Co jeść i ćwiczyć, żeby zwiększyć masę mięśniową? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-03, 15:45   #1
paluinka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 37

Co jeść i ćwiczyć, żeby zwiększyć masę mięśniową?


Mam pytanie, jakie powinnam wykonywać ćwiczenia oraz co powinnam jeść, żeby trochę 'urosnąć' w górnych partiach ciała, tzn. ramiona, biust?
Jestem w tych miejscach strasznie koścista i prawie płaska jak deska, wszystko spowodowane nadmiernym odchudzaniem. Chciałabym w końcu to zmienić, ale nie mam zielonego pojęcia jak się za to mądrze zabrać.
paluinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 17:02   #2
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Co jeść i ćwiczyć, żeby zwiększyć masę mięśniową?

Cytat:
Napisane przez paluinka90 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, jakie powinnam wykonywać ćwiczenia oraz co powinnam jeść, żeby trochę 'urosnąć' w górnych partiach ciała, tzn. ramiona, biust?
Jestem w tych miejscach strasznie koścista i prawie płaska jak deska, wszystko spowodowane nadmiernym odchudzaniem. Chciałabym w końcu to zmienić, ale nie mam zielonego pojęcia jak się za to mądrze zabrać.

jak miło czytać taki wątek
więc, trzeba dużo jeść i dźwigać ciężary
poczytaj sobie forum Pakernia, tam dziewczyny ćwiczące siłowo opisują swoje treningi i piszą też co jedzą, a poza tym podstawa to podwieszone wątki, obowiązkowo!
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 02:05   #3
zrzuc brzuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 137
Dot.: Co jeść i ćwiczyć, żeby zwiększyć masę mięśniową?

Cytat:
Napisane przez MKtrener Pokaż wiadomość
Paradoksalnie musisz jeść to samo co na odchduzanie - dobrą jakośćiowo , nieprzetworzoną żywność(chude mięsa, ryby, prdukty pełnoziarniste,orzechy,wa rzywa...) - tlyko po porstu więcej - przyjmuj więcej kcal w ciągu dnia niż potrzebujesz + treningi (przede wszystkim na te partie , które chcesz rozbudować !)
Powiedziane prosto, zwięźle i na temat
__________________
<ciach_reklama>
zrzuc brzuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 09:22   #4
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Co jeść i ćwiczyć, żeby zwiększyć masę mięśniową?

Na klatkę i ramiona polecam pływanie, ale takie konkretne. Na biust, oprócz wzmacniania mięśni podtrzymujących, to już Ci dziewczyny lepiej niż ja doradzą, co i jak, świetne są ćwiczenia z jogi na otwarcie klatki piersiowej - górna połowa ciała przestaje być skurczona i zapadnięta do środka, a plecy przygarbione i biust ładnie się podnosi
__________________
Ludzi dzielimy na potrafiących cieszyć się życiem i takich, którzy je marnują - Phil Bosmans
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 21:19   #5
aga_lolcz
Raczkowanie
 
Avatar aga_lolcz
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zamość/Lublin
Wiadomości: 100
GG do aga_lolcz
Dot.: Co jeść i ćwiczyć, żeby zwiększyć masę mięśniową?

Aby doszło do przyrostu masy mięśniowej potrzebujesz budulca, czyli białka, z którego zbudowane zostaną mięśnie. W treningu siłowym zaleca się nawet do 2 g białka na kg masy ciała, w dodatku najlepiej aby było to białko pełnowartościowe tj. jajka, mleko i produkty mleczne, chude mięsa. Łącz białko zwierzęce z roślinnym, aby lepiej zostało wykorzystane przez organizm i nie zapominaj, że jeżeli dostarczysz za mało białka to możesz nie uzyskać efektów, a nawet doprowadzić do spadku masy mięśniowej, bo każdy trening powoduje uszkodzenie mięśni i rozpad białek. Z samego jedzenia białka Twoje mięśnie także nie urosną, dlatego muszą być stymulowane odpowiednim i systematycznym treningiem oporowym.
powodzenia!
__________________
' . . . Co Nie Uśmierci To Podwójnie Wzmocni Mnie. . .'

Zadbaj o siebie! Wegetariańskie i wegańskie przepisy oraz świeża dawka artykułów i ciekawostek o zdrowym stylu życia, odchudzaniu i racjonalnej diecie.

aga_lolcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 10:50   #6
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: Co jeść i ćwiczyć, żeby zwiększyć masę mięśniową?

Cytat:
Napisane przez aga_lolcz Pokaż wiadomość
W treningu siłowym zaleca się nawet do 2 g białka na kg masy ciała, w dodatku najlepiej aby było to białko pełnowartościowe tj. jajka, mleko i produkty mleczne, chude mięsa.
Akurat mleko i jego przetwory nie są najlepszym źródłem białka. Czemu tak uważam? Bo żeby dostarczyć sobie 21g białka trzeba wypić ponad 0,5l, a piersi z kurczaka wystarczy 100g! A czemu "pełnowartościowym białkiem" wg ciebie nie są tłuste mięsa?
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 10:22   #7
marta_ga
Raczkowanie
 
Avatar marta_ga
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 45
Dot.: Co jeść i ćwiczyć, żeby zwiększyć masę mięśniową?

Może zabrzmi śmiesznie ale ryż, makarony oraz drób. To są takie potrawy które zawsze zwiększają masę, a przez to pomagają budować tkankę mięśniową.
__________________
Nic nie dzieje się przypadkiem
marta_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-27, 07:10   #8
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Co jeść i ćwiczyć, żeby zwiększyć masę mięśniową?

Jeść odpowiednią dietę do danej sylwetki i uzyskanego efektu a ćwiczenia najlepiej iść na siłownie.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.