Jak dbacie o w³osy biochemiczki? Nasze patenty na piêkne w³osy - ZBIORCZY - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz siê biochemi± kosmetyczn±? Chcesz poznaæ dzia³anie poszczególnych sk³adników zawartych w kosmetykach oraz ich wp³yw na zdrowie. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2007-02-14, 18:01   #271
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 13 269
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka¿ wiadomo¶æ
buteleczek, pojemniczków,pude³eczek (ró¿nej wielko¶ci) te¿ mam za du¿o i ...jakos nie mogê sie z nimi rozstaæ,bo ci±gle mi sie wydaje ze mi sie przydadz±...

ach baby o maja problemy...nie ?
Hi, hi. Cieszê siê, ¿e nie jestem osamotniona w "problemie" chomikowania.
AsikS jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-15, 09:55   #272
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomo¶ci: 856
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

kotkubalamotku wyprobuje twoj sposob, bede p³ukac w mineralce - kiedys juz tez o tym czytalam w jakies gazetce fryzjerskiej ze wlosy po kilkunastu takich sesjach sp³ukiwania g³owki mineralka maja odzyskac po³ysk, nawet probowalam przez jakis czas ale chyba za krotki , potem z lenistwa zrezygnowalam , choc wtedy chodzilo mi jedynie o nadanie tego super po³ysku , nie mialam wtedy problemu ze swedzeniem g³owki.
Melduje ze wczoraj umylam g³owe szamponem Hippem bez sls , potem nalozylam odzywke Fekkai z shea butter od polowy d³ugosci tak zeby odzywka nie dotykala skory i dzis moge powiedziec ze praktycznie nic nie czuje swedzenia - a to naprawde duzy sukces nie wiem czy to byla wina silnych profesjonalnych szamponow czy tego ze maska nakladana niedaleko skory mogla ja podrazniac ale dzis jest naprawde duzo lepiej, choc ten patent z mineralka tez w³acze do swojej pielegnacji
KENZO jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-03-29, 06:27   #273
ali¶
Zadomowienie
 
Avatar ali¶
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 878
Pilnie szampon bez barwników

Zg³aszam siê do Was drogie wiza¿anki z ogromna pro¶b±, bo przeszukuje w±tki
i nie mogê znale¼æ. Pilnie potrzebny jest mi szampon nie zawieraj±cy barwników?? Z zalecenia dermatologa, którego jednak zapomnia±³m zapytaæ który takowy jest.
__________________
7.04.2013 Brunio

ali¶ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-03-29, 08:55   #274
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: Pilnie szampon bez barwników

Na pzyk³ad Kerium La Roche Posay, czyty, prze¼roczysty :http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14322
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-03-29, 09:46   #275
dasVorbild
Raczkowanie
 
Avatar dasVorbild
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 166
Dot.: Pilnie szampon bez barwników

On zawiera sodium laureth sulfate to nie barwnik ale silny deteregent. Polecam ci szampony dla dzieci- prosty sk³ad i bardzo ³adny zapach:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16094

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17664
__________________
idea³ (p.³c. idealis ‘idealny’ z ³c. idea, z gr. idéa ‘natura rzeczy, idea’) 1. doskona³o¶æ, kto¶ lub co¶ sk³adaj±ce siê z samych doskona³ych cech i w³a¶ciwo¶ci. 2. najwy¿szy cel marzeñ i dzia³añ cz³owieka.

dasVorbild jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-03-29, 09:52   #276
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: Pilnie szampon bez barwników

Kerium jest bardzo ³±godnym szamponem - czasawi odnawia mi siê AZS na skórze g³owy i wtedy kupujê sobie wersjê do skóry suchej - szampon zawiera delikatny kwas LHA, mocznik i glicerynê. W dodatku lepiej pielêgnuje w³osy niz te salonowe wynazalki. To mój ukochany szampon.

Szampony dla dzieci Rossmana mnie nie zachwyci³y - robi± ko³tun z w³osów, a jak siê ma d³ugie i cienkie,a w dodatku podatne na pl±tanie, ³o matko...I jeszcze jedno..koszmarnie sedzi mnie po nim skóra g³owy, ale to koszmarnie. Non sto siê drapiê, co wygl±da nieco dziwnie....
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-03-29, 10:08   #277
ali¶
Zadomowienie
 
Avatar ali¶
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 878
Dot.: Pilnie szampon bez barwników

Dziêki za odpowied¼, kupiê chyba jaki¶ do dzieci, bo dermatolog przepisa³ mi tyle leków, ¿e chcia³abym choc trochê zaoszczêdziæ na szamponie, s³u¿±cym do mycia w dni pomiêdzy kuracj±, a musi byæ bez barwników.
Ten Kerium pewnie nie kosztuje 10 z³
__________________
7.04.2013 Brunio

ali¶ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2007-03-29, 11:04   #278
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: Pilnie szampon bez barwników

Cytat:
Napisane przez ali¶ Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za odpowied¼, kupiê chyba jaki¶ do dzieci, bo dermatolog przepisa³ mi tyle leków, ¿e chcia³abym choc trochê zaoszczêdziæ na szamponie, s³u¿±cym do mycia w dni pomiêdzy kuracj±, a musi byæ bez barwników.
Ten Kerium pewnie nie kosztuje 10 z³
40z³ t
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-03-29, 11:30   #279
michalina121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 219
Dot.: Pilnie szampon bez barwników

Hipp - szampon dla dzieci bez SLS i barwników - ok 8 z³ - np w sklepach Rossman
michalina121 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-03-29, 12:41   #280
ali¶
Zadomowienie
 
Avatar ali¶
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 878
Dot.: Pilnie szampon bez barwników

Wiem ¿e bez barwników jest te¿ szampon Head & Shoulders Sensitiv, ale nie mogê znale¼æ nigdzie jego sk³adu. Nie wiem czy ma SLS i czy nie jest "pe³nochemikalny"
__________________
7.04.2013 Brunio

ali¶ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-04-03, 10:01   #281
Gosia Straszewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 160
Dot.: Pilnie szampon bez barwników

Cytat:
Napisane przez L_V Poka¿ wiadomo¶æ
Kerium jest bardzo ³±godnym szamponem - czasawi odnawia mi siê AZS na skórze g³owy i wtedy kupujê sobie wersjê do skóry suchej - szampon zawiera delikatny kwas LHA, mocznik i glicerynê. W dodatku lepiej pielêgnuje w³osy niz te salonowe wynazalki. To mój ukochany szampon.

Szampony dla dzieci Rossmana mnie nie zachwyci³y - robi± ko³tun z w³osów, a jak siê ma d³ugie i cienkie,a w dodatku podatne na pl±tanie, ³o matko...I jeszcze jedno..koszmarnie sedzi mnie po nim skóra g³owy, ale to koszmarnie. Non sto siê drapiê, co wygl±da nieco dziwnie....
oooooo!
wlasnie!
ja obecnie mam koszmarny problem ze swedzaca luszczaca sie skora glowy, chodzi o to ze mam ja po prostu bardzo wrazliwa ale nie mam lupiezu
swego czasu gdy miewalam lupiez bardzo pomagal mi Kerium!
jednak przy obecnym problemie nie zdecydowalam sie go zakupic bo balam sie ze jako szampon przeciwlupiezowy moze zaszkodzic
ale z tego co widze jestem w bledzie
moze powinnam sie wiec pokusic o jego zakup?

ostatecznie wyladowalam najpierw z Klorana z mleczkiem owsianym ale po dluzszym czasie mi nie posluzyl:/ teraz uzywam Dercosa do czestego stosowania, mam nadzieje ze chociaz nie bedzie szkodzil
ale normalnie chyba zaniedlugo kupie Kerium jesli moze mi pomoc

aaaa co do SLS - ze swieca szukac szamponu ktory go nie zawiera
Gosia Straszewska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-03, 10:09   #282
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: Pilnie szampon bez barwników

Cytat:
Napisane przez Gosia Straszewska Poka¿ wiadomo¶æ
oooooo!
wlasnie!
ja obecnie mam koszmarny problem ze swedzaca luszczaca sie skora glowy, chodzi o to ze mam ja po prostu bardzo wrazliwa ale nie mam lupiezu
swego czasu gdy miewalam lupiez bardzo pomagal mi Kerium!
jednak przy obecnym problemie nie zdecydowalam sie go zakupic bo balam sie ze jako szampon przeciwlupiezowy moze zaszkodzic
ale z tego co widze jestem w bledzie
moze powinnam sie wiec pokusic o jego zakup?

ostatecznie wyladowalam najpierw z Klorana z mleczkiem owsianym ale po dluzszym czasie mi nie posluzyl:/ teraz uzywam Dercosa do czestego stosowania, mam nadzieje ze chociaz nie bedzie szkodzil
ale normalnie chyba zaniedlugo kupie Kerium jesli moze mi pomoc

aaaa co do SLS - ze swieca szukac szamponu ktory go nie zawiera
Wg mnie mo¿esz spokojnie wróciæ do Kerium, ale do suchego ³upie¿u. ja tez nie ma ³upie¿u jako takiego, ale czasami mam tak wysuszon± skóre na g³owie, ¿e swêdzenia mnie dobija. Kerium mi zawsze pomaga³o. Klorane te¿ przerabia³am, podobnie Durcay. Kerium rulez

To prawda, ma SLSa w sk³adzie, ale jak dla mnie - nadrabia gliceryn± i mocznikiem.
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-04-03, 13:09   #283
Gosia Straszewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 160
Dot.: Pilnie szampon bez barwników

o wlasnie, i jak Ducray? tez rozczarowanie?
bo ja sie zawiodlam na klorane pod tym wzgledem
jeszcze zastanawiam sie nad pregaine i nad physiogelem

poszlam ostatnio do apteki chcialam wyprobowac derco kojacy ale uslyszalam ze juz go wycofuja i mi zaproponowano dercos do codziennego mycia oczyszczajacy, uzylam poki co dwa razy, nie pomogl ale i nie pogorszyl sprawy ale wlosy wygladaja ok i przyjemny w stosowaniu niemniej jednak wiadomo ze potrzebuje czegos co mi naprawde pomoze
musze myc wlosy codziennie:/ uzywam od jakiegos czasu serum na noc kerastase (heh dalam sie 'wrobic' w salonie) - przynosi duza ulge ale pozniej znow problem wraca

ja pamietam jakie cuda robil mi z wlosami kerium a raczej ze skora glowy!
nie mijal tydzien a wszystko sie uspokajalo
zreszta to mogl byc tez czasami nie lupiez ale wlasnie to paskudztwo co teraz mam, bo skora i tak sie luszczy i mozna sie 'nabrac' ze to lupiez

tylko szkoda mi tej wielgachnej butli dercosa
ale moze moglabym polaczyc i jeden dzien myc kerium a nastepny dercosem
Gosia Straszewska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-04-23, 22:33   #284
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomo¶ci: 2 385
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

fajny watek
nineczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-04-23, 23:04   #285
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 1 114
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez kotbalamot Poka¿ wiadomo¶æ
Po powrocie do Wroc³awia problem z notorycznym swi±dem , notorycznym rozdwajaniem i wysuszaniem koñcówek w³osów powróci³.

Dlatego moja rada - je¿eli kto¶ ma problem ze swi±dem lub ³upie¿em i mimo stosowania odpowiednich kosmetyków problem nie mija, dobrze by³oby spróbowaæ myæ g³owê w przefiltrowanej wodzie ( w porz±dnym filtrze) albo wzorem gwiazd Hollywood op³ukac w³osy w mineralce.
ooo taaak, ja przez wroc³awsk± wodê mia³am bardzo powa¿ne problemy - uczulenia na skórze i wypadaj±ce w³osy; na such± skórê nie pomaga³y najlepsze balsamy, a w³osy by³y w kiepskiej kondycji i nie uk³ada³y siê mimo przeró¿nych od¿ywek; jednak dermatolog odradzi³a mi mycie g³owy mineralk±, mówi³a ¿e jest za twarda; a ja posz³am za jej rad± i nie próbowa³am, g³ownie dlatego, ¿e koszty mnie przerazi³y, a nie dlatego ¿e podzielam jej zdanie
__________________

lafigue jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-02, 11:18   #286
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Dziewczyny mm pytnie. Od co najmniej roku prostujê w³osy prostownic±. Bez tego mam siano na g³owie i w³osy wygl±daj±ce na totalnie przesuszone (wcale takie nie s± to tylo efekt wizualny). Prostownica jest wiêc dla mnie jedyn± szans± na ³adne,zadbane w³osy. Stosowa³am wiele preparatów ochronnych do prostowania ale odk±d zacze³am sprawdzaæ sk³ady to te preparaty przesta³y mi siê podobaæ. Bo albo jakie¶ niefajne silikony maj± (takie co to siê osadzaj± na w³osach i b trudno siê ich pozbyæ, a ja ostatnio stosujê ³agodn± pielêgnacje :babydream bez sls, od¿ywki bez z³ych silikonów itd) albo np maj± alkohol na 1 miejscu i wysuszaj± niemi³osiernie (daj± efekt sztywnych, s³omiastych w³osów ). Mo¿e która¶ z was mo¿e poleciæ preparat który daje dobr± ochronê przed prostownic± a jednocze¶nie ma przyjazny w³osom sk³ad (wiem ¿e ju¿ samo prostowanie nie jest im przyjazne ale jak mus to mus) .
arba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-02, 11:32   #287
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

mi siê osobi¶cie wydaje, ¿e jesli cos ma chronic w³osy przed gor±cem, to musi to byc cos oblepiajacego w³osy, jak np.silikon czy jakies tam inne chemikalia, bo czarów nie ma, nie wiem czy sa w ogóle jakies tego typu preparaty z czys naturalnym w sk³adzie.

ALE
Mi sie wydaje ¿e tu musi zadzia³ac chemia i faktycznie te w³osy ochroniæ,a jednocze¶nie ich nie przei±¿yæ.
Mogê ci polecic cos co w moim przypadku dzia³a-ró¿owy hot liss L'oreala.
Moje w³osy s± po nim g³adkie i ¶liskie,ale nie lepkie.No i nie sa szorstkie. £adnie pachnie i jest niedrogi.

A w ogóle mam wra¿enie ¿e moim w³osom ¼le robi delikatna pielêgnacja-po szmponie bez sls mam szorstkie, niedomyte wlosy...po ca³kiem bezsilikoniastej od¿wce pusz±ce siê ko³tuniaste siano...
Tylko szampon musze miec bez silikonów (zio³owy najlepiej), bo mi sie inaczej w³osy nie domywaj±. Zreszta nie dziwie im sie-cale prawie zycie by³y myte chemi±, to ciêzko im teraz ³agodn± natur± dogodziæ
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-02, 13:24   #288
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka¿ wiadomo¶æ
mi siê osobi¶cie wydaje, ¿e jesli cos ma chronic w³osy przed gor±cem, to musi to byc cos oblepiajacego w³osy, jak np.silikon czy jakies tam inne chemikalia, bo czarów nie ma, nie wiem czy sa w ogóle jakies tego typu preparaty z czys naturalnym w sk³adzie.

ALE
Mi sie wydaje ¿e tu musi zadzia³ac chemia i faktycznie te w³osy ochroniæ,a jednocze¶nie ich nie przei±¿yæ.
Mogê ci polecic cos co w moim przypadku dzia³a-ró¿owy hot liss L'oreala.
Moje w³osy s± po nim g³adkie i ¶liskie,ale nie lepkie.No i nie sa szorstkie. £adnie pachnie i jest niedrogi.

A w ogóle mam wra¿enie ¿e moim w³osom ¼le robi delikatna pielêgnacja-po szmponie bez sls mam szorstkie, niedomyte wlosy...po ca³kiem bezsilikoniastej od¿wce pusz±ce siê ko³tuniaste siano...
Tylko szampon musze miec bez silikonów (zio³owy najlepiej), bo mi sie inaczej w³osy nie domywaj±. Zreszta nie dziwie im sie-cale prawie zycie by³y myte chemi±, to ciêzko im teraz ³agodn± natur± dogodziæ
Zgadzam siê, ¿eby co¶ chroni³o przed tak± ingerencj± w strukturê w³osa jak gor±ca prostownica musi pewnie oblepiæ albo w jaki¶ inny nie do koñca przyjazny w³osom sposób dzia³aæ. Chodzi mi tylko o wybranie tzw mniejszego z³a.
Ró¿owy hot liss mia³am kiedy¶ i mo¿e do niego powrócê .
Ostatnio zakupi³am na allegro p³yn 2 fazowy Welli Flat Iron Spray, który jak siê okaza³o ma alkohol na 1 miejscu i pomimo w miarê pozytywnych recenzjach na KWC dla moich w³osów okaza³ siê kilerem.

Edytowane przez arba
Czas edycji: 2007-05-02 o 19:36 Powód: uzupe³nienie nazwy
arba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-02, 15:02   #289
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

zgadzam ¿e sie ¿e alkohol to kiler chyba dla wszystkich w³osów.

Podobnie nie rozumiem dlaczego niektórzy producenci dodaja alkohol do kosmetyków na naczynka.... rêce opadaj±....

Nie znam sk³adu,ale s³ysza³am pochlebne opinie o sprajach babyliss do prostowania. Jak bede mia³a wiecej czasu to poszperam dok³adnie
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-10, 21:24   #290
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomo¶ci: 184
sk³adniki powodujace za¿ó³cenie w³osów blond

Witam

Zak³adam ten w±tek poniewa¿ nie znalaz³am na fryzjierskim forum iinformacji odnosnie tego co konkretnie powduje zarzu³cenie blond w³osów.
Blondynki wiedza ze to nieustajaca walka,konieczniosc stosowania p³ukanek akurat w moim przypadku przy ka¿dym myciu Proponuje równiez za³o¿enie listy kosmetyków które w takich przypadkach lepiej unikac.
1.Silk -faruka niestety pododuje za¿ó³cenie juz po 1 aplikacji.
2.Lakier Timotei,nomen omen dla blondynek
3.Silk Pantene Pro V chyba niedostêpny w POlsce (wieka szkoda bo jest jeszce lepszy od FARUKA )

Jakie s± wasze opinie i czy nasze specjalistki od chemi cos podpowiedza?;-)
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-10, 23:23   #291
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 11 972
GG do Hexxana Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do Hexxana
Dot.: sk³adniki powodujace za¿ó³cenie w³osów blond

Przyznam sie,ze od jakiegos czasu farbuje wlosy na blond poniewaz po dekoloryzacji juz nie mam szans na odzyskanie swojego naturalnego koloru i...nie mam problemu z kolorem wlosow,nie zolkna mi a jedwab Farouka stosuje nalogowo

Zamiast plukanek polecam Regenal Welli chociaz osobiscie wole jego Rossmannowski odpowiednik,ktory w niczym nie ustepuje Welli
__________________
Hexxana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-11, 09:33   #292
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomo¶ci: 105
Dot.: sk³adniki powodujace za¿ó³cenie w³osów blond

Witam.
Moje rozja¶niane w³osy ¿ó³k³y zawsze od rumianku. Za ¿adne skarby nie mogê myæ w³osów szamponami przeznaczonymi dla blondynek, bo zawieraj± ten nieszczêsny rumianek. Po myciu w³osów szamponem z serii Babydream mia³am w³osy prawie rude. Nie wiem czemu a¿ tak bardzo na mnie dzia³a to zió³ko. ¯eby pozbyæ siê tego ¿ó³tego odcienia u¿ywa³am szaponu Regenal i raz na jaki¶ czas smarowa³am w³osy sokiem z cytryny przed myciem. O w³a¶nie dobrze,¿e sobie o tym przypomnia³am, bo mam teraz ciemno-br±zowe w³osy i chce je rozja¶niæ, wiêc spróbuje potraktowaæ je cytryn±.
czwórka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-11, 14:04   #293
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 484
Dot.: sk³adniki powodujace za¿ó³cenie w³osów blond

A mnie ¿ó³kn± od "majonezu": ¿ó³tko (czyli g³ówny winowajca), sok z cytryny i nafta kosmetyczna. Szkoda, bo tak lubi³am to mazid³o, w³osy by³y puszyste, b³yszcz±ce i szybko ros³y. Fryzjerka poleci³a mi zamiast tego wax do w³osów jasnych. On tez ma bardzo dobre opinie.
rmiecia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-12, 07:35   #294
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: sk³adniki powodujace za¿ó³cenie w³osów blond

Niestety, wszechobecne kosmetyki dla blondasów zawieraj± rumianek,a ten nadaje w³osom "s³oneczne", czyli ciep³o-¿ó³te refleksy. Wiêc je¶li kto¶ ma ch³odny odcieñ blondu [jak ja np.], to trzymamy siê z dala od rumianku. Mo¿na za to stosowac kosmetyki z wyci±gami z cytrusów.

Za¿ó³cenie w³osów powoduj± te¿ osady z wody - a to ju¿ zakrawa na walkê z wiatrakami.
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-14, 23:36   #295
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomo¶ci: 184
Dot.: sk³adniki powodujace za¿ó³cenie w³osów blond

L_V dziekuje za odpowiedz ..ehh no tak ten okropny rumianek rzeczywiscie strasznie ¿ó³ci....a czy mozlwie jest aby powodowaly to np takie odzywki wmiare neutralen jak np.fruktis -g³adkie w³osy czy jakos? czt raczej nalezy winic ewnetualny osad w H2O ;-)
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-15, 10:52   #296
¿urawinka
Zakorzenienie
 
Avatar ¿urawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina u¶miechu i dobrego humoru :-D
Wiadomo¶ci: 9 033
Dot.: sk³adniki powodujace za¿ó³cenie w³osów blond

swego czasu farbowa³am w³osy na s³oneczny blond,który ¿ó³ci³ siê po jakim¶ czasie( chyba maj± tak wszystkie blondy z wyj±tkiem tych "siwych" ) i mi szampony z rumiankiem - ale nie wszystkie rozja¶nia³y ten ¿ó³ty kolor znów do s³onecznego odcienia.Rewelacyjny i bardzo tani by³ ma³y szamponik z Barw polskich czy jak tam sie nazywa³, w³a¶nie z dodatkiem rumianku.
¿urawinka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-15, 21:06   #297
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: sk³adniki powodujace za¿ó³cenie w³osów blond

Neli, a mo¿e ty jako¶ denaturujesz to w³osy? Gor±ca suszarka, prostownica, rozja¶nianie chemiczne? Nie wiem- bo bo biosilku nikt nie zg³asza³ takich problemów?

Mi z¿ó³k³y w³osy miesi±c po pasemkach. Po prostu tak mam, ¿e moj naturalny odcieñ idzie w ¿ó³ty a nie w bia³y. A zaznaczam, ¿e nic dziwnego z g³ow± nie robiê- reszta w³osów jest 1 100%zdrowa.

Szampony dla blondynek, rumianek, inne p³ukanki zio³owe, nacieracze z alkoholem o skóry g³owy, niskie jako¶ciowo farby rozja¶niaj±ce!!! ¿ó³c± na jajko- to jest nawet b³±d fryzjerski.

Zajrzyj na w±tek o szamponach dla uzyskania popielatych refleksów. Jak nie masz jajka, to powinno CI przyt³umiæ t± ¿ó³æ. Ale jak masz jajo, to mo¿esz wyj¶æ zielona.
__________________
martagg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-22, 10:18   #298
meyham
Raczkowanie
 
Avatar meyham
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 76
Sk³ad szamponów - który lepszy?

Witam was

Mam takie pytanie, posiadam w³osy przed³u¿one metod± keratynow± i potrzebujê szamponów, od¿ywek, masek etc BEZ alkoholu i BEZ protein, ale jednocze¶nie bardzo intensywnie nawil¿aj±ce w³osy. Czy jest kto¶ kto by³by w stanie mi pomóc?

Wiem, ¿e s± w±tki o przed³u¿anych w³osach, ale niestety dziewczyny nie s± w stanie nic powiedzieæ i nic doradziæ.

Wiêc proszê o poradê
meyham jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-22, 14:30   #299
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 11 972
GG do Hexxana Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do Hexxana
Dot.: Sk³ad szamponów - który lepszy?

Przyznaje sie,ze o zabiegach przedluzania wlosow i pozniejszej pielegnacji nie wiem nic ale z drugiej strony czy fryzjer/ka nie polecali czy specjanych srodkow do pielegnacji wlasnie takich wlosow?
__________________
Hexxana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-23, 17:15   #300
meyham
Raczkowanie
 
Avatar meyham
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: Sk³ad szamponów - który lepszy?

Poda³a - kosmetyki o pH 5.5 a to mówi mi bardzo ma³o Poza tym ka¿da kosmetyczka mówi co innego - jedna ¿e nie u¿ywaæ kosmetyków z ceramidami/proteinami, inna ¿e nie u¿ywaæ z alkoholem. Wiêc ju¿ nie wiem..

Czy s± jakie¶ kosmetyki bez alkoholu o pH 5,5?
meyham jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.