puder czy podkład ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-26, 20:31   #31
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: Puder czy podkład?

Ja myślę, że sam puder nie pomoze niestety w ukryciu. Słyszałam, że inglot wprowadził zieloną bazę pod makijaż, a ona chyba pomaga ukryć zaczerwienienia. Z lekkich podkładów polecam IsaDorę Hydralight, spokojnie możesz pod nią kłaść kremik, lekko rozświetla, nie wysusza i nie podkreśla skórek. U mnie kryje zaczerwienienia, które mam po wyciskaniu niestety, do tego używam jeszcze punktowo korektora Maybelline EverFresh. Lepsze krycie bez wysuszania daje Revlon Colorstay Natural MakeUp, ale nie jestem pewna czy nie ma w składzie alkoholu, który mógłby podrażnić wrażliwą skóre. Słyszałam, że do cery naczynkowej dziewczyny użyają La Roche Posay Uniflance - czy jakoś tak.
Co do podkładów typowo dla nastolatek to ja jestem zdania, ze robią one więcej szkody niż pożytku.

Masz wrażliwą czy suchą cerę czy może taką i taką, to ważne przy doborze podkładu.

A co do tego, żeby nie było śladów to kwestia odpowiedniego odcienia, cienkiej warstwy i roztarcia na granicy pomalowanej i niepomalowanej skóry - samo sie raczej nie zrobi.

Jeśli rumieńce są objawem cery naczynkowej, to skórę trzeba jak najszybciej zacząć odpowiednio pielęgnować, aby problem się nie pogorszył - wtedy polecam wyszukiwarkę http://www.wizaz.pl/forum/search.php
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 21:07   #32
czarnaorchidea
Rozeznanie
 
Avatar czarnaorchidea
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 745
Dot.: Puder czy podkład?

Nie sądzę, żeby Nivea Visage Young wygrał w walce z rumieńcami. To zdecydowanie za lekki kosmetyk na taki problem, poza tym nie kryje nic a nic, ewentualnie robi nieestetyczne ciemne plamy Kosmetyki dla nastolatek także robią niewiele, poza tym często są wątpliwych marek i jak to już zostało powiedziane, mogą zrobić więcej szkody niż pożytku. Jeśli chcesz być pewna, że kosmetyk Ci nie zaszkodzi, radziłabym kupić jakiś apteczny podkład - polecam Vichy, ja używam tylko ich podkładów Nie musi to być od razu superkryjący Dermablend jeśli masz ładną cerę, ale sądzę, że krem tonujący Lumineuse na całą twarz w połączeniu z jakimś dobrze kryjącym korektorem na rumieńce mógłby się nieźle spisać Radziłabym też użyć jakiegoś lekkiego pudru, żeby wyrównać koloryt skóry i żeby wszystko się ładnie prezentowało Mam nadzieję, że trochę pomogłam pozdrawiam
__________________
"Natura jest niewygodna. Trawa jest twarda, wilgotna, pełna obrzydliwych insektów. Gdyby natura była wygodna, ludzkość nie wymyśliłaby architektury."
Oscar Wilde

czarnaorchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 22:48   #33
variable.brunette
Rozeznanie
 
Avatar variable.brunette
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 700
Dot.: Puder czy podkład?

Ten 'podkład' z Nivei na pewno nie zakryje Twojego problemu. To jest coś w stylu kremu tonującego, a on ma za zadanie tylko ujednolicić koloryt skóry. Przede wszystkim pod każdy makijaż powinnaś aplikować krem nawilżający, który zapobiegnie wysuszeniu. Niektóre kremy wałkują się pod podkładem. Musisz jednak dobrać odpowiedni do rodzaju cery. Nie napisałaś jaką masz, więc w tej kwestii Ci nie pomogę. Na rumieńce stosuj korektor z zielonym pigmentem, bądź seledynową bazę niwelującą zaczerwienienia. Taką w swojej ofercie ma Bourjois, ale nie wiem jaka jest jej jakość. Powinnaś zaopatrzyć się w podkład, jego widoczność to kwestia wprawy - musi być nałożony dość cienką warstwą, dokładnie rozprowadzony, bez smug, trzeba też zatrzeć granicę miedzy nieumalowaną skórą, a tą z podkładem. Zainwestuj w coś pewnego, sprawdzonej firmy (z doświadczenia wiem, że kosmetyki adresowane do nastolatek nie są zbyt dobrej jakości). Samym pudrem także nie zakryjesz rumieńców, on tylko matuje skórę i ujednolica koloryt. Oczywiście, możesz używać go solo, ale to podkład ma za zadanie zakryć niedoskonałości i on musi być utrwalony pudrem. Każdy kosmetyk w Twoim wypadku nie powinien zawierać alkoholu i być przeznaczony do Twojego rodzaju skóry. Przeczytaj też wątek o cerze naczynkowej (klik), bo jeśli taką masz (jak ja) musisz dobrać dla niej odpowiednią pielęgnację. To ona jest w twoim przypadku najważniejsza, bo masz młodą cerę. Odpowiednich kosmetyków szukaj na KWC.
__________________



'Pamięć to coś naprawdę dziwnego. Szufladki ma wypchane
kompletnie nieprzydatnymi, bezsensownymi rzeczami. A człowiek
zapomina jedną po drugiej te ważne, naprawdę potrzebne.
'


'Po zmierzchu' Haruki Murakami


variable.brunette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 09:26   #34
sarraaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 14
Dot.: Puder czy podkład?

malutka86 mam wrażliwa cere, nie sucha. Nie mam żadnych pryszczy ani wagrów i ogólnie zadnych problemów z cerą, nie błyszcze sie ani nic w tym stylu, czyli jednym słowem mówiac mam szczescie.
Nie mam tez cery naczynkowej, rumieńce mam ze słońca, zimna lub jak sie wstydze.
sarraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 10:09   #35
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: Puder czy podkład?

Przy wrażliwej cerze lepiej najpierw zdobądź próbki podkładów, aptecznych i i tych drogeryjnych.. często panie są na tyle uprzejme, że odlewają troszkę z testera, żeby w domu spróbować Lepiej pobawić się próbkami, aby sprawdzić czy Twoja skóra nie zareaguje uczuleniem i zobaczysz jak kryje podkład. Myślę, że przy aptecznych jest mniejsze prawdopodobieństwo podrażnienia i uczulenia - mam na myśli Vichy. Ale sama żadnego z nich nie stosowałam, więc się nie mogę do końca wypowiadać w tych kwestiach.

Myślę, że w Twoim wypadku potrzebny Ci kremik nawilżający - dziewczyny pisały o tym z Oriflame na zaczerwienienia - osobiście go nie znam.. Na kremik kryjący podkład, ale jak Cię skóra nie przesusza i nie przetłuszcza to wybieraj te beztłuszczowe - szkody wtedy Ci nie zrobią, wystrzegaj się też matujących, bo tych z opisu nie potrzebujesz,a ona mogą zrobić krzywdę niestety. Na podkład puder - ważne by był odpowiednio dobrany do podkładu. Puder utrwali Ci podkład i da subtelny mat a jeśli skóra CI po kryjącym podkładzie zacznie świecić troszkę to nie panikuj i zastosuj skrobię ziemniaczaną, pomaga i nie zapycha.
Odpowiednia pielęgnacja wrażliwej skóry to podstawa - odpowiednio oczyszczaj - łagodnie, toniki bezalkoholowe, łagodne kremu nawilżające - lepiej wystrzegaj się alkoholu w składzie. Zresztą napewno coś już było o cerze wrażliwej i na forum i na KWC są odpowiednie produkty.
__________________
Za mną przepaść.. przede mną ogromna góra.. a pod stopami ogień.
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 16:38   #36
monblackk
Raczkowanie
 
Avatar monblackk
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 37
Dot.: Puder czy podkład?

Cytat:
Napisane przez sarraaa Pokaż wiadomość
Chciałabym kupic sobie podkład lub puder, aby zakryc rumience, ktorych nie znosze. Nie piszcie ze rumienca sa urocze, bo i tak to mnie nie przekona.
Mam dosyc jasna cere moj typ urody - jesień.
Co do podkładu to zastanawiam sie nad tym z nivei podklad + krem nawilżający, ale nie wiem czy nie bedzie za ciemny.
Mam wrażliwa cere i czy puder jej nie wysuszy? Można pod puder nakładac krem nawilżajacy? I czy mozna malowac sie puderem nie robiac podkładu?
Najbardziej zalezy mi na pudrze dla nastolatek, ktory jest bardzo naturalny tzn zbytnio go nie widac i nie trzeba sie nim malowac profesjonalnie zeby nie było śladów.

mam dokładnie taki sam problem jak ty, na razie używam nivea visage young i powiem ci ze mi nic nie daje
monblackk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 16:46   #37
vielleicht
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 472
GG do vielleicht
Dot.: Puder czy podkład?

Wybierz jakiś nawilżający podkład (ja używam pure make-up i nie przesusza skóry) albo kup dermacol (mocno kryjący korektor/podkład) i małą ilość mieszaj z kremem.
__________________
"Zanotuj: nigdy nie powinienem w siebie wątpić."
Dr House
vielleicht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-27, 17:11   #38
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Puder czy podkład?

Cytat:
Napisane przez sarraaa Pokaż wiadomość
Chciałabym kupic sobie podkład lub puder, aby zakryc rumience, ktorych nie znosze. Nie piszcie ze rumienca sa urocze, bo i tak to mnie nie przekona.
Mam dosyc jasna cere moj typ urody - jesień.
Co do podkładu to zastanawiam sie nad tym z nivei podklad + krem nawilżający, ale nie wiem czy nie bedzie za ciemny.
Mam wrażliwa cere i czy puder jej nie wysuszy? Można pod puder nakładac krem nawilżajacy? I czy mozna malowac sie puderem nie robiac podkładu?
Najbardziej zalezy mi na pudrze dla nastolatek, ktory jest bardzo naturalny tzn zbytnio go nie widac i nie trzeba sie nim malowac profesjonalnie zeby nie było śladów.

przy wrazliwej buzi i rumiencach jednak ejstem za pudrem tlyko szukam jakiego dobrego i jasnego ;/ kupilam maybelline i sa za ciemne :| bo tak to clakiem fajne...przy wrazliwje i rumianej buzi podklad jest fajny po nalozeniu gorzej jak zmywasz i rano,buzia jest zaczerwieniona i podrazniona przynajmniej ja tak mam,uwazam ze podklad nawet dobry dla takiej skory (mam np vichy are teint creme satine)jest zbyt inwazyjny ;/ chcialam kupic ten kompakt z max factora z gliceryna bo nawilza ale nie wiem jak kolory te najjasniejsze tak,zeby nie byly zarozowione :/
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 19:42   #39
Szirini
Raczkowanie
 
Avatar Szirini
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 45
Dot.: Puder czy podkład?

Mam zamiar kupić podkład Vichy Dermablend, jednak słyszałam, że twarz po jakimś czasie może się błyszczeć. Co prawda nie mam z tym większych problemów, ale mimo wszystko mam cerę mieszaną.
Co oprócz kremu mogę używać do zmatowienia?
Nie wiem, czy puder matujący sypki byłby dobry, nie chcę nakładać takiej tapety na twarz :/
Szirini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 20:32   #40
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: Puder czy podkład?

puder sypki (kolor dobrany do podkładu) wymieszany ze skrobia lub sama skrobia (najlepiej nakładać pędzlem, niektórym dziewczynom nakłada się za dużo i twarz robi się zbyt biała, ja nie mam tego problemu). Skrobia nie zapycha, więc spokojnie. jest cały wątek o niej.

w czasie dnia możesz używać też bibułek matujących.
__________________
Za mną przepaść.. przede mną ogromna góra.. a pod stopami ogień.
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 22:05   #41
czarnaorchidea
Rozeznanie
 
Avatar czarnaorchidea
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 745
Dot.: Puder czy podkład?

Cytat:
Napisane przez Szirini Pokaż wiadomość
Mam zamiar kupić podkład Vichy Dermablend, jednak słyszałam, że twarz po jakimś czasie może się błyszczeć. Co prawda nie mam z tym większych problemów, ale mimo wszystko mam cerę mieszaną.
Co oprócz kremu mogę używać do zmatowienia?
Nie wiem, czy puder matujący sypki byłby dobry, nie chcę nakładać takiej tapety na twarz :/
Moim zdaniem, jeśli zamierzasz używać Dermablendu, to spokojnie możesz użyć jeszcze pudru, już i tak sam Dermablend mocno kryje i uważam, że widać go na twarzy, więc lepiej, żeby chociaż wyglądał przyzwoicie matowo. Jeśli nie chcesz mieć jakiejś strasznej tapety, to proponuję mieszać Dermablend z odrobiną kremu, po czym tą mieszankę traktować jakimś lekkim pudrem, który będzie delikatnie wyglądał na twarzy. Osobiście polecam pryzmy Givenchy, ale sądzę, że coś tańszego też by się znalazło, wg mnie Bourjois ma całkiem przyzwoite pudry
__________________
"Natura jest niewygodna. Trawa jest twarda, wilgotna, pełna obrzydliwych insektów. Gdyby natura była wygodna, ludzkość nie wymyśliłaby architektury."
Oscar Wilde

czarnaorchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-27, 22:35   #42
Szirini
Raczkowanie
 
Avatar Szirini
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 45
Dot.: Puder czy podkład?

hmm, zobaczymy jak to będzie ...
jak na razie mam Vichy Normateint, jednak on zbytnio nie kryje mi cieni pod oczami, rozszerzonych naczynek. A jeśli Dermablend to zakryje, to mogę mu nawet wybaczyć brak matowienia :p tym bardziej, że mam go zamiar kupić mniej więcej na jesień/zimę [jak na razie wykończę Normateint], a wtedy z racji chłodniejszych dni moja cera raczej nie będzie skłonna do nadmiernego błyszczenia się zwłaszcza w zimie mam skłonność do czerwonego nosa i policzków [między innymi zalety cery naczynkowo-mieszanej], a do tej pory żadne pudry/podkłady/korektory zadowalająco tego nie przykrywały ...
Szirini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 22:35   #43
Szirini
Raczkowanie
 
Avatar Szirini
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 45
Dot.: Puder czy podkład?

hmm, zobaczymy jak to będzie ...
jak na razie mam Vichy Normateint, jednak on zbytnio nie kryje mi cieni pod oczami, rozszerzonych naczynek. A jeśli Dermablend to zakryje, to mogę mu nawet wybaczyć brak matowienia :p tym bardziej, że mam go zamiar kupić mniej więcej na jesień/zimę [jak na razie wykończę Normateint], a wtedy z racji chłodniejszych dni moja cera raczej nie będzie skłonna do nadmiernego błyszczenia się zwłaszcza w zimie mam skłonność do czerwonego nosa i policzków [między innymi zalety cery naczynkowo-mieszanej], a do tej pory żadne pudry/podkłady/korektory zadowalająco tego nie przykrywały ...
Szirini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 20:42   #44
sarraaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 14
Dot.: Puder czy podkład?

Tylko czy podkład napewno bedzie praktycznie niewidoczny? Noja skora ma praktycznie wszystkie cechy skory wrazliwej ale nie naczynkowej. Moja skora jest jednak bardzo gładka i delikatna w dotyku, wiec nie chciałabym czegos zepsuc i ciagle sie wacham. Byłam w drogerii ale tam był moim zdaniem nie zbyt duzy wybor jak ogladałam sama wiec zrezygnowałam z rozmowy z wizażystka, ktora jeszcze do tego nie wydawała sie zbyt dobra w tym co robi.
sarraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 20:56   #45
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Puder czy podkład?

Cytat:
Napisane przez sarraaa Pokaż wiadomość
Tylko czy podkład napewno bedzie praktycznie niewidoczny? Noja skora ma praktycznie wszystkie cechy skory wrazliwej ale nie naczynkowej. Moja skora jest jednak bardzo gładka i delikatna w dotyku, wiec nie chciałabym czegos zepsuc i ciagle sie wacham. Byłam w drogerii ale tam był moim zdaniem nie zbyt duzy wybor jak ogladałam sama wiec zrezygnowałam z rozmowy z wizażystka, ktora jeszcze do tego nie wydawała sie zbyt dobra w tym co robi.
Jeśli masz wrażliwą cerę, do tego zadbaną, bo jak piszesz jest delikatna, gładka, to radziłabym poszukać jakiegoś "aptecznego" , lekkiego podkładu. Może cos z Vichy? Może z La Roche Posay? Wejdź na KWC i poszukaj jakie podkłady polecają Wizażanki.
Nie sztuka zepsuć sobie ładną cerę kiepskim podkładem, dlatego zainwestuj w coś naprawdę dobrego,co nie zapcha porów, nie uczuli, nie podrażni.

W lepszych aptekach powinna być zorientowana pani, która doradzi Ci jakiś dobry podkład.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 21:41   #46
sarraaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 14
Dot.: Puder czy podkład?

Moja mama jest farmaceutka ale wiekszosc kosmetykow odradza, bo mowi ze nawet te do wrazliwej cery maja drazniacy zapach i duzo osob mowi ze im nie słuza.

A moze jak nie podkład to jakis krem dobry znacie? Tylko nie moze byc zbyt tłusty bo mi wiekszosc kremow nie wsiaka, czytalam o kremach obkurczajacych naczynka wtedy skora sie nie czerwieni, tylko ze nie mam cery naczynkowej i nie wiem czy moge tego uzywac. Moja skora jest teraz w dobrym stanie, ale zaczyna sie szkola wiadomo rozne temperatury, stres itd. Wiec to dla mnie wazne zeby skora sie nie rumieniła, bo rumience zawstydzaja mnie jeszcze bardziej.
sarraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 21:42   #47
sarraaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 14
Dot.: Puder czy podkład?

Słyszałam o jakis kremach na zime/wiosne przeciw zaczerwienieniom, ale nie znam zadnej firmy i nie wiem zbytnio czy mozna je stosowac na cieplejsza pogode.
sarraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 22:11   #48
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Puder czy podkład?

Podkłady do cery wrażliwej zazwyczaj są pozbawione zapachu i nie podrażniają.
Od lat używam tylko takich kosmetyków i się nie zawiodłam, a moja przyjaciółka o bardzo wrażliwej , naczynkowej cerze od 2 lat używa jakiegoś podkładu z La Roche Posay i jest zadowolona.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 16:18   #49
DrEaMsTaR
Raczkowanie
 
Avatar DrEaMsTaR
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: NiEbOoOo.. ;))
Wiadomości: 37
GG do DrEaMsTaR
Puder czy podkład ?

Zastanawiam sie czy kupić puder w kamieniu Pure Powder Compact Maybelline czy też podkład
A może jedno i drugie ? Chce żeby zakrył niedoskonałości i nie tworzył efekty tzw. "maski" i nie tworzył smug.. Z góry dziękuje za odpowiedź
DrEaMsTaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-06, 17:36   #50
magdaSEM
Rozeznanie
 
Avatar magdaSEM
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zielona wyspa
Wiadomości: 869
Dot.: Puder czy podkład ?

Moim zdaniem i jedno i drugie. Puder położony na podkład utrwala go a lekki podkład umiejętnie nałożony nie będzie tworzył maski i smug. Osobiście wolę sypkie pudry, lepiej sie nakładają.
troszkę niżej jest identyczny wątek, możesz też poczytać.
__________________
Wiosna.
MOJE MAKABRESKI
http://www.eioba.pl/strzyga/articles

Edytowane przez magdaSEM
Czas edycji: 2007-12-06 o 18:01 Powód: dopisałam troszkę
magdaSEM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 14:28   #51
DrEaMsTaR
Raczkowanie
 
Avatar DrEaMsTaR
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: NiEbOoOo.. ;))
Wiadomości: 37
GG do DrEaMsTaR
Dot.: Puder czy podkład ?

Dzięki za rade.. Kupiłam sobie puder Maybelline pure powder compact, bo nie mam cery która by była z jakimiś większymi przebarwieniami czy też z trądzikiem.. Ale mam jeszcze jedno pytanko bop słyszałam że ten puder który kupiłam można mieszać z wodą i tuszuje jak podkład.. z góry dzięki za odpowiedź.. ;**
DrEaMsTaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 17:59   #52
magdaSEM
Rozeznanie
 
Avatar magdaSEM
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zielona wyspa
Wiadomości: 869
Dot.: Puder czy podkład ?

tego niestety już nie wiem...
__________________
Wiosna.
MOJE MAKABRESKI
http://www.eioba.pl/strzyga/articles
magdaSEM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 15:22   #53
paulina8000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4
Unhappy Puder czy podkład???????????

Witam ! Mam pewnien problem, otóz mam jasna cerę do tego skłonna do zaczerwieniania. Zastanawiam sie nad kupnem pudru prasowanego ,ale czy on pokryje moje zaczerwienienia? A moze zdecydowac sie na fluid, który bardziej zatuszuje zaczerwienienia? Lubie naturalne makijaze, ale chciałabym tez miec matowa cere. Prosze o pomoc!!!
paulina8000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 17:33   #54
suczka29
Raczkowanie
 
Avatar suczka29
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 159
Dot.: Puder czy podkład???????????

Hej! Na zaczerwienienia polecałabym jednak podkład, ponieważ puder raczej ich nie pokryje. Ja również mam zaczerwienienia i używam podkładu z AA i jakoś sobie z nimi radzi jednak świeci się po nim buzia dlatego używam jeszcze pudru sypkiego Poczytaj KWC napewno znajdziesz jakiś podkład dla twojej cery. A ile masz lat tak wogóle bo to istotne Pozdrawiam
suczka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 17:35   #55
lalaine
Raczkowanie
 
Avatar lalaine
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 393
Dot.: Puder czy podkład???????????

ja używam najpierw podkład a póżniej puder prasowany
__________________
`większość z nas spocznie w grobie z muzyką w sercu`
lalaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 18:24   #56
Demri
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 599
Dot.: Puder czy podkład???????????

puder prasowany na pewno nie pokryje, jeśli lubisz naturalny makijaż to lekki fluid i ew. troszke korektora na zaczerwienienia
Demri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 18:51   #57
bitter
Zadomowienie
 
Avatar bitter
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 432
Dot.: Puder czy podkład???????????

ja na moje piękne rumieńce i naczynka stosowałam dużo rzeczy, sprawdził mi się dwufazowiec maybelline, podkład.

pudrować nie pudruję bo nie mam po co
__________________
NIE KORZYSTAM JUŻ Z TEGO KONTA
bitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 19:25   #58
czarnaorchidea
Rozeznanie
 
Avatar czarnaorchidea
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 745
Dot.: Puder czy podkład???????????

Jeśli chcesz uzyskać jakiś znaczący efekt, to wg mnie powinnaś używać i podkładu, i pudru. Sam puder na niewiele się zda, za to podkład bez pudru moim zdaniem nie wygląda za dobrze... To już zależy od Ciebie, jeśli chcesz, aby zaczerwienienia stały się niewidoczne, nie ma innej drogi - podkład musi być Nie obawiaj się jakiegoś sztucznego efektu w przypadku połączenia tych dwóch kosmetyków - w dzisiejszych czasach mamy tak różnorodne produkty, że na pewno znajdziesz jakiś delikatny podkład i puder, które nie zrobią Ci efektu maski na twarzy
__________________
"Natura jest niewygodna. Trawa jest twarda, wilgotna, pełna obrzydliwych insektów. Gdyby natura była wygodna, ludzkość nie wymyśliłaby architektury."
Oscar Wilde

czarnaorchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 16:50   #59
paulina8000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4
Talking Dot.: Puder czy podkład???????????

Witam Dziękuj wszystkim bardzo za odpowiedzi . Z pewnoscia znajdęcos odpowiedniego .
Do suczka29 : lat mam 16 , stad podjełam taki teamcik bo wiem ze sama bym nic nie wymyśliła .
paulina8000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 17:14   #60
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Puder czy podkład???????????

A może by tak spróbowac to leczyc? Jesli oczywiscie jeszcze tego nie zrobilas. Nie znam sie zabardzo na tym ale chyba można cos na to poradzic A podkladem możesz sobie zniszczyc cere.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-31 21:10:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.