Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-20, 10:01   #31
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Tak uważam i też o tym napisałam.
tam jakby co miało byc "lepiej, bo od razu nie spali..." literówka się wdarła i brak przecinka
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 10:04   #32
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Co do tego posiłku po wysiłku (nie czuję, gdy rymuję ) to ja także polecam coś zjeść, szczególnie jeśli jest się na P. Wprawdzie nie jestem dietetykiem, ale coś tam kojarzę z tych wszystkich poradników i książek.
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 10:09   #33
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Ok, spacery przed jedzeniem a nie po.

Mam jeszcze inne pytanie, choć znam odpowiedź chyba... Wiadomo, że staram się trzymać 5 posiłków (czasem 4 się zdarzy), ale co w sytuacji, gdy nie jestem głodna, bo jestem nadal najedzona po poprzednim? Powinnam się zmusić czy jednak odpuścić?
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 10:13   #34
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Co do tego posiłku po wysiłku (nie czuję, gdy rymuję ) to ja także polecam coś zjeść, szczególnie jeśli jest się na P. Wprawdzie nie jestem dietetykiem, ale coś tam kojarzę z tych wszystkich poradników i książek.
No i ważne by po posiłku odpoczywać....

W szpitalu ograniczali ruch. Spacery jak były to tylko po osiągnięciu określonej wagi a w tym pierwszym co byłam to w ogóle nie było spacerów..... Lekarze mówili ze po wyjściu nie trzeba siedzieć na tyłu. mozna wychodzic na spacery, ale potem trzeba tą energię nadrobić. czyli jak tradycyjnie na kolacje jesz 2 kanapki a przed kolacja idziesz na spacer, to jak wracasz zjedz 3 albo 4. I odpoczynek po każdym posiłków (pół godziny-godzina) Oczywiście jeśli chcesz przytyć.

Jeśli po kolacji od razu idziesz marszem na długi spacer to wygląda tak jakbyś chciala to od razu spalić. A przecież tego nie chcesz

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Ok, spacery przed jedzeniem a nie po.

Mam jeszcze inne pytanie, choć znam odpowiedź chyba... Wiadomo, że staram się trzymać 5 posiłków (czasem 4 się zdarzy), ale co w sytuacji, gdy nie jestem głodna, bo jestem nadal najedzona po poprzednim? Powinnam się zmusić czy jednak odpuścić?
No a jak myślisz ???

Jesteś na P. Musisz skrupulatnie przestrzegać każdego posiłku. Każdy musi być pełnowartościowy, odzywczy. Jeśli sobie odpuścisz raz to skusi cie by robić to ciągle i nie będze efektów...

Poza tym zapewne masz nieadekwatny co do swojego wieku wielkości żołądek (jest pewnie za mały jak na Twój wiek)
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 10:34   #35
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Ok, spacery przed jedzeniem a nie po.
Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Jeśli następnym razem przyjdzie mi ochota na "spacer" to wybiorę się przed jedzeniem .
yoka, czemu się tak bronisz? tu nie chodzi o to, żebyś ustalała godziny wyjścia na spacer patrząc na godziny posiłków, czyli:
aha, o 19. mam kolację, więc pójdę na spacer o 18., a nie o 20., bo.. wtedy trzeba coś zjeść?
nie, nie o to tu chodzi. odwróć to. myśl sobie:
pójdę na spacer wtedy, kiedy będę chciała, a jeśli się zmęczę, to nie usprawiedliwiam tego argumentem (starym jak świat)
Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
nie byłam już głodna.
tylko zjem lekką przekąskę/to co znajdę w lodówce i wyda mi się w miare przyzwoite/ coś na co będziesz miała ochotę, choćby ten Twój serek homo z łyżką kakao i fistaszkami czy granolę.

ktoś już pisał, że w anoreksji nie odczuwa się jako takiego głodu, więc wyrzuć ten argument, no chyba, że na prawdę zbiera Ci się na wymioty po posiłku. ^^'

w szpitalu na P jest coś takiego jak druga kolacja, nie jest to nic dziwnego.

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Chyba będę musiała sobie odpuścić póki co takie spacery. Ciekawa tylko jestem do kiedy...
nie odpuszczaj spacerów. rób tak jak garden i Ervisha piszą, czyli jak zjesz coś po wysiłku (sama piszesz, że się męczysz - a dla wychudzonego organizmu jednak jest to wysiłek) to się nic nie stanie.
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 11:14   #36
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
No i ważne by po posiłku odpoczywać....

W szpitalu ograniczali ruch. Spacery jak były to tylko po osiągnięciu określonej wagi a w tym pierwszym co byłam to w ogóle nie było spacerów..... Lekarze mówili ze po wyjściu nie trzeba siedzieć na tyłu. mozna wychodzic na spacery, ale potem trzeba tą energię nadrobić. czyli jak tradycyjnie na kolacje jesz 2 kanapki a przed kolacja idziesz na spacer, to jak wracasz zjedz 3 albo 4. I odpoczynek po każdym posiłków (pół godziny-godzina) Oczywiście jeśli chcesz przytyć.

Jeśli po kolacji od razu idziesz marszem na długi spacer to wygląda tak jakbyś chciala to od razu spalić. A przecież tego nie chcesz

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------


No a jak myślisz ???

Jesteś na P. Musisz skrupulatnie przestrzegać każdego posiłku. Każdy musi być pełnowartościowy, odzywczy. Jeśli sobie odpuścisz raz to skusi cie by robić to ciągle i nie będze efektów...

Poza tym zapewne masz nieadekwatny co do swojego wieku wielkości żołądek (jest pewnie za mały jak na Twój wiek)

Myślę, że nie powinnam, tak jak piszesz, rezygnować z żadnego z posiłków, by pobudzić metabolizm . Ale chciałam się upewnić po prostu.

Z tym żołądkiem - zapewne, ale trochę się obawiam, że rozciągnę go za bardzo i będzie problem po etapie "P"...
Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
yoka, czemu się tak bronisz? tu nie chodzi o to, żebyś ustalała godziny wyjścia na spacer patrząc na godziny posiłków, czyli:
aha, o 19. mam kolację, więc pójdę na spacer o 18., a nie o 20., bo.. wtedy trzeba coś zjeść?
nie, nie o to tu chodzi. odwróć to. myśl sobie:
pójdę na spacer wtedy, kiedy będę chciała, a jeśli się zmęczę, to nie usprawiedliwiam tego argumentem (starym jak świat)

tylko zjem lekką przekąskę/to co znajdę w lodówce i wyda mi się w miare przyzwoite/ coś na co będziesz miała ochotę, choćby ten Twój serek homo z łyżką kakao i fistaszkami czy granolę.

Ok, rozumiem.
Eeej... Ale homo/twarożek z kakao i fistaszkami jest naprawdę dobry . Nic nie poradzę, że to połączenie mi przypadło do gustu.


ktoś już pisał, że w anoreksji nie odczuwa się jako takiego głodu, więc wyrzuć ten argument, no chyba, że na prawdę zbiera Ci się na wymioty po posiłku. ^^'


Nie no z tym problemu nie mam.

w szpitalu na P jest coś takiego jak druga kolacja, nie jest to nic dziwnego.



nie odpuszczaj spacerów. rób tak jak garden i Ervisha piszą, czyli jak zjesz coś po wysiłku (sama piszesz, że się męczysz - a dla wychudzonego organizmu jednak jest to wysiłek) to się nic nie stanie.

Będę się stosować, dziękuję za rady.
.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 11:32   #37
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
.
Spokojnie. Twój orgaznim powie STOP jak będzie już wszytko dobrze
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 14:53   #38
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Byłam u koleżanki robić projekt i jestem z siebie dumna ! poczęstowała nas sokiem i owocami a ja z nimi zjadłam Ale dumna z siebie jestem Potem dodam dzisiejszy .
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:04   #39
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Byłam u koleżanki robić projekt i jestem z siebie dumna ! poczęstowała nas sokiem i owocami a ja z nimi zjadłam Ale dumna z siebie jestem Potem dodam dzisiejszy .
Super. Małymi kroczkami do przodu.
Tylko nie możesz się już zatrzymywać.



Póki co wstawiam dzisiejszy:



Śn: crunchy truskawkowo - migdałowe(szklanka) z jogurtem naturalnym (150g), jabłko


II śn: pół talerza sałatki z wczoraj (makaron, jajko, fasolka, groszek, kukurydza, papryka ze słoika, kiełki z majonezem zmieszanym z jogurtem), kromka chleba żytniego (większa, prostokątna) przypieczona w tosterze z masłem orzechowym


O: 1,5 tortilli pszenno – żytniej produkcji własnej (z 1,5 szkl mąki wyszło mi 8 placków): 1 z parówką sojową, serem żółtym, papryką
2 (z połowy placka)z camembertem, pieczarkami; na obu dodatkowo surówka z sałaty, startej marchewki, końcówki ogórka z jogurtem naturalnym i przyprawami

na deser: kawałeczek gnioto-bułki drożdżowej (na dosłownie 2 gryzy) z łyżką jogurtu wiśniowego (resztka z lodówki)


P: serek homogenizowany z 0,5 szklanki crunchy (znowu... ) i sporą garścią fistaszków


K: 2 kromki chleba żytniego (większe, prostokątne): 1 z serkiem topionym (trójkącik), surówką z obiadu i papryką, 2 z masłem orzechowym, plastrem twarogu i dżemem



Dzisiaj jadłam co chciałam, bez wyliczania, zbędnego myślenia. I nie wiem, ale wydaje mi się, że pozwoliłam sobie na zbyt dużo, przesadziłam - brzuch pełny, po obiedzie to już w ogóle… Co sądzicie?
Nie wiem czy naprawdę za dużo zjadłam czy to tylko choroba przeze mnie przemawia…
__________________
Back to black.


Edytowane przez yoka
Czas edycji: 2012-05-20 o 15:15
yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:10   #40
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Super. Małymi kroczkami do przodu.
Tylko nie możesz się już zatrzymywać.



Póki co wstawiam dzisiejszy:



Śn: crunchy truskawkowo - migdałowe(szklanka) z jogurtem naturalnym (150g), jabłko


II śn: pół talerza sałatki z wczoraj (makaron, jajko, fasolka, groszek, kukurydza, papryka ze słoika, kiełki z majonezem zmieszanym z jogurtem), kromka chleba żytniego (większa, prostokątna) przypieczona w tosterze z masłem orzechowym


O: 1,5 tortilli pszenno – żytniej produkcji własnej (z 1,5 szkl mąki wyszło mi 8 placków): 1 z parówką sojową, serem żółtym, papryką
2 (z połowy placka)z camembertem, pieczarkami; na obu dodatkowo surówka z sałaty, startej marchewki, końcówki ogórka z jogurtem naturalnym i przyprawami

na deser: kawałeczek gnioto-bułki drożdżowej (na dosłownie 2 gryzy) z łyżką jogurtu wiśniowego (resztka z lodówki)


P: serek homogenizowany z bananem, łyżeczką kakao i sporą garścią fistaszków


K: 2 kromki chleba żytniego (większe, prostokątne): 1 z serkiem topionym (trójkącik), surówką z obiadu i papryką, 2 z masłem orzechowym, plastrem twarogu i dżemem



Dzisiaj jadłam co chciałam, bez wyliczania, zbędnego myślenia. I nie wiem, ale wydaje mi się, że pozwoliłam sobie na zbyt dużo, przesadziłam - brzuch pełny, po obiedzie to już w ogóle… Co sądzicie?
Nie wiem czy naprawdę za dużo zjadłam czy to tylko choroba przeze mnie przemawia…
No,kochana
Przepełnia mnie duma

Opłaca się zarywać noce na odpisywanie na Twoje pw

Na pełny brzuch-polecam masowanie okrężnymi ruchami i espumisan sobie kup<bo bedzie Cie to meczyc jakis czas>

MYsli kopnij w dupe
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:11   #41
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Byłam u koleżanki robić projekt i jestem z siebie dumna ! poczęstowała nas sokiem i owocami a ja z nimi zjadłam Ale dumna z siebie jestem Potem dodam dzisiejszy .
Rozumiem ze cieszysz sie ze zjadłas w towarzystwie ?
Widzisz ze sie da? Dzisiaj owoc a za jakiś czas ciasteczko... Powoli małymi kroczkami
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 15:12   #42
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Byłam u koleżanki robić projekt i jestem z siebie dumna ! poczęstowała nas sokiem i owocami a ja z nimi zjadłam Ale dumna z siebie jestem Potem dodam dzisiejszy .
można prawda??

toarzystwie nawet lepiej smakuje

Oby tak dalej
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:14   #43
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Super. Małymi kroczkami do przodu.
Tylko nie możesz się już zatrzymywać.



Póki co wstawiam dzisiejszy:



Śn: crunchy truskawkowo - migdałowe(szklanka) z jogurtem naturalnym (150g), jabłko


II śn: pół talerza sałatki z wczoraj (makaron, jajko, fasolka, groszek, kukurydza, papryka ze słoika, kiełki z majonezem zmieszanym z jogurtem), kromka chleba żytniego (większa, prostokątna) przypieczona w tosterze z masłem orzechowym


O: 1,5 tortilli pszenno – żytniej produkcji własnej (z 1,5 szkl mąki wyszło mi 8 placków): 1 z parówką sojową, serem żółtym, papryką
2 (z połowy placka)z camembertem, pieczarkami; na obu dodatkowo surówka z sałaty, startej marchewki, końcówki ogórka z jogurtem naturalnym i przyprawami

na deser: kawałeczek gnioto-bułki drożdżowej (na dosłownie 2 gryzy) z łyżką jogurtu wiśniowego (resztka z lodówki)


P: serek homogenizowany z bananem, łyżeczką kakao i sporą garścią fistaszków


K: 2 kromki chleba żytniego (większe, prostokątne): 1 z serkiem topionym (trójkącik), surówką z obiadu i papryką, 2 z masłem orzechowym, plastrem twarogu i dżemem



Dzisiaj jadłam co chciałam, bez wyliczania, zbędnego myślenia. I nie wiem, ale wydaje mi się, że pozwoliłam sobie na zbyt dużo, przesadziłam - brzuch pełny, po obiedzie to już w ogóle… Co sądzicie?
Nie wiem czy naprawdę za dużo zjadłam czy to tylko choroba przeze mnie przemawia…
Źle Ci się wydaje Nie przesadzilaś Wiesz co radzę Ci przejrzeć jadłospisy na P aniołabezskrzydeł
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:19   #44
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
No,kochana
Przepełnia mnie duma

Opłaca się zarywać noce na odpisywanie na Twoje pw

Na pełny brzuch-polecam masowanie okrężnymi ruchami i espumisan sobie kup<bo bedzie Cie to meczyc jakis czas>

MYsli kopnij w dupe


Nadaje się to na P? Nie za dużo, naprawdę?
Starałam się dziś.
Tylko podwieczorek musiałam zmienić, bo wyjedli wszystkie banany. Tak może być, ta zmiana?

Czyli to tylko moje chorobowe myślenie?



Dodam, że cały dzień niemal bez ruchu. Mam nadzieję, że naprawdę nie przesadziłam i nie dałam za bardzo się ponieść wolności.


Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Źle Ci się wydaje Nie przesadzilaś Wiesz co radzę Ci przejrzeć jadłospisy na P aniołabezskrzydeł


Często przeglądam NCJ
__________________
Back to black.


Edytowane przez yoka
Czas edycji: 2012-05-20 o 15:22
yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:19   #45
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Byłam u koleżanki robić projekt i jestem z siebie dumna ! poczęstowała nas sokiem i owocami a ja z nimi zjadłam Ale dumna z siebie jestem Potem dodam dzisiejszy .
super
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:25   #46
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Źle Ci się wydaje Nie przesadzilaś Wiesz co radzę Ci przejrzeć jadłospisy na P aniołabezskrzydeł
są świetne,tylko aniołek ma trochę inną sytuację.
Ale Jorelia też walczy i tez widać postępy.

Pozwolę sobie wkleić jej jadło z pt

Cytat:
P:

I. Granola orzechowa z mlekiem i garścią suszonej żurawiny;
kromka razowca z masłem orzechowym, kawa z mlekiem.

II. Trzy kromki razowca:
- dwie z masłem, sałatą, polędwicą, serem pleśniowym, pomidorem
i ogórkiem kiszonym
- jedna z masłem, jajkiem, majonezem i szczypiorkiem
Szklanka świeżego soku marchwiowego, dwa kiwi.

III. Pomidorowa z makaronem;
trzy naleśniki z białym serem i musem truskawkowym (truskawki,
śmietana kremówka, cukier puder, aromat waniliowy)

IV. Serek wiejski z cynamonem i mieszanką studencką;
babeczka krucha z kajmakiem, cappuccino.

V. Makrela wędzona, bułka dyniowa z masłem + micha świezych warzyw
z oliwą i ziołami;
kubek kakao na mleku, trochę paluszków z sezamem.


---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość


Nadaje się to na P? Nie za dużo, naprawdę?
Starałam się dziś.
Tylko podwieczorek musiałam zmienić, bo wyjedli wszystkie banany. Tak może być, ta zmiana?

Czyli to tylko moje chorobowe myślenie?



Dodam, że cały dzień niemal bez ruchu. Mam nadzieję, że naprawdę nie przesadziłam i nie dałam za bardzo się ponieść wolności.





Często przeglądam NCJ
nie jest to P z prawdziwego zdarzenia<pewnie wiele osob je więcej na codzien i trzyma wage>ale widać Twoj progres i to sie liczy..

Tylko pamiętaj-zakaz cofania
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:28   #47
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
są świetne,tylko aniołek ma trochę inną sytuację.
Ale Jorelia też walczy i tez widać postępy.

Pozwolę sobie wkleić jej jadło z pt

wiem wiem ale aniołek pierwszy podszedł mi na myśl

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------


nie jest to P z prawdziwego zdarzenia<pewnie wiele osob je więcej na codzien i trzyma wage>ale widać Twoj progres i to sie liczy..

Tylko pamiętaj-zakaz cofania
To samo pomyślalam ale wazne że się stara i nie tylko o tym pisze ale robi cosw tym kierunku i to widac
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:33   #48
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
nie jest to P z prawdziwego zdarzenia<pewnie wiele osob je więcej na codzien i trzyma wage>ale widać Twoj progres i to sie liczy..

Tylko pamiętaj-zakaz cofania
Będę starać się z całych sił, by się nie cofać.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
To samo pomyślalam ale wazne że się stara i nie tylko o tym pisze ale robi cosw tym kierunku i to widac
Bardzo dziękuję Wam za miłe słowa. Dzięki temu mam nie tylko lepszy humor, ale i wzrasta motywacja do dalszych działań i pracy nad sobą.

Długo zastanawiałam się czy nie przesadziłam z jedzeniem (objętościowo i kalorycznie), ale skoro mówicie, że nie - wierzę i będę starać się dalej.

Tylko pytanko o podwieczorek ponawiam - może być po tej zmianie?
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:37   #49
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

dodałaś banana ? Pewnie było smaczniejsze
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 15:38   #50
dirtysoul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Dzisiejsze nerwowe P:
Śniadanie: jajecznica z 2 jaj smażona na maśle, pół kromki chleba z mąki z pełnego przemiału

Drugie śniadanie: serek bieluch lekki z 2 łyżkami orzeszków ziemnych&żurawiny, 2 łyżkami platków Just fit, łyżką jabłek prażonych, przyprawą do piernika

Obiad: langosz (węgierski placek smażony na GŁEBOKIM TŁUSZCZU) ah, te wyrzuty! ;( polany sosem tzaziki i sosem czosnkowym

Podwieczorek: tu jeszcze nie wiem, może owsianka z jakimiś owocami

Kolacja: serek wiejski Piątnica 200g

Wiem, że dzisiaj nie było warzyw, jakoś tak wyszło, ale zawsze je zjadam, po prostu uciekły. Jestem zła, że zjadłam tego langosza! Chciałam spróbować, niby jadłam ze smakiem, ale teraz te wyrzuty... Tak bym chciała się ich pozbyć.
dirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:40   #51
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
dodałaś banana ? Pewnie było smaczniejsze

Właśnie nie... Musiałam zamienić kakao i banana (wyjedli wszystkie) na 0,5szkl granoli (tyle mi zostało)
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:42   #52
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez dirtysoul Pokaż wiadomość
Dzisiejsze nerwowe P:
Śniadanie: jajecznica z 2 jaj smażona na maśle, pół kromki chleba z mąki z pełnego przemiału

Drugie śniadanie: serek bieluch lekki z 2 łyżkami orzeszków ziemnych&żurawiny, 2 łyżkami platków Just fit, łyżką jabłek prażonych, przyprawą do piernika

Obiad: langosz (węgierski placek smażony na GŁEBOKIM TŁUSZCZU) ah, te wyrzuty! ;( polany sosem tzaziki i sosem czosnkowym

Podwieczorek: tu jeszcze nie wiem, może owsianka z jakimiś owocami

Kolacja: serek wiejski Piątnica 200g

Wiem, że dzisiaj nie było warzyw, jakoś tak wyszło, ale zawsze je zjadam, po prostu uciekły. Jestem zła, że zjadłam tego langosza! Chciałam spróbować, niby jadłam ze smakiem, ale teraz te wyrzuty... Tak bym chciała się ich pozbyć.
W ogóle jest mało... Belyamy oceniała już Twój jadłospis. Moge powiedzieć tylko to samo.... jajecznica z 2 jaj na P to za mało. kromki chleba powinny byc 2 całe ze środka i to co najmniej i posmarowane serkiem. Do kolacji do serka dorzucić warzywa, zjedz go z bułką. do owsianki dorzuc nie tlyko owoc ale jakieś płatki, orzechy.....

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Właśnie nie... Musiałam zamienić kakao i banana (wyjedli wszystkie) na 0,5szkl granoli (tyle mi zostało)
Ale tą granole zjadłaś na sucho i tylko granole czy dorzuciłaś ją do serka?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:45   #53
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ale tą granole zjadłaś na sucho i tylko granole czy dorzuciłaś ją do serka?

Tak jak napisałam - granola (crunchy) była zamiast banana i kakao, reszta - czyli serek i fistaszki zostały bez zmian.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:47   #54
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

ee to moze być szkoda tylko ze nie szklanka granoli No ale i tak wyszło ładnie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:50   #55
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:51   #56
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

A ten serek naturlany czy smakowy ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:57   #57
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

pozwolę sobie wkleić i zrobić mini-reklamę
Jak przyspieszyć metabolizm, czyli kilka słów od sylvvi z wizażu (polecam BARDZO jej bloga)

http://poranneinspiracje.blogspot.co...l#comment-form

osobiście od zawsze stosuję się do tych metod, a moje U czy P kilka osób już widziało (i wciąż trudno mi przytyć) bo najważniejsze to żyć w harmonii ze swoim ciałem. dla mnie są to oczywistości, ale są tu osoby które się nie orientują więc wklejam bo jest to fajnie i mądrze napisane.
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..

Edytowane przez Bellamy
Czas edycji: 2012-05-20 o 16:31
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:58   #58
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A ten serek naturlany czy smakowy ?

Naturalny. Te smakowe są dla mnie za słodkie. A w połączeniu ze słodkim crunchy to już w ogóle byłoby niezjadliwe .
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 16:03   #59
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
pozwolę sobie wkleić i zrobić mini-reklamę
Jak przyspieszyć metabolizm, czyli kilka słów od rudzielca z wizażu (polecam BARDZO jej bloga)

http://poranneinspiracje.blogspot.co...l#comment-form

osobiście od zawsze stosuję się do tych metod, a moje U czy P kilka osób już widziało (i wciąż trudno mi przytyć) bo najważniejsze to żyć w harmonii ze swoim ciałem. dla mnie są to oczywistości, ale są tu osoby które się nie orientują więc wklejam bo jest to fajnie i mądrze napisane.
wazne by sie nie głodzic

Bellamy jak tam Twoje P ?

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Naturalny. Te smakowe są dla mnie za słodkie. A w połączeniu ze słodkim crunchy to już w ogóle byłoby niezjadliwe .
dla mnie tez Jedynie Bakuś biszkoptowy jest dla mnie zjadliwy
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 16:04   #60
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
wazne by sie nie głodzic

Bellamy jak tam Twoje P ?
właśnie zajadam razowe muffinki z masłem orzechowym ^^'
dzisiaj wieczorem wkleję
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-29 09:07:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.