Dlaczego należy suszyć włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-05-26, 14:52   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Dlaczego należy suszyć włosy


Mam przetłuszczające się włosy i muszę myć je codziennie żeby przyzwoicie i estetycznie wyglądać. Ostatnio zauważyłam, że są matowe, pozbawione blasku i krótkie włoski odstają na wszystkie strony. Wyglądają koszmarnie. Czy to dlatego, że tak często je myję? A może wpływ ma fakt, że nie mam czasu i cierpliwości na suszenie, tylko kładę się z wilgotnymi włosami? Asia czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 17:27   #2
freedomn
Raczkowanie
 
Avatar freedomn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 154
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

Chciaabym dodać, że częste mycie ma bardzo duży wpływ na włosy.Nie wytwarza się naturalny łój, który jest najlepszą odżywką na włosy! Proponuję poczytać dokładniej o tym w internecie. Myślę, że chdozenie spać z mokrymi włosami ma duzo mniejszy wpływ na stan twoich włosów.
freedomn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-30, 13:29   #3
marysia1809
Przyczajenie
 
Avatar marysia1809
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

Ja od zawsze chodzę spać z całkiem mokrymi włosami i nic im nie jest... Tylko, że moje włosy są długie... Spryskuję odżywką, rozczesuję i tyle. Nie wydaje mi się, że suszenie ma jakieś wielce korzystny wpływ na włosy - przeciwnie: po suszarce włosy się elektryzują, a końcówki są popalone, porozdwajane.
__________________
Miłość nie pyta o nic...
marysia1809 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-30, 17:14   #4
KittyM
Przyczajenie
 
Avatar KittyM
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Under the iron sea
Wiadomości: 16
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

Ja mam kręcone włosy, po suszeniu są oklapłe i takie "bez życia", chodzę spać z mokrymi - może bardziej się puszą, ale wystarczy trochę wosku czy jakiejś pianki i jest okay. Myślę, że tak jak wszystko inne, to też zależy indywidualnie od każdego człowieka, po prostu.
__________________


Bo ty tak pięknie pachniesz

Kiedy przechodzisz pod oknem
śmiejesz się w głos,
nie obchodzi Cię to, czy ustoję czy upadnę.



KittyM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-01, 18:24   #5
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

Ze mną jest zupełnie odwrotna sytuacja, bo lepiej wyglądająjeśli wyschną podczas spania a nie naturalnie, inaczej puszą się i w ogóle jedna wielka tragedia. A już na pewno lepiej i zdrowiej dla włosów chodzić spać z mokrymi niż codziennie przypalać je suszarką...:|
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 13:16   #6
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

Zgadzam się z Anakondą. Od wielu lat nie korzystam z suszarki, bo za każdym razem włosy są po niej strasznie napuszone mimo kosmetyków z silikonem czy olejów. Niezbyt dobrze działa też suszenie na wolnym powietrzu, niestety wiatr robi swoje. Nie kładę się spać z mokrą głową w obawie o zdrowie uszu, ale zwykle włosy są jednak wtedy wilgotne, co gwarantuje mi naturalny kształt czupryny.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 10:29   #7
foxa
Przyczajenie
 
Avatar foxa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 20
GG do foxa
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

ja mam proste włosy, cieniowane od góry, więc dla mnie lepsze jest mycie głowy rano, bo nie przyklapują sie od poduszki. Jakbym położyła sie z mokrymi to rano mogłabym miec fale, czego nie chce. Susze je tylko wtedy gdy nie mam czasu na czekanie, by wyschły same.
foxa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-18, 16:12   #8
magnolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 2
GG do magnolka
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

witam,
podobnie jak ty miałam kiedys problem z przesuszonymi włosami, rozdwajały mi sie końcówki i strasznie się elektryzowały. Nic mi nie pomagało. Od 2 lat po każdym myciu używam masek z firmy rolland i włosy są cudownie błyszczące, zdrowe i przestały sie rozdwajać. POLECAM TAKĄ KURACJĘ maski kupuję na allegro lub u fryzjera bo to profesjonalne kosmetyki których nie można kupic w żadnej drogerii.
magnolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 16:30   #9
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

na pewno dla włosów lepsze ich wysuszenie chłodnym nawiewem (z łuską włosa czyli od nasady po końce) niż pójście spać z mokrymi czy nawet wilgotnymi.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 12:17   #10
Aniolek0660
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 3
GG do Aniolek0660
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

a ja mokre czeszę włosy grzebykiem higienicznym z bardzo gęsto poustawianymi ząbkami .
Czy to źle ??
Aniolek0660 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 18:39   #11
Armitage
Rozeznanie
 
Avatar Armitage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 664
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

Miałam napisane, kliknęłam gdzieś i przepadło (wrr :p). Spróbuję odtworzyć to na nowo, ekhm:
Mam falowane, trochę cienkie włosy. Przedtem suszyłam je wieczorem, następnie kładłam się spać i rano... klapa. Dlatego zaczęłam suszyć je rano po umyciu. Wyglądają ładniutko, tylko że szybko tracą tą objętość i świeżość i robią się tzw strąki. Męczy mnie już to wczesne wstawanie żeby mieć czas na umycie i wysuszenie głowy i w ogóle. No i męczy też to moje włosy. Chciałabym raz po prostu wstać, rozczesać no i może ułożyć przy pomocy jakiegoś preparatu te włosy i mieć po prostu spokój. Włosy mam już chyba trochę zniszczone ale jak będę używać preparatów nawilżających to będzie chyba jeszcze gorzej.
Armitage jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-23, 11:38   #12
skubana
Zakorzenienie
 
Avatar skubana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 641
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

a ja nigdy nie susze suszarką. po suszarce wlasnie mi się strasznie elektryzują
skubana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 00:40   #13
trends99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

Tak źle i tak niedobrze .. Warto też stosowac odzywki . W moim przypadku nawet to suszenie nie pomaga ;/czasem musze spiac porzadnie wlosy na noc..
trends99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 10:09   #14
czekoladowa_lady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zielonej miejscowości :D
Wiadomości: 189
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

nie używam suszarki, dlaczego ? bo gdy wysusze mam siano na głowie a przez następne 3 dni są okropne (myje co 3 dni) gdy kłade się z wilgotnymi włosami rano mam świetne włosy(kręcą mi sie) prostuje tylko grzywke a reszte upinam w taki jakby bałagan na głowie, wygląda świetnie, niekiedy jescze tylko potraktuje to żelem w spray-u , fajnie się świecą i wyglądają bardzo naturalnie.
czekoladowa_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 14:44   #15
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

Ano właśnie... Mam dylemat z suszeniem włosów suszarką - robić to, czy nie? Jest lato i nie grozi mi przeziębienie z powodu wyjścia z domu z mokrą głową. Nie lubię jednak nosic włosów rozpuszczonych, dlatego najczęściej motam z nich jakis koczek i zwiazuję całość gumką i wsuwkami. Często jednak po rowzpuszczeniu włosów wieczorem okazuje sie, że partiami są one nadal wilgotne... Zastanawiam się, co jest gorsze? Takie "kiszenie", czy suszarka?
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 13:47   #16
Princess Selene
Przyczajenie
 
Avatar Princess Selene
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

Ja mam długie włosy, do łokci, są raczej grube, nie prztłuszczaja się za bardzo, aleniestety puszą. Powiem szczerze że suszarki to od 2 lat nie uzywalam. Włosy schną mi około 2 godzin czyli jak zazwyczaj koło pierwszej idę spać to jak o 22 włosy umyję to zdążą wyschnąć. Mimo wszystko czasami jak chce mieć "naturalnie" kręcone włosy to związuje je w warkocza albo francuza, wtedy loki są ladne. Włosy mi sie po suszarce strasznie puszyły, więc po prostu przestałam jej używac by nie chodzić z takim stogiem siana na głowie. Jak ich nie wysuszę to sie ladnie błyszcza i nie puszą, nie widzę powodu by włosy suszyć, nawet w zimę. Jeszcze nigdy od tego nie zachorowalam a do rana zawsze zdążą mi wyschnąć. Myję włosy codziennie i jakoś mi się nawet ni chciałobu codziennie stać z suszrką nad moimi włosami
Princess Selene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 20:59   #17
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

Hej,ja już nie suszę pół roku włosówJest baaardzo duża poprawa (ale też przez to ,że używam kosmetyków naturalnych z Joanny i nie farbuję włosów,no i używam szczotki z naturalnego włosia).

Ja robię tak,że po prostu wyznaczam sobie kiedy myć głowę tak ,aby włosy miały czas na wyschnięcie (niestety u mnie 3-4 godziny ;/) i rozczesuję je delikatnie jak już są prawie suche.Suszę tylko w wyjątkowych sytuacjach np.kiedy nie zdarzą mi wyschnąć itp
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 16:35   #18
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: Dlaczego należy suszyć włosy

ja od 4lat nie susze wlosow suszarka.
Lsnia sie jak glupie, nie mam problemow z rozczesywaniem, koncowki sie nie rozdwajaja, wlosy nie sa sprzesuszone. Skora glowy przestala sie przetluszczac, lupiez raz na zawsze zniknal.
Te termo-ochronne odzywki nie sa zle, ale jak porownac je do calkowitego braku suszarki to jak niebo i ziemia
Roznice widac nie tylko na samych wlosach, ale rowniez i na skorze glowy...
__________________
1. Rzucilam palenie.
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.