Kuchenka gazowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-02, 17:42   #1
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio

Kuchenka gazowa


Witam.
Nie znalazłam takiego wątku, a mam pytanie. Ccemy teściom sprawić kuchenkę, z tym, ze u teściów gaz jest na ryczałt, więc wychodzi dużo taniej niż prąd. W związku z tym kuchenka powinna być z piekarnikiem gazowym.
Czy używa któraś z Was takiego? Jak wygląda pieczenie ciast? - czytam, ze jest grzanie od dołu tylko.

__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 18:16   #2
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kuchenka gazowa

Ja mam kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 12:43   #3
cetrizini
Raczkowanie
 
Avatar cetrizini
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 368
Dot.: Kuchenka gazowa

oj wydaje mi się że będziecie mieć problem z kupieniem takiej z gazowym piekarnikiem - chyba po prostu już ich nie produkują. Ja na stancji mam taką właśnie - lata 90 tak na oko ;P Grzanie tylko od dołu, problemy z regulacją temp, brak bajerów typu grill czy termoobieg- nie polecam ogólnie...
cetrizini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 19:48   #4
black memory
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 164
Dot.: Kuchenka gazowa

moja mama ma taką, z kupnem nie było problemów, myślę że 1na10-15 jest gazowo-gazowa
pieczenie jest normalne, bo jak ma byc inne przecież kiedyś tylko takie kuchenki były i z tego co pamiętam moja mama wypiekała w nich ciasta na wieksze i mniejsze imprezy
wiadomo, że taki piekarnik trzeba "przepalić" i wyczuć
ma firmy Indesit
black memory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 23:05   #5
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Kuchenka gazowa

ja się przygotowuje do kupna gazowej z gazowym piekarnikiem - spokojnie, jest ich w sklepach wystarczająco dużo ,aby znaleźć coś dla siebie

Pieczenie wygląda tak, że palniki grzeją tylko od dołu, jednak wysoka temperatura w całości powoduje, że się dopiekają i w ogóle jest cacy
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 17:05   #6
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Kuchenka gazowa

Scio kupisz kuchenkę gazową całkowicie w każdym sklepie z takimi rzeczami. Mnie się dużo lepiej piecze w gazowym piekarniku niż elektrycznym (wiadomo przyzwyczajenie z domu, elektryczna to dla mnie nowość). Grzeje od dołu tylko ale to nie stwarza problemów. Piecze się tak samo jak w elektrycznym. termoobieg jedynie skraca czas pieczenia. A mięso można piec na kratce.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 22:30   #7
Soul catcher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Kuchenka gazowa

Moi dziadkowie mają całkowicie gazową i im zazdroszczę... ja mam elektryczny piekarnik i tak piecze, że czasem mam ochotę kląć .... a u nich zawsze wszystko szczególnie ciasta ale i zwykłe grzanki pieką się i lepiej i szybciej... kup jakąś dobrą kuchenkę i bedzie OK .
Soul catcher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-05, 15:40   #8
201608080935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 340
Dot.: Kuchenka gazowa

Kuchenki gazowe są w każdym sklepie. Piecze się w nich normalnie. Żadne cuda się nie dzieją.Grzeje tylko od dolu ale to problemem nie jest.Kiedyś przeciez tylko takie byly i wszyscy piekli w nich, ciasta wychodzily , nie sądze zeby się cos w tej kwestii zmienilo Takze mysle ze spokojnie taką kuchenkę można kupic.
201608080935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 19:01   #9
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Kuchenka gazowa

Kuchenki gazowe nadal są w sklepach i całe szczęście, bo nie wszędzie można elektryczną wstawić u mnie odpada, bo instalacja elektryczna słaba i trzeba się o siłę starać. Osobiście mam upatrzoną kuchenkę gazową, pozostaje mi tylko uzbierać na nią fundusze. Na pewno jeśli chcecie rodzicom sprawić prezent, to poszukajcie opinii na temat poszczególnych modeli i czy mają zabezpieczenia przeciwwypłowi gazu, gdy płomień zgaśnie. Pozostałe rzeczy jak automatyczny płomień czy zegar to już według mnie wodotryski
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 19:29   #10
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Kuchenka gazowa

Dzięki za odpowiedzi
W takim razie bez obaw poszukam teraz jakiegoś modelu (ale z tego co patrzyłam w necie to wszytskie są podobne), Evilcia a Ty jaki model wybrałaś?
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 19:38   #11
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Kuchenka gazowa

Ja myślałam nad czymś takim: http://www.euro.com.pl/kuchnie/opis-...tml#content_3c
Trochę droga, ale ma zabezpieczenie i w płycie i w piekarniku. Może przesadzam z tym zabezpieczeniem, ale różnie bywa.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 08:00   #12
aska80
Raczkowanie
 
Avatar aska80
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 134
Dot.: Kuchenka gazowa

Ja mam starą gazową Wrozamet z lat 90. Pan, który przychodzi co roku na kontrole ulatniania się gazu co roku się dziwi, że taka stara i jara.

Nie ma termoobiegu i przez to nie zawsze ciasta i wypieki wychodzą
__________________
aska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 08:55   #13
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Kuchenka gazowa

Piekarnik gazowy trzeba dobrze wyczuć, bo jest znany z robienia zakalców. Jak ktoś nie ma wprawy to nie polecam.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 09:45   #14
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Kuchenka gazowa

Antilia z tymi zakalcami to przesadziłaś ja odkąd zaczęłam piec samodzielnie, w wieku jakiś 10lat (czyli już 13lat), nigdy nie wyszedł mi zakalec z kuchenki gazowej. Za to nie mogę tego powiedzieć o kuchni elektrycznej. I aż mi się odechciewa piec.

Evilcia a nie jest tak, że teraz wszystkie kuchenki te markowe, mają zabezpieczenia?? Nie jest droga ta kuchenka, ale ma zbędny bajer typu wyświetlacz za co się płaci. Ja miałam wybór ostatnio i ta sama kuchenka z wyświetlaczem, i bez wyświetlacza tylk minutnikiem takim w pokrętle była o 200zł tańsza. Różnica spora.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 12:40   #15
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Kuchenka gazowa

No właśnie nie wszystkie mają w piekarniku. Na płycie sporo kuchenek ma, choć też nie wszystkie (!). Model wkleiłam przykładowy, bo wiadomo, że jak będę już miała odłożone konkretniejsze środki, to dopiero będę szturmować sklepy internetowe i te normalne w poszukiwaniu wymarzonej kuchni
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 15:09   #16
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Kuchenka gazowa

wiesz, ja nie wiem bo sama mam tylko górę gazową a piekarnik elektryczny do tego mam gaz z butli i na butli też mam zabezpieczenie jakieś.
Ja miałam do wyboru właśnie z takim wyświetlaczem, 1 blaszką i 1 kratką za 1199zł i taką z minutnikiem, inox, z 2 blaszkami (jedna płytka na pizze i druga głębsza na ciasto) i kratkę za 899zł. Obie Amici. U nas w neonecie widziałam gazową Amicę za 699zł, właśnie z minutnikiem, zabezpieczeniem przeciw wypływowym. Ja polecam właśnei Amici
o proszę

http://allegro.pl/item1067186686_kuc...co_nowosc.html

Nie bajeranckiego wyświetlcza ale już jest tańsza. Trzeba się zastanowić co komu potrzebne. Bo mnie godzina na kuchence potrzebna nie była
O a ta ma rożen jeszcze

http://allegro.pl/item1072141508_kuc...wysylka_0.html
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 15:43   #17
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Kuchenka gazowa

Te linki co wkleiłaś wydają się być fajne. Póki co i tak nie mam funduszy, dopiero je zbieram, ale poświęciłam trochę czasu, żeby poczytać i wiedzieć w miarę czego chcę, jak już uzbieram fundusze.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 07:06   #18
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Kuchenka gazowa

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Antilia z tymi zakalcami to przesadziłaś ja odkąd zaczęłam piec samodzielnie, w wieku jakiś 10lat (czyli już 13lat), nigdy nie wyszedł mi zakalec z kuchenki gazowej. Za to nie mogę tego powiedzieć o kuchni elektrycznej. I aż mi się odechciewa piec.

Evilcia a nie jest tak, że teraz wszystkie kuchenki te markowe, mają zabezpieczenia?? Nie jest droga ta kuchenka, ale ma zbędny bajer typu wyświetlacz za co się płaci. Ja miałam wybór ostatnio i ta sama kuchenka z wyświetlaczem, i bez wyświetlacza tylk minutnikiem takim w pokrętle była o 200zł tańsza. Różnica spora.
No a ja mam całkiem odwrotne doświadczenia I nie mówię, że z gazowego zawsze wychodzi zakalec ale takie opinie słyszałam od wielu pań domu Jak się ma piekarnik wyczuty i wie się jak go ustawić, żeby było idealnie to żaden zakalec nie straszny
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:58.