Dieta paleo. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-26, 18:33   #61
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
a z Kett.ćwiczysz pojedyncze ćw.raczej, czy np.do dvd?
czy masz jakiś Twój ulubiony zestaw ćw/ulubione pojedyncze ćw?
czy ćwiczysz jednym/dwoma kett o danej wadze, czy masz ich kilka, czy może takie regulowane?
(z ciekawości pytam, niedawno zaczęłam zabawę z kett, potem musiałam odłożyć na chwilę z natłoku innych zajęć, ale faktycznie są niezwykle skuteczne,
niestety i ten temat w PL nie jest zbyt popularny, więc np.ciężarków regulowanych chyba w ogóle nie ma, czy płytek z ćw, zainteresowanie tematem jest dość niewielkie, stąd podpytuję kiedy jest okazja )
Jestem duża , więc mam jeden na razie 16kg. Jest taka fajna książka dla kobiet : http://www.amazon.co.uk/Russia-Tough.../dp/0938045431 Na youtube jest mnóstwo filmów. Mam sporo DVD , które polecam ( wiecej na PW podam ).

Ten kettlebell to mi wystarczy na co najmniej rok. Regulowane są drogie niestety, ale i też one są tylko do jakiejś wagi. Jeszcze jedno, lepiej jak powierzchnia jest gładka, wtedy łatwiej się ćwiczy, a te regulowane nie są takie z zasady.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 19:13   #62
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Dieta paleo.

dzięki za linka do książki będę kombinować by ją zdobyć
i czekam na pw

wiem, że jest sporo filmików na youtube, naoglądałam się ich na początku, robiłam notatki,rysunki etc., by mieć pojęcie jako takie i minimalne przygotowanie teoretyczne, plus czytanki w necie, wiadomo
choć to nie to samo co książka czy nawet dvd (choć wolę "papierowe" wersje)

podpytuję o Twoje ulubione itd., bo tak to jest, że często przypadkiem się człowiek za sprawą kogoś nakieruje, albo zwróci uwagę na coś nowego/innego,
na zasadzie-nigdy nie wiadomo

bo i moje kett się wzięło przypadkiem, a wątku skakankowego dla odmiany
skakałam sobie na skakance i od innej skaczącej wizażanki podłapałam motyw
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 19:31   #63
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
dzięki za linka do książki będę kombinować by ją zdobyć
i czekam na pw

wiem, że jest sporo filmików na youtube, naoglądałam się ich na początku, robiłam notatki,rysunki etc., by mieć pojęcie jako takie i minimalne przygotowanie teoretyczne, plus czytanki w necie, wiadomo
choć to nie to samo co książka czy nawet dvd (choć wolę "papierowe" wersje)

podpytuję o Twoje ulubione itd., bo tak to jest, że często przypadkiem się człowiek za sprawą kogoś nakieruje, albo zwróci uwagę na coś nowego/innego,
na zasadzie-nigdy nie wiadomo

bo i moje kett się wzięło przypadkiem, a wątku skakankowego dla odmiany
skakałam sobie na skakance i od innej skaczącej wizażanki podłapałam motyw
Moje ulubione to http://www.amazon.com/Kettlebells-Co...0284507&sr=1-2

To jedno z łatwiejszych
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 00:01   #64
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Dieta paleo.

Dziękuję bardzo
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 21:20   #65
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Dieta paleo.


ja za to jestem raczej mala.. jako nastolatka rozwinelam sie szybko, popadlam w kompleksy i w zaburzenia odzywiania - skutkiem tego w wieku 17 lat schudlam gwaltownie ok 15 kg.. potem przez pare lat rozne diety (glownie MZ) i troche domowych cwiczen i biegania, waga wahala sie ale ogolnie bylam malo jedrna, mialam spory cellulit i nie podobalam sie sobie...
i potem odkrylam silownie..
na samym poczatku moje odzywianie to bylo standardowe 5-6 posilkow Dr Berardiego... potem, okolo 8 miesiecy temu przeszlam na paleo - i musze przyznac ze dopiero w tym momencie zaczal znikac moj cellulit!
od okolo 3 miesiecy IF - tak, raczej zwracam uwage na to co jem, i licze.. jem okolo 2 g bialka na kg masy ciala, czasem wiecej (jadlabym jeszcze wiecej bo po prostu lubie mieso/jaja/ryby...), licze weglowodany w dni treningowe (ale raczej zeby wiedziec, ze jem ich wystarczajaco duzo), w dni nietreningowe unikam weglowodanow, tluszcze oszczednie w dni treningowe, w nietreningowe ile wlezie (uwielbiam orzechy laskowe i migdaly )...
pisze ze jestem troche "bodybuilder" bo faktycznie moj trening (za sprawa mojego instruktora) jest klasycznym treningiem podzielonym na cykle budowania misni ("masa", "sila") i spalania tluszczu (hmmm "wycinka"?), ale jest to trening z elementami crossfit, duzo przysiadow ze sztanga, martwy ciag itd itp... kettlebell nie probowalam, ale predzej czy pozniej chcialabym..
efekty z IF.. nie widze jakis specjalnych efektow innych niz przy systemie 5-6 posilkow, jesli chodzi o rezultat/cel treningowy. IF jest po prostu wygodne. zalozenie jest takie: liczy sie co jesz i ile, w bilnsie raczej tygodniowym niz dziennym, a juz jak to jest podzielone, na ile posilkow, niewiele zmienia. jedyna zasada to posilki potreningowe (wiecej wegli) no i ogolnie wieksze posilki po treningu, trening w miare mozliwosci na czczo..
mnie IF wyzwolilo z poczucia glodu. paradoksalnie. jedzac 5-6 posilkow, jesli mijaly 3 godziny a ja nie mialam ze soba nic do jedzenia dopadal mnie straszny glod i robilam sie nerwowa... teraz moge nie jesc przez 18-20 godzin i nie wariuje.. za to potem: uczta! ogolnie czesciej czuje sie objedzona niz glodna, przy tym systemie.. a ze ja lubie jesc to mi to pasuje i daje wiecej satysfakcji niz malutkie, nigdy nie sycace posilki..
teraz eksperymentuje znowu. bo moj aktualny cel treningowy to masa/sila. wiec powinnam jesc wiecej - nie jest to latwe jesli cale jedzenie ma byc skoncentrowane w ciagu 5-8 godzin.. zobaczymy co z tego wyjdzie

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

macerata, joanna to skarbnica ksiazek o odzywianiu i sporcie :P
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 23:22   #66
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Dieta paleo.

poldzik-dziękuję za relację
mało jest możliwości by poczytać od kobiet, z kobiecego punktu widzenia i odczuć
dlatego cieszę się, że to napisałaś
ile można o serkach wiejskich, jogurtach i otrębach

na IF liczy się chyba zapotrzebowanie od PPM(czy się mylę?) więc nie powinno być problemu zrobić nadwyżkę, jeśli osoba nie jest duża
tyle że te systemy bardziej chyba pod rekomp lub redukcję pasują, ale piszą że wszystko jest możliwe
trochę miodu, kokosu, może suszonych owoców w miksach z czymś i kalorie są
choć to pewnie nie takie proste

a Joanna -to fakt, podrzuciła mi trochę lektury, teraz tylko czas trzeba wygospodarować
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 23:23   #67
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dieta paleo.

Właśnie ... IF działa wtedy, kiedy się jada odpowiednio.

Cellulit - mam nadzieję że wszyscy wiedzą co to faktycznie jest . To po prostu tłuszcz i toksyny . Najlepszym sposobem są ćwiczenia i prawidłowe odżywianie .

Brawa dla poldzika, za prawidłowe podejście de cellulitu . Leczymy przyczyny, a nie skutki !
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 23:58   #68
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Dieta paleo.

tak, ćw i prawidłowe odż

tylko znów-ćwiczenia-wszyscy wiedzą co to jest
a z tym odżywianiem to niestety ale często zajmuje kawał czasu i życia by się choć przybliżyć do sedna
może dlatego, że takie czasy-każdy musi sam dojść-dlaczego?
powinno się z domu wynosić, wiedzieć z pokolenia na pokolenie, a to jednak chyba rzadkość..

no i ogłupiająca moc mediów wszelkiego typu

w ciężkich czasach żyjemy, oj ciężkich

---------- Dopisano o 00:58 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------

a najgorsze jest to, że przecież to wszystko jest naprawdę takie proste
sami sobie chyba komplikujemy a potem tyle czasu, żeby się z własnych supełków wyplątać
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 08:46   #69
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Dieta paleo.

co do cellulitu:
ja jak pisalam wczesniej, jestem raczej mala i niegdy nie bylam otyla, mialam tylko pare kilo nadwagi (a kompleksy jakby ta nadwaga byla 10 razy wieksza). punkt kulminacyjny cellulitu nastal po przeprowadzce do wloch, 5 lat temu. mam 160 cm wzrostu, wazylam juz tylko 55 kg (w wieku 16 lat 65) , jadlam "to co mi dawali" czyli jak typowy wloch: na sniadanie ciasteczka/rogalik + kawa z mlekiem, na obiad makaron z sosem + ewentualnie drugie danie, na kolacje zwykle wedliny, sery ze spora iloscia chleba, a raz-dwa razy w tygodniu pizza. tzn weglowodany+weglowodany+s er pyszne to bylo, nie powiem ale moja pupa wygladala paskudnie przy takiej diecie..

teraz jak policze kalorie, szczegolnie w nietreningowy dzien tluszczowy to przekraczam 2000 ( i spokojnie nawet 3000 z migdalami, orzechami, kokosem i smalcem ) ... problemem dla mnie sa dni treningowe, kiedy wedlug IF-leangains nalezy ograniczyc tluszcze, a energie czerpac z wegli... (i kalorycznie powinno sie jesc wiecej niz w dni nietreningowe.. nie zawsze mi to wychodzi!) przy paleo to sa slodkie ziemniaki kilogramami i owoce... (kasztany jadalne tez mozna ale po nich sie ma hmmm... gazy.. ). dlatego ja do mojego paleo teraz dodalam ryz (bialy) jako zrodlo wegli potreningowych. bo ma wiecej wegli w 100 g wiec moge go zjesc mniej objetosciowo..

aha, a co do cwiczen na cellulit. niby wszyscy wiedza co to jest. ale fakt jest taki, ze machanie nogami na dywanie przed tv i rowerek za przeproszeniem g** daja! dwa lata cwiczen z ciezkimi sztangami na silowni i teraz mam cellulit tylko jak scisne skore palcami, normalnie nie jest widoczny. ale nadal tam jest... a waze 49 kilo przy 160 cm wzrostu i mam okolo 18% BF.. teraz przestalam brac tabletki antykoncepcyjne (a bralam przez lata) i zobaczymy jakie beda efekty.


aha a co do prawidlowego podejscia do cellulitu to nie tak do konca, bo w miedzyczasie troche kasy na rozne smarowidla wydalam... ale coz, wszyscy popelniamy bledy

Edytowane przez poldzik
Czas edycji: 2012-02-28 o 09:20 Powód: dopisek
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 09:41   #70
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dieta paleo.

Też zauwazylam, ze samo bieganie to kicha. Trzeba zmniejszyć bf , a do tego ćwiczenia silowe są bardziej dajace rezultaty. Mozna być skinny-fat i mnóstwo cellulitu. Nie tędy droga.

Powodzenia
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 13:31   #71
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Dieta paleo.

a tak wogole to wlasnie pol godziny temu zjadlam moje sniadanie pierwsze w tym roku truskawki! zapewne nie sa jeszcze takie pelne witamin i wogole no ale coz... nie oparlam sie im w kwietniu/maju bedzie sezon i beda pyszne..
a za chwilke zjem moj przedtreningowy obiad: troche kurczaka i duzo duzo warzyw... trening dzisiaj poznym popoludniem a potem do domu i "prawdziwe jedzenie" nabylam ryz basmati, mniam i do tego solidna porcja (300-400g) piersi z indyka albo chudej wolowiny, jeszcze nie wiem.. tak wyglada moj przykladowy dzien treningowy.
aha, po treningu czasem wpadnie odzywka bialkowa ale nie zawsze, po kolacji jeszcze jakies owoce (czesto banany w dni treningowe zeby dopchac wegle z minimalna iloscia fruktozy..)
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 15:14   #72
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dieta paleo.

Super poldzik. Ja miałam lunch o 13:00 ( pierwszy posiłek dzisiaj ). Na obiad/kolację jajecznica na oleju kokosowym z cebula. I to wszystko. Potem porzadny trening, wczoraj mało cwiczylam
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 08:26   #73
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Dieta paleo.

lubie jajecznice z cebula ja dodaje jeszcze (pod koniec przysmazania sie cebuli, przed jajkiem) surowe brokuly pokrojone na kawaleczki.. pycha aha i potem duzo pieprzu
ja robie na smalcu albo na ghee, oleju kokosowego jeszcze tu nie znalazlam, nie jest "modny" a ja w sumie na wsi mieszkam i sklepy nie sa super zaopatrzone..
aha, co do kokosa. pare dni temu, jak zapowiadalam, kupilam calego, zywego kokosa (tu sa drozsze.. 1,60 euro). ale jako ze sie na nich nie znam nie wiem, czy moze nie byl troche niedojrzaly... po rozlupaniu to biale (sie nazywa chyba kopra?) odchodzilo od skorupy z taka brazowa skorka z jednej strony, ktora potem byla trudna do zdjecia, normalne to? fajnie sie chrupalo, lubie taka konsystencje ale musze przyznac, ze ten kokos byl troche bez smaku. nie mial slodkawego posmaku wiorkow kokosowych. mozliwe ze byl niedojrzaly? po czympoznac dojrzalego kokosa ktos wie?
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 09:02   #74
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez poldzik Pokaż wiadomość
lubie jajecznice z cebula ja dodaje jeszcze (pod koniec przysmazania sie cebuli, przed jajkiem) surowe brokuly pokrojone na kawaleczki.. pycha aha i potem duzo pieprzu
ja robie na smalcu albo na ghee, oleju kokosowego jeszcze tu nie znalazlam, nie jest "modny" a ja w sumie na wsi mieszkam i sklepy nie sa super zaopatrzone..
aha, co do kokosa. pare dni temu, jak zapowiadalam, kupilam calego, zywego kokosa (tu sa drozsze.. 1,60 euro). ale jako ze sie na nich nie znam nie wiem, czy moze nie byl troche niedojrzaly... po rozlupaniu to biale (sie nazywa chyba kopra?) odchodzilo od skorupy z taka brazowa skorka z jednej strony, ktora potem byla trudna do zdjecia, normalne to? fajnie sie chrupalo, lubie taka konsystencje ale musze przyznac, ze ten kokos byl troche bez smaku. nie mial slodkawego posmaku wiorkow kokosowych. mozliwe ze byl niedojrzaly? po czympoznac dojrzalego kokosa ktos wie?
wszystko ok, miałam wiorki też, i nie były słodkie, wiem ze czasem slodza je. Dojrzały jest twardy taki jak Twój. Młody kokos ma galarete i jest slodszy.

Dodaje pokrojone pomidory i paprykę do cebuli. Czasem też cebule z boczkiem robie. Nikt mnie nie przekona ze jakies kanapki są smaczniejsze.

rano tylko woda do picia, i sniadanie o 12:30. Aaa, nie pije nic z posiłkami, tylko co najmniej godzinę po.

Edytowane przez joanna_ba
Czas edycji: 2012-02-29 o 09:18 Powód: Dodanie
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 09:29   #75
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Dieta paleo.

no to zobacz, nie docenilam mojego kokosa

ja nie lubie polaczenia jajko+podgrzany pomidor... nie wiem, to ma jakis taki charakterystyczny smak, ktory mi nie podchodzi.. poza tym pomidor ma duzo wody i jajecznica wychodzi za luzna. ale o gustach sie nie dyskutuje niezla jest jajecznica z cukinia..

ja musze przyznac jednak, ze kanapki nie jem bo niezdrowa i tuczaca a nie dlatego ze nie lubie.. taka pszenna bulka w srodku z serem, szynka i innymi dodatkami, na cieplo... mniam - zakazane przyjemnosci albo pizza mniejwiecej raz na miesiac, przy jakiejs okazji zwykle (wyjscie z przyjaciolmi, urodziny itp) pozwalam sobie na pizze ale potem zaraz wracam do mojego paleo. to na co absolutnie sobie nie pozwalam, to frytki i inne smazeniny smazone na badziewnym oleju roslinnym - bol brzucha gwarantowany i to kilkudniowy..

co do picia do posilkow ze mna tak roznie... zima mniej ale latem jednak czasem pije do jedzenia. wode. no i czasem, szczegolnie do wolowiny - czerwone wino. pycha. (wiem to nie jest 100% paleo paleo)

Edytowane przez poldzik
Czas edycji: 2012-02-29 o 09:34
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 19:22   #76
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dieta Paleo

stosujesz jeszcze paleo? moze ktoś inny
sama jem bardzo podobnie od jakiegos czasu
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 19:20   #77
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Dieta Paleo

Podbijam wątek!

Zafascynowała mnie ta dieta, to ile energii mam stosując ją i jaka jest różnica w samopoczuciu kiedy zjem rzeczy niedozwolone

Może postaramy się gromadzić tu jak najwięcej informacji? W Polsce jest chyba jeszcze dość mało źródeł na jej temat, sama staram się wyszukiwać np. "paleoprzekąski", które są dla mnie zamiennikiem produktów, które trudno jest dostać.

Na razie moim hitem są tradycyjne polskie kabanosy, ale takie gdzie znam pochodzenie i wiem, że nie wepchnięto tam żadnego glutaminianu sodu I szukam następnych
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 07:15   #78
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta paleo.

Zauważyłam, że coraz więcej osób stosuje paleo, choć większość nie w 100% (ja zresztą też - takie pseudo paleo). Może pociągniemy wątek. Joanna, Jeu, Klora? Jesteście ze mną?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 07:20   #79
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że coraz więcej osób stosuje paleo, choć większość nie w 100% (ja zresztą też - takie pseudo paleo). Może pociągniemy wątek. Joanna, Jeu, Klora? Jesteście ze mną?
Taaak, a nasze jadłospisy przyprawią o zawał serca niejednej dietetyczce

Hej, nie ma sprawy A teraz czas do pracy. Milego dnia .
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-09, 07:23   #80
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
Taaak, a nasze jadłospisy przyprawią o zawał serca niejednej dietetyczce .
Oj, tam, oj, tam, na coś ponoć trzeba umrzeć.

Jeszcze nie jadłam śniadania i nie wiem czy zjem. Nie mam ochoty. Na razie kawę z mlekiem piję.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 11:30   #81
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Oj, tam, oj, tam, na coś ponoć trzeba umrzeć.

Jeszcze nie jadłam śniadania i nie wiem czy zjem. Nie mam ochoty. Na razie kawę z mlekiem piję.
moje sniadanie za 2 godzinki
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 13:17   #82
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
moje sniadanie za 2 godzinki
O super, ze odkopalyscie watek
Ja sniadanko zawsze Moze dlatego, ze nie jem wieczorami...ostatni posilek ok 17 najczesciej.
Ostatnio w ogole jem regularnie 3 posilki dziennie mniej wiecej o tych samych porach...pewnie tez kwestia pracy i harmonogramu.
Wlasnie obiad konsumowalam, ostatnio watrobka z maslem i warzywami.
Kupilam wolnowar i testuje go na wszystkie sposoby. Oczywoscie joanno musialam go zamawiac z UK :P

Pochwale sie do tych ze slodkim zebem....dostalam czekolade 100% kakao i tak kombinowalam co z nia zrobic i robilam kokosanki i czekolade na bazie kremu kokoswego i uwierzycie. ze jak nie mam od dawna napadow na slodkie to te rzeczy mnie tak rozochocily, ze czuje sie znow jak niewolnik slodkiego

Kawy nie pijam od jakiegos czasu juz, ale tesknie czasami
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 14:09   #83
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
O super, ze odkopalyscie watek
Ja sniadanko zawsze Moze dlatego, ze nie jem wieczorami...ostatni posilek ok 17 najczesciej.
Ostatnio w ogole jem regularnie 3 posilki dziennie mniej wiecej o tych samych porach...pewnie tez kwestia pracy i harmonogramu.
Wlasnie obiad konsumowalam, ostatnio watrobka z maslem i warzywami.
Kupilam wolnowar i testuje go na wszystkie sposoby. Oczywoscie joanno musialam go zamawiac z UK :P

Pochwale sie do tych ze slodkim zebem....dostalam czekolade 100% kakao i tak kombinowalam co z nia zrobic i robilam kokosanki i czekolade na bazie kremu kokoswego i uwierzycie. ze jak nie mam od dawna napadow na slodkie to te rzeczy mnie tak rozochocily, ze czuje sie znow jak niewolnik slodkiego

Kawy nie pijam od jakiegos czasu juz, ale tesknie czasami
Czy możemy liczyc na przepis na te słodkości ?
Moze udałoby sie to zrobic z czekolady z oleju kokosowego?
BTW. krem kokosowy uwielbiam - jestem od niego uzależniona!
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 18:36   #84
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
Czy możemy liczyc na przepis na te słodkości ?
Moze udałoby sie to zrobic z czekolady z oleju kokosowego?
BTW. krem kokosowy uwielbiam - jestem od niego uzależniona!
Moja czekolada jest w tabliczce, wiec musza ja najpierw rozpuscic. Mysle, ze zwykle kakao tez sie sprawdzi idealnie. Podgrzewam ja z krem koksowym (lub olejem), do tego wiorki kosoowe w duzej ilosci az bedzie gesta masa. Z tego formuje kulki lub placki, na folie i do lodowki

Jak nie daje wiorek to wychodzi czekolada. Juz podawalam kiedys banalny przepis. Zawsze czeko robie w foremkach do lodow.
ALe kokosanki mi bardziej smakuja, zwlaszcza ze sa mocno czekoladowe. Dosladzam je znaczaco...moge zjesc bez slodzenia, ale jak juz jem slodkie to lubie zeby bylo mdlaco slodkie
Mniej wiecej tak to wyglada jak w zalaczniku.
Testuje tez desrek z zelatyny. Zawsze mam w lodowce przygotowana i poslodzona (inaczej smierdzi ) zelatyne. Robie taka dosc gesta tzn. 2-3 lyzeczki zelatyny na szklanke wody. Do tego dorzucam lyzke lub dwie oleju kokosowego (z kremem wychodzi lepsza), awokado, 2 - 3 lyzki kakao i blenderuje. Pozniej troszke wiorek dla konsystencji i gotowe. Jest naprawde pyszne. I jak od dawna nie mam potrzeby slodyczy to od dwoch dni sie mocno rozkrecilam w temacie
I znow jem orzechy (odpukac nic mi sie nie dzieje na razie), wiec juz testowalam jak tu przykryc pistacje czekoladka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00563.jpg (20,9 KB, 78 załadowań)
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 18:54   #85
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Dieta paleo.

Mniam , mniam . A ja właśnie wpadłam na pomysł. Zmieliłam kokosy na wiórki, ale to inne wiórki - bardzo tłuste . zmieszam z odrobiną kakao i chilli i oleju kokosowego. Ciekawe co z tego wyjdzie. Oczywiście umieszczę tutaj rezultat w postaci zdjęcia .
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 19:11   #86
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
Moja czekolada jest w tabliczce, wiec musza ja najpierw rozpuscic. Mysle, ze zwykle kakao tez sie sprawdzi idealnie. Podgrzewam ja z krem koksowym (lub olejem), do tego wiorki kosoowe w duzej ilosci az bedzie gesta masa. Z tego formuje kulki lub placki, na folie i do lodowki

Jak nie daje wiorek to wychodzi czekolada. Juz podawalam kiedys banalny przepis. Zawsze czeko robie w foremkach do lodow.
ALe kokosanki mi bardziej smakuja, zwlaszcza ze sa mocno czekoladowe. Dosladzam je znaczaco...moge zjesc bez slodzenia, ale jak juz jem slodkie to lubie zeby bylo mdlaco slodkie
Mniej wiecej tak to wyglada jak w zalaczniku.
Testuje tez desrek z zelatyny. Zawsze mam w lodowce przygotowana i poslodzona (inaczej smierdzi ) zelatyne. Robie taka dosc gesta tzn. 2-3 lyzeczki zelatyny na szklanke wody. Do tego dorzucam lyzke lub dwie oleju kokosowego (z kremem wychodzi lepsza), awokado, 2 - 3 lyzki kakao i blenderuje. Pozniej troszke wiorek dla konsystencji i gotowe. Jest naprawde pyszne. I jak od dawna nie mam potrzeby slodyczy to od dwoch dni sie mocno rozkrecilam w temacie
I znow jem orzechy (odpukac nic mi sie nie dzieje na razie), wiec juz testowalam jak tu przykryc pistacje czekoladka
O nie! Robi sie niebezpiecznie czekolada twojego przepisu jest rewelacyjna więc aż sie boje tych kokosanek w weekend spróbuje
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 19:15   #87
jeu
Zakorzenienie
 
Avatar jeu
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 388
Dot.: Dieta paleo.

i ja się melduję, choć ja dopiero raczkuję i jestem trochę niewolnikiem nabiału, bo lubię koktajle owoce wypić na kefirze czy mleku i jak kawa to też obowiązkowo z mlekiem

a domową czekoladę z oleju kokosowego muszę zrobić, może w weekend się skuszę

Klora - te Twoje smakołyki wyglądają obłędnie
__________________
Luxembourg
jeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 21:55   #88
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta paleo.

Ja muszę zmienić sposób przygotowywania jajek, bo przejadły mi się na twardo. Może omlet.
Kiedyś dostałam czekoladę 90% ( o 100% nie słyszałam) i nie dałam rady jej zjeść. Wykręcało mi gębę
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 22:08   #89
jeu
Zakorzenienie
 
Avatar jeu
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 388
Dot.: Dieta paleo.

ja nigdy nie jadłam powyżej 60% więc jak coś to zacznę od 75% i będę zwiększać też wydaje mi się, że na razie 85 czy 90 byłoby dla mnie za gorzkie, jeszcze nie ten etap

a jutro w końcu zjem mój szpinak z fetą, odkładam go z dnia na dzień od paru dni i się wściekam ale jutro już muszę go zjeść bo oszaleję
__________________
Luxembourg
jeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 22:13   #90
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta paleo.

Nie lubię szpinaku

Ostatnio kupiłam czekoladę 77%, ale była jakaś oszukana (terravita), bo wsunęliśmy ją we trójkę chyba w 5 minut.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:41:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.