Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-09, 19:07   #1
malutka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 169

Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P


podobno oczy są zwierciadłem duszy.... "prosto ludziom w oczy patrz, nie wielu ma odwagę" - śpiewa nasza ukochana Dodzia....
Czy patrzycie ludziom w oczy? Jeśli tak to co wam mówią, w jaki sposób coś w nich dostrzegacie?

Ja niestety nie potrafię ludziom patrzeć swobodnie w oczy... może nie mam odwagi wg dody hehe, tak czy inaczej gdy ju,ż podczas rozmowy si,ę na to zdobędę nie mogę się wtedy skupić na tym co ktoś do mnie mówi i jak mam coś powiedzieć już się rozpraszam...
za to ZAWSZE patrzę na usta.. to po nich widzę już bardziej czyjeś emocje, po oczach za to nic praktycznie... ostatnio mój tż zwróciół mi uwage że ja nigdy nie patrzę w oczy tylko na usta, sam spojrzał na moje dłużej żeby pokazać jak to dziwnie wygląda ;D
za to on sam dużo potrafi wyczytać z oczu, i to często skutecznie. Też bym tak chciała ale nie potrafię, też tak miałyście i się nauczyłyście? ;D
malutka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:23   #2
blysk_w_oku
Rozeznanie
 
Avatar blysk_w_oku
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 596
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Hmm.. wiesz, chyba coś w tym jest co napisałaś. Jak sobie przypomnę swoje zachowania to czasami miałam podobnie, ale tylko w stosunku do osób, które same zachowywały dystans. Jeżeli ktoś jest sympatyczny nie widzę problemu w patrzeniu w oczy, ale zimny ton głosu już mnie stopuje i wtedy - tak jak Ty - wzrok spuszczam na usta rozmówcy. Czasami mam tak też z obcymi osobami np. obsługą sklepu itp. Jednak nie zawsze.

Mam wniosek- mimo wszystko jesteśmy normalne
blysk_w_oku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:26   #3
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

ja ogolnie jestem dziwnym przypadkiem,bo nie lubie patrzec ludziom w oczy... podczas rozmowy uciekam daleko wzrokiem,ale za to znowu nienawidze kiedy ktos sie rozglada i mi nie patrzy w oczy ale jesli juz komus spojrze w oczyska to nic tam ciekawego nie widze oprocz koloru
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:29   #4
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Patrzę w oczy, gdy z kimś rozmawiam i nie lubię, gdy ktoś tego nie robi, gdy rozmawia ze mną.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:31   #5
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Hmmmm to zależy,osoby,które znam to poznaje po oczach czy się dobrze czują czy nie
Jeśli zaś chodzi o obce osoby to jest podział na przyjaciół i znajomych.
Z przyjaciółmi i dobrymi kolegami,koleżankami patrzę w oczy,ale nie zawsze.
Mam takiego kolegę co jak na niego patrzę (mam duże oczy) uważa,że mam na Niego ochotę,poważnie heheh,a ja się po prostu przypatruję
Mam też innego kolegę,który ma piękne oczy i mnie peszą,więc nie zawsze cały czas patrzę w Jego oczy.
NA znajomych zwykle patrzę na usta,bo się lepiej skupiam
Jednak podobno jak się patrzy na usta to może 2 osoba odczytać,że na niego lecisz
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:32   #6
enter code
Zadomowienie
 
Avatar enter code
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 756
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

a ja widzę w oczach i emocje i to czy ktoś jest dobrym człowiekiem czy nie. bo to naprawdę widać jeśli ktoś coś sobą reprezentuje
__________________
Zacznij od tego co znasz, a potem wymyśl to na nowo. Nie zdziw się, gdy zobaczysz że niesamowite kwiaty rosną na zwykłej ziemi. S.King

enter code jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:44   #7
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Nie wyobrażam sobie rozmowy bez patrzenia drugiej osobie w oczy
Oczywiście od niej oczekuje tego samego tzn. że ona też będzie utrzymywała ze mną kontakt wzrokowy
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 19:46   #8
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Ja to różnie... raz patrzę w oczy, raz w usta, raz się rozglądam, albo patrzę zupełnie gdzie indziej... i wszystko podczas jednej rozmowy. Ale to oczywiście nie znaczy, że nie słucham. Nie wiem od czego to zależy Ale mimo wszystko najczęściej staram się patrzeć w oczy.
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:48   #9
malutka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 169
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

mi kiedyś ktoś że dobrze mi z oczu patrzy, że mam na coś ochotę (miałam), itd... ja też czasem próbuję tak spojrzeć, jednak oprócz koloru i kształtu nie widzę nic, i się rozpraszam wtedy na dodatek
malutka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:58   #10
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

ja tam w oczach nic specjalnego nie widzę, ale jak rozmawiam z kimś to nie rozglądam się na boki, to niekulturalne i oczekuję tego samego.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 20:08   #11
Casini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 194
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Patrzę w oczy, gdy z kimś rozmawiam i nie lubię, gdy ktoś tego nie robi, gdy rozmawia ze mną.

Ja też tego nie lubię. Nie złości mnie to, ale sprawia, że mam ochotę szybciej zakończyć rozmowę, bo mam wrażenie, że mój rozmówca mnie nie słucha.

Ja osobiście nie widzę nic w samych oczach. Inną sprawą jest fakt, że człowiek nie jest w stanie do końca wyeliminować pewnych odruchów, mimiki, gestów, czy po prostu tonu głosu, a to już wiele o nim mówi. Po tym już można, świadomie, bądź nie, naszkicować sobie portret charakterologiczny danej osoby. Po samych oczach? Ja tego nie potrafię, ale nie wykluczam, że zdarzają się osoby, które mają takie zdolności.
Casini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 20:19   #12
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

często patrze ludziom w oczy i widze duzo
ale nie wiem jak to okreslić słowami
__________________
"Wiem,że jak każda kobieta,mam więcej siły niż na to wygląda"
/Evita
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 20:24   #13
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Ja za to nie cierpię jak w czasie rozmowy ktoś nachalnie łapie mój wzrok lub odwraca twarz w przeciwną stronę - wtedy nic nie słyszę

Ogólnie, patrzenie prosto w oczy przez dłużej niż ileś tam sekund świadczy o agresji lub zainteresowaniu samą osobą (niekoniecznie tym, co mówi), dlatego zazwyczaj błądzę po czyjejś twarzy albo patrzę między oczy lub lekko nad.
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 20:30   #14
malutka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 169
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Cytat:
Napisane przez d0lcevita Pokaż wiadomość
często patrze ludziom w oczy i widze duzo
ale nie wiem jak to okreslić słowami
właśnie to samo słyszę od osób posiadających te zdolności, gdy pytam ich jak to robią ;p
malutka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 20:42   #15
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Jak kogoś słucham, to patrzę mu w oczy.
Jak ja do kogoś mówię, to nigdy nie patrzę w oczy... w sumie to nawet nie wiem dlaczego.

Z drugiej strony, co takiego można zobaczyć w oczach, czego nie zobaczę w tzw. mowie ciała?
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 22:01   #16
Melka88
Zakorzenienie
 
Avatar Melka88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 8 384
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Nie wiem dlaczego, ale ja bardzo rzadko patrzę ludziom w oczy, kiedy do nich mówię. Ale mój ojciec ma to samo, a nie mieszkaliśmy razem, żebym przejęła to od niego jako " nawyk ". Może to jakiś przejaw nieśmiałości. Natomiast dużo patrzę w czyjeś oczy, gdy ta osoba mówi - oczywiście w miarę możliwości ale wyczytać emocje potrafię tylko z oczu TŻ.
__________________
I get to love you, it’s the best thing that I’ll ever do.
I get to love you, it’s a promise I’m making to you.
Whatever may come your heart I will choose.
Forever I’m yours, forever I do.

4.06.2015 A&B
14.05.2017 Bruno
Melka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 22:44   #17
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

zawsze patrzę w oczy. ze znajomymi i przyjaciółmi podczas rozmowy, czy to obcym ludziom na ulicy czy w autobusie(akurat tym nie wpatruje się tak długo jak znajomym, chyba że ktoś mi się wyjątkowo spodoba )
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 22:49   #18
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Cytat:
Napisane przez wyszukiwarka Pokaż wiadomość
ja ogolnie jestem dziwnym przypadkiem,bo nie lubie patrzec ludziom w oczy... podczas rozmowy uciekam daleko wzrokiem,ale za to znowu nienawidze kiedy ktos sie rozglada i mi nie patrzy w oczy ale jesli juz komus spojrze w oczyska to nic tam ciekawego nie widze oprocz koloru
Mogę się pod tym podpisać, chociaż ostatnio zauważyłam, że coraz częściej staram się nie uciekać wzrokiem, a swoją uwagę skupiam na oczach rozmówcy. Nic nie widzę, oprócz tego, że na mnie patrzą Ostatnio usłyszałam, że bardzo głęboko patrzę w oczy, cokolwiek to znaczy
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 23:09   #19
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Patrząc na oczy zawsze można się dowiedzieć czy ktoś gada z nami tak na odwal się czy jest naprawdę zainteresowany - to zawsze widać
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 23:12   #20
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Cytat:
Napisane przez malutka666 Pokaż wiadomość
właśnie to samo słyszę od osób posiadających te zdolności, gdy pytam ich jak to robią ;p

trudno mi jest to zdefiniowac.....
i sama nie wiem o co kaman
__________________
"Wiem,że jak każda kobieta,mam więcej siły niż na to wygląda"
/Evita

Edytowane przez d0lcevita
Czas edycji: 2010-12-09 o 23:17
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 08:12   #21
bandito
Raczkowanie
 
Avatar bandito
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 299
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

lubię patrzeć ludziom w oczy i oczekuję tego samego,ale...nie za długo!Bo to jest peszące.Nie powinno się tak ciągle i ciągle gapić z Tżtem możemy tak,jego wzrok mnie nie wkurza,choć czasem jak się patrzy na mnie,prosto głęboko w oczy mam wrażenie,że mnie nie słucha
więc patrzeć w oczy,ale nie ciągle.
Ps. Ja mam różnie,bo u niektórych osób coś potrafię wyczytać z oczu, np.czy Tż,brat kłamią po oczach widać też podniecenie
bandito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 08:16   #22
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
zawsze patrzę w oczy. ze znajomymi i przyjaciółmi podczas rozmowy, czy to obcym ludziom na ulicy czy w autobusie(akurat tym nie wpatruje się tak długo jak znajomym, chyba że ktoś mi się wyjątkowo spodoba )


mam to samo!
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 13:40   #23
madlen345
Zakorzenienie
 
Avatar madlen345
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wonderland
Wiadomości: 4 412
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Patrze ludziom w oczy, przez to jakby wyczuwam ich intencje, co prawda nie zawsze sie sprawdza, ale przewaznie. Zawsze patrze ludziom w oczy, to juz jest moj nawyk, jesli z kims rozmawiam. Czasem sie gdzies rozgladam ale to przewaznie jak jestem na miescie czy cos. Chociaz wtedy czuje sie troche dziwnie jakbym lekcewazyla rozmowce.
No to tak jest u mnie,, a jak patrze mojemu Tż w oczka to zawsze wiem co w nich siedzi
madlen345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 13:55   #24
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Zawsze patrzę w oczy rozmówcy a jak mój rozmówca ucieka ze spojrzeniem to myslę że nie jest zainteresowany rozmową/ lekceważy mnie więc szybko ja zaczynam go traktować podobnie, poza tym myslę że nie patrzą w oczy osoby nie prawdomówne, bo nie mają odwagi
U obcych nie lubię wgapiania się nachalnego, od razu załącza mi się agresor
Tak, po oczach można poznać że ktoś jest dobry z charakteru, często to słyszę ale można się oszukać bo nie każdy z dużymi oczami jest taki znowu święty


Wydaje mi się że takie emocje jak speszenie, zawstydzenie, strach, pychę łatwo odczytać w czyichś oczach.
Inne spojrzenie będzie miał bokser na ringu ( ono mówi " you talking to me? ") a inne pani z warzywniaka.

Edytowane przez żurawinka
Czas edycji: 2010-12-10 o 13:57
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 14:09   #25
Precious things
Rozeznanie
 
Avatar Precious things
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: praskie klimaty
Wiadomości: 758
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

,,Radość oczu jest początkiem miłości" - jak to Arystoteles rzekł Wiem,że to trochę banalne,ale w przypadku mojego TŻ i mnie to się sprawdziło. Po jego oczach po prostu było widać,że jest zakochany ,,na zabój" - jak to stwierdził.
Poza tym słusznie ktoś tu stwierdził,że po oczach widać też kłamstwo,krętactwo,ból,ża l.Ale też radość,podniecenie (o,tak ),no i jak już mówiłam zakochanie.Jeśli do tego nałożymy inne komunikaty niewerbalne to jesteśmy w stanie kogoś w miarę łatwo ,,rozszyfrować".
A co do samej rozmowy i wzroku to gdzieś czytałam,że czas jaki poświęcamy na patrzenie w rozmówcę nie może byc ani za długi ( jak to dziewczyny stwierdziły rozmówca zaczyna czuć się niekomfortowo,bo to jakby ktoś skupiał się na nim samym,a nie na tym co ma do przekazania.Zaczyna się np.zastanawiać czy nie ma kawałka dzisiejszego śniadania koło ust,a wtedy to co ma do powiedzenia gdzieś umyka)ani za krótki (rozbiegany wzrok czy lawirowanie gdzieś tam po suficie raczej nie świadczy o zainteresowaniu rozmową )
__________________




Precious things jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 15:29   #26
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Ja za to bardzo nie lubię kiedy rozmówca błądzi wzrokiem po mojej twarzy i widzę, że teraz patrzy na czoło, potem na nos i widze jak jest wzrok blądzi po mojej twarzy. - Nie znoszę tego i czuję sie wtedy bardzo niekomfortowo.

Ja bardzo staram sie patrzeć drugiemu człowiekowi w oczy - do tego stopnia, że podczas rozmowy przypominam sobie o tym i nawet gdy jest trudno to staram się ten wzrok utrzymać. Zauważylam że czasami ktoś tego nie wytrzymuje i ucieka wtedy wzrokiem, lekko się przy tym uśmiechając - co odczytuję jako lekkie zażenowanie, bo pewnie to zauważył.

Bardzo cenię ludzi, którzy patrzą drugiej osobie w oczy, lubię to bardzo i staram się też tak postępować. Jednakże czasami jak z kimś rozmawiam i ktoś bardzo patrzy w moje oczy to się troche pesze, czuję się tak jakby ktoś mógł odczytać moje myśli - i uważam, że to się sprawdza.

Moja mama np. potrafi powiedziec o czym myślę spojrzawszy w moje oczy, mało tego ja czuję to jak ona czyta moje myśli. Mam wtedy takie dziwne uczucie w głowie i zamykam oczy, a ona się z tego śmieje i specjalne próbuje w nie zajrzeć.
Gdybym w tym momencie pomyślała np. "Pies jest czarny' to potrafiłaby powtórzyć te słowa.

Myślę, że patrzenie komuś w oczy jest bardzo, bardzo ważne i źe ludzie nie do końca zdaja sobie z tego sprawy.
Wszakże oczy to zwierciadło duszy.

Jeśli chodzi o ezoterykę, to mówi się (i kilka osób to potwierdza), że jest możliwość zobaczenia siebie z poprzednich wcieleń, jeśli długo wpatrujemy sie w naszy oczy w zwiercidle i jesteśmy bardzo skupieni. (To oczywiście wymaga dużej pracy, ale podobno jest to możliwe).
Ja kiedyś podczas ćwiczeń, nachwilę siedziałam przed lustrem, byłam bardzo zmęczona i poprostu patrzyłam w swoje oczy, wtedy moja twarz zaczęła się zmieniać.
Oczy i lustro to bardzo głębokie narzędzia i uważam,że ludzie nie zdają sobie z tego sprawy jak bardzo ważną role odgrywają.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 15:37   #27
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

ZAWSZE patrzę ludziom w oczy Chyba, że odpowiadam nauczycielowi w szkole- wtedy faktycznie potrzebuję skupienia :P Ale w innych przypadkach- oczy, i czuję się olana i niesłuchana, gdy ktoś z kim rozmawiam nie patrzy mi w oczy. Dla mnie to taki wyznacznik uwagi.
Z oczu można wyczytać tyle emocji! Jakby mi ktoś je zasłonił, to pół intuicji nagle wsiąka
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 15:39   #28
esolinka
Zadomowienie
 
Avatar esolinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Washington DC
Wiadomości: 1 045
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Ja tez zawsze patrze w oczy. Choc czasami bywa to krepujace. Czasami czuje, ze moj wzrok schodzi do innego punkt, ale zaraz przywoluje "go" do porzadku ha ha... Od drugiej osoby rowniez oczekuje kontaktu wzrokowego, w innym przypadu czuje sie olana.
esolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 16:26   #29
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Ja zawsze patrzę ludziom w oczy, często na usta. Musze kogoś dobrze poznac, żeby odczytać jego emocje z oczu.

Ale muszę wam powiedzieć, że wystarczy, że mój Tż spojrzy na mnie i wie jak się czuję (a jestem osobą bardzo skrytą, zawsze myślałam, że potrafię ukryć emocje). A on wszystkie moje emocje potrafi odczytywać od początku naszej znajomości. Tak, że chyba potwierdza się tutaj teza, iż oczy są zwierciadłem duszy

Edytowane przez 201604200942
Czas edycji: 2010-12-10 o 16:29
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 16:56   #30
Kari na
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 30
Dot.: Patrzenie ludziom w oczy... co widzicie? czy wogóle coś widzicie?P

Co dla Was znaczy głębokie spojrzenie w oczy ? W codziennym życiu normą powinno być utrzymywanie kontaktu wzrokowego podczas rozmowy. świadczy to przede wszystkim o szacunku dla drugiego człowieka.Jest to jednak kontakt przelotny.
Co sadzicie o długim ,głębokim spojrzeniu. Co wtedy czułyscie ?
Kari na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.