Edukacja seksualna w wieku 0-4 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-04, 16:36   #151
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

A ja zacytuje dalsza czesc odpowiedzi pana profesora:

Cytat:
Oczywiście polski Murzyn, mimo lepszego pochodzenia niż Negro, także obrósł obraźliwą frazeologią i dlatego widać dążenia do automatycznej zmiany słów. Nie wiem tylko, czy zamiana słów zmieni stosunki między ludźmi. Czy nie pojawi się obraźliwa frazeologia z Czarnym, czy nie odżyją skojarzenia z czarnuchem?
Zgadzam się natomiast, że w słownikach przydałaby się informacja, iż dla niektórych słowo Murzyn jest obraźliwe. Warto też tam, gdzie można, zastępować i Murzyna, i Czarnego określeniem narodowym lub motywowanym geograficznie. Ryszard Kapuśiński pisał o Afrykańczykach, nie o Murzynach
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 16:46   #152
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Gdy Murzyn mieszka w Polsce to tez jest Afrykanczykiem ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 16:49   #153
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Mamy nawet wierszyk o murzynku Bambo, który matki często czytają dzieciom a nawet czytają go w szkole (nie wiem jak teraz za moim czasów tak) więc nie przesadzajmy, że to takie obraźliwe słowo ten 'murzyn'. Dla mnie to po prostu określenie czarnoskórego, tak jak oni na białoskórych mówią biali.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 16:51   #154
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Moona, a co to zmienia?
Nadal słowo Murzyn nie jest rasistowskie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 16:57   #155
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Ale jest obrazliwe. Tak samo jak Czeskie černoch. Znam wielu Czechow i Slowakow i kazdy z nich wie, ze czernuch jest okresleniem pogardliwym, obrazliwym. Tak samo jak po polsku Murzyn.

A co to zmienia, nic, w koncu juz taki offtop powstal, ze mozna i o znaczeniach slow podyskutowac
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 17:05   #156
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Obraźlwie "dla niektórych". Podejrzewam, że dla młodszych ode mnie, którzy porównują je do Negro i dla których to jedno i to samo.
A już z pewnością nie jest jest to wyrażenie rasistowskie, którego użycie należałoby karać
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 18:35   #157
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

A moze zalinkujmy ten watek uzytkownikowi Ekodamian, on na pewno rozwiaze wszystkie problemy w tym watku
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 19:21   #158
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

jestem przeciw. Uważam, że dziecko 'w tych latach' rozwija się swoim tempem, i rodzic jest od tego by mu pewnie interesujące go kwestie wytłumaczył, nie życzę sobie by ktoś uczył moje dziecko o rzeczach, które go jeszcze nie zaprzątają bo 'ktoś tam' doszedł do wniosku, że moje dziecko w tym i tym wieku/miesiącu powinno to wiedzieć

Co do uczenia o homoseksualizmie... Chcę, żeby moje dziecko miało w głowie obraz rodziny mama+tata+dzieci, i nie chcę żeby oświecone przez przedszkolankę zapytało mnie dlaczego ma tatusia a nie drugą mamusię, jeżeli samo mnie o to zapyta to mu wytłumaczę, ale nie chcę by się dowiadywało o takich 'zjawiskach' w przedszkolu/żłobku na jakiś spcjalnych lekcjach, no luudzie.
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 21:01   #159
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
No to pozostaje tylko współczuć takim osobom, które się bezwolnie poddają zasadom narzuconym z góry

No, a ilu księży jest pedofilami?

Nie wszyscy psycholodzy są pedofilami...

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------



Nie brakuje, bo takim wzorcem może być babcia/dziadek, ciocia/wujek, przyjaciółka/przyjaciel rodziców.

Ja patrzę na sprawę z perspektywy osoby, która zna kilka par homoseksualnych wychowujących dzieci. W przedziale wiekowym 2-16. Dzieci są zupełnie normalne, jedyne co je dotyka, to ataki na ich rodzinę.
Kolejną sprawą jest, że bardzo mało homoseksualnych par, szczególnie męskich, chce mieć dzieci! Także problem jest trochę rozdmuchany, w stosunku do rzeczywistości.
Nie będę tu roztrząsać na czym polega wiara bo to nie ten wątek, mam prawo decydować o sobie i swoich przekonaniach czy to się komuś podoba czy nie. Twoje współczucie jest mi po nic. Jak już przeczytałaś Ciebie też to dotyczy

Co do wzorca to mówimy o osobach mieszkających razem a nie o kimś kto wpada z odwiedzinami z doskoku... ile ludzi teraz mieszka z rodzicami czy przyjaciółmi??? A jak ktoś przychodzi z odwiedzinami to posiedzi wypije kawę i sobie idzie, jakich wzorców chcesz uczyć przez jedną godzinę w tygodniu??? Chyba tylko zasad przyjmowania gości.

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4063643 9]A mnie dziwi, ze redakcja nie reaguje na rasizm. Nie ma takich osob jak murzyni. Jest to okreslenie rasistowskie.[/QUOTE]

Że jak??? widzę że już Ci wytłumaczono błąd, pierwsze słyszę o tym by murzyn był rasistowskim określeniem a czarnuch nie napisałam widzę że innych argumentów już brak.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Chciałabym



Nie, nie jest, chociaż zaczyna faktycznie znikać z języka polskiego raczej przez negatywne skojarzenia niż przez faktyczne znaczenie.
Słowo Murzyn ma w języku polskim swoje miejsce i żal mi będzie jesli zniknie, bo ma ciekawe i nierasistowskie czy pogardliwe pochodzenie. To nie jest to samo co w innych językach Niger czy Negro.
Tutaj do poczytania.

Maly cytat:
"Pamietajmy, że historycznie Murzyn to nie angielskie Negro, lecz starodawne określenie wszystkich ludzi czarno- i ciemnoskórych, jak dawny angielski i niemiecki Moor. Języki germańskie wprowadziły rdzeń niger dopiero w epoce masowego handlu niewolnikami z Afryki, dlatego angielskie Negro kojarzy sie dziś z Chatą wuja Toma, ale polski Murzyn także ze szlachetnym Otellem (choć nie wiadomo, czy nie był on w dzisiejszym znaczeniu Arabem)".



Jeśli już jesteśmy przy poprawności politycznej.
To przypomniał mi się jeszcze jeden argument, wcale nie błahy, na nie, jesli chodzi o adopcję dzieci przez pary homoseksualne.
Przypadek Andy Cannona.
W tym przypadku dziecko padlo ofiara poprawnosci politycznej sluzb socjalnych.
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 21:49   #160
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Że jak??? widzę że już Ci wytłumaczono błąd, pierwsze słyszę o tym by murzyn był rasistowskim określeniem a czarnuch nie napisałam widzę że innych argumentów już brak.
Argumentow na co?
Widze, ze chcesz na sile sie wdac w zaczepki slowne? Napisalam swoje zdanie na temat watku, troche ironicznie do tego podeszlam, fakt, ale co w zwiazku z tym? Nie przypominam sobie, zebym przekonywala tu kogos do zmiany zdania na temat wiary czy postrzegania homoseksualistow i ich ewentualnego posiadania dzieci. Wiec o co Ci chodzi?
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 08:43   #161
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Nie będę tu roztrząsać na czym polega wiara bo to nie ten wątek, mam prawo decydować o sobie i swoich przekonaniach czy to się komuś podoba czy nie. Twoje współczucie jest mi po nic. Jak już przeczytałaś Ciebie też to dotyczy

Co do wzorca to mówimy o osobach mieszkających razem a nie o kimś kto wpada z odwiedzinami z doskoku... ile ludzi teraz mieszka z rodzicami czy przyjaciółmi??? A jak ktoś przychodzi z odwiedzinami to posiedzi wypije kawę i sobie idzie, jakich wzorców chcesz uczyć przez jedną godzinę w tygodniu??? Chyba tylko zasad przyjmowania gości.



Że jak??? widzę że już Ci wytłumaczono błąd, pierwsze słyszę o tym by murzyn był rasistowskim określeniem a czarnuch nie napisałam widzę że innych argumentów już brak.



Do mnie rodzina/przyjaciele nie wpadają "z doskoku". Spędzam z nimi co najmniej 2-3 dni w tygodniu razem, czasem u mnie nocują, jeździmy razem na wakacje, ferie, majówki, weekendy na działce. Moje przyjaciółki zostają czasem z moim dzieckiem, tak samo jak babcie i dziadkowie.

Wiem, że w sytuacji pary homoseksualnej, rodzice starają się stworzyć właśnie takie warunki - żeby osoby obu płci, aktywnie brały udział w dorastaniu dziecka.

Albo inny przykład - para gejów z NY, jeden tatuś bardziej "kobiecy", drugi typowo męski. Mają bliźniaki, dziewczynkę i chłopca. Tatuś "kobiecy" chodzi z małą na manicure, do fryzjera, na zakupy. Robią razem "babskie" wypady. Dodatkowo mają zawsze nianię kobietę, która z nimi mieszka. Córka ma już 6 lat i ma się super.
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 12:16   #162
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4063929 1]A moze zalinkujmy ten watek uzytkownikowi Ekodamian, on na pewno rozwiaze wszystkie problemy w tym watku [/QUOTE]


I pare następnych wątków założy

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Albo inny przykład - para gejów z NY, jeden tatuś bardziej "kobiecy", drugi typowo męski. Mają bliźniaki, dziewczynkę i chłopca. Tatuś "kobiecy" chodzi z małą na manicure, do fryzjera, na zakupy. Robią razem "babskie" wypady. Dodatkowo mają zawsze nianię kobietę, która z nimi mieszka. Córka ma już 6 lat i ma się super.
6 latka chodzi na manicure? Nie no, tak się tylko czepiam.

A tak serio to naprawdę nie widzisz żadnych niebezpieczeństw w adopcji przez pary homoseksualne? Na poprzedniej stronie pisałam o wypadku Andy Cannona, co o tym myślisz?
I nie mówię o to o tym, że ojcowie go wykorzystywali seksualnie.
Mowię o czym innym. O tym, że w imię poprawności politycznej, bojąc się oskarżeń o homofobię a także nie chcąc psuć opinii parom homoseksualnym, urzędnicy opieki społecznej nie reagowali na skargi chłopca, a nawet fałszowali raporty.
Jak mówi sam Cannon "gdyby mój ojciec był heteroseksualny to służy zareagowały od razu". Ale że jest homoseksualny to reakcji nie było.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:46   #163
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4064280 0]Argumentow na co?
Widze, ze chcesz na sile sie wdac w zaczepki slowne? Napisalam swoje zdanie na temat watku, troche ironicznie do tego podeszlam, fakt, ale co w zwiazku z tym? Nie przypominam sobie, zebym przekonywala tu kogos do zmiany zdania na temat wiary czy postrzegania homoseksualistow i ich ewentualnego posiadania dzieci. Wiec o co Ci chodzi?[/QUOTE]

Nie zaczepiam tylko stwierdzam fakt że poza posądzeniem mnie o rasizm() innych argumentów nie przedstawiłaś.

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Do mnie rodzina/przyjaciele nie wpadają "z doskoku". Spędzam z nimi co najmniej 2-3 dni w tygodniu razem, czasem u mnie nocują, jeździmy razem na wakacje, ferie, majówki, weekendy na działce. Moje przyjaciółki zostają czasem z moim dzieckiem, tak samo jak babcie i dziadkowie.

Wiem, że w sytuacji pary homoseksualnej, rodzice starają się stworzyć właśnie takie warunki - żeby osoby obu płci, aktywnie brały udział w dorastaniu dziecka.

Albo inny przykład - para gejów z NY, jeden tatuś bardziej "kobiecy", drugi typowo męski. Mają bliźniaki, dziewczynkę i chłopca. Tatuś "kobiecy" chodzi z małą na manicure, do fryzjera, na zakupy. Robią razem "babskie" wypady. Dodatkowo mają zawsze nianię kobietę, która z nimi mieszka. Córka ma już 6 lat i ma się super.
No tak tylko że.. Ty to nie każdy, w sytuacji pary homoseksualnej nie ma rodziców tylko jest rodzic i drugi opiekun lub opiekunowie ale to szczegół, chodzenie z dzieckiem do fryzjera i na zakupy to nie jest pokazywanie wzorca relacji damsko męskich, tym bardziej udawanie przez jednego z opiekunów innej strony tej relacji.




Tak czy siak wracając do meritum sprawy jaka edukacja 0-4?? może jeśli w ogóle to 2-4? czego można uczyć dziecko w wieku 0-1??? 1-2 jeszcze nie wiele rozumie
Poza tym tak jak już mówiłam od tego są rodzice, nie życzę sobie pomniejszania mojej roli do inkubatora i baru mlecznego. Jak ktoś sobie nie radzi to jego problem, mnie do jednego wora ze wszystkimi nei da rady wcisnąć
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 13:02   #164
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Nie zaczepiam tylko stwierdzam fakt że poza posądzeniem mnie o rasizm() innych argumentów nie przedstawiłaś.



No tak tylko że.. Ty to nie każdy, w sytuacji pary homoseksualnej nie ma rodziców tylko jest rodzic i drugi opiekun lub opiekunowie ale to szczegół, chodzenie z dzieckiem do fryzjera i na zakupy to nie jest pokazywanie wzorca relacji damsko męskich, tym bardziej udawanie przez jednego z opiekunów innej strony tej relacji.




Tak czy siak wracając do meritum sprawy jaka edukacja 0-4?? może jeśli w ogóle to 2-4? czego można uczyć dziecko w wieku 0-1??? 1-2 jeszcze nie wiele rozumie
Poza tym tak jak już mówiłam od tego są rodzice, nie życzę sobie pomniejszania mojej roli do inkubatora i baru mlecznego. Jak ktoś sobie nie radzi to jego problem, mnie do jednego wora ze wszystkimi nei da rady wcisnąć
Serio śmieszy cię to, że używasz słowa murzyn, które już nie tylko zaczyna być niepoprawe politycznie, ale również nabiera wydźwięku rasistowskiego?

Murzynek bambo już dawno przestał być lekką i śmieszną lekturą dla dzieci.
Moje diecko chodzi do szkoły z czarnymi dziećmi. Więc ten MB jest już dawno nieaktualną lekturą.
Dziecko czarnoskóre nie jest idiotą' które się nie kąpie, bo się boi, że się wybieli'.


Może nie masz pogladów rasistowskich, ale ignorujesz zmiany, które dokonują się w języku.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 13:36   #165
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Dziś słowo murzyn brzmi tak samo jak 40lat temu, zmiany zachodzą w głowach ludzi którzy słowom już istniejącym przypisują nowe znaczenie.
A co ze słowem 'metys'??

Moja córka lubi jak czytam jej wierszyk o głuptasku Grzesiu który idąc przez wieś niósł worek piasku.. czy imię Grześ też niesie za sobą aspekt rasistowski??

Wcale nie uważam że wierszyk o murzynku Bambo jest rasistowski, tylko chory umysł dorosłego mógł się doszukać tam takiego sensu.


Podsumowując, stwierdzenie że słowo murzyn jest określeniem rasistowskim to moim zdaniem bzdura.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

A co z eskimosami? I mulatami?
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 14:09   #166
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość

I pare następnych wątków założy



6 latka chodzi na manicure? Nie no, tak się tylko czepiam.

A tak serio to naprawdę nie widzisz żadnych niebezpieczeństw w adopcji przez pary homoseksualne? Na poprzedniej stronie pisałam o wypadku Andy Cannona, co o tym myślisz?
I nie mówię o to o tym, że ojcowie go wykorzystywali seksualnie.
Mowię o czym innym. O tym, że w imię poprawności politycznej, bojąc się oskarżeń o homofobię a także nie chcąc psuć opinii parom homoseksualnym, urzędnicy opieki społecznej nie reagowali na skargi chłopca, a nawet fałszowali raporty.
Jak mówi sam Cannon "gdyby mój ojciec był heteroseksualny to służy zareagowały od razu". Ale że jest homoseksualny to reakcji nie było.
A czy widzisz, że tutaj zagrożeniem i źródłem niebezpieczeństwa były służby, które powinny się tym zająć? Bo to one powinni chronić dzieci przed ich rodzicami, jeśli mają miejsce takie sytuacje. I tu nie chodzi o to czy hetero czy homo...

Ja nie widzę niebezpieczeństw, bo jeśli para homo czy hetero się nadaje na rodziców, to powinni nimi być i koniec. A jeśli para się nie nadaje, to dzieci mieć nie powinna - i stawiam tu homo i hetero na równi.

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Nie zaczepiam tylko stwierdzam fakt że poza posądzeniem mnie o rasizm() innych argumentów nie przedstawiłaś.



No tak tylko że.. Ty to nie każdy, w sytuacji pary homoseksualnej nie ma rodziców tylko jest rodzic i drugi opiekun lub opiekunowie ale to szczegół, chodzenie z dzieckiem do fryzjera i na zakupy to nie jest pokazywanie wzorca relacji damsko męskich, tym bardziej udawanie przez jednego z opiekunów innej strony tej relacji.




Tak czy siak wracając do meritum sprawy jaka edukacja 0-4?? może jeśli w ogóle to 2-4? czego można uczyć dziecko w wieku 0-1??? 1-2 jeszcze nie wiele rozumie
Poza tym tak jak już mówiłam od tego są rodzice, nie życzę sobie pomniejszania mojej roli do inkubatora i baru mlecznego. Jak ktoś sobie nie radzi to jego problem, mnie do jednego wora ze wszystkimi nei da rady wcisnąć
A co to takiego relacje damsko-męskie? Że baba do dzieci, garów i sprzątania, a chłop do pracy i potem przed tv z piwkiem? No ja np. nie widzę różnicy w funkcjonowaniu mojego małżeństwa, a znajomych par homoseksualnych...
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 14:25   #167
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
A czy widzisz, że tutaj zagrożeniem i źródłem niebezpieczeństwa były służby, które powinny się tym zająć? Bo to one powinni chronić dzieci przed ich rodzicami, jeśli mają miejsce takie sytuacje. I tu nie chodzi o to czy hetero czy homo...

Ja nie widzę niebezpieczeństw, bo jeśli para homo czy hetero się nadaje na rodziców, to powinni nimi być i koniec. A jeśli para się nie nadaje, to dzieci mieć nie powinna - i stawiam tu homo i hetero na równi.
Ja widze, ze zrodlem niebezpieczenstwa sa ludzie, ktorzy podnosza wielki krzyk w momencie, kiedy wydaje im sie, ze ktos jest "nietolerancyjnym homofobem".
Przeciez ta opieka spoleczna nie robila nic ze strachu, wlasnie przed posadzeniami o homofobie.
Najwieksze niebezpieczenstwo dla dzieci widze w bezkrytycznym przyjmowaniu przez niektorych wszytskiego, co sobie osobnik homo wymysli i zakrzykiwaniu kazdego, kto mysli inaczej.
Jesli opieka spoleczna probuje falszowac dokumenty ze strachu przed posdzeniami o homofobie, to uwazam, ze cos jest szalenie nie w porzadku nie tylko ze sluzbami.

I tu wlasnie chodzi tylko o to czy para jest hetero czy homo, o nic innego, bo przecie gdyby dziecko molestowal osobnik hetero, to sluzby wkroczylyby od razu.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 15:14   #168
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Nie zaczepiam tylko stwierdzam fakt że poza posądzeniem mnie o rasizm() innych argumentów nie przedstawiłaś.
Jeszcze raz zapytam, argumentow na co?

Cytat:
Argument w retoryce to fakt lub okoliczność przytaczana w komunikacie celem potwierdzenia lub obalenia tezy.
Ja tu z nikim nie zaczelam dysksusji, nie przekonywalam do zmiany zdania na temat edukacji seksualnej, adopcji dzieci.
Nie argumentuje bo niby co mam argumentowac?
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 15:22   #169
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja widze, ze zrodlem niebezpieczenstwa sa ludzie, ktorzy podnosza wielki krzyk w momencie, kiedy wydaje im sie, ze ktos jest "nietolerancyjnym homofobem".
Przeciez ta opieka spoleczna nie robila nic ze strachu, wlasnie przed posadzeniami o homofobie.
Najwieksze niebezpieczenstwo dla dzieci widze w bezkrytycznym przyjmowaniu przez niektorych wszytskiego, co sobie osobnik homo wymysli i zakrzykiwaniu kazdego, kto mysli inaczej.
Jesli opieka spoleczna probuje falszowac dokumenty ze strachu przed posdzeniami o homofobie, to uwazam, ze cos jest szalenie nie w porzadku nie tylko ze sluzbami.

I tu wlasnie chodzi tylko o to czy para jest hetero czy homo, o nic innego, bo przecie gdyby dziecko molestowal osobnik hetero, to sluzby wkroczylyby od razu.
I ja także zgadzam się z tym, że pary homoseksualne powinny być traktowane na równi z hetero - nie lepiej (ze strachu o bycie nazwanym homofobem) i nie gorzej.
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 18:38   #170
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Edukacja seksualna w wieku 0-4

Ale w parach heteroseksulanych, kiedy zdarzaja sie gwalty to tez czesto dzieci nie sa wysluchane i nikt im nie wierzy. A tu zdarzyl sie taki jeden przypadek i zostal rozdmuchany bo to akurat geje i mozna bylo podciagnac pod jakis schemat myslowy. Tak uwazam.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 07:39   #171
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Albo inny przykład - para gejów z NY, jeden tatuś bardziej "kobiecy", drugi typowo męski. Mają bliźniaki, dziewczynkę i chłopca. Tatuś "kobiecy" chodzi z małą na manicure, do fryzjera, na zakupy. Robią razem "babskie" wypady. Dodatkowo mają zawsze nianię kobietę, która z nimi mieszka. Córka ma już 6 lat i ma się super.
Córka ma sie super bo tatus (1?,2?, albo ten prawie jak mamusia) zabiera dziecko na manicure... Jeżeli tatuś jest bardziej kobiecy, drugi bardziej męski to może jednak świadczy, że dziecko potrzebuje tatusia i mamusi, a nie kogoś 'brdziej takiego czy takiego', co to ma być jakiś substytut? Pytanie tylko po co mieć coś 'prawie'
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 08:17   #172
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
I ja także zgadzam się z tym, że pary homoseksualne powinny być traktowane na równi z hetero - nie lepiej (ze strachu o bycie nazwanym homofobem) i nie gorzej.
No nie wiem czy w każdym przypadku powinny byc traktowane tak samo. Bo jednak się różnią.
Ja nie traktuję swoich dzieci tak samo, a obydwoje sa moimi dziećmi. Różni ich wiek, płeć, możliwości.
I nie, nie chodzi o to, ze dziewczynka do garów a chłopiec do auta

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ale w parach heteroseksulanych, kiedy zdarzaja sie gwalty to tez czesto dzieci nie sa wysluchane i nikt im nie wierzy. A tu zdarzyl sie taki jeden przypadek i zostal rozdmuchany bo to akurat geje i mozna bylo podciagnac pod jakis schemat myslowy. Tak uwazam.
a. jeden o którym wiemy
b. dopiero ofierze po paru latach udało się to "rozdmuchać", bo wczesniej nikt się tym nie zainteresował ani opieka społeczna, ani media.
c. ja uważam, że akurat takie myslenie jak Twoje może bardzo zaszkodzić, bo to jest właśnie bagatelizowanie sprawy ponieważ chodzi o gejów. "Och, to tylko jeden przypadek", "bo to pewnie rozdmuchane, bo chodzi o tych biednych gejów". Brakuje jeszcze "ten facet pewnie wszytsko zmyślił, gejom na złość".

Denerwuje mnie takie myślenie, bo stawia dzieci na pozycji "nagrody dla gejów", która im się należy za to, ze tak są uciskani, to pozwólmy im adoptować dzieci a jak się któremuś dziecku coś stanie, to zamieciemy pod dywanik, bo to tylko jednostkowe przypadki a do tego rozdmuchane.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 09:39   #173
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Ja się jedynie obawiam o poziom takich zajęć. O przygotowanie kadry pedagogicznej itd. Pal licho, jeśli nastolatkom na WDŻwR pani opowiada głupoty, np. o mikroporach w prezerwatywach Gorzej, jak maluchom przekażą niespójne informacje. Albo powiedzą za dużo, jak choćby przykład z książeczką dla 5latków w Niemczech.
Ano właśnie...

Jak zobaczyłam tę niemiecką książeczkę to szczerze mówiąc nie chciałabym jej pokazać swojemu dziecku, jest mocno przesadzona i zbyt dosłowna jak dla mnie.

Uważam, że wiedza o antykoncepcji niepotrzebna jest maluchowi ponieważ ono i tak jest poza ryzykiem zajścia w ciążę, to jest temat dla nastolatka. Przekazywanie wiedzy powinno być dostosowane do wieku i możliwości zrozumienia przez dziecko. Jak mu tłumaczyć, że rodzice mogą nie chcieć dziecka? Jak taki maluch to odbierze, czy nie zacznie się zastanawiać, że może też jest niechciane, że jest "przypadkiem"? Po co w ogóle mówić małemu dziecku o takich możliwościach?

Z drugiej strony dzieci wiedzą i rozumieją o wiele więcej niż nam się wydaje. Mnie moja własna córeczka (2,5 roku) zaskoczyła gdy urodziłam drugie dziecko, bo mimo, że jestem pewna iż nikt jej nie mówił jak dokładnie odbywa się poród (ja powiedziałam dosłownie, że muszę pojechać do szpitala gdzie pan doktor pomoże mi wyjąć maluszka z brzuszka, bez zbędnych szczegółów) to jedno z jej pytań brzmiało "mamusiu a boli cię TAM". Nawet nie umiała dokładnie nazwać o co jej chodzi, ale jak widać doskonale się domyśliła, mniej więcej co i jak. Ja byłam po prostu w szoku, bo starałam się unikać możliwości, w których moje dziecko mogło by narodziny kojarzyć z jakimś bólem czy nieszczęściem dla mamy, nie chciałam żeby natknęła się na jakieś "okołoporodowe widoki".

Zresztą ja też pamiętam, że sama się domyśliłam którędy dzidziuś wydostaje się na świat, pamiętam takie dyskusje z moim starszym bratem jak byliśmy mali.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 11:23   #174
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
Córka ma sie super bo tatus (1?,2?, albo ten prawie jak mamusia) zabiera dziecko na manicure... Jeżeli tatuś jest bardziej kobiecy, drugi bardziej męski to może jednak świadczy, że dziecko potrzebuje tatusia i mamusi, a nie kogoś 'brdziej takiego czy takiego', co to ma być jakiś substytut? Pytanie tylko po co mieć coś 'prawie'
Dla mnie to też kompletne nieporozumienie. Podział mężczyzn na męskich i kobiecych? Dla mnie to robienie wody z mózgu. Poza tym żaden facet nigdy nie zastąpi mamy i żadna ciocia 2 razy w tygodniu także.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 13:15   #175
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Edukacja seksualna w wieku 0-4

Luba, ale mi wlasnie chodzi o to, ze nie ma zadnej roznicy w jakiej to bylo rodzinie. Takie same - dokladnie takie same problemy spotykaja dzieci w rodzinach heteroseksulanych. Ja nie mowie, ze to nic, bo to geje. Ja mowie, ze to straszne, bez roznicy czy geje czy hetero.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 20:50   #176
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
Córka ma sie super bo tatus (1?,2?, albo ten prawie jak mamusia) zabiera dziecko na manicure...

Jeżeli tatuś jest bardziej kobiecy, drugi bardziej męski to może jednak świadczy, że dziecko potrzebuje tatusia i mamusi, a nie kogoś 'brdziej takiego czy takiego', co to ma być jakiś substytut? Pytanie tylko po co mieć coś 'prawie'

Brzmi jak kiepski dowcip, dziecko niby ma doborze, bo w wieku 6 lat jest zabierane przez "żeńskiego tatę" (cokolwiek to znaczy, a brzmi tak, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać) na manicure.

No właśnie czyli to oznacza jednak potrzebny jest męski i żeński rodzic
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 10:49   #177
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Przypomnial mi sie ten watek, gdy czytalam ostatnie wiesci z Sejmu


http://wyborcza.pl/1,75248,13969584,...yczka_czy.html
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-25, 19:27   #178
teobromina
Raczkowanie
 
Avatar teobromina
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 220
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Jasne jest, że edukacja powinna być dostosowana do wieku.
Choć wbrew obawom wyrażanym np. przez lezkę81, akurat w zaleceniach WHO nie ma rzeczy mogących świadczyć o zamiarze seksualizowania dzieci. Za to jest edukacja dostosowana do wieku właśnie.
Nikt czterolatków nie zamierza uczyć masturbacji ani nic z tych rzeczy. Nie ma też "wiecznej pogoni za uświadamianiem", jak napisała aa2.
https://www.youtube.com/watch?v=gCJ0ec4KCps&t=3s - tutaj jest dość obszerne omówienie tego tematu.


Dotąd władze sprzeciwiały się wprowadzeniu do szkół porządnej edukacji seksualnej - może teraz się to zmieni.
Sporo materiałów z zakresu edukacji seksualnej można znaleźć na YouTube. Kanały takie jak Pink Candy, EDU SEKS Q&A, Fundacja Jeszcze (prowadzony przez ginekolożkę Agnieszkę Nalewczyńską), a z anglojęzycznych sexplanations (prowadzony przez seksuolożkę kliniczną Lindsey Doe) są właśnie temu poświęcone. Choć większość z tych treści jest kierowana raczej do nastolatek i nastolatków, a część wręcz do dorosłych mających już za sobą doświadczenia seksualne. Do małych dzieci nie są te treści adresowane.

Luba słusznie pisze, że gdy szkoła w tym zakresie współpracuje z rodzicami - choć nie każdy rodzic ma kompetencje, by przekazywać dziecku wiedzę o seksualności i tematach z tym związanych. Trudno oczekiwać od wszystkich rodziców, żeby byli jak pedagodzy, psycholodzy i seksuolodzy w jednym.
Dlatego np. psycholożka Izabela Jąderek opublikowała poradnik dla rodziców "Seksolatki. Jak rozmawiać z młodzieżą o seksie?".

Zaś planetgirl wydaje się nie rozumieć, że edukacja oparta na propagowaniu abstynencji nie działa.
Cytat:
Napisane przez platetgirl
W wielu gazetach młodzieżowych najwięcej tematów jest tego typu:
-CZY PIERWSZY RAZ BOLI
-KIEDY POWINNAM IŚĆ Z CHŁOPAKIEM DO ŁÓŻKA
-JAK SIĘ CAŁOWAĆ
- JAK SIĘ ZABEZPIECZYĆ
Trudno się temu dziwić, i trudno mieć o to pretensje do nastolatek i nastolatków. Tak właśnie się do tego podchodzi, gdy jest się w takim wieku.
Ani WHO, ani MEN, nie promują demoralizacji. Tylko podejście oparte na uwzględnianiu realiów i potrzeb dzieci i młodzieży. I opieranie się tutaj na katolickich tekstach, dla których punktem odniesienia jest to co było sto lat temu, jest zupełnie bez sensu.

MonikaFaustyna ma rację, że dzieci zaczynają interesować się własnymi ciałami z czystej ciekawości, już w przedszkolu. Dla dzieci cielesność i seksualność mają inny wydźwięk niż dla nastolatków i dorosłych. Również masturbowanie się przedszkolaków, wynikające z ciekawości, ma inny wydźwięk i charakter niż późniejsza świadoma masturbacja nastolatków i dorosłych. Nie ma powodu karcić przedszkolaków za to, że bawią się miejscami intymnymi - ważne tylko, żeby dzieci były nauczone, żeby nie robić tego publicznie. I żeby dzieci wiedziały, że nie ma wstydliwych części ciała, tylko że po prostu jako społeczeństwo umówiliśmy się, że pewnych miejsc nie pokazuje się publicznie.
Choć dla wielu konserwatystów i religiantów takie podejście nie jest czymś oczywistym, tylko kontrowersyjnym. Bo wg nich niemal wszystko, co wiąże się z seksem i seksualnością, jest grzeszne, złe i podejrzane.

A co do wspomnianej w tym temacie nagości: chyba lepiej, że dziecko najpierw zobaczy, jak wygląda zwyczajne ludzkie gołe ciało niż że pierwszy kontakt z nagością będzie dla takiego dziecka kontaktem z pornografią, przedstawiającą wynaturzony i zniekształcony obraz cielesności i wszystkiego co się z nią wiąże.
Nie ma nic złego w zabieraniu dzieci na basen i w tym, że dziecko zobaczy czyjeś gołe ciała. Nagość sama w sobie nie ma erotycznego charakteru.
Cytat:
Napisane przez d9dafda22031a08fb930d3c50 6630231eeee4640 Pokaż wiadomość
Predzej mi kaktus na rece wyrosnie niz w polskich podrecznikach takie rzeczy beda Ojciec Rydzyk nie pozwoli a matki dzieci ze szkol zabiora w ramach protestu plus 90 procent spoleczenstwa bedzie odprawialo pielgrzymki na Jasna Gore w celu nawrocenia grzesznikow A ci co nie moga beda w domach rozaniec odmawiac
To cytat z 2013, ale najbardziej aktualny był w 2019 czy 2020, gdy było największe nasilenie straszenia Polaków "seksualizacją dzieci", "ideologią LGBT" itd. i gdy były próby ustawowego zakazania edukacji seksualnej jako rzekomo powiązanej z pedofilią.

Cytat:
Napisane przez gda
Czyli Ty przyjmujesz bezkrytycznie wszystko co Ci NARZUCI Kościół Katolicki, ale ZALECANE wytyczne, stworzone przez profesjonalistów odrzucasz...? Bo kościól właśnie tak stwierdził "homoseksualizm jest zły i już"...
Akurat katolicyzm jest o tyle specyficznym wyznaniem, że jego wyznawców obowiązuje zasada posłuszeństwa wiary.
Co oznacza, że w sprawach wiary i moralności katolik nie może mieć własnego zdania, tylko musi słuchać magisterium Kościoła - czyli papieża i kolegium biskupów. Czyli musi zgadzać się ze wszystkim, co Kościół oficjalnie głosi w sprawach wiary i moralności.
W innych chrześcijańskich wyznaniach nie ma takiej zasady.
Cytat:
Napisane przez ajah
A KK nie stwierdził: zachowania homoseksualne są złe, bo tak sobie wymyśliliśmy.
No zdaje się, że KK stwierdził, że zachowania homoseksualne są złe, bo nie podobają się Bogu, a wyznawcy chrześcijaństwa twierdzą tak, bo tak jest napisane w wielu miejscach w Biblii.
Dla chrześcijan złe jest to, co nie podoba się Bogu, a dobre jest to, co podoba się Bogu. Tak jak w pozostałych religiach monoteistycznych, zresztą.
W Katechizmie Kościoła Katolickiego zachowania homoseksualne są opisane nie tylko jako moralnie złe, ale również jako dewiacyjne. Co oznacza, że katolik musi uważać homoseksualizm za dewiację. Inaczej nie jest katolikiem. Tylko np. wyznawcą religii, którą sam sobie sporządził.
A że stanowisko religii jest nie do pogodzenia ze stanowiskiem nauki - cóż, nic nowego.
teobromina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-25 20:27:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.