Kto płaci za wieczór panieński - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-23, 11:57   #1
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326

Kto płaci za wieczór panieński


Pierwszy raz będe na wieczorze panienskim ktory sama organizuje poniewaz jestem druhna..(swiadkowa) Wiem ze z dziewczynami skladamy sie na prezent dla Panny Młodej, oraz na atrakcje jakie wymyslimy... Moja kolezanka (Panna Młoda) powiedziała ze da mi pieniadze a ja nimi bede dysponowała..czy pasuje by Panna Młoda płaciła za ten wieczor?
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 12:12   #2
paulinka4pt
Raczkowanie
 
Avatar paulinka4pt
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Piotrków Tryb/Łódź
Wiadomości: 264
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Wydaje mi się że za wieczór panieński powinny płacić osoby które w nim uczestniczą oprócz Panny Młodej tzn. sama jeszcze w żadnym nie uczestniczyłam ale wiem z opowieści znajomych
paulinka4pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 12:16   #3
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Ja uważam jak wyżej... Ale na co te pieniądze miałabyś przeznaczyć skoro na wszystko się składacie?
Ja póki co mam wizję wieczoru jako imprezki u siebie w domu, więc nie będzie problemu, bo sama wszystko przygotuję, a co moja świadkowa wymyśli - tego nie wiem.
U nas jest taka tradycja, że podczas wesela sa przypinane kotyliony za które goście "płacą", te pieniądze zgarnia świadkowa, więc z wesela może czasami ponad 1000zł uzbierać, więc tak jakby wszystko co włoży w wesele jej się zwraca, panieński także. Ale nie wiem jak to jest, bo nigdy na żadnym panieńskim nie byłam jeszcze
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 12:49   #4
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

My po prostu poszłyśmy do klubu, więc moje przyjaciółki składały się tylko na prezent i zapłaciły za alkohol. U bratowej było "na bogato", więc wszystkie uczestniczki składały się po 150zł + każda kupowała prezent
__________________
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 13:03   #5
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Myślę, że panna młoda zaproponowała pieniądze przez grzeczność. Na Twoim miejscu bym odmówiła ich przyjęcia. Byłam świadkową u dziewczyny, której znajomych nie znałam. Zostało to zorganizowane tak, że panna młoda zarezerwowała stolik w klubie i wysłała zaproszenia mailem do dziewczyn, które chciała zaprosić. Ja potem usunęłam ją z listy mailingowej i dalej mailowo ustalałyśmy z dziewczynami co i jak, kto co kupuje i po ile się składamy.
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 13:17   #6
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Chyba teraz jest moda że to świadkowie płacą,nam świadkowie odmówili ze względu na to że mieliby płacić panieński i kawalerski,długo musieliśmy wyjaśniac że tych wieczorów nie robimy
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 13:54   #7
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Na każdym przyjęciu panieńskim jakim byłam wszystko (w sensie jedzenie + %) przygotowywała panna młoda, a zaproszeni składali się na prezent.
Raz była taka opcja że każdy coś przyniósł, a to placka a to sałatkę itd. + składka na prezent.
Nigdy w życiu nie spotkałam się żeby za wszystko płaciła świadkowa.
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 14:36   #8
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Ja byłam do tej pory na 2 panieńskich i teraz idę na trzeci i na każdym było tak, że cała grupa (oprócz PM) zrzucała się na mini-prezencik/bądź kilka prezencików i całe jedzenie i %

Ale wszędzie jest inaczej - zależy od zwyczajów. Na pewno nie obarczałabym jednej osoby (świadkowej) całymi kosztami

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Nam to wyszło ok 50 zł na głowę przy 5 osobach. Tak więc jedna osoba zapłąciłaby ok 250 zł za całość a to bardzo dużo.
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 16:19   #9
kanapka07
Raczkowanie
 
Avatar kanapka07
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Puławy/Wwa
Wiadomości: 93
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Ja byłam do tej pory na 2 panieńskich i teraz idę na trzeci i na każdym było tak, że cała grupa (oprócz PM) zrzucała się na mini-prezencik/bądź kilka prezencików i całe jedzenie i %

Ale wszędzie jest inaczej - zależy od zwyczajów. Na pewno nie obarczałabym jednej osoby (świadkowej) całymi kosztami

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Nam to wyszło ok 50 zł na głowę przy 5 osobach. Tak więc jedna osoba zapłaciłaby ok 250 zł za całość a to bardzo dużo.
u mojej znajomej wszystkie poza PM się składałyśmy, po tyle samo co świadkowo - z tych peniędzy była: limo, prezen, gadżety za dobrze wykonane zadania, tort, napoje, alkohol w domu + alko do PMki w klubie, a i jeszcze pizza.
__________________
07-07-2012

moja trasa biegowa:
http://www.runningmap.com/?id=310255
kanapka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 16:24   #10
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Nie, no tak głupio żeby Panna Młoda zrzucała się albo co gorsze finansowała ten wieczór, ja zawsze składałam się z dziewczynami, które brały udział w WP, PMka jest w tym momencie GOŚCIEM i to HONOROWYM
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 17:31   #11
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez kanapka07 Pokaż wiadomość
u mojej znajomej wszystkie poza PM się składałyśmy, po tyle samo co świadkowo - z tych peniędzy była: limo, prezen, gadżety za dobrze wykonane zadania, tort, napoje, alkohol w domu + alko do PMki w klubie, a i jeszcze pizza.
Myślę, że zrzutka od wszystkich członków (prócz PM) po tyle samo, to rozsądny pomysł. Tym bardziej jeżeli panują zwyczaje takich bardziej "wypasionych" wieczorów panieńskich np limuzyna, o której mówisz

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Nie, no tak głupio żeby Panna Młoda zrzucała się albo co gorsze finansowała ten wieczór, ja zawsze składałam się z dziewczynami, które brały udział w WP, PMka jest w tym momencie GOŚCIEM i to HONOROWYM
Dokładnie misiadełko, już po raz drugi w ostatnim czasie się zgadzamy
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 10:24   #12
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

o matko. byłam na kilku wieczorach i pierwsze słyszę żeby panna młoda za nie płaciła... zawsze była zrzutka uczestniczek na jedzenie, alko, prezent (y), atrakcje itp. ewentualnie raz zorganizowałyśmy tak, że każda przynosiła coś do jedzenia + zrzutka na alko, napoje i prezent.
zgadzam się z misiadelko. pm-ka jest GOŚCIEM. przed weselem ma wystarczająco dużo spraw do załatwienia, żeby jeszcze zawracała sobie głowę dodatkową imprezą
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 13:44   #13
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
o matko. byłam na kilku wieczorach i pierwsze słyszę żeby panna młoda za nie płaciła... zawsze była zrzutka uczestniczek na jedzenie, alko, prezent (y), atrakcje itp. ewentualnie raz zorganizowałyśmy tak, że każda przynosiła coś do jedzenia + zrzutka na alko, napoje i prezent.
zgadzam się z misiadelko. pm-ka jest GOŚCIEM. przed weselem ma wystarczająco dużo spraw do załatwienia, żeby jeszcze zawracała sobie głowę dodatkową imprezą
wzeszłą środę był mój wieczór panieński. z racji tego że moja starsza jest z drugiego końca polski nie uczestniczyła w nim. całą organizacją zajęły się moje psiapsióły. ja za nic nie płaciłam(zabroniły mi). dziewczyny po prostu zrobiły składkę na alkohol i jedzenie, jakieś prezenty to każdy we własnym zakresie, jakiegoś problemu nie było a było świetnie.
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 15:13   #14
coco_anette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Jak byłam świadkową to płaciłam ja (trochę więcej niż inne koleżanki)+ składka od koleżanek. W życiu nie pomyślałam, że miałaby płacić panna młoda
coco_anette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 08:53   #15
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

sama niedawno uczestniczyłam w jednym wieczorze- za wszystko,tj. skromny prezent dla pm,taksówka dla niej i napoje w knajpie płaciłyśmy ze składkowych pieniędzy.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 23:21   #16
indiewa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 93
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

dwa razy byłam druhną. na wieczór panieński PM na pewno nie zabiera wogle portfela. z resztą dziewczyn się składałyśmy, choć jako druhna miałam świadomość że coś ekstra może wypaść i miałam przy sobie trochę więcej kasy. no i też bez przesady - nie podlicząłyśmy wszystkiego co do grosza, żeby potem podzielić przez ilość uczestniczek. po prostu czasem płaciła jedna czasem ktoś inny, czasem ze cztery dwudziestki po prosu leciały na stół i tyle. w zależności od rachunku i tego ile która miała w torebce.
bez stresu było, panna młoda wiedziała ile wszystko kosztuje, nikt przed nią nie ukrywał.
warunek - do takiego rozwiązania płacenia za panieński potrzebna jest super zgrana i bezproblemowa ekipa
indiewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 22:30   #17
Alejka13
Zadomowienie
 
Avatar Alejka13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Najlepsza składka i po problemie - ogólnie wieczór panieński to taki prezent przedślubny dla samej panny młodej
Alejka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 21:44   #18
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Ja już po panieńskim...zorganizował am wszystko sama... dziewczyny nie chciały się na nic składać..nawet na prezenty , kazda kupila cos we wlasnym zakresie. Panna młoda przyniosla i postawila na stoł 2 butelki wódki weselnej ,a ja zapłaciłam za całą reszte.
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 11:09   #19
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez kulbensikowa Pokaż wiadomość
Ja już po panieńskim...zorganizował am wszystko sama... dziewczyny nie chciały się na nic składać..nawet na prezenty , kazda kupila cos we wlasnym zakresie. Panna młoda przyniosla i postawila na stoł 2 butelki wódki weselnej ,a ja zapłaciłam za całą reszte.

Niezłe koleżanki nie ma co. Organizowałam dwa wieczory panieńskie, na każdym zbierałam składkę na prezent dla panny młodej i nie było z tym problemu. Mój własny z kolei urządzili wspólnie świadkowie, był połączony z kawalerskim i odbył się na dzień przed ślubem. Rewelacyjnie go wspominam.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 12:00   #20
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez kulbensikowa Pokaż wiadomość
Ja już po panieńskim...zorganizował am wszystko sama... dziewczyny nie chciały się na nic składać..nawet na prezenty , kazda kupila cos we wlasnym zakresie. Panna młoda przyniosla i postawila na stoł 2 butelki wódki weselnej ,a ja zapłaciłam za całą reszte.
Jedzenie też sama przygotowywałaś? Czy te 2 butelki wódki to było wszystko? żartuje oczywiście jakoś po prostu mi się to nie mieści w głowie...
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 13:50   #21
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Jedzenie też sama przygotowywałaś? Czy te 2 butelki wódki to było wszystko? żartuje oczywiście jakoś po prostu mi się to nie mieści w głowie...
hehe, jedzenie też przygotowałam sama, żebyś wiedziała... dosłownie wszystko !!! nie miałam z kim współpracować mimo ze na bieżąco pisalam smsy, maile, na gg co i jak chce zorganizowac itd, myslalam ze jako kolezanki PM mozemy sie zgrac i sprawic by ten wieczór byl dla niej niezapomniany...no ale trudno sie mowi:/
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 17:18   #22
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

pierwsze słyszę, żeby za panieński płaciła PM albo świadkowa. na moim wiem, że dziewczyny zrzucały się na wszystko, mi zabroniły czegokolwiek przygotowywać, wszystko zorganizowały same, jedzenie, picie, itp, ja tylko "udostępniłam" mieszkanie, które na jakiś czas przed rozpoczęciem musiałam opuścić. identyczna sytuacja w kwestii finansów i przygotowywania jedzenia itp była na wieczorze na jakim ostatnio byłam, tzn świadkowa z kimś tam kupowała wszystko, ileś osób robiło kanapki, sałatki itp a po wieczorze wszystkie poza PM dostałyśmy info ile to wszystko wyszło i po ile mamy oddać. nie wyobrażam sobie, żeby sfinansowała to jedna osoba, np świadkowa, nie mówiąc już o PM, która i tak wydatków przed ślubem ma sporo. koszt panieńskiego na którym byłam przy chyba 10-12 uczestniczkach to ok 500zł.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 18:52   #23
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

kulbensikowa pogratulować PM takich koleżanek...
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 23:05   #24
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
kulbensikowa pogratulować PM takich koleżanek...
Nom.... pogratulować!... bo co innego?
Mnie to wyniosło 500zł właśnie... za cały wieczór..
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 12:50   #25
karolkao89
Zadomowienie
 
Avatar karolkao89
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 030
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

ja byłam na panieńskim, w takim pubie tanecznym gdzie zarezerwowany miałyśmy stolik, ale .. hm świadkowej nie było. I do tej pory nie wiem dlaczego. A my składałysmy sie po 25zł, było nas 8 czy 9, kasa szła na 'krolicze uszy, ogonki i muszki'...i na prezent.
karolkao89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 13:53   #26
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez kulbensikowa Pokaż wiadomość
Nom.... pogratulować!... bo co innego?
Mnie to wyniosło 500zł właśnie... za cały wieczór..
sorry ale ja na twoim miejscu żądałabym od nich zwrotu przynajmniej części kosztów. no nie przesadzajmy. przyszły, pojadły, popiły i poszły tak? a co ty jesteś instytucja charytatywna?
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 10:22   #27
justiii87
Zakorzenienie
 
Avatar justiii87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 730
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Ja tydzień temu miałam swój wieczór panieński. Wszystko organizowała moja siostra która jest świadkową. Na całą imprezę składały się wszystkie obecne tam osoby prócz mnie Impreza była zorganizowana nad jeziorem. Wynajęte były domki całe dwa dni imprezy było super. Każda z dziewczyn oprócz składki przyniosła też jakieś jedzenie (sałatki, koreczki, chipsy), jedzenie na grilla kupiły ze składki. Ja przyniosłam ze sobą 0,7 wódeczki, szampana i babeczki które zrobiliśmy razem z TŻ bo głupio było mi tak z gołą ręką przyjść
TŻ tez miał tego samego dnia kawalerski w tym samym ośrodku wypoczynkowym tylko że w drugiej części

W załączniku wstawiam zdjęcia Naszych tortów które dostaliśmy w prezencie od świadków
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0.jpg (50,1 KB, 88 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (39,5 KB, 69 załadowań)
justiii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 20:13   #28
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
sorry ale ja na twoim miejscu żądałabym od nich zwrotu przynajmniej części kosztów. no nie przesadzajmy. przyszły, pojadły, popiły i poszły tak? a co ty jesteś instytucja charytatywna?
dokładnie tak, jeszcze moj tż je przywoził i odwoził
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 08:47   #29
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez kulbensikowa Pokaż wiadomość
dokładnie tak, jeszcze moj tż je przywoził i odwoził
no sorry
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 10:31   #30
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez kulbensikowa Pokaż wiadomość
Nom.... pogratulować!... bo co innego?
Mnie to wyniosło 500zł właśnie... za cały wieczór..
A PMka o tym w ogóle wiedziała?
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.