bezpieczny dom- wasze patenty - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-06, 08:48   #31
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

Gryzie, gryzie
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 10:23   #32
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Wow

Podziwiam Twoją córkę.
Ja bym przestała rysować do końca życia chyba. Potem byś musiała w przedszkolu wytłumaczyć dlaczego.
Meotda musi być dopasowana do dziecka, moja często coś robi w krzesełku, dosuwam jej do blatu w kuchni i akurat ma tam dużo miejsca na rysowanie, lepienie czegoś itd. Proste, że jakby taka metoda nie działała to szukałabym innej. Koleżance się sprawdziło, spróbowałam i u mnie też się sprawdziło. Nie znaczy, że sprawdzi się wszędzie. A co do przedszkolaka to 3-4 latkowi można już tłumaczyć, a jak moja mała bazgroliła sobie w okolicach roczku to niby jak jej miałam tłumaczyć, że wolno tylko po kartce?

Chociaż ona niszczycielskie skłonności wobec mieszkania zaczyna przejawiać więcej teraz, jak była mniejsza to nie pamiętam żeby mi coś zepsuła (poza obgryzieniem nogi od komody w okresie ząbkowania ), za to od niedawna od kiedy jest bardziej samodzielna co chwilę słyszę "o o mamusiu, zepsuło się, jesteś zła?" Na szczęście ja akurat nie przeżywam jakoś strasznie usterek w mieszkaniu, to tylko rzeczy, jak się da skleić to kleimy, zszywamy, łatamy i przeprowadzamy inne operacje Tak samo zabawki, naprawiamy jak się da, jak się nie da to trudno.

Ale dla mnie jest tak, że co innego "wypadek" (coś spadło, rozbiło się, urwało itd.) a co innego celowe niszczenie, na to drugie się w życiu nie zgodzę żeby dziecko miało zabawę np. z niszczenia mi ścian czy mebli.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 06:34   #33
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

Klarissa - u nas to jest tak, że celowo np tych ścian nie marze - Młody jest bardzo zaangażowany np we wspólne sprzątanie - ale nie chce np myć "na sucho" i stąd ściany są umyte w mazy, popryskane cifem/pronto itp... albo chusteczkami nawilżonymi.

Mam wrażenie, że przy 2 letnim dziecku to i tak najgorsze, jeśli chodzi o brudzenie i cudowne pomysły przed nami.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 08:02   #34
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

Mirabilka pociesze cie ze potem jest jednak chyba lepiej corce zdarzalo sie malowanie po scianie kilka razy "w mlodosci", teraz juz z tego wyrosla sama tez pamieta o myciu raczek wiec smug na scianach mniej (z jej stron, bo ze strony mlodszych niestety przybywa), jest tez sprawniejsza manualnie wiec mniej rozlan, wyciapanych od jogurtu i keczupu czy dzemu kanap foteli itd. i wieksza swiadomosc co wolno a co nie
a synkowi najlepiej daj realizowac pasje do sprzatania na kafelkach w laience, przyjamniej latwo umyc
moi chlopcy ostatnio upodobali sobie odrywanie listw przypodlogowych chyba je musze tasma popodklejac

wlasnie a sa jakies zabezpieczzenia telewizora przed pstrykaniem??? przestawic nie mam jak i gdzie a te gadziny male nic tylko by wlaczaly i wylaczaly, jeszcze przy tym afera bo jeden drugiego odpycha
macie na to jakis pomysl?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2013-02-07 o 08:04
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 08:49   #35
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

ja kleję tasmą malarską jak już ma dzień pstrykania a pod nią np kawałek chusteczki wtedy nie działa.
Ale u nas rzadko się zdarza - tv wisi i go mało interesuje.

Tylko ta jego pasja ...mycia haha - ale mnie pocieszyłaś Glamourous.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 08:59   #36
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

co do ścian to polecam zmywalne farby.. mam tak pomalowane całe mieszkanie..wystarczy mokra szmatka i wszystko schodzi od razu...
farby sa we wszystkich kolorach tęczy..oraz wykończeniach od matu do pełnego połysku..
mój syn ma 19 mcy i kuma ze nie wolno po ścianach rysować..ale z moich i tak by się zmyło..
za to nie kuma ze nie je się sudokremu i jak tylko ma okazje dorywa słoik i wysmaruje się cały i naje

kanapy mam z ikea z obiciami całymi zdejmowanymi do prania..jak się nie dopierze mozna kupić nowe pokrycia w różnych kolorach..

zamki w oknach potwierdzam super patent..można zablokować tez okno w pozycji uchylonej..

zatyczki w kontaktach..mam.. na krzesła pozwalam wchodzić i fotele..nauczyli się schodzić nie spadają.. szuflady mam na domyk (możn se ładnie paluchy przyciąć..ale są ciężkie i dzieci raczej nie zaglądają..nie zaklejam, od zaklejania sa lepsze patenty np tego typu http://www.clippasafe.pl/index.php?zone=pokoj_cli711, po pierwsze nie widoczne, po drugie dziecko nie tylko nie otworzy szuflady ale też nie przytnie paluchów..

poza tym środki czystości trzymam wysoko poza zasięgiem małych łapek..

i to wszystko reszta to tłumaczenie, tłumaczenie, tłumaczenie...

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2013-02-07 o 09:02
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 09:25   #37
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
ja kleję tasmą malarską jak już ma dzień pstrykania a pod nią np kawałek chusteczki wtedy nie działa.
Ale u nas rzadko się zdarza - tv wisi i go mało interesuje.

Tylko ta jego pasja ...mycia haha - ale mnie pocieszyłaś Glamourous.
tasme zaraz odklejaja

pasja mycia i sprzatania- wiesz co moi chlopcy uwielbiaja odkurzacz, normalnie sie delektuja powietrzem wylatujacym z rury wydechowej poki co tak chaotycznie jezdza oczywiscie wyrywajac sobie rure z reki ale kto wie moze za jakis czas bedzie z nich pozytek

natomiast 3,5 latka naprawde lubi myc naczynia sama prosi czy moze umyc i kaze mi np cos zjesc albo wypic zeby "zbrudzic talerzyk"
dostaje fartuszek nieprzemakalny i myje, a jaka z siebie dumna po skonczonej pracy. wiadomo umycie 3 talerzy trwa dobre 15 minut ale ile radosci
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 16:05   #38
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Kurcze a ja jestem raczej przeciwniczką takich zabezpieczeń, wydaje mi się, że tworzą złudne poczucie bezpieczeństwa zarówno dla rodzica jak i dla dziecka.
oj z tym się nie zgodzę że jest to złudne tworzenie bezpieczeństwa, sądzę że jeżeli mogę ochronic dziecko przed skaleczeniem, obiciami to wolę jednak to zrobić.
Poczucie bezpieczeństwa to przede wszystkim stosunek rodzica do dziecka, miłośc, zaufanie. A nie udaremnianie tragicznych dla zdrowia wypadków. To uważam za nasz obowiązek. A jak nie zapewnimy małemu dziecku takiej opieki to jeszcze nam je zabiorą i tyle.



u nas tez piekarnik z nienagrzewającą się płyta, zabezpieczenia do gniazdek Canpol babies i uchwyty na szafki.

Niebezpieczne rzeczy trzymam wyżej, np noże w kuchni czy jakieś ostre przyżądy.

Mamy zabezpieczenie na schody, inaczej nie byłabym w stanie nic zrobic w domu, bo musiałabym albo trzymac dziecko w jednym pomieszczeniu albo za nim chodzić krok w krok. Ma 19 miesiecy.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 17:32   #39
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
Klarissa - u nas to jest tak, że celowo np tych ścian nie marze - Młody jest bardzo zaangażowany np we wspólne sprzątanie - ale nie chce np myć "na sucho" i stąd ściany są umyte w mazy, popryskane cifem/pronto itp... albo chusteczkami nawilżonymi.

Mam wrażenie, że przy 2 letnim dziecku to i tak najgorsze, jeśli chodzi o brudzenie i cudowne pomysły przed nami.
Tak to moja też robi, ale to jej wybaczam, bo nie wynika z chęci zniszczenia tylko pomocy. Dzisiaj mi np. pościerała podłogę moją szmatką do czyszczenia laptopa (to i tak lepiej, bo ostatnio mi pościerała moim świeżo wypranym sweterkiem ) albo myła ścianę szczotką do szorowania garów

Natomiast zabraniam mazania kredkami itd.

Ale znam osoby, które pozwalały dzieciom malować po ścianach na zasadzie "niech się wyszaleje za parę lat pomalujemy". Ja tam uważam, że szanować rzeczy należy dziecko uczyć od początku, nawet jeśli nie są to specjalnie wartościowe przedmioty, albo nam na nich nie zależy. Nie mam w domu drogich rzeczy, ale chcę nauczyć córkę, że szanować trzeba wszystko, w końcu za darmo nic nie dają Bo jak dziś pozwolę zniszczyć to czy tamto, to jak za parę lat niby wyegzekwuję szanowanie otoczenia?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 06:49   #40
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
oj z tym się nie zgodzę że jest to złudne tworzenie bezpieczeństwa, sądzę że jeżeli mogę ochronic dziecko przed skaleczeniem, obiciami to wolę jednak to zrobić.
Poczucie bezpieczeństwa to przede wszystkim stosunek rodzica do dziecka, miłośc, zaufanie. A nie udaremnianie tragicznych dla zdrowia wypadków. To uważam za nasz obowiązek. A jak nie zapewnimy małemu dziecku takiej opieki to jeszcze nam je zabiorą i tyle.



u nas tez piekarnik z nienagrzewającą się płyta, zabezpieczenia do gniazdek Canpol babies i uchwyty na szafki.

Niebezpieczne rzeczy trzymam wyżej, np noże w kuchni czy jakieś ostre przyżądy.

Mamy zabezpieczenie na schody, inaczej nie byłabym w stanie nic zrobic w domu, bo musiałabym albo trzymac dziecko w jednym pomieszczeniu albo za nim chodzić krok w krok. Ma 19 miesiecy.
Przecież nikt mi nie odbierze dziecka za to, że nie mam nakladek na rogi stołu Tesciowie nam kupili zestaw niby uniwersalny, ale akurat na nasz stół nie pasowały. Nawet gdyby pasowały, to pewnie córka zaraz by odczepila, bo u mojej koleżanki pierwsze co robi, to zdejmuje zapezpieczenia z szafek, stołu itp I mnóstwo energii zajmuje ganianie za nią i zakładanie tego wszystkiego z powrotem. W domu nauczyła się omijać niezabezpieczone rogi, nie otwiera niezabezpieczonych szafek .

Aż przypomniał mi się wynalazek, który kupiła moja koleznaka, czyli kask do nauki raczkowania i chodzenia. Przez taki gadzet dziecko też nie uczy się prawidłowych nawyków, prstego związku przyczynowo-skutkowego i właśnie nabywa, jak to Klarissa ujęła, złudne poczucie bezpieczeństwa.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania

Edytowane przez traicionera
Czas edycji: 2013-02-08 o 06:56
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 08:43   #41
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Kurcze a ja jestem raczej przeciwniczką takich zabezpieczeń, wydaje mi się, że tworzą złudne poczucie bezpieczeństwa zarówno dla rodzica jak i dla dziecka.
Po części się zgadzam. Zabezpieczoną na stałe mam szafkę z chemią. Wcześniej jedną szafkę z biurku, bo wszystko wywalała i męczyło mnie sprzątanie tego 15 razy dziennie,teraz sobie tam zajrzy wyjmie 2 rzeczy i zamyka.
Kontakty na jej wysokości zabezpieczone.
To chyba wszystko. Wiadomo, różne rzeczy mam głęboko pochowane.
Piekarnik pozwoliłam dotknąć jak był mocno ciepły, jeszcze nie gorący. Wystarczyło. Zanim napije się herbaty dotyka kubek czy nie jest gorący.
Wersalkę mam koło okna, potrafi wejść na parapet i sama zejść. Wie,że jej nie wolno wchodzić, ale czasem jeszcze wejdzie.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 11:00   #42
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

Moja notorycznie skacze po kanapie lub swoim łóżku, wiele razy już spadła i niczego jej to nie uczy Nie mam na to pomysłu... Tzn. za każdym razem przypominam, że nie wolno, ale to nie działa. Ostatnio też zaczęła skakać w wannie, mam oczywiście matę antypoślizgową ale wiadomo jak jest w wannie... Już tylko czekam na po raz pierwszy w życiu rozbitą głowę

Tak się też zastanawiam czy pewne niebezpieczeństwa nie powtarzają się cyklicznie. Najwięcej urazów moja córka miała podczas nauki wstawania, bez przerwy była cała w sińcach, kilka urazów o mało nie przyprawiło mnie o zawał bo wyglądały groźnie. Na pewnym etapie dziecko wyglądało jak bym ją biła... Potem był ponad rok względnego spokoju, córka uczyła się chodzić, mocno się asekurowała, do lata z kolei już umiała, na ulicy uważała itd. A teraz znowu wkraczamy w etap uszkodzeń ciała...

Najgorsze jest to, że moja mała jest taka "przemądrzała" biega po kafelkach w samych skarpetkach i jak upominam załóż kapcie bo się poślizgniesz to słyszę "nie poślizgnę się mamusiu" i lata dalej... i tak jest ze wszystkim "nie poparzę się/nie uderzę się" itd. Zamiast słuchać wszystko neguje
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 17:24   #43
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
co do ścian to polecam zmywalne farby.. mam tak pomalowane całe mieszkanie..wystarczy mokra szmatka i wszystko schodzi od razu...
farby sa we wszystkich kolorach tęczy..oraz wykończeniach od matu do pełnego połysku..
mój syn ma 19 mcy i kuma ze nie wolno po ścianach rysować..ale z moich i tak by się zmyło..
za to nie kuma ze nie je się sudokremu i jak tylko ma okazje dorywa słoik i wysmaruje się cały i naje

kanapy mam z ikea z obiciami całymi zdejmowanymi do prania..jak się nie dopierze mozna kupić nowe pokrycia w różnych kolorach..

zamki w oknach potwierdzam super patent..można zablokować tez okno w pozycji uchylonej..

zatyczki w kontaktach..mam.. na krzesła pozwalam wchodzić i fotele..nauczyli się schodzić nie spadają.. szuflady mam na domyk (możn se ładnie paluchy przyciąć..ale są ciężkie i dzieci raczej nie zaglądają..nie zaklejam, od zaklejania sa lepsze patenty np tego typu http://www.clippasafe.pl/index.php?zone=pokoj_cli711, po pierwsze nie widoczne, po drugie dziecko nie tylko nie otworzy szuflady ale też nie przytnie paluchów..

poza tym środki czystości trzymam wysoko poza zasięgiem małych łapek..

i to wszystko reszta to tłumaczenie, tłumaczenie, tłumaczenie...
a napiszesz jakiej firmy masz farbę? my mamy też niby zmywalne beckersa lateksowe, ale kredek nie domyłam za chiny
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 18:54   #44
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
a napiszesz jakiej firmy masz farbę? my mamy też niby zmywalne beckersa lateksowe, ale kredek nie domyłam za chiny
teraz mam tikkurila a w poprzednim mieszkaniu był beckers.. obie świetne..

kredki zmywałam gąbeczką/ręcznikiem papierowym i płynem do mycia okien z lidla albo mokrymi chusteczkami do mebli w5 z lidla ew wodą z płynem do mycia naczyń..

wszystko super puszcza..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-01, 11:07   #45
Akacja123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 87
Dot.: bezpieczny dom- wasze patenty

Cytat:
Napisane przez anna_kocyk Pokaż wiadomość
Jak to jest z tymi kamerami? Nie chcę żadnych poleceń, tylko doświadczeń. Nie jest tak, że złodziej i tak zniszczy kamerę, odłączy? Bo tam jest chyba w niej karta, co nie? Nie wystarczy jej usunąć?
w tym watku chodzi o bezpieczny dom dla DZIECI
Akacja123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-01 12:07:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.