pilnię proszę o pomoc!!Post do waszych TŻ znających się na samochodach!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-19, 16:43   #1
marbella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 123

pilnię proszę o pomoc!!Post do waszych TŻ znających się na samochodach!!!


Cześć dziewczyny ! Pilnie potrzebuję porady, a o pomoc prosiłabym Waszych TŻ bo oni lepiej znają się na samochodach.
Mam problem mam do wyboru 2 samochody : jeden nowy salonowy 0 przebieg , drugi mocniejszy , ładniejszy ale salonowy demonstracyjny z niewielkim przebiegiem.
Czy samochody demonstracyjne są mocno zniszczone?( ten ma bardzo mały przebieg) Czy lepiej kupić troszkę droższy, w uboższej wersji samochód ale z zerowym przebiegiem(będe miała pewność że nikt nim nie szalał) czy ten demonstracyjny?
Czy samochodami demonstracyjnymi mocno szaleją kierowcy?
Bardzo Was proszę zapytajcie się waszych TŻ ,pomóżcie mi.....
marbella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 16:47   #2
marbella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 123
Dot.: pilnię proszę o pomoc!!Post do waszych TŻ znających się na samochodach!!!

P.S ja jestem napalona na ten samochód salonowy demonstracyjny , ale nie znam się kompletnie więć może zrobie głupote jak kupię taki samochód zamiast nowego , który jest niewiele droższy?
marbella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 16:59   #3
tygrysiatko18
Zadomowienie
 
Avatar tygrysiatko18
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 063
Dot.: pilnię proszę o pomoc!!Post do waszych TŻ znających się na samochodach!!!

wydaje mi sie ze w demonstracyjnym mozna jechac tylko z pracownikiem salonu, a ten chyba nie jest zbyt chetny do tego aby klijeci szaleli na drogach i niedaj bog zniszczyli samochod, nalezalo by sie tylko upewnic czy w srodku wszystko jest bez defektow np jakas ryska na tapicerce, albo obiciu fotela wiesz jak nowe auto to musi byc cacy
__________________
Jestem stuprocentowym facetem, na prawie stuprocentowo babskim forum
tygrysiatko18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 17:16   #4
paulina4565
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: pilnię proszę o pomoc!!Post do waszych TŻ znających się na samochodach!!!

Wszystko zależy co to za auto. Jeśli ma wielki silnik to szansę, że ktoś nim szalał bardzo są niewielkie. Auta takie rozpędzają się szybko i zdrowy rozsądek zwycięża w większości przypadków, więc nie mogę być zajechane.
Jeśli mowa o aucie mniejszym z silnikiem 1,4 albo mniejszym jest szansa, że auto nie bardzo było oszczędzane. A pracownicy salonów są różni.

Ogólnie jeśli przebieg jest do 1000 km to raczej bym się tym nie przejmowała tylko kupiła tańsze, a za resztę pojechała na wakację
pozdrawiam
paulina4565 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 17:17   #5
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: pilnię proszę o pomoc!!Post do waszych TŻ znających się na samochodach!!!

Cytat:
Napisane przez paulina4565 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy co to za auto. Jeśli ma wielki silnik to szansę, że ktoś nim szalał bardzo są niewielkie. Auta takie rozpędzają się szybko i zdrowy rozsądek zwycięża w większości przypadków, więc nie mogę być zajechane.
Jeśli mowa o aucie mniejszym z silnikiem 1,4 albo mniejszym jest szansa, że auto nie bardzo było oszczędzane. A pracownicy salonów są różni.

Ogólnie jeśli przebieg jest do 1000 km to raczej bym się tym nie przejmowała tylko kupiła tańsze, a za resztę pojechała na wakację
pozdrawiam
ty, ale juz po halloween jest.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 13:00   #6
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: pilnię proszę o pomoc!!Post do waszych TŻ znających się na samochodach!!!

To zależy o jakiej marce i z jakiego salonu mówisz.
Samochody demonstracyjne z pewnego salonu (nie będę wymieniała nazwy) były używane przez sprzedawców. Teoria mówiła, że jeżdżą nimi, żeby poznać samochód i móc lepiej zareklamować go klientowi. Praktyka była taka, że niektóre z tych aut były dosłownie katowane przez sprzedawców. Na autostradzie, czy w terenie. Co z tego, że nie były to terenówki.
Informacje niestety mam z pierwszej ręki, nie jest to plotka zasłyszana od koleżanki kuzynki sąsiadki, która przeczytała to na onecie.

spotkałam się jednak niejednokrotnie z opinią, że taki samochód demonstracyjny to dobry zakup
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 22:38   #7
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: pilnię proszę o pomoc!!Post do waszych TŻ znających się na samochodach!!!

Samochód testowy/demonstracyjny ma ten plus, że ma niższą cenę niż taki sam, z "0" przebiegiem.
Nie wiem jak sprawa wygląda w poszczególnych salonach. Wiem, że jak my decydowaliśmy się na zakup wersji testowej, w salonie fiata, to z góry powiedzieli nam, że wszystkie usterki zostaną naprawione, płyny wymienione, auto sprzątnięte (usterka była jedna- z boczku schodził skaj).
Kupowaliśmy auto ponad 2 letnie, z przebiegiem ok.15 tys kilometrów, i zapłaciliśmy prawie 30 tys mniej niż cena katalogowa (auto posiadało pełne wyposażenie). Z autem nigdy nic się nie działo, a jedyna poważna naprawa to prostowanie felgi Dorzucili nam w salonie jeszcze drugi komplet opon+felg i dywaników. Plus kawa za każdym przeglądem
Wtedy była to "dobra inwestycja". Z perspektywy czasu: lepiej było poczekać rok, kupić auto 3 letnie, od osoby prywatnej, za połowę ceny salonowej.
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-29, 22:03   #8
cindy17
Raczkowanie
 
Avatar cindy17
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 251
Dot.: pilnię proszę o pomoc!!Post do waszych TŻ znających się na samochodach!!!

Ja bym brała to używane
cindy17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-29 23:03:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.