Film do prezentacji maturalnej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-25, 17:05   #1
Neewhoya
Przyczajenie
 
Avatar Neewhoya
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7

Film do prezentacji maturalnej


Witam, potrzebuję rady.
Tematem mojej pracy maturalnej jest apokalipsa w sztuce i literaturze.
Praktycznie wszystko, co potrzebne mi do prezentacji, mam już przygotowane. Został mi tylko do wyboru film, ale nie bardzo wiem na jaki się zdecydować. Zastanawiałam się nad 'Wojną światów', 'Inwazją' lub 'Jestem legendą'.
Jak myślicie, który z nich byłby najbardziej odpowiedni? A może polecacie coś innego?
Z góry dziękuję za pomoc.
Neewhoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 18:15   #2
wot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: wr
Wiadomości: 7
Dot.: Film do prezentacji maturalnej

The book of Eli? Całkiem przyjemny film, a poprzez konteksty biblijne może się bardziej spodobać egzaminatorom. Armageddon? Ach ta piosenka, będąc na Twoim miejscu, może jakoś bym ją wplótł w prezentację . Independence day?
wot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:02   #3
Neewhoya
Przyczajenie
 
Avatar Neewhoya
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: Film do prezentacji maturalnej

Właśnie chciałam przedstawić różne wizje końca świata. Kontekstów biblijnych już troszkę mam, dlatego zdecydowałam się w filmie poszukać czegoś innego. Jakaś zagłada przez kosmitów, zombie czy wirusa. Dzień niepodległości w sumie by mógł być, atak obcych itp. ale to zakończenie filmu totalnie mi się nie podobało Armageddon wydaje się być całkiem dobrym pomysłem. Dzięki.
Neewhoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:17   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Film do prezentacji maturalnej

12 MAŁP!!!!!! Fajna wizja apokalipsy i zagłady świata : ) no i jest o czym mówić, film raczej na poziomie a nie zrobiony dla efektów ;p i masz temat wirusa - polecam generalnie jeden z tych które oglądam z przyjemnością

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

Cytat:
Dwanaście małp jest kasandryczną wizją końca ludzkości, zlikwidowanej przez wirus stworzony w laboratorium dr. Lelanda Goinesa. Główny bohater filmu, James Cole, jest człowiekiem, który trafia do lat 90. XX wieku z przyszłości, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat epidemii i przekazać informacje agentom, którzy za nim przybyli w przeszłość. Po kilku nieudanych próbach przenoszenia się w czasie Cole w końcu trafia na ślad początku epidemii. Towarzyszy mu uprowadzona przez niego dr psychiatrii Kathryn Railly, dająca się przekonać, iż jego wspomnienia z przyszłości nie są wynikiem schizofrenii, lecz odnoszą się do realnej rzeczywistości.
opis
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 20:28   #5
Nikaaa152
Zakorzenienie
 
Avatar Nikaaa152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 669
Dot.: Film do prezentacji maturalnej

Cytat:
Napisane przez Neewhoya Pokaż wiadomość
Witam, potrzebuję rady.
Tematem mojej pracy maturalnej jest apokalipsa w sztuce i literaturze.
Praktycznie wszystko, co potrzebne mi do prezentacji, mam już przygotowane. Został mi tylko do wyboru film, ale nie bardzo wiem na jaki się zdecydować. Zastanawiałam się nad 'Wojną światów', 'Inwazją' lub 'Jestem legendą'.
Jak myślicie, który z nich byłby najbardziej odpowiedni? A może polecacie coś innego?
Z góry dziękuję za pomoc.
A to czasem nie powinny być obrazy/rzeźby? Pamiętam, że ja miałam w temacie "w literaturze i filmie", ale na bibliografii, którą oddawałam polonistce do sprawdzenia przez pomyłkę napisałam "w literaturze i sztuce" i wykreśliła mi filmy
Nikaaa152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 21:24   #6
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Film do prezentacji maturalnej

Planeta małp zdaje się, Ucieczka Logana, Wehikuł czasu, Pojutrze, Seksmisja, Resident evil, (tu wstawic) zywych trupow.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 16:38   #7
Neewhoya
Przyczajenie
 
Avatar Neewhoya
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: Film do prezentacji maturalnej

Cytat:
Napisane przez Nikaaa152 Pokaż wiadomość
A to czasem nie powinny być obrazy/rzeźby? Pamiętam, że ja miałam w temacie "w literaturze i filmie", ale na bibliografii, którą oddawałam polonistce do sprawdzenia przez pomyłkę napisałam "w literaturze i sztuce" i wykreśliła mi filmy
Pytałam polonistkę i mówiła, że film może być ;]
Neewhoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 17:10   #8
Nikaaa152
Zakorzenienie
 
Avatar Nikaaa152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 669
Dot.: Film do prezentacji maturalnej

Cytat:
Napisane przez Neewhoya Pokaż wiadomość
Pytałam polonistkę i mówiła, że film może być ;]
To dobrze

Od siebie już żadnego filmu nie dodam, bo wszystkie o jakich pomyślałam już są tutaj wymienione
Nikaaa152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 09:54   #9
sourissou
Raczkowanie
 
Avatar sourissou
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 294
GG do sourissou
Dot.: Film do prezentacji maturalnej

Ja osobiście polecam Zapowiedź z 2009 roku, bardzo pasowałby do twojej prezentacji, nie ma w nim chyba żadnych motywów biblijnych, a zagłada świata jest przedstawiona w bardzo ciekawy sposób, ponieważ jest sobie dziewczynka, która zapisuje na kartce jakieś numerki, które okazują się być... nooo tu nie chcę spoilerować, ale film warto obejrzeć, nawet bez wstawiania do prezentacji .
sourissou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.