Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-21, 13:04   #931
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziękuję bardzo
Na razie jednak zrezygnuję z robienia kremu (na razie)... Zaczęłam wrzucać różne rzeczy do koszyka i kurczę wyszło 150 zł
Chcę zrobić tonik oczyszczający by Lorrii
Tonik depigmentacyjny
Musujące kule
i jeszcze kilka drobiazgów na listę poszło

Mam pytanie czy te dwa toniki stosowane na zmianę to nie za dużo? Czy nie będą się "gryzły" ze sobą?

I pytanie do dziewczyn które robiły już te kule musujące. Jak mieszacie, czy tak ręką czy jakimś mieszadełkiem?

Edit: właśnie kliknęłam zapisz koszyk a on się nie zapisał, wszystko w kosmos wyleciało.... czyżby to znak, żeby jeszcze nie zamawiać...

Edytowane przez marioladabr
Czas edycji: 2009-04-21 o 14:04
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 14:08   #932
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość

I pytanie do dziewczyn które robiły już te kule musujące. Jak mieszacie, czy tak ręką czy jakimś mieszadełkiem?
Ręką, ale koniecznie w rękawiczce
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 14:14   #933
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy te dwa toniki stosowane na zmianę to nie za dużo? Czy nie będą się "gryzły" ze sobą?
Nie będą się gryzły. Tonik depigmentacyjny powinien działać łagodniej niż tonik z kwasem mlekowym, ten ostatni polecam na noc i na początek wersję do cery wrażliwej (6,4% AHA, mi takie stężenie w zupełności wystarcza, wyższego nie robię).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 14:23   #934
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ręką, ale koniecznie w rękawiczce
Dziękuję a w jakijś misce to robisz czy tak na stole (stolnicy) ?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie będą się gryzły. Tonik depigmentacyjny powinien działać łagodniej niż tonik z kwasem mlekowym, ten ostatni polecam na noc i na początek wersję do cery wrażliwej (6,4% AHA, mi takie stężenie w zupełności wystarcza, wyższego nie robię).
O dziękuję, w takim razie dobrze, że ten koszyk wyleciał, bo wrzuciłam sobie rzeczy do produkcji tego wyższego... ale może faktycznie zacznę od łagodniejszej wersji.
Mam też tonik z BU PHA... ale jakiegoś efektu nie widzę na sobie...
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 14:33   #935
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mariola - kręciłam kule w normalnej szklanej misce
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 11:26   #936
Agol03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam!
Właśnie przyszła do mnie paczucha, radość moja nie ma granic, tym bardziej, jak zobaczyłam gratisy: dostałam glukonolakton i aloes - koncentrat 10x (daty ważności do 2010 r.) plus oczywiście alantoina (2012 r.)
Niniejszym składam gorrrące podziękowania właścicielom sklepu

mosutatsu mam do Ciebie pytanie: czy wypróbowałeś już serum SAP i anty-aging? Jeśli tak, to jakie wrażenia, bo też zamówiłam i ok. jutra będę kręcić.
Agol03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 11:42   #937
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Agol03 Pokaż wiadomość
mosutatsu mam do Ciebie pytanie: czy wypróbowałeś już serum SAP i anty-aging? Jeśli tak, to jakie wrażenia, bo też zamówiłam i ok. jutra będę kręcić.
Serum SAP super, fajnie wygładza, lekko nawilża - używam dopiero 2 tygodnie, ale nie codziennie (witamina C gromadzi się w skórze).

Srum anty-aging - osobiście nie używam, bo używa mama O ile wiem aplikowała dopiero dwa razy, więc na razie widocznych efektów nie ma.
O żadnym podrażnieniu nie informowała.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 13:10   #938
dorka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 42
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych biochemiczek (np. Lorri ) - jaki związek, oprócz niacynamidu ma działanie sebostatyczne? Zastanawiam się jak jeszcze mogę modyfikowac pod swoje potrzeby receptury ZSK, aby uspokoić nadczynność gruczołów łojowych. Próbowałam ze zwiększeniem udziału wit. B3 w kremach i tonikach, ale efekt wciąż nie jest satysfakcjonujący...
dorka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 22:14   #939
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

wczoraj złożyłam znów zamówienie, wyszło na 213zł , muszę pochwalić kontakt z p. Kasią - rewelacja, dziękuje serdecznie .
a tak przy okazji wczoraj pierwszy raz wypróbowałam koncentrat z aloesu na podrażnioną, pękniętą skórę i jestem w szoku jaka poprawa po dwóch dniach używania
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 09:11   #940
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ha! Przyszła wczoraj do mnie paczucha A w niej najważniejsze produkty to tlenek cynku (będę kombinować mgiełkę do włosów anty-UV, wiem, że tlenek cynku do tego się średnio nadaje, ale w akcie desperacji jestem gotowa spróbować wszystkiego ) i peeling aroniowy. Ten drugi już oczywiście przetestowałam Jest świetny W końcu znalazłam godnego następcę peelingu kawowego (którego na noc stosować nie mogę, bo potem mam problemy z zaśnięciem). Dobrze szoruje, skóra po nim jest gładziutka i nie barwi zbyt mocno. No i ta cena Bajka Na pewno następnym razem zamówię kilka porcji. Jest dużoooo lepszy od peelingu algowego z ecospa. Miałam w planach jeszcze testowanie pyłu wulkanicznego z naturalnego piękna, ale skoro już znalazłam tak dobry peelingu to nie ma sensu próbować droższej alternatywy
Ach, i zapomniałabym. Zamówiłam olej z czarnej porzeczki naturalny - masakra Jest prawie czarny , pachnie bosko - piękną porzeczką i nieprzyzwoicie mocno barwi skórę Ale chyba i tak go bardzo polubię. Może to ten zapach, ale mam ochotę się nim non stop smarować. Zaaplikowałam go na noc i buzia wygląda całkiem nieźle Chcoiaż jest chyba jednak zbyt ciężki, żeby stosować go solo (nie mówiąc już o barwieniu). Następnym razem wymieszam go z jojobą albo słonecznikiem (który też notabene cudnie pachnie pestkami słonecznika).
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 09:32   #941
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ja też jestem zadowolony z tego sklepu ! Wysyłka błyskawiczna super kontakt
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 09:50   #942
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

w niedzielę mazidła, wczoraj Biochemia a dziś ZSK wydałam prawie 400zł koniec.

Na ZSK zamówiłam:
Sloiczek kosmetyczny 15 ml - Cena: 1.29 zl, Ilosc: 4, Wartosc: 5.16 zl
Opakowanie na blyszczyk 5 ml - Cena: 0.79 zl, Ilosc: 2, Wartosc: 1.58 zl
Plastikowy pojemnik 50 ml - Cena: 0.99 zl, Ilosc: 2, Wartosc: 1.98 zl
Sloiczek kosmetyczny 10 ml - Cena: 0.49 zl, Ilosc: 4, Wartosc: 1.96 zl
Papierki lakmusowe jednobarwne, bloczek 25 sztuk - Cena: 4.00 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 4.00 zl
Lyzeczka miarowa 5 i 2,5 ml - Cena: 0.39 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 0.39 zl
Lyzeczka miarowa 2 i 1 ml - Cena: 0.59 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 0.59 zl
FEOG - Cena: 7.95 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 7.95 zl
Liposomowy eliksir dla cery dojrzalej - 30 ml - Cena: 15.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 15.90 zl
Serum oczyszczajace 30 + 15 ml - Cena: 19.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 19.90 zl
Krem z filtrem UV i witaminami 3 x 50 g, NIE - Cena: 19.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 19.90 zl
Sosna - Cena: 3.49 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 3.49 zl
Olejek Eukaliptusowy NATURALNY - Cena: 6.45 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 6.45 zl
Olejek lemongrasowy NATURALNY - Cena: 6.10 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 6.10 zl
GSC, 35 g - Cena: 5.80 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 5.80 zl
Retinol roslinny, 10 ml - Cena: 8.90 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 8.90 zl
Ekstrakt antycellulitowy - Cena: 9.50 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 9.50 zl
Liposomy dla cery dojrzalej - ceramid 6 + pochodna hydroksyproliny - Cena: 9.80 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 9.80 zl
Peeling aroniowy - Cena: 1.99 zl, Ilosc: 1, Wartosc: 1.99 zl
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 10:21   #943
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ha! Przyszła wczoraj do mnie paczucha A w niej najważniejsze produkty to tlenek cynku (będę kombinować mgiełkę do włosów anty-UV, wiem, że tlenek cynku do tego się średnio nadaje, ale w akcie desperacji jestem gotowa spróbować wszystkiego ) i peeling aroniowy. Ten drugi już oczywiście przetestowałam Jest świetny W końcu znalazłam godnego następcę peelingu kawowego (którego na noc stosować nie mogę, bo potem mam problemy z zaśnięciem). Dobrze szoruje, skóra po nim jest gładziutka i nie barwi zbyt mocno. No i ta cena Bajka Na pewno następnym razem zamówię kilka porcji. Jest dużoooo lepszy od peelingu algowego z ecospa. Miałam w planach jeszcze testowanie pyłu wulkanicznego z naturalnego piękna, ale skoro już znalazłam tak dobry peelingu to nie ma sensu próbować droższej alternatywy
Ach, i zapomniałabym. Zamówiłam olej z czarnej porzeczki naturalny - masakra Jest prawie czarny , pachnie bosko - piękną porzeczką i nieprzyzwoicie mocno barwi skórę Ale chyba i tak go bardzo polubię. Może to ten zapach, ale mam ochotę się nim non stop smarować. Zaaplikowałam go na noc i buzia wygląda całkiem nieźle Chcoiaż jest chyba jednak zbyt ciężki, żeby stosować go solo (nie mówiąc już o barwieniu). Następnym razem wymieszam go z jojobą albo słonecznikiem (który też notabene cudnie pachnie pestkami słonecznika).
To świetnie, że peeling aroniowy sprawdził się do ciała , bo właśnie z takim przeznaczeniem chcę go zamówić. Ale to dopiero za jakiś czas... na razie właściwie nic mi nie brakuje z ZSK - jedynie te liposomy i peeling aroniowy tak kuszą
No nic będę ćwiczyć silną wolę
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 12:39   #944
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Peeling wezmę na pewno przy kolejnym zamówieniu .

Liposomy są wspaniałe . Można po nich nawet nie nałożyć żadnego smarowidła, a skóra pięknie nawilżona. Olej słonecznikowy rzeczywiście cudnie pachnie pestkami, nie spodziewałam się.

A porzeczka będzie cięższa od róży?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 12:48   #945
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Aga: zaszalałaś

* Piszecie o peelingu aroniowym - dostałam go jako gratis i jakos zapominam o wypróbowaniu go. dzisiaj to nadrobie (nooo może jutro)

* Pestkami słonecznika pachnie tez olej konopny

* Liposomy, potwierdzam, sa cudne. Mam przeciwtrądzikowe i nawilżające. Planuję jeszcze antycellulitowe, przeciwrozstępom i na pękające naczynka (z myślą o używaniu do pekniętych naczynek na udach).
Antytrądzikowych liposomów dodałam do końcówki kremu do twarzy, uzywam tez na noc wymieszanych z hialuronem (na to daję olej - z migdalów, albo z krokosza - rano wypryski sa zdecydowanie mniejsze )

* Wrzucam mój skromny zbiorek z ZSK - narazie zrobiłam pierwsze zamówienie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ZSK.jpg (69,0 KB, 111 załadowań)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2009-04-25 o 12:51
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 13:02   #946
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Peeling wezmę na pewno przy kolejnym zamówieniu .

Liposomy są wspaniałe . Można po nich nawet nie nałożyć żadnego smarowidła, a skóra pięknie nawilżona. Olej słonecznikowy rzeczywiście cudnie pachnie pestkami, nie spodziewałam się.
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość

* Piszecie o peelingu aroniowym - dostałam go jako gratis i jakos zapominam o wypróbowaniu go. dzisiaj to nadrobie (nooo może jutro)

* Liposomy, potwierdzam, sa cudne. Mam przeciwtrądzikowe i nawilżające. Planuję jeszcze antycellulitowe, przeciwrozstępom i na pękające naczynka (z myślą o używaniu do pekniętych naczynek na udach).
Antytrądzikowych liposomów dodałam do końcówki kremu do twarzy, uzywam tez na noc wymieszanych z hialuronem (na to daję olej - z migdalów, albo z krokosza - rano wypryski sa zdecydowanie mniejsze )
Ja deklaruję ćwiczenie silnej woli a Wy mi tu liposomy zachwalacie
Kusicielki...
------------
Hosenka czekam na relację z peelingu aroniowego
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 13:28   #947
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1203517 6]Ja deklaruję ćwiczenie silnej woli a Wy mi tu liposomy zachwalacie
Kusicielki...
------------
Hosenka czekam na relację z peelingu aroniowego [/quote]


własnie czytam jak się go stosuje
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 13:32   #948
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

oj dziewczyny wy to ale zakupy konkretne robicie
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 00:56   #949
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri jak najprościej można stosować liposomy na naczynka Nie mam pojęcia z czym je połączyć
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 08:22   #950
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri - róże mam z Mazideł i ona jest leciutka, ale pamiętam, że kiedyś miałam też 15ml róży z ZSK i wydaje mi się, że porzeczka jest znacznie cięższa.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 13:11   #951
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Confused_girl, bardzo dziękuję za informację.

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Lorri jak najprościej można stosować liposomy na naczynka Nie mam pojęcia z czym je połączyć
Zdecydowanie najprościej w toniku. Dowolny hydrolat + 5-7% liposomów, ewentualnie jakieś dodatki (niekoniecznie), byle nie łączyć z kwasami. Jeśli potem chcemy zastosować coś z kwasem, to najlepiej odczekać kilkanaście minut.

Daję taki tonik na wacik, ale poza tym, że przecieram nim skórę, to jeszcze klepię się delikanie tym wacikiem aż cały tonik się wchłonie. Skóra jest po tym niesamowicie odżywiona, gładziutka i ukojona. Podobno nawet puste liposomy mają właściwości nawilżające i wygładzające. Mi się strasznie podoba skład ekstr. nawilżającego, chyba pójdzie na drugi ogień. No i może uda mi się wreszcie przekonać mamę do jakichś mazidełek, jak jej zrobię taki prosty w obsłudze tonik (wzięłabym lip. do cery dojrzałej i ujędrniające).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-04-26 o 13:16
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 13:53   #952
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość



Zdecydowanie najprościej w toniku. Dowolny hydrolat + 5-7% liposomów,

Podobno nawet puste liposomy mają właściwości nawilżające i wygładzające. Mi się strasznie podoba skład ekstr. nawilżającego,
Lorri- mam z ZSK ekstrat nawilżający i do cery naczynkowej .Też chce je dodać do toniku .Nie rozumiem tylko tych liposomów , one już są w tych ekstraktach , czy mam coś dokupić ?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 14:16   #953
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tylko tych liposomów , one już są w tych ekstraktach , czy mam coś dokupić ?
Przeczytaj opis: http://www.zrobsobiekrem.pl/?liposomy,145

To nie liposomy są w ekstraktach, tylko ekstrakty (substancje aktywne) są zamknięte w kuleczkach liposomowych. Oczywiście nie zobaczysz gołym okiem tych kuleczek, bo to nanocząsteczki (dzięki temu mają zdolność głębokiego wnikania w skórę).

Także niczego dodatkowo nie potrzeba. Łączysz z wodą/hydrolatem i już.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 14:28   #954
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przeczytaj opis: http://www.zrobsobiekrem.pl/?liposomy,145

To nie liposomy są w ekstraktach, tylko ekstrakty (substancje aktywne) są zamknięte w kuleczkach liposomowych. Oczywiście nie zobaczysz gołym okiem tych kuleczek, bo to nanocząsteczki (dzięki temu mają zdolność głębokiego wnikania w skórę).

Także niczego dodatkowo nie potrzeba. Łączysz z wodą/hydrolatem i już.

Teraz rozumiem , tym bardziej zastosuje , ten ZSK to super sklep
Dziękuje Lorri , ciesze się , że jesteś
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 14:42   #955
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Aga: zaszalałaś

* Piszecie o peelingu aroniowym - dostałam go jako gratis i jakos zapominam o wypróbowaniu go. dzisiaj to nadrobie (nooo może jutro)

* Pestkami słonecznika pachnie tez olej konopny

* Liposomy, potwierdzam, sa cudne. Mam przeciwtrądzikowe i nawilżające. Planuję jeszcze antycellulitowe, przeciwrozstępom i na pękające naczynka (z myślą o używaniu do pekniętych naczynek na udach).
Antytrądzikowych liposomów dodałam do końcówki kremu do twarzy, uzywam tez na noc wymieszanych z hialuronem (na to daję olej - z migdalów, albo z krokosza - rano wypryski sa zdecydowanie mniejsze )

* Wrzucam mój skromny zbiorek z ZSK - narazie zrobiłam pierwsze zamówienie.
Hosenko fajny zbior

Potwierdzam,ze liposomy sa rewelacyjne i np. ekstrakt nawilzajacy spisuje sie rewelacyjnie od pierwszego uzycia,ekstrakt na naczynka dziala tak samo i widac,ze rumien pojawia sie rzadziej-licze,ze dluzsze stosowanie wzbogaci pielegnacje na plus
Do wyprobowania mam jeszcze ekstrakt przeciwtradzikowy,ktory skusil mnie glownie dzieki zawartosci lukrecji.

Olej z pestek moreli u mnie sie nie sprawdzil,zostawia bardzo tlusta powloke i nawet mieszany z zelem HA nie bardzo sie wchlania,w kazdym razie sprobowalam i zaspokilam swoja ciekawosc

Lorri a moglabys podac proporcje ile ml hydrolatu i ile liposomow?Potrzebuje gotowca,ktory w sumie starczy mi na jakies 2 tyg. cierpie na chroniczny brak wolnego czasu a teraz to juz tymbardziej i wole miec cos pod reka "na tu i teraz"
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 17:35   #956
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni


Najprostszy tonik z liposomami
108 ml


Hydrolat niekonserwowany lub woda oczyszczona – 100 ml
Kompleks liposomowy (7%) – 7,5 ml (pół buteleczki 15 ml)
Konserwant (FEOG) – 14 kropli


----------------------------------------------------------------

Tonik z liposomami, aloesem i pantenolem
121 ml

Hydrolat niekonserwowany lub woda oczyszczona – 100 ml
Kompleks liposomowy (6,2%) – 7,5 ml (pół buteleczki 15 ml)
Wyciąg z aloesu – 10 ml
D-pantenol – 3 ml
Konserwant (FEOG) – 15 kropli


----------------------------------------------------------------

Tonik z liposomami do cery trądzikowej – 122 ml

Hydrolat niekonserwowany lub woda oczyszczona – 100 ml
Ekstrakt przeciwtrądzikowy (6,1%) – 7,5 ml (pół buteleczki 15 ml)
Wyciąg z aloesu – 10 ml
Niacynamid (4,4%) – 10 ml
Konserwant (FEOG) – 16 kropli


----------------------------------------------------------------

Tonik z liposomami do cery naczynkowej 112 ml

Hydrolat niekonserwowany lub woda oczyszczona – 100 ml
Ekstrakt na rozszerzone i pękające naczynia krwionośne (6,6%) – 7,5 ml (pół buteleczki 15 ml)
Wyciąg z oczaru wirginijskiego – 4 ml
Konserwant (FEOG) – 14 kropli


----------------------------------------------------------------

Tonik z liposomami do cery dojrzałej
123 ml

Hydrolat niekonserwowany lub woda oczyszczona – 100 ml
Liposomy do cery dojrzałej (8,1%) – 10 ml
Mikroliposomy DHEA (6,1%) – 7,5 ml (pół buteleczki 15 ml)
Retinol roślinny lub lifting roślinny – 5 ml (pół buteleczki 10 ml)
Konserwant (FEOG) – 16 kropli

----------------------------------------------------------------

Toniki można przechowywać w temperaturze pokojowej.
Należy zużyć w ciągu kilku miesięcy.

Do stosowania w kosmetykach polecam jałową wodę do iniekcji (dostępna w aptekach w ampułkach 5 i 10 ml oraz butlach 500 ml).


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-02 o 11:15
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 18:45   #957
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
6% liposomów w zupełności wystarczy, żeby odczuć ich działanie (podałam takie stężenie, żeby w ml wyszły w miarę okrągłe wartości ). Dziś wieczorem będę robić tonik, to postaram się policzyć kropelki .

25 ml toniku powinno spokojnie wystarczyć na 2 tygodnie, 50 ml - na miesiąc, 100 ml - na 2 miesiące. Tonik 25 ml nie zawiera konserwantu, musi być przechowywany w lodówce (maks. 2 tyg.).
Polecam wersje z konserwantem, FEOG bardzo łatwo się dozuje, tonik może być przechowywany w temp. pokojowej i używany bez ograniczeń czasowych (oczywiście najlepiej zużyć w ciągu kilku miesięcy).

25 ml toniku
6% liposomy - 1.5 ml
94% woda lub hydrolat - 23.5 ml

50 ml toniku
6% liposomy - 3 ml
93.5% woda lub hydrolat ~ 47 ml
0.5% FEOG - 6 kropli

100 ml toniku
6% liposomy - 6 ml
93.5% woda lub hydrolat - 93.5 ml
0.5% FEOG - 13 kropli


Przykładowa receptura z dodatkami:

50 ml toniku
80% woda lub hydrolat - 40 ml
10% wyciąg z aloesu - 5 ml
7% liposomy - 3.5 ml
2.5% D-pantenol - 1 ml
0.5% FEOG - 6 kropli


Tonik do cery dojrzałej

50 ml toniku
86.5% woda lub hydrolat - 43.25 ml
4% "retinol roślinny" - 2 ml
6% liposomy dla cery dojrzałej - 3 ml (dowolny typ lub: 1.5 ml z ceramidami + 1.5 ml z koenzymem Q10)
3% ekstrakt ujędrniający - 1.5 ml
0.5% FEOG - 6 kropli

Ojjj bardzo mi się to przyda - po weekendzie majowym będę robił zamówienie na ZSK, a właśnie niedawno zakręciłem się wokół liposomów - głównie przeciwtrądzikowych i na naczynka
Dziękuję
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 19:35   #958
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej

Krecił może ktoś z was olejek do opalania według tego przepisu http://www.zrobsobiekrem.pl/?olejek-...o-sun-z-500,96
Zainteresowała mnie wiadomość ze jezeli uzyje sie oleju rafinowanego to mozna go nawet przechowywac na plaży, testował ktoś? i Co z tym octanem wit E, zwykla wit E nie wystarczy?
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 19:42   #959
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
6% liposomów w zupełności wystarczy, żeby odczuć ich działanie (podałam takie stężenie, żeby w ml wyszły w miarę okrągłe wartości ). Dziś wieczorem będę robić tonik, to postaram się policzyć kropelki .

25 ml toniku powinno spokojnie wystarczyć na 2 tygodnie, 50 ml - na miesiąc, 100 ml - na 2 miesiące. Tonik 25 ml nie zawiera konserwantu, musi być przechowywany w lodówce (maks. 2 tyg.).
Polecam wersje z konserwantem, FEOG bardzo łatwo się dozuje, tonik może być przechowywany w temp. pokojowej i używany bez ograniczeń czasowych (oczywiście najlepiej zużyć w ciągu kilku miesięcy).

25 ml toniku
6% liposomy - 1.5 ml
94% woda lub hydrolat - 23.5 ml

50 ml toniku
6% liposomy - 3 ml
93.5% woda lub hydrolat ~ 47 ml
0.5% FEOG - 6 kropli

100 ml toniku
6% liposomy - 6 ml
93.5% woda lub hydrolat - 93.5 ml
0.5% FEOG - 13 kropli


Przykładowa receptura z dodatkami:

50 ml toniku
80% woda lub hydrolat - 40 ml
10% wyciąg z aloesu - 5 ml
7% liposomy - 3.5 ml
2.5% D-pantenol - 1 ml
0.5% FEOG - 6 kropli


Tonik do cery dojrzałej

50 ml toniku
86.5% woda lub hydrolat - 43.25 ml
4% "retinol roślinny" - 2 ml
6% liposomy dla cery dojrzałej - 3 ml (dowolny typ lub: 1.5 ml z ceramidami + 1.5 ml z koenzymem Q10)
3% ekstrakt ujędrniający - 1.5 ml
0.5% FEOG - 6 kropli


Jeżeli nie mamy odpowiednich miarek...

... to możemy zrobić 50 ml toniku ze stężeniem liposomów 5% (również efektywne), używając jedynie łyżeczki miarowej z ZSK o pojemności 2,5 ml i zlewki (50 ml lub 100 ml) lub od biedy innego naczynia, byle by się z niego dało przelać gotowy tonik do buteleczki. Liposomy mieszamy z wodą lub hydrolatem w proporcji 1:19, czyli odmierzamy do zlewki 1 łyżeczkę liposomów (2,5 ml) i 19 łyżeczek wody/hydrolatu (19 x 2,5 ml). Na koniec dodajemy 6 kropli FEOG. I mamy gotowy tonik.

Lorri rewelacja
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 20:57   #960
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy któraś z Was mogłaby napisać kilka słów o maceracie z arniki?
Czy ma jakiś wpływ na naczynka? no i jak go stosować, w ZSK piszą że w stężeniu do 15%... ale z czym ten macerat najlepiej pomieszać, z jakimś innym olejem, albo z żelem hialuronowym byłoby okej?
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.