marynaty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-24, 14:15   #1
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839

marynaty?


Jak to jest z marynatami?
Ja je po prostu uwielbiam, nie potrafię wyrzucić ich całkowicie z diety. Kiedy najlepiej je jeść? Chodzi mi o marynowane grzybki, śledziki, ogórki, paprykę, pomidory.
A co z kiszonymi ogórkami?
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-24, 14:15   #2
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
marynaty?

Jak to jest z marynatami?
Ja je po prostu uwielbiam, nie potrafię wyrzucić ich całkowicie z diety. Kiedy najlepiej je jeść? Chodzi mi o marynowane grzybki, śledziki, ogórki, paprykę, pomidory.
A co z kiszonymi ogórkami?
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-24, 14:40   #3
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: marynaty?

Ales mi smaku tymi kiszonymi ogorkami narobila... [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-24, 14:40   #4
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: marynaty?

Ales mi smaku tymi kiszonymi ogorkami narobila... [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-24, 15:17   #5
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: marynaty?

Ogórki kiszone możesz wcinać w każdych ilościach [img]icons/icon7.gif[/img] Jeden to niecałe 10 kcal [img]icons/icon7.gif[/img] Natomiast bez bicia sie przyznaję, że nie mam pojęcia jak się robi te marynowane różne cosie, więc nie bardzo wiem jakie wartości odżywcze mają [img]icons/icon10.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-24, 15:17   #6
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: marynaty?

Ogórki kiszone możesz wcinać w każdych ilościach [img]icons/icon7.gif[/img] Jeden to niecałe 10 kcal [img]icons/icon7.gif[/img] Natomiast bez bicia sie przyznaję, że nie mam pojęcia jak się robi te marynowane różne cosie, więc nie bardzo wiem jakie wartości odżywcze mają [img]icons/icon10.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-25, 15:14   #7
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: marynaty?

Słyszałam na ten temat sprzeczne opinie. Co prawda ogórki konserwowe mają też kilkanaście kalorii na 100g, ale mam wrażenie, że to jakiś błąd w tabeli [img]icons/icon7.gif[/img]. Do marynaty potrzebny jest ocet i cukier, więc wartość kaloryczna wzrasta. No i ktoś gdzieś kiedyś (nie ma to jak precyzja [img]icons/icon7.gif[/img] ) przestrzegał, że marynaty są pułapką (tak jak gotowana marchewka, czy buraki, co prawda tu chodzi o złożone węglowodany, w przypadku marynat chyba nie jest to the case). Czyli może dają niewiele kalorii, ale trudno jest je strawić, czy coś w ten deseń?
Coś w tym jest, bo kiedyś miałam taki okres, że zjadałam słoik ogórków konserwowych dziennie (nie byłam w ciąży, tak żeby wykluczyć wszelkie ostępstwa od normy [img]icons/icon7.gif[/img] ). I chociaż jadłam niezbyt wiele poza tymi ogórkami, to wcale nie chudłam, wręcz przeciwnie. A kiedy wyłączyłam z diety wszystkie twory w occie, zamieniając je na świeże warzywa - waga trochę drgnęła (w dół, oczywiście [img]icons/icon7.gif[/img] ). A potem się zepsuła [img]icons/icon7.gif[/img].
Chyba sobie dzisiaj kupię ogóreczki konserwowe, jakoś mi się nagle [img]icons/icon7.gif[/img] zachciało. Nie ma to jak uczyć się na własnych błędach [img]icons/icon7.gif[/img].
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-25, 15:14   #8
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: marynaty?

Słyszałam na ten temat sprzeczne opinie. Co prawda ogórki konserwowe mają też kilkanaście kalorii na 100g, ale mam wrażenie, że to jakiś błąd w tabeli [img]icons/icon7.gif[/img]. Do marynaty potrzebny jest ocet i cukier, więc wartość kaloryczna wzrasta. No i ktoś gdzieś kiedyś (nie ma to jak precyzja [img]icons/icon7.gif[/img] ) przestrzegał, że marynaty są pułapką (tak jak gotowana marchewka, czy buraki, co prawda tu chodzi o złożone węglowodany, w przypadku marynat chyba nie jest to the case). Czyli może dają niewiele kalorii, ale trudno jest je strawić, czy coś w ten deseń?
Coś w tym jest, bo kiedyś miałam taki okres, że zjadałam słoik ogórków konserwowych dziennie (nie byłam w ciąży, tak żeby wykluczyć wszelkie ostępstwa od normy [img]icons/icon7.gif[/img] ). I chociaż jadłam niezbyt wiele poza tymi ogórkami, to wcale nie chudłam, wręcz przeciwnie. A kiedy wyłączyłam z diety wszystkie twory w occie, zamieniając je na świeże warzywa - waga trochę drgnęła (w dół, oczywiście [img]icons/icon7.gif[/img] ). A potem się zepsuła [img]icons/icon7.gif[/img].
Chyba sobie dzisiaj kupię ogóreczki konserwowe, jakoś mi się nagle [img]icons/icon7.gif[/img] zachciało. Nie ma to jak uczyć się na własnych błędach [img]icons/icon7.gif[/img].
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-25, 15:30   #9
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: marynaty?

[img]icons/icon7.gif[/img] Może z konserwowanymi tak jest, ale kiszone napewno są bardzo niskokaloryczne. Tam nie ma żadnego octu, a tylko przyprawy, jakieś zielska, sól..(hmm, w sumie to nigdy nie robiłam ogórków [img]icons/icon10.gif[/img] )
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-25, 15:30   #10
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: marynaty?

[img]icons/icon7.gif[/img] Może z konserwowanymi tak jest, ale kiszone napewno są bardzo niskokaloryczne. Tam nie ma żadnego octu, a tylko przyprawy, jakieś zielska, sól..(hmm, w sumie to nigdy nie robiłam ogórków [img]icons/icon10.gif[/img] )
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-25, 17:14   #11
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: marynaty?

Skład ogórków kiszonych: woda (przegotowana), sól, ząbek czosnku (albo nawet więcej), liście wiśni (nie muszą być świeże), dużo kopru, kawałek chrzanu. I ogórki oczywiście [img]icons/icon7.gif[/img]. Ta sól może być nie tego, ale jest jej jednak niewiele jak na cały słoik ogórków. Na pewno są lepsze niż korniszony (nie o smaku mówię), mniej kaloryczne też.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-03-25, 17:14   #12
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: marynaty?

Skład ogórków kiszonych: woda (przegotowana), sól, ząbek czosnku (albo nawet więcej), liście wiśni (nie muszą być świeże), dużo kopru, kawałek chrzanu. I ogórki oczywiście [img]icons/icon7.gif[/img]. Ta sól może być nie tego, ale jest jej jednak niewiele jak na cały słoik ogórków. Na pewno są lepsze niż korniszony (nie o smaku mówię), mniej kaloryczne też.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-25, 22:09   #13
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: marynaty?

Jezu,zaraz zejdę do piwnicy po grzybki
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-25, 22:09   #14
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: marynaty?

Jezu,zaraz zejdę do piwnicy po grzybki
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 12:33   #15
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Re: marynaty?

Wyciągam wątek sprzed 3 lat
Nigdzie nie mogę się doszukać ile mają kalorii marynowane grzybki... MUSZĘ to wiedzieć!
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 12:44   #16
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Re: marynaty?

Ojojo ale Beoneself watel znalazlas
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 12:57   #17
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Re: marynaty?

Kurczę no, nadal nie znalazłam nigdzie nic
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.