guzek w piersi a powiekszanie piersi - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-19, 00:20   #1
Kasiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 56

guzek w piersi a powiekszanie piersi - pytanie


Mam od lat niegrozny guzek w piersi (tluszczak lub wlokniak). Nie powieksza sie, badam go raz na rok. Nie mialam robionej biopsji.
Guzek jest usytuowany w sutku.
Pytania mam nastepujace:
1. czy musze usuwac guzek przed zdecydowaniem sie na operacje, czy moge zrobic za jednym razem usuniecie guzka i wszczepienie implantow?
czy w ogole musze go usuwac (7 mm)
bede wdzieczna za odpowiedz...
Kasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 23:49   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: guzek w piersi a powiekszanie piersi - pytanie

Jeżeli nie wuykona Pani biopsji BAC to nie jest pani pewna w 100% co do charakteru guzka.
Zmiany łagodne w wielu przypadkach mozna usunąc podczas zabiegu powiekszenia piersi.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 07:17   #3
Antonina7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Question Dot.: guzek w piersi a powiekszanie piersi - pytanie

Ja od ok. 17 lat cierpie na mastopatię ,,, gruczolaki , torbiele , włókniaki , piersi są usiane takimi zmianami. Przez 2,5 roku karmiłam piersią !!! Córka ma już 15 lat i w ciągu tego czasu , nic w moich piersiach się nie zmieniło , oprócz oczywiście , wielkości - zmalały !
Teraz myślę od roku , nad powiększeniem chirurgicznym piersi , ale przeczytałam , że mastopatia jest przeciwwskazaniem do operacji. Wiem , że najpierw powinnam pójść do lekarza , po radę , lecz najpierw proszę na forum pana dr. o ocenę . Miałam raz biopsję - na torbieli , okazała się łagodna , ale musiałabym zrobić ich kilkanaście ( mam tyle zmian mastop. ) aby stwierdzić co to jest . Ostatnio usg robiłam 3 lata temu . Wcześniej ze strachu biegałam do lekarza i na usg , 2 albo 3 razy w roku a nawet częściej . Wiem , ze powinnam może odpuścić w tym wypadku operację ale tak marzę od pewnego czasu o większych piersiach ,chociaż o jeden rozmiar ... Czy pan doktor mógłby mi tak ogólnie wyjaśnić czy w wypadku mastopatii, i właśnie takich zmianach w postaci widocznych na USG. torbielach , włókniakach i gruczolakowłókniakach ( robiłam raz nawet mammografię ) mam zapomnieć o powiększeniu biustu ? Czy to jest bezwzględne przeciwwskazanie
Dziękuję z góry za odpowiedź
Antonina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 14:34   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: guzek w piersi a powiekszanie piersi - pytanie

Mastopatia wymaga dokładnej i regularnej diagnostyki. Po powiększeniu piersi często jest niemozliwe wykonanie mammografii - usg jest wykonalne. Czasami w takich przypadkach onkolodzy zalecają przed, lub równoczesne, usunięcie gruczołów piersiowych.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 09:48   #5
Antonina7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Dot.: guzek w piersi a powiekszanie piersi - pytanie

Cytat:
Napisane przez pskupin Pokaż wiadomość
Mastopatia wymaga dokładnej i regularnej diagnostyki. Po powiększeniu piersi często jest niemozliwe wykonanie mammografii - usg jest wykonalne. Czasami w takich przypadkach onkolodzy zalecają przed, lub równoczesne, usunięcie gruczołów piersiowych.
Dziękuję panie doktorze za odp. Ale czy chodzi o jednoczesne usunięcie tych zmian mastopatycznych , w czasie powiększenia piersi , ? A jeśli jest ich dużo , to wszystkie trzeba usunąć? I czy może to zrobić chirurg plastyk , oczywiście po mojej wcześniejszej konsultacji u onkologa ?
Antonina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 22:52   #6
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: guzek w piersi a powiekszanie piersi - pytanie

Ja mam 2 zmiany, o których opis na BAC pisze, że mogą odpowiadać BAC. Byłam na kontroli u chirurga onkologa - jednej z tych zmian nie był w stanie wyczuć palpacyjnie - mam w opisie usg informację, że są umieszczone przypowięziowo. Pani dr mówi, że w przypadku takich zmian trzeba by pociąć całą pierś, żeby ten guzek zlokalizować i to grozi poprzecinaniem przewodów mlecznych. Czy u mnie nici z operacji powiększającej? Na razie Pani dr sugeruje dalej obserwować zmiany.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 11:50   #7
KISI_72
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 31
Dot.: guzek w piersi a powiekszanie piersi - pytanie

Dziewczyny, ja także miałam dwa guzy w piersiach, nawet całkiem spore. Sama zachdziłam w głowę jak to możliwe, przy tak małych piersiach jakie pozostały mio po karmieniu Zdecydowalam sie na operację powiększenia, przed wykonałam biopsję. W trakcie zabiegu guzy zostały usunięte, a potem przekazane do badania. badanie wykazało, że to nic groźniego. Polecam wszystkim z Wawy doskonalego specjalistę od biopsji, cytologii itp - dr Faryna!!! Przyjmuje prywatnie na Saskiej Kępie. Cudowny człowiek!
KISI_72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-14, 19:32   #8
Wioleta123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: guzek w piersi a powiekszanie piersi - pytanie

Dziewczyny wejdźcie na stronę REVITUM .PL tam opisana jest metoda voll.a test eav .lub allegro-test EAV,DIAGNOSCI po badaniu tą metodą ,dopasują ci odpowiedni suplement i,który wypłucze wam z organizmu te guzy .Guzy ,nowotwory powstają z toksyn ,pasożytów w organizmie .itd. poczytajcie więcej na tych stronach .To nie musi być wyrok . Suplementy naturalne Starlife działają cuda ,ja je brałam i mam już zdrowa pierś.POZDRAWIAM. PAPA
Wioleta123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.