Wielkanoc..Pasja- film - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-06, 23:26   #1
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga

Wielkanoc..Pasja- film


Wielkanoc ..dla wielu ludzi to czas przemyslen... wybaczenia..
u mnie w tv leci PASJA , napewno wielu ludzi zna ten film..ta historie..
tak mi sie smutno zrobilo znowu...jak wiele cierpien czlowiek potrafi zrobic czlowiekowi... czasem...i czy czasem sie zastanawiamy i imie czego i czy warto kogos ranic bez sensu , bez powodu?
nie odnosze sie do filmu... tylko do zycia ...
bo tak wiele zla jest wokol nas i czasem nie reagujemy .. popostu sie odwracamy... nie chcac tego widziec...
ja czesto walcze... nie zwazam na nic... i czasem udaje mi sie z tym wygrcv... ale czasemtez jestem bezradna .. na .. no wlasnie
na co?
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:03   #2
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

ja wole tego filmu nie ogladac.Za slabe nerwy mam.Nie cierpie zadnych brutalnych filmow z krwia
Moze ten film uswiadamia jak cierpial Jezus ale to nie dla mnie
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:04   #3
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

rzeczywiście. ja czasem sie poddaję, bo już tego nie znoszę. różnie bywa. a co do filmu: mam alenie obejrzałam. zbyt słaba psychika.
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:07   #4
Veiovis
Zakorzenienie
 
Avatar Veiovis
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 4 135
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Starszych ludzi ten film bulwersował.
Marudzili, ze zrobili z tego katastrofę, ze za brutalnie...
A cały film powstał na podstawie biblii! To, ze Jezus był biczowany sznurkami na których przyczepione były kolce napisane jest własnie w biblii...!
Film porusza... jest inny od tych wszystkich puszczanych na wielkanoc, gdzie postać Jezusa jest lekko zakrwawiona...
I chyba kazdy powinien to zobaczyć.
Veiovis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:12   #5
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Obejrzałam, ani razu nie odwracając głowy. Robi wrażenie.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:18   #6
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

ja widziałam ten film w tamtym roku na Wielkanoc. nawet nie pamiętam, jaką reakcję u mnie wywołał, pewnie byłam trochę wstrząśnięta, ale nie aż tak, żeby rozmyślać godzinami nad tym, co zrobić, aby świat był lepszy. filozofowania nie lubię.
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:37   #7
olcia/pchelka
Zadomowienie
 
Avatar olcia/pchelka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 1 525
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

nie oglądałam i nie mam zamiaru... nie lubię takich filmów - troche mnie przeraża
olcia/pchelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-07, 22:30   #8
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Dojrzałam do tego, aby patrzeć na świat szeroko otwartymi oczami...
nie jest to łatwe... mam wrażenie, że czasem moja wrażliwość jest maksymalnie obnażona... jednak mobilizuje mnie to do działań, dzięki którym przekonuję się, że obok okrucieństwa, niezrozumiałej nienawiści, ran zadawanych z uśmiechem-istnieją - bezinteresowna pomoc, poświęcenie... i dobro...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 22:38   #9
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Ja dooglądałam do ukrzyżowania a potem wyszłam z płaczem. Matka resztę dooglądała. Nie na moją wrażliwośc. Nie spodobał mi się. Nic nowego nie odkryłam przy jego oglądaniu.Mało realistyczny. Mama powiedziała że też się nie kończy Zmartwychwstaniem a wydaje mi się że to dla każdego Chrześcijanina jest najważniejsze i tak jak jutro jest Niedziela Wielkanocna to powinien coś pozytywnego po sobie pozostawic a nie bedzie przez jakiś czas w mej pamięci tkwił obraz z mnóstwem krwii.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 22:43   #10
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Cierpienie jest mało realistyczne? chyba Cię nie zrozumiałam...

Jeszcze jedno -film KOŃCZY SIĘ zmartwychwstaniem...

Poza tym Autorka wątku napisała : " (...)nie odnosze sie do filmu... tylko do zycia ... bo tak wiele zla jest wokol nas i czasem nie reagujemy .. popostu sie odwracamy... nie chcac tego widziec..."
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 22:57   #11
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Cierpienie jest mało realistyczne? chyba Cię nie zrozumiałam...
Wydaje mi sie, ze chodzilo raczej o to, ze po tak wielu uderzeniach czlowiek nie bylby w stanie zyc. Dlatego film moze wydawac sie malo realistyczny i troche przesadzony.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."



Edytowane przez elly2
Czas edycji: 2007-04-07 o 23:07 Powód: logiczniej brzmi :D
elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-07, 23:08   #12
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Człowiek - wbrew pozorom dużo wytrzyma... czytałam kiedyś fragmenty książki poświęconej ludziom, którzy zadawali cierpienie... są sposoby na to, aby zadając głębokie rany - nie pozbawić życia... i odwrotnie- istnieją sposoby, aby zabić posługując się jedną ręką...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 23:10   #13
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Człowiek - wbrew pozorom dużo wytrzyma... czytałam kiedyś fragmenty książki poświęconej ludziom, którzy zadawali cierpienie... są sposoby na to, aby zadając głębokie rany - nie pozbawić życia...

Bardzo mozliwe, ja nie zaprzeczam. Mimo wszystko ogladajac ten film rowniez mialam takie wrazenie...
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 23:17   #14
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

patrzac na film...tak nie wszyscy widza ,ze nie chodzi o rozlana krew... czasem czlowiek czlowiekowi robi krzywde z usmiechem na twarzy...a niech nie ma lepiej... i nie zawsze jest to tak "pzryjete" -"oko za oko , ząb za zab", co ja akurat uwazam za absurd
w tym filmie jest to pokazane .. te usmiechy na twazrach oprawcow, to tak jak niektory uwielbiaja ,wrecz zywia sie kzrywda ludzka, i zamiast pomoc w cierpieniu to jeszcze go dodaja...z nieukrywana radoscia, albo z ukrywanym wspolczuciem...
dla mnie ten obraz (film)daje zawsze pzremyslenia... jak badzo cierpial Jezus dla nas, jak bardzo chcial pokazac ile moze zniesc dla odkupienia win ,nie obwiniajac za to innych... czy nie jest tak czesto , ze ktos zrobi cos ... czego by nie chial.. apotem tego zaluje, a nie ma juz odwrotu? i czasem mowi ..Boze ja tego nie chcialem.. odwroc to..
aler nie oto tez chodzi wtym watku... czesto ludzie sa dla siebie wrogan=mi, nawet rodzina... a jak sie wydarzy cos zlego to dopiero wtedy zalujue ze wczesniej sie odwazylo, nie zobyloo na podanie reki, najpierw skazuje sie ta druga strone na cierpienie... czesto , inni uczstnicy , tej sytuacji nie moga ,nie maja na nia wplywu... i to ten film tez pokazuje...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 23:20   #15
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Oglądałam Pasję w kinie - nie opuszczała mnie myśl, że - gdybyśmy w rzeczywistości towarzyszyli - w tym przypadku Chrystusowi- w jego drodze krzyżowej - doświadczylibyśmy o wiele więcej krwi, cierpienia itd.

Poza tym - warto się zastanowić - jak każdy z nas przedstawiłby ten dzień...moja wizja na pewno nie byłaby usłana płatkami róż...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 23:29   #16
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

czlowiek .. moze by nie wytrzymal... ale dla katolikow, Jezus jest synem Boga ,film pokazuje , zreszta nie ten film,Biblia o tym mowi, ze normlny czlowiek moze tego ne przetrzymalby... ale to wlasnie Syn Bozy.... ale nie to chcialam przekazac...
lecz to jak czlowiek czlowiekowi coraz bardziej jest zawistny,ja kbardzo szerzy sie znieczulica na ludzkie cierpienie nie tylko wobec biedy, ale tez czesto wobec choroby czy smieci ... nie potrafimy wspolczuc, zlozyc kondolencji, jakoc czujemy sie wtedy ..no wlasnie?zagubieni? przerazeni? nieswojo?
ja w takich sytuacjach nawet obce osoby potrafie , mam odwage ,czuje taka potrzebe .poprostu przytulic.. nie trzeba nawet slow...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 08:24   #17
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
. ale nie to chcialam przekazac...
lecz to jak czlowiek czlowiekowi coraz bardziej jest zawistny,ja kbardzo szerzy sie znieczulica na ludzkie cierpienie nie tylko wobec biedy, ale tez czesto wobec choroby czy smieci ... nie potrafimy wspolczuc, zlozyc kondolencji, jakoc czujemy sie wtedy ..no wlasnie?zagubieni? przerazeni? nieswojo?
ja w takich sytuacjach nawet obce osoby potrafie , mam odwage ,czuje taka potrzebe .poprostu przytulic.. nie trzeba nawet slow...
Film oglądałam dość dawno.
Jakoś tam mimo to mogę się na nim oprzeć.

Tak optymistycznie, w ten niedzielny, wielkanocny poranek chciałam zauważyć, że nie tylko, źli, zawistni ludzie istnieją na świecie.
Są ludzie dobrzy.
Bezinteresownie dobrzy.
Ludzie, którym należy się za tą bezinteresowność wielki szacunek.

Nie tylko ci co szydzą, ale też ci którzy pomagają się z szyderstw otrząsnąć.
Nie tylko ci co biją, ale też ci co pomagają leczyć rany.
Nie tylko przestępcy, ale też ci co ich poszukują.

Świat wydaje się zły z natury.
A ja właśnie myślę, że nie jest.
Myślę, że na świecie jest tyle samo dobra co i zła (jeśli w ogóle świat można rozpatrywać tylko w kategorii A-dobre B-złe).
Tylko dużo łatwiej z natury nam zobaczyć to co jest straszne, nikczemne i okrutne.
Niż to co dobre i kojące.

Dlatego jeśli już miałabym się na Pasji i jej znaczeniu opierać - to szukałabym tam też dobrych aspektów człowieczeństwa.
Przecież był tam i Szymon z Cyreny i sama Maryja itd.

Poza tym cierpienie ludzi, tych anonimowych miliardów ludzi na świecie - jest nam obce.
I tak naprawdę mimo najlepszych starań, pokładów empatii - zawsze bliższa nam będzie nasza najmniejsza krzywda.
I ja podziwiam ludzi - dla których mimo wszystko nie jest.

aspekty wiary pomijam
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-04-08 o 10:33
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 08:30   #18
aga.vip022
Zadomowienie
 
Avatar aga.vip022
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 225
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Człowiek - wbrew pozorom dużo wytrzyma... czytałam kiedyś fragmenty książki poświęconej ludziom, którzy zadawali cierpienie... są sposoby na to, aby zadając głębokie rany - nie pozbawić życia... i odwrotnie- istnieją sposoby, aby zabić posługując się jedną ręką...
__________________
aga.vip022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 10:11   #19
basienka:)
Raczkowanie
 
Avatar basienka:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: daleko stąd:)
Wiadomości: 329
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

oglądałam ten film w kinie. Oglądając go można przeżyć duchową przemianę.
basienka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-08, 10:37   #20
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Nie spodobał mi się. Nic nowego nie odkryłam przy jego oglądaniu.Mało realistyczny.
Cytat:
Napisane przez elly2 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze chodzilo raczej o to, ze po tak wielu uderzeniach czlowiek nie bylby w stanie zyc. Dlatego film moze wydawac sie malo realistyczny i troche przesadzony.
Ja do dziś nie oglądałam Pasji, natomiast odnośnie tego momentu, o którym piszecie: dlatego właśnie pada "Credere non possum" ("Nie mogę uwierzyć") z ust Rzymianina, kiedy widzi, że człowiek już powinien być martwy.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 11:59   #21
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Cytat:
Napisane przez basienka:) Pokaż wiadomość
oglądałam ten film w kinie. Oglądając go można przeżyć duchową przemianę.

A jeśli chodzi o moją duchową przemianę, nic dobrego nie wprowadził. Tzn. dla mnie był neutralny.
Nie oglądałam go w kinie, ale powiem, że był jednak przesadzony. Po takim chłostaniu normalny człowiek dawno by zmarł. Dodajmy do tego jeszcze drogę na Golgotę i wiszenie ileś czasu na krzyżu. To jest niemożliwe, ale dzięki takim scenom ludzie na prawdę poznają mękę Chrystusa. Co tam takie zwykłe filmy z plamkami czerwonego barwnika...
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 18:33   #22
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Cytat:
Napisane przez anakonda Pokaż wiadomość
Nie oglądałam go w kinie, ale powiem, że był jednak przesadzony. Po takim chłostaniu normalny człowiek dawno by zmarł.
Nie, nie był przesadzony. Po raz kolejny się przekonuję, że chociaż jestem niewierząca, wierzę bardziej niż (określający się jako) wierzący...
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 19:06   #23
xtalciax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 8 327
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Cytat:
Napisane przez anakonda Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o moją duchową przemianę, nic dobrego nie wprowadził. Tzn. dla mnie był neutralny.
Nie oglądałam go w kinie, ale powiem, że był jednak przesadzony. Po takim chłostaniu normalny człowiek dawno by zmarł. Dodajmy do tego jeszcze drogę na Golgotę i wiszenie ileś czasu na krzyżu. To jest niemożliwe, ale dzięki takim scenom ludzie na prawdę poznają mękę Chrystusa. Co tam takie zwykłe filmy z plamkami czerwonego barwnika...

Rzymianie mieli bardzo dobrze opanowana sztukę torturowania. Wg. Bilblii Piłat kazał biczować tak, żeby Jezus przeżył i dla wparwnaego 'kata' zadanie ogromnej męki nie doprowadzając przy tym do śmierci jest jak najbardziej możliwe.

A na krzyżu nie umiera się od 'wiszenia' tylko poprzez uduszenie.

Film widziałam w kinie będąc jeszcze w gimnazjum i pamiętam że bardzo głęboko mnie poruszył ...
xtalciax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 19:51   #24
justysia274
Zadomowienie
 
Avatar justysia274
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski, Leicester
Wiadomości: 1 684
GG do justysia274
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Widziałam ten film już chyba ze 3 razy i za każdym razem płakałam tak samo mocno. Poprostu nie mogę się powstrzymać . Wczoraj akurat nie oglądałam, ale dosć dawno. Po obejrzeniu zastanawialam się nad moim życiem i wogóle nad Bogiem ... Po tym filmie naprawdę idzie porozmyślać. A sceny w filmie są naprawdę przerażające ...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286542
ciuchowy wątek
justysia274 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 19:53   #25
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Oglądałam ten film rok temu i dlatego w tym roku go nie oglądałam... Pewnie nie wytrzymałabym...
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 19:58   #26
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

byłam na pasji w kinie i NIGDY WIĘCEJ NIE OBEJRZĘ TEGO FILMU! za duże zrobiło to na mnie wrażenie i do dziś pamiętam wiele scen. co więcej. na ekranie kinowym to wszystko działo się tak blisko mnie... oj straszne przeżycie
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 21:51   #27
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Cytat:
Napisane przez elly2 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze chodzilo raczej o to, ze po tak wielu uderzeniach czlowiek nie bylby w stanie zyc. Dlatego film moze wydawac sie malo realistyczny i troche przesadzony.
Dokładnie o to mi chodziło.
Zadanie tylu ciosów i w ogóle... PO KILKU...uderzeniach tymi narzędziami człowiek z bólu by zemdlał. A po kilkunastu. I w ogóle za dużo krwi. Normalny człowiek by się po kilunastu minutach wykrwawił- wystające żebra z boku.Ale nie jestem lekarzem to nie wiem. Może pewne obrazy nie powinny byc przedstawiane w filmach.

No i jeśli było Zmartwychwstanie to dobrze
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 21:54   #28
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

Film oglądałam kilka razy.
Jedna scena zawsze robi na mnie smutne wrażenie
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 23:42   #29
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

"nie odnosze sie do filmu... tylko do zycia ...
bo tak wiele zla jest wokol nas i czasem nie reagujemy .. popostu sie odwracamy... nie chcac tego widziec..."
w filmie niektorzy nie chcieli widziec...
fakt i na szczescie!!ze jednak na swiecie jest wiecej dobra niz zla,wiecej chyba jednak dobrych uczuciowych ludzi...
ale spotykajac z bezdusznoscia, z z wieloma absurdalnymi sytuacjami w spotakniu z krzywda , z cierpieniem, czesto a wlasciwie zawsze zastanawiam sie dlaczego?dlaczego tak a nie inaczej zachowali sie ludzie...np
moze drastyczny pzryklad... lekarz..pacjent... zysk , smierc..., wydarzenia- przerazajace ostatnich miesiecy, wlasciwie wielu wiedzialo.. jedni sie bali powiedziec ,zareagować inni... innych to nie obchodzilo...wiele wiele takich przykladow...
i tak sie dzieje i my nie zawsze mamy na to wplyw, ale z drugiej strony chodzi o to zebysmy wlasnie sie nie bali reagowacv na zlo, zebysmy walczyli o dobro, wtedy swiat, obojetnie czy to tylko nasz wlasny czy ten duzy , (ale on tez jest nasz) moze nie zatraci czlowieczenstwa, nie jest tak jeszcze, i mysle ze daleko nam do tego aby go zatracic, ale czasem wydaje sie ze ...
oki nie bede juz taka pesymistyczna... wierze w ludzi i kocham zycie i wiem ze
jest wiele dobra na swiecie
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 00:13   #30
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Wielkanoc..Pasja- film

- Ileż ran, ile bólu na świecie! - powiedział Benedykt XVI w orędziu,
wygłoszonym w południe z głównej loggii bazyliki świętego Piotra. Według papieża "poprzez rany zmartwychwstałego Chrystusa można zobaczyć całe dręczące ludzkość zło oczyma nadziei".

- Nie brakuje kataklizmów i ludzkich tragedii, które powodują niezliczone ofiary i ogromne szkody materialne - wskazał papież.

Dodał następnie: "Myślę o pladze głodu, o nieuleczalnych chorobach, o terroryzmie i porwaniach ludzi, o tysięcznych obliczach przemocy - usprawiedliwianej czasem w imię religii - o pogardzie dla życia i łamaniu praw człowieka, o wyzysku ludzi".
wlasnie to przeczytalam.. i to wlasnie jest to do czego sie chialam odniesc w moich przemysleniach..
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.