Jasny podkład - zbiorczy - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-19, 13:10   #2161
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Artristy Porcelain jest śliczny.
Leora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 19:38   #2162
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Artristy Porcelain jest śliczny.
Zgadzam się I to właśnie jest prawdziwa porcelana - rozbielona, mleczna, a nie karmelkowa czy różowa...
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 21:25   #2163
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
Prosze swatche. Może się przydadzą.
Łał, super fotki Bardzo dziękuję!

Muszę koniecznie o nich poczytać
__________________

Edytowane przez SiSleyS
Czas edycji: 2010-05-19 o 21:26
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 21:29   #2164
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Bardzo proszę
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 20:42   #2165
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Wizażanki, a co sądzicie o Astorze mineral match 001? Jakoś mi się w oczy rzucił.

Szukam, szukam, i odpowiedniego podkładu znaleźć nie mogę...
Leora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 20:59   #2166
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Sprawdzilam Avene i za ciemna - moze na lato sie nada, jak troche nabiore koloru, ale wolalabym tego uniknac. Z reszta na taka okazje mam te nieszczesna Hydreane. Ale do rzeczy - jestescie mi w stanie polecic fluid ktory:
1. Nalezy do fluidow aptecznych
2. Jest jasniejszy od najasniejszej Avene
3. Nie zawiera alkoholu (poza cetylem bodajze, ktory chyba na mnie zle nie dziala [cera z tendencja do naczynek]) ani alkohol denat.
4. Nie zawiera propylene glycol
5. Nie zawiera parabenow, ewentualnie na koncu skladu
6. Jest jasny rzecz jasna
7. Niekoniecznie zapewnia calkowite krycie - moze byc krem nawilzajacy barwiony.
Jest to w ogole mozliwe?
TLU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 22:08   #2167
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Z aptecznych najjasniejsze jakie znam to LRP toleriane 10 i Lirene 01 intensywnie nawilżający. Ale czy to wystarczająca jasność dla ciebie, hmmm. potem idzie opal Vichy 15, LRP Unifiance 11. i tu sie moja znajomość jasnych kończy.
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 23:24   #2168
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
Z aptecznych najjasniejsze jakie znam to LRP toleriane 10 i Lirene 01 intensywnie nawilżający. Ale czy to wystarczająca jasność dla ciebie, hmmm. potem idzie opal Vichy 15, LRP Unifiance 11. i tu sie moja znajomość jasnych kończy.
Dziekuje za odpowiedz. Toleriane skladowo nawet mi sie podoba ale mniej ze zas tylko 4 odcienie, czyli pewnie bedzie ciemno. Masz moze mozliwosc pokazania jak sie prezentuje na skorze? Chociaz moze i to ma niewielki sens, sama powinnam sie ponownie przejsc do apteki (panie aptekarki to moja druga rodzina tak czesto tam bywam ). Unifiance ma parabeny wiec nie tkne. Vichy to samo albo parabenow napcha, albo denaturatu.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 23:51   #2169
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Tych podkładów ani ich próbek niestety nie mam. Unifiance wiele lat temu uzywałam ze względu na zapalenie skóry, jakie przez długi czas leczyłam i bardzo dobrze spełniał swoja rolę, z Vichy niedawno wykonczyłam opal Flex....cos tam, /nigdy nie zapamiętam tej nazwy /, też bez żadnych niespodzianek, choc skóre mam wściekle podatną na wiekszość specyfików. Ale to najlepiej samemu sprawdzic na sobie. W dobrej aptece dadzą próbki lub w pojemniczki naleją.
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 17:00   #2170
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Sprawdzilam Avene i za ciemna - moze na lato sie nada, jak troche nabiore koloru, ale wolalabym tego uniknac. Z reszta na taka okazje mam te nieszczesna Hydreane. Ale do rzeczy - jestescie mi w stanie polecic fluid ktory:
1. Nalezy do fluidow aptecznych
2. Jest jasniejszy od najasniejszej Avene
3. Nie zawiera alkoholu (poza cetylem bodajze, ktory chyba na mnie zle nie dziala [cera z tendencja do naczynek]) ani alkohol denat.
4. Nie zawiera propylene glycol
5. Nie zawiera parabenow, ewentualnie na koncu skladu
6. Jest jasny rzecz jasna
7. Niekoniecznie zapewnia calkowite krycie - moze byc krem nawilzajacy barwiony.
Jest to w ogole mozliwe?
a nie próbowałaś minerałów? ja zaczęłam używać Pixie, a też wymagania mam raczej żadnego kuku twojej buźce nie zrobią. Nie są apteczne ale może warto spróbować?
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 19:54   #2171
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

W przypadku problemów ze skórą też bym stawiała na minerałki. W zeszłym roku dostałam strasznego uczulenia (na krem dla niemowląt!) i przez kilka dni nie dość że łaziłam z zaczerwienioną i opuchniętą buzią, to jeszcze z łuszczącą się skórą! Musiałam to czymś przykryć i dermatolog poleciła mi Unifiance. Kupiłam, posmarowałam się i co? Skóra zareagowała wręcz histerycznie. Dopiero minerały (notabene pożyczone od koleżanki) stosowane na nakremowaną twarz nie wywołały żadnych rewelacji.
Co do Vichy - to mi przez tak miesiąc spisywał się bardzo dobrze (mówię o nowej wersji - area teint pure) ale później odniosłam wrażenie że troszkę mnie zapycha. Mam wersję do cery suchej, więc może przy mojej mieszanej skórze podkład jest po prostu za ciężki. Miałam też sypką wersję i ta nic złego mi nie wyrządziła.
A tak ogólnie, to i tak myślę, że przy wrażliwej skórze trzeba ostrożnie testować kosmetyki, bo nigdy nic nie wiadomo. Mnie mnóstwo hipoalergicznych kosmetyków właśnie uczula, a te nafaszerowane chemią często bywają zupełnie obojętne
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-21, 21:47   #2172
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

A co powiecie o Estee Lauder Double Wear Light, Odcien 01?

Ciekawi mnie ten podklad, musze miec cos co ladnie kryje, ale jednoczesnie jest dosc lekkie, i ten kolor jestem dosc blada (moze nie jak maka, ale jednak) a wszystko na mnie dodatkowo ciemnieje i wchodzi w pory i wygladam okropnie, juz lepiej wygladaja ode mnie moje spalony na solarium kolezanki :/
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 22:48   #2173
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
A co powiecie o Estee Lauder Double Wear Light, Odcien 01?

Ciekawi mnie ten podklad, musze miec cos co ladnie kryje, ale jednoczesnie jest dosc lekkie, i ten kolor jestem dosc blada (moze nie jak maka, ale jednak) a wszystko na mnie dodatkowo ciemnieje i wchodzi w pory i wygladam okropnie, juz lepiej wygladaja ode mnie moje spalony na solarium kolezanki :/
Do bladego koloru to bym go nie zaliczyła - gdzieś dawałam juz swatche tego koloru - prosze
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1259865587

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
.......A tak ogólnie, to i tak myślę, że przy wrażliwej skórze trzeba ostrożnie testować kosmetyki, bo nigdy nic nie wiadomo. Mnie mnóstwo hipoalergicznych kosmetyków właśnie uczula, a te nafaszerowane chemią często bywają zupełnie obojętne
No prosze, to nie jestem odosobniona Na mnie też kremy, podkłady i pudry ze wszelkimi parabenami nie czynią tyle szkody, co większość dermokosmetyków niby bezpiecznych jak też wiele z tych wysokogórnopółkowych.
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 23:32   #2174
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
a nie próbowałaś minerałów? ja zaczęłam używać Pixie, a też wymagania mam raczej żadnego kuku twojej buźce nie zrobią. Nie są apteczne ale może warto spróbować?
Tak uzywam mineralow, ale jako ze fluid mi sie skonczyl, chcialam cos nowego minimalnie szkodliwego. Poza mineralami lubie czasem nalozyc podklad, bo po prostu sa sytuacje kiedy jest to wygodniejsze.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 06:49   #2175
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
Do bladego koloru to bym go nie zaliczyła - gdzieś dawałam juz swatche tego koloru - prosze
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1259865587

Dziekuje, faktycznie nie jest bardzo jasny ale ja nie jestem az tak blada, poza tym nie wpada w pomarancz z tego co widze, a to juz duzo.
Uzywalas go moze?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 07:20   #2176
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Wizażanki, a co sądzicie o Astorze mineral match 001? Jakoś mi się w oczy rzucił.

Szukam, szukam, i odpowiedniego podkładu znaleźć nie mogę...
ja go używam ale nie jest to super jasny podkład mam średnio jasną cerę a dla mnie jest ok - czasem ( w zimie ciut za ciemny), natomiast kryje ok i matuje też w porządku.
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 08:33   #2177
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Ja też używałam Estee Lauder Double Wear Light o1 i również uważam, że mógłby być jaśniejszy. Najczęściej mieszam go z białą bazą - wtedy jest zdecydowanie bledszy i co ciekawe, oddaje jej swoje właściwości - tzn na skórze nie zachowuje się gorzej niż bez bazy.
Kryje tak sobie, matuje też delikatnie - po prostu skóra wygląda naturalnie i zdrowo. Jest w miarę trwały i na szczęście nie ciemnieje mi na twarzy...
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 21:01   #2178
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Zamówić Max Factor Lasting Performance 100, czy pozostać przy Bourjois Healthy mix 51?
Leora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 09:30   #2179
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Zamówić Max Factor Lasting Performance 100, czy pozostać przy Bourjois Healthy mix 51?
Ciężko coś doradzić, bo mówiąc szczerze mnie ani Healthy Mix nie zachwycił ani Max Factor; jeden jest nietrwały drugi bardzo ciemnieje... Z dwojga złego prawdopodobnie zostałabym przy Healthy Mix...

Tak w ogóle, to od rana siedzę i przeglądam wątki w poszukiwaniu podkładu idealnego. Takiego, który by zapewnił mat, delikatnie krył i był jasny( wiem, wiem pomarzyć to sobie mogę...). Jak tylko znajdę coś interesującego, to:
a) nie ma koloru jasnego, tylko w najlepszym przypadku jakieś średnie beże;
b) jest niedostępny w Polsce (a ja po prostu nienawidzę zamawiać kosmetyków przez internet!)
Moje myśli dryfują teraz ku podkładom z The Body Shop... Ahh, i myślałam też o podkładzie z BeYu (na KWC ma super recenzje) ale... nigdzie nie mogę dopatrzeć się palety kolorystycznej! Byłam nawet w Douglasie ale nie wyśledziłam szafy z tymi podkładami, a wszystkie panie z obsługi były zajęte
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-23, 10:54   #2180
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Tak w ogóle, to od rana siedzę i przeglądam wątki w poszukiwaniu podkładu idealnego. Takiego, który by zapewnił mat, delikatnie krył i był jasny( wiem, wiem pomarzyć to sobie mogę...). Jak tylko znajdę coś interesującego, to:
a) nie ma koloru jasnego, tylko w najlepszym przypadku jakieś średnie beże;
Ja przeglądam ponad tydzień... I jak już mi coś podpasuje, to albo jest za drogie (szukam czegoś do 50-60zł), albo się okazuje, że nie jest trwałe, ciemnieje, albo uzyskujemy efekt maski... (zaczynam się już irytować, po podkładu mam dosłownie resztkę, więc na dniach muszę coś zamówić, a nie wiem co!)
Mam młodą cerę, aczkolwiek trochę problemową (wągry i przed okresem lekkie wypryski), dlatego szukam czegoś średnio kryjącego, co wyrówna koloryt mojej cery, do tego będzie jasne, trwałe (no żeby chociaż zajęcia w szkole wytrzymało!), naturalne i niedrogie. Taa... Powodzenia sobie życzę.

Szukałam zdjęć z przybliżonym efektem cery jaką chciałabym uzyskać (choć to możliwe jedynie w najpiękniejszych snach) i znalazłam coś takiego:
http://www.dailymakeover.com/appImag...ov_17_2008.jpg
http://user1.poszkole.pl/site_images...1228563186.jpg
Jejku, ona ma taką aksamitną buźkę.
Leora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 12:10   #2181
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Leora, a próbowałaś używać podkładów z Inglota? Miałam dwie wersje: YSM i równoważący i z obu byłam zadowolona. Matują (chociaż bez szaleństw; skóra w końcu musi jakoś funkcjonować i wydzielać fizjologiczną ilość sebum), nie schodzą w ciągu dnia, nie warzą się... Tylko kolorystyka... No cóż - białej porcelany tam nie uświadczymy, ale bardzo źle też nie jest
I cenowo też tragicznie nie wyglądają - ok 40 zł...W ogóle jakoś zapomniałam o istnieniu tej firmy.
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 13:19   #2182
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Ja przeglądam ponad tydzień... I jak już mi coś podpasuje, to albo jest za drogie (szukam czegoś do 50-60zł), albo się okazuje, że nie jest trwałe, ciemnieje, albo uzyskujemy efekt maski... (zaczynam się już irytować, po podkładu mam dosłownie resztkę, więc na dniach muszę coś zamówić, a nie wiem co!)
Mam młodą cerę, aczkolwiek trochę problemową (wągry i przed okresem lekkie wypryski), dlatego szukam czegoś średnio kryjącego, co wyrówna koloryt mojej cery, do tego będzie jasne, trwałe (no żeby chociaż zajęcia w szkole wytrzymało!), naturalne i niedrogie. Taa... Powodzenia sobie życzę.

Szukałam zdjęć z przybliżonym efektem cery jaką chciałabym uzyskać (choć to możliwe jedynie w najpiękniejszych snach) i znalazłam coś takiego:
http://www.dailymakeover.com/appImag...ov_17_2008.jpg
http://user1.poszkole.pl/site_images...1228563186.jpg
Jejku, ona ma taką aksamitną buźkę.
Moja skóra dokładnie tak wygląda po nałożeniu Fair Neutral z EDM (formuła Intensive). Przejrzyj forum dot. minerałów. Jest nawet taki wątek, gdzie dziewczyny pokazują buźki przed i po zastosowaniu danego podkładu. Moim zdaniem EDM mają wszystkie cechy, które wymieniłaś:
- jasność, duży wybór kolorów
- trwałość
- krycie
- efekt aksamitnej buźki
- są naturalne i w zasadzie niedrogie
Poczytaj o tym. Pozdrawiam!
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 13:27   #2183
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Quench, nie próbowałam ich, ale po pierwszych przeczytanych opiniach zachęcają. Zaraz wgłębię się bardziej w lekturę. (Szkoda tylko, że nie ma ich na allegro)
Słuchaj, a masz może zdjęcia tych kolorów, lub potrafisz je jakoś porównać?

Sinobroda, strasznie chciałabym spróbować minerałów, ale (pisałam o tym wcześniej) do nich trzeba mieć odpowiednie pędzle (nie mam żadnego), i jest tak mnóstwo odcieni, że zapewne podchodzi się do nich metodą prób i błędów, niestety z moim kieszonkowym nie stać mnie na to... a szkoda.

Edytowane przez Leora
Czas edycji: 2010-05-23 o 13:30
Leora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 14:49   #2184
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Mam fotkę najjaśniejszego z YSM - głupio przyznać, ale mam zeszyt w którym po prostu robię smugi podkładów które kupiłam i później kiedy chce wrócić do jakiegoś kosmetyku a nie pamiętam kolorystyki, to zerkam sobie do tego notatnika.
Kolorek może być lekko przekłamany - raz z winy aparatu, dwa że podkład się utlenia na papierze.
Ogólnie podkłady inglota, podobnie jak Revlona, występują w dwóch tonacjach - ciepłej (pigmenty żółte) i zimnej (różowe). Ja zawsze wybierałam żółte . Jeśli chodzi o stopień jasności to nie są jakoś dużo ciemniejsze od najjaśniejszych z Bourjois, tylko jak pisałam - są mniej neutralne, czyli albo bardziej żółte albo różowe.

Zdjęcie to porównanie YSM z matującym podkładem od Lumene (najjaśniejszym oczywiście -vanillajakaśtam)

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2010-05-23 o 15:02
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 16:13   #2185
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

A ja porzuciłam poszukiwania "normalnego" jasnego podkładu, z racji tego, że takowy dla mnie nie istnieje, nie w Polsce przynajmniej i poszukałam wśród kosmetyków mineralnych (dotąd niezbadany przeze mnie grunt) . Niestety są one tylko w postaci sypkiej, ale kolory jasne udało się znaleźć . Nie wiem jak z kryciem, i stosowaniem, ale te na pewno nie będą dla mnie za ciemne
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 19:19   #2186
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
A tak ogólnie, to i tak myślę, że przy wrażliwej skórze trzeba ostrożnie testować kosmetyki, bo nigdy nic nie wiadomo. Mnie mnóstwo hipoalergicznych kosmetyków właśnie uczula, a te nafaszerowane chemią często bywają zupełnie obojętne
uroki organizmu chowanego na chemii
mnie częściej uczula to, co naturalne
Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
A co powiecie o Estee Lauder Double Wear Light, Odcien 01?

Ciekawi mnie ten podklad, musze miec cos co ladnie kryje, ale jednoczesnie jest dosc lekkie, i ten kolor jestem dosc blada (moze nie jak maka, ale jednak) a wszystko na mnie dodatkowo ciemnieje i wchodzi w pory i wygladam okropnie, juz lepiej wygladaja ode mnie moje spalony na solarium kolezanki :/
jestem jasna, ale nie extremalnie - ten EL jest dla mnie dobry jeśli się opalę

KUSZĘ PODPISEM :
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 20:56   #2187
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Mam fotkę najjaśniejszego z YSM - głupio przyznać, ale mam zeszyt w którym po prostu robię smugi podkładów które kupiłam i później kiedy chce wrócić do jakiegoś kosmetyku a nie pamiętam kolorystyki, to zerkam sobie do tego notatnika.
Kolorek może być lekko przekłamany - raz z winy aparatu, dwa że podkład się utlenia na papierze.
Ogólnie podkłady inglota, podobnie jak Revlona, występują w dwóch tonacjach - ciepłej (pigmenty żółte) i zimnej (różowe). Ja zawsze wybierałam żółte . Jeśli chodzi o stopień jasności to nie są jakoś dużo ciemniejsze od najjaśniejszych z Bourjois, tylko jak pisałam - są mniej neutralne, czyli albo bardziej żółte albo różowe.
Moja karnacja jest raczej żółta, więc mam nadzieję, że gdy i w takim kolorze wybiorę podkład nie będę bardzo.... intensywna .
Zapytam chyba o ten Inglot jutro w drogerii (bo powinien być, tak? Czy on jest tylko w jakichś specjalnych punktach sprzedaży?)
Leora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 12:51   #2188
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Quench, nie próbowałam ich, ale po pierwszych przeczytanych opiniach zachęcają. Zaraz wgłębię się bardziej w lekturę. (Szkoda tylko, że nie ma ich na allegro)
Słuchaj, a masz może zdjęcia tych kolorów, lub potrafisz je jakoś porównać?

Sinobroda, strasznie chciałabym spróbować minerałów, ale (pisałam o tym wcześniej) do nich trzeba mieć odpowiednie pędzle (nie mam żadnego), i jest tak mnóstwo odcieni, że zapewne podchodzi się do nich metodą prób i błędów, niestety z moim kieszonkowym nie stać mnie na to... a szkoda.
Ee... ja kupiłam w życiu jeden kolor jednej firmy i trzymam się go Pierwsze opakowanie nakładałam pędzlem z HMu takim skośnym do różu.dopiero przy drugim kupiłam pędzel z EDM. Są strony ze swatchami dzięki którym można naprawdę dobrze dobrać kolor, a sprzedawcy z Allegro mają też próbki w woreczkach strunowych. Przemyśl to Pozdrawiam!
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 16:56   #2189
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Byłam dzisiaj, chyba w 4 drogeriach... Nigdzie nie było tego inglota. Poza tym, wszystkie podkłady, nieważne, czy w cenie 10zł, czy 60 były pomarańczowe. Podkład mi się skończył, więc potrzebowałam na gwałt... no i wzięłam znowu Bourjois... (jako jedyny wtopił mi się w skórę) tylko tym razem nie Healthy Mix, a 10 hour sleep effect...
Oczywiście, nie poddaję się, nadal będę śledzić ten wątek, aukcje na allegro, i będę porządnie rozważać nad minerałami.
Na razie pocieszam się tym, że idą wakacje, więc będę potrzebować czegoś bardzo lekkiego, a to akurat Bourjois zapewnia...
Leora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 18:02   #2190
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj, chyba w 4 drogeriach... Nigdzie nie było tego inglota. Poza tym, wszystkie podkłady, nieważne, czy w cenie 10zł, czy 60 były pomarańczowe. Podkład mi się skończył, więc potrzebowałam na gwałt... no i wzięłam znowu Bourjois... (jako jedyny wtopił mi się w skórę) tylko tym razem nie Healthy Mix, a 10 hour sleep effect...
Niestety, kosmetyki Inglota nie są zbyt rozpowszechnione; najlepiej poszukać adresów ze sklepami firmowymi (zwykle mieszczą się w centrach handlowych).
Co do Bourjoisa 10HSE, to ja go bardzo lubię. Dla mnie za ciemny, ale jakoś tak się stapiał ze skórą, że i tak nie rzucało się to w oczy

Co do minerałów; byłam dzisiaj w the body shop i stwierdziłam że mają skopaną kolorystykę. Chyba grzecznie wrócę do EDM Sandy Fair i tyle. Ah, oglądałam (na stronie producenta oczywiście) minerały od Meow . Jakie mają piękne jaśniutkie kolory! Dlaczego tradycyjne podkłady takich nie mają?!
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.