prawdopodobieństwo ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-20, 08:10   #1
Godzill_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1

prawdopodobieństwo ciąży


Cześć,
wiem, że milion tu takich wątków, ale chciałam założyć swój, bo strasznie mnie ta myśl męczy.

Co do sytuacji to brałam tabletki antykoncepcyjne jakieś 1,5 roku. przez ostatnie pół roku łącznie z prezerwatywami(jestem trochę przewrażliwiona na punkcie ciąży). I nie wiem czy w ostatnim tygodniu brania tabletek nie popełniłam błędu. Nie pamiętam do końca jak to było, ale na pewno w ostatnim tygodniu zapomniałam wziąć tabletki, w ulotce było napisane żeby brać bez przerwy następne opakowanie, ale ja na tym opakowaniu kończyłam branie tabletek, więc tak jak zwykle zakończyłam opakowanie. Seks z chłopakiem uprawiałam jakoś w ostatnim tygodniu, tylko teraz już nie pamiętam czy to było przed pominięciem czy po. Był on z prezerwatywą tylko najpierw zaczęłam ją zakładać odwrotną stroną i jak zauważyłam, to zmieniłam stronę i teraz się boję, że na tej zewnętrznej stronie mogło coś zostać i mnie zapłodnić, czy istnieje takie ryzyko? po odstawieniu tabeletek dostałam normalnie krwawienie z odstawienia, później już cały miesiąc nie współczyliśmy z chłopakiem, tylko seks oralny, podczas którego raczej nie było szansy. I teraz jest 31 dzień, a ja nie mam okresu.

Bardzo proszę o opinię, bo strasznie sie denerwuję, jak juz wspomniałam jestem trochę przewrażliwiona.
Godzill_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 08:29   #2
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: prawdopodobieństwo ciąży

Cytat:
Napisane przez Godzill_a Pokaż wiadomość
Cześć,
wiem, że milion tu takich wątków, ale chciałam założyć swój, bo strasznie mnie ta myśl męczy.

Co do sytuacji to brałam tabletki antykoncepcyjne jakieś 1,5 roku. przez ostatnie pół roku łącznie z prezerwatywami(jestem trochę przewrażliwiona na punkcie ciąży). I nie wiem czy w ostatnim tygodniu brania tabletek nie popełniłam błędu. Nie pamiętam do końca jak to było, ale na pewno w ostatnim tygodniu zapomniałam wziąć tabletki, w ulotce było napisane żeby brać bez przerwy następne opakowanie, ale ja na tym opakowaniu kończyłam branie tabletek, więc tak jak zwykle zakończyłam opakowanie. Seks z chłopakiem uprawiałam jakoś w ostatnim tygodniu, tylko teraz już nie pamiętam czy to było przed pominięciem czy po. Był on z prezerwatywą tylko najpierw zaczęłam ją zakładać odwrotną stroną i jak zauważyłam, to zmieniłam stronę i teraz się boję, że na tej zewnętrznej stronie mogło coś zostać i mnie zapłodnić, czy istnieje takie ryzyko? po odstawieniu tabeletek dostałam normalnie krwawienie z odstawienia, później już cały miesiąc nie współczyliśmy z chłopakiem, tylko seks oralny, podczas którego raczej nie było szansy. I teraz jest 31 dzień, a ja nie mam okresu.

Bardzo proszę o opinię, bo strasznie sie denerwuję, jak juz wspomniałam jestem trochę przewrażliwiona.
bralas hormony, nie licz na książkowy 28cykl. Lekarz nie mowil?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 10:17   #3
jolaaa91
Raczkowanie
 
Avatar jolaaa91
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Gru
Wiadomości: 140
Dot.: prawdopodobieństwo ciąży

Z tego co piszesz to ryzyko ciąży jest raczej minimalne, a dla mnie wręcz zerowe. Po odstawieniu hormonów cykl może się bardzo rozregulować, ale jeśli chcesz być spokojniejsza to zrób test. Jeśli okres nie przyjdzie to do lekarza i tyle w temacie.
__________________
Zbyt wiele tracimy myśląc o tym,
co powiedzą inni.
jolaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 11:20   #4
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: prawdopodobieństwo ciąży

Zrób test, będzie wszystko jasne. Ale moim zdaniem w ciąży nie jesteś.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 13:56   #5
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: prawdopodobieństwo ciąży

Cytat:
Napisane przez Godzill_a Pokaż wiadomość
Był on z prezerwatywą tylko najpierw zaczęłam ją zakładać odwrotną stroną i jak zauważyłam, to zmieniłam stronę i teraz się boję, że na tej zewnętrznej stronie mogło coś zostać i mnie zapłodnić, czy istnieje takie ryzyko?
nie
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-20 14:56:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.