Spowiedź - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-05, 15:56   #181
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Spowiedź

nie że się nie udało,jeszcze nie pojełam decyzji,to nie jest tak hop i już to musi być dużo przemyśleń,bardzo dobrze sie zapoznać itd,to jnie jest tak jak w katolicyźmie ochrzcza cie rodzice i już jest sie katolikiem,na religie trzeba miec dużo przemyslen i sie do nich stosowac i wierzyc...nie rozumie takich ludzi co nazywaja sie katolikami niepraktyujacymi to poprostu katolik nie jest
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 16:14   #182
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
nie rozumie takich ludzi co nazywaja sie katolikami niepraktyujacymi to poprostu katolik nie jest
ja tez takich nie rozumiem. skoro wierzy w Boga, a nie lubi kosciola to w moim mniemaniu jest chrzescijaninem, a nie niepraktykujacym katolikiem. bo katolicyzm to wlasnie kosciol.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 17:15   #183
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
nie że się nie udało,jeszcze nie pojełam decyzji,to nie jest tak hop i już to musi być dużo przemyśleń,bardzo dobrze sie zapoznać itd,to jnie jest tak jak w katolicyźmie ochrzcza cie rodzice i już jest sie katolikiem,na religie trzeba miec dużo przemyslen i sie do nich stosowac i wierzyc...nie rozumie takich ludzi co nazywaja sie katolikami niepraktyujacymi to poprostu katolik nie jest
dra Jestes może wolną chrześcijanką?
nefre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 17:39   #184
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
oj mylicie się nie jestes Światkiem Jehowy,nie jestem w żadnej religii,po prostu PŚ rozumie i i mam swoje poglądy
jak kogoś uraziłam to przepraszam nie chciałam nikogo urazić,każdy ma prawo wierzyć w to co chce,tylko ja mam swoj pogląd odkąd zaczełam czytać PŚ
No i znam wiele osób takich jak Ty dra Właśnie katolików, którzy zaczęli bardzo dokładnie i dogłębnie poznawać Biblię no i nie mogli pogodzić ze sobą tego co głosi Biblia i tego co głosi KrK. Odeszli z kościoła i teraz są protestantami
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:27   #185
MartuFFFia
Rozeznanie
 
Avatar MartuFFFia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 980
Dot.: Spowiedź

wiecie co..same oczy mi sie otwieraja jak czytam niektóre glupstwa;/
Wg mnie najczesciej jest tak, że osoby które obnosza sie z tym ze nie uznaja spowiedzi przed ksiedzem tylko w domowym zaciszu przed Bogiem tak naprawde usprawiedliwiają swoje lenistwo. Lepiej wymysleć sobie jakąś teorie , która pozwoli wybielić nas samych przed innymi ludzmi.
Zadałam kiedys takiej kolezance(o takowych poglądach) czy papieżowi za to by sie wyspowiadała..odpowiedzia la ze tak (załoze sie ze wiekszosc z was tez by tak odpowiedziala). Więc teraz pytam sie: czemu zaprzeczacie same sobie? Przeciez papiez byl takim samym ksiedzem jak Ci ktorzy siedza u nas w konfesjonałach. A moze dlatego ze maloprawdopodbne jest, że wyspowiadałybyscie sie przed papiezem?
Jestem katoliczką i o dziwo(!) jestem z tego dumna, nie wstydze sie do tego przyznać. Chodze do kościoła. Owszem zdarza mi sie nie pójść,ale to ze względów albo złego samopoczucia a nawet lenistwa(!) ale w innym sensie.. wole zostac w domu i sie pomodlić niż iść na msze na której sie nie skupie,bede rozkojarzona tysiacami innych spraw jak np ze osoba w ławce przedemna ma nitke na kurtce..
Jeśli chodzi o księża w konfesjonałach-przed wielkanoca zdarzyła mi sie spowiedz,której absolutnie za takowa nie uważam.. z prostych przyczyn ksiądz zamiast słuchać moich grzechów zaczął zwracać uwage jakiejś kobiecie ze stoi za mna a nie w kolejce. Zapamietał chyba tylko jeden grzech bo widzialam nawet po twarzy ze jest zainteresowany tysiacem innych spraw. Dlatego tez nie czułam sie jakoś specjalnie oczyszczona.
Innym razem ksiadz wrecz na mnie nakrzyczał (chociaz moze to za duze słowo) poprostu dał mi do zrozumienia ze ja nie robie Panu Bogu łaski ze przyjde do niego w niedziele na msze.Reszty nie bede opowiadac bo to byla spowiedz, która zapadła w moją pamieć z pewnych powodów.

Denerwuja mnie ludzie którzy idą do kościola na zasadzie "Jak trwoga to do Boga". Kiedy wszystko im sie wali, wżyciu nie wychodzi to nagle zrzucają cała wine na Boga, jaki to on jest okropny,gdzie on jest w takich momentach, czemu nie pomaga a pytam sie: gdzie oni byli w zwykla niedziele kiedy to własnie Bóg ich potrzebowal? w supermarkecie? załosne..zamienić Jezusa na główke sałaty..
Lub odwrotnie kiedy człowiekowi wszystko sie układa nie przyjdzie mu do glowy zeby chociazby podziekować za to ze życie na nowo zaczelo sie ukladac.. to taki troche konsumpcyjny katolicyzm..

Podobno 95% Polakow zadeklarowani katolicy.... żarcik jakiś?
__________________



mówie i mam wszystko co zechce.!uuu...


MartuFFFia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:36   #186
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Spowiedź

Kiedyś chodziłam do kościoła. Spowiadalam się regularnie.
A teraz? Aktualnie nie widzę sensu, i czekam aż nadejdzie.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:56   #187
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: Spowiedź

Do spowiedzi nie chodzę już od jakiś trzech lat. Nie będę zwierzać się z grzechów osobie, która robi gorsze rzeczy ode mnie.
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-05, 19:09   #188
firletka
Zadomowienie
 
Avatar firletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 707
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez anakonda Pokaż wiadomość
Do spowiedzi nie chodzę już od jakiś trzech lat. Nie będę zwierzać się z grzechów osobie, która robi gorsze rzeczy ode mnie.
Rozumiem, że to było uogólnienie. Ale chyba trochę niesprawiedliwe, bo przecież nie wszyscy księża są złymi ludźmi, którzy grzeszą i "robią gorsze rzeczy od nas".
No, chyba że jednak miałaś konkretnego księdza na myśli
firletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 19:23   #189
norrtalje_girl
Rozeznanie
 
Avatar norrtalje_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 901
Dot.: Spowiedź

Od kilku lat chodziłam do spowiedzi tylko na święta, ale teraz nie byłam. I przed tymi świętami tez nie pójdę, bo jakos sensu w tym nie widzę. Zwyczajnie nie wierzę w taki przekaz, wydaje mi się, że nie potrzebuję pośrednika. Poza tym byłoby to w niektórych momentach nieszczere (kiedy mówi sie "wiecej grzechów nie pamietam i żałuję, poprawe obiecuję..."), bo nie żałuje pewnych rzeczy, które sa przez kk uważane za grzech.
__________________


Powrót córki marnotrawnej
norrtalje_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 19:50   #190
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez aniielica Pokaż wiadomość
No i znam wiele osób takich jak Ty dra Właśnie katolików, którzy zaczęli bardzo dokładnie i dogłębnie poznawać Biblię no i nie mogli pogodzić ze sobą tego co głosi Biblia i tego co głosi KrK. Odeszli z kościoła i teraz są protestantami
Wyobraź sobie, że ja jakoś dogłębnie poznając Biblię, nie dostrzegłam rażących różnic pomiędzy tym co głosi KK, a tym co jest w Piśmie Świętym zawarte.
Ile znasz takich ludzi, którzy odeszli? Wątpię, że wiele.


Co do tematu.
Jak się posłucha, poczyta, jak ludzie wyrabiają sobie własną definicję grzechu, to szkoda gadać. "dla mnie to nie jest grzechem, więc się z tego nie spowiadam"

Zresztą zauważam ostatnimi laty straszną i przykrą nagonkę na Kościół. Jest mi cholernie przykro, jak ktoś mówi, że KK szerzy propagandę wśród wiernych. Tak można mówić, pewnie, ale np. zdania o Jehowych wyrazić nie można, bo to obraza uczyć religijnych.
Te 95% katolików w Polsce to żart chyba, jak wspomniała wcześniej jedna z użytkowniczek forum.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 20:03   #191
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
a po 2 powinny być dobrowolne dadki a nie na mus chodzi i zbiera...wiem,że mnie nie zrozumiecie,ale kiedyś przysiądzcie do PŚ raz przeczytać nie wystarczy przeczytajcie z 6razy może wtedy zrozumiecie o co mi chodzi
Na mus? Pierwsze słyszę. Moi rodzice jak mają ochotę, to dadzą na tacę, a na kolędę nieszczególnie, bo samym im się nie przelewa i ksiądz nas nie ściga, ani nie wygania z kościoła.

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
nie rozumie takich ludzi co nazywaja sie katolikami niepraktyujacymi to poprostu katolik nie jest
Taa? A to, że się wierzy, niekoniecznie chodząc do kościoła? Uwierz mi, ale można mieć silną wiarę i nie być częstym bywalcem na mszy. Ja ich rozumiem.
Skoro czytasz tak dogłębnie PŚ to wiesz, że ludzie błądzą, a Bóg kocha tych tak samo, jak tych, którzy chodzą regularnie.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-05, 20:14   #192
the magus
Wtajemniczenie
 
Avatar the magus
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 558
Dot.: Spowiedź

Nie rozumiem podejścia typu: "kto nie chodzi do kościoła ten nie jest katolikiem"
Byłam całkiem niedawno u spowiedzi, pierwszy raz od kilku dobrych lat. Grzechów miałam niemało i szczerze powiedziawszy nie za wszystkie żałowałam (np. za to, że nie chodziłam na msze), ale poczułam potrzebę wyspowiadania się i porozmawiania z kimś o mojej wierze, więc wylądowałam u Dominikanów. Usiadłam sobie z księdzem i rozmawiałam, twarzą w twarz. Po prostu, rozmawiałam. Nie klęczałam przed nim, nie mówiłam sztywnych regułek, wymieniałam swoje grzechy i dyskutowałam o nich.
Ksiądz powiedział mi wtedy, że nie jest ważne to, czy się chodzi do Kościoła, czy nie (chociaż oczywiście powiedział, że fajnie byłoby gdybym się tam zjawiła od czasu do czasu ), ale to, czy jest się dobrym człowiekiem. Tyle. To jest nauka Chrystusa moje drogie. Dobro, miłość do bliźniego. Więc nie ograniczajcie wiary katolickiej do coniedzielnej mszy świętej, bo można być aniołem nie chodzącym do kośioła i grzesznikiem klękającym co tydzień w kościelnej ławeczce i myślących tam nad tym, co ugotowac na obiad.

Nie lubię sztywnego podejścia do wiary, nie chodzę do spowiedzi do - pardon - byle jakich kościołów, tylko do takich, gdzie są mądrzy i uczciwi księża, którzy potrafią po ludzku (!) podchodzić do wiary i grzechów.
I to samo polecam Wam.
the magus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 20:42   #193
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Wyobraź sobie, że ja jakoś dogłębnie poznając Biblię, nie dostrzegłam rażących różnic pomiędzy tym co głosi KK, a tym co jest w Piśmie Świętym zawarte.
Ile znasz takich ludzi, którzy odeszli? Wątpię, że wiele.
Wenedko. Średnio ok 50% każdego z protestanckich kościołów to byli katolicy, którzy odeszli z kościoła. W moim otoczeniu będzie to ok 30-40 osób. Może i nawet wiecej... Nigdy tego nie liczyłam. Ale większość protestantów, których znam, to właśnie byli katolicy, którzy odeszli...

A co do rażących różnic... to nie wątek na ten temat... I nie chcę zaczynać tutaj offtopa, ale przykładów jest wiele- kult maryjny, kult świętych, większość sakramentów, chrzest dzieci, itp, itd. Nie ma na ten temat słowa w Biblii. Dogmaty i reszta, którą wymieniłam, a także inne rzeczy o których nie wspomniałam, są wymysłem ludzkim a nie Boskim, nie mają poparcia w Biblii. I dlatego my je odrzucamy. Nie uważam, że Krk jest zły. Ale jako osoba wierząca, nie mogę się zgodzić z jego naukami i tym co głosi. Tak samo moi znajomi i przyjaciele, którzy odeszli z tego kościoła. I tyle...
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 22:20   #194
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Wyobraź sobie, że ja jakoś dogłębnie poznając Biblię, nie dostrzegłam rażących różnic pomiędzy tym co głosi KK, a tym co jest w Piśmie Świętym zawarte.
Ile znasz takich ludzi, którzy odeszli? Wątpię, że wiele.
Nie spostrzegłas? A co ze sprawą chrztu? Jak jest napisane w Biblii a jak robią w Kościele? W Biblii jest 9 przykazań w Kościele połączono je w 10. Można zacząć rzucac przykładami, ale... po co? Kto będzie chciał ten weźmie Biblię w ręce i sam się tym różnic doszuka.

Znam naprawdę wiele osób, które odeszły od Kościoła. Odeszły, bo zauważyły kolosalne różnice między tym, co głosi Kościół katolicki, a tym, co jest napisane w Biblii.
nefre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 22:35   #195
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Spowiedź

Nefre, w Biblii jest 10 przykazań Kiedyś, jeden z soborów zniósł ówczesne przykazanie 4, które zakazywało tworzenia wizerunków i podobizn Boga i świętych i nie zezwalało na oddawanie im czci. A że w Krk jest ogólny kult obrazów i figur, to chyba wszyscy wiedzą. Żeby liczba przykazań się zgadzała, podzielono przykazanie ostatnie "nie pożądaj żony bliźniego swego, ani żadnej rzeczy, która jego jest" na 2 oddzielne.

Polecam wszystkim film "Luther", który bardzo obrazowo pokazuje stosunki, które panowały dawniej w Krk. Dodatkowo sam film jest bardzo dobrze zrobiony I ma świetne opinie krtyków i historyków.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 23:34   #196
Nicoletta
Zadomowienie
 
Avatar Nicoletta
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 662
GG do Nicoletta
Dot.: Spowiedź

Spowiedź jest rzeczą dość specyficzną, gdyż dość często wyznajemy grzechy przed człekiem wielokrotnie grzeszniejszym od nas, ale mającym uprawnienia odpuszczenia nam grzechów. Nauka naszego kościoła mówi nam o konieczności spowiedzi, jednakże codzienna spowiedź przed samym Bogiem jako rachunek sumienia podczas wieczornej modlitwy - jest o wiele cenniejsza i doskonaląca. Ogólnie mogłabym na ten temat mówić bardzo wiele - mam na codzień do czynienia zawodowo z tym wszystkim. Powiem jedno - czasem wbrew pozorom - kościół odpycha wierzących, tych co naprawdę wierzą w Boga, a nie umieją pogodzić się z tym co się dzieje w kuluarach kościoła. To smutne i to bardzo, ale takie są realia.
Wracając do spowiedzi - ajk ktoś ma taką potrzebę - nie zwlekajcie i uczyńcie rachunek sumienia i spowiedź. Jak komuś lżej jest wyspowiadać sie przed samym Panem Bogiem - to też się liczy! Być moze nawet więcej znaczy... Ale o tym dowiemy się dopiero po śmierci, kiedy to będizemy musieli zdać sprawozdanie ze swojego życia....
Nicoletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 23:59   #197
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez nefre Pokaż wiadomość
Nie spostrzegłas? A co ze sprawą chrztu? Jak jest napisane w Biblii a jak robią w Kościele? W Biblii jest 9 przykazań w Kościele połączono je w 10. Można zacząć rzucac przykładami, ale... po co? Kto będzie chciał ten weźmie Biblię w ręce i sam się tym różnic doszuka.

Znam naprawdę wiele osób, które odeszły od Kościoła. Odeszły, bo zauważyły kolosalne różnice między tym, co głosi Kościół katolicki, a tym, co jest napisane w Biblii.
Nooo tak, 9 jest, gratuluję.

A zresztą, każdy będzie bronił swojego.
Natomiast ja nie umniejszam na wartości Kościoła Protestanckiego.
Tam też są różnice.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 06:52   #198
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Spowiedź

Przepraszam, pomyłka.
nefre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 10:58   #199
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Spowiedź

jakbyscie przeczytali PŚ to byście widziały,że pisze,że spowiadać amy się samemu Bogu,a a nie księdzu,ale zakończe swoją dyskusje,nie chce się wtrącać kto kim jest i kto się za kogo uważa każdy ma wolny wybór i niech każdy tak robi jak chce...ja wiem jedno do kościoła na pewno nie wróce a nad wyborem religii jeszcze sie nie zastanowiłam tu potrzeba duzo przemyśleń

p.s- aha jakiś przypuśćmy katolik popełni morderstwo pojdzie się szczerze wyspowiadać,ksiądz grzechy mu odpuści a Bóg?tego nie wiemy,jest napisane,że tylko Bóg może odpuścić grzechy
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-06, 11:15   #200
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość

p.s- aha jakiś przypuśćmy katolik popełni morderstwo pojdzie się szczerze wyspowiadać,ksiądz grzechy mu odpuści a Bóg?tego nie wiemy,jest napisane,że tylko Bóg może odpuścić grzechy
No tak, tylko Bóg. Ale jak sama się spowiadasz 'przed Bogiem' to chyba tym bardziej nie masz pewności, że Bóg ci wybaczy, prawda?
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 11:16   #201
Selebrim 1992
Raczkowanie
 
Avatar Selebrim 1992
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 280
GG do Selebrim 1992
Dot.: Spowiedź

Bóg przecież wybacza wszystko
__________________
Selebrim
(...)zanim zniknę w chłodnej mgle,
zanim czas wymarze mnie(...)

Selebrim 1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 11:20   #202
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez Selebrim 1992 Pokaż wiadomość
Bóg przecież wybacza wszystko
No tak, tylko po co ta ironia?
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 11:33   #203
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
No tak, tylko Bóg. Ale jak sama się spowiadasz 'przed Bogiem' to chyba tym bardziej nie masz pewności, że Bóg ci wybaczy, prawda?
tak prawda nie wiem czy wybaczy,ale dowiem się jak przyjdzie koniec...a po 2 Bóg wszystkiego nie wybacza
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 11:47   #204
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
tak prawda nie wiem czy wybaczy,ale dowiem się jak przyjdzie koniec...a po 2 Bóg wszystkiego nie wybacza
Zalezy od okolicznosci, jezeli morderca szczerze zaluje, to Bóg okazuje miłosierdzie i mu wybacza. Ja tak to pojmuję.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 19:41   #205
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
tak prawda nie wiem czy wybaczy,ale dowiem się jak przyjdzie koniec...a po 2 Bóg wszystkiego nie wybacza
I:

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Zalezy od okolicznosci, jezeli morderca szczerze zaluje, to Bóg okazuje miłosierdzie i mu wybacza. Ja tak to pojmuję.
Ja też. Od dziecka na religii wpajano mi, że nawet gdyby przyszedł do spowiedzi skruszony Bin Laden, Bóg wybaczy. Wszystko. I o ile wiem, taki jest właśnie oficjalny pogląd Kościoła.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 20:00   #206
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
I:



Ja też. Od dziecka na religii wpajano mi, że nawet gdyby przyszedł do spowiedzi skruszony Bin Laden, Bóg wybaczy. Wszystko. I o ile wiem, taki jest właśnie oficjalny pogląd Kościoła.
Tak jak papież wybaczył swojemu zamachowcy. Taka jest nauka Kościoła, ale przekręcać jest łatwo
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 20:21   #207
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Spowiedź

do spowiedzi ostatni raz bylam w zeszlym roku, przed bierzmowaniem. teraz tez powinnam isc (rodzice i babcia oczywiscie truja),ale...nie czuje potrzeby, po prostu. nie widze sensu, zebym latala do kosciola, wyglaszala oklepana formulke i dostawala co spowiedz to samo rozgrzeszenie.
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 20:29   #208
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
tak prawda nie wiem czy wybaczy,ale dowiem się jak przyjdzie koniec...a po 2 Bóg wszystkiego nie wybacza
A skąd Ty to możesz wiedzieć?
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 21:17   #209
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Nie chcę nikogo atakować czy oceniać, ale dla mnie podejście typu: co prawda nie wierzę w wiele rzeczy, nie chodzę regularnie do kościoła, nie spowiadam się, ale Wielkanoc obchodzę - to głupie. Wielkanoc to święto katolickie. Ka-to-li-ckie. Chrzest, ślub, bierzmowanie - dobrowolne obrzędy katolików. Jeśli ktoś nie praktykuje na co dzień, to jaki sens ma chrzczenie dziecka i bieganie z jajeczkami na święconkę? Pytam, po co w takiej sytuacji się w to bawić? Może dlatego, że tak się utarło, może z obawy, co babcia powie. Smutne.

Dramat naszych czasów - sytuacja, gdy najważniejsze w "świętach" jest poświęcenie kiełbasy. Zakładamy nowe buciki, pakujemy jaja do koszyka, następnego dnia jemy i hurra - mamy Wielkanoc! I żeby nie było - nie przeszkadza mi, gdy ktoś świąt nie obchodzi, bo nie chodzi do kościoła - to jest przynajmniej logiczne i konsekwentne. Ale wbrew politycznej poprawności wkurza mnie sezonowy katolicyzm, uważam to za pójście na łatwiznę, wręcz hipokryzję i tyle.
Jeśli kogoś uraziłam - przykro mi, ale zdania nie zmienię.
Ludowa zgadzam się z Tobą Po prostu nie rozumiem tego cyrku, lecieć w sobotę do kościoła poświęcić jajka, nie pamiętając nawet co się stało w Wielki Piątek, nie mówiąc już o poście. Ja nie chcę tu komuś udowodnić że Wielkanoc to święto zarezerwowane dla nas - katolików bo tego nie zrobię bo tak nie jest. Po prostu nie rozumiem, po co ktoś obchodzi coś w co nie wierzy, nie wie co te dni symbolizują. Bo tak zawsze w domu było? Dziwne i przykre, ale prawdziwe.


Cytat:
Napisane przez Nati femme fatale Pokaż wiadomość
A chrzest akurat wedle wszelkich prawideł nie jest obrządkiem dobrowolnym, bo narzucany jest malutkim, nieświadomym dzieciom, którym za kilkanaście lat może się to wydać niepotrzebne itd.Rzadko daje się ludziom wybór, choć są i tacy, którzy sami występują o chrzest, bo z takich czy innych powodów nie zostali ochrzczeni w dzieciństwie.........
Chrzest nie jest przez nikogo narzucony, owszem to rodzice za nas o tym decydują, ale nie można tu mówić to jakimś narzucaniu, bo nigdzie nie jest napisane że ochrzczone mogą zostać tylko malutkie dzieci. Skoro nie wierzysz w Boga, to nie przystępujesz do sakramentu bierzmowania który jest umocnieniem sakramentu chrztu, a wtedy już masz tyle lat, że sama o tym decydujesz.


A wracając do tematu, do spowiedzi chodzę regularnie. I wcale nie uważam że to przed Bogiem mam być szczera nie przed księdzem. Ksiądz w sakramencie pokuty i pojednania jest tylko pośrednikiem pomiędzy mną a Bogiem.
organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 21:29   #210
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Spowiedź

Nati, uwazam ze chrzczenie dzieci w dziecinstwie jest dobra rzecza, bo czlowiek pozostawiony sam sobie musi sam przebyc daleka droge do odnalezienia Boga, a w sytuacji gdy jest ochrzczony to moze po prostu nie przyjac bierzmowania, jak napisala wczesniej jedna z wizazanek
Mam w tej dziedzinie pewne doswiadczenie
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.