REkrutacja - zmiana kierunku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-01, 12:59   #1
lollson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4

REkrutacja - zmiana kierunku


Witam,

Sprawa wyglada tak że jestem studentem jeden z uczelni publicznych lecz bardzo bym chciał zmienić kierunek a co za tym idzie uczelnie.Czy podczas rekrutacji mogę zaznaczyć ze składam jako I kierunek gdyż po dostaniu się automatycznie rezygnuję z dotychczasowego czyli"wyciągam papiery"? Czy muszę najpierw wyciągnąć papiery by zaznaczyć I kierunek podczas rekrutacji ? orientuję sie ktoś jak to ma być?
lollson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 13:08   #2
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: REkrutacja - zmiana kierunku

Cytat:
Napisane przez lollson Pokaż wiadomość
Witam,

Sprawa wyglada tak że jestem studentem jeden z uczelni publicznych lecz bardzo bym chciał zmienić kierunek a co za tym idzie uczelnie.Czy podczas rekrutacji mogę zaznaczyć ze składam jako I kierunek gdyż po dostaniu się automatycznie rezygnuję z dotychczasowego czyli"wyciągam papiery"? Czy muszę najpierw wyciągnąć papiery by zaznaczyć I kierunek podczas rekrutacji ? orientuję sie ktoś jak to ma być?
Wydaje mi się, że jeśli rezygnujesz ze swojego kierunku od razu po wynikach powinno być okej, w końcu to dwie różne uczelnie, ale na wszelki dopytaj się w którymś z dziekanatów (najlepiej w tym, na który się rekrutujesz).
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 13:13   #3
lollson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: REkrutacja - zmiana kierunku

a nie będe pominięty w rekrutacji jeżeli zaznaczę że skladam jako I kierunek mimo że jestem studentem uczelni publicznej(jeszcze - w przypadku jak się dostanę od razu wycofują papiery z dotychczasowej )? tutaj mam największe wątpliwosci
lollson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 13:55   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: REkrutacja - zmiana kierunku

Najprawdopodobniej musisz najpierw zrezygnować z jednego kierunku a potem brać udział w rekrutacji na inny kierunek deklarując go jako pierwszy.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 14:04   #5
lollson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: REkrutacja - zmiana kierunku

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Najprawdopodobniej musisz najpierw zrezygnować z jednego kierunku a potem brać udział w rekrutacji na inny kierunek deklarując go jako pierwszy.
Czyli bez wczesniejszej rezygnacji chcąc brać udział w rekrutacji powiennem brać jako II kierunek tak ? wiem że jest płatny teraz lecz jeżeli dostanę się na studia na teoretycznie II kierunku następnie wycofam sie z I tak jakby delkarując że ten II kierunek jest już moim I to będę mogł ominąć opłatę ?
lollson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 14:12   #6
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: REkrutacja - zmiana kierunku

Cytat:
Napisane przez lollson Pokaż wiadomość
Czyli bez wczesniejszej rezygnacji chcąc brać udział w rekrutacji powiennem brać jako II kierunek tak ? wiem że jest płatny teraz lecz jeżeli dostanę się na studia na teoretycznie II kierunku następnie wycofam sie z I tak jakby delkarując że ten II kierunek jest już moim I to będę mogł ominąć opłatę ?
A nie łatwiej byłoby po prostu zrezygnować przed rekrutacją?
Dzwoń do dziekanatu. Pewnie da się jakoś odkręcić to, że II kierunek stanie się I, ale jak - ciężko stwierdzić, to pierwszy rok, kiedy to ma jakiekolwiek znaczenie.
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 15:23   #7
lollson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: REkrutacja - zmiana kierunku

Nie tyle łatwiej co mniej bezpiecznie bo oczywiscie nie mam pewności że się dostanę .. !
lollson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-01, 18:12   #8
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: REkrutacja - zmiana kierunku

byłam właśnie w takiej sytuacji. w moim dziekanacie zostałam poinformowana, że najpierw muszę złożyć rezygnację co też uczyniłam i teraz spokojnie rekrutuję się na inny kierunek na innej uczelni.
w sumie wydaje się to logiczne, bo chyba na wszystkich uczelniach przy rekrutacji pada pytanie czy jesteś już studentem jakiegoś kierunku, więc zaprzeczysz zgodnie z prawdą tylko jeśli faktycznie wcześniej zrezygnujesz.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 20:55   #9
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: REkrutacja - zmiana kierunku

Cytat:
Napisane przez lollson Pokaż wiadomość
a nie będe pominięty w rekrutacji jeżeli zaznaczę że skladam jako I kierunek mimo że jestem studentem uczelni publicznej(jeszcze - w przypadku jak się dostanę od razu wycofują papiery z dotychczasowej )? tutaj mam największe wątpliwosci
Papierów Ci nikt nie wycofa, sam będziesz musiał je zabrać. Zobacz, jakie progi były na Twój wymarzony kierunek - będziesz wiedział, czy się dostaniesz. Ja bym najpierw złożyła rezygnację (w dziekanacie dotychczasowej uczelni) zwłaszcza, że teraz wchodzi ustawa o drugim kierunku płatnym.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.