Ćwiczenia z Tamilee i ból kolana-pomocyy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-19, 07:34   #1
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Unhappy

Ćwiczenia z Tamilee i ból kolana-pomocyy


Witam serdecznie, nie tak dawno trafiłam na forum "Fitness"(bo przygode z Wizażem zaczęłam od forum "Ginekologia") i oczywiscie zaraziłam się "a6w" ćwiczę wytrwale, ale jak już sie troszkę rozruszałam to chciałam coś jeszcze i wyciągnęłam od roku nie używaną(aż mi wstyd)płytę z ćwiczeniami "Chcę miec takie pośladki" prowadzone przez Tamilee Webb. Muszę przyznać, że ćwiczenia dają w kość i chyba naprawdę działają na "pupę" i za to je lubię, ale...no właśnie...po zakończeniu nawet pierwszej serii czuję taki tępy ból w kolanie, rok temu jak ćwiczyłam też oczywiście bolało, ale owijałam kolano przed ćwiczeniami bandarzem elastycznym i trochę pomagało. Ćwiczyłam kiedyś TBC i żadnych tego typu dolegliwości nie miałam mimo, że cwiczenia trwały ok 60min. Oczywiście muszę napisać, że jako nastolatka miałam kontuzję tego kolana (podczas jazdy konnej "nabiłam" się kolanem na wystającą pękniętą rurę ogrodzenia )jakoś się zagoiło, ale teraz po latach czasem o sobie przypomina
No i teraz pytanie, czy te objawy oznaczają, że muszę pożegnać się z Tamilee? Czy jest może na to jakas rada, może źle wykonuję ćwiczenia (chociaż staram sie mieć ugięte kolana)? Proszę o pomoc i radę bo jakieś ćwiczenia na "pupę" musze robić i jak nie te to jakie??Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie
bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 10:41   #2
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ćwiczenia z Tamilee i ból kolana-pomocyy

Zwróć uwagę, że w 1 części ćwiczeń, że "jeśli nie macie problemów z kolanami możecie robić przysiady b. nisko". Więc może te przysiady za bardzo obciążają Ci stawy kolanowe?

A czy ćwicząc 2 część też czujesz ból? Mam wrażenie, że tam troszką mniej są kolana obciążane.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 14:18   #3
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Ćwiczenia z Tamilee i ból kolana-pomocyy

druga seria tez znacznie obciaza kolana i nie powinno sie wykonywac tych cwiczen codziennie wlasnie z tego powodu.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 21:05   #4
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Ćwiczenia z Tamilee i ból kolana-pomocyy

Tak, Tamilee zwraca uwagę na kolana, ale podpowiada tylko zeby "jeśli nie masz problemów z kolanami" przysiady robić nisko, ja mam problem więc staram się nie pogłębiać ich tak bardzo jednak i tak boli(ale nie w trakcie, tylko po ćwiczeniach) Jeśli robię tylko pierwszą serię boli mniej i krócej, po obu bardziej i dłużej, bo w tym drugim zestawie niestety cały czas są obciazone kolana. Dziwi mnie tylko to, że tak jak pisałam, ćwiczyłam kiedyś TBC i nic mnie nie bolało...Ale poradźcie CO ROBIĆ?!Bandazować i ćwiczyć, czy zmienić ćwiczenia, a jeśli tak to na jakie?Proszę pomóżcie
bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 21:14   #5
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Ćwiczenia z Tamilee i ból kolana-pomocyy

Cytat:
Napisane przez bergamia
...Ale poradźcie CO ROBIĆ?!Bandazować i ćwiczyć, czy zmienić ćwiczenia, a jeśli tak to na jakie?Proszę pomóżcie
Up...czy nikt mi nie odpowie??
bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 21:28   #6
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ćwiczenia z Tamilee i ból kolana-pomocyy

kurczę, nie wiem w sumie.... ale chyba bym nie ryzykowała, jeśli boli Cię rzeczywiście jakiś czas po ćwiczeniach nawet?
Przydałby się ekspert...
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 13:46   #7
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Ćwiczenia z Tamilee i ból kolana-pomocyy

wiesz mnie np. zaczeło bolec kolano od jazdy na rowerze- tak mysle ...wydaje mi sie ze moze jest to zbyt duzy wysiłek dla kolan..zbyt duze obciazenie...i lepiej przestaw sie na inne cwiczenia..moze spoboj te 8-minutowe...a jezeli i po nich miałabys problemy z kolanami to moze warto zaopatrzyc sie w taka opaske uciskowa, ktora by przytrzymywała kolano i mysle ze ból wtedy by minał
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-24, 14:02   #8
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Ćwiczenia z Tamilee i ból kolana-pomocyy

mysle,ze powinnas robic dluzsze przerwy miedzy cwiczeniami - np dwa dni,a nie jeden.Jezeli mimo wszystko dalej bedzie Cie bolec,to powinnas zmienic trening.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 17:47   #9
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Ćwiczenia z Tamilee i ból kolana-pomocyy

kolana to ważna sprawa, po co obciążać je dodatkowymi ćwiczeniami. jak dla mnie - trzeba zmienic
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 20:13   #10
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Ćwiczenia z Tamilee i ból kolana-pomocyy

Baardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi mam problem z tym kolaniskiem kurcze,a tak mi zależy na tych ćwiczeniach Przydał by się ekspert jak napisała Nebraska. Spróbuję zabandażować i ćwiczyć, albo....co to za ćwiczenia te 8 minut i skąd je wziąć?? Bo widzę, że robią furorę na forum, a ja nie wiem o co chodzi bo może faktycznie lepsze by dla mnie były?
bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 20:31   #11
maga-...
Raczkowanie
 
Avatar maga-...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 114
Dot.: Ćwiczenia z Tamilee i ból kolana-pomocyy

Ja mam podobny problem, ale kolana bolą mnie tylko na początku pierwszej seri z tym że w czasie ćwiczeń nie schodzę poniżej linii kolan bo pewnie by tego nie zniosly
i właśnie skad wziąc te 8 minutowe?
maga-... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-16, 14:54   #12
alexxx1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 36
Dot.: Ćwiczenia z Tamilee i ból kolana-pomocyy

hej ja mam to samo :/ w ogole przysiadow ani zadnych cwiczen obciazajacych kolana nie moge wykonywac . Jakis rok temu mialam cos z kolanem i tak mi juz zostalo.I moja rada jest taka : lepiej zebys z tego zrezygnowala niz w przyszlosci miala jakies wieksze klopoty z kolanem. Pozdrawiam
alexxx1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:55.