Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-31, 16:42   #4261
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hare, tez mnie to ciekawi...czasem robią mi się takie plamki właśnie po żelu i kremie i też schodza za parenaście minut
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 17:22   #4262
Hare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Charlotte95 a jakiego żelu i kremu używasz? A myjesz "kranówą" czy czy może wodą przegotowaną?
Szukam winowajcy i sama już nie wiem...
Hare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 18:03   #4263
Silbia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Czesc dziewczyny, mogłybyście doradzić mi jakieś dobre i nie drogie mleczko/tonik do wieczornego zmywania twarzy (zwłaszcza tej drugiej, czyt. makijażu)
Po wielu nieudanych próbach z kosmetykami głównie z reklam zaczełam korzystać z MYDŁA
Mam cerę mieszaną, a te wszystkie specyfiki typu loreal, garnier itp bardzo mnie wysuszały, no i skutki... masa krostek
Silbia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 19:03   #4264
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Silbia Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, mogłybyście doradzić mi jakieś dobre i nie drogie mleczko/tonik do wieczornego zmywania twarzy (zwłaszcza tej drugiej, czyt. makijażu)
Po wielu nieudanych próbach z kosmetykami głównie z reklam zaczełam korzystać z MYDŁA
Mam cerę mieszaną, a te wszystkie specyfiki typu loreal, garnier itp bardzo mnie wysuszały, no i skutki... masa krostek
Ja polecam Ci żel Physiogel (ok 35 zl w aptece) jest świetny, albo płyn do demakijażu z Oeparolu. Wiem, że dziewczyny na wizażu polecają micele, sama jeszcze nie uzywałam, ale jak mi sie skończy moje opakowanie to mam zamiar się przerzucić ;d
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:57   #4265
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny proszę powiedzcie, czy w Superpharm, albo w Rossmannie dostanę zachwalany filtr 50+ na wrażliwe miejsca z Pollena-Eva
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 22:08   #4266
Silbia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wichrowe_wzgorza Pokaż wiadomość
Ja polecam Ci żel Physiogel (ok 35 zl w aptece) jest świetny, albo płyn do demakijażu z Oeparolu. Wiem, że dziewczyny na wizażu polecają micele, sama jeszcze nie uzywałam, ale jak mi sie skończy moje opakowanie to mam zamiar się przerzucić ;d
Dzięki bardzo za odpowiedź Przejrzałam recenzje tych kosmetyków i nie wiem Bardzo interesujący jest micele, więc chyba go wypróbuję
Silbia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 07:12   #4267
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Silbia Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo za odpowiedź Przejrzałam recenzje tych kosmetyków i nie wiem Bardzo interesujący jest micele, więc chyba go wypróbuję
Bardzo interesujące micele
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 13:24   #4268
Silbia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Też może być
Silbia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 14:15   #4269
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A jak radzicie sobie z zaskórnikami??
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 15:04   #4270
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja mam pytanie odnośnie żelu Babydream. Czy aby na pewno nadaje się do cery tłustej-trądzikowej. Czy dobrze zmywa sebum (czy się pieni).
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 15:42   #4271
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gosh85 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie odnośnie żelu Babydream. Czy aby na pewno nadaje się do cery tłustej-trądzikowej. Czy dobrze zmywa sebum (czy się pieni).
jak dla mnie ok tylko z czasem zapach zaczal draznic moj nos
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 16:38   #4272
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gosh85 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie odnośnie żelu Babydream. Czy aby na pewno nadaje się do cery tłustej-trądzikowej. Czy dobrze zmywa sebum (czy się pieni).

Mam cerę trądzikową i jeśli nie wysuszam jej żadnymi lekami, to się przetłuszcza i świeci, dla mnie Babydream jest bardzo dobry. Ostatnio próbowałam Białego Jelenia i choć dosyc fajny to jednak na dłuższą metę wysuszał. Babydreama mam już czwarte opakowanie i wciąz sobie chwalę. Jest mega wydajny, dobrze się pieni i zmywa sebum , a nawet nawet makijaż, z zapachem radzę sobie tak, że przelewam go do mniejszej butelki i mieszam z jakimś olejkiem eterycznym, za każdym razem innym. Dzięki temu mi się nie nudzi
__________________





"Każdy ma takiego diabła jakiego się boi."
Rewers
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 10:27   #4273
Hare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hare Pokaż wiadomość
Uff... przeczytałam wszystko
przeczytałam i ułożyłam plan pielęgnacji, wszystko zakupiłam i zaczęłam stosować. Po 3 tygodniach byłam bardzo zadowolona z efektów, cera odżyła, nabrała jednolitego koloru, zaczerwienienia znikały, zero niespodzianek, nawet mniej się przetłuszczała... Ale ok. tydzień temu coś zaczęło się dziać z moimi policzkami, najpierw przesuszone, a teraz pojawiają się na nich takie suche, szorstkie, czerwone plamki-placki, które po pół lub godzinie od umycia i nałożenia kremu znikają (pojawiają się własnie po umyciu twarzy).
Zaczęłam czytać wątek o cerach wrażliwych naczynkowych, bo sama nie wiem czy to podrażnienie czy może początek trądziku różowatego...
Cera mieszana w stronę normalnej, z tendencją do przetłuszczania ale i odwodnienia, płytko unaczyniona, wrażliwa. Świecąca strefa T z rozszerzonymi porami.
Pielęgnacja:
- żel do mycia Calma HLC
- tonik łagodzący Garnier skóra wrażliwa
- krem Ziaja Med redukujący trądzik i Bambino ochronny - zamiennie, czasami na noc Iwostin Purritin
Rzadko sie maluję, a jak już to zrobię to do demakijażu micel Avene, ale zauważyłam, że po nim robi mi się burak na twarzy, więc zaraz po nim myję twarz żelem.
Dziewczyny, czy coś tu może podrażniać? Przez 3 tygodnie piękna cera, a teraz te plamki na policzkach...
Wygląda to tak jak na zdjęciu, tylko jak pisałam po godzinie od mycia już tego prawie wcale nie widać.
Dziewczyny, czy któraś z Was też czasami miewa takie plamki np. myciu? Jeśli tak to jak sobie z tym radzicie?
Hare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 11:09   #4274
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hare Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was też czasami miewa takie plamki np. myciu? Jeśli tak to jak sobie z tym radzicie?

raczej nic nie powinno Cię z tych kosmetyków podrażniać, no chyba że ta Ziaja med, bo jej nie znam, ale nie mam zaufania do kremów na trądzik... Zrób eksperyment: kup mydło Bambino i odrzuć wszystko inne oprócz kremu Bambino...Zobacz, czy plamki przestaną się pojawiać. Jak tak, to wina kosmetyków...
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 12:55   #4275
Hare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
raczej nic nie powinno Cię z tych kosmetyków podrażniać, no chyba że ta Ziaja med, bo jej nie znam, ale nie mam zaufania do kremów na trądzik... Zrób eksperyment: kup mydło Bambino i odrzuć wszystko inne oprócz kremu Bambino...Zobacz, czy plamki przestaną się pojawiać. Jak tak, to wina kosmetyków...
Tylko czy myjąc mydłem i nie używając toniki nie przesuszę skóry za bardzo.... no i sam krem bambino na dłuższą metę może mnie zapchać
Hare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 13:04   #4276
convallaria
Raczkowanie
 
Avatar convallaria
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 224
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Postawiłabym na jakiś odzywczy krem na noc.
Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że za często robisz te maseczki, mimo że nawilżające to jednak chyba nie służą najlepiej skoro dalej masz ten problem.. No i maseczka ściągająca z glinką Synergen jest bardzo agresywna, używałabym jej raz w tygodniu.

Możesz zacząć używać jakiegoś treściwego kremu na noc, ale tu pojawia się znowu problem zapychania, strasznie trudno jest dobrać taki odżywczy krem, przynajmniej w moim wypadku.
Dlatego też przerzuciłam się na oleje - obecnie używam oleju ze słodkich migdałów i u mnie spisuje się rewelacyjnie, nie zapycha, skóra jest gładka, nawilżona i odżywiona.
Niektórzy polecają też kremy z niskim stężeniem mocznika.

Zwiększyć nawilżenie skóry możesz też przez zmianę diety na bogatą w zdrowe tłuszcze (orzechy, oliwa z oliwek, ryby, itd.).

Dziękuję za odpowiedzi

Powiem Wam, że w sobotę zrobiłam sobie pierwszy raz maseczkę evy natury do cery wrażliwej z jojobą (podwójna saszetka - z peelinegiem). Nigdy nie miałam takiego podrażnienia/uczulenia/zapchania. Byłam załamana - czerwone plamki, małe krostki z wodą na całym policzku i kawałku szyi. Na szczęścia już dziśjest dobrze - na noc smarowałam się calendulacreme i w połowie dnia jeszcze raz.

W każdym razie również myślałam o odżywczym kremie na noc. Boję się jednak o zapchanie, podrażnienie. Czy polecacie jakies konkretne kremy, firmy? Drogeryjne czy apteczne?
Muszę poczytać dokładnie wątki na tym forum..
A z olei czy może byćkokosowy? Akurat taki mam w domu do włosów
__________________

convallaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 13:16   #4277
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hare Pokaż wiadomość
Tylko czy myjąc mydłem i nie używając toniki nie przesuszę skóry za bardzo.... no i sam krem bambino na dłuższą metę może mnie zapchać
Nie, bo krem Bambino jest tłuściochem i raczej nie da przesuszyć Ci skóry, takie jest moje zdanie, chociaż wiem, że każdy ma inną cerę...Sama mam b.duże problemy z twarzą i taka pielęgnacja jest dla mnie najlepsza.
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 14:46   #4278
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hare Pokaż wiadomość
Charlotte95 a jakiego żelu i kremu używasz? A myjesz "kranówą" czy czy może wodą przegotowaną?
Szukam winowajcy i sama już nie wiem...
Używam uniwersalnego bd. W kolejce w szafce czeka na mnie olejek z BU (tak sie tylko chciałam pochwalić ) Na noc kładłam Humektan (spore plamki), obecnie cethapil md (plamek coraz mniej)
Cytat:
Napisane przez wichrowe_wzgorza Pokaż wiadomość
Ja polecam Ci żel Physiogel (ok 35 zl w aptece) jest świetny, albo płyn do demakijażu z Oeparolu. Wiem, że dziewczyny na wizażu polecają micele, sama jeszcze nie uzywałam, ale jak mi sie skończy moje opakowanie to mam zamiar się przerzucić ;d
Jest taki? Bo ja widziałam tylko mleczko..
Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę powiedzcie, czy w Superpharm, albo w Rossmannie dostanę zachwalany filtr 50+ na wrażliwe miejsca z Pollena-Eva
Raczej nie (chociaż...) Ja kupiła w Carrefourze, a gdy pisałam do producenta, to mówił, że jest dostępny w Auchanie również. Zawsze możesz zamówić na ich stronie.
Cytat:
Napisane przez convallaria Pokaż wiadomość
W każdym razie również myślałam o odżywczym kremie na noc. Boję się jednak o zapchanie, podrażnienie. Czy polecacie jakies konkretne kremy, firmy? Drogeryjne czy apteczne?
Muszę poczytać dokładnie wątki na tym forum..
A z olei czy może byćkokosowy? Akurat taki mam w domu do włosów
Ja mogę polecić cethapil, jest mocno nawilżający i raczej mnie nie zapycha. Kokosowego bym chyba się bała spróbować...Może kup sobie Dermagol A+E?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 12:08   #4279
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Od jakiegos czasu nachodzilo mnie na sprobowanie Effeclaru K Ale jakos cena mnie odstraszała, az w koncu wygralam zestaw: Effeclar Duo, zel do mycia, krem z filtrem
Zdecydowałam sie sprobować I po 2 tygodniach moja cera zaczeła oddychać, ropne krosty znikneły powolutki redukuja sie zaskórniki
Jestem juz prawie 2 tygodnie ii zdecyduje sie na kupno znowu tych kosmetykow Nie miałam, az tak wielkiego problemu z tradzikiem, ale doszlam do wniosku ze warto jest sie go sprobowac pozbyc zanim by mi sie rozwinął na twarzy A to moja face po umyciu na razie twarz mi sie lekko swieci, ale da rade to przezyc

Edytowane przez fiolusiek
Czas edycji: 2010-06-04 o 12:10
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-04, 13:39   #4280
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny jak sądzicie nie stanie mi się krzywda jak będę buźkę myła 3 razy dziennie ? rano, do demakijazu i wieczorem. Rano próbowałam micela ale tak sam nie służy mojej buźce - wyskakują syfki, a znowu kiedy zmywam makijaż tylko micelem mam wrażenie, żę nie zmywam go dokłądnie, w dodatku strasznie dużo wacików ide i tre, tre tre
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 13:46   #4281
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak sądzicie nie stanie mi się krzywda jak będę buźkę myła 3 razy dziennie ? rano, do demakijazu i wieczorem. Rano próbowałam micela ale tak sam nie służy mojej buźce - wyskakują syfki, a znowu kiedy zmywam makijaż tylko micelem mam wrażenie, żę nie zmywam go dokłądnie, w dodatku strasznie dużo wacików ide i tre, tre tre
jesli twarz ci sie mocno tlusci to nic nie powinno sie stac, ale w taki sposob mozesz ja szybko wysuszyc
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 14:40   #4282
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
jesli twarz ci sie mocno tlusci to nic nie powinno sie stac, ale w taki sposob mozesz ja szybko wysuszyc

a krem po myciu zapobiegnie temu ? np. żel aloesowy z palomy
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 14:54   #4283
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

fiolusiek, masz śliczną cerę! Jak dla mnie taka buźka to spełnienie marzeń.

black-bubu
, ja bym była ostrożna z tak częstym myciem twarzy. Jeszcze zależy, jakim żelem, jeśli już to bardzo delikatnym i coś porządnie nawilżającego po demakijażu i wieczorem.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 15:45   #4284
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Załamię się chyba Zainwestowałam trochę w mazidła, kupiłam kilka olejków i zaczęłam próbować. Przez tydzień używałam oleju z pestek czerwonej maliny i efekty były niesamowite Wykurzył mi wszystkie wulkany na policzkach, większość zaskórników na czole i w ogóle był cud miód i malina.
Postanowiłam, że będę próbować nowy olej co tydzień - no i następny w kolejności był olej z czarnuszki. Po pierwszym użyciu widziałam 2 krosty, ale stwierdziłam, że to nic złego, po oleju z malin też tak miałam, więc dałam mu kolejną szansę. Do wczoraj - gdy na policzkach znow zaczęły pojawiać się wulkany A było tak pięknie
Olejek ze śliwki w jedną noc zmniejszył większość z nich, więc nie jest tak źle, ale moja cera już tak fajnie wyglądała
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 16:04   #4285
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Fiolusiek, piękna cera. Naprawdę super.

Apropo środków do mycia buzi - dziś kupiłam piankę z Pharmaceris. Moja przyjaciółka mi poleciła - mówiła, że jej pomaga. Sama też to zauważyłam na jej buzi. I kupiłam sok z aloesu. Mam nadzieję, że pomoże.
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 18:59   #4286
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny mam już dość.

Mam wrażenie, że kiedyś paląc, imprezując i czasem nie zmywając makijażu na noc miałam lepszą cerę niż teraz! Unikam dymu papierosowego, nie piję alkoholu, nie jem śmieciowego żarcia, piję wodę mineralną a jest coraz gorzej!

Cera jest tłustawa ale w dotyku też jakaś taka, miękka, wiotka, pory na nosie ok ale pod oczami się poszerzyły - wygląda to strasznie, czoło bez żadnych niespodzianek za to broda, chociaż nigdy nie miałam z nią większych kłopotów od kilku miesięcy wiecznie z kilkoma krostami.

Używam toniku z koniczyny, łagodnych żeli do mycia twarzy, Humaktenu, niby nie ma mnie co zapychać a jednak coś jest nie tak!

W dodatku na policzkach, które wcale nie są przesuszone jakieś podrażnienie, naczynka....

Już nie wiem co robić. Jestem załamana, sfrustrowana, mam ochotę przestać pielęgnować tylko walić tonę tapety. I tak nie ma efektów!
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 14:03   #4287
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam już dość.

Mam wrażenie, że kiedyś paląc, imprezując i czasem nie zmywając makijażu na noc miałam lepszą cerę niż teraz! Unikam dymu papierosowego, nie piję alkoholu, nie jem śmieciowego żarcia, piję wodę mineralną a jest coraz gorzej!

Też mam takie spostrzeżenia... Odkąd odżywiam się zdrowo, nie jem śmieciowego żarcia, dbam o demakijaż, łagodne kremy bez zapychaczy, wysypiam się, piję dużo wody mam dużo większe problemy z czołem. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, gdy czasami nie zmywałam tapety na noc, jadłam gorsze jedzenie - miałam dużo ładniejszą cerę niż teraz!
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 14:24   #4288
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

bo nie zawsze dieta ma wpływ na stan naszej cery, u każdego to kwestia indywidualna, dlatego nie warto takim opiniom ślepo wierzyć na mnie nic źle nie działa, no może tylko papierosy
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 21:53   #4289
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam już dość.

Mam wrażenie, że kiedyś paląc, imprezując i czasem nie zmywając makijażu na noc miałam lepszą cerę niż teraz! Unikam dymu papierosowego, nie piję alkoholu, nie jem śmieciowego żarcia, piję wodę mineralną a jest coraz gorzej!

Cera jest tłustawa ale w dotyku też jakaś taka, miękka, wiotka, pory na nosie ok ale pod oczami się poszerzyły - wygląda to strasznie, czoło bez żadnych niespodzianek za to broda, chociaż nigdy nie miałam z nią większych kłopotów od kilku miesięcy wiecznie z kilkoma krostami.

Używam toniku z koniczyny, łagodnych żeli do mycia twarzy, Humaktenu, niby nie ma mnie co zapychać a jednak coś jest nie tak!

W dodatku na policzkach, które wcale nie są przesuszone jakieś podrażnienie, naczynka....

Już nie wiem co robić. Jestem załamana, sfrustrowana, mam ochotę przestać pielęgnować tylko walić tonę tapety. I tak nie ma efektów!
Cytat:
Napisane przez VampIrzyca Pokaż wiadomość
Też mam takie spostrzeżenia... Odkąd odżywiam się zdrowo, nie jem śmieciowego żarcia, dbam o demakijaż, łagodne kremy bez zapychaczy, wysypiam się, piję dużo wody mam dużo większe problemy z czołem. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, gdy czasami nie zmywałam tapety na noc, jadłam gorsze jedzenie - miałam dużo ładniejszą cerę niż teraz!
Muszę się zgodzić. Chociaż co do diety to drastycznie jej nie zmieniałam, to miałam taki okres w życiu, że nawaliłam na twarz pudru, wieczorem na to Sudocrem i szłam spać, rano tylko żel i znowu puder i miałam dużo ładniejszą cerę. Może po prostu za dużo chemii nakładamy na twarz? Może najlepiej byłoby w ogóle zostawić ją w spokoju?
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 22:01   #4290
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez VampIrzyca Pokaż wiadomość
Też mam takie spostrzeżenia... Odkąd odżywiam się zdrowo, nie jem śmieciowego żarcia, dbam o demakijaż, łagodne kremy bez zapychaczy, wysypiam się, piję dużo wody mam dużo większe problemy z czołem. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, gdy czasami nie zmywałam tapety na noc, jadłam gorsze jedzenie - miałam dużo ładniejszą cerę niż teraz!
nie chce bagatelizowac problemu, ale moze wtedy za duzo pilyscie i nie widzialyscie tych problemow na twarzy? serio mowie, wlasnie wrocilam z urlopu i bylam taka zachwycona swoja cera - slonce chyba mnie slepilo czy co, bo jak spojrzalam w lustro w domu, to sie okazalo, ze na szyji mam pelno malych krostek, a skora na twarzy potrzebowalaby porzadnego makijazu, zeby wygladac reprezentacyjnie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.