Hiszpania czy Chorwacja? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-26, 13:02   #1
insomnia715
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5

Hiszpania czy Chorwacja?


Witam!

Chciałabym się wybrać na urlop w drugiej połowie września. Mam jednak dylemat nad miejscem. Do wyboru : Lloret de Mar- Hiszpania, lub Korcula- Chorwacja. Co wybrać? Gdzie pogoda jest pewniejsza? Co polecacie? Chciałabym trochę się opalić i oczywiście poleniuchować

Pozdrawiam
insomnia715 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 16:50   #2
Kola192
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 25
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

Jeżeli chcesz pozwiedzać - Chorwacja, jeżeli jesteś typem imprezowiczki - Hiszpania.
Byłam w Lloret rok temu. I jeżeli chcesz w nocy się wyspać to raczej odradzam - w nocy jest strasznie głośno, a nad ranem wszyscy kładą się spać.
Mimo, że nie chodziłam na imprezy i noce spędzałam w hotelu, to ogólnie mi się podobało. Chociaż nie wiem, czy każdy to (czyli nocny hałas i krzyki polsko-niemieckie pod oknem) toleruje.
Jeżeli chodzi o pogodę - z tego co słyszałam, to w drugiej połowie września jest większe prawdopodobieństwo deszczów w Chorwacji. Nie wiem, jak to wygląda w Hiszpanii.

Edytowane przez Kola192
Czas edycji: 2012-08-26 o 16:57
Kola192 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 19:20   #3
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

ojej... sama nie wiem. Obydwa kraje piękne na swój sposób i ciężko mi powiedzieć gdzie piękniej

Hiszpania - pewniejsza pogoda, drożej, to czy cicho czy głośno zależy od hotelu, miejsce gdzie będziesz spędzała noce, wrzesień to już nie taki szczyt sezonu, więc troszkę mniej ludzi,
Chorwacja - większość plaż kamienistych, więc warto zabrać karimatę zamiast ręcznika na plażę plus butki do pływania, z pewnością taniej w porównaniu do hiszpanii, pogoda mniej pewna
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 13:12   #4
imakaszu
Raczkowanie
 
Avatar imakaszu
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

Ja zdecydowanie wybrałabym Hiszpanię, Chorwacja kojarzy mi się tylko z niepewną pogodą, betonowymi/kamienistymi 'plażami' i wcale nie wydaje mi się, żeby było w niej tanio...
__________________
.
! autostopem po świecie - www.podrozezajedenusmiech.pl !


Wszystko o Tanich Lotach - jak ich szukać? http://www.podrozezajedenusmiech.pl/...zukiwania.html
.
imakaszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 00:15   #5
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

Oklepana Hiszpania i nieciekawe Lloret De Mar (nic interesujacego) ani nic pieknego ,jesli chcesz jechac do Hiszpanii, to polecam zdecydowanie jakis inny kierunek niz Lloret ,no chyba,ze interesuje Cie tylko i wylacznie imprezowanie i plazowanie,ale w takim wypadku nie warto wydawac pieniedzy...

Polecam Chorwacje , piekne morze (czystsze i ladniesze niz w Hiszpanii) jest tansza ,przepiekna bez dwoch zdan ,mi sie tylko kamieniste plaze nie podobaly ,ale w porownaniu z cala reszta to tylko malutki mankament ,tu przynajmniej pozwiedzasz
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 00:35   #6
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

Romanaccia - chcesz powiedzieć, że w Hiszpanii nie ma co zwiedzać? czy masz na myśli samo Loret de mar? Z Loret blisko do Barcy, Monserrat, Girony, jest też aqua park, tossa de mar i inne atrakcje, mój brat obecnie tam przebywa i baaardzo mu się podoba, korzysta z wielu wycieczek fakultatywnych i jak na razie na nudę nie narzeka.

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

Chorwacja oczywiście też piękna, ale co do zwiedzania dla mnie akurat bogatsza jest Hiszpania, choć wiadomo, że to zależy gdzie jedziesz, czy masz możliwość korzystania z wycieczek itd itd
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 22:09   #7
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Romanaccia - chcesz powiedzieć, że w Hiszpanii nie ma co zwiedzać? czy masz na myśli samo Loret de mar? Z Loret blisko do Barcy, Monserrat, Girony, jest też aqua park, tossa de mar i inne atrakcje, mój brat obecnie tam przebywa i baaardzo mu się podoba, korzysta z wielu wycieczek fakultatywnych i jak na razie na nudę nie narzeka.
No ,ale Barcelona nie jest znowu az tak blisko Lloret ,pozatym wedlug mnie okolice Lloret nie sa ciekawe ,inne regiony Hiszpanii sa znacznie bardziej interesujace,ale powtarzam to moje zdanie a ten acqa park wcale fajny nie jest
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 22:14   #8
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

może najbliżej nie jest, ale jak się już jest tak blisko Barcy i się tam nie wybrać, to prawie jak przestępstwo wiadomo, każdy woli co innego
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 14:11   #9
kirstek
Raczkowanie
 
Avatar kirstek
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

Hiszpania!! Andaluzja a konkretnie El Chorro! http://www.el-chorro.pl/ wspaniałe miejsce na camping, ściany spinaczkowe, słodkie jeziora w lesie, super plaże a dookoła mnówstwo wspaniałych ludzi!! polecam. Byłam tam rok temu i na pewno wrócę!!
kirstek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 20:41   #10
ENIGMA93
Przyczajenie
 
Avatar ENIGMA93
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 12
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

W Chorwacji byłam co prawda kupe lat temu aczkolwiek b.miło wspominam jedak jężeli chodzi tamtejszą pogode to nie jest pewna.. Raz było ciepło, później padało i tak to bywało.. Plaże raczej kamieniste itp. Natomiast osoboście w Hiszpani w Loret de mar nie byłam..BYli znajomi i bardzo chwalą.. Ja byłam ale na Ibizie i Fuerteventura.. Wiadomo, pogoda pewna bardzo bardzo ciepło i Super! Więc sądzę, że w Loret de mar też nie będzie gorzej!
__________________
EnigmA
ENIGMA93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 22:13   #11
kroliczyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 30
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

Nie byłam niestety w Chorwacji ale dwa dni temu wróciłam z wspomnianego Lloret de mar i gorąco polecam. Nie chce się stamtąd wracać, nawet jeśli nie jest się typem imprezowicza. Ja akurat na ani jednej imprezie nie byłam bo mnie to zwyczajnie nie bawi a i tak miejscowość wspominam bardzo pozytywnie. Piękne widoki, fajna plaża, super ludzie, wszechobecny luz, zero pośpiechu, SŁOŃCE non stop, sporo urokliwych miejsc (trzeba tylko chcieć trochę pospacerować a nie smażyć się wiecznie na słońcu), piękne miasteczka ościenne, blisko do Barcy (100 km o ile się nie mylę (nie mam głowy do liczb, jedzie się dość szybko; byłam naturalnie i warto, piękne miasto i jakie potem zdjęcia........... )... Polecam rejs statkiem po wybrzeżu Costa Brava. Super widoki, super przeżycie. Co do hałasu w Lloret - przyzwyczaisz się po pierwszym wieczorze na mieście, wejdziesz w ten rytm Mnie to w ogóle nie przeszkadzało, może to dlatego, że po Sangrii się super zasypia... Polecam rękami i nogami Hiszpanię! A język jaki piękny... Mmm... I ta opalenizna... I te spojrzenia ludzi na polskich ulicach, poubieranych w kurtki, kiedy ja idę opalona jak mulatka ...
kroliczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 13:10   #12
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

byłam i tu i tu. Mi samej było by ciężko się zdecydować... cokolwiek wybierzesz to będzie dobry wybór. Chociaż w tym roku chciałabym powrócić do Chorwacji bo byłam tam tylko raz a w Hiszpanii kilka
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 17:30   #13
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

Byłam tu i tu, tj tu to takie trochę względne pojęcie, bo całej Chorwacji za jednym razem nie da się zwiedzić, podobnie jak wybrzeża Hiszpanii, jeśli chodzi o morze-to tak czystego jak w Chorwacji nigdzie nie widziałam, minusem są plaże-kamieniste,betonowe. w Hiszpanii udało mi się zwiedzić okolice Barcelony i Alicante-plusem jest plaża-piaszczysta, szeroka, jest co zwiedzać, im bliżej większego miasta tym więcej można zobaczyć.Gdybym miała wybrać to czy to, zachęciłabym do podróży w oba rejony, ciężko jest wybrać między dwoma tak pięknymi krajami
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 17:48   #14
xczekoladka
Przyczajenie
 
Avatar xczekoladka
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

Ja byłam pare lat temu w Hiszpani w Lloret de Mar... miasto typowo imprezowe :P miałam hotel obok popularnej dyskoteki- Tropics (jakoś tak się pisze). Nocą na ulicach to jeszcze raz tyle ludzi co w dzień :P a dzien było mega dużo..więc można sobie wyobrazić Tylko, że ja byłam na początku sezonu.. jakoś koniec Czerwca. Chętnie jeszcze bym wróciła do Lloret ;-))
xczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 11:17   #15
adam12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 12
Dot.: Hiszpania czy Chorwacja?

Ciezko powiedziec kazdy Kraj oferuje cos ciekawego. Od siebie polecam Hiszpanie
adam12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.