Skromne wypieki Lullu :) - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-09, 15:27   #1021
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Napisane przez lullaby22 Pokaż wiadomość
Oj, nie pamiętam teraz - jest w granatowym pudełku, pół kg kupuję za 7,5zł. A kupuję w Społem. U nas mają bardzo dobre zaopatrzenie



Blok można zrobić bez cukru, nasza Ather już próbowała i była zadowaolona, po prostu będzie mniej słodki, ale na konsystencję nie powinno to wpłynąć. Ale radzę dać wtedy jakieś słodkie dodatki np. suszone owoce.
Dziękuję za informację Dziś będę w sumie w Auchan'ie, to zobaczę, może tam będzie ten ryż. Bo bardzo kusisz tym ostatnim przepisem

Co do bloku - wyszedł naprawdę słodki (dodałam jedynie 2 sproszkowane pastylki słodzika + mnóstwo bakalii - nawet moja mama która jest bardzo wybredna jeśli chodzi o moją twórczość w kuchni (zawsze jej za mało cukru) uznała że jest słodziutki).
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:48   #1022
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

chociaz jest 23 i wlasnie wrocilam z jazdy samochodem i padam na twarz to biore sie za robienie bloku ;d
ale ciasto bez cukru nie bedzie smaczne? zrobie kiedys, z czystej ciekawosci;p np. ja nie lubie slodkich ciast wiec mi moze smakowac. ;>
dziekuje za odpowiedz
moze ktos jednak sie skusi na ten przepis marty gessler bo jest taki na moim poziomie (zmieszac wszystko i wlac w forme ;p) bo co do rustykalnej to ja walka nawet nie mam! :P
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 23:57   #1023
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

blok w lodowce
dalam z cukru tylko ten waniliowy ale masa jak ja podjadalam to straaasznie slodka troche za bardzo nawet dla mnie. i dalam skorke pomaranczowa ciekawe czy bedzie dobrze pasowala bo tez mam watpliwosci ;p
z wielka niecierpliwoscia czekam az zastygnie ;>
ale gdybym miala wanilie to bym zrobila od razu drugi mniejszy bezcukrowy calkowicie ;p i gdyby nie to ze jest 1 a wstaje o 6.30
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 05:24   #1024
zea
Raczkowanie
 
Avatar zea
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: srodek Polski
Wiadomości: 129
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Zrobiłam szarlotkę
Wygląd i smak przepyszny, ale ....czy Wy jabłuszka pokroiłyście na małe kawałeczki? Niestety w takich kawałeczkach się upiekły, podczas krojenia wyskakują spod noża Czy to znaczy, że powinnam te jabłka zetrzeć?
__________________
co nas nie zabije, to nas wzmocni....
zea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 15:28   #1025
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Dziękuję za informację Dziś będę w sumie w Auchan'ie, to zobaczę, może tam będzie ten ryż. Bo bardzo kusisz tym ostatnim przepisem
Tak myślałąm, że Ci moze podpasować A arborio jest idealny do takich danek, bo się dobrze rozgotowuje. W końcu używa się go głównie do risotto



Cytat:
Napisane przez Anarchia Pokaż wiadomość
blok w lodowce
dalam z cukru tylko ten waniliowy ale masa jak ja podjadalam to straaasznie slodka troche za bardzo nawet dla mnie. i dalam skorke pomaranczowa ciekawe czy bedzie dobrze pasowala bo tez mam watpliwosci ;p
z wielka niecierpliwoscia czekam az zastygnie ;>
ale gdybym miala wanilie to bym zrobila od razu drugi mniejszy bezcukrowy calkowicie ;p i gdyby nie to ze jest 1 a wstaje o 6.30

I jak, smakuje? Skórka pomarańczowa moim zdaniem to bardzo dobre posunięcie

Cytat:
Napisane przez zea Pokaż wiadomość
Zrobiłam szarlotkę
Wygląd i smak przepyszny, ale ....czy Wy jabłuszka pokroiłyście na małe kawałeczki? Niestety w takich kawałeczkach się upiekły, podczas krojenia wyskakują spod noża Czy to znaczy, że powinnam te jabłka zetrzeć?
Cieszę się, że smakuje U mnie też zawsze są kawałeczki na wierzchu (zresztą widać to na zdjęciu) ale w środku owoce się rozgotowują i tworzą pyszny mus. Jeśli jednak wolisz bardziej papkowate owoce, to śmiało możesz je zerzeć na tarce (na grubych oczkach). Tylko tak sobie myślę, że trzeba by wtedy pospać ciasto np. kaszą manną, zeby nie przemokło, hmm...
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 17:55   #1026
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

wiem,ze na pewno bylo,ale nie mam teraz czasu przegladac watku i szukac.Blagam powiedzcie dziewczyny jakiego melka,z jakiej firmy uzywacie do robienia bloku?Ktore jest najlepsze?Chodzi mi oczywiscie o mleko w proszku...
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 18:06   #1027
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Ja używam tylko tzw. "w niebieskim woreczku" rodem z PRLu, ale jest też Łaciate - podobno też dobre. Ważne by nie było granulowane, bo nie wszystkim a granulowanym wychodziło
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-10, 18:17   #1028
sz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 71
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

A ja używam Łaciatego mleka,bo takie mamy w sklepie i spokojnie mogę je polecić,jest dobre do bloku i wafelków i milky wey itp.(i na sucho prosto z torebki też smakuje...)

Edytowane przez sz@
Czas edycji: 2007-10-10 o 18:19 Powód: błąd
sz@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 05:36   #1029
zea
Raczkowanie
 
Avatar zea
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: srodek Polski
Wiadomości: 129
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Następnego dnia szarlotka "zrobiła' sie idealna
Góra przyjemnie chrupała przy konsumowaniu. Na pewno zrobię ją jeszcze nie raz.
Tylko piekłam jakieś 15 minut dłużej.
Posypanie kaszą manną spowoduje, że ciasto nie "namoknie"?
__________________
co nas nie zabije, to nas wzmocni....
zea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 12:31   #1030
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

ten blok on ma byc taki twardy jak czekolada??
bo ja go mam w lodowce od dwoch dni i nie zastyga (pod spodem jest calkowicie plynny wrecz...) dzisiaj sie wkurzylam i wcisnelam do zamrazalnika ide zaraz sprawdzic ;P
mi wedlug przepisow to nigdy nic nie wychodzi
a moze, moze to byc dlatego zee:
- uzylam mleka granulowanego? ;/
- uzylam margaryny mlecznej? i moze za malo jej dalam bo tak na oko te gramy?
- za duzo wody?
- za wysoki jest? wlalam do takiego plastiku po ferrero rocher, wys. ok 6 cm
- nie dodalam cukru, ale bez cukru wychodzil dziewczynom..
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 14:23   #1031
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Napisane przez zea Pokaż wiadomość
Następnego dnia szarlotka "zrobiła' sie idealna
Góra przyjemnie chrupała przy konsumowaniu. Na pewno zrobię ją jeszcze nie raz.
Tylko piekłam jakieś 15 minut dłużej.
Posypanie kaszą manną spowoduje, że ciasto nie "namoknie"?
Warstwa kaszy (cienka) pełni rolę izolatora i powoduje, że przynajmniej część soku w nią wsiąka a nie w ciasto. I przy tym jest małowyczuwalna, prawie wcale

Cytat:
Napisane przez Anarchia Pokaż wiadomość
ten blok on ma byc taki twardy jak czekolada??
bo ja go mam w lodowce od dwoch dni i nie zastyga (pod spodem jest calkowicie plynny wrecz...) dzisiaj sie wkurzylam i wcisnelam do zamrazalnika ide zaraz sprawdzic ;P
mi wedlug przepisow to nigdy nic nie wychodzi
a moze, moze to byc dlatego zee:
- uzylam mleka granulowanego? ;/
- uzylam margaryny mlecznej? i moze za malo jej dalam bo tak na oko te gramy?
- za duzo wody?
- za wysoki jest? wlalam do takiego plastiku po ferrero rocher, wys. ok 6 cm
- nie dodalam cukru, ale bez cukru wychodzil dziewczynom..
Stawiałabym, że przyczyną jest mleko granulowane No i odmierzanie gramów na oko Woda też na oko? No to się nie ma co dziwić, że pływa
Brak cukru na pewno nie zaszkodził.
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-11, 15:33   #1032
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Napisane przez lullaby22 Pokaż wiadomość
Stawiałabym, że przyczyną jest mleko granulowane .
a ja robiłam już trzy razy ( ) z granulowanego i za każdym razem wychodził idealny... tylko z tą wodą nie należy przesadzać właśnie...
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 15:46   #1033
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
a ja robiłam już trzy razy ( ) z granulowanego i za każdym razem wychodził idealny... tylko z tą wodą nie należy przesadzać właśnie...
No to pewnie tak Nie można nie odmierzać proporcji a potem się dziwć, że nie wyszło
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 16:42   #1034
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Czasem można, ale trzeba mieć już doświadczenie z danym wypiekiem/deserem

Lullu, czy ja Ci już pisałam, że robiłam ciacho ze śliwkami, czy zapomniałam?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 19:43   #1035
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Napisane przez zea Pokaż wiadomość
czy Wy jabłuszka pokroiłyście na małe kawałeczki? Niestety w takich kawałeczkach się upiekły, podczas krojenia wyskakują spod noża Czy to znaczy, że powinnam te jabłka zetrzeć?
Cytat:
Napisane przez lullaby22 Pokaż wiadomość
U mnie też zawsze są kawałeczki na wierzchu (zresztą widać to na zdjęciu) ale w środku owoce się rozgotowują i tworzą pyszny mus.
Hmm, a to nie zależy od odmiany jabłek?
Wczoraj po raz drugi zrobiłam tę szarlotkę () i faktycznie zrobił się mus. Za pierwszym razem jednak jabłka pozostały w takich samych kawałkach, w jakich je wrzuciłam na ciasto; nie było żadnej papki.
Jeszcze zaznaczę, że w obu przypadkach kroiłam je na kawałki mniej więcej tej samej wielkości, więc to nie mogło mieć wpływu - a w każdej szarlotce (z tych wszystkich dwóch ) były inne jabłka.

__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 19:54   #1036
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

hyhyhy wydalo sie to czemu mi przepisy nie wychodza ;p
no bo dodalam wiecej wody jak okazalo sie za slodkie ;p
a co z margaryna jak nie mam wagi? tak ja podzielilam zgodnie z jej 225g na niecale pol
mleka dalam tak niecale (najpierw cale ale potem odebralam mw. pol) dwie szklanki (w sumie kubki wielkosci szklanki ;p)
ale to i tak takie o twardosci czekolady nie jest?

a tak w ogole mistrzostwo Kachy: wsadzilam na sile do zamrazarki w tym plastiku po ferrero i potem otwieram a tu: cala zamrazarka w bloku waniliowym bo pudelko peklo na pol i czesc sie wylala <lol>
to wzielam do pokryweczki na cienko to wklepalam wywalilam troche tej skorki pomaranczowej po drodze (tez duzo za duzo dalam ;p sama skorka i rodzynki a masy brak ) i owinelam folia, zaraz ide sprawdzic co tym razem za przeboj wyjdzie hehe

czuje ze jak sie zabiore za inne przepisy to same hity stworze, az nie wiem czy sie chwalic swoim sieroctwem ;D
ps. polecam blok z tunczykiem- jak otworzylam ta zamrazarke to chyba pocieklo mi do puszki bo jak go chcailam na kolacje zjesc to sie zdziwilam czemu to takie biale i wanilia pachnie <hahah>
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 21:12   #1037
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

nieee no nie mogeee z siebie ;D
bylam w kuchni i wyciagam nadal niezastygniety blok i zale sie mamie czemu mi nie wyszlo ;P
mowie ile dalam czego, mama tak na mnie patrzy, mowi ze moglam przeciez uzyc wagi, bo jest dokladna a do mnie wtedy raptem dotarlo ze 250ml to wcale nie jest 200g (to chyba tylko do wody sie sprawdza a mi sie cos pomylilo) a tym bardziej mleka w proszku :P
to z ciekawosci zwazylam to ile dalam tego mleka i wyszlo ze dalam.... 50gram! NO I CZEMU MI NIE WYSZLO hehehhe
to teraz zrobilam z pomoca wagi, przetopilam troche tego poprzedniego, dla orzeszkow, dalam 100g mleka 37g margaryny cwierc szklanki wody i troche malibu dla zapachu ale chyba nic nie dalo (nie mam waniliowego nic juz ;( szkodaaa)

czuje ze tez nie wyjdzie ale zrobie jeszcze jedno podejscie jak kupie skladniki

prosze sie nie smiac (przynajmniej nie tak bardzo )
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 21:42   #1038
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Czasem można, ale trzeba mieć już doświadczenie z danym wypiekiem/deserem

Lullu, czy ja Ci już pisałam, że robiłam ciacho ze śliwkami, czy zapomniałam?

Nie raczyłaś kochana, nie raczyłaś

Śliwki opadły?

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Hmm, a to nie zależy od odmiany jabłek?
Wczoraj po raz drugi zrobiłam tę szarlotkę () i faktycznie zrobił się mus. Za pierwszym razem jednak jabłka pozostały w takich samych kawałkach, w jakich je wrzuciłam na ciasto; nie było żadnej papki.
Jeszcze zaznaczę, że w obu przypadkach kroiłam je na kawałki mniej więcej tej samej wielkości, więc to nie mogło mieć wpływu - a w każdej szarlotce (z tych wszystkich dwóch ) były inne jabłka.

Bardzo możliwe Ja przeważnie daję jednakowe, działkowe jabłka, wiec one zachowują się w ten sam sposób
I które bardziej smakowało?

Cytat:
Napisane przez Anarchia Pokaż wiadomość
hyhyhy wydalo sie to czemu mi przepisy nie wychodza ;p
no bo dodalam wiecej wody jak okazalo sie za slodkie ;p
a co z margaryna jak nie mam wagi? tak ja podzielilam zgodnie z jej 225g na niecale pol
mleka dalam tak niecale (najpierw cale ale potem odebralam mw. pol) dwie szklanki (w sumie kubki wielkosci szklanki ;p)
ale to i tak takie o twardosci czekolady nie jest?

a tak w ogole mistrzostwo Kachy: wsadzilam na sile do zamrazarki w tym plastiku po ferrero i potem otwieram a tu: cala zamrazarka w bloku waniliowym bo pudelko peklo na pol i czesc sie wylala <lol>
to wzielam do pokryweczki na cienko to wklepalam wywalilam troche tej skorki pomaranczowej po drodze (tez duzo za duzo dalam ;p sama skorka i rodzynki a masy brak ) i owinelam folia, zaraz ide sprawdzic co tym razem za przeboj wyjdzie hehe

czuje ze jak sie zabiore za inne przepisy to same hity stworze, az nie wiem czy sie chwalic swoim sieroctwem ;D
ps. polecam blok z tunczykiem- jak otworzylam ta zamrazarke to chyba pocieklo mi do puszki bo jak go chcailam na kolacje zjesc to sie zdziwilam czemu to takie biale i wanilia pachnie <hahah>
Cytat:
Napisane przez Anarchia Pokaż wiadomość
nieee no nie mogeee z siebie ;D
bylam w kuchni i wyciagam nadal niezastygniety blok i zale sie mamie czemu mi nie wyszlo ;P
mowie ile dalam czego, mama tak na mnie patrzy, mowi ze moglam przeciez uzyc wagi, bo jest dokladna a do mnie wtedy raptem dotarlo ze 250ml to wcale nie jest 200g (to chyba tylko do wody sie sprawdza a mi sie cos pomylilo) a tym bardziej mleka w proszku :P
to z ciekawosci zwazylam to ile dalam tego mleka i wyszlo ze dalam.... 50gram! NO I CZEMU MI NIE WYSZLO hehehhe
to teraz zrobilam z pomoca wagi, przetopilam troche tego poprzedniego, dla orzeszkow, dalam 100g mleka 37g margaryny cwierc szklanki wody i troche malibu dla zapachu ale chyba nic nie dalo (nie mam waniliowego nic juz ;( szkodaaa)

czuje ze tez nie wyjdzie ale zrobie jeszcze jedno podejscie jak kupie skladniki

prosze sie nie smiac (przynajmniej nie tak bardzo )

Anarchio, tak to ja się już dawno nie uśmiałam
Z zapartym tchem czytałam Twoją historię

A blok z tuńczykiem mnie powalił!
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 21:57   #1039
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Anarchio, tak to ja się już dawno nie uśmiałam
Z zapartym tchem czytałam Twoją historię

A blok z tuńczykiem mnie powalił!
heheheh
(nastepnym razem zrobie szarlotke! )
ale uparta do tego bloku jestem, nie ma co
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-12, 07:04   #1040
abc_81
Rozeznanie
 
Avatar abc_81
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 765
GG do abc_81
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

lullaby czy robiłas kiedykolwiek takie coś jak MROWISKO? Jadłam to kilka razy na weselach pyszne było. Znalazłam nawet przepisy w necie, ale nie mam odwagi zrobić. Może masz sprawdzony przepis na te delicje.
W jednym przepisie znalazłam np. same żółtka, a w innym całe jaja, jestem w kropce A może któraś z Was wizażanki już to robiła?
abc_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 13:35   #1041
dioda87
Zadomowienie
 
Avatar dioda87
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Poznań / Skwierzyna
Wiadomości: 1 273
GG do dioda87
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Jeju uwielbiam mrowisko!!! Jadłąm w tym roku na praktykach w Augustowie! Lulu jeśli masz jakiś pomysł to nam podrzuć.....
__________________
Nie chcę się skarżyć na swój los,
Nie proszę więcej niż dać możesz
I ciągle mam nadzieję, że,
Że chyba wiesz co robisz Boże?




Moje butelki i inne pierdołki
Moje karteczki
dioda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 13:47   #1042
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Napisane przez lullaby22 Pokaż wiadomość
Nie raczyłaś kochana, nie raczyłaś

Śliwki opadły?
Nie
Pycha Dziękuję za przepis
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 20:04   #1043
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Napisane przez Anarchia Pokaż wiadomość
heheheh
(nastepnym razem zrobie szarlotke! )
ale uparta do tego bloku jestem, nie ma co


Cytat:
Napisane przez abc_81 Pokaż wiadomość
lullaby czy robiłas kiedykolwiek takie coś jak MROWISKO? Jadłam to kilka razy na weselach pyszne było. Znalazłam nawet przepisy w necie, ale nie mam odwagi zrobić. Może masz sprawdzony przepis na te delicje.
W jednym przepisie znalazłam np. same żółtka, a w innym całe jaja, jestem w kropce A może któraś z Was wizażanki już to robiła?
Cytat:
Napisane przez dioda87 Pokaż wiadomość
Jeju uwielbiam mrowisko!!! Jadłąm w tym roku na praktykach w Augustowie! Lulu jeśli masz jakiś pomysł to nam podrzuć.....
Oj przyznaję, że pierwszy raz słyszę o tkim ciescie. Poszukałam nawet w necie i widzę, że to jakaś wieża z faworków. Tak?

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Nie
Pycha Dziękuję za przepis
A proszę
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 20:57   #1044
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Napisane przez lullaby22 Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe Ja przeważnie daję jednakowe, działkowe jabłka, wiec one zachowują się w ten sam sposób
I które bardziej smakowało?
Jeśli chodzi o formę, to wolę jabłka w postaci musu, ale odrobinkę bardziej smakowała mi wersja z całymi kawałkami - tylko dlatego, że jabłka były ciut słodsze Z tymi kwaskowatymi jednak też było pyszne
A TŻ tonem nie znoszącym sprzeciwu zasugerował dzisiaj, żebym zrobiła kolejną szarlotkę
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 21:24   #1045
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Witaj Lullaby Widzę że nadal rozwijasz się w kierunku kulinarnym hehe... gratuluję gratuluję tych pysznosci Blog takze super :P .. Ja dawno nic nie pieklam. Chyba cos jutro wymyslę
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 11:55   #1046
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o formę, to wolę jabłka w postaci musu, ale odrobinkę bardziej smakowała mi wersja z całymi kawałkami - tylko dlatego, że jabłka były ciut słodsze Z tymi kwaskowatymi jednak też było pyszne
A TŻ tonem nie znoszącym sprzeciwu zasugerował dzisiaj, żebym zrobiła kolejną szarlotkę
Ja lubię tak pół na pół
Na szczęście ciasto małokłoptliwe, więc można poszaleć Można też zrobić ciasto z podwójnej ilości składników i przechowywać surowe w lodówce a kiedy nas najdzie ochota, wystarczy obrać jabłka, na ciasto i do piekarnika

Cytat:
Napisane przez igusia13 Pokaż wiadomość
Witaj Lullaby Widzę że nadal rozwijasz się w kierunku kulinarnym hehe... gratuluję gratuluję tych pysznosci Blog takze super :P .. Ja dawno nic nie pieklam. Chyba cos jutro wymyslę

Iguś, ano działam, działam. Dziękuję Ci serdecznie. Pokazuj się od czasu do czasu
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 16:06   #1047
mww
Zakorzenienie
 
Avatar mww
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 4 736
GG do mww
Smile Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cześć, dzisiaj skusiłam sie i zrobiłam jogurtowca pół na pół z jabłkami i jagodami. Zapach w domu zniewalający, a smak powalający. Dziekuje Lullaby za przepis będę zaglądała tutaj częściej i "ściągała" od Ciebie przepisy Pozdrawiam
mww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 18:51   #1048
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Napisane przez mww Pokaż wiadomość
Cześć, dzisiaj skusiłam sie i zrobiłam jogurtowca pół na pół z jabłkami i jagodami. Zapach w domu zniewalający, a smak powalający. Dziekuje Lullaby za przepis będę zaglądała tutaj częściej i "ściągała" od Ciebie przepisy Pozdrawiam
O tak tak tak, jogurtowe jest pyyyycha
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 21:06   #1049
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

Cytat:
Napisane przez mww Pokaż wiadomość
Cześć, dzisiaj skusiłam sie i zrobiłam jogurtowca pół na pół z jabłkami i jagodami. Zapach w domu zniewalający, a smak powalający. Dziekuje Lullaby za przepis będę zaglądała tutaj częściej i "ściągała" od Ciebie przepisy Pozdrawiam

Witaj Mww
Bardzo mi miło, proszę wpadać o każdej porze
Jak ja dawno nie piekłam jogurtowego. Jakoś latem częściej u nas gości, bo bardzo lubimy z morelami, truskawkami, brzoskwiniami czyli typowo letnimi owocami. Ale obawiam sie, że teraz znów się skuszę
Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
O tak tak tak, jogurtowe jest pyyyycha
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 07:17   #1050
abc_81
Rozeznanie
 
Avatar abc_81
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 765
GG do abc_81
Dot.: Skromne wypieki Lullu :)

lullaby tak Mrowisko to taka wieża z faworków. Ja mam trzy przepisy na to cudo. Wczoraj nawet zrobiłam , ale nie wyszło to takie jak powinno. W dwóch przepisach ciasto jest zrobione tylko z jajek lub żółtek i mąki. Bałam się , że nie wyjdzie tylko z dwóch składników , więc zrobiłam z trzeciego przepisu, gdzie jest więcej składników. W każdym bądź razie z talerza zniknęło. Akurat nie mam przy sobie przepisu, ale jeśli będziecie chciały to podrzucę przepis.
abc_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.