Szydełko - podstawy - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-07, 19:56   #841
renata80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 37
Słupek skrzyżowany...

Jak w temacie... czy ktoś może mi tak łopatologicznie wytłumaczyć jak zrobić "słupek skrzyżowany rozdzielony 2 o.łańcuszka" ? Próbuję zrobić córci tunikę z magazynu SZYDEŁKOWA MODA ale te krzyżyki mi nie wychodzą Tylko tak jak najprościej się da bo ja początkująca jestem
renata80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 13:49   #842
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Tu znajdziesz wyjaśnienie ...

http://www.kuradomowa.com/zrobtosama...techniki.shtml

http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=4445

Tytuł wątku jest szydełko podstawy i nie należy go zmieniać - mogłaś w treści napisać a nie w tytule ....
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 10:40   #843
renata80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 37
Dot.: Szydełko - podstawy

dziękuję a ja nie zmieniałam tytułu tylko niepotrzebnie założyłam noy wątek i dobry duszek go tu przeniósł
renata80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 11:26   #844
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Fijolka21 Pokaż wiadomość
Witam,
Znalazłam taką chustę do zrobienia i jej schemat. Niestety nie mam pojęcia jak zacząć element bazowy.
Co to jest to kółko? (4 oczka łańcuszka?)
I czy pierwszy rząd to są słupki podwójne?

Resztę jest już prosta.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Poniżej zdjęcia schematu+chusty:
Cytat:
Napisane przez kamaerba Pokaż wiadomość
To kółko to mogą być np 4 o.ł, lub 5 - jak wolisz...sama sobie dopasujesz Pierwszy rząd to słupki podwójne Powodzenia
wg mnie to są półsłupki na kółku i dopiero na tych półsłupkach słupek 1 raz nawinięty a później - piszesz że wiesz
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 07:51   #845
Mandolinka82
Raczkowanie
 
Avatar Mandolinka82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
wg mnie to są półsłupki na kółku i dopiero na tych półsłupkach słupek 1 raz nawinięty a później - piszesz że wiesz
Zgadzam się z Glinką 121, że w pierwszym rzędzie są półsłupki. Przy pierwszym oczku początkowym widać małą kropeczkę (czyli oczko ścisłe zamykające). Ale jakbym jej nie zauważyła, to też pomyślałabym, że jest to słupek podwójnie nawinięty
Mandolinka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 12:55   #846
Mandolinka82
Raczkowanie
 
Avatar Mandolinka82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Szydełko - podstawy

Chciałabym wykonać szydełkowe kolczyki - kulki ale nie wiem w co się mam zaopatrzyć? Czy takie kolczyki robione są na jakiejś specjalnej kulce?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg indeks.jpg (9,8 KB, 7 załadowań)
Mandolinka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 13:37   #847
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Mandolinka82 Pokaż wiadomość
Chciałabym wykonać szydełkowe kolczyki - kulki ale nie wiem w co się mam zaopatrzyć? Czy takie kolczyki robione są na jakiejś specjalnej kulce?
najczesciej na drewnianym lub plastikowym koraliku (plastikowe sa lzejsze z reguly)
ostatecznie mozesz sprobowac wlozyc do srodka wypelnienie poliestrowe (ostatecznie wate) ale nie wyjda takie ksztaltne jak na koraliku...
do tego szydelko i kordonek i mozesz dziergac + elementy do bizuterii oczywiscie...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-24, 14:19   #848
Mandolinka82
Raczkowanie
 
Avatar Mandolinka82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
najczesciej na drewnianym lub plastikowym koraliku (plastikowe sa lzejsze z reguly)
ostatecznie mozesz sprobowac wlozyc do srodka wypelnienie poliestrowe (ostatecznie wate) ale nie wyjda takie ksztaltne jak na koraliku...
do tego szydelko i kordonek i mozesz dziergac + elementy do bizuterii oczywiscie...

Dzięki wielkie za poradę. Czy te koraliki drewniane/plastikowe to są jakieś inne niż te do robienia biżuterii? Nie wiem czy moja pani w Pasmanterii będzie wiedziała o co chodzi, bo jest "starszej daty"
Mandolinka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 13:56   #849
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Mandolinka82 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za poradę. Czy te koraliki drewniane/plastikowe to są jakieś inne niż te do robienia biżuterii? Nie wiem czy moja pani w Pasmanterii będzie wiedziała o co chodzi, bo jest "starszej daty"
nie to sa zwyczajne koraliki - czesto mozna kupic takie korale czy bransoletki z drewnianych kulek 2cm - pewnie kojarzysz cos takiego:
http://www.oczoplas.com/files/img12150.jpg
http://www.btr1984.webd.pl/Bi%C5%BCu...ansoletka2.jpg
ale bywaja tez z mniejszych koralikow za nieduze pieniazki, ja mialam tez koraliki plastikowe mniejsze troche - chyba z 10mm i mi sie ten plastik poobdzieral, to zrobilam siostrze wlasnie takie podobne kolczyki (w srodku nie widac przeciez jaki koralik )
a jak bedziesz kupowac w pasmanterii i macie tam koraliki, to drewniane jakie beda na stanie powinny byc dobre - takie jak do bizu moga byc
jak bedziesz nabijac na szpilke (drucil) od kolczykow to zupelnie nieistotne jakie koraliki wybierzesz, jakbys chciala bransoletke, albo kolczyki, ale np na sznurku wiszace to ma troche znaczenie, bo jesli chcesz na grubszym sznurku, to otwor koralika musi byc odpowiednio szeroki, jesli chcesz laczyc szydelkiem, to nie musi miec w sumie wcale otworu
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 15:47   #850
Mandolinka82
Raczkowanie
 
Avatar Mandolinka82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Szydełko - podstawy

To już wszystko dla mnie jasne Mam nadzieję, że to nie jest zbyt skomplikowane na jakie wygląda?
Mandolinka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 21:09   #851
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Mandolinka82 Pokaż wiadomość
To już wszystko dla mnie jasne Mam nadzieję, że to nie jest zbyt skomplikowane na jakie wygląda?
ja sie uczylam od kolek na szydelku - robilam lalkom kapelusze, wiec sie da zrobic kolko nawet jak sie nie umie na szydelku, a od kolka do koralika niedaleka droga
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 07:45   #852
Mandolinka82
Raczkowanie
 
Avatar Mandolinka82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
ja sie uczylam od kolek na szydelku - robilam lalkom kapelusze, wiec sie da zrobic kolko nawet jak sie nie umie na szydelku, a od kolka do koralika niedaleka droga
kółka potrafię robić (bo np. robiłam szydełkowe aniołki na choinkę) więc z tego co piszesz, to nie jest wcale trudne Na razie zajęłam się robieniem czegoś innego na szydełku ale w poniedziałek będę w swojej ulubionej pasmanterii więc zaopatrzę się w drewniane kulki, bigle itp. i do dzieła
Mandolinka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 21:39   #853
ffenix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 34
Dot.: Szydełko - podstawy

Witam Mam takie, pewnie banalne, pytanie... Z czego zrobić to wdzianko, żeby wyszło podobnie jak na zdjęciu i żeby było przyjemne, miękkie w dotyku?
Wydaje mi się, że to jakiś bawełniany kordonek? Ale wtedy, to chyba wyszłoby twarde.
Z kolei, jeśli zrobić to z włóczki, to chyba nie wyjdą takie frendzle.
Nio i ile tej włóczki/kordonku trzeba by było na takie cuś?

Będę wdzięczna za każdą podpowiedz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ccd4f878e930.jpg (64,2 KB, 28 załadowań)
ffenix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 16:26   #854
Szklankaherbaty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Szydełko - podstawy

A ja chciałabym się spytać. Jak robić spód torby gdy chce się ją zrobić, że tak to ujmę, bez szwów. I jak dalej robić aby nie wychodziło nierówno?
Szklankaherbaty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 20:57   #855
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Szklankaherbaty Pokaż wiadomość
A ja chciałabym się spytać. Jak robić spód torby gdy chce się ją zrobić, że tak to ujmę, bez szwów. I jak dalej robić aby nie wychodziło nierówno?
owalny czy prostokatny? jak zrobisz spod o odpowiednim ksztalcie to potem musisz dziergac dookola tego spodu bez dodawania oczek to pojdzie prosto w gore, jak chcesz rozszerzac to po rowno od brzegow tak samo musisz dodawac - jak bedziesz robic na owalnym spodzie to od razu bedziesz widziala gdzie wbijac dookola,
jak na prostokacie, to po zakonczeniu ostatniego rzedu kolejny rob dookola np zaczynajac od od lewego boku prostokata
Jesli chcesz zeby spod sie odznaczal to mozesz zrobic slupki reliefowe np albo lapac tylko za tylnia nitke (ale przy prostokacie to raczej w drugim okrazeniu dopiero pierwsze Ci wtedy taka opcje umozliwi i powiekszy wielkosc spodu)
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 15:19   #856
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Szydełko - podstawy

Cześć.
Chciałam rozpocząć swoją przygodę z szydełkiem, do tej pory umiem tylko i wyłącznie łańcuszek. - Lepszy rydz niż nic. - i chciałabym spróbować zrobić np taką małą serwetkę 10cm x 10cm ale nie wiem jak to przeplatać żeby było dobrze, żeby w ogóle kwadrat mi z tego wyszedł... i zastanawiam się czy znacie jakąś fajną stronę gdzie byłoby wytłumaczone jak krowie na rowie? Bo moja wiedza dotycząca szydełkowania jest nieźle ograniczona.
Pozdrawiam, liczę na Waszą pomoc.
Buziak!
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 15:54   #857
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Szydełko - podstawy

Poszukaj turtoriali na YouTube mi pomogły
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 10:16   #858
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Cześć.
Chciałam rozpocząć swoją przygodę z szydełkiem, do tej pory umiem tylko i wyłącznie łańcuszek. - Lepszy rydz niż nic. - i chciałabym spróbować zrobić np taką małą serwetkę 10cm x 10cm ale nie wiem jak to przeplatać żeby było dobrze, żeby w ogóle kwadrat mi z tego wyszedł... i zastanawiam się czy znacie jakąś fajną stronę gdzie byłoby wytłumaczone jak krowie na rowie? Bo moja wiedza dotycząca szydełkowania jest nieźle ograniczona.
Pozdrawiam, liczę na Waszą pomoc.
Buziak!
http://www.youtube.com/watch?v=ttOee3i89Ew


http://www.youtube.com/watch?v=cMU0f...5890C1E0763AFD


http://www.youtube.com/watch?v=TaOlN...5890C1E0763AFD
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 12:05   #859
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Szydełko - podstawy

Dzięki!!
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 19:02   #860
Szklankaherbaty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
owalny czy prostokatny? jak zrobisz spod o odpowiednim ksztalcie to potem musisz dziergac dookola tego spodu bez dodawania oczek to pojdzie prosto w gore, jak chcesz rozszerzac to po rowno od brzegow tak samo musisz dodawac - jak bedziesz robic na owalnym spodzie to od razu bedziesz widziala gdzie wbijac dookola,
jak na prostokacie, to po zakonczeniu ostatniego rzedu kolejny rob dookola np zaczynajac od od lewego boku prostokata
Jesli chcesz zeby spod sie odznaczal to mozesz zrobic slupki reliefowe np albo lapac tylko za tylnia nitke (ale przy prostokacie to raczej w drugim okrazeniu dopiero pierwsze Ci wtedy taka opcje umozliwi i powiekszy wielkosc spodu)
O wielkie dzięki. Jescze ma problem z zakończeniem tego pierwszego rzędu, który służy jako spód i jak próbowałam to te ściany wychodziły nierówno.
Szklankaherbaty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 21:16   #861
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Szklankaherbaty Pokaż wiadomość
O wielkie dzięki. Jescze ma problem z zakończeniem tego pierwszego rzędu, który służy jako spód i jak próbowałam to te ściany wychodziły nierówno.
moze wrzuc fotke bo nie bardzo rozumiem o co chodzi? w jakim sensie zakonczenie? ostatnie oczko czy ostatni rzad? i co potem wychodzi nierowno?
robisz owal czy prostokat?
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 11:03   #862
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez ffenix Pokaż wiadomość
Witam Mam takie, pewnie banalne, pytanie... Z czego zrobić to wdzianko, żeby wyszło podobnie jak na zdjęciu i żeby było przyjemne, miękkie w dotyku?
Wydaje mi się, że to jakiś bawełniany kordonek? Ale wtedy, to chyba wyszłoby twarde.
Z kolei, jeśli zrobić to z włóczki, to chyba nie wyjdą takie frendzle.
Nio i ile tej włóczki/kordonku trzeba by było na takie cuś?

Będę wdzięczna za każdą podpowiedz
Znalazłam to ponczo u rosjanek, ale tak kiepskiej jakości, że mało co się da odczytać. Na pewno w orginale,ta fotka pochodzi z jakiejś gazetki , użyta została włóczka Novita Bambu, jest to włóczka fińska o składzie 50% bambus i 50% bawełna, motki 50g mają około 133 metry. Sprawdzałam na stronie producenta.Choć widziałam wzmianki u finek na blogu, że mieli kilka lat temu inny skład(68 bambus i 32 bawełna) Myślę, że z powodzeniem można by było użyć włóczki Ambre(70% bambus,30% bawełna ,motki 50g=150 m) lub Drops Cotton Viscose(54% bawełna,64% wiskoza,motki 50g=110m) ostatecznie nawet z akrylowego Kotka (100g=300metrów) można zrobić Co do ilości, to niestety nie jestem pewna, z 200 gram chyba by starczyło, ale się o to nie założę
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 13:16   #863
DorotaJK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 10
szydełko tłumaczenie opisów

Przepraszam, że zakładam nowy wątek ale nie udało mi się wysłać posta w wątku podstaw szydełkowania.
spotkałyście się zapewne z różnymi sposobami opisów wzorów szydełkowych. dla mnie jedne są zrozumiałe inne nie. Mam problemy m.in. ze sformułowaniami w Małej Dianie. np. przy opisie wykonania rękawa:
"Na główkę po 10 cm nie przer. z obu stron 2 cm {tu romumiem: po 10 cm wykonanej roboty zostawić nie przerobione 2 cm od początku i na końcu rzędu} i w każdym następnym rz. z obu stron 1 x 2 i 1 x 1 cm, w co 2. rz. 3 x 1 cm i w każdym rz. 1 x 1 i 1 x 2 cm. Pozostałe o. zakończyć po 20 cm."
czyli kończymy rękaw po 20 cm i to jest zrozumiałe.
Ale ile i w ilu rzędach mam zostawiać tych cm.? W każdym 2cm czy w każdym 1cm a może nie w każdym tylko w co drugim? Ale czemu 3x?

Proszę wyjaśnijcie mi to rzad po rzedzie bo dla mnie to jakaś koszmarna chińszczyzna. Właśnie dlatego nigdy nie udało mi się zrobić nic do ubrania. Tylko same serwetki...

Pozdr. Dorota
DorotaJK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 12:13   #864
Szklankaherbaty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
moze wrzuc fotke bo nie bardzo rozumiem o co chodzi? w jakim sensie zakonczenie? ostatnie oczko czy ostatni rzad? i co potem wychodzi nierowno?
robisz owal czy prostokat?
To już nie aktualne bo ostatecznie postanowiłam zgiąć na pół robótkę i połączyć boki. Dzięki za zaangażowanie. Przymierzam się teraz do nauczenia się prostej czapki na drutach.
Szklankaherbaty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 18:32   #865
Magda_CK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 159
Początkujące szydełkowanie - problem

Witajcie,

Dopiero od niedawna zaczęłam uczyć się szydełkowania. Niestety mam z tym problem. Umiem dziergać wszystkie słupki, półsłupki, łańcuszek, itd. - czyli podstawę wydawałoby się, że mam opanowaną. Ściągałam sobie filmiki z youtube, na których się uczyłam i rzeczywiście wychodziło mi tak samo. Niestety problem się pojawił, kiedy chciałam zrobić sobie serwetkę. Znalazłam w internecie wzór i opis zrobienia prostej małej serwetki dla początkujących ze ściegami, które umiałam zrobić. Cóż, niestety robiąc to co było napisane we wskazówkach moja serwetka wygląda jak kawałek materiału z dziurami - nie widać na niej w ogóle wzorów, które na rysunku tej serwetki pięknie wyglądają. Nie wiem w czym popełniam błąd: czy mam za gruby kordonek, czy za grube szydełko (choć nic na ten temat nie było napisane przy wskazówkach). Do kolejnych okrążeń przechodzę oczkiem ścisłym - tak jak w tym opisie. Kurcze, chciałabym się nauczyć robić te wszystkie piękne rzeczy, ale nie wiem gdzie jest mój błąd.
Jeśli któraś z Was ma pomysł w czym może tkwić błąd to będę wdzięczna za każdą radę.

Pozdrawiam,
M.
Magda_CK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 18:49   #866
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Początkujące szydełkowanie - problem

Cytat:
Napisane przez Magda_CK Pokaż wiadomość
Witajcie,

Dopiero od niedawna zaczęłam uczyć się szydełkowania. Niestety mam z tym problem. Umiem dziergać wszystkie słupki, półsłupki, łańcuszek, itd. - czyli podstawę wydawałoby się, że mam opanowaną. Ściągałam sobie filmiki z youtube, na których się uczyłam i rzeczywiście wychodziło mi tak samo. Niestety problem się pojawił, kiedy chciałam zrobić sobie serwetkę. Znalazłam w internecie wzór i opis zrobienia prostej małej serwetki dla początkujących ze ściegami, które umiałam zrobić. Cóż, niestety robiąc to co było napisane we wskazówkach moja serwetka wygląda jak kawałek materiału z dziurami - nie widać na niej w ogóle wzorów, które na rysunku tej serwetki pięknie wyglądają. Nie wiem w czym popełniam błąd: czy mam za gruby kordonek, czy za grube szydełko (choć nic na ten temat nie było napisane przy wskazówkach). Do kolejnych okrążeń przechodzę oczkiem ścisłym - tak jak w tym opisie. Kurcze, chciałabym się nauczyć robić te wszystkie piękne rzeczy, ale nie wiem gdzie jest mój błąd.
Jeśli któraś z Was ma pomysł w czym może tkwić błąd to będę wdzięczna za każdą radę.

Pozdrawiam,
M.
z czego robiłaś i jaką nitką ? daj fotki może tylko zblokować trzeba ?
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 19:20   #867
babydelfi
Zakorzenienie
 
Avatar babydelfi
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 14 302
Dot.: Początkujące szydełkowanie - problem

Wrzuć zdjęcia schematu z jakiego korzystałaś, może błąd tkwi w odczytaniu wzoru
Na pewno coś poradzimy
babydelfi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 23:58   #868
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: szydełko tłumaczenie opisów

Cytat:
Napisane przez DorotaJK Pokaż wiadomość
Przepraszam, że zakładam nowy wątek ale nie udało mi się wysłać posta w wątku podstaw szydełkowania.
spotkałyście się zapewne z różnymi sposobami opisów wzorów szydełkowych. dla mnie jedne są zrozumiałe inne nie. Mam problemy m.in. ze sformułowaniami w Małej Dianie. np. przy opisie wykonania rękawa:
"Na główkę po 10 cm nie przer. z obu stron 2 cm {tu romumiem: po 10 cm wykonanej roboty zostawić nie przerobione 2 cm od początku i na końcu rzędu} i w każdym następnym rz. z obu stron 1 x 2 i 1 x 1 cm, w co 2. rz. 3 x 1 cm i w każdym rz. 1 x 1 i 1 x 2 cm. Pozostałe o. zakończyć po 20 cm."
czyli kończymy rękaw po 20 cm i to jest zrozumiałe.
Ale ile i w ilu rzędach mam zostawiać tych cm.? W każdym 2cm czy w każdym 1cm a może nie w każdym tylko w co drugim? Ale czemu 3x?

Proszę wyjaśnijcie mi to rzad po rzedzie bo dla mnie to jakaś koszmarna chińszczyzna. Właśnie dlatego nigdy nie udało mi się zrobić nic do ubrania. Tylko same serwetki...

Pozdr. Dorota
moim zdaniem to byloby tak: (moje rozumienie na zielono ale nie wiem czy na pewno dobrze rozumiem - musialabys policzyc czy odjecie takiej liczby cm ma jeszcze sens i czy jeszcze cos zostanie bo wychodzi ze z obu stron w sumie po 11cm odejmiesz czyli razem 22cm no i czy te 10 rzedow ktore wyszly z moich obliczen to jest mniej niz 10cm wynikajace z opisu - nadalam pierwszemu rzedowi z "obcietymi" brzegami numer 28 - ale to oczywiscie przykladowa numeracja)
"Na główkę po 10 cm nie przer. z obu stron 2 cm {tu romumiem: po 10 cm wykonanej roboty zostawić nie przerobione 2 cm od początku i na końcu rzędu - powiedzmy ze to bylby rzad 28} i w każdym następnym rz. z obu stron 1 x 2 i 1 x 1 cm (w 29 zostawic 2cm a w 30 1cm), w co 2. rz. 3 x 1 cm (w 32 zostawic 1cm w 34 - 1cm i w 36 rowniez 1cm (3razy w co drugim rzedzie po 1cm)) i w każdym rz. 1 x 1 i 1 x 2 cm (w 37 rzedzie 1cm i w 38 rzedzie 2cm). Pozostałe o. zakończyć po 20 cm."
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 08:55   #869
Magda_CK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 159
Dot.: Początkujące szydełkowanie - problem

Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
z czego robiłaś i jaką nitką ? daj fotki może tylko zblokować trzeba ?
Kordonek dostałam od babci, która spruła kiedyś jakąś swoją bluzkę, nie opisany, itd. Biały, dosyć cienki. Jeszcze nie umiem tego sama rozróżniać... :/

Generalnie to powinno wyglądać tak (stąd wzięłam opis i wszystko): http://www.zaradnebabki.pl/hobby4.html

A wygląda tak (nie dokończyłam bodajże 3 ostatnich okrążeń, bo mnie już irytowało jak to wyszło...):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7c3c2210f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...2132cab3f.html

Nie wiem czy to wina, że za luźno to zrobiłam, czy jak. Wydawało mi się, że jak umiem robić pojedyncze ściegi to i zrobię z tego coś ładnego, a tu jednak nie jest to takie proste jak myślałam :/ Masakra :/
Magda_CK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 11:21   #870
sparkly
Raczkowanie
 
Avatar sparkly
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK / Grudziądz
Wiadomości: 409
Dot.: Szydełko - podstawy

Dziewczęta, jak się łączy takie elementy?? Czy robi się każdy oddzielnie i potem zszywa czy jakoś się łączy w trakcie robienia ?

https://plus.google.com/photos/10706...19509021988078

https://plus.google.com/photos/10706...19509021988078

https://plus.google.com/photos/10706...19509021988078


Znalazłam taki kurs http://ponitcedoklebka.blogspot.co.u...odrywania.html
Czy to się sprawdzi w moim przypadku?
__________________
Więc teraz serca mam ... trzy
...
I miłość po kres
I radość do łez

Edytowane przez sparkly
Czas edycji: 2013-07-16 o 13:20
sparkly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-30 12:43:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.