fotelik do samochodu dla noworodka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-23, 09:42   #1
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna

fotelik do samochodu dla noworodka


Hello, Dziewczyny!
Przymierzam się właśnie do zakupu fotelika samochodowego dla maleństwa - chodzi mi o te najmniejsze, do 13kg, od pierwszych dni życia.
Szukałam troche informacji w sieci i wiem już, że ważne jest pięciopunktowe zapinanie pasów bezpieczeństwa, daszek z mozliwością regulacji oraz taka specjalna (zdejmowalna w późniejszym okresie) podkładka pod główkę, żeby utrzymywała się w miejscu.
Nic poza tym jednak nie wiem.
Czy natrafiłyście może gdzies na jakies rankingi?
A może same macie juz jakies doświadczenia i możecie polecić konkretny model?
Chodzi mi oczywiście o bezpieczeństwo dziecka i jego wygodę - firma, kolorystyka, czy inne walory estetyczne nie są ważne. Cena również nie gra roli.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 09:42   #2
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
fotelik do samochodu dla noworodka

Hello, Dziewczyny!
Przymierzam się właśnie do zakupu fotelika samochodowego dla maleństwa - chodzi mi o te najmniejsze, do 13kg, od pierwszych dni życia.
Szukałam troche informacji w sieci i wiem już, że ważne jest pięciopunktowe zapinanie pasów bezpieczeństwa, daszek z mozliwością regulacji oraz taka specjalna (zdejmowalna w późniejszym okresie) podkładka pod główkę, żeby utrzymywała się w miejscu.
Nic poza tym jednak nie wiem.
Czy natrafiłyście może gdzies na jakies rankingi?
A może same macie juz jakies doświadczenia i możecie polecić konkretny model?
Chodzi mi oczywiście o bezpieczeństwo dziecka i jego wygodę - firma, kolorystyka, czy inne walory estetyczne nie są ważne. Cena również nie gra roli.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 14:22   #3
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: fotelik do samochodu dla noworodka

Nie wymyślę nic odkrywczego jeśli powiem, że najlepsze foteliki to te markowe: Maxi Cosi, Bebe Comfort, Chicco, Graco. Sama napewno też wyznajesz zasadę, że przy zakupie fotelika nie można oszczędzać - chodzi o bezpieczeństwo dziecka, i 100 czy 150 zł różnicy w cenie nie moze decydować - ale to wszystko wiesz.Mam dwóch chłopców w wieku wczesno szkolnym i trochę fotelików przetestowałam
I niestety foteliki tańsze - może to nie jest dobre słowo - ale się zużywają, inaczej mówiąc po pewnym czasie nie nadają się do użytku. Markowe miałam spokojnie dla drugiego dziecka i jeszcze siostrzeńcy ich używają
A te tańsze po pewnym okresie używania musialam wyrzucić.
Zresztą nie chodzi o to czy można je zostawić dla drugiego dziecka - dałam to jako przykład wytrzymałości.
Druga sprawa - gorąco polecam foteliki dla noworodków 3 w 1. To się naprawdę sprawdza. Służą jako fotelik, nosidełko i leżaczek. Mają taki pałak jak wózek i po wypięciu bierzesz nosidełko i jazda Genialne rozwiązanie zwłaszcza dla aktywnych mam. Nie trzeba maluszka tarmosić i przekładać do nosidełka. Moi chłopcy wędrowali ze mną wszędzie - nosidełko wsadzasz do wózka w sklepie, można postawić go na podłodze zanim się obudzi,mój synek bujany nogą w wytyrzymywał spokojnie wszelkie stresujące wizyty.
Ja osobiście nie doświadczyłam, ale są też foteliki, które po wypieciu z samochodu można nałożyć na dopasowany stelaż - i robi się wózek
Udanych zakupów i zdrowej dzidzi.
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 14:22   #4
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: fotelik do samochodu dla noworodka

Nie wymyślę nic odkrywczego jeśli powiem, że najlepsze foteliki to te markowe: Maxi Cosi, Bebe Comfort, Chicco, Graco. Sama napewno też wyznajesz zasadę, że przy zakupie fotelika nie można oszczędzać - chodzi o bezpieczeństwo dziecka, i 100 czy 150 zł różnicy w cenie nie moze decydować - ale to wszystko wiesz.Mam dwóch chłopców w wieku wczesno szkolnym i trochę fotelików przetestowałam
I niestety foteliki tańsze - może to nie jest dobre słowo - ale się zużywają, inaczej mówiąc po pewnym czasie nie nadają się do użytku. Markowe miałam spokojnie dla drugiego dziecka i jeszcze siostrzeńcy ich używają
A te tańsze po pewnym okresie używania musialam wyrzucić.
Zresztą nie chodzi o to czy można je zostawić dla drugiego dziecka - dałam to jako przykład wytrzymałości.
Druga sprawa - gorąco polecam foteliki dla noworodków 3 w 1. To się naprawdę sprawdza. Służą jako fotelik, nosidełko i leżaczek. Mają taki pałak jak wózek i po wypięciu bierzesz nosidełko i jazda Genialne rozwiązanie zwłaszcza dla aktywnych mam. Nie trzeba maluszka tarmosić i przekładać do nosidełka. Moi chłopcy wędrowali ze mną wszędzie - nosidełko wsadzasz do wózka w sklepie, można postawić go na podłodze zanim się obudzi,mój synek bujany nogą w wytyrzymywał spokojnie wszelkie stresujące wizyty.
Ja osobiście nie doświadczyłam, ale są też foteliki, które po wypieciu z samochodu można nałożyć na dopasowany stelaż - i robi się wózek
Udanych zakupów i zdrowej dzidzi.
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 16:32   #5
dzokejka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11
Re: fotelik do samochodu dla noworodka

Polecam foteliki firmy Graco. Może nie są bardzo lekkie, ale jesli chodzi o bezpieczeństwo to lepiej - dziecko jest tam dobrze zabezpieczone. Nie patrz na swoją wygodę jeśli chodzi o wagę i rozmiar fotelika (np Chicco ma malutkie i lekkie foteliki ale nie są one zbyt bezpieczne). Może nie są też tanie, ale bardzo funkcjonalne, mają wygodną, profilowana rączkę i bardzo ładną tapicerkę. Polecam i pozdrawiam
dzokejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 16:32   #6
dzokejka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11
Re: fotelik do samochodu dla noworodka

Polecam foteliki firmy Graco. Może nie są bardzo lekkie, ale jesli chodzi o bezpieczeństwo to lepiej - dziecko jest tam dobrze zabezpieczone. Nie patrz na swoją wygodę jeśli chodzi o wagę i rozmiar fotelika (np Chicco ma malutkie i lekkie foteliki ale nie są one zbyt bezpieczne). Może nie są też tanie, ale bardzo funkcjonalne, mają wygodną, profilowana rączkę i bardzo ładną tapicerkę. Polecam i pozdrawiam
dzokejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 16:56   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: fotelik do samochodu dla noworodka

mam andzieje ,że słyszałyście o tym iz Chicco produkowało bardzo mało bezpieczne foteliki które w niemczech zosytłay wycofane i przyjechały na sprzedaż do polski :-/

ja polecam fotelik Renolux ,mam taki fotelik dla dziecka starszego nie od urodzenia.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-01, 16:56   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: fotelik do samochodu dla noworodka

mam andzieje ,że słyszałyście o tym iz Chicco produkowało bardzo mało bezpieczne foteliki które w niemczech zosytłay wycofane i przyjechały na sprzedaż do polski :-/

ja polecam fotelik Renolux ,mam taki fotelik dla dziecka starszego nie od urodzenia.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 17:23   #9
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: fotelik do samochodu dla noworodka

Dziękuję za rady.
Dzisiaj kupiliśmy wózek i bardzo zdenerwowała mnie pani w Chicco, która na moje pytanie dlaczego ich foteliki mają tylko 3 a nie 5 punktowe pasy bezpieczeństwa odpowiedziała kompetentnie "bo to dla mełego dziecka i tutaj jest to robione zupełnie inaczej".
Hahaha, oczywiście nie kupiłam.
Ale chciałam Was jeszcze zapytać - czy bezpieczniejsze są foteliki montowane z bazą i siedzeniem tyłem do kierunku jazdy (mnie się ten kierunek wydaje bezsensowny), czy takie zwykłe, bez podstawy?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 17:23   #10
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: fotelik do samochodu dla noworodka

Dziękuję za rady.
Dzisiaj kupiliśmy wózek i bardzo zdenerwowała mnie pani w Chicco, która na moje pytanie dlaczego ich foteliki mają tylko 3 a nie 5 punktowe pasy bezpieczeństwa odpowiedziała kompetentnie "bo to dla mełego dziecka i tutaj jest to robione zupełnie inaczej".
Hahaha, oczywiście nie kupiłam.
Ale chciałam Was jeszcze zapytać - czy bezpieczniejsze są foteliki montowane z bazą i siedzeniem tyłem do kierunku jazdy (mnie się ten kierunek wydaje bezsensowny), czy takie zwykłe, bez podstawy?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 18:24   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: fotelik do samochodu dla noworodka

hey
nie wiem jak to jest z tymi stopniami bo takiego fotelika nie mieliśmy,co do kierunku jazdy to wszytsko zalezy od wieku dziecka i oczywiscie nie mozna wozic dziecka z przodu jesli jest poduszka powietrzna która mogłabym zaszkodzic dzidziusiowi.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-13, 18:24   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: fotelik do samochodu dla noworodka

hey
nie wiem jak to jest z tymi stopniami bo takiego fotelika nie mieliśmy,co do kierunku jazdy to wszytsko zalezy od wieku dziecka i oczywiscie nie mozna wozic dziecka z przodu jesli jest poduszka powietrzna która mogłabym zaszkodzic dzidziusiowi.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 18:56   #13
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Re: fotelik do samochodu dla noworodka

Dziewczyny, chcialabym kupic szwagierce na slub wlasnie taki fotelik, bo spodziewa sie malenstwa. I tu nasuwaja sie kolejne pytania - czy te firmowe foteliki mozna kupic tylko w sklepach firmowych, znacie moze strone w internecie na ktorej podane sa adresy, czy moze znajduja sie tez w jakis sklepach sieciowych (jakich?). Na co jeszcze trzeba zwrocic uwage przy kupowaniu? Ile srednio kosztuje taki fotelik (mam na mysli takie foteliko-nosidelko, co jeszcze mozna postawic w mieszkaniu i dziecko ma z tego jakby kolyske)? Bardzo dziekuje za odpowiedzi, zalezy mi na tym, zeby dzieciatko bylo bezpieczne.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 19:49   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Re: fotelik do samochodu dla noworodka

www.google.pl-fotelik samochodowy i milion linków do przejrzenia
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 20:05   #15
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Re: fotelik do samochodu dla noworodka

Dobrze jest kupić fotelik tej samej firmy co wózek, bo wtedy pasuje do podwozia i jak dzidziuś zaśnie w samochodzie to można zamontować fotelik na podwoziu i nie trzeba dziecka przekładać do gondoli.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:41   #16
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Smile Dot.: fotelik do samochodu dla noworodka

Zgadzam sie z wami, dobrze kupic markowy fotelik i jeszcze jak bedzie tej samej firmy co wózek to już super. A ja mam 6 miesięcznego syna i polecam fotelik i wózek firmy Inglesina (maja swoja strone w internecie). Fotelik wpina sie w stelaz wozka i nie trzeba brac ze soba gondoli. A teraz fotelik oprócz tego ze Mikołaj siedzi w nim w samochodzi to uzywam go na codzien w domu. Słuzy jako lezaczek i spokojnie moge go nosic i w ten sposob Mikołaj towarzyszy mi przez caly dzien w kuchni jak gotuje w pokoju gdzie ogladam telewizje czy w lazience jak myje zeby albo na zakupach bo wkladam fotelik do wozka. Dla mnie super rzecz, bo bardzo ulatwila mi zycie, wiec polecam dobre sprawdzone i nie koniecznie najdrozsze foteliki
dinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:56   #17
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: fotelik do samochodu dla noworodka

ja mam pod ręką ranking fotelików samochodowych przeprowadzony w Holandii przez ANWB, to taka krajowa organizacja zajmująca się drogami/ samochodami/ podróżami. Potwierdzam to, co napisały już dziewczyny- że tanie foteliki są marnej jakości. Oto, jak się przedstawia lista ze wspomnianego rankingu dot. najmniejszych dzieci:
1. Maxi- cosi cabriofix met easyfix
2. Maxi- cosi cabrio
2. Bebe confort creatis
3. Romer Baby safe plus
dalszych miejsc nie podaję;-))
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 10:56   #18
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: fotelik do samochodu dla noworodka

Dzieki dziewczyny. W guglu juz troche szperalam, napisalam tutaj, bo chcialabym wiecej wiadomosci praktycznych, Waszych, drogie Mamy, odczuc. Wiec jesli macie jeszcze jakies rady, na co zwrocic uwage, albo czego nie kupowac bo badziew, to dajcie znac
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 08:22   #19
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: fotelik do samochodu dla noworodka

Od założenia tego wątku miną już ponad rok, dlatego podbijam i jestem ciekawa czy macie jakieś nowe typy jeśli chodzi o foteliki 0- 13?
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 11:11   #20
ZosiaSliwka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6
Dot.: fotelik do samochodu dla noworodka

Ja bym poleciła maxi cosi milofix, mam go od niedawna i jest dobry, lekki łatwy w czyszczeniu i montażu w samochodzie, no i jak czytałam jest bezpieczny
ZosiaSliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 12:54   #21
ola8865
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: fotelik do samochodu dla noworodka

Cytat:
Napisane przez ZosiaSliwka Pokaż wiadomość
Ja bym poleciła maxi cosi milofix, mam go od niedawna i jest dobry, lekki łatwy w czyszczeniu i montażu w samochodzie, no i jak czytałam jest bezpieczny
Witam laski, a jake macie zdanie na temat nowego fotelika Recaro Young Sport Hero <ciach> ??? chcę go kupić w niedługim czasie.

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2016-08-02 o 14:30 Powód: usunięcie linka
ola8865 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-01 13:54:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.