Co jaki czas należy kontrolować cystę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-14, 09:18   #1
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24

Co jaki czas należy kontrolować cystę?


Byłam dzisiaj na wizycie u ginekologa, ponieważ spóźniał mi się okres. Tak jakby ,wypadł' mi jeden cykl i jestem dopiero w połowie cyklu (mam się obserwować przez dwa - trzy miesiące, jeśli będzie się to powtarzać to wtedy zacznie się leczenie hormonami). Ale przy badaniu dowiedziałam się, że mam cystę na lewym jajniku (22 mm). Dowiedziałam się, że nie mam się czym martwić, nic się takiego nie dzieje. No i ja - gapa zapomniałam zapytać za jaki czas miałabym przyjść na wizytę kontrolną żeby zobaczyć czy coś się z tym nie dzieje. Może któraś z was wie po jakim czasie należy to skontrolować?
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 18:59   #2
roxanne22
Raczkowanie
 
Avatar roxanne22
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 128
Dot.: Co jaki czas należy kontrolować cystę?

hej,

Radziła bym pójść za ok. 2 miesiące ale nie lekceważ tego i nie przeciągaj terminu!
Ja obecnie mam cystę wielkości 9cm (tak dobrze czytasz cm)
kiedy mi ją lekarz wykrył miała ponad 10cm, przez rok przyjmowałam hormony cysta zmniejszyła się do 7cm ( ostatnie badanie z takim wynikiem było 3 miesiące temu) a wczoraj na wizycie okazało się że urosła o kolejne 2cm i trzeba operować bo leki nie przyniosły efektów. Termin na operację jadę ustalać do szpitala w poniedziałek ale podobno czeka się w moim regionie ok 3-4 miesiące.

Generalnie bez stresu jeżeli zacznie Ci się powiększać to lekarz na pewno zaproponuje leczenie hormonalne a później ewentualnie operacje. Zależy również wszystko od tego jakiej faktury jest cysta w przypadku tak niewielkiej cysty jak Twoja jest również szansa że sama się wchłonie, gdybyś jednak poczuła bóle bądź inne objawy od razu udaj się do lekarza pozdrawiam
roxanne22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 15:49   #3
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Co jaki czas należy kontrolować cystę?

Cytat:
Napisane przez roxanne22 Pokaż wiadomość
hej,

Radziła bym pójść za ok. 2 miesiące ale nie lekceważ tego i nie przeciągaj terminu!
Ja obecnie mam cystę wielkości 9cm (tak dobrze czytasz cm)
kiedy mi ją lekarz wykrył miała ponad 10cm, przez rok przyjmowałam hormony cysta zmniejszyła się do 7cm ( ostatnie badanie z takim wynikiem było 3 miesiące temu) a wczoraj na wizycie okazało się że urosła o kolejne 2cm i trzeba operować bo leki nie przyniosły efektów. Termin na operację jadę ustalać do szpitala w poniedziałek ale podobno czeka się w moim regionie ok 3-4 miesiące.

Generalnie bez stresu jeżeli zacznie Ci się powiększać to lekarz na pewno zaproponuje leczenie hormonalne a później ewentualnie operacje. Zależy również wszystko od tego jakiej faktury jest cysta w przypadku tak niewielkiej cysty jak Twoja jest również szansa że sama się wchłonie, gdybyś jednak poczuła bóle bądź inne objawy od razu udaj się do lekarza pozdrawiam
Od dawna czuję tam czasami lekkie kłucie. Właśnie po lewej stronie, teraz wiem czym są spowodowane. Ale te kłucia są bardzo rzadko. Nie dokuczają mi. Jest możliwe, że to właśnie przez to zatrzymała mi się miesiączka? Bo chyba lekarz powiedział mi, że to może być powód (bardzo spokojny lekarz, mało mówi ale jak się go o coś zapyta to jest nawet w stanie wszystko rysować i tłumaczyć ale to była moja pierwsza wizyta u niego i trochę się krępowałam)
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 12:57   #4
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Co jaki czas należy kontrolować cystę?

Cześć. Jeszcze jedno pytanie. U lekarza byłam 14.10 i mówił, że jestem w połowie cyklu. No jak dla mnie to oznaczało, że okres powinnam odstać za dwa tygodnie skoro połowa cyklu. Minęły 4 dni i dostałam miesiączkę.
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-18 13:57:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.