Anglia-Londyn i Bristol :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-25, 10:54   #1
la_porte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 273

Anglia-Londyn i Bristol :)


Cześć dziewczyny!
Za tydzień lecę na wyspy wysiadam na lotnisku Luton [albo Loton xD]. Jak stamtąd dostać się na dworzec PKP albo PKS? taxi czy są busy?

a potem bedę 2 miesiace w Bristolu. jest któraś z Was tam? mam gdzie mieszkać, ale jeszcze nia mam załatwionej pracy. Wydrukowałam 30 CV, będę je roznosić po pubach, sklepach... Znacie jakieś agencje pracy? Albo stronki internetowe z ogłoszeniami?

Pozdrawiam
__________________

wsiąść do pociągu, byle jakiego....

chcę gdzieś wyjechać! gdziekolwiek, w nieznane!!!
la_porte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 11:19   #2
martynoszka
Zadomowienie
 
Avatar martynoszka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Namysłów | Londyn
Wiadomości: 1 658
Dot.: Anglia-Londyn i Bristol :)

la porte co tyyy nakrecasz?! Bedziesz ldn? Wow!
Wychodzisz luton i masz przystanki. Zielony greenbus zabierze cie na victoria station. Biale national express kursuja miedzy lotniskami.
Sa jeszcze pomaranczowe ale nie wiem gdzie jada. . .
Powodzenia! : )
__________________
I look like yes and you like no!
martynoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 11:52   #3
la_porte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 273
Dot.: Anglia-Londyn i Bristol :)

to wsiądę do zielonego, a z V.S. do Bristolu a ile kosztuje ten zielony?
__________________

wsiąść do pociągu, byle jakiego....

chcę gdzieś wyjechać! gdziekolwiek, w nieznane!!!
la_porte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 11:57   #4
martynoszka
Zadomowienie
 
Avatar martynoszka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Namysłów | Londyn
Wiadomości: 1 658
Dot.: Anglia-Londyn i Bristol :)

na stronie lotniska luton masz informacje o wszystkich autobusach z tamtad odjezdzajacych. Sa tez ceny, rozklad jazdy . Ale najlepiej wejsc bezposrednio na strone przewodnika.
__________________
I look like yes and you like no!
martynoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 13:55   #5
pinupxgirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 431
Dot.: Anglia-Londyn i Bristol :)

Mieszkalam ponad rok w Bristolu. Bylo to co prawda kilka ladnych lat temu, ale powiem ci ze jestes szczesciara, bo jest to moim zdaniem najpiekniejsze miasto w Wielkiej Brytanii (a troche ich zjezdzilam). Ja co prawda nie pracowalam tam, ale moze przydadza ci sie do czegos moje wskazowki.
Ja mieszkalam w dzielnicy Clifton,wyjnajecie czegos tam jest ciezka sprawa, poniewaz jest najdrozsza czescia Bristolu (szczegolnie gorna czesc Clifton). Natomiast jest to dobre miejsce na szukanie pracy. W calym Clifton jest masa sklepow (wiekszosc droga, wiec pewnie dobrze placa, a jezeli dobrze znasz angielski to masz szanse), restautracji i kawiarni. Drugie miejsce gdzie warto popytac o prace to ulica Whiteladies Road, sklep na sklepie (Boots miedzy innymi)i dziesiatki knajp. Kolejne miejsce to wszystkie knajpy nad rzeka, jest ich tam minimum 20, a wiem ze czesto kogos potrzebuja do pracy, szczegolnie w okresie letnim. Oczywiscie nie zapomnij o centrum, tam jest cos w stylu malego deptaku i fontanny, dookola jest wlasnie kilka agencji pracy, o ktore pytalas (ja kojarze minmimum cztery) i rowniez duzo sklepow, zajrzyj tez do sklepikow i knajp w bocznych uliczkach odchodzacych od deptaku. W poblizu rynku jest mini Tesco, czesto kogos tam przyjmuja do pracy.
Z mojego doswiadczenia powiem ze zostawianie swojego CV nie ma raczej sensu. Zwykle to odbywa sie tak, ze wchodzisz do danego miejsca, mowisz ze szukasz pracy, a oni daja ci do wypelnienia application form. Gdy natomiast dzwonisz na numer podany w ogloszeniu wtedy application form przychodzi do ciebie poczta, odsylasz je i czekasz na ewentualna odpowiedz. Latwiej tez dostac prace gdy ktos cie poleci, nie jestes wtedy osoba znikad.
Pamietaj tez o zalatwieniu sobie insurence number, bez tego zaden potencjalny pracodawca nie bedzie traktowal cie powaznie. Wiec najlepiej zajmij sie tym od razu po przyjezdzie. W poszukiwaniu pracy udaj sie tez do job center.
Polecam tez popytac o prace w duzych marketach, szczegolnie Asda i Sainsbury's.
Jezeli masz jeszcze jakies pytania to pisz. Jezeli mi cos sie przypomni to rowniez napisze.
Pozdrawiam i naprawde gwarantuje, ze zakochasz sie w tym miescie.
Jak radzisz sobie z angielskim?
pinupxgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 16:03   #6
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia-Londyn i Bristol :)

single na greenline kosztuje 16F a return (wazny 3 miesiace) okolo 18F jezeli kupowane u kierowcy.

na stronie www.easybus.co.uk mozesz kupic wczesniej, wydrukowac i tam bilety kosztuja od 2F. wprawdzie na stronie nalezy podac dokladna godzine, ale kierowcy sa w miare mili i zazwyczaj biora nawet jezeli masz bilet na kolejny
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 21:13   #7
la_porte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 273
Dot.: Anglia-Londyn i Bristol :)

pinup kurczę dzięki za długaśną odpowiedź ;*
ja będę mieszkać na obrzeżach BBristolu, na ulicy Lawendowej, coś takiego dowiem się, jaka to jest dzielnica.
znam angielski bardzo dobrze, na pewno sobie poradzę. boję się tylko, co będzie z typowym angielskim akcentem, czy ich zrozumiem xD francuski też umiem.
mam napisane CV. wydrukuję ze 30 razy
a gdzie iść, aby wyrobić ten insurance number?? i ile się na niego czeka?
hmm czyli idę do potencjalnego pracodawcy, pytam czy są miejsca pracy, jeśli tak to wypełniam kartki i bez zadnego CV??
i jak jest z pracą, dużo trzeba się nachodzić?
i ile kosztuje komunikacja? bo na piechtę to nie dam rady ;D

dzięki za odp ;*
__________________

wsiąść do pociągu, byle jakiego....

chcę gdzieś wyjechać! gdziekolwiek, w nieznane!!!
la_porte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 21:35   #8
pinupxgirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 431
Dot.: Anglia-Londyn i Bristol :)

Cytat:
Napisane przez la_porte Pokaż wiadomość
pinup kurczę dzięki za długaśną odpowiedź ;*
ja będę mieszkać na obrzeżach BBristolu, na ulicy Lawendowej, coś takiego dowiem się, jaka to jest dzielnica.
znam angielski bardzo dobrze, na pewno sobie poradzę. boję się tylko, co będzie z typowym angielskim akcentem, czy ich zrozumiem xD francuski też umiem.
mam napisane CV. wydrukuję ze 30 razy
a gdzie iść, aby wyrobić ten insurance number?? i ile się na niego czeka?
hmm czyli idę do potencjalnego pracodawcy, pytam czy są miejsca pracy, jeśli tak to wypełniam kartki i bez zadnego CV??
i jak jest z pracą, dużo trzeba się nachodzić?
i ile kosztuje komunikacja? bo na piechtę to nie dam rady ;D

dzięki za odp ;*
Jezeli chodzi o akcent to nie masz czego sie bac, w tej czesci Anglii jest raczej czysty, zrozumialy. To nie to co na polnocy Anglii xD Zreszta te mniej zrozumiale akcenty to sa chyba w mniejszych miejscowosciach, a Bristol jest naprawde duzym miastem
Jezeli chodzi o insurance number to najlepiej zacznij go zalatwiac pierwszego dnia gdy tam przylecisz. Musisz zglosic sie po to w job center (znajdziesz bez problemu, w jednej z ulic od centrum, chyba obok wielkiego H&M). Wyrobienie insurance number oczywiscie troche (ok.dwoch tygodni)zajmie, w miedzyczasie mozesz szukac pracy i mowic pracodawcom, ze jestes w trakcie zalatwiania tego numeru. O ile sie nie myle jest tez cos takiego jak tymczasowy insurance number, ktory ci przyznaja do czasu wydania tego ostatecznego, ale tego nie jestem pewna.
Zazwyczaj CV naprawde do niczego sie nie przyda, tam nie ma takiego zwyczaju aby zostawiac swoje CV. Oni daja ci specjalny druczek z pytaniami przygotowanymi przez NICH, w rezultacie maja wszystkie informacje jakich potrzebuja. Oczywiscie jest tam takze rubryka 'wyksztalcenie'. Wiec coz wiecej im trzeba ? Czasami jak masz szczescie to wchodzisz do knajpy, krotka rozmowa i jestes przyjeta, bez zadnego CV ani application form.
Nie wiem jak jest obecnie z praca w Anglii, ja bylam tam jakies 6-7 lat temu, wiec sporo moglo sie zmienic na lepsze badz gorsze. Bristol jest pieknym miastem, gdzie mieszka duzo bogatych ludzi, jest masa jechtow, domkow letnich, ekskulzywne dzielnice, dlatego tez wiele ludzi tam ciagnie miedzy innymi w okresie letnim zeby sobie dorobic a przy okazji spedzic lato w fantastycznym miejscu. Gdy ja tam mieszkalam to w okresie letnim bylo ciezko o prace, szczegolnie w knajpach. Ale ja nie bylam zdeterminowana aby pracowac, wiec od czasu do czasu tylko zajrzalam do jakiegos sklepu czy knajpy aby zapytac czy przypadkiem kogos nie potrzebuja.
Nie mam pojecia jak z komunikacja miejska, bo bedac tam przemieszczalam sie autem lub na piechote.
Jezeli chodzi o prace w innych branzach niz uslugi, np w fabryce to radze wybrac sie na cos w rodzaju strefy ekonomicznej. Niestety znajduje sie ona poza miastem, ok. 30min drogi autem. Tam jest pelno fabryk, pewnie ztrudniaja duzo ludzi. W samym Bristolu to zatrudnienie raczej tylko w uslugach.
pinupxgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 18:31   #9
la_porte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 273
Dot.: Anglia-Londyn i Bristol :)

pinup a jakie są miejsca, do których koniecznie trzeba zajrzeć? jakieś kawiarnie, punkty widokowe, które miło wspominasz?
jest tam plaża? ;D
__________________

wsiąść do pociągu, byle jakiego....

chcę gdzieś wyjechać! gdziekolwiek, w nieznane!!!
la_porte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 19:20   #10
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia-Londyn i Bristol :)

Cytat:
Napisane przez la_porte Pokaż wiadomość
pinup a jakie są miejsca, do których koniecznie trzeba zajrzeć? jakieś kawiarnie, punkty widokowe, które miło wspominasz?
jest tam plaża? ;D
ja rozumiem ze jest takie stare polskie przyslowie "kto pyta nie badzi"
ale na litosc dziewczynoooo
jedziesz gdzies i nawet nie wiesz gdzie???? czy jest tam plaza
sorry...... ale przeciez mozna to łatwo sprawdzic na googlach
sa mapy .....
tzn ze Ty nawet nie wiesz jak mapa UK wyglada

yyyy w sumie nie moja sprawa ale nie moglam sie powstrzymac
powodzenia tak czy owak
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 19:57   #11
pinupxgirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 431
Dot.: Anglia-Londyn i Bristol :)

W Bristolu nie ma plazy. To jest miasto nad rzeka. Ja ideac do centrum zawsze szlam wzdluz rzeki, echhh piekne widoki.
Jezeli chodzi o miejsca ktore warto odwiedzic, coz to zalezy jakie klimaty lubisz. Mysle ze na Whiteladies Road cos dla siebie znajdziesz - tam jest duza roznorodnosc
pinupxgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-28, 10:46   #12
kurde_blaszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 251
Dot.: Anglia-Londyn i Bristol :)

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
ja rozumiem ze jest takie stare polskie przyslowie "kto pyta nie badzi"
ale na litosc dziewczynoooo
jedziesz gdzies i nawet nie wiesz gdzie???? czy jest tam plaza
sorry...... ale przeciez mozna to łatwo sprawdzic na googlach
sa mapy .....
tzn ze Ty nawet nie wiesz jak mapa UK wyglada

yyyy w sumie nie moja sprawa ale nie moglam sie powstrzymac
powodzenia tak czy owak
nie przesadzaj :P moze tu chodzi o plaze nad rzeką badz jakims jeziorkiem czy cos i wcale nie trzeba znac dokladnie miejsca, do ktorego sie jedzie

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

ja wybieram sie tam 20 lipca jakos, zamierzam byc do polowy wrzesnia.
mam nadzieje ze znajde prace na taki krotki okres czasu..no i siostra poleci szybciej, wiec bedzie mogla mi ten insurance number jakos wyrobic szybciej
on kosztuje 100 funtow podobno tak?
kurde_blaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 23:16   #13
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Anglia-Londyn i Bristol :)

mieszkalam 7 lat w Reading, teraz jestem 2 lata w londynie i rozwarzam Bristol w pazdzierniku. Warto??
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-26 00:16:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.