Wątpliwości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-13, 14:23   #1
anette84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 66
GG do anette84
Question

Wątpliwości


Witam wszystkich bardzo serdecznie, mam kilka nurtujacych mnie pytan i
dlatego tu sie pojawilam, mam nadzieje ze mi pomozecie. zaczne od poczatku.
jakies 2 miesiace temu poszlam do ginekologa-endokrynologa z problemem
nadmiernego owlosienia oraz klopotow z cera (nieustepujacy tradzik-twarz,plecy) i po pierwsze w swoim zyciu tabletki anty. wiedzialam
ze nie bedzie to tak od razu na twarz rzucona recepta. oczywiscie odbylo sie badanie i ginekolozka stwierdzila nadzerke, kazala przyjsc po okresie na cytologie i dala skierowanie na usg. tak ja kazala poszlam na cytologie,
wynik- II gr z tego wszystkiego zapomnialam zapytac czy to bardzo zle :/ pani doktor kazala pojawic sie po miesiaczce i bedziemy leczyly nadzerke
zachowawczo. i wszystko byloby ok ale jak zapytalam ja co z tabsami anty to tylko zapytala czy choruje lub chorowalam kiedykolwiek na watrobe lub mam nadcisnienie, i powiedziala ze skoro nie to nie ma przeciwwskazan do przepisania ich ale zrobi to dopiero jak przyjde z wynikiem usg no i po leki na nadzerke. no i wyszlam z gabinetu oglupiala bo wydaje mi sie ze zeby przepisac anty to trzeba zrobic badania krwi na poziom hormonow itd a nie zadac tylko dwa pytania (chyba ze sie myle) a dodatkowo chyba zapomniala o tym ze przyszlam do niej
tez z problemem nadmiernego owlosienia i tradzikiem. o tym wogole ze mna nie rozmawiala. ehhh sama juz nie wiem... czy badanie ginekologiczne, cytologia i usg wystarcza na przepisanie tabletek anty??? czy moze zmienic lekarza? prosze o jakies porady bo im wiecej o tym mysle to bardziej glupieje... czuje ze potraktowala mnie bardzo przedmiotowo i mało powaznie. zalezy mi na tym zeby zaczac brac tabletki bo inaczej nie zdcyduje sie na wspolzycie ze swoim TZ to chyba dosc odpowiedzialne podejscie wiec dlaczego niektorzy lekarze nie podchodza odpowiedzialnie i powaznie do problemow z ktorymi sie do nich przychodzi???? aha jeszcze jedno pytanie, czy anty trzeba zaczac brac koniecznie od pierwszego dnia miesiaczki czy to nie ma znaczenia w ajkim dniu cyklu sie zaczyna????
dziekuje za wszelkie rady i bylabym niesamowicie wdzieczna gdyby jeszcze Pan doktor zechcial przedstawic swoj punkt widzenia na ta sprawe???
anette84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:42   #2
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Wątpliwości

Więc tak.
Po pierwsze tabletki anty doktor przepisała po wywiadzie, badaniu ginekologicznym, cytologii i usg - ale to ostatnie z tego co wiem nie jest konieczne do prepisania tabletek. Opakowanie zaczyna się prawie zawsze od pierwszego (opcyjnie piątego) dnia cyklu, są jedynie nieliczne wyjątki kiedy należy inaczej.
Po drugie czy powiedziałaś pani doktor, że tabletki chcesz zacząc brac nie tylko ze względu na wymienione problemy, ale także ze względu na chęc rozpoczęcia współżycia? Może ginekolog zrozumiała że tylko z tych 2 powódów (trądzik i owłosienie).
Po trzecie widocznie ginekolog uznała leczenie zachowawcze nadżerki za priorytet i nie chciała Cię dodatkowo faszerowac innymi tabletkami.

Jeśli w jakimkolwiek stopniu nie pasuje Ci ta ginekolog, to po prostu zmień ją, zaoszczędzisz sobie stresu i wątpliwości.

Pozdrawiam
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 15:22   #3
anette84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 66
GG do anette84
Dot.: Wątpliwości

Wiesz przy ostatniej wizycie kiedy podała mi wyniki cytologii mowilam jej ze tabletki anty to wlasnie z powodu rozpoczecia wspolzycia (podstawa) a klopoty z cera i owlosienie to problemy spedzajace mi sen z powiek aczkolwiek juz sie do tego przyzwyczailam(co nie znaczy ze nie chce tego zmienic... ) a ona na to ze jak przyjde po leki na nadzerke i z wynikiem usg to wtedy pomyslimy... tylko o czym? przeciez w taki sposob to ja moge i pol roku do niej chodzic...Ogolnie pani doktor jest jednym z najlepszych ginekologow-endokrynologow i nie chcialabym jej zmieniac i tlumaczyc wszystkiego od nowa innemu lekarzowi, tylko mam wrazenie ze mnie nie slucha....ehhh
anette84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 15:35   #4
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Wątpliwości

Wiesz, moze byc tak ze na nadżerkę dostaniesz silne tabletki/antybiotyki i ginekolog nie chce Ci dodatkowo obciążac wątroby
Wywnioskowałam że jesteś jeszcze przed tą wizytą dot wyników usg - jak pójdziesz to po prostu drąż temat. A jeśli nadal będziesz miała jakieś wątpliwości, zmień lekarza, bo lepiej iśc do innego który Ci wszystko ladnie wytlumaczy niż stresowac się niepotrzebnie..

A co do najlepszych lekarzy..
Powiem tak. Kiedyś poszłam do ponoc najlepszej dermatolog w moim mieście, w sprawie usunięcia pieprzyków. A ona w odpowiedzi zapytała mnie czy wolę miec pieprzyki czy blizny
(a oczywiscie istnieją inne sposoby uswania pieprzyków niż chirurgicznie).
Więc różnie to z lekarzami bywa.

Sorki za mały offtop
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 15:36   #5
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Wątpliwości

Cytat:
Napisane przez anette84 Pokaż wiadomość
wydaje mi sie ze zeby przepisac anty to trzeba zrobic badania krwi na poziom hormonow itd a nie zadac tylko dwa pytania (chyba ze sie myle) ...czy badanie ginekologiczne, cytologia i usg wystarcza na przepisanie tabletek anty??? czy moze zmienic lekarza?
Mylisz sie badanie poziomu hormonow nie wykonuje sie przed przepisaniem tabletek anty. Twoja Pani ginekolog zrobila Ci cytologie USG i wykonala normalne badanie. Od niektorych lekarzy trzeba wyciagac skierownie na USG. I dobrze ze tabletki da Ci dopiero po USG widocznie chce sie upewnic czy wszystko jest ok czy np nie masz PCO.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:06.