Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-02, 22:29   #91
atenk1
Wtajemniczenie
 
Avatar atenk1
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domku na drzewie
Wiadomości: 2 482
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
dlatego napisalam ze kazdy ma inne priorytety,dla mnie wazne jest takze aby oprocz pelnego brzuch ai gdachu nad glowa móc zyc bez szczypania sie o kupione perfumy czy buty w koncu mam tez potrzeby i tez chce cos miec z zycia oprocz rodziny ,taki zdrowy egozim.
przy 5 nie byloby mnie na to stac dlatego sie nie zdecyduje ani na 2 ani na 5.

masz racje jesli ktos swiadomie ma duzo dzieci i jeczy ze ma malo kasy to coz ,pozostaje puknac sie w czolo.
najbezpieczniej kiedy rodzina ma jakis dorobek od pokolen i generalnie jest rodzina zamozna i wyksztalcona wtedy nie ma strachu ze w razie utraty pracy czy smierci rodzicow dzieic nie dadza rady.

nie biore pod uwage rodzin ktore mnoza sie bezmyslnie i wyciagaj łape po kase bo to nalezaloby by leczy a nawet karac.

w UK panstwo utrzymuje wiele tysiecy rozin ,a zaznacze ze dopiero od 9 dziecka nalezy im sie duzy dom wiec wystarczy pomyslec co by sie dzialo u nas gdyby byla taka opieka -glupia opieka .
Szok.Nie rozumiem czemu panuje u nas przekonanie że rodziny wielodzietne to biedne,głupie nieuki co to tylko mnożą się na potęgę.Czy trudno spojrzeć na to inaczej?Moje dzieci nie skubią pajdki chlebka i nie noszą bótków jeden po drugim...piątym.Mają zabezpieczoną przyszłość.Mam kilka zaprzyjażnionych wielodzietnych rodzin które też nie klepią biedy.Mam też sąsiadów którzy "żyły wypruwają "i mają tylko jedno dzieciątko(starsze ).Na moim osiedlu mieszka wiele rodzin.W wielu domach żyje się dostatnio i to są domy rodzin wielodzietnych jak i rodzin posiadających jednego potomka.Tak samo jest i z tymi ,którym żyję się dużo gorzej.Nie mozna patrzeć na TYCH WIELODZIETNYCH jak na zafajdane bezmyślne "króliczki"co to tylko...bo to bardzo krzywdzące.Biedę można spotkać wszędzie i bieda może dotknąc każdego.Niestety...Panuje tu bardzo dziwna atmosfera.A polemika ...cóż miało być o plusach i minusach posiadania jednego lub kilku potomków a jest o wszystkim co "nas boli,czego się boimy i tego czego nie chcemy nigdy przeżyć".Gdyby rodzice przed poczęciem swego potomka przeliczaliby i kalkulowali to zapewne wielu z nas byłoby jedynakami bądz nie byłoby nas na świecie.Dzieki Bogu nasze babki i matki kierowały się sercem i i podarowały nam życie , nie spoglądały na portfel i konto(i chwała im za to).To nie tak.Nie można"używać" dziecka jako jednostki na którą trzeba przeznaczyć np.200 000zł.Świadome i dojrzałe macierzynstwo to dobro samo w sobie .I tak na prawdę pomijając pieniądze (takie wielkie bo przecież trzeba dziecko wykształcić,posyłać na różne kursy, zapełniać mu dni kolejnymi zajęciami,kupywać wszystko czego dusza ZAPRAGNIE...)to największym plusem bycia członkiem rodziny wielodzietnej jest wsparcie i pomocna dłoń zawsze ,wszedzie bo w takiej rodzinie można liczyć na siebie.(A rodziny z problemami to zupełnie inna historia)Pozdrawiam .
atenk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 09:32   #92
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez atenk1 Pokaż wiadomość
Szok.Nie rozumiem czemu panuje u nas przekonanie że rodziny wielodzietne to biedne,głupie nieuki co to tylko mnożą się na potęgę.Czy trudno spojrzeć na to inaczej?Moje dzieci nie skubią pajdki chlebka i nie noszą bótków jeden po drugim...piątym.Mają zabezpieczoną przyszłość.Mam kilka zaprzyjażnionych wielodzietnych rodzin które też nie klepią biedy.Mam też sąsiadów którzy "żyły wypruwają "i mają tylko jedno dzieciątko(starsze ).Na moim osiedlu mieszka wiele rodzin.W wielu domach żyje się dostatnio i to są domy rodzin wielodzietnych jak i rodzin posiadających jednego potomka.Tak samo jest i z tymi ,którym żyję się dużo gorzej.Nie mozna patrzeć na TYCH WIELODZIETNYCH jak na zafajdane bezmyślne "króliczki"co to tylko...bo to bardzo krzywdzące.Biedę można spotkać wszędzie i bieda może dotknąc każdego.Niestety...Panuje tu bardzo dziwna atmosfera.A polemika ...cóż miało być o plusach i minusach posiadania jednego lub kilku potomków a jest o wszystkim co "nas boli,czego się boimy i tego czego nie chcemy nigdy przeżyć".Gdyby rodzice przed poczęciem swego potomka przeliczaliby i kalkulowali to zapewne wielu z nas byłoby jedynakami bądz nie byłoby nas na świecie.Dzieki Bogu nasze babki i matki kierowały się sercem i i podarowały nam życie , nie spoglądały na portfel i konto(i chwała im za to).To nie tak.Nie można"używać" dziecka jako jednostki na którą trzeba przeznaczyć np.200 000zł.Świadome i dojrzałe macierzynstwo to dobro samo w sobie .I tak na prawdę pomijając pieniądze (takie wielkie bo przecież trzeba dziecko wykształcić,posyłać na różne kursy, zapełniać mu dni kolejnymi zajęciami,kupywać wszystko czego dusza ZAPRAGNIE...)to największym plusem bycia członkiem rodziny wielodzietnej jest wsparcie i pomocna dłoń zawsze ,wszedzie bo w takiej rodzinie można liczyć na siebie.(A rodziny z problemami to zupełnie inna historia)Pozdrawiam .
gdzie napisalm ze rodziny wielodzietne to zawsze patologia ??
wrecz przeciwnie popieram rodziny SAMODZIELNE SWIADOME wielodzietne .


to ze ktos ma 1 dziecko nie znaczy ze kupuje mu co dusza zapragnie to takie samo uogolnienie jak niby to ze ja napisalm o wielodzietna zawsze= patologia.

a nawet jesli mu kupuje to co z tego ? za swoje kupuje a kupowanie nie zawsze oznacza glupote i zle wychowanie.

wrzucanie wszytskich do jednego wora nigdy nie wychodzi na dobre .

gdyby rodzice przed poczeciem kalkulowali i mysleli moze nie byloby tylu nieszczesliwych ,porzuconych dzieci czesto klepiacych biede .
jednak wole obecne czasy i dostep do antykoncepcji i chlode kalkulowanie niz pojscie na zywiol.
moze by nas nie bylo i co z tego ?nawet bysmy o tym nie wiedzieli ze nas nie ma .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 11:18   #93
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

zgadzam sie z pania powyzej,ale tu pani nikt nie poparze,bo racjonalne argumenty tutaj do nikogo nie trafiaja,a topic powinien sie nazywac same plusy gdyz osoby stad z duza ilosci dzieci najwyrazniej o minusach nie chca sluchac i pisza jakby ich w ogole nie widzialy.to by nie bylo tyle dzieci w domach dziecka gl.z rodzin wieldozietnych.u nas to 99% w bidulu.

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
dlatego napisalam ze kazdy ma inne priorytety,dla mnie wazne jest takze aby oprocz pelnego brzuch ai gdachu nad glowa móc zyc bez szczypania sie o kupione perfumy czy buty w koncu mam tez potrzeby i tez chce cos miec z zycia oprocz rodziny ,taki zdrowy egozim.
przy 5 nie byloby mnie na to stac dlatego sie nie zdecyduje ani na 2 ani na 5.

masz racje jesli ktos swiadomie ma duzo dzieci i jeczy ze ma malo kasy to coz ,pozostaje puknac sie w czolo.
najbezpieczniej kiedy rodzina ma jakis dorobek od pokolen i generalnie jest rodzina zamozna i wyksztalcona wtedy nie ma strachu ze w razie utraty pracy czy smierci rodzicow dzieic nie dadza rady.

nie biore pod uwage rodzin ktore mnoza sie bezmyslnie i wyciagaj łape po kase bo to nalezaloby by leczy a nawet karac.

w UK panstwo utrzymuje wiele tysiecy rozin ,a zaznacze ze dopiero od 9 dziecka nalezy im sie duzy dom wiec wystarczy pomyslec co by sie dzialo u nas gdyby byla taka opieka -glupia opieka .
popieram w 100%.nawet jakbym miala tyle kasy,to i tak bym nie chciala 5 dzieci,ale to kazdego swiadomy wybor i indywidualna sprawa i kazdy ma do tego prawo miec dzieci ile chce jesli ma na to kase i powaznie przemyslal swoja decyzje i jest odpowiedzialny i dojrzaly.mi nawet nie o to chodzi zeby miec kasy wiecej dla siebie w sensie materialnym,ale nie chcialoby mi sie siedziec z dzieckiem w domu clay dzien i zjamowac sie nim 24 h/d.nie w tym wieku.wole spedzac czas z narzeczonym i miec wiecej psow-na szczescie w tym jestesmy zgodni.za mloda jestem na pieluszki.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 16:35   #94
anita00079
Wtajemniczenie
 
Avatar anita00079
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 326
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

doszlam do wniosku ze neidzieciate kobiety moga o minusach gadac, co zrozumiale, nei wiedza co oznacza miec dziecko
A mamy minusow nei widza bo co to za mama ktora wymienia munusy posiadania dziecka Moga byc jakies neidogodnosci, ale tez nei u kazdej mamy. Ja bym mogla sobie ponarzekac na brak snu, brak czasu, i nei wiem czego jeszce..ale mimo ze mam blizniaki mam czas na wszytsko i na porzadny sen rowniezNa fryzerow kosmetyczki, i wszytsko co nei wiaze sie z bobasami

Dodam ze wiekszosc czasu jestem sama.Bez czyjej kolwiek pomocy.Jedynie meża jak wroci z pracy. Umiejetnosc organizacji czasu to tez wazna rzecz.Chociaz ja wiem ze duzo go marnuje ale sie ciesze ze mam rowniez czas na marnowanie go.To prawdziwy luksus

Lucky i dobrze ze masz swiadomosc ze nei ejstes jeszcze dojrzala do pieluszek zdazysz jeszce-))Kazdy ma wlasna potrzebe ja rowniez dlugo dojrzewalam do decyzji o robieniu dzidziusia-)

Edytowane przez anita00079
Czas edycji: 2009-03-03 o 16:36
anita00079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 20:42   #95
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez anita00079 Pokaż wiadomość
doszlam do wniosku ze neidzieciate kobiety moga o minusach gadac, co zrozumiale, nei wiedza co oznacza miec dziecko
A mamy minusow nei widza bo co to za mama ktora wymienia munusy posiadania dziecka Moga byc jakies neidogodnosci, ale tez nei u kazdej mamy. Ja bym mogla sobie ponarzekac na brak snu, brak czasu, i nei wiem czego jeszce..ale mimo ze mam blizniaki mam czas na wszytsko i na porzadny sen rowniezNa fryzerow kosmetyczki, i wszytsko co nei wiaze sie z bobasami

to kwestia nazewnictw ,dla ciebie to niedogodnac brak snu dla mnie minus .
dla minusem duzej ilosci dzieci jest brak kasy ale rozumiem ze jak ktos sie decyduje to znaczy ze pieniadze ma.
z drugiej strony mam kase bo nie mam duzej ilosci dzieci wiec mozna to obracac w kazda strone a zawsze wyjdzie co czlowiek chce i jakie ma priorytety.

Cytat:
Napisane przez anita00079 Pokaż wiadomość
Lucky i dobrze ze masz swiadomosc ze nei ejstes jeszcze dojrzala do pieluszek zdazysz jeszce-))Kazdy ma wlasna potrzebe ja rowniez dlugo dojrzewalam do decyzji o robieniu dzidziusia-)
a niekiedy nie odczuwa sie takiej potrzeby co czesto przez matki jest niezrozumiale i nie do pojecia.
ja mam jedno nieplanowane na ktore nigdy bym sie swiadomie nie zdecydowala ,wiecej nie chce ani planowanych ani nie planowanych co tez czesto jest odbierane jako dziwactwo i kwitowane tylko litosciwym spojrzeniem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 21:20   #96
anita00079
Wtajemniczenie
 
Avatar anita00079
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 326
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

ja jako matka moge mimo to zrozumiec i pojac ze kobieta sie nei decyduje na macierzynstwo, sama bylam od tego o krokNie mialam takiej potrzebyi juz.
Fakt sa mamy ktore szydza z bezdzietnych kobiet lub tzw*starych panien, nei rozumiem tego.Kurna wolny wybor.
Ja tam szanuje kazde decyzje, bo czy trzeba miec dziecko?Nic na sile A wpadki zdarzaja sie i beda sie zdarzac i tez sa to owoce milosciDla mnie to zaden ale to zaden powod do smutku czy myslenia o tym co ludzie powiedza...Paula a mozesz miec w zadku to co ludzie mysla?
anita00079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 22:37   #97
atenk1
Wtajemniczenie
 
Avatar atenk1
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domku na drzewie
Wiadomości: 2 482
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Paula przepraszam.Nie miałam konkretnie Ciebie na myśli.Szanuje drugiego człowieka i uważam ,że każdy ma prawo do wolnego wyboru.Po prostu pękłam czytając wątek.Ale mam nadzieję,że takich farciarzy jak ja jest więcej.Nie wiem co to bieda i nikomu jej nie życzę.
atenk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-04, 06:20   #98
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
to kwestia nazewnictw ,dla ciebie to niedogodnac brak snu dla mnie minus .
dla minusem duzej ilosci dzieci jest brak kasy ale rozumiem ze jak ktos sie decyduje to znaczy ze pieniadze ma.
z drugiej strony mam kase bo nie mam duzej ilosci dzieci wiec mozna to obracac w kazda strone a zawsze wyjdzie co czlowiek chce i jakie ma priorytety.



a niekiedy nie odczuwa sie takiej potrzeby co czesto przez matki jest niezrozumiale i nie do pojecia.
ja mam jedno nieplanowane na ktore nigdy bym sie swiadomie nie zdecydowala ,wiecej nie chce ani planowanych ani nie planowanych co tez czesto jest odbierane jako dziwactwo i kwitowane tylko litosciwym spojrzeniem.
no i u nas tak samo,sie dziwia,ze z narzeczonym sie nie palimydo dzieci lagodnie mowiac,ale ja nie czuje instynktu i oboje nie czujemy potrzeby i na tyle dorosli i odpowiedzialni,nie chcemy sie tez ograniczac ciaglym siedzeniem w domu z dzieckiem,tez ze wzgledu na prace ,lubimy podroze i razem spedzac czas.na razie wolimy psy,ale moze nam sie to kiedys odmieni,bo lubimy male dzieci i czesto mowimy na sppacerze lub zakupach o jakie to ladne i sie usmiechamy do nich,ale powiem szczerze,ze z reguly widze niezadowolone mamy i zle i to obojetnie ile maja dzieci.sa do nich nerwowe i agresywne,brak im cierpliwosci sa zaniedbane niestety.wyjatkow widzialam malo.jedynie te z kasa meza sobie jakos radzily.no i jak wynika niestety z badan panie z duza iloscia dzieci sa z reguly mniej wykstalcone i nie pracuja najczesciej od innych,a wg.mnie 2 osoby powinny dom utrzymywac i tyle dzieci.tak,wiec sa uzaleznione z reguly od meza.kolezanka tez zrobila badania do doktoratu i wyszlo,ze panie z dziecmi-ilosc obojetna dzieci- czuja sie lepsze od pan,ktore ich nie maja,bo albo nie chca albo nie moga.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 09:51   #99
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

w dzisiejszych czasach wykształcenie już nie jest takim problemem jak jeszcze kilka lat temu. Teraz kobiety bardzo rzadko muszą wybierać pomiędzy studiami a dzieckiem, bo zwyczajnie dadzą sobie radę i z tym i z tym jednocześnie. Ale samo wykształcenie też spada widać na psy, co możemy zaobserwować na forum, czytając to co niektóre mamy piszą i jak bardzo niepoprawnie to robią:/
Ty lucky83 masz studia zrobione jakiekolwiek? Czy jeszcze w trakcie jesteś?
A, że nie każdy gotowy jest do posiadania potomstwa, to wiadome jest od zawsze. Dobrze tylko, że te osoby decydują się nie mieć dzieci, bo kiedyś praktycznie każdy miał i nie myślał o tym czy powinien i czy chce powitać na świecie nowego człowieka, być odpowiedzialnym za jego wychowanie i życie. Dobrze, że mamy teraz bardziej świadome macierzyństwo.

A osoby, które i tak nie nadawałyby się do tego mogą sobie kupić zwierzaka:/ I wielbić puste gwiazdy showbiznesu, które w życiu nie zarobiły na siebie ani centa, tylko żyją za pieniądze swoich przodków
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 09:54   #100
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez lucky83 Pokaż wiadomość
kolezanka tez zrobila badania do doktoratu i wyszlo,ze panie z dziecmi-ilosc obojetna dzieci- czuja sie lepsze od pan,ktore ich nie maja,bo albo nie chca albo nie moga.
lepsze tzn. że im sie lepiej w życiu wiedzie, szczęśliwsze? w sumie ciekawe spostrzeżenie. może podaj dokladne dane, dziewczynie zakładającej wątek może się to przydać. jesli oczywiscie możesz.

mam zaledwie 1 dziecko. owszem - chce mieć więcej (2 lub 3 - zależy jak z kasą będzie). rozumiem że ktoś nie chce miec dzieci. wcale się nie dziwię. czasem wydaje mi się że mogłam jeszcze roche poczekac ale jak już jest to sie tego nie odkkręci. ot, czasem bym sobie poszla na jakas impreze czy na piwo, a tak to nie mam z kim dziecka zostawic (dziadkowie i rodzina daleko).

jak to mówił znany Polak (czy nawet nie Wałęsa?): są plusy dodatnie i plusy ujemne. i do przypadku tego wątku dobrze to pasuje
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 11:09   #101
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez atenk1 Pokaż wiadomość
Paula przepraszam.Nie miałam konkretnie Ciebie na myśli.Szanuje drugiego człowieka i uważam ,że każdy ma prawo do wolnego wyboru.Po prostu pękłam czytając wątek.Ale mam nadzieję,że takich farciarzy jak ja jest więcej.Nie wiem co to bieda i nikomu jej nie życzę.
nie ma za co przepraszac

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez anita00079 Pokaż wiadomość
jczy myslenia o tym co ludzie powiedza...Paula a mozesz miec w zadku to co ludzie mysla?
moge i mam tylko ze z takiego myslenia biora sie bezpodstawne stereotypy i krzywdzace opinie np na temat jedynakow i ich egoistycznych rodzicow a czesto jedynactwo nie wynika z egozimu tlyko niemoznosci ponownej ciazy i wtedy przykre komentarze sa zwyczajnie nie na miejscu ale o problemach nikt nie pomysli .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-05, 09:44   #102
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

tak,skonczylam,dzienne,pe dagogike pracy socjal.i resocjalizacyjna.zabawki drozeja o 20 %-zla wiadomosc dla przyszlych mammi tam na imprach nie zalezy z narzeczonym,bo i tak ich nie lubimy,bo wszedzie same gim.czuja sie lepsze z samego faktu,ze sa mamami,i ze urodzily dziecko/ci,a radza sobie mamy na studiach jak maja tesciow pod bokiem z kasa i sklonnych do pomocy i /lub meza z kasa lub partnera,bo same wtedy nie praucja,wiadomo,bo maja dziecko lub stac ich na opiekunke. inaczej jest im b.ciezko.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 10:23   #103
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Thumbs down Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

taki maly OT. lucky83 cos mi sie zdaje,ze Ty juz bana mialas i on nie byl wcale tymaczosowy jak widac po Twoich postach nic Cie to nie nauczylo
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 10:47   #104
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

to jest straszne, że człowiek po pedagogice nie potrafi pisać... To właśnie potwierdza, że wykształcenie w dzisiejszych czasach nic nie znaczy.

Lucky, para to dwoje ludzi, którzy tworzą jedną komórkę społeczną. Jeśli mają jeszcze dziecko, to tym bardziej nie ma różnicy, kto w związku zarabia a kto opiekuje się dziećmi, czy domem, czy może dzielą to sobie jak chcą. Na tym polega równouprawnienie, że rolę, jaką pełnimy w życiu możemy sobie wybrać sami. I jeśli kobieta ma dziecko na studiach i jej partner zarabia jakieś pieniądze, to co za różnica, że to on a nie ona? Jeśli im to pasuje?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 10:49   #105
anita00079
Wtajemniczenie
 
Avatar anita00079
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 326
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Lucky....oj kobieto widac malo w zyciu widzialas jeszce... czemu generalizujesz i wrzucasz wszystkie kobiety do jednego wora..z tymi studiami i pomoca to tez nei trafilas, i z utrzymaniem Mam wrazenie ze nei dopuszczasz mysli ze sa kobiety co umieja na siebie zarobic...mało tego moga miec wlasne firmy i tak sobie czas ukladac ze maja prace studiuja i sie ucza....dotego wychowuja dzieci.
Ty serio robilas jakies studia....?Po Twoich wypowiedziach nei wyglada

Ilonaczapela ja mysle to Lucky podchodzi pod trola obojetnie jaki watek to podobne nie mile wstawki z rownie nei milym tonem...A to forum dyskusyjne gdzie ton wypowiedzi powinien byc choc minimalnie zachowany..Lucky odsylam do regulaminu.

Edytowane przez anita00079
Czas edycji: 2009-03-05 o 10:52
anita00079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 11:29   #106
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

zadna roznica pisalam w kontekscie poradzenia sobie na studiach z wych.dziecka,a nie ,ze nie moze zarobic.wy chyba nie macie rzadnych skoro nie rozumiecie slowa pisanego.wiadomo,ze w ciazy raczej nie bedzie pracowac i troche po.wtedy obojetne kto zarabia.jasne,ze moze zarobic kobieta,ktorama dzieci.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 11:31   #107
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez lucky83 Pokaż wiadomość
zadna roznica pisalam w kontekscie poradzenia sobie na studiach z wych.dziecka,a nie ,ze nie moze zarobic.wy chyba nie macie rzadnych skoro nie rozumiecie slowa pisanego.wiadomo,ze w ciazy raczej nie bedzie pracowac i troche po.wtedy obojetne kto zarabia.jasne,ze moze zarobic kobieta,ktorama dzieci.
Rozumiem slowo pisane, ale nie belkot, ktory nam proponujesz, bez ladu, skladu, interpunkcji i ortografii i przede wszystkim bez tresci
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 11:32   #108
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

nawet jak kobieta dostaje alimenty na dziecko z sadu,to musi wykazac,ze tez utrzyma dziecko i stara sie podjacprace,bo oboje rodzice powinni zapewnic byt,a u wielodzietnych rodzin z racji wielu obowiazkow dom.i przy dzieciach panie nie pracuja i to nie jest jakis zarzut czy wada.inna bajka,ze raczej emerytury miec nie beda jesli w ogole nie pracowaly.poza tym nie wiem czy to tak fajnie tylko w domu siedziec.z nudow umrzec mozna.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 11:36   #109
anita00079
Wtajemniczenie
 
Avatar anita00079
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 326
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

dobrze rozumiemy slowo pisane.. i widac ze zaprzeczasz co chwila sobie.Ale nic to nei o tym watek co sadzi Lucky o mamach ktore sa zalezne finansowo i czy daja sobie rade na studiach wychowujac dzieci lub czy umiera w domu z nudow
anita00079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-05, 11:44   #110
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Tak z doświadczenia i z obserwacji - ja mam rodzeństwo a mój TŻ jest jedynakiem.
Może zabrzmi to infantylnie, ale jak jest rodzeństwo jest o wiele weselej, nawet jak mniej pieniędzy jest z tego powodu. Teraz jak już jesteśmy starsi na tyle, żeby zakładać swoje rodziny to widzimy różnicę przy spotkaniach rodzinnych, gdzie są młodzi ludzie w naszym wieku a na spotkaniach gdzie są sami starsi ludzie. Po prostu smutno jest tak siedzieć tylko z babcią i z wujkiem, który nie ma swojej rodziny. O wiele chętniej spotyka się z gromadką aktywnych ludzi.
Druga sprawa, często jak jest jedynak/jedynaczka, to rodzice przelewają całą tę swoją miłość na tego jednego człowieczka i z czasem może się to stać trochę niezdrowe, zwłaszcza wtedy jak taki syn chce założyć swoją rodzinę i "odejść" do innej kobiety. Jak jest kilkoro takich dzieci, to tacy rodzice więcej uwagi skupiają na sobie i nie są upierdliwi w stosunku do swoich dzieci, bo ile można być upierdliwym
Jak byliśmy na naukach przedmałżeńskich to pani która prowadziła zajęcia, chciała przekonać do tego, żeby mieć tyle dzieci ile nas na to stać, z tymże lepiej mieć dwójkę niż jedno i podała przykład takiego jednego dojrzałego już małżeństwa, któremu to jedyna córka zginęła w wypadku. No i wtedy trochę żal, że już nikogo po nas nie będzie. Ale to taka dygresja
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 12:50   #111
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

znam rodzinę wielodzietną (bo 3 to już niby wiele), gdzie mąż pracuje (zarabia dobrze), żona opiekuje się domem, nie nudzi się (ale uczyc się nie chce bo głowy do tego nie ma-nie każdy jest stworzony do bycia mgr), a emeryturę mieć będzie bo obecnie każdy (z resztą zawsze tak było) może sobie sam składać na IKE pieniążki. nawet jak nie zarabia.

moja mama robiła studia jak miała dwójkę dzieci (5 i 10 lat) i nie były to jej ostatnie studia bo jeszcze dwie podyplomówki robiła. wszystki zdane na 5. więc można uczyć się, pracowaći mieć dzieci (2 czy 3 to w tym wypadku chyba niewielka różnica...). jak się ma faceta, który potrafi się dziećmi zając pod nieobecność ich matki lub ew dziadków dzieci to można. a jak nie - istnieja płatne formy opieki nad dziećmi.

przytaczana gdzieś wcześniej rodzina z 10 dzieci (zadbanych itd.) to dzieci pracujących rodziców. dziadków wcale pod ręką nie mają
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 14:27   #112
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez lucky83 Pokaż wiadomość
zadna roznica pisalam w kontekscie poradzenia sobie na studiach z wych.dziecka,a nie ,ze nie moze zarobic.wy chyba nie macie rzadnych skoro nie rozumiecie slowa pisanego.wiadomo,ze w ciazy raczej nie bedzie pracowac i troche po.wtedy obojetne kto zarabia.jasne,ze moze zarobic kobieta,ktorama dzieci.
Nie wiem gdzie Ty widzisz problem w posiadaniu dziecka i studiowaniu.
O objaśnienia nie proszę bo na pewno żadnych logicznych nie wymyślisz.
Tak samo nie widzę problemu w posiadani dzieci i zarabianiu.
Praca niekoniecznie oznacza machania miotła czy siedzenia za biurkiem.

EDIT:
Chyba nie ma sensu dyskutować z tym trollem.

Poświeciłam swój czas by się co nie co w temacie tego trolla zorientować i gdzie sie nie pojawi to sieje zamęt.

Zarzuca ze dziecmi opiekuja sie babcie, tesciowe a sama siedzi pod opieką tesciowej która ja karmi.

Zarzuca ze rodziny wielodzietne sie cisna w małych mieszkankach a sama nie ma własnego i siedzi katem u rodziców czy tesciów.

Jak dla mnie to jest to straszny TROLL na dodatek koszmarna HIPOKRYTKA.

EDIT2:
Podejscia tej pani do małżeństwa jest jeszcze lepsze niz do dzieci.
Ta Pani twierdzi ze kobiety wychodza za maż dla zapomóg socjalnych i po to by po smierci meza miec ich rente lub odszkodowanie.
No a pozatym jestesmy wszystkie starymi brzydkimi desperatkami bo tylko takie wychodza za maż.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 14:55   #113
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Ja dodam, że szczególnie te, które za mąż wychodzą młodo - dajmy na to w okolicach 20 lat.

Cóż... taki światopogląd nie bierze się z nikąd. Najczęściej wzorce takie czerpie się z domu i najbliższego otoczenia.

Ja również nie widzę przeszkody w posiadaniu dziecka i studiowaniu, pracowaniu. Moża i wszystkie 3 rzeczy ze sobą połączyć.

BO: DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO. i tyle!
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 16:45   #114
anita00079
Wtajemniczenie
 
Avatar anita00079
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 326
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Eenax tez zerknelam na co poniektore posty i dlatego swteirdzam..nei dyskutuje z ta pania bo..nie ma sensu
anita00079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 17:38   #115
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez anita00079 Pokaż wiadomość
Eenax tez zerknelam na co poniektore posty i dlatego swteirdzam..nei dyskutuje z ta pania bo..nie ma sensu
Dlatego ja juz ostatnio z nia dyskusji nie podejmuje.

Mi teraz po przeczytaniu tego wszystkiego jest jej żal.
Całkowicie zrównoważona psychicznie osoba takich rzeczy nie wypisuje. A nawet jeśli jest psychicznie w porządku to ktoś jej musiał dużą krzywdę wyrządzić ze pisze to co pisze o ile pisze prawdę.
Jej zachowanie wykazuje ze jest bardzo niedowartościowana, próbuje się dowartościować kosztem innych ale jej to kiepsko wychodzi bo coraz bardziej się pogrąża.

By nie było całkiem offtopowo:
Jak juz pisałam pochodze z rodziny gdzie jest 6 dzieci i nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazic ze mogło ktoregoś z nas nie być.
Mam starsza o rok siostrę z ktora mogłam pogadac o wszystkim, o modzie chłopakach, imprezach itp.
Mam 2 młodszych braci. Jeden skonczył studia. jest bardzo dobry w sparawach komputerowych zarówno hardweru jak i softweru i moge z nim o tym pogadac. Czesto oboje siadaliśmy i graliśmy wspólnie w gry, teraz zreszta tez nam sie to czesem zdarza.
Drugi brat studiuje. Jest trzecim do komplety grania w "napier...ki". Jak ja interesuje sie motocyklami i super jest poszalec razem z bratem na jednosladach.
Mam jeszcze 2 duuuuzo młodsze siostry. Obecnie gimnazialistki. Tematów wspólnych z soba nie mamy za to zawsze moga na mnie liczyc. No i przy ich pomocy fajnie jest sobie przypomniec jak sie miało te nascie lat.
W ich towarzystwie nie czuje sie jak wariatka skaczac sobie z dachu na siano czy grajac w paintballa w kukurydzy. Zreszta w painballa w kukurydzy gra cała nasza 6 plus moj i moje siostry maż.
Wszelkie zjazdy rodzinne sa bardzo wesołe.
Tak samo jak lubie swoje rodzeństwo tak tez lubie swoje kuzynostwo ktoro jest w wieku moich braci.
Owszem zdarzały sie nie raz miedzy nami spory ale to chyba normalka ze rodzeństwo czasami sie kłuci.
Nigdy nie odniosłam wrazenie by moi rodzice jakoś inaczej traktowali ktoros z dzieci.
Nigdy tez nie mogłam narzekać na to ze rodzice nie maja dla mnie czasu.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2009-03-05 o 17:39
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:06   #116
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

no mi nikt 6 dzieci tzn.rodzenstwa nie wyrzadzil takiej krzywdy,chyba pani.hehemoze placi sobie zus 1 na 100,bo reszta napewno nie,a takie tlumaczenie sie,ze sie nie ma glowy do nauki,to dobre dla leni.obciach i wstyd.podatkow taka osoba nie odprowadza,musi byc ciagle w up zarejestrowana ,bo by nie miala ubezpieczenia i dla panstwa mozna powiedziec,ze taka osoba jest jakby ,,nieproduktywna''.

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

nie widze nic zlego w mieszkaniu z rodzicami,bo jest mi tak dobrze i wygodnie,znam sie krotko z narzecz.,a ja nie z tych co od rau sie wyprowadza,bo w przeciwienstwie,do wieldozietnych rodzin gdzie z reguly jest w domu ciasnota nikt mnie z domu nie ,,wyrzuca''.dzieci z takich rodzin keedys sie szybko wyprowadzaly i rodzica bylo na reke,ze dziecko z domu na ,,swoje ''wychodzi,bo ich odciaza,a moi rodzice maja 1 dziecko i nie wyobrazaja sobie mieszkania beze mnie mimo,ze juz dawno moglam i moge sie od nich wyprowadzic.jak jest komus w domu dobrze,to sie nie wyprowadza,ale powoli szukamy mieszkania.sama znam osobe ktorta miala 13 rodzenstwa i wcale nie jest happy.tak samo nasze dzieci w biudlu wcale sie nie ciesza,ze maja tyle rodzenstwa,bo nie maja z czego,sama slysze jak duze rodzenstwa mowia,,,ale masz fajnie,bo jestes sama.''nie mowie,ze mi fajnie,chociaz nie narzekam,ale im widocznie to przeszkadza,bo by tak nie mowili.

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

a obiadki u tesciowej sa super i pycha,b.dobre i chetnie tam jem,bo sama nie lubie gotowac,wiec mam wyreke,nie zarzucam opieki tlyko pisalam,ze mamy na studiach by mialy pod gorke i ciezko jakby im babcie nie pomagaly-czytaj uwaznie.przykro mi,ze musisz gotowac.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:16   #117
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Znalazłam kolejne plusy dla posiadania rodzeństwa:
- Starszy brat czy siostra pomoże w nauce poprawnego pisania. I później na forum można pisać posty z zastosowaniem zasad polskiej pisowni.

- Starsza siostra może nauczyć gotować.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:38   #118
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Znalazłam kolejne plusy dla posiadania rodzeństwa:
- Starszy brat czy siostra pomoże w nauce poprawnego pisania. I później na forum można pisać posty z zastosowaniem zasad polskiej pisowni.

- Starsza siostra może nauczyć gotować.
OMG

Dla mnie lucky się sama pogubiła w tym,co piszę
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:51   #119
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

starsza siostra to by za mnie gotowala,wy tez pewnie musialyscie zasuwac w kuchni i miec w domu wiecej obowiazkow-kolejny minus posiadania duzej ilosci dzieci-wiecej obowiazkow domowych.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:05   #120
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Plusy i minusy posiadania dużej ilości dzieci

Plus dla mamy mającej kilkoro dzieci że nie musi sama prać, prasować, gotować itp. sama może poprosić o to dzieci a sama sobie odpocząć.

Plus dla mamy i dzieci że mama mająca kilkoro dzieci wychowa sobie dzieci które sobie nawzajem pomagają i będą potrafiły współpracować.

Plus dla mamy ze czasem nawet nie musi nic mówić a dzieci zrobią jej niespodziankę i wróci z pracy do czystego mieszkania i dostanie ciuplutki obiadek.

Plus dla całej wielodzietnej rodziny ze porządki i przygotowania do świat trwają 3-4 godzinki a nie kilka dni. Mama gotuje, tato pastuje podłogę a dzieci myją okna i trzepią dywany.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2009-03-05 o 19:08
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.