Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-28, 18:59   #571
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Korektor Everfresh Maybelline

Witam
Znowu zwracam się do was o pomoc. Tym razem chciałabym, żeby ktoś napisał mi coś więcej o składzie korektora Maybelline Everfresh. Ostatnio kiedy go używam bardzo pięką mnie oczy, jestem na 99% procent przekonana, że to on, bo gdy z niego rezygnuję to nic mi nie jest. Który składnik może mnie tak uczulać? Chciałabym wiedzieć, żeby unikać go w innych kosmetykach. Czy ten korektor zawiera jakieś szkodliwe składniki? I czy można go stosować na filtr Iwostin Solecrin? (gdzie czytałam, że destabilizuje Parsol ).
Chciałabym też dowiedzieć się czy podkład Eris Lirene City Matt można stosować na ten filtr.

Skład:
Skład: /light beige/ Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polysobutene, Sorbitan Isostearate, Propylene Glycol, Ozokerite, Hexylene Glycol, Mel/Honey, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, Isopropyl Titanium Trisostearate, Acrylates Copolymer, Diazolinnyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Silica, Vitis Vinifera/Grape Fruit Extract, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Disodium EDTA, Urea, Cucumis Sativus/Cucumber Fruit Extract, Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Chamomilla Recutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe Barbadensis Leaf Extract, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/Iron Oxides, Mica, CI 77007/Ultramarines

Filtry to chyba jednak nie dla mnie . Twarz mi się błyszczy, nie chcę tak chodzić do szkoły . Chyba zrezygnuję, tym bardziej, że używam retinoidów co drugi dzień, na kilkanaście minut, a potem zmywam. Myślicie, że mimo to mogą mi się zrobić przebarwienia?

I te ok 2 ml to chyba niemożliwe??? Nie wiem dokładnie ile to, ale próbki kremów często mają 2-3 ml i używam ich przez kilka dni . Na raz to niemożliwe, nie wyobrażam sobie tego.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 20:24   #572
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
a co sądzicie o kremie pod oczy Oriflame:
skład:aqua, butylene glycol, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, polysorbate 20, carbomer, propylene glycol, imidazolidinyl urea, phenoxyethanol, allantoin, disodium edta, sorbitol, chamomilla recutita, methylparaben, tocopheryl acetate, peg-35 castor oil, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, ci 42090.

czy będzie dobrze pielęgnował skórę?
Prosze uzupełnić nazwę produktu.

Co do włąściwości kremu - jest tu tylko troszkę alantoiny, rumianku i wit E. Produkt gorzej niż pzreciętny, czołowe miajsca w skłądzie zajmują stabilizatory emulsji, rozpuszczalniki. Szkoda piniędzy

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Mam pytanie o krem tonujacy BioDerma, Photoderm Max Creme Teintee SPF 100
czy ma jakies sładniki zapchychajace? podrażniajace?

Skład: Aqua (Water), Dicaprylyl Carbonate, Diisopropyl Sebacate, Methylene Bisbenzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, 4- Methylbenzylidene Camphor, Cyclomethicone, Dimethiconol Behenate, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide (CI 77891), Acrylates/ Octylacrylamide Copolymer, Iron Oxides (CI 77492), Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Decyl Glucoside, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Tocopheryl Acetate, Iron Oxides (CI77491), Xanthan Gum, Disodium EDTA, Iron Oxides (CI77499), Disodium Stearoyl Glutamate, PEG-4 Dilaurate, PEG-4 Laurate, Sodium Hydroxide, BHT, Trilinolein, Propylene Glycol, Aluminium Hydroxide, Citric Acid, Iodopropynyl Butylcarbamate, PEG-4, Trilinolenin, Triolein, Triarachidin, Tristearin, Tripalmitin, Butylparaben, Methylparaben

Filtry Biodermy mają swój osobny wątek, tutaj znajdziesz odp. na swoje pytania:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...erma+photoderm

Cięzko mi się wypowiadać o filtrach, bo każdy filtr jest kremem bogatym. Jest to tak bardzo indywidualna kwetsia, że nawet jeśli zaznaczę to i owo, trzeba to sprawdzić na własnej skórze. Filtry wymykają się klasyfikacjom, dlatego mamy o nich osobne wątki. Dla jednych ten sam komsetyk jest super-lekki, dla innych to tłuste mazidło. Ogólnie - biodermy mają opinie tych lżejszych.
Cytat:
Napisane przez kapsel Pokaż wiadomość
a to a o tym co sądzicie ^ ^ ? (serum do naczynkowej):

Aqua(water), glycerin, Glyceryl Polyacryate, glycereth - 26, propylene glycol,aescu-lus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, troxerutin, algae extract, arnica montana flower extract, acetyl dipeptide -1 cetyl ester, biosaccharide gum -1, malpighia puncifolia (acerola) fruit extract, rutin, butylene glycol, laureth - 3, hydroxyethulcellulose, mentha arvensis leaf oil, citrus medica limonum (lemon) peel oil, cupressus sempervirens oil, lavendyla hybrida oil,cistus ladaniferus oil, PEG -40 hydrogenated castor oil, diazolidilyn urea, methylparaben, propylparaben, limonene, linalool
Dziewczyny, nie będe analizowac składów, jeśli nie bedziecie podawać nazw porducenta i dokłądnej nazwy produktu. Jak mam tworzyć listę kosmetyków zanalizowanych, skoro nie podajecie mi dokładnych informacji????

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-03-28 o 21:06
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 20:33   #573
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie będe analizowac składów, jeśli nie bedziecie podawać nazw porducenta i dokłądnej nazwy produktu. Jak mam tworzyć listę kosmetyków zanalizowanych, skoro nie podajecie mi dokładnych informacji????
No właśnie, zapomniałam Ci w mailu o tym napisać - jeśli nie ma wszystkich danych, nie analizuj, dopóki nie zostaną dodane Wtedy jest większa szansa na spełnienie prośby.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 20:49   #574
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
Witam,
szukałam lekkiego nawilżającego kremu, który nie będzie powodował grudek i zaskórników, swego czasu kupiłam dwa:

Nicea Visage Krem nawilżający na dzień

ingredients: Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol, Stearic Acid, Sodium Starch Octenylsuccinate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Simmondsia Chinensis, Hydrogenated Coco-Glicerides, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Lecithin, Panthenol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium PCA, Paraffinum Liquidum, Sodium Lactate, Lactic Acid, Niacinamide, Glycine, Inositol, Fructose, Urea, Titanium Dioxide, Alumina, Silica, Sodium Carbomer, Sodium Polyacrylate, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Iso-butyl-paraben, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Parfum

producent podaje że krem zawiera hydraminę (cokolwiek to jest???), witaminy, olejek jojoba oraz filtry UV.
wydaje mi się że powyższy krem troche zapycha, natomiast:
[/quote]

Emolienty, czyli skłądniki odzywczo-nawilżające zaznaczyłam na czarno. Niestety, niektóre z nich sa dosyć tresciwe i wydaje mi sie ze jesli cos Cie zapycha, to właśnie ten krem. Na rozowo zaznaczylam inne ciekawe skłądniki, jaknp. mocznik, fruktoza, nicynamid.

Co do hydraminy - nie ma takiego składnika jak hydramina, to wynalazek nivei. wydaje mi sie, ze chodzi o komleks składników nawilżających,z atrzymujących wodę w naskórku. Ten krem bedzie dobrze spełniał te fynkcje - ma w skladzi wsoki, ktore tworza warstwe okluzyjna [ochronna] na skórze i przeciwdziałają utracie wody. Minusy sa właśnie takie, ze podatne cery może pozapychac.

Filtry sa, ale na koncu skłądu, jest ich mało i jest to głownie dwutenek tytanu i parsol, czyli ochrona na max 2 godziny.

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
Nivea Visage Oil Free Moisturising Fluid


ingredients: Aqua, Glycerin, Distarch Phosphate, C 12-15 Alkyl Benzoate, Poly-glyceryl-3 Methylglucose Distearate, Alcohol Denat., Cyclomethicone, Octocrylene, Propylene Glycol, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel Extract), Allantoin, Aluminum Chlorohydrate, Sorbitan Stearate, Titanium Dioxide, Trisodium EDTA, Sodium Carbomer, Alumina, Silica, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Parfum

producent podaje że fluid zawiera oczar wirgiński (witch hazel), alantoinę, witaminę E oraz filtry UV.
moim zadaniemjest za mało nawilżający, moja skóra po nim jest nadal sucha i lekko ściągnięta.
Oczar jest - zaznaczylam na zielono.

O wysuszanie wniłabym głownie alkohol - wyróżniony na czerwono, może wysuszac zwłaszcza w połączeniu z polimerami i silikonami, które mają za zadanie utrzymać mat na twarzy.

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
Manhattan Soft compact powder

ingredients: Talc, Kaolin, Polyethylene, Lanolin, Cetearyl Octanoate, Paraffinum Liquidum, Lanolin Alcohol, Methylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylparaben, PEG-8, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum [+/- Cl 15850, Cl 19140, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77742, Cl 77891, Cl 77947, Mica]

Proszę o ocenę powyższych kosmetyków.
pozdrawiam.
Oj, puder jest też mocno podejrzany - składniki zaznaczone na czarno.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 20:52   #575
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
No właśnie, zapomniałam Ci w mailu o tym napisać - jeśli nie ma wszystkich danych, nie analizuj, dopóki nie zostaną dodane Wtedy jest większa szansa na spełnienie prośby.
Tak właśnie zrobię - dzękuję za aktualizację listy Rayne
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 20:57   #576
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Korektor Everfresh Maybelline

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Witam
Znowu zwracam się do was o pomoc. Tym razem chciałabym, żeby ktoś napisał mi coś więcej o składzie korektora Maybelline Everfresh. Ostatnio kiedy go używam bardzo pięką mnie oczy, jestem na 99% procent przekonana, że to on, bo gdy z niego rezygnuję to nic mi nie jest. Który składnik może mnie tak uczulać? Chciałabym wiedzieć, żeby unikać go w innych kosmetykach. Czy ten korektor zawiera jakieś szkodliwe składniki? I czy można go stosować na filtr Iwostin Solecrin? (gdzie czytałam, że destabilizuje Parsol ).
Chciałabym też dowiedzieć się czy podkład Eris Lirene City Matt można stosować na ten filtr.

Skład:
Skład: /light beige/ Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polysobutene, Sorbitan Isostearate, Propylene Glycol, Ozokerite, Hexylene Glycol, Mel/Honey, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, Isopropyl Titanium Trisostearate, Acrylates Copolymer, Diazolinnyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Silica, Vitis Vinifera/Grape Fruit Extract, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Disodium EDTA, Urea, Cucumis Sativus/Cucumber Fruit Extract, Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Chamomilla Recutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe Barbadensis Leaf Extract, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/Iron Oxides, Mica, CI 77007/Ultramarines

Filtry to chyba jednak nie dla mnie . Twarz mi się błyszczy, nie chcę tak chodzić do szkoły . Chyba zrezygnuję, tym bardziej, że używam retinoidów co drugi dzień, na kilkanaście minut, a potem zmywam. Myślicie, że mimo to mogą mi się zrobić przebarwienia?

I te ok 2 ml to chyba niemożliwe??? Nie wiem dokładnie ile to, ale próbki kremów często mają 2-3 ml i używam ich przez kilka dni . Na raz to niemożliwe, nie wyobrażam sobie tego.
Oczy moga Cie piec równie dobrze i od filtra - dziewczyny pisały o tym na biochemii. niektórzy po prostu nie tolerują skłądników występujących w filtrze. Iwostin może migrować do oczu i powodować pieczenie.

Tak samo może dziać się z tym korektorem - skład jest ok, nie ma w nim nic "groźnego". Moze aplikujesz go zbyt blisko oczu?

Iwostin ma Tinosorb, jak się okazało, co wskazywałoby, iż mozna się o nim mazać dowolnymi podkładami. Eric city matt jest beztalkowy, bezpieczny dla filtrów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 18:06   #577
Trissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,
mam prośbę o rozszyfrowanie składu peelingu.

Ziaja 100 % pielęgnacji, Peeling enzymatyczny.

Skład:
Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Hexyl Laurate, Glycerin, Octyldodecanol, Polyglycerin-3, Methykglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Panthenol, Subtisilin, Xantan gum, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Phenoxtethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-diol, Parfum, Butylphenyl methylpropional, Sodium Hydroxide.

Jak ten peeling wypada w porównianiu z peelingiem Ziaja HCL?

Jaki peeling enzymatyczny enzymatyczny jest naprawdę dobry?
Trissa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-29, 19:32   #578
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Korektor Everfresh Maybelline

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Oczy moga Cie piec równie dobrze i od filtra - dziewczyny pisały o tym na biochemii. niektórzy po prostu nie tolerują skłądników występujących w filtrze. Iwostin może migrować do oczu i powodować pieczenie.

Tak samo może dziać się z tym korektorem - skład jest ok, nie ma w nim nic "groźnego". Moze aplikujesz go zbyt blisko oczu?

Iwostin ma Tinosorb, jak się okazało, co wskazywałoby, iż mozna się o nim mazać dowolnymi podkładami. Eric city matt jest beztalkowy, bezpieczny dla filtrów.

Dziękuję
Od filtra napewno nie, bo piekły mnie jeszcze gdy go nie używałam, a gdy używam go bez korektora to mnie nie pieką. Może faktycznie nakładam ten korektor zbyt blisko oczu. To dobrze że korektor i podkład nie destabilizują tego filtru.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 15:34   #579
palemka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 11
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V - wielka prosba do ciebie. Zupelnie przypadkiem zobaczylam dzis ten oto tonik, ktorego sklad - jest bardzo krotki ale wlasnie, diabel siedzi w szczegolach - a ja poki co ucze sie rozszyfrowywac te wszelkie chemikalia . Prosze o bardziej przyziemne info na jego temat i czy jest warty zakupu... Skore mam mieszana, ale troche wrazliwa.
Austaralian Bodycare - Skin Clarifier


Sklad: Aqua, Polysorbate 20, Melaleuca alternifolia (0,5%), Phenoxyethanol, Methylparaben, Perfume, Ethylparaben, Propylparaben, Limonene.
palemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 23:27   #580
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dostalam ostatnio Fluid Przeciwzmarszczkowy Nivea, myslicie, ze jest cos wart i nie bedzie zapychal mieszanej cery????

Skład: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cocoglycerides, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Tapioca Starch, Cyclomethicone, Methylpropanediol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Alcohol Denat., Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ubiquinone, Creatine, 1-Methylhydantoine-2-imide, Tocopheryl Acetate, Titanium Dioxide, PEG-40 Stearate, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Chondrus Crispus, Cyclodextrin, Trimethoxycaprylylsilane, Trisodium EDTA, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Parfum
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 10:49   #581
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Trissa Pokaż wiadomość
Witam,
mam prośbę o rozszyfrowanie składu peelingu.

Ziaja 100 % pielęgnacji, Peeling enzymatyczny.

Skład:
Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Hexyl Laurate, Glycerin, Octyldodecanol, Polyglycerin-3, Methykglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Panthenol, Subtisilin, Xantan gum, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Phenoxtethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-diol, Parfum, Butylphenyl methylpropional, Sodium Hydroxide.

Jak ten peeling wypada w porównianiu z peelingiem Ziaja HCL?

Jaki peeling enzymatyczny enzymatyczny jest naprawdę dobry?
To na pewno skłąd peelingu??

Nie znam peelingu HLC Ziaji

Cytat:
Napisane przez palemka Pokaż wiadomość
L_V - wielka prosba do ciebie. Zupelnie przypadkiem zobaczylam dzis ten oto tonik, ktorego sklad - jest bardzo krotki ale wlasnie, diabel siedzi w szczegolach - a ja poki co ucze sie rozszyfrowywac te wszelkie chemikalia . Prosze o bardziej przyziemne info na jego temat i czy jest warty zakupu... Skore mam mieszana, ale troche wrazliwa.
Austaralian Bodycare - Skin Clarifier


Sklad: Aqua, Polysorbate 20, Melaleuca alternifolia (0,5%), Phenoxyethanol, Methylparaben, Perfume, Ethylparaben, Propylparaben, Limonene.
Zdecydowanie wart zakupu, ale raczej dla cer mieszanych, tłustych, trądzikowych, bo zawiera sporą ilość wyciągu z drzewa herbacianego o silnym działaniu antyseptycznym. Cery suche może ściągać.

Cytat:
Napisane przez agniecha17 Pokaż wiadomość
Dostalam ostatnio Fluid Przeciwzmarszczkowy Nivea, myslicie, ze jest cos wart i nie bedzie zapychal mieszanej cery????

Skład: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cocoglycerides, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Tapioca Starch, Cyclomethicone, Methylpropanediol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Alcohol Denat., Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ubiquinone, Creatine, 1-Methylhydantoine-2-imide, Tocopheryl Acetate, Titanium Dioxide, PEG-40 Stearate, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Chondrus Crispus, Cyclodextrin, Trimethoxycaprylylsilane, Trisodium EDTA, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Parfum
Ciekawy produkt. Ma stosunkowo niewiele zapychaczy w porównaniu do innych podkłądów. Na pewno cery dojrzałe powinny być z niego zadowolone.

- zawiera fotostabilne filtry UV - na pomarańczowo. Parsol stabilizowany przez EUsolex. W dodatku w skłądzie nie ma ani talku ani miki ani tlenków żelaza. BArdzo dobrze przemyślane.
- na czarno - emolienty, nawilżacze
- na różowo - koenzym Q10
- na brązowo - skrobia z tapioki, ma opinie mało zapychającej [mniej niż ziemniaczana, talk]

To co mi się nie podoba to alkohol, ale za te fotostabilne filtry jestem gotowa to wybaczyć
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-31, 19:30   #582
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V czy moge prosic o analize tego fitra pod wzgledem zapychania?

Avene, Ultra High Protection Lotion SPF 50 +

Skład: Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Isodecyl Neopentanoate, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbuthylphenol, Aqua, Glyceryl Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capryl Triglyceride, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Isobutylparaben, Methylparaben, o-CYMEN-5-OL, Phenoxyethanol, Propylparaben, Sorbic Acid, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethoxycaprylylsilane,T rimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 20:17   #583
dasVorbild
Raczkowanie
 
Avatar dasVorbild
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 166
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o analize nastepujących kosmetyków:

Johnson & Johnson, Bebe Young Care, Pflegendes Lipgloss (pielęgnacyjny błyszczyk do ust)

Skład: polybutylene, octyldodecanol, cera microcristallina, silica dimethyl, silylate, bis-diglyceryl, polyacyladipate-2, synthetic wax, vp/eicosene copolymer, butyrospermum parkii, homosalate, lauryl pca, panthenyl ethyl ether, mica, ascorbyl palmitate, tocopheryl acetate, parfum, ci 77891, ci 77491, ci 77492

czy może on wysuszać usta?? bo ja mam jakies takie nieciekawe po nim


Mam 18 lat i skórę bardzo wrażliwą. Reaguje na wszystkie konserwanty i chemikalia w kremach, prawie po każdym mam jakies czerwone plamy- nawet po nivea soft(wydaje mi sie, ze to ze względu na paraffinum liquidum). Znalazłam krem bez oleju mineralnego -Rossmann, Babydream, Krem do twarzy i ciała. Prosze o odczytanie składu

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus, Isopropyl Palmitale, Glycerin, Cetyl Alkohol, Glyceryl Stearate Citrate, Parfum, Cera Alba, Panthenol, Topopheryl Acetate, Chamomilla Recutita, Bisabobol, Xantan Gum, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Citrate


Poprosze jeszcze o analize tego kosmetyku i porównanie z poprzednikiem!

HiPP Babysanft, Pflege Creme, Krem do twarzy i ciała

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.


z góry dziękuje
__________________
ideał (p.łc. idealis ‘idealny’ z łc. idea, z gr. idéa ‘natura rzeczy, idea’) 1. doskonałość, ktoś lub coś składające się z samych doskonałych cech i właściwości. 2. najwyższy cel marzeń i działań człowieka.

dasVorbild jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 20:17   #584
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Pytałam już na wątku naczynkowym, ale nikt nie odpowiedział, więc kopiuję tutaj moje pytanie o skład.

Zainteresował mnie ten krem. Jest oparty na wyciągu/oleju (?) z róży damaceńskiej, więc powinien nadawać się do cery naczynkowej (nie mam na myśli "leczenia" naczynek, raczej stosowanie jako nawilżacz, odpoczynek dla skóry. Co sądzicie o składzie?

Krem różany na noc, Femi

SKŁAD: AQUA, ROSA DAMASCENA, MANGIFERA INDICA (MANGO SEED OIL), ROSA CANINA (HIP ROSE), BUTYROSPERMUM PARKII ( SHEA BUTTER), VEGETABLE GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL SYEARATE, SODIUM LACTATE, PEG-75 SHE BUTTER GLYCERIDES, LECITHIN, UBIQUINONE (and) TOCOPHEROL (and) SQUALANE, LANOLIN, CETEARYL ALCOHOL (and) SODIUM CETEARYL SULFATE, BIOSACHARIDES GUM, TOCOPHEROL, ROSA DAMASCENA (ROSE OIL), VANILLIA PLANIFOLIA, MAGNESIUM SULFATE, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1, 3-DIOL
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-01, 12:26   #585
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a ja bym była wdzięczna za rozszyfrowanie składu tego filtru z decathlonu, który sklasyfikowany został jako fotostabilny, pod kątem własciwości odżywczych oraz "podejrzanych składników" (niezdrowych dla skóry, mogących powodować złe efekty przy długotrwałym stosowaniu etc.)

aqua, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, C15-19 alkane, ethylhexyl methoxycinnamate, hexyl laurate, glycerin, steareth-21, steareth-2, aluminium starch octenyl succinate, butyl methoxydibenzoylmethane, decyl glucoside, acrylates/C12-22 alkyl methacrylate copolymer, ammonium acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, phenoxyethanol, parfum, butylparaben, chlorphenesin, propylene glycol, xanthan gum, mathylparaben, aloe barbadensis leaf juice, toco^pheryl acetate, menthoxypropanediol, citric acid, ethylparaben, isobutylparaben, CI 42090, CI 17200.

skład skopiowany z wątku o filtrach z decathlonu
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-01, 14:56   #586
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
L_V czy moge prosic o analize tego fitra pod wzgledem zapychania?

Avene, Ultra High Protection Lotion SPF 50 +

Skład: Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Isodecyl Neopentanoate, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbuthylphenol, Aqua, Glyceryl Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capryl Triglyceride, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Isobutylparaben, Methylparaben, o-CYMEN-5-OL, Phenoxyethanol, Propylparaben, Sorbic Acid, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethoxycaprylylsilane,T rimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide
Na temat tego filtra mamy cały wątek:http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=lotion+avene

Zaznaczyłam dodatkowow emolienty w składzie - skłądniki nawilżające, odżywcze - niektórych mogą zapychać.

Cytat:
Napisane przez dasVorbild Pokaż wiadomość
Prosze o analize nastepujących kosmetyków:

Johnson & Johnson, Bebe Young Care, Pflegendes Lipgloss (pielęgnacyjny błyszczyk do ust)

Skład: polybutylene, octyldodecanol, cera microcristallina, silica dimethyl, silylate, bis-diglyceryl, polyacyladipate-2, synthetic wax, vp/eicosene copolymer, butyrospermum parkii, homosalate, lauryl pca, panthenyl ethyl ether, mica, ascorbyl palmitate, tocopheryl acetate, parfum, ci 77891, ci 77491, ci 77492

czy może on wysuszać usta?? bo ja mam jakies takie nieciekawe po nim
Ma sporo polimerów, silikonów i syntetycznych wosków. Nie wygląda najlepiej. odzywcze masło shea na koncu składu.


Cytat:
Napisane przez dasVorbild Pokaż wiadomość
Mam 18 lat i skórę bardzo wrażliwą. Reaguje na wszystkie konserwanty i chemikalia w kremach, prawie po każdym mam jakies czerwone plamy- nawet po nivea soft(wydaje mi sie, ze to ze względu na paraffinum liquidum). Znalazłam krem bez oleju mineralnego -Rossmann, Babydream, Krem do twarzy i ciała. Prosze o odczytanie składu

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus, Isopropyl Palmitale, Glycerin, Cetyl Alkohol, Glyceryl Stearate Citrate, Parfum, Cera Alba, Panthenol, Topopheryl Acetate, Chamomilla Recutita, Bisabobol, Xantan Gum, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Citrate


Poprosze jeszcze o analize tego kosmetyku i porównanie z poprzednikiem!

HiPP Babysanft, Pflege Creme, Krem do twarzy i ciała

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.
z góry dziękuje
Co do kremu - obie wersje są bardzo odzywcze, wydaje sie, ze ta, które wkleiłas jao pierwsza ma mniej "podejrzanych" o zapychanie emolientów. Cera sucha i wrazliwa powinna byc ukojona i nawilzona po tym kremie. Nie ma nic podejrzanego w składzie.

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość
Pytałam już na wątku naczynkowym, ale nikt nie odpowiedział, więc kopiuję tutaj moje pytanie o skład.

Zainteresował mnie ten krem. Jest oparty na wyciągu/oleju (?) z róży damaceńskiej, więc powinien nadawać się do cery naczynkowej (nie mam na myśli "leczenia" naczynek, raczej stosowanie jako nawilżacz, odpoczynek dla skóry. Co sądzicie o składzie?

Krem różany na noc, Femi

SKŁAD: AQUA, ROSA DAMASCENA, MANGIFERA INDICA (MANGO SEED OIL), ROSA CANINA (HIP ROSE), BUTYROSPERMUM PARKII ( SHEA BUTTER), VEGETABLE GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL SYEARATE, SODIUM LACTATE, PEG-75 SHE BUTTER GLYCERIDES, LECITHIN, UBIQUINONE (and) TOCOPHEROL (and) SQUALANE, LANOLIN, CETEARYL ALCOHOL (and) SODIUM CETEARYL SULFATE, BIOSACHARIDES GUM, TOCOPHEROL, ROSA DAMASCENA (ROSE OIL), VANILLIA PLANIFOLIA, MAGNESIUM SULFATE, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1, 3-DIOL
Skłąd bardzo ciekawy - wydaje się byc bardzo dobry do cery naczynkowej. Oprócz oleju zr.damascenskiej jest tu jeszcze masło shea [odżywcze], oleje pochodzenia roslinnego, lecytyna, CoQ10, witamina E. Powinnas byc zadowolona, nic "podejrzanego" tu nie ma.

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
a ja bym była wdzięczna za rozszyfrowanie składu tego filtru z decathlonu, który sklasyfikowany został jako fotostabilny, pod kątem własciwości odżywczych oraz "podejrzanych składników" (niezdrowych dla skóry, mogących powodować złe efekty przy długotrwałym stosowaniu etc.)

aqua, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, C15-19 alkane, ethylhexyl methoxycinnamate, hexyl laurate, glycerin, steareth-21, steareth-2, aluminium starch octenyl succinate, butyl methoxydibenzoylmethane, decyl glucoside, acrylates/C12-22 alkyl methacrylate copolymer, ammonium acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, phenoxyethanol, parfum, butylparaben, chlorphenesin, propylene glycol, xanthan gum, mathylparaben, aloe barbadensis leaf juice, toco^pheryl acetate, menthoxypropanediol, citric acid, ethylparaben, isobutylparaben, CI 42090, CI 17200.
skład skopiowany z wątku o filtrach z decathlonu
Filtr wygląda na dosyc lekki [na tyle na ile filtr moze byc "lekki"], nie ma w nim zbyt duzo emolientów - oznacza to ze cery suche pewnie bedą miały wrazenie niewystarczajacego nawilzenia, natomiast dla cer mieszanych powinno byc ok. Ma jeszcze wyciag z aloesu - taka ciekawostka.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-01, 15:23   #587
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

co można powiedzieć o składzie tego specyfiku-czy dobrze chroni przed słońcem? czy nie szkodzi cerze tłustej i trądzikowej?
emulsja(fluid):
Oriflame, Optimals Shield SPF 30
skład:
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane,
octocrylene, glycerin, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl
tetramethylbutylphenol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, isodecyl
neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, butyrospermum parkii,
methyl methacrylate crosspolymer, potassium cetyl phosphate, tocopheryl
acetate, decyl glucoside, dimethiconol, parfum, methylparaben,
tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, propylparaben,
acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, sodium lauroyl lactylate, disodium
edta, propylene glycol, xanthan gum, ceramide 3, sodium hyaluronate, ceramide 6
ii, cholesterol, phytosphingosine, bht, carbomer, phenoxyethanol, ceramide
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-01, 16:22   #588
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Ciekawy produkt. Ma stosunkowo niewiele zapychaczy w porównaniu do innych podkłądów. Na pewno cery dojrzałe powinny być z niego zadowolone.

- zawiera fotostabilne filtry UV - na pomarańczowo. Parsol stabilizowany przez EUsolex. W dodatku w skłądzie nie ma ani talku ani miki ani tlenków żelaza. BArdzo dobrze przemyślane.
- na czarno - emolienty, nawilżacze
- na różowo - koenzym Q10
- na brązowo - skrobia z tapioki, ma opinie mało zapychającej [mniej niż ziemniaczana, talk]

To co mi się nie podoba to alkohol, ale za te fotostabilne filtry jestem gotowa to wybaczyć
L_V bardzo cie przepraszam, ze nie okreslilam dokladnie , ten Fluid Przeciwzmarszczkowy Q10 Nivea to jest krem a nie podklad, myslisz, ze jest godny polecenia jako krem???? Dzieki za odpowiedz
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-01, 16:36   #589
Trissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Używam żelu pod oczy Iwostin ale pieką mnie oczy przy jego stosowaniu. Co może być tego przyczyną? Poza tym producent podaje że kofeina ma likwidować opuchnięcia a jest na ostatnim miejscu w składzie.

Skład: aqua, iwonicz aqua, methylpropanediol, glycerin hesperidin methyl chalcone / steareth-20/ dipeptide-2/ palmitoyl, tetrapeptide -3, phenoxyethanol/ dmdm hydantoin / methylparaben, propylparaben, acrylates / c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, peg-8, allantoin, tromethamine, coffeine
Trissa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-01, 17:58   #590
dasVorbild
Raczkowanie
 
Avatar dasVorbild
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy ten błyszczyk moze podrażnic przy codziennym stosowaniu?

Oceanic, AA Kiss, Ochronny błyszczyk do ust (różne rodzaje)

Skład: hydrogenated polyisobutene, mineral oil, ethylhexyl cocoate, palmitoyl oligopeptide, ethylhexyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, microcrystaline wax, silica, aroma, lauryl PEG/PPG-18/18 methicone, ascorbyl palmitate, panthenol, retinyl palmitate, tocopherol, propylparaben, [+/- mica, calcium sodium borosilicate, C.l. 15850:1, C.l. 15850:2, C.l. 17200, C.l. 42090:2, C.l. 45410:2, C.l. 77491, C.l. 77492, C.l. 77499, C.l. 77891]
__________________
ideał (p.łc. idealis ‘idealny’ z łc. idea, z gr. idéa ‘natura rzeczy, idea’) 1. doskonałość, ktoś lub coś składające się z samych doskonałych cech i właściwości. 2. najwyższy cel marzeń i działań człowieka.

dasVorbild jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-01, 20:01   #591
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
co można powiedzieć o składzie tego specyfiku-czy dobrze chroni przed słońcem? czy nie szkodzi cerze tłustej i trądzikowej?
emulsja(fluid):
Oriflame, Optimals Shield SPF 30
skład:
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane,
octocrylene, glycerin, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl
tetramethylbutylphenol,
cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, isodecyl
neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, butyrospermum parkii,
methyl methacrylate crosspolymer, potassium cetyl phosphate, tocopheryl
acetate, decyl glucoside, dimethiconol, parfum, methylparaben,
tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, propylparaben,
acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, sodium lauroyl lactylate, disodium
edta, propylene glycol, xanthan gum, ceramide 3, sodium hyaluronate, ceramide 6
ii, cholesterol, phytosphingosine, bht, carbomer, phenoxyethanol, ceramide
Filtr zawiera Tinosorb M oraz 2 rodzaje Parsolu. Filtr jest stabilny, ale nalezy unikac talku i miki.

Cytat:
Napisane przez agniecha17 Pokaż wiadomość
L_V bardzo cie przepraszam, ze nie okreslilam dokladnie , ten Fluid Przeciwzmarszczkowy Q10 Nivea to jest krem a nie podklad, myslisz, ze jest godny polecenia jako krem???? Dzieki za odpowiedz
Tak

Cytat:
Napisane przez Trissa Pokaż wiadomość
Używam żelu pod oczy Iwostin ale pieką mnie oczy przy jego stosowaniu. Co może być tego przyczyną? Poza tym producent podaje że kofeina ma likwidować opuchnięcia a jest na ostatnim miejscu w składzie.

Skład: aqua, iwonicz aqua, methylpropanediol, glycerin hesperidin methyl chalcone / steareth-20/ dipeptide-2/ palmitoyl, tetrapeptide -3, phenoxyethanol/ dmdm hydantoin / methylparaben, propylparaben, acrylates / c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, peg-8, allantoin, tromethamine, coffeine
Albo silikony, albo wypelniacze czy stabilizaory emulsji, albo może sama woda termalna. ja rowniez mam podraznione oczy po kosmetykach iwostinu - mniemam, ze to po prostu ta woda termalna. Ogólnie to ten krmeik wygląda przeciętnie, a szkoda, bo Iwostin robi także i porządne rzeczy. Kofeina faktycznie na szarym koncu.


Cytat:
Napisane przez dasVorbild Pokaż wiadomość
Czy ten błyszczyk moze podrażnic przy codziennym stosowaniu?

Oceanic, AA Kiss, Ochronny błyszczyk do ust (różne rodzaje)

Skład: hydrogenated polyisobutene, mineral oil, ethylhexyl cocoate, palmitoyl oligopeptide, ethylhexyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, microcrystaline wax, silica, aroma, lauryl PEG/PPG-18/18 methicone, ascorbyl palmitate, panthenol, retinyl palmitate, tocopherol, propylparaben, [+/- mica, calcium sodium borosilicate, C.l. 15850:1, C.l. 15850:2, C.l. 17200, C.l. 42090:2, C.l. 45410:2, C.l. 77491, C.l. 77492, C.l. 77499, C.l. 77891]
Ohohoho, cięzko mi powiedziec, ale, widze w składzie filtry.
Od razu przypomina mi si epomadka la roche posay 50+, ktora mialam w zeszlym roku w lecie i pamietam ze koszmarnie podrazniala mi usta.Poza filtrami podrazniac mogą substancje zapachowe [sporo ich tu], barwniki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-01, 21:56   #592
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Wiem, że męcze z tymi odżywkami, ale poproszę o analizę składu pod kątem nawilżaczy jeszcze jednej odżywki, a mianowicie Sunsilk fioletowy:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethiconol, Cetrimonium Chloride, Paraffin, Glyceryl Stearate, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Phenoxyethanol, Citric Acid, Propylene Glycol, Hydrolyzed Silk, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Sodium Hydroxide
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-01, 22:23   #593
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V
na poprzedniej stronie polecałaś odżywkę Nivea do włosów zniszczonych. Czy chodziło Ci o tą http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16282?
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-02, 00:15   #594
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Red face creme de la mer, warto kupic?

Szum medialny na temat tego kremu i reklama jaka robia temu specyfikowi rozne mniejsze i wieksze gwiazki ekranu na tyle mnie zaintrygowala, ze zastanawiam sie nad zakupem. W wyszukiwarce echo na ten temat procz recenzji na KWC jednej, niezadowolonej Wizazanki.

Co myslicie? warto? moze ktoras z Was moze podzielic sie doswiadczeniami z tym kremem? dodam, ze mam cere mieszana, czesto klopotliwa. Na noc uzywam Clinique repairwear night lotion. Skonczyl mi sie wlasnie, regeneruje buzie resztkami serum na noc E.Lauder i mysle o zakupie jakiejs malej pojemnosci ''la mer''. Podejrzewam, ze nie bede dobrze spac jesli go sama w koncu nie przetestuje

Podaje sklad, ale podobno nie w skladzie tkwi sekret ale w procesie fermentacji tych wlasnie skladnikow co daje tak zwany "miracle broth"ktory jest podstawowym skladnikiem kremu.

Seaweed (Algae) Extract, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Petrolatum, Glycerin, Isohexadecane, Lime (Citrus Aurantifolia) Extract,] Microcrystalline Wax (Cera Microcrystallina), Lanolin Alcohol, Sesame
(Sesamum Indicum) Oil, Eucalyptus (Eucalyptus Globulus) Oil, Magnesium Sulfate, Sesame (Sesamum Indicum) Seeds, Alfalfa (Medicago Sativa) Seeds, Sunflower (Helianthus Annuus) Seeds, Powdered Almonds (Prunus Dulcis), *Sodium, Potassium, Copper, Calcium,Magnesium, and Zinc Gluconate*, Paraffin, Vitamin E Succinate, Niacin, Beta-Carotene, Decyl Oleate, Aluminum Stearate, Octyldodecanol,Citric Acid, Cyanocobalamin, Magnesium Stearate, Panthenol Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Alcohol Denate., Fragrance (Parfum).

Prosze o pomoc
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-02, 09:13   #595
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość
L_V
na poprzedniej stronie polecałaś odżywkę Nivea do włosów zniszczonych. Czy chodziło Ci o tą http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16282?
Dokładnie tak
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-02, 09:36   #596
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez katiia Pokaż wiadomość
Wiem, że męcze z tymi odżywkami, ale poproszę o analizę składu pod kątem nawilżaczy jeszcze jednej odżywki, a mianowicie Sunsilk fioletowy:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethiconol, Cetrimonium Chloride, Paraffin, Glyceryl Stearate, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Phenoxyethanol, Citric Acid, Propylene Glycol, Hydrolyzed Silk, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Sodium Hydroxide
Tylko tyle znalazłam - nie za wiele.


Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
Szum medialny na temat tego kremu i reklama jaka robia temu specyfikowi rozne mniejsze i wieksze gwiazki ekranu na tyle mnie zaintrygowala, ze zastanawiam sie nad zakupem. W wyszukiwarce echo na ten temat procz recenzji na KWC jednej, niezadowolonej Wizazanki.

Co myslicie? warto? moze ktoras z Was moze podzielic sie doswiadczeniami z tym kremem? dodam, ze mam cere mieszana, czesto klopotliwa. Na noc uzywam Clinique repairwear night lotion. Skonczyl mi sie wlasnie, regeneruje buzie resztkami serum na noc E.Lauder i mysle o zakupie jakiejs malej pojemnosci ''la mer''. Podejrzewam, ze nie bede dobrze spac jesli go sama w koncu nie przetestuje

Podaje sklad, ale podobno nie w skladzie tkwi sekret ale w procesie fermentacji tych wlasnie skladnikow co daje tak zwany "miracle broth"ktory jest podstawowym skladnikiem kremu.

Seaweed (Algae) Extract, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Petrolatum, Glycerin, Isohexadecane, Lime (Citrus Aurantifolia) Extract,] Microcrystalline Wax (Cera Microcrystallina), Lanolin Alcohol, Sesame
(Sesamum Indicum) Oil, Eucalyptus (Eucalyptus Globulus) Oil, Magnesium Sulfate, Sesame (Sesamum Indicum) Seeds, Alfalfa (Medicago Sativa) Seeds, Sunflower (Helianthus Annuus) Seeds, Powdered Almonds (Prunus Dulcis), *Sodium, Potassium, Copper, Calcium,Magnesium, and Zinc Gluconate*, Paraffin, Vitamin E Succinate, Niacin, Beta-Carotene, Decyl Oleate, Aluminum Stearate, Octyldodecanol,Citric Acid, Cyanocobalamin, Magnesium Stearate, Panthenol Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Alcohol Denate., Fragrance (Parfum).

Prosze o pomoc
Szum faktycznie podniósł się od kiedy La Mer wkroczył doPolski. W ostatnim Twoim STylu mamy "wywiad sponsorowany" gdzie panie: Figura, Jusis i Horodynska zachwalają krem pod niebiosa.
Cena - 500zł za 30ml.

W kremie mamy [idąc od poczatku składu]: algi, parafina płynna, wazelina, gliceryna, emolient [izoparafina], wyciąg z limonki, wosk, alkohol lanolinowy, olej sezamowy, olej z eukaliptusa, siarczan magnezu wyciąg z lucerny, olej słonecznikowy, sproszkowane słodie migdały, glukonian: sodu, potasu, miedzi, magnezu, cynku, parafina, Wit E w postaci bursztynianu, niacyna, beta karoten, oleinian decylu, strearynian glinu, oktylododekanol, kwas cytrynowy, cyjanokobalamin, stearynian magnezu, pantenol, ....., ......., alkohol, zapach

Patrzac na skłąd powiem tak - absolunie nie dla cer tłustych, mieszanych, zanieczyszczonych. To same tłuste emolienty, oleje, woski, algi - nie wiem czy nawet nie będzie za ciężkie dla cery normalnej. Gdyby ktos poprosił mnie o zaznaczenie skłądnikow potencjalnie zapychajacych, zaznaczylambym prawie cały skłąd, z kilkoma wyjatkami. Nie uwierze nikomu, ze ten krem moze leczyc wypryski [tak twierdzi podobno pani Cameron Diaz] - z parafina i woskami na poczatku skłądu?? Raczej to od niego ma te wypryski.

ALE, z drugiej strony - krem moze byc rewelacyjny dla cer zmeczonych, odwodnionych, bardzo suchych, mało jędrnych, dojrzałch. Wiem, ze niektore kobiety maja cery tak suche/odwodnione, ze wchlonelyby olej kujawski.
Zapewne bylyby zadowolone z La Mer, o ile ich budzet pozwoli na wydatek rzędy 500zł miesiecznie.
Krem, bedzie maial takze włąsciwosci gojace, powinien sprawdzac sie na np. oparzeniach slonecznych [ale na bezwysiekowych tylko] oraz na zadrapaniach.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-02, 12:33   #597
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witajcie.
Przeglądam sobie kwc własnie i w oko wpadł mi jeden krem, który byłby idealny na moje aktualne potrzeby,
Jest to Mincer-Mona Liza, New Era Q10, Retinol Q10C - Specjalny matujący krem z samoopalaczem, nawilżający http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2331
ale....

Zaczęłam swoim niedoświadczonym okiem analizowac skład i natknełam się na substancję dihidroxyacetone. DHA - który może powodować reakcję alergiczną.
I w necie znalazłam stronke gdzie jest ostrzezenie o własciwościach zgubnych dla osób uczulonych na to.
Link do artykułu: http://www.razordish.com/1007/ (wypowiedz Dr.Jaii)
No i DHA jest w prawie każdym kosmetyku samoopalającym, m.i. tez w Balsamie brązującym L'Oreal, który uzywam od jakiegoś czasu.
Wpadłam na to, że moje problemy (od jakiegos czasu) ze skóra na plecach i ramionach moga wynikac zawartości ww składnika w tym balsamie.
Co o tym myślicie?
Lato się zbliża a ja mam zmasakrowane plecy i ramiona.
Chce uniknąc solarium, ale tak na bladziocha chodzic tez nie za bałdzo.
Pozdro
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-02, 17:00   #598
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Justynko ja też poproszę o analizę od Ziaji oczekuję nawilżenia, od Dove niezapychania

- Ziaja, krem pod oczy z witaminą E
Aqua, Glycerin, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, PEG-12 Stearate, Glyceryl Stearate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, BHA, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Triethanolamine

- Dove, krem brązujący
Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Dihydroxyacetone, Glycol Stearate, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Stearamide AMP, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Squalane, Polysorbate 60, Erythrulose, Potato Starch Modified, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Isostearate, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-02, 17:45   #599
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

rozświetlający krem koloryzujący Avon:

Skład: aqua, homosalate, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, butylene glycol, glycerin, peg-8, butyl methoxydibenzoylmethane, octyl isononanoate, dimethicone, tromethamine, cetyl alcohol, phenoxyethanol, glyceryl stearate, parfum, trimethylsiloxysilicate, hydrogenated lecithin, acrylates/c10-30, alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, methylparaben, propylparaben, disodium edta, sodium chloride, perfluorooctyl triethoxysilane, propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, butylparaben, ethylparaben, ascorbyl tetraisopalmitate, tocopherol, isobutylparaben, sodium pca, ci 77891, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 42090
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-02, 18:15   #600
palemka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 11
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuje L_V!
Tonik ABC zakupiony i uzywany - calkiem, calkiem. Jak tylko zuzyje aktualny zel zakupie i z tej firmy.

P.S. Bardzo pozyteczny watek, a ja podziwiam twoja wiedze i zaangazowanie dla mnie te nazwy czesto oznaczaja dokladnie to samo - no za wyjatkiem wodu i perfum w skladzie Ale kiedys mam nadzieje bieglej sie orientowac... oby nie na emeryturze Wydrukowalam sobie tabelki z nazwami, a sledzac twoje dokladne opisy dodatkowo uzupelniam wlasciwosci - obys nam pamagala jak naj dluzej
palemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.