Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-22, 17:10   #3451
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez ewull Pokaż wiadomość
Podłączę się do pytania, bo też kiedyś nad nim myślałam.

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

A w temacie idealnej cery - nie wiem czy taką posiadam, ale raczej nie mam na co narzekać i często słyszę pochwały na temat twarzy. Rzeczywiście niedoskonałości praktycznie nie mam, raz na miesiąc czy dwa wyskoczy jakiś pryszcz, ostatnio pozbyłam się paru drobnych wągrów koło nosa, ale pomijając to twarz mam całkiem gładką
Trzeba było się nie przyznawać (żartuje).
Może ja po prostu takiej osoby nie znam albo tak bardzo ludziom się nie przyglądam. Ja mam wągry (mase), przetłuszcz na czole i nosie - świece się jak latarnia morska, naczynka na policzkach i koło nosa i sine pod oczami, jeszcze by się coś pewnie znalazło jakby dobrze poszukać.
To jest jakieś genetyczne oszustwo
A jak się ich pozbyłaś?
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 22:25   #3452
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Poczytałam trochę opini o tym Lumene i w sumie jeśli podkład w ogóle nie kryje, to po co go stosować? Tak, wiadomo - jest korektor. Ale od podkładu chciałabym, żeby chociaż trochę ujednolicił cerę. Póki co kliknęłam True Match L'oreala kolor C1 - Rose Ivory. Tester był ok, pełnowymiarówka powinna też się sprawdzić, chociaż nie jest to ideał. Muszę pod niego używać krem nawilżający, nie ma filtra...Ale: nie zapycha, nieźle kryje i ma naprawdę jasny kolor.
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 14:06   #3453
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Też znam jedną dziewczynę która ma cerę jak z obrazka . Jest perfekcyjnie blada, idealnie gładka bez najmniejszego zaskórnika, wągra, pory są całkowicie niewidoczne do tego jej policzki są naturalnie deliktanie zaróżowione ... cera marzenie
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem
Otero jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 22:23   #3454
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Też znam jedną dziewczynę która ma cerę jak z obrazka . Jest perfekcyjnie blada, idealnie gładka bez najmniejszego zaskórnika, wągra, pory są całkowicie niewidoczne do tego jej policzki są naturalnie deliktanie zaróżowione ... cera marzenie
Też znam. Niestety taka cera często (nie zawsze) szybko więdnie, bo często jest związana z cienką i suchą skórą, do tego wrażliwą.

W Wielkiej Brytanii zauważyłam, że tubylcy maja często fenomenalną wręcz cere, na ogół w tym typie - jasną, przejrzystą, doskonałą, ale raczej w bardzo młodym wieku, bo po trzydziestce już raczej nie...

W Polsce zdecydowanie więcej młodzieży ma trądzik. Kiepską cere mają też często Japończycy (nie wszyscy oczywista), za to się wolno starzeją, więc może o to chodzi, że delikatna, sucha i cieńka skóra jest łądniejsza za młodu a szybciej się starzeje, a gruba i tłusta gorzej wygląda, ale wolniej się starzeje?
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 01:06   #3455
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Masz rację, na skórze tłustej zmarszczki pojawiają się znacznie pozniej niż na suchej. ( Wreszcie powód by taką skórę polubić ). Czytałam kiedyś, że istnieje pewien rodzaj cery : bardzo jasna, wrażliwa i delikatna,występująca u jasnych blondynek lub rudowłosych jest to rodzaj cery z ogromną skłonnością do zapychania i podrażnień stąd często pojawiają zaskórniki, krostki, przebarwienia, piegi.
Myślę, że wlaśnie taką cerę posiadam, bo nie jest ona trądzikowa: nie miewam ropnych pryszczy tylko te okropne nawracające zaskórniki które są widoczne pod światło... Zupełnie nie wiem jak z nimi walczyć ??? Może macie jakiś sposób ? Narazie kupiłam sobie zorac ale po miesiącu jeszcze nie widać efektów .
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2012-09-24 o 01:28
Otero jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 16:33   #3456
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
W Polsce zdecydowanie więcej młodzieży ma trądzik. Kiepską cere mają też często Japończycy (nie wszyscy oczywista), za to się wolno starzeją, więc może o to chodzi, że delikatna, sucha i cieńka skóra jest łądniejsza za młodu a szybciej się starzeje, a gruba i tłusta gorzej wygląda, ale wolniej się starzeje?
moja mama taką miała (w sumie nadal ma, ale bez regularnego trądziku, choć objawy nadal miewa), w wieki 40 z hakiem wygląda na 30, w makijażu nawet na mniej I ja miałam to po niej odziedziczyć, tak się spodziewałam jak dostałam trądziku... Ale ja mam cerę cieniutką, delikatną, dość wrażliwą i też się łatwo wysusza I z trądzikiem. Ciekawe jak to będzie za te 20 lat na przykład...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 16:38   #3457
201612080925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Trzeba było się nie przyznawać (żartuje).
Może ja po prostu takiej osoby nie znam albo tak bardzo ludziom się nie przyglądam. Ja mam wągry (mase), przetłuszcz na czole i nosie - świece się jak latarnia morska, naczynka na policzkach i koło nosa i sine pod oczami, jeszcze by się coś pewnie znalazło jakby dobrze poszukać.
To jest jakieś genetyczne oszustwo
Gdzieś ostatnio czytałam, że to rzeczywiście jest uwarunkowane genetycznie, więc wszelkie pretensje do rodziców
Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
A jak się ich pozbyłaś?
maską i plastrami na wągry.
201612080925 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-24, 17:40   #3458
Layane
Raczkowanie
 
Avatar Layane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 63
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Trzeba było się nie przyznawać (żartuje).
Może ja po prostu takiej osoby nie znam albo tak bardzo ludziom się nie przyglądam. Ja mam wągry (mase), przetłuszcz na czole i nosie - świece się jak latarnia morska, naczynka na policzkach i koło nosa i sine pod oczami, jeszcze by się coś pewnie znalazło jakby dobrze poszukać.
To jest jakieś genetyczne oszustwo
A myślałam, że tylko ja zapodziałam się gdzieś w chmurkach jak miałam stać w kolejce po twarz. Mam dokładnie to samo plus to, że skóra tam gdzie nie jest tłusta to jest strasznie przesuszona, a do tego pryszcze i takie podskórne grudki i jeszcze jestem strasznym wrażliwcem
Z wągrami pomogło mi trochę wmasowywanie w skórę mieszanki olejów przed umyciem, teraz jeszcze próbuję się ratować mlekiem.

Czy któraś z was jest mi wstanie polecić chodny jasny brąz, który będzie pasował do jasnej cery i ciemnej oprawy oczu, a do tego nie będzie mi się wypłukiwał dając złote czy rude refleksy?
Layane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 18:19   #3459
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Layane Pokaż wiadomość
A myślałam, że tylko ja zapodziałam się gdzieś w chmurkach jak miałam stać w kolejce po twarz. Mam dokładnie to samo plus to, że skóra tam gdzie nie jest tłusta to jest strasznie przesuszona, a do tego pryszcze i takie podskórne grudki i jeszcze jestem strasznym wrażliwcem
Z wągrami pomogło mi trochę wmasowywanie w skórę mieszanki olejów przed umyciem, teraz jeszcze próbuję się ratować mlekiem.

Czy któraś z was jest mi wstanie polecić chodny jasny brąz, który będzie pasował do jasnej cery i ciemnej oprawy oczu, a do tego nie będzie mi się wypłukiwał dając złote czy rude refleksy?
Ale twarz mam ok, tylko skóra do kitu (na fryzjerskim jest cały wątek o chłodnych brązach)
Też tak miałam tylko z przesuszem sobie poradziłam (kremy apteczne do skóry atopowej potrafią zdziałać cuda). Jeszcze atrederm mi trochę pogrubił skóre na policzkach, na mrozie już nawet nie piecze, tylko ta metoda ma swoje minusy, dość duże.

Naczynka to ja sobie sama zrobiłam z pełną świadomością, no nie wiem czy takie pretensje, tłuściochy się później marszczą
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 19:23   #3460
201612080925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Ale twarz mam ok, tylko skóra do kitu (na fryzjerskim jest cały wątek o chłodnych brązach)
Też tak miałam tylko z przesuszem sobie poradziłam (kremy apteczne do skóry atopowej potrafią zdziałać cuda). Jeszcze atrederm mi trochę pogrubił skóre na policzkach, na mrozie już nawet nie piecze, tylko ta metoda ma swoje minusy, dość duże.

Naczynka to ja sobie sama zrobiłam z pełną świadomością, no nie wiem czy takie pretensje, tłuściochy się później marszczą
Mogłabyś napisać coś więcej o tym atredermie i jego wadach? Bo policzki też mam bardzo "cienkie" i wrażliwe.
201612080925 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 13:28   #3461
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

http://natemat.pl/32903,pomaranczowy...-na-prezydenta

do czego to doszło....
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 13:52   #3462
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez ewull Pokaż wiadomość
Gdzieś ostatnio czytałam, że to rzeczywiście jest uwarunkowane genetycznie, więc wszelkie pretensje do rodziców

maską i plastrami na wągry.
jakimi plastrami ?
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 16:36   #3463
201612080925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
jakimi plastrami ?
Takimi

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Właśnie grzebię po allegro i kusi mnie Revlon Photoready. Tylko nie mogę się zdecydować czy brać Vanilla czy Shell. I te drobinki rozświetlające mnie trochę martwią, bo niektóre dziewczyny na nie narzekają, że za duże i tandetne.
201612080925 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 17:10   #3464
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Moim zdaniem te drobinki są bardzo nachalne - zero w nich subtelnego blasku, nie dają ładnego efektu świeżości tylko, a w słońcu jest to taki blask, że szkoda gadać - z tym, że dla mnie i Armani FF jest zbyt drobinkowy.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 17:37   #3465
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez ewull Pokaż wiadomość
Gdzieś ostatnio czytałam, że to rzeczywiście jest uwarunkowane genetycznie, więc wszelkie pretensje do rodziców
Prawda, ja mam wągry rozmieszczone identycznie, jak mama

Cytat:
Napisane przez ewull Pokaż wiadomość
Ciekawe Zdania na KWC są podzielone, ale i tak je wybróbuję
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 20:03   #3466
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Jestem paskuda Poszłam po raz kolejny do natury w celu zmacania podkładu Catrice ale po raz kolejny nie było testera więc go nie kupię.. Wyszłam za to z dwoma czwórkami cieni essence jedne wiem, że na pewno będą mi pasowały a drugie - zielone - kupiłam ale nie wiem czy moje oczy będą w nim dobrze wyglądały ;p

A co do podkładu - co innego polecacie? bo boje się kupić go w ciemno..
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 07:10   #3467
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Jestem paskuda Poszłam po raz kolejny do natury w celu zmacania podkładu Catrice ale po raz kolejny nie było testera więc go nie kupię.. Wyszłam za to z dwoma czwórkami cieni essence jedne wiem, że na pewno będą mi pasowały a drugie - zielone - kupiłam ale nie wiem czy moje oczy będą w nim dobrze wyglądały ;p

A co do podkładu - co innego polecacie? bo boje się kupić go w ciemno..
Pokaż które

Ja mam ochotę na jakiś fajny kolor... tylko żeby mi tęczówki nie gasił. Mam taki dziwny kolor zielono-żółto-szarawy i oprócz brązów i szarości nie umiem sobie dobrać cieni...

Kurcze... a jakbyś tak... zrobiła coś czego chyba większość z nas nienawidzi... czyli zmacała cos co nie jest testerem albo chociaż panią naturzankę poprosiła o uszczknięcie malutkiej kropelki do przetestowania? Szkoda tak z rezygnować z takiego powodu. Podobno fajny, chociaż kolor nie dla mnie.
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 08:30   #3468
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Używała któraś puder "minerlany" Eveline? Zastanawiam sie czy najjaśniejszy 20 się nada dla bladziochów.. na zdjęciach nie wydaje się jasny:/
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 12:38   #3469
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez ewull Pokaż wiadomość
Takimi

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Właśnie grzebię po allegro i kusi mnie Revlon Photoready. Tylko nie mogę się zdecydować czy brać Vanilla czy Shell. I te drobinki rozświetlające mnie trochę martwią, bo niektóre dziewczyny na nie narzekają, że za duże i tandetne.

Ponoć te platerki działają na zasadzie usuwania meszku na nosie wraz z zanieczyszczeniem , jeśli masz malutkie włoski nie będą w stanie ich wyrwać. Dlatego tak rozbierzne recenzje na KWC . Szkoda bo mam wrażenie, że u mnie tego meszku nie ma wcale ...

Co do podkładu Revlon Photoready, to najjaśniejszy odcień jest moim zdaniem dość ciemny. Moja siostra chwali sobie ten podkład, tylko ona ma b. ładną cerę bez niedoskonałości i nakłada go dosłownie odrobinkę. Wtedy te drobinki nie przeszkadzają. Jeśli masz coś do ukrycia to nie polecam !


Ubrania w jakich kolorach nalepiej waszym zdaniem komponują się z bladą cerą ?
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2012-09-27 o 12:41
Otero jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-27, 12:52   #3470
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was miała jakiś podkład z FM? Bo ja właśnie kliknęłam w ciemno http://makeup.perfumy.fm/index.php/strona/product/1
Uwielbiam ten dreszcz niepewności, zawsze mogę zwalić na misję poszukiwania dobrego koloru, w służbie bladolicym
Dzisiaj dostałam podkład i powiem tak: Kolor jest naprawdę jasny, nie spotkałam takiego w drogeriach. Na razie nie mam co się malować, bo zrobiło się pochmurno i mało widać , ale szybki swatch na ręce wypadł baaardzo obiecująco. Jeśli będzie mi pasować pod względem niezapychania, to kto wie, może zostanie odkryciem roku.

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Ubrania w jakich kolorach nalepiej waszym zdaniem komponują się z bladą cerą ?
Z jednej strony podobają mi się (na kimś) pastele, np. morelowy; w połączeniu z jasną skórą dają taki dziewczęcy wygląd. Na sobie najbardziej lubię czerń, szafir, niezbyt ciemną czerwień, ciemny róż/fuksję , ciemną szarość i ogólnie kolory Zimy.
Nie lubię siebie w bieli, nie mam nawet białej koszuli
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 12:56   #3471
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Ubrania w jakich kolorach nalepiej waszym zdaniem komponują się z bladą cerą ?
To, co komu pasuje jest raczej zależne od typu urody niż od samego koloru skóry.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 13:14   #3472
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Niekoniecznie moim zdaniem niemal wszystkie bladolice źle wyglądają w odblaskowych odcieniach : zółtego,zielonego,pomarań czowego.

Ja okropnie się czuję w zgniłym zielonym i brązie , jak odkopany po tygodniu truposz...

Głęboka czerwień natomist sprawia, że porcelanowa cera dosłownie świeci na kilometr.

Pytanie z innej beczki: Ktoś był w Norwegii ? Czy Norweżki są ładne/zadbane ?
Kolega po powrocie do kraju twierdzi, że urodą znacznie przewyższają Polki ;(.
Film z sesji znanej BIEGACZKI nie modelki , jaka ona sliczna !
http://www.youtube.com/watch?v=ajr5r52mAM4
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2012-09-27 o 13:53
Otero jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 14:04   #3473
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

do bladej skóry (przynajmniej u mnie) pasują:
-bordowy,zielony(szafirowy ,butelkowa zieleń),miętowy,pudrowy róż,kobaltowy,turkusowy,m alinowa czerwień.
Natomiast nie widzę się w czarnym,białym,czerwonym.
Reszta kolorów jako tako.
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 14:26   #3474
Varicella
Rozeznanie
 
Avatar Varicella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 539
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Niekoniecznie moim zdaniem niemal wszystkie bladolice źle wyglądają w odblaskowych odcieniach : zółtego,zielonego,pomarań czowego.

Ja okropnie się czuję w zgniłym zielonym i brązie , jak odkopany po tygodniu truposz...

Głęboka czerwień natomist sprawia, że porcelanowa cera dosłownie świeci na kilometr.

Pytanie z innej beczki: Ktoś był w Norwegii ? Czy Norweżki są ładne/zadbane ?
Kolega po powrocie do kraju twierdzi, że urodą znacznie przewyższają Polki ;(.
Film z sesji znanej BIEGACZKI nie modelki , jaka ona sliczna !
http://www.youtube.com/watch?v=ajr5r52mAM4
Wróciłam z Oslo przed dwoma dniami. Uważam, że Norwegowie są bardzo prezentacyjnymi ludźmi.

Jeśli chodzi o same Norweżki, to w znacznej większości są one ładne i zadbane.

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

A jegomość, z którym tam byłam powiedział, że nie widział żadnej brzydkiej Norweżki.
__________________
1+1+1+1

Edytowane przez Varicella
Czas edycji: 2012-09-27 o 14:25
Varicella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 14:41   #3475
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Zaraz mnie zjecie ...ale moim zdaniem Polki nie są ponadprzeciętnie atrakcyjne tzn. często nie potrafią się dobrze pomalować, ubrać, mają nieciekawą figurę. Czasem idąc po ulicy zastanawiam się skąd się biorą te wszystkie teksty, że to niby najpiękniejsze kobiety świata (podobnie nie rozumiem zachwytów nad Ukrainkami) ?
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem
Otero jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 14:51   #3476
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja też tego nie rozumiem, ale ja nie przepadam w ogóle za słowiańskim typem urody.
To raczej kwestia gustu po prostu, nie chodzi raczej o to jaki % kobiet w danym kraju jest atrakcyjny, bo nigdzie nie ma samych piękności. Do mnie zdecydowanie bardziej przemawia uroda np. hiszpanek.
Bardziej atrakcyjne jako "ogół" mogą być np. kobiety w Nowym Jorku, ale to z kolei już po prostu kwestia zadbania.

Otero - te z czarnymi włosami i/lub ostrymi rysami twarzy też źle wyglądają w takich kolorach?
Bladość to tylko bladość, nie można na podstawie samej jasności skóry stwierdzić kto w jakim kolorze wygląda dobrze. Dochodzą do tego też takie aspekty jak odcień skóry, kolor włosów, kolor oczu, oprawa oczu, rysy twarzy...
Możemy postawić obok siebie 3 bladolice, z których jedna będzie wyglądać świetnie w pudrowym różu, druga w czerwieni, a trzecia w zgaszonym granacie - tylko, że to raczej będą kobiety o bardzo różnym typie urody i zamienienie się ciuchami z koleżanką obok mogłoby żadnej nie wyjść na dobre.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 14:52   #3477
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Zaraz mnie zjecie ...ale moim zdaniem Polki nie są ponadprzeciętnie atrakcyjne tzn. często nie potrafią się dobrze pomalować, ubrać, mają nieciekawą figurę. Czasem idąc po ulicy zastanawiam się skąd się biorą te wszystkie teksty, że to niby najpiękniejsze kobiety świata (podobnie nie rozumiem zachwytów nad Ukrainkami) ?
niestety, ale mam podobne zdanie jak dla mnie jest dużo ładnych dziewczyn, ale wiele z nich nie umie o siebie zadbać. Zły kolor włosów (nie wiem, czemu na siłę wiele Polek chce mieć czarne/rude/zimny blond), niedopasowany do reszty; ubrania może i noszą ładne i modne, ale bardzo często niepasujące do sylwetki, że już nie powiem o fatalnie dobranych kolorach (jak widzę opaloną blondynkę/rudą w pastelowym błękicie aż mnie skręca z żalu); za bardzo wyskubane brwi, makijaż taki że już lepiej by wyglądała bez niego, choć nie jest mocny to jednak jest zły, np oko obwiedzione czarną kredką.
Oczywiście, że są też dziewczyny śliczne i ładnie wyglądające ale to są pojedyncze przypadki, a nie ogół. Chyba że żyję w takim mieście gdzie kobiety nie potrafią obiektywnie spojrzeć na modę i swój wygląd
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 14:52   #3478
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość

Ubrania w jakich kolorach nalepiej waszym zdaniem komponują się z bladą cerą ?
Moim ulubionym kolorem ostatnio jest granatowy Odkryłam, że świetnie wyglądam w wręcz atramentowym odcieniu, mam wrażenie, że moja blada skóra wydaje się taka bardziej... aksamitna, szlachetna? Nie wiem, jak to określić, w każdym razie wyglądam dobrze
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 14:58   #3479
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Ja też tego nie rozumiem, ale ja nie przepadam w ogóle za słowiańskim typem urody.
To raczej kwestia gustu po prostu, nie chodzi raczej o to jaki % kobiet w danym kraju jest atrakcyjny, bo nigdzie nie ma samych piękności. Do mnie zdecydowanie bardziej przemawia uroda np. hiszpanek.
Bardziej atrakcyjne jako "ogół" mogą być np. kobiety w Nowym Jorku, ale to z kolei już po prostu kwestia zadbania.

Otero - te z czarnymi włosami i/lub ostrymi rysami twarzy też źle wyglądają w takich kolorach?
Bladość to tylko bladość, nie można na podstawie samej jasności skóry stwierdzić kto w jakim kolorze wygląda dobrze. Dochodzą do tego też takie aspekty jak odcień skóry, kolor włosów, kolor oczu, oprawa oczu, rysy twarzy...
Możemy postawić obok siebie 3 bladolice, z których jedna będzie wyglądać świetnie w pudrowym różu, druga w czerwieni, a trzecia w zgaszonym granacie - tylko, że to raczej będą kobiety o bardzo różnym typie urody i zamienienie się ciuchami z koleżanką obok mogłoby żadnej nie wyjść na dobre.
do mnie też nie chodzi tu tylko o południową urodę, ciemna skóra i włosy, ale o ogół.
spędziłam ponad dwa tygodnie w przeciętnym hiszpańskim mieście (raczej niezbyt turystycznym), i bardzo mało nieładnych kobiet widziałam. I tu nawet nie chodzi o to, czy były zadbane czy nie, wiele kobiet wyglądało jakby właśnie wstały z łóżka (brak makijażu, roztrzepane włosy), przywdziały szmacianą kieckę czy ubrania robocze, a i tak wyglądały dla mnie ślicznie. i do tego serdeczność, otwartość i uśmiech na twarzy. Ale ja ogólnie jestem fanką takiego "niechlujnego" wyglądu. i tak właśnie jedną z niewielu aktorek które poza talentem aktorskim powalają mnie urodą, jest Helena Bonham Carter lubię jej styl, jej fryzury i kreacje filmowe.

btw., będąc bladą ale z naturalnym, mysim kolorem włosów, miałam dużo większy problem z doborem ubrań niż z włosami znacznie ciemniejszymi/czarnymi. Wtedy ubierałam sie po prostu bardzo kolorowo i zwykle któryś z kolorów mi pasował
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2012-09-27 o 15:01
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 16:24   #3480
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Zaraz mnie zjecie ...ale moim zdaniem Polki nie są ponadprzeciętnie atrakcyjne tzn. często nie potrafią się dobrze pomalować, ubrać, mają nieciekawą figurę. Czasem idąc po ulicy zastanawiam się skąd się biorą te wszystkie teksty, że to niby najpiękniejsze kobiety świata (podobnie nie rozumiem zachwytów nad Ukrainkami) ?
E tam zjecie... Polki jak każde inne - o ile nie wydobędą swoich atutów to będą wyglądać przeciętnie. A to, że podoba nam się jakiś konkretny typ, np Hiszpanki albo Koreanki (o, niektóre są zjawiskowe i to te jak najmniej podobne do europejek - no, moje zdanie ) to już chyba kwestia indywidualna

Ja to chyba tak w ogóle nie wiem co to ten słowiański typ urody. No mówi się o tym, niby... Próbuję wygooglać "słowiańską urodę" i widzę mnóstwo kobiet, raczej blondynki, ale za przeproszeniem każda z innej paki moim zdaniem Jak tak popatrzę na znajome twarze, no zagwozdka... tyle Polek wokół a jakoś nie potrafię im przypiąć wspólnych cech (może poza tym że: 1/3 albo i połowa to włosy ma naturalnie myszate - w tym i ja ).
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.