Użądlenia, ugryzienia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-05, 08:31   #31
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Użądlenia, ugryzienia.

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny

Byłam dziś u dermatologa, siedziałam w przychodni 5 godzin ale w końcu się dostałam Lekarz stwierdził, że to reakcja alergiczna na jad owada i przepisał mi seryjkę 3 zastrzyków: Clemastinum 2mg/2ml oraz Fenicort 50 mg. A po 3 dniach Loratan 10 mg w tabletkach, do tego woda borna do przemywania Jednym słowem mówiąc mam w domu małą apteczkę po dzisiejszym dniu Zastrzyki oczywiście cholernie bolesne, zwłaszcza Clemastinum w dodatku spałam pół dnia po nich, ale najważniejsze, że jest lepiej Gorączka spadła, obrzęk zaczyna ustępować i miejsce użądlenia nie jest już takie gorące i palące
Hehehem, ogólnie to fajny dzień miałam, najpierw pół dnia w przychodni a drugie spanie po zastrzykach

Tak, tak, po zastrzykach antyalergicznych dobrze się śpi, znam z autopsji
DObrze, że poszłaś do lekarza i że sytuacja się wyjaśniła.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 08:38   #32
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Użądlenia, ugryzienia.

Mnie często latem żądlą jakieś owady a to osa a to jakaś mrowka
Staram się nie drapać, przykładam do ukąszenia gazę nasączoną octem i po parunastu minutach zaczerwienienie schodzi.
Nigdy nie byłam z tym u lekarza. Moja mama zawsze powtarza: "Od tego się nie umiera" no chyba, że ktoś jest uczulony na jad owadzi (puchnie niesamowicie) to wizyta u lekarza jest obowiązkowa.
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 18:37   #33
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Użądlenia, ugryzienia.

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Mnie często latem żądlą jakieś owady a to osa a to jakaś mrowka
Staram się nie drapać, przykładam do ukąszenia gazę nasączoną octem i po parunastu minutach zaczerwienienie schodzi.
Nigdy nie byłam z tym u lekarza. Moja mama zawsze powtarza: "Od tego się nie umiera" no chyba, że ktoś jest uczulony na jad owadzi (puchnie niesamowicie) to wizyta u lekarza jest obowiązkowa.
To fakt, problem zaczyna się gdy jest się uczulonym na jad, więc stwierdzenie "od tego się nie umiera..." chyba nie jest prawdziwe Chyba w zeszłym roku czy dwa lata temu przecież właśnie od użądlenia umarła aktorka... Uczuleniowcy mają fatalnie, mnie prawdopodobnie użarła mrówka, a spuchło bez przesady, ale chyba kilka set razy więcej niż sama mrówka ma wielkości Nawet taka mała ilość jadu powoduje piorunującą reakcję uczulonego organizmu.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 17:02   #34
wiktoria37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Bolesne ukąszenia w dużej ilości / foto

Bardzo proszę o pomoc. Ubiegłej nocy w czasie snu "coś" boleśnie pokąsiło mi moją łydkę, w żadnym innym miejscu nie mam żadnych śladów. Na łydce doliczyłam się ok 24-27 ukąszeń, niektóre jedne obok drugiego. Strasznie swędzą, ślady zrobiły się twarde i z czasem bardziej się "rozlały" z w środku zrobiły "białawe". Proszę o pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1745.JPG (55,5 KB, 168 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1746.JPG (84,5 KB, 113 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1747.JPG (75,3 KB, 131 załadowań)
wiktoria37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 09:26   #35
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Bolesne ukąszenia w dużej ilości / foto

Cytat:
Napisane przez wiktoria37 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc. Ubiegłej nocy w czasie snu "coś" boleśnie pokąsiło mi moją łydkę, w żadnym innym miejscu nie mam żadnych śladów. Na łydce doliczyłam się ok 24-27 ukąszeń, niektóre jedne obok drugiego. Strasznie swędzą, ślady zrobiły się twarde i z czasem bardziej się "rozlały" z w środku zrobiły "białawe". Proszę o pomoc!

O matko! dziewczyno, biegnij z tmy do lekarza! Na zdjęciach wygląda to strasznie. Zasuwaj chociazby do rodzinnego!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 09:32   #36
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Bolesne ukąszenia w dużej ilości / foto

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
O matko! dziewczyno, biegnij z tmy do lekarza! Na zdjęciach wygląda to strasznie. Zasuwaj chociazby do rodzinnego!
koniecznie!!! ...
ja bym z tym nie czekała ani minuty ...
jak zobaczylam to aż miałam ciarki na całym ciele...
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 09:40   #37
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Użądlenia, ugryzienia

To sa jakies nietypowe ugryzienia, przypominają mi ugryzienia pluskwy (biała plamka czy pęcherzyk z zaczerwienieniem dookoła) . Spałas na swoim łózku, w domu?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 11:14   #38
wiktoria37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Użądlenia, ugryzienia

Tak, spałam w swoim łóżku, z tym, że po dwutygodniowej przerwie - to była pierwsza noc po powrocie z wakacji. Dzisiaj ślady się "zmieniły" - białe zniknęło, zrobiły sie bardzo ciemno-czerwone z fioletowawą obwódką.. Ledwo wróciłam do pracy i mam taki system, ze z lekarzem problem ( Dlatego miałam nadzieję, że forumowy dermatolog coś poradzi..
wiktoria37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 11:22   #39
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Użądlenia, ugryzienia

Cytat:
Napisane przez wiktoria37 Pokaż wiadomość
Tak, spałam w swoim łóżku, z tym, że po dwutygodniowej przerwie - to była pierwsza noc po powrocie z wakacji. Dzisiaj ślady się "zmieniły" - białe zniknęło, zrobiły sie bardzo ciemno-czerwone z fioletowawą obwódką.. Ledwo wróciłam do pracy i mam taki system, ze z lekarzem problem ( Dlatego miałam nadzieję, że forumowy dermatolog coś poradzi..
Tu dermatolog?? Chyba tylko jako reklama prywatnego gabinetu Ja tu osobiście nie widziałam tu wypowiedzi lekarza Lekarz - widmo - statysta chyba tu jest
Powiem Ci jak ja sobie poradziłam z odczynem alergicznym po użądleniu (może i u Ciebie jest to alergia na jad). Lekarz przepisał mi odczulające zastrzyki (na receptę) a także leki na alergię - te możesz kupić bez recepty, ja miała Loratan. Po tych lekach niestety byłam śpiąca, ale pomogło Możesz także pić wapno.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 20:23   #40
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Użądlenia, ugryzienia

A mi się znowu to stało - w sobotę, niespełna miesiąc po tym fatalnym użądleniu, znów mnie coś dopadło Tym razem opuchlizna to 15 x 10 cm, stan podgorączkowy (37,3) i wielki plac znów Trzeba mieć chyba pecha Podejrzewam, że był to komar
Problem w tym, że w innych miejscach też pożądliły mnie komary i nie ma żadnej reakcji alergicznej I teraz nie wiem czy jestem uczulona na jakąś konkretną odmianę komarów (o ile występują odmiany), czy to może odczyn alergiczny występuje tylko na nogach? Wiecie może jak to jest, że tylko po użądleniu na nogach mam odczyny alergiczne? Czy może bardziej chodzi o konkretną toksynę? Ale wtedy niektóre komary musiałyby ją mieć a niektóre nie
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 23:51   #41
luriah
Raczkowanie
 
Avatar luriah
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Tbilisi
Wiadomości: 45
Dot.: Użądlenia, ugryzienia

Odświeżam bo mam swędzący problem
Jakoś w grudniu na moim kolanie pojawiły się jakieś ugryzienia. Z 5 koło siebie. Swędziały strasznie i oczywiście zostały rozdrapane. Brat stwierdził, że to pewnie pluskwy. Łóżko nowe- metalowe, materac nowy - kokosowy oraz pościel i poduszki zostały sprawdzone w poszukiwaniu pluskiew. Nic nie znaleźliśmy. Od tego czasu co 2- 3 tygodnie na moim ciele pojawiają się ugryzienia. Jeżeli na ciele to strasznie swędzące, takie czerwono-różowe wypukłości na skórze, jeżeli na twarzy to "guzy" jak po walce bokserskiej tyle, że bez siniaków. W domu zauważyłam takie małe, czarne muszki, tyle że gryzą tylko mnie. Moja rodzina pozostaje nietknięta. Dziś, wkurzona swędzeniem poszłam do lekarza rodzinnego. Dostałam Flonidan w tabletkach i Polcortolon w kremie do smarowania. Pani doktor kazała mi uważać na to co jem, gdyż może to być alergia na coś co zjadłam. I tu pytanie: czy to możliwe, żeby alergia na jedzienie pojawiła się m. in. na ramieniu, przedramieniu, dłoni, twarzy a nawet na palcu u nogi? A może to pluskwy albo te czarne meszki ( w zimie??)? Jak to znaleźć i się od tego uwolnić?
__________________
Mój blog:
http://batumimiracle.blogspot.co m/
luriah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-02, 10:57   #42
ReaperX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Użądlenia, ugryzienia

Witam serdecznie, mam do pań pewne pytanie (bo pewnie większość user'ów tutaj to kobiety :P ).

W poniedziałek mnie coś ugryzło, we wtorek to poczułem (rano wyglądało jak komar, wieczorem mały rumień), w środę zacząłem brać wapno, a pani w aptece jak to zobaczyła, to spanikowała, że kleszcz i zaleciła wizytę u lekarza (kupiłem fenistil, wtedy już był spory rumien i czerwona górka z białym punkcikiem). W czwartek lekarz stwierdził, że to nie był kleszcz, przepisał Doxycyclinum, Flonidan i okłądy z Altacet'u na przemian z Fenistilem + wapno. Rumień już dosyć mocno zbladł, ale z ugryzienia wycieka ropa. Czy to naturalne?

Aha, jako że rana się zrobiła w miarę otwarta, to zrezygnowałem z Altacet'u.

Edytowane przez ReaperX
Czas edycji: 2009-05-02 o 11:11
ReaperX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 22:46   #43
sarielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Użądlenia, ugryzienia

Witam wszystkich
ojj mnie to pogryzlo w nocy cos okrotnie,az sie obudzilamz bolo.mialam takie bable jak po pokrzywie sie ma,i swedzialy niemilosiernie,i palec wskazujacy lewej reki mnie bardzo bolal i pulsowal,wypilam konska dawke wapna i posmarowalam cynkowa,dodatkowo natarlam moczem^^ palec przestal bolec po tym,do tej pory czuje swedzenie i ma czerwoen plamy,ale juz nie sa takie straszne. moze wiecie co to moglo byc? ( wlasnie zabilam komara....)
sarielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 00:38   #44
myszor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Bolesne ukąszenia w dużej ilości / foto

Witam,
Około 1,5 tygodnia temu "coś" (najprawdopodobniej komary, ale 100 % pewności nie mam bo to w nocy było) pokąsało mnie w podobny sposób jak Wiktorię37, fakt faktem nie było tego aż tak dużo, ale w różnych miejscach przy czym jedne bąble były małe a inne nawet 4-6 cm, a do tego wszystkie były "zakończone" małym przeźroczystym bąbelkiem z płynem . Niestety nie potrafiłam powstrzymać się od drapania i małe bąbelki z płynem przeistoczyły się w intensywne fioletowe kropki a reszta bez zmian czerwona... Początkowo smarowałam się fenistilem i piłam wapno, bąble odrobinę zmalały jednak ciągle bardzo swędziały i ciągle je drapałam (najczęściej przez sen) i w końcu prawa dłoń na której miałam jedno z ukąszeń tak mi spuchła, że nie widziałam "kosteczek"... wczoraj wróciłam z wakacji i niezwłocznie udałam się do lekarza rodzinnego, który stwierdził, że mam uczulenie na jad owadów i przepisał mi clemastinum (tabletki) i laticort (krem)... już po zaledwie kilku godzinkach odczułam ogromną ulgę i ślady po ukąszeniach zaczęły znikać...
Eh, oba leki są chyba dostępne tylko na receptę, więc jeśli mogę coś poradzić to radzę udać się do lekarza i nie koniecznie musi to być dermatolog...
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia...
PS.
Co do wspomnianej alergii na ukąszenia to nie wiem już sama jak z tym jest, bo znalazłam dziś na nogach nowe ukąszenia, ale już bez odczynu alergicznego...

Edytowane przez myszor
Czas edycji: 2009-08-18 o 00:40
myszor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 08:43   #45
majashih
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 345
GG do majashih
Dot.: Użądlenia, ugryzienia

Cytat:
Napisane przez luriah Pokaż wiadomość
Odświeżam bo mam swędzący problem
Jakoś w grudniu na moim kolanie pojawiły się jakieś ugryzienia. Z 5 koło siebie. Swędziały strasznie i oczywiście zostały rozdrapane. Brat stwierdził, że to pewnie pluskwy. Łóżko nowe- metalowe, materac nowy - kokosowy oraz pościel i poduszki zostały sprawdzone w poszukiwaniu pluskiew. Nic nie znaleźliśmy. Od tego czasu co 2- 3 tygodnie na moim ciele pojawiają się ugryzienia. Jeżeli na ciele to strasznie swędzące, takie czerwono-różowe wypukłości na skórze, jeżeli na twarzy to "guzy" jak po walce bokserskiej tyle, że bez siniaków. W domu zauważyłam takie małe, czarne muszki, tyle że gryzą tylko mnie. Moja rodzina pozostaje nietknięta. Dziś, wkurzona swędzeniem poszłam do lekarza rodzinnego. Dostałam Flonidan w tabletkach i Polcortolon w kremie do smarowania. Pani doktor kazała mi uważać na to co jem, gdyż może to być alergia na coś co zjadłam. I tu pytanie: czy to możliwe, żeby alergia na jedzienie pojawiła się m. in. na ramieniu, przedramieniu, dłoni, twarzy a nawet na palcu u nogi? A może to pluskwy albo te czarne meszki ( w zimie??)? Jak to znaleźć i się od tego uwolnić?

Jak ja to znam! Te male czarne paskudztwa sa tez u mnie. I tez gryza tylko mnie. Sa bezczelne do tego stopnia, ze jak spie w jednym lozku ze swoim chlopakiem, ja wstaje pogryziona w 5-6 miejscach a on twierdzi ze nic go nie ukasilo. Nie sadze zeby to byla alergia bo ewidentnie cos mi fruwa po domu a zadnych zmian w diecie nie wprowadzalam. Jak wytepic to czarne paskudztwo?!
__________________
07.06.2009
majashih jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.