Krem o podobnym składzie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-27, 17:56   #1
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108

Krem o podobnym składzie


Witam!
Zakładam wątek licząc na Waszą pomoc... Otóż prawdopodobnie wycofują ze sprzedaży krem, który mi bardzo odpowiada, jako jedyny utrzymuje moją cerę w dobrym stanie. Zauważyłam, że ma wiele ekstraktów roślinnych, których nie widziałam w innych kremach. Wobec tego proszę o pomoc - czy znacie krem o podobnym składzie? Z podobnymi ekstraktami? Lub składnikami o podobnym działaniu? Czy jest możliwość "zrobienia sobie" podobnego kremu zamawiając osobne składniki z mazideł, BU albo innych sklepów?


Nazwa:
AA Young, Krem antybakteryjny 'Intensywna pielęgnacja'
Skład:
Aqua, Dimethicone and Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbat 80, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Retinyl Palmitate, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.

Będę wdzięczna za wszelką pomoc...
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 19:55   #2
CzarnaLandrynka
Rozeznanie
 
Avatar CzarnaLandrynka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 779
Dot.: Krem o podobnym składzie

Wycofują go?
__________________
zdrowe odżywianie → ładna cera → nauka, nauka - LO czeka!

Ograniczamy kupowanie mazideł do ust i zużywamy stare!
kupionych - 1
zużytych - 1


House Addict.
Poniedziałek, wtorek, środa, House, piątek, sobota, niedziela.
CzarnaLandrynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 19:58   #3
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Krem o podobnym składzie

Cytat:
Napisane przez CzarnaLandrynka Pokaż wiadomość
Wycofują go?
Znika z Rossmanów...
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 20:23   #4
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Krem o podobnym składzie

A może właśnie tylko znika z Rossmanów?.. Może to wcale nie znaczy, że go wycofują.. Myślę, że warto popytać w drogeriach i zrobić ewentualnie mały zapas. Niestety nie znam nic o podobnym składzie. A skład faktycznie imponujący, jeśli wezmiemy pod uwagę zawartość ziół... nigdy nie spotkałam się z czymś podobnym.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 21:06   #5
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Krem o podobnym składzie

Krem jest naprawde swietny ale nie sadze aby znikal calkiem z oferty AA,Rossmann czesto robi takie akcje typu "cena na do widzenia"
Mysle,ze lepiej bedzie napisac maila do AA z pytaniem czy krem bedzie nadal w stalej sprzedazy.

Swojego czasu szukalam zamienika dla tego kremu i niestety nic nie znalazlam jedynie fluid Garniera,ktory identycznie zachowywal sie na skorze dzieki silikonom itd.ale skladowo byl zupelnie inny.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 21:23   #6
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Krem o podobnym składzie

Tylko on zniknął z dnia na dzień, cała seria AA Young szukałam go też w supermarketach, gdzie kiedyś był i teraz też go już nie ma (Real, Carrefour, Kaufland). Chcę sprawdzić jeszcze Naturę i Superpharm. Mam nadzieję że to tylko głupi pomysł Rossmanna ale wolę być gotowa na tą straszną okoliczność
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 14:42   #7
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Krem o podobnym składzie

pracowałam swego czasu w rossmannie i wiem ze czasem cos wycofywali po to zeby za jakiś czas znowu wepchnac to i napisac Nowosc! szukaj w naturze moze tam bedzie... a może szate graficzna zmieniają?
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-29, 16:12   #8
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Krem o podobnym składzie

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
pracowałam swego czasu w rossmannie i wiem ze czasem cos wycofywali po to zeby za jakiś czas znowu wepchnac to i napisac Nowosc! szukaj w naturze moze tam bedzie... a może szate graficzna zmieniają?
Odnośnie tej szaty graficznej.. Teraz zauważyłam, że jest taka moda: jak firma chce wprowadzić pewne zmiany w składzie, to już nie tak często pisze "nowa formuła", tylko woli pozmieniać nieco skład, zmienić opakowanie i zmienić cenę... Taki super marketing..

Podejrzewam, że nawet jeśli AA wycofuje ze sklepów tą linię, to na pewno wprowadzi coś podobnego, bo przecież nie przystoi takiej marce od kremów nie mieć oferty antybakteryjnej A może wprowadzą do zwykłych sklepów linię AA Therapy?

Kurczę, i przez Was teraz pomyślałam, że to może byłby dobry krem dla mojego Tż
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:42   #9
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Krem o podobnym składzie

A ten? Też ma dużo "extractów"
Farmona, Blue Lagoon, Biokrem nawilżająco - ujędrniający na dzień 30

Aqua, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia SpinosaGum, Butylene Glycol, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PPG-15 Stearyl Ether, Hydrolyzed Algae Extract, Hydrolyzed Corallina Officinalis Extract, Propylene Glycol, Algae Extract, Plankton Extract, Ascophyllum Nodosum Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Crithmum Maritimum Extract, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Parfum, Xanthan Gum, Disodium Edta, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, BHA, CI 42090

Widzę że ma glicerynę ale mi ona nie szkodzi, poza tym wygląda obiecująco... Co powiedzą specjalistki?
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 17:27   #10
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Krem o podobnym składzie

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
A ten? Też ma dużo "extractów"
Farmona, Blue Lagoon, Biokrem nawilżająco - ujędrniający na dzień 30

Aqua, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia SpinosaGum, Butylene Glycol, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PPG-15 Stearyl Ether, Hydrolyzed Algae Extract, Hydrolyzed Corallina Officinalis Extract, Propylene Glycol, Algae Extract, Plankton Extract, Ascophyllum Nodosum Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Crithmum Maritimum Extract, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Parfum, Xanthan Gum, Disodium Edta, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, BHA, CI 42090

Widzę że ma glicerynę ale mi ona nie szkodzi, poza tym wygląda obiecująco... Co powiedzą specjalistki?
No dobra...nie jestem spechalistką, ale się wypowiem..
Faktycznie krem ma trochę roślinek, w tym ponoć odżywcze i odmładzające algi.. I do tego filtr dośc wysoko w skłądzie (choć na tym się nie znam)Ale sądziłam, że chodzi Ci o krem, który będzie podobnie też działał, czyli o właściwosciach antybakteryjnych..Bo ten na moje oko to temu zaprzecza.. Choć też różnie - mnie by na przykład isopropyl "zabił", choć ten jest chyba mniej groźny niż myristate. Krem powinien dobrze nawilżać, wygładzać i dawać uczucie miękkości.. Podkreślam, że to "niefachowym" okiem Ma też dużo konserwantów i substancji zapachowych, które mogą ewentualnie podrażniać. Ze strony alergicznej wydaje mi się więc dość "podejrzany". Ja bym z niego wywaliła 1/4 substancji, ale ja mam obsesję na punkcie chemii
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 22:36   #11
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Krem o podobnym składzie

Cytat:
Oceanic, AA-MEN Sensitive, Żel po goleniu

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propylene Glycol, PEG/PPG-17/6 Copolymer, Cucurbita Pepo Seed Extract, Panthenol, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Cluconate and Caffeine and Biotyn, PPG-26 Buteth 26 and PEG-40 Hydrogenated Castor Oil,Creatine, Carbomer, Allantoin, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Polyquaternium-43, Bisabolol, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxyde.

16 zł/ 100 ml

Nieperfumowany, zawiera aloes, cucurbitynę, alantoinę, d-panthenol i znany z polecanego na BU kremu antybakteryjnego kompleks Sebaryl (wyciąg z drożdży, witaminy z grupy B, kofeina oraz sól cynku).

Przeznaczenie inne i właściwości użytkowe znacząco mogą się różnić. Nie wszystkim przypadną też do gustu konserwanty.
Inne kosmetyki z linii massmarketowej dla mężczyzn też zawierają Sebaryl.

Myślę, że można by coś wybrać z oferty Clinique i EL, przyjrzeć się żelom Ziołoleku (cała seria) na forum polecano też kiedyś krem Eveline z linii przeciwtrądzikowej. Flos Lek ma jakieś nowości. Niacynamid można znaleźć w produktach Olay, chociaż te wydają mi się przereklamowane.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2009-11-10 o 12:47 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.