1 wyjazd poza UE - paszport - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-16, 09:45   #1
laguna123
Raczkowanie
 
Avatar laguna123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 117

1 wyjazd poza UE - paszport


Witam Was Wizażanki,
Proszę o informację jak to jest z załatwianiem paszportu. Tzn. czy jeśli mam wyjazd do Turcji w miesiącu lipiec mogę już teraz załatwiać sprawę tj. w lutym, - w którym urzędzie (wojewódzkim?) i ile kosztuje.
dziękuje i pozdrawiam.
__________________
Co ? Automatyczna reakcja zanim usłyszane zdanie zostanie w pełni przetworzone przez mózg.

Edytowane przez laguna123
Czas edycji: 2012-02-16 o 09:47
laguna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 10:50   #2
RXN
Raczkowanie
 
Avatar RXN
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 170
Dot.: 1 wyjazd poza UE - paszport

zawsze lepiej jak najszybciej
czeka isę około miesiąca
awiadomo, że przed okresem letnio-wakacyjnym ilość wniosków wzrasta gwałtownie więc czas oczekiwania może się przesunąc

a w jakim wieku jesteś?
z tego co pamietam, studenci mieli zniżke :P


w swoim mieście raczej
sprawdź gdzie masz wydział paszportowy
a po odbiór to już raczej centrum województwa :P
__________________
...a te jej oczy, pełne milczących sekretów...

Edytowane przez RXN
Czas edycji: 2012-02-16 o 10:51
RXN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 10:53   #3
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: 1 wyjazd poza UE - paszport

Kosztów już nie pamiętam, ale chyba ok 80zł płaciłam jako studentka.
Ja leciałam do Turcji we wrześniu i paszport wyrabiałam jakoś w maju/czerwcu.
Na Twoim miejscu poszłabym teraz, póki jeszcze nie ma kolejek.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 13:19   #4
laguna123
Raczkowanie
 
Avatar laguna123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 117
Dot.: 1 wyjazd poza UE - paszport

A ile jest ważny paszport od momentu "wydania" ?
Niestety studentką już nie jestem ..
A co w wypadku jeśli mój paszport był wydany 9 lat temu?
__________________
Co ? Automatyczna reakcja zanim usłyszane zdanie zostanie w pełni przetworzone przez mózg.

Edytowane przez laguna123
Czas edycji: 2012-02-16 o 13:40
laguna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 14:34   #5
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: 1 wyjazd poza UE - paszport

10 lat jest ważny, ale przy wyjazdach za granicę paszport musi być ważny jeszcze min. 6mc.
To chyba 160zł kosztuje nowy, ale pewnie google wiedzą lepiej niż ja.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 01:18   #6
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: 1 wyjazd poza UE - paszport

Ja wyrabiałam paszport w kwietniu ubiegłego roku i ze zniżką płaciłam 70 zł, a bez kosztował 140 zł. Dodatkowo robiłam na miejscu zdjęcia więc plus 25 zł.

Pamiętam, że w kwietniu było jeszcze mało ludzi, ale jak przyszłam odebrać w maju paszport to już było sporo osób Im szybciej tym lepiej
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2012-02-20 o 01:20
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 16:38   #7
laguna123
Raczkowanie
 
Avatar laguna123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 117
Dot.: 1 wyjazd poza UE - paszport

Już wszystko wiem, niestety paszport na nowo muszę wyrobić. Tak jak któraś z Was wyżej pisała cena 140zł bez ulgi, plus dwa zdjęcia, jeśli ktoś po raz pierwszy składa wniosek o paszport dodatkowo wołają o akt urodzenia. Wniosek należy złożyć osobiście. Czas realizacji do 30 dni.
__________________
Co ? Automatyczna reakcja zanim usłyszane zdanie zostanie w pełni przetworzone przez mózg.
laguna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 22:03   #8
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: 1 wyjazd poza UE - paszport

Ja wlasnie musze wyrobic teraz paszport, bo w maju chcialabym jakas oferte last minute kupic i pewnie to bedzie turcja albo egipt bo przewaznie te regiony sa na last minute

W ogole popadlam w panike bo zle zinterpretowalam zapis dotyczacy posiadania paszportu. Mianowicie odebralam to tak ze paszport musi byc juz wazny szesc miesiecy od wydania wiec sie zmartwilam ze bede miec dopiero paszport powiedzmy 1,5 miesiaca i nie wylece hehe
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 22:28   #9
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: 1 wyjazd poza UE - paszport

Cytat:
Napisane przez laguna123 Pokaż wiadomość
Już wszystko wiem, niestety paszport na nowo muszę wyrobić. Tak jak któraś z Was wyżej pisała cena 140zł bez ulgi, plus dwa zdjęcia, jeśli ktoś po raz pierwszy składa wniosek o paszport dodatkowo wołają o akt urodzenia. Wniosek należy złożyć osobiście. Czas realizacji do 30 dni.
A ja żadnego aktu urodzenia nie musiałam przedstawiać (paszport wyrabiałam niecały rok temu). Chyba, że to nowa zasada.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 11:40   #10
laguna123
Raczkowanie
 
Avatar laguna123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 117
Dot.: 1 wyjazd poza UE - paszport

Nie doczytałam się. Akt urodzenia jest wymagany w innej sytuacji.
Szczegóły poniżej dla zainteresowanych:
  1. poprawnie i czytelnie wypełniony (literami drukowanymi) wniosek o wydanie dokumentu paszportowego;
  2. aktualną kolorową fotografię o wymiarach 35 x 45 mm, wykonaną w ciągu ostatnich 6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, odwzorowującą naturalny kolor skóry, mającą dobrą ostrość oraz pokazującą wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, a także twarz od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80 % fotografii; fotografia ma przedstawiać osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami;
  3. posiadane paszporty;
  4. dowód uiszczenia opłaty paszportowej;
  5. do wglądu dowód osobisty z aktualnymi danymi osobowymi;
  6. do wglądu ważny dokument uprawniający do ulgowej opłaty za paszport, jeżeli ulga przysługuje (legitymacja szkolna, studencka, emeryta, rencisty, kombatancka, orzeczenie o niepełnosprawności);
  7. do wglądu odpis skrócony lub zupełny aktu urodzenia (w oryginale) - w przypadku ubiegania się o wydanie paszportu dla osoby małoletniej;
Inne istotne informacje:
  • Złożenie wniosku i odbiór paszportu osób pełnoletnich następuje tylko osobiście. Obecność małoletniego lub osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie jest wymagana przy składaniu wniosku paszportowego od 5 roku życia.
  • Wnioski paszportowe są realizowane w terminie 1 miesiąca. Paszport odbiera się osobiście na podstawie otrzymanego potwierdzenia złożenia wniosku i dowodu osobistego po uprzedniej weryfikacji danych biometrycznych. Odbiór dokumentu potwierdza się własnoręcznym podpisem, składanym na wniosku o wydanie dokumentu paszportowego.
I tak ważne jest żeby był ważny przynajmniej 6 miesięcy od momentu przekroczenia granicy.

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ja wlasnie musze wyrobic teraz paszport, bo w maju chcialabym jakas oferte last minute kupic i pewnie to bedzie turcja albo egipt bo przewaznie te regiony sa na last minute

W ogole popadlam w panike bo zle zinterpretowalam zapis dotyczacy posiadania paszportu. Mianowicie odebralam to tak ze paszport musi byc juz wazny szesc miesiecy od wydania wiec sie zmartwilam ze bede miec dopiero paszport powiedzmy 1,5 miesiaca i nie wylece hehe
Na Twoim miejscu już bym składała wniosek o wydanie paszportu niby w ciągu 30 dni wydają ale nigdy nic nie wiadono.
__________________
Co ? Automatyczna reakcja zanim usłyszane zdanie zostanie w pełni przetworzone przez mózg.
laguna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.