Handel - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-25, 21:57   #1
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347

Handel


Zastanawia mnie jaki macie pogląd... co myślicie o sprzedaży jajeczek? Albo o sprzedaży nasienia. Nie mówię tutaj o surogatkach ani o handlu ludźmi, nie temu służy ten wątek. Mówią tutaj o zwykłym oddawaniu nasienia do banku spermy, albo sprzedaży jajeczek które się przecież marnują. Oczywiście za jajeczka jest dużo większa kasa niż za nasienie. Sprzedaż jednej komórki jajowej według źródła zaczyna się od 3-5 tysięcy i kończy na 15... Wiek kobiety ma znaczenie, ilość dzieci ma znaczenie.. Stan zdrowia także. Waga, używki, styl życia, testy psychologiczne - rzekomo... Czytałam 'ogłoszenia' - kobiety podawały ile punktów dostały ich dzieci w skali Apgar grupa krwi, wygląd zewnętrzny. Troszeczkę przerażające. Czy to jest normalne? To na pewno nie jest bezinteresowna pomoc bezpłodnym. Z resztą czy ktoś by chciał się w ten sposób charytatywnie poświęcać? W grę wchodzi gruba kasa. Czy to moralne?

Czy zgodzilibyście się na to?
Co gdyby partner chciał oddać nasienie?

Edytowane przez muszynianka
Czas edycji: 2011-01-25 o 22:20
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:02   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Handel

nie widzę w tym nic złego ani nie uważam żeby pomoc bezpłodnym ze strony pomagających w ten sposób miała z jakiegoś wzniosłego powodu być bezinteresowna

ludzie różne dziwne rzeczy robią dla pieniędzy a ta konkretna przynajmniej nikogo nie krzywdzi

== acz sama bym się nie zdecydowała co by nie było
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:04   #3
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Handel

Wiesz, bo gdybym miała sprzedać nerkę, przyparta do muru, jakoś by mi żal nie było. Jeżeli organizm miałby sobie poradzić. Chociaż wiemy że handel organami jest nielegalny, czysto hipotetyczna sytuacja. A jajeczko które tracę bezpowrotnie co miesiąc /też teoretycznie, bo w końcu biorę tabletki / jakoś... nie wiem czemu ale jestem do niego przywiązana?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:09   #4
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Handel

Ja zawsze myślałem, że plemniki i komórki jajowe są oddawane przez ochotników.

Przerażają mnie testy na "bycie lepszym człowiekiem".
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:10   #5
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Handel

Ciekawe jak to od strony prawnej wygląda. Czy 'nasze' dziecko ma nas szansę w przyszłości odnaleźć?
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:11   #6
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Handel

Hmmm no chyba nie? Bo jak miałoby odnaleźć? I według mnie takie dorabianie ideologii trąca o paranoję. Dawca spermy jest dawcą spermy nie ojcem. Między byciem ojcem a "zalaniem foremki" jest wielka przepaść...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:12   #7
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Handel

Z punktu widzenia biologii dawca nadal jest ojcem.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 22:14   #8
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Handel

No właśnie, a różne się mogą zdarzyć sytuacje, załóżmy w wyniku jakiejś choroby, że bliscy krewni mogą być potrzebni.
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:15   #9
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Handel

Nie mój drogi ojcem jest ten kto począł i wychował dziecko, ten kto nie począł a wychowuje to ojczym, ten kto tylko począł to płodziciel

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
No właśnie, a różne się mogą zdarzyć sytuacje, załóżmy w wyniku jakiejś choroby, że bliscy krewni mogą być potrzebni.
U mężczyzn odbywa się to zdecydowanie bardziej anonimowo niż u kobiet, stąd ceny o wiele niższe. Nie ma możliwości podejrzewam.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:17   #10
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Handel

Akurat oddawanie jajeczka czy spermy mnie nie bulwersuje. Jeżeli oczywiście dziecko nie ma szansy odnaleźć biologicznych rodziców. A biologiczni rodzice dziecka czy rodziców biologicznego dziecka. Bo wtedy same problemy są...
Chociaż być może po prostu za mało wiem o całej procedurze itd. W każdym razie na razie nie widzę w tej sprawie niczego bulwersującego.

Niemniej sama swojego jajeczka nie oddałabym i absolutnie nie chciałabym aby mój partner oddał spermę do banku spermy
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2011-01-25 o 22:20
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:20   #11
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Handel

Ja bym oddała jakbym miała co. Owulacji nie mam na własne życzenie ale gdybym miała i potrzebowała kasy to czemu nie?
Tylko, że moje jajko to by wzięli jacyś mocno głupi rodzice. Bo ja bym nie przeszła tego testu na bycie lepszym człowiekiem, jak to ktoś ujął. Który rodzic chciałby dziecko z 3chorobami genetycznymi z czego jedna ujawnia się w każdym pokoleniu a dwie co drugie w tym jedna na skos?
Moim zdaniem dobrze, że są takie testy. Gdy płodzimy dziecko wiemy czy w naszej rodzinie występowały poważne choroby psychiczne, wiemy to też o rodzinie partnera (a przynajmniej powinniśmy wiedzieć). Możemy być na coś przygotowani, coś wiedzieć. A z takim jajkiem od dawczyni nr. 9543K52? Testy muszą być, żeby rodzice byli świadomi czym ryzykują.

Szkoda tylko, że spermę można oddać za pomocą kilku ruchów ręki a z jajkiem to już gorzej.


W filmie "Wszystko w porządku" kontakt dzieci z dawcą spermy wyglądał tak, że dzieci dzwoniły do pani z banku, pani z banku do ojca, ojciec wyrażał zgodę i pani z banku kontaktowała z nim dzieci.
Ale to Ameryka.

Edytowane przez 201604190949
Czas edycji: 2011-01-25 o 22:22
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 22:24   #12
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Handel

No, to prawda że szkoda że u kobiet jest to bardziej skomplikowane...
No cóż, zastanawiam się jak to wygląda, o jakie choroby pytają i jak daleko idące? Dotyczące rodziców, dziadków, czy wujostwa także?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:27   #13
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Handel

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
No, to prawda że szkoda że u kobiet jest to bardziej skomplikowane...
Ale za to więcej się dostaje za jajeczko niż za spermę
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:30   #14
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Handel

no, dużo więcej, ale pobudzanie hormonalne i niewiadome skutki uboczne...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:32   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Handel

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie jaki macie pogląd... co myślicie o sprzedaży jajeczek? Albo o sprzedaży nasienia. Nie mówię tutaj o surogatkach ani o handlu ludźmi, nie temu służy ten wątek. Mówią tutaj o zwykłym oddawaniu nasienia do banku spermy, albo sprzedaży jajeczek które się przecież marnują. Oczywiście za jajeczka jest dużo większa kasa niż za nasienie. Sprzedaż jednej komórki jajowej według źródła zaczyna się od 3-5 tysięcy i kończy na 15... Wiek kobiety ma znaczenie, ilość dzieci ma znaczenie.. Stan zdrowia także. Waga, używki, styl życia, testy psychologiczne - rzekomo... Czytałam 'ogłoszenia' - kobiety podawały ile punktów dostały ich dzieci w skali Apgar grupa krwi, wygląd zewnętrzny. Troszeczkę przerażające. Czy to jest normalne? To na pewno nie jest bezinteresowna pomoc bezpłodnym. Z resztą czy ktoś by chciał się w ten sposób charytatywnie poświęcać? W grę wchodzi gruba kasa. Czy to moralne?

Czy zgodzilibyście się na to?
Co gdyby partner chciał oddać nasienie?
Ja mam stanowczo za malo informacji na ten temat, osobiscie nie znam nikogo kto by oddawal, no chyba, ze sie nie chwali. W kazdym razie wyrobionej opinii nie mam. Ani nie jestem biologiem czy lekarzem, ani tez etykiem moralnym co by tu robic za autorytet.

Temat wydaje mi sie zdecydowanie abstrakcyjny i odlegly. Co do samej kasy to zauwazylam, ze najbardziej licza kase innym ci, ktorzy sami wiele robia dla pieniedzy. Ale to taka luzna uwaga na boku.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:34   #16
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Handel

A to musi być pobudzane hormonami? Nie może być to zwykłe jajeczko ze zwykłej owulacji?

Co do wywiadu to nie wiem ale moim zdaniem powinno sięgać dziadków, rodzeństwa i rodzeństwa rodziców.


I nie odpisałam na jeno- gdyby TŻ chciał oddać nasienie to nie miałabym nic przeciwko.

Edytowane przez 201604190949
Czas edycji: 2011-01-25 o 22:43
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:43   #17
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Handel

Nie wiem nie jestem specjalistą, wyczytałam tylko że to niekoniecznie jest bezinwazyjne dla kobiety.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:45   #18
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Handel

Biorąc pod uwage ile trzeba przyjąć hormonów i ile czasu poświęcić przed oddaniem jajeczka to myśle ,że kasa się należy .
Kiedys czytałam o tym na jakims forum ,kobiety sa pod telefonem z lekarzem ,przyjmuja hormony ,tyja ,hustawki nastrojów itp to nie tak ,że idziesz z ulicy ,oddajesz ,bierzesz kase i na zakupy .

Czy to jest moralne ? nie wiem

ja dziękuję za faszerowanie hormonami i monitoring moich jajeczek

Facetom znowu jest łatwiej i przyjemniej ,"świerszczyk" i jedziemy
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2011-01-25 o 22:47
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:53   #19
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Handel

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwage ile trzeba przyjąć hormonów i ile czasu poświęcić przed oddaniem jajeczka to myśle ,że kasa się należy .
Kiedys czytałam o tym na jakims forum ,kobiety sa pod telefonem z lekarzem ,przyjmuja hormony ,tyja ,hustawki nastrojów itp to nie tak ,że idziesz z ulicy ,oddajesz ,bierzesz kase i na zakupy .

Czy to jest moralne ? nie wiem

ja dziękuję za faszerowanie hormonami i monitoring moich jajeczek

Facetom znowu jest łatwiej i przyjemniej ,"świerszczyk" i jedziemy
Coś za coś. Myślę, że za to "na kobiety" jest większy popyt Bo mniej się na to decyduje
Ale to tylko moje podejrzenia. Nigdy się kwestią oddawania jajeczek/nasienia nadmiernie nie interesowałam.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 22:54   #20
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Handel

A ja jak zobaczyłam ogrom ogłoszeń w sieci zwątpiłam czy ktoś by w ogóle oddzwonił gdybym zamieściła ogłoszenie
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:57   #21
peggy_blue
Zakorzenienie
 
Avatar peggy_blue
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5 240
Dot.: Handel

mnie ta sprawa zastanawia w jednym punkcie: a co jeśli jakiś dawca/dawczyni jest wyjątkowo "płodny/a", pomógł wielu parom,a w przyszłości jego dzieci, nie znając swoich biologicznych rodziców się poznają, zakochają? życie pisze różne scenariusze
peggy_blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 23:16   #22
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Handel

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Nie mój drogi ojcem jest ten kto począł i wychował dziecko, ten kto nie począł a wychowuje to ojczym, ten kto tylko począł to płodziciel
Z tego, co czytałam - nie jest to takie proste z punktu widzenia samych zainteresowanych, czyli głównie dzieci dawców, choć i niektórzy dawcy po np. 20 latach zaczynają mieć problem.
Każdy sam ocenia, w kim dopatruje się ojca, a Ty napisałaś pobożne życzenie wychowujących dziecko. Wiele takich osób szuka ojców i rodzeństw, i mają z tym związany ogromny niepokój.
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 23:37   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Handel

Cytat:
Napisane przez peggy_blue Pokaż wiadomość
mnie ta sprawa zastanawia w jednym punkcie: a co jeśli jakiś dawca/dawczyni jest wyjątkowo "płodny/a", pomógł wielu parom,a w przyszłości jego dzieci, nie znając swoich biologicznych rodziców się poznają, zakochają? życie pisze różne scenariusze
To juz pytanie do biologów na ile jajeczko /plemnik zmienia i czy zmienia swój kod genetyczny pod wplywem hormonów zapłodnionej matki.

Historia jak z filmu USA ale jest to ciekawa kwestia od strony medycznej i wynikających z tego problemów.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 01:28   #24
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Handel

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Wiesz, bo gdybym miała sprzedać nerkę, przyparta do muru, jakoś by mi żal nie było. Jeżeli organizm miałby sobie poradzić. Chociaż wiemy że handel organami jest nielegalny, czysto hipotetyczna sytuacja. A jajeczko które tracę bezpowrotnie co miesiąc /też teoretycznie, bo w końcu biorę tabletki / jakoś... nie wiem czemu ale jestem do niego przywiązana?
ja do siebie tez jestem przywiązana i cenie sobie wszystkie właśnie komórki (no możne poza tłuszczowymi )

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Ja zawsze myślałem, że plemniki i komórki jajowe są oddawane przez ochotników.

Przerażają mnie testy na "bycie lepszym człowiekiem".
normalnie Gattaca się robi w tej kwestii

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Ja bym oddała jakbym miała co. Owulacji nie mam na własne życzenie ale gdybym miała i potrzebowała kasy to czemu nie?
Tylko, że moje jajko to by wzięli jacyś mocno głupi rodzice. Bo ja bym nie przeszła tego testu na bycie lepszym człowiekiem, jak to ktoś ujął. Który rodzic chciałby dziecko z 3chorobami genetycznymi z czego jedna ujawnia się w każdym pokoleniu a dwie co drugie w tym jedna na skos?
Moim zdaniem dobrze, że są takie testy. Gdy płodzimy dziecko wiemy czy w naszej rodzinie występowały poważne choroby psychiczne, wiemy to też o rodzinie partnera (a przynajmniej powinniśmy wiedzieć). Możemy być na coś przygotowani, coś wiedzieć. A z takim jajkiem od dawczyni nr. 9543K52? Testy muszą być, żeby rodzice byli świadomi czym ryzykują.

Szkoda tylko, że spermę można oddać za pomocą kilku ruchów ręki a z jajkiem to już gorzej.


W filmie "Wszystko w porządku" kontakt dzieci z dawcą spermy wyglądał tak, że dzieci dzwoniły do pani z banku, pani z banku do ojca, ojciec wyrażał zgodę i pani z banku kontaktowała z nim dzieci.
Ale to Ameryka.
popieram
nie widzę nic złego w świadomym wydawaniu na świat dzieci zdrowych
podkreślam - zdrowych a nie gorszych/lepszych
chyba każdy z nas dla własnego dziecka, gdyby mógł, wybrałby zdrowie - wiec skoro można to czemu nie

==
przypomniał mi się motyw ze scrubs w którym jd bal się oddać dziecko do adopcji bo gdyby to była córka mógłby za 20 lat ja nieświadomie poderwać....
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2011-01-26 o 01:31
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 01:32   #25
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Handel

Wiesz, póki nie zaczęłam czytać ogłoszen to myślałam, że gdybym coś napisała w necie telefony by się urwały. Guzik, dwudziestoparolatki z trójką zdrowych dzieci, po studiach wyższych, gdzie tam ja do nich nawet nikt by nie chciał pokrywać kosztów badań
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 08:20   #26
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Handel

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie jaki macie pogląd... co myślicie o sprzedaży jajeczek? Albo o sprzedaży nasienia. Nie mówię tutaj o surogatkach ani o handlu ludźmi, nie temu służy ten wątek. Mówią tutaj o zwykłym oddawaniu nasienia do banku spermy, albo sprzedaży jajeczek które się przecież marnują. Oczywiście za jajeczka jest dużo większa kasa niż za nasienie. Sprzedaż jednej komórki jajowej według źródła zaczyna się od 3-5 tysięcy i kończy na 15... Wiek kobiety ma znaczenie, ilość dzieci ma znaczenie.. Stan zdrowia także. Waga, używki, styl życia, testy psychologiczne - rzekomo... Czytałam 'ogłoszenia' - kobiety podawały ile punktów dostały ich dzieci w skali Apgar grupa krwi, wygląd zewnętrzny. Troszeczkę przerażające. Czy to jest normalne? To na pewno nie jest bezinteresowna pomoc bezpłodnym. Z resztą czy ktoś by chciał się w ten sposób charytatywnie poświęcać? W grę wchodzi gruba kasa. Czy to moralne?

Czy zgodzilibyście się na to?
Co gdyby partner chciał oddać nasienie?
Wwiekszosci przypadkow to pewnie nawet kolo bezinteresowności nie stalo. Chodzi o kase i tyle. Kilka tysiecy piechota nie chodzi a jak mozna sprzedac cos czego nam nie bedzie brak to czemu nie? Gdybym byla przyparta do muru i miala mozliwosc sprzedania jajeczka to bym sprzedala.

Jakos sprzedaz jajeczka kojarzy mi sie bardziej pozytywnie niz spermy. Bo w koncu to jajeczko bedzie usadzone w ciele kobiety i w jej macicy sie bedzie rozwijac plod przez 9 miesiecy i to ona , wedlug mnie, bedzie bezsprzecznie matka tego noworodka.
A jezeli chodzi o sperme to dawca jest dla mnie w jakims tam stopniu jednak ojcem.
__________________


„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 09:24   #27
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Handel

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
Bo w koncu to jajeczko bedzie usadzone w ciele kobiety i w jej macicy sie bedzie rozwijac plod przez 9 miesiecy i to ona, wedlug mnie, bedzie bezsprzecznie matka tego noworodka.
Obawiam się, że o tym, kogo traktuje jako matkę (matki), to ten noworodek sam zadecyduje, jak już będzie dojrzałym (powiedzmy) człowiekiem.

Dawstwo komórek jajowych, nasienia czy zarodków to w gruncie rzeczy oddawanie dziecka do adopcji. Dziecka kobiety, mężczyzny bądź pary. Łatwiej nie czuć więzi z dzieckiem, którego się nie widziało albo nawet nie ma się pewności, czy przyszło ono na świat, ale to nie znaczy, że taki potencjał nie istnieje.

Wizażankom z racji płci trudniej sobie wyobrazić taką sytuację, ale prawie każdy facet może sobie wyobrazić (albo wręcz przypomnieć ) sytuację, kiedy uprawiał seks bez zabezpieczenia z kobietą, z którą nie miał później kontaktu. I jeśli się nad tym chwilę zastanowi, wizja, że może jestem ojcem, przemknie przez głowę. Różnica między takim ojcostwem, a rodzicielstwem dawców jest taka, że w przypadku dawców prawdopodobieństwo zapłodnienia większe.

A dla dziecka - różnica jest znacznie mniejsza, gdy porównać adopcję noworodka, urodzenie przez surogatkę bądź poprzez adopcję komórki jajowej, nasienia czy zarodka. Wszystkie te dzieci niby nie pamiętają, nie widziały, a jednak dość często mają po latach potrzebę szukania.

Genetyczne powiązanie jest niezbywalne, nieważne, jak bardzo przeszkadza to ludziom zaangażowanym w sprawę.

Edytowane przez ssnn
Czas edycji: 2011-01-26 o 09:25
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 10:27   #28
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Handel

Cytat:
Dawstwo komórek jajowych, nasienia czy zarodków to w gruncie rzeczy oddawanie dziecka do adopcji.

tajess...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 10:46   #29
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Handel

Cytat:
Napisane przez ssnn Pokaż wiadomość
Obawiam się, że o tym, kogo traktuje jako matkę (matki), to ten noworodek sam zadecyduje, jak już będzie dojrzałym (powiedzmy) człowiekiem.

I uważasz, ze taki noworodek po latach , nawet jak sie dowie, ze jego mama jest bezplodna i iles tam lat temu kupila komorke jajowa innej kobiety, zeby go urodzic , uzna wlascicielke jajeczka za swoja matke a kobiete, ktora go urodzila za ...kogo??

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez ssnn Pokaż wiadomość

Dawstwo komórek jajowych, nasienia czy zarodków to w gruncie rzeczy oddawanie dziecka do adopcji. Dziecka kobiety, mężczyzny bądź pary. Łatwiej nie czuć więzi z dzieckiem, którego się nie widziało albo nawet nie ma się pewności, czy przyszło ono na świat, ale to nie znaczy, że taki potencjał nie istnieje.
Dla mnie oddanie dziecka do adopcji to w gruncie rzeczy jakies tam rozwiazanie problemu a jaki ja mam problem z moja komorka jajowa?? Czy ona jest czy jej nie ma nie czuje w naszych relacjach specjalnych wiezi.
__________________


„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 10:46   #30
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Handel

a skąd pomysł że rodzice tego dziecka powiedzą mu że komórka jajowa jest cudza?:P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.