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryoylmethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Erythrulose, Anhydrous Caffein, Propylene Glycol, Coleus Forskohlii Root Extract, Disodium EDTA, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.
Hmm....lepiej nie, ze względu na konserwanty (np. metylparaben).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 08:56   #333
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anytsuj Pokaż wiadomość
Jestem w 18 tyg. ciąży nigdy nie miałam kłopotów z cerą, poza tym, że wiecznie sucha, ale nie w krostach szczególnie na zuchwie i na szyii, na twarzy plamy czerwone, nic tylko dobry kamuflaż kupić i tapetować, ale nie o to przecież chodzi. Koleżanka poleciła mi przemywanie twarzy na noc Azulanem, co o tym myslicie? Może macie jakieś lepsze pomysły, ja wiem, że to są hormony i niewiele pomogę swojej cerze, ale może choć troszkę???

Azulan, to wyciąg z rumianku, tak?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 11:38   #334
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Azulan, to wyciąg z rumianku, tak?
tak, zgadza się.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 12:30   #335
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anytsuj Pokaż wiadomość
tak, zgadza się.
jeśłi tylko nie masz uczulenia na rumianek, to możesz używać. I pod wearunkiem ze preparat nie jest na alkoholu.

Tylko szczerze mówiąc, wątpię, czy Azulan cos pomoże.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 14:50   #336
drobciaa
Raczkowanie
 
Avatar drobciaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 362
Proszę o poradę

Witam!
Mam pytanko : jestem w czwartym miesiącu ciąży, zastanawiam się nad zakupem Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher z firmy Estee Lauder, ale nie wiem czy będąc w ciąży można używać tego kosmetyku, czy w jego składzie nie ma żadnych składników, które mogłyby zaszkodzić maleństwu? Proszę o pomoc..
Z góry dziękuję!!
drobciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 11:42   #337
mysia82
Zakorzenienie
 
Avatar mysia82
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 366
Dot.: Proszę o poradę

witam-
czy w ciąży mogę używać kremu z filtrem 50+ la roche-posay antyhelios xl (niestety nie mam składu) lub kremiku iwostin spf 50+ solecrin-napisali ze ma filtry chemiczne tyle ze nazwy nic mi nie mowia i nijak nie moge ich odniesc do 4 wymienionych przez Was wczesniej zakaznych filtrow. iwostin ma tinosarb s i parasol 1789). z gory dzieki za pomoc!



znalazlam link na kwc do kremu la roche http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=15088

jeszcze raz bardzo prosze o pomoc

ps co z LAKIERAMI DO PAZNOKCI???? podobno nie kazdego mozna?czego unikac?

Edytowane przez mysia82
Czas edycji: 2008-06-05 o 14:34
mysia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-05, 12:07   #338
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Proszę o poradę

skierujcie mnie bo nie wiem gdzie jest ten wątek (chyba na biochemii) o filtrach dla dzieci, ale chyba dla dzieci obowiązują te same zasady do do filtrów jak i dla kobiet w ciąży - czy się mylę?
Bo chcę wiedzieć czy ten filtr avonu nadaje się dla dzieci (tzn niemowlaków):'
mleczko z filtrem mineralnym SPF 30

AQUA
PHENYL TRIMETHICONE
ZINC OXIDE
CYCLOPENTASILOXANE
GLYCERIN
ISODECYL ISONONANOATE
ISOCETYL STEAROYL STEARATE
TITANIUM DIOXIDE
PROPYLENE GLYCOL
LAURYL PEG-9 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE
DIMETHICONE COPOLYOL
POLYMETHYL METHACRYLATE
SODIUM CHLORIDE
HYDRATED SILICA
TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE
DIMETHICONE/METHICONE COPOLYMER
POLYHYDROXYSTEARIC ACID
PHENOXYETHANOL
DISODIUM EDTA
DIAZOLIDINYL UREA
ALUMINUM HYDROXIDE
PEG-10
SODIUM DEHYDROACETATE
TOCOPHERYL ACETATE
DIMETHICONE
TOCOPHEROL
CI 77491/77492/77499
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 12:19   #339
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
skierujcie mnie bo nie wiem gdzie jest ten wątek (chyba na biochemii) o filtrach dla dzieci, ale chyba dla dzieci obowiązują te same zasady do do filtrów jak i dla kobiet w ciąży - czy się mylę?
Bo chcę wiedzieć czy ten filtr avonu nadaje się dla dzieci (tzn niemowlaków):'
mleczko z filtrem mineralnym SPF 30

AQUA
PHENYL TRIMETHICONE
ZINC OXIDE
CYCLOPENTASILOXANE
GLYCERIN
ISODECYL ISONONANOATE
ISOCETYL STEAROYL STEARATE
TITANIUM DIOXIDE
PROPYLENE GLYCOL
LAURYL PEG-9 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE
DIMETHICONE COPOLYOL
POLYMETHYL METHACRYLATE
SODIUM CHLORIDE
HYDRATED SILICA
TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE
DIMETHICONE/METHICONE COPOLYMER
POLYHYDROXYSTEARIC ACID
PHENOXYETHANOL
DISODIUM EDTA
DIAZOLIDINYL UREA
ALUMINUM HYDROXIDE
PEG-10
SODIUM DEHYDROACETATE
TOCOPHERYL ACETATE
DIMETHICONE
TOCOPHEROL
CI 77491/77492/77499
U dzieci poniżej pierwszego r.ż. stosujemy tylko filtry mineralne.
Ten wyżej jest co prawda filtrem mineralnym, ale nie posmarowałabym nim niemowęcia z uwagi na silny konserwant.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 12:20   #340
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez drobciaa Pokaż wiadomość
Witam!
Mam pytanko : jestem w czwartym miesiącu ciąży, zastanawiam się nad zakupem Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher z firmy Estee Lauder, ale nie wiem czy będąc w ciąży można używać tego kosmetyku, czy w jego składzie nie ma żadnych składników, które mogłyby zaszkodzić maleństwu? Proszę o pomoc..
Z góry dziękuję!!
Nie, zawiera kwas salicylowy. nie nadaje się ani do użycia w ciązy ani na słońce.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 12:21   #341
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Proszę o poradę

aha, dzięki, właśnie interesowały mnie inne składniki
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-08, 22:19   #342
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

dziewczyny, tak na szybko (i tak musze przeczytac caly ten watek, jestem na poczatku ciazy ) , czy moge stosowac Antka DP na buzke???bo nie cierpie mineralnych maziajow.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 19:59   #343
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Na szybko- możesz
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 20:21   #344
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Red face Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Ja też mam pytanie a propos filtrów i bardzo proszę o odpowiedź.
Czy Bioderma Photoderm Spray SPF 40/UFA 27 ma filtry przenikające?
Poniżej skład:

Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat, dimethiconol behenate, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, decyl glucoside, c20-22 alkyl phosphate, c20-22 alcohols, xanthan gum, disodium edta, sodium hydroxide, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric triglyceride, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben

Dziekuję z góry znawczyniom składów, bo mi tyle lat buszowania po Biochemii widac niewiele dało i nadal nie umiem rozpoznać
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 21:16   #345
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mar_go Pokaż wiadomość
Ja też mam pytanie a propos filtrów i bardzo proszę o odpowiedź.
Czy Bioderma Photoderm Spray SPF 40/UFA 27 ma filtry przenikające?
Poniżej skład:

Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat, dimethiconol behenate, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, decyl glucoside, c20-22 alkyl phosphate, c20-22 alcohols, xanthan gum, disodium edta, sodium hydroxide, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric triglyceride, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben

Dziekuję z góry znawczyniom składów, bo mi tyle lat buszowania po Biochemii widac niewiele dało i nadal nie umiem rozpoznać

Filtry przenikające:

4-Methylbenzylidene Camphor,
Benzophenone-3,
Octyl Dimethyl PABA,
Octyl Methoxycinnamate

Z tego co się orientuję Bioderma nie pakuje do swoich kremów tych filtrów.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 23:00   #346
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Mar_Go dzieki za odpowiedz , doczytalam calosc i teraz sie wham nad zakupem pomiedzy nim a SVR 50 tonujacym, o ktorym przeczytalam duzo dobrych recenzji, kusi mnie tym, ze moglby mi zastepowac podklad.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 09:35   #347
hercia22
Raczkowanie
 
Avatar hercia22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny! Prosze Was serdecznie o pomoc - czy mogę stosować ten krem AVA na blizny i rozstępy, jeśli jestem karmiącą mamusią?
Pozdrawiam
AVA: aqua, glycerin, glyceryl stearate, cetyl alcohol, butyrospermum parkii, paraffinum liquidum, butylene glycol, lecithin, centella asiatica, juglans regia, mespilus germanica, ceteareth - 25, ceteareth - 6, isopropyl myristate, PEG-8, bupleurum falcatum, coffeine, coenzyme A, coconut oil, dimetricone, phenoxyethanol, DMDM hydantoin, methylparaben, propylparaben, xanthan gum, EDTA
hercia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 10:40   #348
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hercia22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Prosze Was serdecznie o pomoc - czy mogę stosować ten krem AVA na blizny i rozstępy, jeśli jestem karmiącą mamusią?
Pozdrawiam
AVA: aqua, glycerin, glyceryl stearate, cetyl alcohol, butyrospermum parkii, paraffinum liquidum, butylene glycol, lecithin, centella asiatica, juglans regia, mespilus germanica, ceteareth - 25, ceteareth - 6, isopropyl myristate, PEG-8, bupleurum falcatum, coffeine, coenzyme A, coconut oil, dimetricone, phenoxyethanol, DMDM hydantoin, methylparaben, propylparaben, xanthan gum, EDTA
Nie wiem jak z kofeiną - nie mam pojęcia czy przenika do mleka matki. Musze poszukać info na ten temat.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 15:32   #349
mysia82
Zakorzenienie
 
Avatar mysia82
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 366
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

witam-
czy w ciąży mogę używać kremu z filtrem 50+ la roche-posay antyhelios xl (niestety nie mam składu) lub kremiku iwostin spf 50+ solecrin-napisali ze ma filtry chemiczne tyle ze nazwy nic mi nie mowia i nijak nie moge ich odniesc do 4 wymienionych przez Was wczesniej zakaznych filtrow. iwostin ma tinosarb s i parasol 1789). z gory dzieki za pomoc!



znalazlam link na kwc do kremu la roche http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=15088

jeszcze raz bardzo prosze o pomoc

ps co z LAKIERAMI DO PAZNOKCI???? podobno nie kazdego mozna?czego unikac?
mysia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-10, 15:57   #350
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez izuxyz Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie! Koło ust wyskoczyło mi coś co wygląda jak liszaj... Czerwona paskudna plama składająca się z malutkich krostek, która nie ma najmniejszego zamiaru zniknąć! Mam to już z miesiąc... Jestem w 6. m-cu ciąży. Wiem, powinnam do dermatologa iść z tym ale przyznam że jakoś nie mogę się zebrać i znaleźć czasu żeby zapisać się na wizytę... zapytałam wiec znajomą, która pracuje w przychodni - ona poszła do lekarki i ta stwierdziła, że w ciąży to mogę tylko to smarować maścią z wit. A. W aptece powiedziałam o co mi chodzi i dostałam właśnie taką maść za 2 zł. Farmaceutka kazała smarować kilka razy dziennie... A ja tu na wizażu czytam ze wit. A zabroniona w ciaży

Co robić dziewczynki? Czy w ogóle jest sens iść do lekarza skoro większość maści to chyba albo na sterydach albo antybiotykach??? Po tej maści witaminowej widzę poprawę... w sumie smaruje tylko bardzo małą powierzchnie skóry... może córeczce nic nie będzie???
Ja polecam Ci Sudocrem: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=303

U mnie sprawdza sie na wszelkie problemy skorne. Z tego co sie orientuje jest bezpieczny w ciazy.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 22:14   #351
hercia22
Raczkowanie
 
Avatar hercia22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

L_V dziękuję, będę czekać ))
hercia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 12:40   #352
Purple_tulips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 155
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Hej Dziewczyny,

A co myslicie o tym skladzie? To sklad fluidu z filtrami +50 LRP. Czy mozna go uzywac bedac w ciazy?

aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine
Purple_tulips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 21:08   #353
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

hm, wkoncu kupilam oba filtry - tzn LRP Antka DP i SVR tonujacy i jestem b zadowolona, pierwszego uzywa maly synek, szybko sie wchlania, wystarcza przypudrowac (oczywiscie nie synka ) i gotowe; SVR bardziej tresciwszy i rzeczywiscie fajnie kryje, lepiej niz niejeden podklad, kolor ok jestem jasna blondynk i ladnie wyglada.
Mam pytanie, bo babka w aptece dala mi probki wszystkich dostepnych filtrow na rynku, miedzy nimi jest nowa Vichy Aqualia Thermal UV SPF 15 PPD 18, co o nim myslicie? to taki bajer, pewnie nic lub malo chroni?

i mam jeszcze pytanie o peeling enzymatyczny Ziaji, oto jego sklad:
Skład: aqua, cetearyl ethylhexanoate, hexyl laurate, glycerin, octydodecanol, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, dimethicone, behenyl alkohol, butyrospermum parkii butter, hydrogenated castor oil, stearyl alcohol, protease, subtilisin, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, cetearyl alkohol, benzyl alcohol, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, sodium hydroxide.
czy mozna go bezpiecznie uzywac w ciazy?

Edytowane przez climberka
Czas edycji: 2008-06-16 o 21:38
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:23   #354
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny proszę podpowiedzcie mi czy można stosować z Mazideł tonik z kwasem L-mlekowym 10%?
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:25   #355
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Matylda_7 Pokaż wiadomość
Pytalam Basie o to co mozna stosowac w ciazy i okresie karmienia i wyglada to tak:
retinaldehydy oraz retinoidy - nie
kwasy - unikac mocnych stezen kwasu salicylowego - BHA (Effaclar jest dopuszczalny), mozna rowniez kwasy AHA
filtry - mozna, rowniez te chemiczne
unikac kremow z wit. K
To tyle. Wiem, ze sa rozne opinie na temat stosowania kwasow, witaminy C itp. ale to juz do kazdego nalezy decyzja, co bedzie stosowal a co nie. Mozna dmuchac na zimne, jesli sie ma taka potrzebe. Pozdrawiam serdecznie wszystkie dziewczyny w ciazy i karmiace, ktore caly czas chca byc piekne
Przeczytałam wątek, ale raz jest jak wyżej, że filtry chemiczne można stosować, a raz że np. Avene w pomarańczowych opakowaniach nie wolno. Już się w tym pogubiłam
Czy te Avenki kupowane teraz też się nie nadają?
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:33   #356
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez !violet! Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę podpowiedzcie mi czy można stosować z Mazideł tonik z kwasem L-mlekowym 10%?
Nie wiem czy takie stezenie jest w porzadku, ale kwas mlekowy (lactic acid) znajduje sie nawet w skladzie balsamu przciw rozstepom dla kobiet w ciazy Mustela, wiec chyba powinno byc OK.

Tu jest ten balsam: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7305
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:34   #357
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez !violet! Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę podpowiedzcie mi czy można stosować z Mazideł tonik z kwasem L-mlekowym 10%?
Można. Z Mazideł zakazany jest tylko kwas salicylowy i trikenol, a także olejki eteryczne (przynajmniej niektóre, w początkowych miesiącach ciąży).
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 11:33   #358
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dzięki za odpowiedź.
A nie wiesz jak to jest z tymi Avenkami pomarańczowymi? Nic nie zmieniło się w ich składzie? Niestety wyrzuciłam pudełko od razu po kupieniu
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 08:50   #359
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez mysia82 Pokaż wiadomość
witam-
czy w ciąży mogę używać kremu z filtrem 50+ la roche-posay antyhelios xl (niestety nie mam składu) lub kremiku iwostin spf 50+ solecrin-napisali ze ma filtry chemiczne tyle ze nazwy nic mi nie mowia i nijak nie moge ich odniesc do 4 wymienionych przez Was wczesniej zakaznych filtrow. iwostin ma tinosarb s i parasol 1789). z gory dzieki za pomoc!



znalazlam link na kwc do kremu la roche http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=15088

jeszcze raz bardzo prosze o pomoc

ps co z LAKIERAMI DO PAZNOKCI???? podobno nie kazdego mozna?czego unikac?

Z kremu bym zrezygnowała, ma 5 parabenów - w tym Methylparaben, inne świństewka też są.

Co do lakierów do paznokci, to zawierają one formaldehyd w czystej postaci (!!), a nie żadne pochodne. A przez płytkę paznokciową najłatwiej przenikają szkodliwe substancje...
Ja na czas ciąży zrezygnowałabym z jakiegokolwiek (chemicznego) ozdabiania paznokci
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 08:53   #360
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez !violet! Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź.
A nie wiesz jak to jest z tymi Avenkami pomarańczowymi? Nic nie zmieniło się w ich składzie? Niestety wyrzuciłam pudełko od razu po kupieniu
Niestety, nie znam się na filtrach chemicznych - nie używam ich w ogóle.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.