Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-10, 21:55   #1
zielona_szafa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 1
Thumbs up

Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...


Ile czasu potrzebuje osoba, która z motoryzacją nie ma nic wspólnego, nigdy nie prowadziła samochodu, nie zna znaków, nie zna przepisów jakie obowiązują w ruchu drogowym, nic nie wie nic, totalnie nic... Ile czasu taka osoba potrzebuje na naukę teorii i ile godzin na naukę praktyki, żeby zdać zarówno ten teoretyczny jak i praktyczny egzamin?


Wiadomo, że każdy jest inny, ale ile średnio taka zupełnie nieogarnięta - w sprawach tego typu osoba - osoba potrzebuje na naukę i zdanie tych egzaminów?


Ile godzin (ogółem) na naukę teorii?


Ile godzin (ogółem) na naukę praktyki pod okiem Pana instruktora?


Oczywiście - mniej więcej.


PS Bez głupich komentarzy, proszę. Nie każdy jest motoryzacyjnym wymiataczem. Poza tym - każdy kiedyś zaczynał.
zielona_szafa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 05:49   #2
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Polecam znaleźć dobrą szkołę jazdy w swoim mieście, nie będzie może najtaniej, ale w totalnym rozrachunku sporo oszczędzisz, nerwów też
Nie wiem czy masz możliwość wyboru auta, ale dobrze byłoby to sprawdzić, by się np. nie męczyć , bo może się okazać, że na innym szybciej się nauczysz np zmieniać biegi i bedziesz się w nim czuła pewniej przy parkowaniu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 06:50   #3
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Ja nie miałam nic wspólnego z autami, nigdy nie siedziałam za kółkiem i już po 6 godzinach jazd jeździłam normalnie - nie szybko ani nic, ale pełne ogarnięcie sprzęgła, hamowania itp itd

Już w pierwsza godzinę wyjechaliśmy w miasto i to było straszne, ale dałam radę wiec chyba każdy da.

Znaki w większości na logikę. Poza tym jak jedziesz jako pasażer to możesz zwracać na nie uwagę i np pytać kierowcę, obserwować co robi po takim znaku itp, wg mnie pomocne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2022-10-11 o 07:02
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 06:59   #4
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Nie zdawałaś nigdy na kartę rowerową, że nie znasz kompletnie żadnych znaków?
Może znasz jakieś, tylko ci się wydaje, że nie.
Każdy łapie w inny tym tempie.
Ja nie wykupiłam żadnych dodatkowych jazd, tylko podstawowa ilość ze szkoły jazdy, zdałam za drugim razem.
Ale znam też osobę, która dodatkowych jazd miała bardzo dużo, danych egzaminów praktycznych co najmniej 8, cały rok próbowała to prawko zrobić i jej nie wychodziło.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 07:03   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Nie zdawałaś nigdy na kartę rowerową, że nie znasz kompletnie żadnych znaków?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Bez przesady hahaha, ja zdawałam na kartę jakieś 22 lata zanim robiłam prawko i nie, nie pamiętałam ich po 22 latach.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 08:36   #6
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Według przelicznika godzinowego:



- 30-40 godzin samych jazd

- 10-15 godzin nauki teorii

- 30-40 godzin nauki testów

- z 15- 20 godzin na dojazdy, sprawy administracyjne, dojazdy na egzaminy.


Myślę, że ponad 3 miesiące przy dużej mobilizacji i aktywności kursanta.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 09:02   #7
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Od zapisania sie na kurs do egzaminu praktycznego minelo 1,5 miesiaca. Jesli masz czas i Twoja szkola na to pozwoli to jazdy mozna bardzo szybko wyrobic, ja jezdzilam po 2, czasami 3 godziny dziennie.

Co do nauki to przeczytalam kodeks drogowy (oczywiscie, egzamin nie obejmuje wszystkich zagadnien z kodeksu, jednak warto to zrobic), porobilam z 1000 testow na nauke pierwszenstwa na skrzyzowaniach (tutaj rowniez egzamin takich testow nie obejmuje, ale mi wiele daly) i troche testow pod egzamin (testy te sa absolutnie konieczne! chocby po to, by zapoznac sie z forma pytan)

W moim miescie terminy na egzamin praktyczny to 1-1,5 miesiaca czekania. Jednak polecam aplikacje na telefon, ktora wysyla powiadomienia kiedy zwolni sie termin. Dzieki temu pomiedzy egzaminem teoretycznym, a praktycznym mialam roznice 4 dni.

Edytowane przez kocia_lapka
Czas edycji: 2022-10-11 o 09:05
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-10-11, 09:44   #8
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Ja zaczynałam kurs w sierpniu 2021, w lutym 2022 miałam już zdany egzamin. A też nie śpieszyłam sie wcale z wyrobieniem godzin i potrafiłam kilkukrotnie przekładać jazdy.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 21:39   #9
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Bez przesady hahaha, ja zdawałam na kartę jakieś 22 lata zanim robiłam prawko i nie, nie pamiętałam ich po 22 latach.

No ale też bądźmy całkiem zupełnie szczerzy.


Jaki procent przepisów i znaków trzeba znać, żeby wyjechać na miasto i nikogo nie zabić?

5%? No pierwszeństwo, ustąp pierwszeństwa, rondo, zakaz zatrzymywania się, droga jednokierunkowa, nakaz w prawo/lewo/prosto, stop i w mieście będzie wystarczająco. A to się raczej wie , bo się wie, no weźcie.


A znak na zakaz wjazdu pojazdami, których ładunek może skazić wodę, czy na autostradzie można holować, co zrobić kiedy musisz przewieźć ładunek wystający z bagażnika, czy i ile metrów odstępu trzeba zachować w razie korku na moście we wtorek podczas pełni księżyca jeśli prowadzisz zielony samochód można sobie wygooglać, i tak nikt tego nie pamięta.



W miesiąc można śmigać. Jedyne co no to wiadomo, że będzie się na początku jeździło jak sierota, ale takie życie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 01:20   #10
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Wyjeździłam w szkole jazdy jakieś 60h. 30 podstawowych i 30 dodatkowych dokupywanych. W praktyce było tego mniej, bo szkoła jako godzinę liczyła 45 min...
Nie podeszłam do egzaminu wewnętrznego (nie chcieli mnie dopuścić, kazali kupować kolejne godziny), więc do państwowego tym bardziej nie. Zrezygnowałam.
Wcześniej nie miałam styczności z samochodem. Czułam się bardzo niepewnie.
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 01:46   #11
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Wyjeździłam w szkole jazdy jakieś 60h. 30 podstawowych i 30 dodatkowych dokupywanych. W praktyce było tego mniej, bo szkoła jako godzinę liczyła 45 min...
Nie podeszłam do egzaminu wewnętrznego (nie chcieli mnie dopuścić, kazali kupować kolejne godziny), więc do państwowego tym bardziej nie. Zrezygnowałam.
Wcześniej nie miałam styczności z samochodem. Czułam się bardzo niepewnie.
Dlaczego dałaś się tak oszukiwać?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-12, 07:29   #12
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No ale też bądźmy całkiem zupełnie szczerzy.


Jaki procent przepisów i znaków trzeba znać, żeby wyjechać na miasto i nikogo nie zabić?

5%? No pierwszeństwo, ustąp pierwszeństwa, rondo, zakaz zatrzymywania się, droga jednokierunkowa, nakaz w prawo/lewo/prosto, stop i w mieście będzie wystarczająco. A to się raczej wie , bo się wie, no weźcie.


A znak na zakaz wjazdu pojazdami, których ładunek może skazić wodę, czy na autostradzie można holować, co zrobić kiedy musisz przewieźć ładunek wystający z bagażnika, czy i ile metrów odstępu trzeba zachować w razie korku na moście we wtorek podczas pełni księżyca jeśli prowadzisz zielony samochód można sobie wygooglać, i tak nikt tego nie pamięta.



W miesiąc można śmigać. Jedyne co no to wiadomo, że będzie się na początku jeździło jak sierota, ale takie życie.

Mówisz chyba o USA a nie o polskich realiach.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 07:50   #13
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

No nie przesadzajmy z tym 5%. 5% może trzeba się nauczyć na pamięć, ale reszta znaków jest na logikę i też warto je znać.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 10:28   #14
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Moim zdaniem wystarczy tyle ile trwa kurs teraz. To i tak dużo więcej niż "za moich czasów".
Do tego czas poświęcony w domu na opanowanie testów z teorii.
Na egzamin praktyczny zapisz się na sobotę. Szansa na zdanie jest wtedy o wiele większa.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-13, 09:54   #15
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Jak dla mnie to dużo za mało było te 30 godzin jazd. Jak ktoś jest antytalentem to niech też się nie zraża i jeśli po kursie nadal niewiele umie, to trudno, dokupować jazdy, przykładać się, nie rezygnować.
Tak piszę, bo po tym, co przedstawiacie to ja jakbym to przeczytała to załamka, rzuciłabym w cholerę (i tak rzucałam co drugie jazdy). A ludzie są różni i to, że ktoś w 30 godzin nie opanuje tych podstaw to nie znaczy, że nigdy nie opanuje czy, że będzie złym kierowcą
Prawko robiłam w pandemii (więc po drodze odwołane jazdy, egamin itd.) i zajęło mi to rok, teoria zdana za pierwszym razem, praktyka za trzecim, jeżdżę teraz codziennie.
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2022-10-13 o 09:57
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-13, 12:45   #16
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Dlaczego dałaś się tak oszukiwać?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Bo to szkoła z najlepszą zdawalnością, skracanie jazd to powszechna praktyka, a ja czulam się jak antytalent.
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-13, 17:29   #17
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Do prowadzenia auta wcale nie trzeba żadnej wiedzy technicznej czy zacięcia motoryzacyjnego, tak jak nie trzeba być fanem tour dr france, żeby jeździć rowerem.
Zdawałam dawno temu, długo przed zmianami, więc o teorii się wypowiadać nie będę, jednak te 30 godzin praktyki przy odpowiednim zaangażowaniu kursanta jak i instruktora to wystarczający czas, żeby nauczyć się wszystkiego, co trzeba. Jednak jeśli ktoś po tym czasie nie czuje się pewnie, to jak najbardziej powinien dokupić dodatkowe godziny. Bez instruktora obok i jego magicznych pedałów łatwiej i pewniej nie będzie. Ani na egzaminie, ani tym bardziej już podczas samodzielnej jazdy.
Autorko, jeśli tylko cię stać finansowo i masz chęci, to próbuj, bo prawo jazdy i faktyczna umiejętność prowadzenia auta to naprawdę przydatna sprawa w dzisiejszych czasach. Daje dużo możliwości i niezależności. Owszem, może się okazać, że jednak nic z tego, to nie dla ciebie, ale równie dobrze może się okazać, że będziesz świetnym kierowcą i otworzy ci to wiele nowych drzwi do świata
Ja robiłam kurs na wakacjach po maturze, zaczęłam pod koniec czerwca, w połowie września zdałam egzamin. Najpierw wyjeździłam 12 jazd (24 godziny, w tamtej szkole jazdy były dwugodzinne), potem miałam cztery tygodnie przerwy z racji wyjazdu, potem jak wróciłam zostały mi trzy jazdy i instruktor powiedział, że mocno się cofnęłam. Też tak czułam, kupiłam dodatkowe 6 godzin, które jeździłam niedługo przed egzaminem.
Zdałam za pierwszym razem, ale kierowca ze mnie marny. Nie to, że hamuję ruch, jestem zawalidrogą, powoduję stłuczki itp., bo jeżdżę raczej dynamicznie, ale nie mam podzielnej uwagi, nie umiem ogarniać jezdni i pobocza jednocześnie, kilka razy tam nie widziałam rowerzysty, tam motocyklisty, czy pieszego - po prostu boję się, że kogoś zabiję tylko i wyłącznie z mojej winy. A kiedyś myślałam, że będzie mi się naprawdę fajnie jeździło, a tu klops. No ale jakbym nie spróbowała, to bym nie wiedziała, że mimo bezbłędnego wskazania pojemnika na płyn do spryskiwaczy, perfekcyjnego wjazdu pod górkę, każdy po łuku i parkowania równoległego, jazda samochodem będzie dla mnie raczej przykrą koniecznością, niż przyjemnością.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-16, 12:28   #18
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Prawo jazdy - jak ogarnąć i ile czasu potrzeba? Dla osoby, która...

Nie do końca zgodzę się, że prawo jazdy jest dla każdego i należy zdawać po 15 razy i kupować setki dodatkowych jazd.
- Brak swoistej inteligencji przestrzennej.

- Brak podzielności uwagi
- Silniejsze problemy psychiczne.
Wszystkie te czynniki, wbrew pozorom częste, utrudnią/uniemożliwią zdanie egzaminu.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-16 13:28:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.