Trampki na maturę?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-01, 14:04   #61
puszka_pandory
Rozeznanie
 
Avatar puszka_pandory
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: znikąd
Wiadomości: 889
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Tak się niektórzy oburzyli... ale co to za okazja matura? Po prostu egzamin, to nie własny ślub przecież :P W wielu krajach na egzaminy przychodzi się normalnie ubranym i tragedii nie ma...
Co, że niby galowy strój to oznaka intelektu i dorosłości? Znam nauczyciela fizyki, który jest po 30, inteligenty, dojrzały facet a lekcję w liceum prowadzi z brodą, w rozpuszczonych długich włosach, z kolczykami, w wytartych dżinsach i koszulce zespołu metalowego
''galowy strój to oznaka intelektu i dorosłości'' - chyba tak niektórzy rozumują
tak się właśnie zastanawiałam czy wszędzie jest takie dziwne podejście co do maturalnego (itp) stroju.
__________________
.

"Tych, co upadną, (...) inni rozrywają na strzępy" /V.Woolf/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” /M.T.C./
<3 LC
puszka_pandory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 14:08   #62
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
pewnie i w gumofilcach by się mogła pojawić ale ja jestem zdania, że człowiek, który pretenduje do bycia dorosłym, powinien umieć się zachować - a do zachowania wlicza się także ubiór odpowiedni do okazji. Trampki to NIE JEST obuwie na maturę.
Zgadzam się.
Swoją drogą, Autorka mogłaby założyć inne szpilki - takie, które ma sprawdzone, zabezpieczając pięty odpowiednio. Bardzo często obcierają mnie buty, nierzadko pojawiała się krew i spore rany - i jakoś na drugi dzień nie paradowałam w kapciach, a po prostu wkładałam inne buty (nadal czółenka), tylko pięty wcześniej dobrze oplastrowałam.

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Pomysł pisania egzaminu w niewygodnych butach, byle dobrze wyglądać... cóż, co człowiek, to priorytety.
Nie tyle "dobrze" co "odpowiednio do okazji". Poza tym akurat w samym pisaniu egzaminu to akurat niewygodne obuwie mało przeszkadza.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 14:52   #63
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Trampki na maturę??

Według mnie matura to JEST ważny dzień,a już na pewno ważniejszy niż np. Studniówka, na którą raczej nikt nie założył był vansów.

No chyba,że dla niektórych maturzystów wciąż zabawa jest najważniejsza.
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 15:26   #64
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Trampki na maturę??

Wow, to mnie koleżanki Wizażanki zaskoczyły.

Droga Autorko, oficjalny strój na maturę to wciąż niepisana zasada. W dodatku jest to szczególny i ważny czas, więc warto eliminować wszelkie potencjalnie rozpraszające czynniki - w tym niewygodne buty.
Jeśli buty będą jedynym niegalowym elementem, to nikt nie zarzuci Ci nonszalancji. Zwłaszcza, że obuwie wyłamujące się z konwencji nie przesądza o tym, że ubiór jest nieelegancki czy niestosowny.
Na pocieszenie dodam, że Twoich vansów - jak to mówią - głupcy nie zauważą, a mądrzy nie skomentują.



PS. Doskonale Cię rozumiem. Osiem lat temu, przed swoją maturą, zdecydowałam się na szpilki, a potem dwa tygodnie po egzaminach leczyłam stopy.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 16:41   #65
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Trampki na maturę??

Ja jeszcze chciałam dodac, że w stroju mamy się czuć ubrane, a nie przebrane, a dla mnie np. galowy strój to właśnie to drugie. Nie ważne, co ubiorę galowego to czuję się przebrana i nie umiem się skupić na niczym innym, dlatego w 4 literach mam wszystkie miejsca gdzie należy ubrać się na galowo. Zresztą... albo ktoś oceni mnie po stroju (wtedy nie mamy o czym gadać) albo poczeka aby zobaczyć, co mam w głowie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 16:45   #66
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez Westalka Pokaż wiadomość
PS. Doskonale Cię rozumiem. Osiem lat temu, przed swoją maturą, zdecydowałam się na szpilki, a potem dwa tygodnie po egzaminach leczyłam stopy.
Między szpilkami a trampkami jest jeszcze inne obuwie.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Zresztą... albo ktoś oceni mnie po stroju (wtedy nie mamy o czym gadać) albo poczeka aby zobaczyć, co mam w głowie.
To powodzenia na rozmowie o pracę w banku na przykład.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 17:06   #67
Angelika234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Trampki na maturę??

A jak dziewczyna nie umie chodzić w szpilkach? ja nie umiem nawet na mniejszych obcasach ,dlatego zostają mi balerinki.
Angelika234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 17:41   #68
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Trampki na maturę??

Nie wiem, ja postawiłabym na wygodę. Jeśli obtarły Cię buty to jestem w stanie wyobrazić sobie jak bolą takie obtarcia, bo sama takowe niedawno miałam i bolało strasznie. Poszłabym w tych butach. Bez przesady, to są pisemne egzaminy, nikt na to nawet nie zwróci uwagi jeśli ubierzesz się elegancko tj biała koszula, czarne spodnie/spodnica.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 20:23   #69
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Trampki na maturę??

przynajmniej wyglądają jak ze skóry półbuty jakieś a to już coś
ja tam dziewczynie nie zabraniam iść jak chce,
co do rozróżnienia na galowo czy nie to wedle Waszej logiki w dresie można też iść. Grunt, że czarny i w miarę przylegający, to może nikt się nie kapnie że jest dresem do sprzątania czy biegania.
Po 2 mnie nie zależy żeby ktoś się ubierał na to całe Wasze galowo, ale uważam, że jeśli na własny ślub umiesz się odstawić, a na maturę nie masz zamiaru się wysilić to coś jest nie halo i świadczy to tylko o tobie.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 20:51   #70
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
To powodzenia na rozmowie o pracę w banku na przykład.
Do banku się nie wybieram, a w swoim życiu już trochę prac miałam (pracuję od 17 roku życia) i nigdy nie poszłam ubrana na galowo i naprawdę nigdy mi nie odmówiono. Zresztą to głupota odmówić tylko dlatego, że nie ma ktoś białej bluzki albo spodni w kant.
Edit: No i dalej podtrzymuje to, co napisałam. Jeżeli ktoś ma mnie oceniać po ciuchach to nie mamy o czym rozmawiać i nawet bym nie chciała z takimi ludźmi współpracy zaczynać. To tak samo jak słyszałam już o wymaganiach, co od wyglądu, że np. w pewnych branżach nie wypada mieć pryszczy albo kobieta nie może mieć nadmiernego owłosienia itd. I co jeszcze?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2014-05-01 o 20:54
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:07   #71
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Między szpilkami a trampkami jest jeszcze inne obuwie.
Ale nie w szafie autorki. Wyraźnie napisała, że nie ma innych butów, tylko obcierające baleriny, obcierające szpilki i wygodnie vansy.



Ja generalnie jestem nieobiektywna, bo nie cierpię sztywnego dreskodu, bardzo mi się podoba element stroju, który przełamuje elegancką konwencję (ktoś tu o ślubie wspominał: http://img.widzialas.to/img/13618-46...55d9faba42.jpg ) i nadaje całości stroju trochę luzu A jeśli ktoś to robi na dodatek nie dla kaprysu, tylko dla wygody, bo ma poobcierane i poranione stopy, to tym bardziej nie widzę problemu.

Na maturze liczy się to, co w głowie, a nie to, co na nogach (czy gdziekolwiek indziej).

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Do banku się nie wybieram, a w swoim życiu już trochę prac miałam (pracuję od 17 roku życia) i nigdy nie poszłam ubrana na galowo i naprawdę nigdy mi nie odmówiono. Zresztą to głupota odmówić tylko dlatego, że nie ma ktoś białej bluzki albo spodni w kant.
Edit: No i dalej podtrzymuje to, co napisałam. Jeżeli ktoś ma mnie oceniać po ciuchach to nie mamy o czym rozmawiać i nawet bym nie chciała z takimi ludźmi współpracy zaczynać. To tak samo jak słyszałam już o wymaganiach, co od wyglądu, że np. w pewnych branżach nie wypada mieć pryszczy albo kobieta nie może mieć nadmiernego owłosienia itd. I co jeszcze?
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 21:07   #72
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Do banku się nie wybieram, a w swoim życiu już trochę prac miałam (pracuję od 17 roku życia) i nigdy nie poszłam ubrana na galowo i naprawdę nigdy mi nie odmówiono. Zresztą to głupota odmówić tylko dlatego, że nie ma ktoś białej bluzki albo spodni w kant.
Edit: No i dalej podtrzymuje to, co napisałam. Jeżeli ktoś ma mnie oceniać po ciuchach to nie mamy o czym rozmawiać i nawet bym nie chciała z takimi ludźmi współpracy zaczynać. To tak samo jak słyszałam już o wymaganiach, co od wyglądu, że np. w pewnych branżach nie wypada mieć pryszczy albo kobieta nie może mieć nadmiernego owłosienia itd. I co jeszcze?
oj uwierz mi, ze jak sie starasz o prace w bankach, w korporacji, czy w kancelariach prawnych to mysle, ze tam by Cie skreslono za trampki czy brak eleganckiej bluzki. Sa stanowiska pracy, gdzie inaczej nie wypada chodzic i na rozmowe i na codzien do pracy.
I nie tylko stanowisko ale i rozne okazje, np matura.


Kiedys siedzialam jako komisja na maturze i wiem, ze nauczyciele zwracaja uwage na ubior, zwlaszcza nauczyciele starszej daty.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-05-01 o 21:14
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:23   #73
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Na maturze liczy się to, co w głowie, a nie to, co na nogach (czy gdziekolwiek indziej).
wiekszego betonu tutaj nie mogło być xd
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:24   #74
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
wiekszego betonu tutaj nie mogło być xd
Skoro jesteś, to najwyraźniej mogło
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:25   #75
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Skoro jesteś, to najwyraźniej mogło
Wypadłaś z formy widzę

Cytat:
Napisane przez ellish
Kiedys siedzialam jako komisja na maturze i wiem, ze nauczyciele zwracaja uwage na ubior, zwlaszcza nauczyciele starszej daty.
Nie tylko starej daty, każdy kto ma minimum szacunku do siebie i świata przychodząc na coś takiego jak matura ustna będzie na to zwracał uwagę

Cytat:
Napisane przez Hultaj
Po 2 mnie nie zależy żeby ktoś się ubierał na to całe Wasze galowo, ale uważam, że jeśli na własny ślub umiesz się odstawić, a na maturę nie masz zamiaru się wysilić to coś jest nie halo i świadczy to tylko o tobie.
Dokładnie :d jak idą na imprezę to wiedzą jak się wystylizować, jak przychodzi poważne życie to nagle piórko w pupie uwiera i dreskołd już jest be
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:30   #76
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
oj uwierz mi, ze jak sie starasz o prace w bankach, w korporacji, czy w kancelariach prawnych to mysle, ze tam by Cie skreslono za trampki czy brak eleganckiej bluzki. Sa stanowiska pracy, gdzie inaczej nie wypada chodzic i na rozmowe i na codzien do pracy.
I nie tylko stanowisko ale i rozne okazje, np matura.


Kiedys siedzialam jako komisja na maturze i wiem, ze nauczyciele zwracaja uwage na ubior, zwlaszcza nauczyciele starszej daty.
Jak ktoś ma problem z dreskodem to nie wybiera sobie zawodu, w którym jest on ściśle przestrzegany, to logiczne.

Komisja na maturze nie ma wpływu na jej wyniki, więc może sobie zwracać uwagę do woli. Chyba że ustna - wtedy jednak warto sie dostosować, no bo po co pod sobą dołek kopać, głupio też ryzykować oblanie matury przez jakieś buty.

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Wypadłaś z formy widzę
I to już dawno, nie bez powodu mój podpis nie zmienił postaci od dwóch lat


Cytat:
Dokładnie :d jak idą na imprezę to wiedzą jak się wystylizować, jak przychodzi poważne życie to nagle piórko w pupie uwiera i dreskołd już jest be
No ale sorry, to że ktoś zakłada czarne vansy nie znaczy, że się nie wysila No halo, to absurd jest. Bo jak masz vansy na nogach, to masz mature w dupie, a buty wyciągnęłaś ze śmietnika po drodze do szkoły, ale jak masz baleriny na nogach, to na pewno latałaś za nimi po sklepach przez dwa tygodnie i pacykowałaś się godzinę, zanim z domu wyszłaś?

Generalnie u mnie wysiłek włożony w strój jest w zasadzie identyczny, bez względu na to, czy mam na nogach baleriny czy adidasy wkłada się je tak samo A nawet wysiłek włożony w założenie adidasów jest większy, bo trzeba wiązać.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."



Edytowane przez Narrhien
Czas edycji: 2014-05-01 o 21:31
Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:32   #77
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
No ale sorry, to że ktoś zakłada czarne vansy nie znaczy, że się nie wysila No halo, to absurd jest. Bo jak masz vansy na nogach, to masz mature w dupie, a buty wyciągnęłaś ze śmietnika po drodze do szkoły, ale jak masz baleriny na nogach, to na pewno latałaś za nimi po sklepach przez dwa tygodnie i pacykowałaś się godzinę, zanim z domu wyszłaś?
Bez zbędnej egzaltacji dawno skończyłam z gimnazjum i z epatowania buntem w postaci mojego stroju też już wyrosłam. Nie wiem komu ty chcesz wmówić że to jest okej Nie, to nie jest okej.

Cytat:
Generalnie u mnie wysiłek włożony w strój jest generalnie identyczny, bez względu na to, czy mam na nogach baleriny czy adidasy wkłada się je tak samo A nawet wysiłek włożony w założenie adidasów jest większy, bo trzeba wiązać.
pozostaje mi współczuć
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:38   #78
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
No ale sorry, to że ktoś zakłada czarne vansy nie znaczy, że się nie wysila No halo, to absurd jest. Bo jak masz vansy na nogach, to masz mature w dupie, a buty wyciągnęłaś ze śmietnika po drodze do szkoły, ale jak masz baleriny na nogach, to na pewno latałaś za nimi po sklepach przez dwa tygodnie i pacykowałaś się godzinę, zanim z domu wyszłaś?

Generalnie u mnie wysiłek włożony w strój jest w zasadzie identyczny, bez względu na to, czy mam na nogach baleriny czy adidasy wkłada się je tak samo A nawet wysiłek włożony w założenie adidasów jest większy, bo trzeba wiązać.
Ale nie ma obowiązku się wysilać, latać za tymi butami dwa tygodnie i pastować ich następne dwa. Nie chodzi o wysiłek, tylko o to, czy strój jest adekwatny do okoliczności. Jak wyciągniesz na szybko z szafy żakiet to nie będzie on mniej w porządku od wyciągniętego swetra, który prasowałaś 2 godziny. Sweter i tak będzie gorszy, bo nie pasuje do tak oficjalnej okazji jak ważny egzamin i po prostu wiochą jest go na tenże egzamin założyć. Wysiłek w tym wypadku polega tylko i wyłącznie na ruszeniu głową i zastanowieniu się nad tym, czy raz na kilka lat nie wypada założyć na dupę czegoś innego niż dżinsy.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:47   #79
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Bez zbędnej egzaltacji dawno skończyłam z gimnazjum i z epatowania buntem w postaci mojego stroju też już wyrosłam. Nie wiem komu ty chcesz wmówić że to jest okej Nie, to nie jest okej.


pozostaje mi współczuć
Przecież to nie jest bunt. Generalnie jeśli mój luźny strój miałby mi przeszkodzić w osiągnięciu czegoś, od razu bym go zmieniła To jest czysty konformizm, a nie bunt

Natomiast jeśli mam wybór, to ubieram się tak, jak mi wygodnie i tyle. Nie dopisuję ideologii do stroju i fajnie by mi było, jakby nikt inny nie dopisywał, ale wiadomo, nie da się, żeby było tak fajnie

Buty, które podała Autorka (czarne vansy) w ogóle nie zwróciłyby mojej uwagi jako nieeleganckie, choć no niewątpliwie takie nie są, ale w oczy się nie rzucają. No i ważny jest też powód - Autorka chce założyć vansy nie dlatego, że ma taki kaprys, a dlatego, że ma poobcierane i obolałe stopy. Dla mnie powód jest ok i nie widzę powodu by to roztrząsać.

Rozwiązanie podane tutaj (i przez Autorkę przyjęte) czyli przebranie butów przed wejściem na salę, jest jak najbardziej ok, z tym, że ja bym pewnie przebrała tylko na ustny, pisemnym się nie przejmując.

W ogóle nie widzę tutaj problemu, no Jezu, to tylko buty
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 21:49   #80
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
W ogóle nie widzę tutaj problemu, no Jezu, to tylko buty
Nie od dziś wiadomo że istnieją ludzie którym wiele rzeczy wisi
No ale w przypadku autorki już postanowione - proste, przebiera buty i tak będzie najprościej.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:54   #81
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Ale nie ma obowiązku się wysilać, latać za tymi butami dwa tygodnie i pastować ich następne dwa. Nie chodzi o wysiłek, tylko o to, czy strój jest adekwatny do okoliczności. Jak wyciągniesz na szybko z szafy żakiet to nie będzie on mniej w porządku od wyciągniętego swetra, który prasowałaś 2 godziny. Sweter i tak będzie gorszy, bo nie pasuje do tak oficjalnej okazji jak ważny egzamin i po prostu wiochą jest go na tenże egzamin założyć. Wysiłek w tym wypadku polega tylko i wyłącznie na ruszeniu głową i zastanowieniu się nad tym, czy raz na kilka lat nie wypada założyć na dupę czegoś innego niż dżinsy.
Nie wiem, mnie by sie tak nie chciało przeżywać cudzych dżinsów na tyłku

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nie od dziś wiadomo że istnieją ludzie którym wiele rzeczy wisi
No ale w przypadku autorki już postanowione - proste, przebiera buty i tak będzie najprościej.
Niektórym wiszą buty, innym cycki jak żyć?

No i Autorka dobrze robi i niech jej te buty szczęście na maturze przyniosą
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 22:37   #82
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Między szpilkami a trampkami jest jeszcze inne obuwie.
Owszem, jest. Jednak w sytuacji Autorki, głównym problemem jest to, że "inne obuwie" plasuje się w tej samej kategorii komfortu noszenia, co szpilki.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 22:38   #83
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
wiekszego betonu tutaj nie mogło być xd
Ja tylko dodam, że w mojej ocenie umiejętność ubrania się stosownie do okazji też się w owej głowie powinno mieć.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 07:55   #84
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Trampki na maturę??

Masakryczny pomysł. Bierzesz plaster i oklejasz wszystko, wbijasz stopy w eleganckie obuwie i idziesz. Baleriny, czółenka, ale nie trampki. To jest egzamin dojrzałości, musisz odpowiednio się ubrać.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 07:56   #85
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Do banku się nie wybieram, a w swoim życiu już trochę prac miałam (pracuję od 17 roku życia) i nigdy nie poszłam ubrana na galowo i naprawdę nigdy mi nie odmówiono. Zresztą to głupota odmówić tylko dlatego, że nie ma ktoś białej bluzki albo spodni w kant.
Edit: No i dalej podtrzymuje to, co napisałam. Jeżeli ktoś ma mnie oceniać po ciuchach to nie mamy o czym rozmawiać i nawet bym nie chciała z takimi ludźmi współpracy zaczynać. To tak samo jak słyszałam już o wymaganiach, co od wyglądu, że np. w pewnych branżach nie wypada mieć pryszczy albo kobieta nie może mieć nadmiernego owłosienia itd. I co jeszcze?
czy Ci się to podoba czy nie ludzie oceniają po wyglądzie i 1 wrażenie jest wazne
jak trafisz na luzaka to może i zachwyci się koszulą w palemki jak trafisz na większego tradycjonalistę to może Cię skreślić za nadmierny luz
i możesz właśnie stracić możliwość świetnej pracy, o czym się nie dowiesz, bo ktoś Cię ocenił tak a nie inaczej.
W każdej firmie niezależnie od branży bywają klienci czy kontrahenci i pracodawcy też zależy, żeby pracownicy o ten wizerunek firmy dbali; tak samo kandydat wchodząc do jakiegoś miejsca ocenia, czy jest czysto, czy ładnie wykończone, czy nie ma jakiegoś syfu - słowem - w jakich warunkach być może będzie pracował.
A rynek pracy jest taki, że to nie pracodawcy latają za pracownikiem najczęściej, więc wiesz, jak sobie możesz pozwolić na hasełka z gatunku nie chcę pracować z ludźmi którzy ślepi nie są i widza jak wyglądam to fajnie, ale większość ludzi tego komfortu nie ma, żeby kręcić nosem na wszystkie strony i szukać miejsca dla siebie ''idealnego''.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2014-05-02 o 08:28
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 08:00   #86
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Masakryczny pomysł. Bierzesz plaster i oklejasz wszystko, wbijasz stopy w eleganckie obuwie i idziesz. Baleriny, czółenka, ale nie trampki. To jest egzamin dojrzałości, musisz odpowiednio się ubrać.
Musi to...
I co jej zrobisz, jeśli założyłaby te trampki?

Jasny gwint, jak ja nie znoszę projektowania swojego masochizmu na innych.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 08:11   #87
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Ja generalnie jestem nieobiektywna, bo nie cierpię sztywnego dreskodu, bardzo mi się podoba element stroju, który przełamuje elegancką konwencję (ktoś tu o ślubie wspominał: http://img.widzialas.to/img/13618-46...55d9faba42.jpg ) i nadaje całości stroju trochę luzu A jeśli ktoś to robi na dodatek nie dla kaprysu, tylko dla wygody, bo ma poobcierane i poranione stopy, to tym bardziej nie widzę problemu.
nie wiesz czy ktoś coś ubrał bo go buty obtarły czy jest ignorantem tudzież ''nonkonformistą'', bo takich rzeczy nie ma się wypisanych na czole, po 2 dla mnie co wkleiłaś wygląda oczywiście fajnie i niesztampowo ;-) co nie zmienia faktu, że jest zarazem idiotyczne, jak ktoś nie chce wpasowywać się w jakiś kanon na własnym ślubie to po kiego grzyba ubiera księżniczkowatą suknię i gajer a do tego żółte trampki. Jest takie powiedzenie: pasować jak kwiatek do kożucha .
A jest wiele fasonów sukienek, nie ma obowiązku ubierać się w metry tiulu czy białej satyny a do tego glany.

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
No ale sorry, to że ktoś zakłada czarne vansy nie znaczy, że się nie wysila
jak najbardziej się nie wysila bo autorka wiedziała o maturze nie od wczoraj i jej sprawa, że postanowiła się nad tym problemem w czym pójdzie zastanowić na chwilę przed.

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Cytat:
W ogóle nie widzę tutaj problemu, no Jezu, to tylko buty
myślę, że nikt nie widzi tutaj problemu;
jedynie nie jesteś w stanie wybronić swojej wyluzowanej argumentacji bo naprawdę równie dobrze autorka może iśc w t-szercie i dresach bo no Jezu to tylko ciuchy. Spodnie to spodnie, nie, różnicy nie ma, prawdaż.
Poza tyma propos w głowie a na nogach to jest oczywiste, że lepszy lekarz w potarganych gaciach ale świetny fachowiec niż wymuskany obcykany z trendami wyględowymi ale ignorant.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2014-05-02 o 08:14
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 08:28   #88
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Musi to...
I co jej zrobisz, jeśli założyłaby te trampki?

Jasny gwint, jak ja nie znoszę projektowania swojego masochizmu na innych.
Nic, nie każdy ma wyczucie powagi sytuacji. Jak dla mnie może iść w dresie jeśli się nie wstydzi. W moim odczuciu są okazje, na które trzeba się ubrać odpowiednio. I jeśli ubranie eleganckich butów mimo ran jest masochizmem, to owszem, jestem masochistką- nie ubrałam trampek mimo bólu
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 08:40   #89
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Trampki na maturę??

Ciekawa jestem jaka okazja jest naprawdę na tyle istotna żeby się ubrać niewygodnie a odpowiednio, skoro nawet własna matura nią nie jest.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 08:58   #90
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Trampki na maturę??

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Nic, nie każdy ma wyczucie powagi sytuacji. Jak dla mnie może iść w dresie jeśli się nie wstydzi. W moim odczuciu są okazje, na które trzeba się ubrać odpowiednio. I jeśli ubranie eleganckich butów mimo ran jest masochizmem, to owszem, jestem masochistką- nie ubrałam trampek mimo bólu
Aha. Pomiędzy szpilami i dresem już nic nie ma, no tak.

W dalszym ciągu NIE ROZUMIEM, po co zakładać mniej wygodne buty na bolące stopy i później koncentrować się na stopach, zamiast na pisaniu pracy. W ten sposób też można stracić punkty - wprawdzie jakąś śmieszną ilość, ale zawsze. Miałabym tę powagę sytuacji głęboko w odwłoku, właśnie dlatego, że dla mnie liczyłaby się matura A nie możliwość odstawienia się na egzamin.

Nawiasem mówiąc, na swoje egzaminy zakładałam szpilki i ogólnie stylizacja w pełni egzaminacyjna
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-11 18:50:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.