Jaka praca dla poligloty?:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-24, 13:57   #1
Lua_Misteriosa
Raczkowanie
 
Avatar Lua_Misteriosa
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 379

Jaka praca dla poligloty?:)


Dzień dobry wszystkim

Ja poliglotką nie jestem (może kiedyś za 100 lat ), ale ciekawi mnie gdzie taki poliglota może pracować jeśli nie umie nic poza znajomością języków obcych? Wiadomo, że języki są w cenie jednak nie wiem czy same języki wystarczą żeby zdobyć pracę. Bo co z tego, że umie się powiedzmy 5 języków skoro nie jest się specjalistą w żadnej dziedzinie. Może jest tu jakaś poliglotka która zajmuje się tylko językami i może się wypowiedzieć?
Lua_Misteriosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 15:00   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jaka praca dla poligloty?:)

Może warto zacząć od tego, że mylisz dwa pojęcia, a ściślej mówią utożsamiasz ze sobą pojęcia "osoba o wykształceniu filologicznym/filolog" i "poliglota". Nie każdy filolog zostanie poliglotą i nie każdy poliglota jest filologiem. Mąż mojej kuzynki jest poliglotą , a z wykształcenia absolwentem budownictwa. Pracuje w Szwajcarii, w pracy posługuje się na co dzień: angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim. Jego dzieci mówią w dialekcie szwajcarskim niemieckiego, więc on też się go uczy. Słabo mówią po polsku. W szkole jako język obcy mają niemiecki, więc on by im pomóc rozmawia z nimi w domu też po niemiecku. Jego żona jest biotechnologiem, mówi po polsku, angielsku, francusku i obecnie uczy się niemieckiego. Żadne z nich nigdy nie studiowało nawet krótko na żadnej filologii. Po prostu w różnych okolicznościach uczyli się różnych języków. I niektóre doprowadzili do poziomu C2. I o tych piszę. Liznęli też innych, ale ponieważ nie mają w nich poziomu biegłości near native to chyba nie warto o nich wspominać.
Ja sama znam kilka języków, filologii nie studiowałam. Jedynie podyplomowe tłumaczeniowe robiłam i jeszcze kolejne planuję. A ponieważ mój konik to biologia, medycyna, nauki kognitywne, w tym neuroscience swego czasu miałam m.in przyjemność bądź nieprzyjemność tłumaczyć m.in. z angielskiego na polski całą historię medyczną leczenia nowotworu mózgu Polki mieszkającej w Wielkiej Brytanii na potrzeby sądu w Polsce. W biurze tłumaczeń pracowałam natomiast z absolwentką anglistyki,która po angielsku przez telefon bała się ustalić szczegóły zlecenia z klientem biura, który był rodowitym Brytyjczykiem. Sprawdzała się za to jako asystentko-sekretarka szefowej biura.
Jeśli filolog nie jest poliglotą i wyłącznie zna jakiś język może wykonywać np.proste prace w sektorze rachunkowości (łatwiej nauczyć kogoś szybko podstaw fakturowania niż języka francuskiego do poziomu C2), obsłudze klienta zagranicznego "na słuchawce", w sektorze BPO/SCC- choć tam coraz częściej też już wolą poliglotów. Można też zajmować się np.regionalizacją czyli przekładem z jednego na drugi język gier komputerowych, stron www, instrukcji obsługi różnych urządzeń etc.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 21:14   #3
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Jaka praca dla poligloty?:)

Wiele dużych korporacji zatrudnia osoby mówiące po angielsku plus innym języku.
Firmy zazwyczaj robią potem szkolenie wymagane do danego stanowiska.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 17:26   #4
paterianka
Przyczajenie
 
Avatar paterianka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 29
Dot.: Jaka praca dla poligloty?:)

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Wiele dużych korporacji zatrudnia osoby mówiące po angielsku plus innym języku.
Firmy zazwyczaj robią potem szkolenie wymagane do danego stanowiska.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Racja, język, szczególnie taki co mało osób zna, na przykład chiński czy arabski, ostatnio słyszałam nawet czeski jest popularny, to jest taki duży plus dla pracodawcy, że resztę pracownika nauczy, byle właśnie umiał się porozumieć w danym języku. A jeszcze najlepiej jak zna właśnie kilka, to pracodawca ma kilka problemów załatwionych w ramach jednego etatu
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich - Andrzej Sapkowski
paterianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-19, 17:05   #5
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Jaka praca dla poligloty?:)

akurat arabski i chiński jest żadko poszukiwany ale języki europejskie jak najbardziej.
Poczynając od niemieckiego, wloskiego, hiszpańskiego, rysyjskiego po turecki czy węgierski.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 22:46   #6
platero
Przyczajenie
 
Avatar platero
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 28
Dot.: Jaka praca dla poligloty?:)

Są firmy, które bardzo chętnie zatrudniają poliglotów, bo np. jest to firma niemiecka z siedzibą w Polsce, która ma kontakty handlowe z Chinami albo Turcją. Jeśli poliglota jest ogarnięty, a jeszcze do tego zna jakiś język rzadki, to już na pewno nie będzie miał problemu ze znalezieniem roboty.
platero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 10:52   #7
one1direction
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 42
Dot.: Jaka praca dla poligloty?:)

Chodziłam kiedyś do szkoły językowej i jedna z lekorek zaczęła pracować właśnie w dużej korporacji.
one1direction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-31 11:52:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.