problem z teściami:( - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-01, 20:57   #61
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: problem z teściami:(

Podsumowując:
nie pracujesz, bo nie masz wykształcenia
nie masz wykształcenia, bo przerwałaś szkołe z powodu ciąży
szkoły nie kontynuowałaś, bo... za daleko(?)

TŻ zarabia niewiele


dom się sypie
teściowie pozwalają wam mieszkać

a ty jęczysz?


Mieszkaj póki nie wrócą i wykorzystaj ten czas na: edukację, rozwój iznalezienie lepszej pracy.

Łazienka by wam się przydała, to nie jest znowu aż taki wielki koszt
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 21:09   #62
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez madlen_20 Pokaż wiadomość
właśnie to ciągle tłumacze mojemu lubemu ale jakoś nie chce tego pojąć że remontowanie też pochłania pieniądze a za to bylibyśmy sami na prawie swoim
Co oznacza, ze bylibyscie " na prawie swoim"?

Cytat:
Napisane przez madlen_20 Pokaż wiadomość

mieszkamy tu bo niestety mój Tż nie miał dobrych kontaktów z moim tatą i nie chciał z nim mieszkać
Jestescie dorosli. "Bujanie sie" od jednego domu rodzinnego do drugiego to nie rozwiazanie.

Cytat:
Napisane przez madlen_20 Pokaż wiadomość

tak bo Tż pracuje w branży budowlanej więc większość materiałów ma po połowie ceny albo nawet mniej
Pierwsze slysze, zeby w branzy budowlanej placili najnizsza krajowa. Czemu maz nie szuka lepszej pracy?

Cytat:
Napisane przez madlen_20 Pokaż wiadomość
a ja nie uczę się
nie pracuje bo nie mam wykształcenia
W takim razie do konca zycia zamierzasz nie pracowac?

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2011-03-01 o 21:10
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 21:15   #63
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: problem z teściami:(

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;25452885]
W takim razie do konca zycia zamierzasz nie pracowac?[/QUOTE]
no a jak, przecież do najbliższego miasta ma 300km a sorry, 30
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 21:20   #64
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
no a jak, przecież do najbliższego miasta ma 300km a sorry, 30
Toc to 5 dni najszybszym wielbladem .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 21:21   #65
Pachnąca_trawą
Zadomowienie
 
Avatar Pachnąca_trawą
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez madlen_20 Pokaż wiadomość
ak tak już lece do MOJEGO KOCHANEGO teścia i mu na kolanach podziękuje że mam gdzie mieszkać i że mnie wyzywa, poniża i traktuje moje dzieci jak przedmioty
to trzeba było uważać i nie pchać się w dzieci skoro nie miałaś warunków. A dziękować powinnaś - poniża i wyzywa, ale jakoś i ciepłą pupkę i internet w domu masz, więc źle chyba nie jest.

A nawet jeśli jest tak jak mówisz - to wybacz, ale gdyby jakikolwiek człowiek moje dziecięcia źle traktował, to natychmiast bym się zabrała z nimi do rodziców/przyjaciół/itd. Mężowi nie przeszkadza?
__________________
Wild child.
Pachnąca_trawą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 21:56   #66
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Luba, to ja jestem Twoim ziomkiem - z tej samej planety.
Wychodzi na to, że ja jestem Waszym.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 22:15   #67
DO SKUTKU
Rozeznanie
 
Avatar DO SKUTKU
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 589
Dot.: problem z teściami:(

A mnie jest troche zal dziewczyny.Tak to jest ,jak mlodzi bez wyobrazni mysla tylko o milosci i chca bawic sie w dom.Nie byli gotowi do tego by tworzyc komorke rodziny.Autorka przerwala szkole,jej partner malo zarabia,ale co tam.....mysleli........ja kos ,no wlasnie,jakos bedzie ......i jakos jest.I zdaje sobie sprawe,ze teraz nie jest Wam latwo.Mieszkacie na wsi,z dala od przemyslu,szkol,dwojka malych dzieci,rozpadajacy sie dom tesciow,nawet nie swoj.Wierze,ze nie macie za co wynajac,chocby malego lokum,bo to co maz zarabia ledwo starcza na zycie,a gdzie dalej?Niestety,zycie jest brutalne,i dzieki takiemu watkowi,moze inne mlode osoby pomysla ,jak wyglada doroslosc,odpowiedzialnos c,i nie beda pakowac sie w bylejakosc.
Żeby pojsc do szkoly,majac dwojke malych dzieci,wbrew pozorom nie jest takie latwe.Pewnie,sa zlobki,przedszkola,ale niestety,trzeba miec za co je poslac do takich instytucji.Dziewczyna jest w matni,i naprawde nie wiem co poradzic.A moze Twoi rodzice pomogli by Ci Autorko w przypilnowaniu dzieci,a Ty moglabys pojsc do szkoly,by miec zawod,albo do jakiejkolwiek pracy?
Mysle,ze zaczelabym od zmian w Waszym zwiazku,by bylo wiecej pieniedzy,i dwie wyplaty.To cala przyszlosc.
__________________
"Chcąc odnaleźć siebie, muszę choć trochę z siebie zrezygnować."
Emile Victor Duval
DO SKUTKU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 22:29   #68
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: problem z teściami:(

Ten wątek się wybitnie kupy nie trzyma.

Albo autorka bardzo koloryzuje i nagina fakty na swoją korzyść, albo w ogóle to wszystko jest zmyślone.
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 01:26   #69
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: problem z teściami:(

normalnie jazda bez trzymanki ten watek
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 05:40   #70
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja jestem z jakiejś innej planety, jak słowo daję.
Teściowie nie dają, rodzice nam pomagają... ludzie litości. Zaożyliście rodzinę i teraz patrzycie co ktoś ma wam jeszcze dać?
Płacicie za wynajem teściom? To mieszkanie jest ich czy wasze? Długo tam mieszkacie? Z dziećmi, bez łazienki?
Zamiast sie łądować w remonty wynajmijcie jakiś przyzwoity lokal.
I bardzo cię proszę zacznij myslec jak dorosły człowiek, czyli nie sęp i nie zaglądaj innym w kieszeń.
zgadzam się
__________________
"Wiem,że jak każda kobieta,mam więcej siły niż na to wygląda"
/Evita
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 08:20   #71
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: problem z teściami:(

madlen, mam nadzieję, że wrócisz na wątek.

Po pierwsze - do skutku dobrze prawi - potrzebna jest druga pensja (i wzrost poczucia Twojej wartości) - czy Twoja rodzina jest w stanie przypilnować dzieci? A czy Twój mąż pracuje w weekendy? Pomysł na pracę - zrób kurs kelnerski - wykształcenia/matury do tego nie trzeba, a za chwilę zaczyna się sezon weselny i będzie potrzeba ludzi. Pracowałabyś 1-2 razy w tygodniu (wiem - praca jest ciężka, ale do przeżycia).
Po drugie - Twój mąż - piszesz, że to inny temat (przeczytałam tez tamten wątek), ale nigdy tak nie jest, problemy w życiu są powiązane - musisz starać się, żeby traktował Cię jak partnerkę - bo wtedy będziesz w stanie przekonać go do swojej wizji remontu chałupy
czyli: - docenia Twoją pracę - tę w domu, siedzenie z dziećmi - jak to zrobić? Zostawiać go z dziećmi na cały dzień, gdy ma wolne (a wyjdziesz bo bedziesz szukać pracy/pójdziesz w weekend na kurs) Nie doceni Twojej pracy, dopóki nie przekona się sam, ile to kosztuje. Obiad - owszem odgrzej,zrób ale staraj się, żeby sam go sobie wziął z kuchni. Na pretensje odpowiadaj krótko i nie wdawaj się w kłótnie. Wyznaczajcie plan dnia - on przychodzi z pracy, obiad, pół godz relaksu - a potem zmiana - zajmuje się dziećmi, czy zmywa naczynia.
Dlaczego on ciągle siedzi w tak kiepsko płatnej pracy? najniższa w budowlance- to może być na papierze, a pod stołem reszta kasy

cdn

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

cd sprawy męża: źle, źle, źle! świadczy o nim, że nie trawi Twego Taty, jeśli Twój ojciec jest normalnym człowiekiem. W tamtym wątku pisałaś, że gdy mieszkaliście u Twoich rodziców to sam sobie żarcie potrafił wziąć, nawet po pracy - bo bał się Twoich rodziców, czuł względem nich respekt. Wobec Ciebie go nie ma.

W ogóle to do mnie z opóźnieniem dotarło, że gdy teściowie przyjeżdżają, to siedzicie w 6 osób w pokoju z kuchnią Nawet, gdybyście wszyscy złotymi ludźmi byli to sajgon gwarantowany.

Rozwiązania wg mnie:
1. teraz mieszkacie w domu teściów, nie płacąc za wynajem,(owszem zajmujecie się zwierzętami i przy okazji opiekujecie domem)- wylicz ile pieniędzy możecie wsadzić w ten dom w ramach "zapłaty" za mieszkanie - zatem przelicz na ok 200-300 zł (pamiętajcie, to wieś bez pracy, a dom stary, ciasny i bez wygód) na miesiąc razy czas jaki już tam siedzicie, plus rok, dwa. Tyle i ani grosza więcej nie wsadzajcie w remont. I bądźcie przygotowani, że za rok, dwa stamtąd spadacie, a to jest takie mieszkanie na wynajem

2. Poważnie z teściami rozmawiacie na temat remontu/rozbudowy domu - czyli, żeby oni kiedyś mieli gdzie wrócić, a wy mieliście swoją część. Oni inwestują - wy też. I tu przydałaby się jakaś formalna podkładka - umowa zabezpieczająca obie strony.(czy Twój mąż ma rodzeństwo?). Wiem po waszym toku myślenia, że ta opcja będzie atrakcyjna dla was, ale jest jednocześnie najtrudniejsza i najniebezpieczniejsza - mimo włożonej pracy i pieniędzy nie daje gwarancji powodzenia wystarczy, że o głupotę pkłócicie sie z teściami.

3. Zaciskacie zęby, siedzicie w tych warunkach, starając sie o lepsze zarobki i baj, baj, uciekacie na "swoje" wynajmowane/kupione na raty mieszkanko. I to jest rozwiązanie najzdrowsze, zresztą nie wyklucza rozwiązania z nr 1.
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-02, 09:42   #72
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: problem z teściami:(

jejku, dziewczyny - co się z Wami dzieje?
Dajcie jej sznur i gałąź - niech się powiesi...

Owszem sytuacja jest wręcz targiczna, ale te teksty "rusz d*pe do pracy, czy całuj w stopy teścia" to już przegięcie...

Autorko - Jesteście 4 osobową rodziną i żyjecie z 1 pensji równej minimalnej krajowej, po to własnie są pomoce społeczne, myślę, że się kwalifikujecie, pytałas czy macie szanse na mieszkanie socjalne?
Musicie iść na swoje - to pewne.
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 10:08   #73
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: problem z teściami:(

Autorka wątku wpadła zapewne z pierwszym lepszym facetem, wzięła ślub, bo jakże to panna z dzieckiem. Potem pojawiło się drugie dziecko, bo przecież dzieci to bociany przynoszą, nie istnieje skuteczna antykoncepcja. A teraz klepią wszyscy biedę gdzieś na zadupiu, zdani na łaskę teścia pijaka.
Życie jak w Madrycie.
Jak znam życie, to nic się nie zmieni, to widać po postawie autorki jak u Ferdka Kiepskiego: nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem, nie mam pracy, bo nie mam szkoły, a nie mam szkoły, bo mnie na nią nie stać, bo nie mam pracy, do miasta daleko, mąż zarabia grosze.

Powiedzcie teściom, że jak nie zaczną pieniędzy na zwierzęta przysyłać, to je oddacie do schroniska, bo nie stać was na ich utrzymywanie. To w sumie jedyna sensowna rada w tej sytuacji.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 10:24   #74
madlen_20
Raczkowanie
 
Avatar madlen_20
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 202
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez DO SKUTKU Pokaż wiadomość
A mnie jest troche zal dziewczyny.Tak to jest ,jak mlodzi bez wyobrazni mysla tylko o milosci i chca bawic sie w dom.Nie byli gotowi do tego by tworzyc komorke rodziny.Autorka przerwala szkole,jej partner malo zarabia,ale co tam.....mysleli........ja kos ,no wlasnie,jakos bedzie ......i jakos jest.I zdaje sobie sprawe,ze teraz nie jest Wam latwo.Mieszkacie na wsi,z dala od przemyslu,szkol,dwojka malych dzieci,rozpadajacy sie dom tesciow,nawet nie swoj.Wierze,ze nie macie za co wynajac,chocby malego lokum,bo to co maz zarabia ledwo starcza na zycie,a gdzie dalej?Niestety,zycie jest brutalne,i dzieki takiemu watkowi,moze inne mlode osoby pomysla ,jak wyglada doroslosc,odpowiedzialnos c,i nie beda pakowac sie w bylejakosc.
Żeby pojsc do szkoly,majac dwojke malych dzieci,wbrew pozorom nie jest takie latwe.Pewnie,sa zlobki,przedszkola,ale niestety,trzeba miec za co je poslac do takich instytucji.Dziewczyna jest w matni,i naprawde nie wiem co poradzic.A moze Twoi rodzice pomogli by Ci Autorko w przypilnowaniu dzieci,a Ty moglabys pojsc do szkoly,by miec zawod,albo do jakiejkolwiek pracy?
Mysle,ze zaczelabym od zmian w Waszym zwiazku,by bylo wiecej pieniedzy,i dwie wyplaty.To cala przyszlosc.
moi rodzice pracują więc też nie mają czasu na to
__________________
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła"



razem od 12.08.2006
madlen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 11:29   #75
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez madlen_20 Pokaż wiadomość
moi rodzice pracują więc też nie mają czasu na to
kurcze - kiedyś był podobny watek, ze jak juz ktoś chciał coś doradzić sensownego to autorka na wszystko miało wytłumaczenie, że się nie da...

A z moja propozycją co jest nie tak, że się do niej nie odniosłaś?
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 11:37   #76
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: problem z teściami:(

Więc pomyśl o pracy weekendowej i zostawiaj męża z dziećmi. 2 korzyści w jednym. Co umiesz robić, co Cię interesuje?
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 11:39   #77
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
kurcze - kiedyś był podobny watek, ze jak juz ktoś chciał coś doradzić sensownego to autorka na wszystko miało wytłumaczenie, że się nie da...
Bo ludzie nie szukają często rozwiązań swoich problemów, tylko chcą się nad sobą poużalać.
Efekt jest taki, że jeszcze latami będą mieszać w ruderze, za jakiś czas pewnie teściowie zjadą do Polski i się dopiero zacznie. A może jeszcze jakieś kolejne dziecko trafi się po drodze, bo skoro już drugie na świat w takich wspaniałych warunkach zostało sprowadzone, to co stoi na przeszkodzie, żeby kolejne wyprodukować...

Ja bym poradziła autorce wątku jeszcze zacząć liceum wieczorowe i popytać we wszystkich okolicznych sklepach, czy kogoś do pracy nie potrzebują. Albo może w okolicy mieszka jakiś ogrodnik i potrzebuje kogoś do szklarni...albo do sprzątania domów...i tak dalej.

Ale nie. Zapewne lepiej siedzieć nad sobą i się użalać.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 11:39   #78
kasia0912
Zakorzenienie
 
Avatar kasia0912
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 509
Dot.: problem z teściami:(

Zawsze można składać długopisy. Praca w domu.
__________________
Dumna Ciocia 2.06.2015

Razem: 10.08.2016

Zaręczeni 1.09.2017

Ślubujemy 24.08.2018











kasia0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 11:54   #79
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Bo ludzie nie szukają często rozwiązań swoich problemów.
Hm. właśnie sobie uświadomiłam (po raz kolejny), że nie umiem czytać ze zrozumieniem -sprawdziłam -w pierwszym poscie autorka nie pytała : jak poprawić nasze życie? tylko: czy teściowie powinni dac kasę na remont.

To co się dziwić, że nie rajcują jej nasze pomysły
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-02, 11:59   #80
madlen_20
Raczkowanie
 
Avatar madlen_20
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 202
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez Aper Pokaż wiadomość
Hm. właśnie sobie uświadomiłam (po raz kolejny), że nie umiem czytać ze zrozumieniem -sprawdziłam -w pierwszym poscie autorka nie pytała : jak poprawić nasze życie? tylko: czy teściowie powinni dac kasę na remont.

To co się dziwić, że nie rajcują jej nasze pomysły
właśnie o to mi chodzi
__________________
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła"



razem od 12.08.2006
madlen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 12:02   #81
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: problem z teściami:(

W tym kontekście też padło parę pomysłów. Jak się zapatrujesz choćby na to co ja pisałam?
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 12:04   #82
madlen_20
Raczkowanie
 
Avatar madlen_20
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 202
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
jejku, dziewczyny - co się z Wami dzieje?
Dajcie jej sznur i gałąź - niech się powiesi...

Owszem sytuacja jest wręcz targiczna, ale te teksty "rusz d*pe do pracy, czy całuj w stopy teścia" to już przegięcie...

Autorko - Jesteście 4 osobową rodziną i żyjecie z 1 pensji równej minimalnej krajowej, po to własnie są pomoce społeczne, myślę, że się kwalifikujecie, pytałas czy macie szanse na mieszkanie socjalne?
Musicie iść na swoje - to pewne.
widzisz jakoś przegapiłam twój wpis agusiajnw
pytaliśmy o pomoc w gminie ale w tym roku nic już nie dostaniemy bo gmina nie ma pieniędzy na wszystkich chętnych. a co do mieszkania socjalnego. pewnie że są dwa wolne. jedno jest w mieście pod urzedem miasta a drugie w jakimś starym mieszkaniu gdzie mieszkają starzy pijacy
__________________
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła"



razem od 12.08.2006
madlen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 12:05   #83
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: problem z teściami:(

a rodzinne na dzieci?
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 12:11   #84
madlen_20
Raczkowanie
 
Avatar madlen_20
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 202
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez Aper Pokaż wiadomość
Więc pomyśl o pracy weekendowej i zostawiaj męża z dziećmi. 2 korzyści w jednym. Co umiesz robić, co Cię interesuje?
myślałam o przerużnych pracach. składanie długopisów też już opracowaliśmy. niestety trafiłam na oszustów którym wpłaciłam pieniądze na towar a oni towaru już nie wysłali i kontaktu nie dają dlaczego.
interesuje mnie fryzjerstwo, kelnerstwo,sprzątanie czyli wszystko żeby tylko coś zarobić. jeżdziłąm po wszystkich chyba możliwych zakładach, restauracjach barach. niestety albo nie ma miejsc albo nie mam dojazdów w weekend bo nie mam prawa jadzy

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Aper Pokaż wiadomość
a rodzinne na dzieci?
mam rodzinne. chociaż to
__________________
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła"



razem od 12.08.2006
madlen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 12:11   #85
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez madlen_20 Pokaż wiadomość
widzisz jakoś przegapiłam twój wpis agusiajnw
pytaliśmy o pomoc w gminie ale w tym roku nic już nie dostaniemy bo gmina nie ma pieniędzy na wszystkich chętnych. a co do mieszkania socjalnego. pewnie że są dwa wolne. jedno jest w mieście pod urzedem miasta a drugie w jakimś starym mieszkaniu gdzie mieszkają starzy pijacy
to chyba to w mieście pod urzędem miasta jest w porządku?
Nie chcielibyście go? Tam chociaż byłby sens pakowania pieniędzy - bo było teoretycznie wasze...
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 12:14   #86
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: problem z teściami:(

Widzę, że masz takie a nie inne myślenie, ale uwierz mi - dopóki sami nie weźmiecie sie za swoje sprawy, nie oglądając się na rodziców, to zwyczajnie i po prostu będziecie zawsze dziadować i biadolić. I będziecie zwyczajnie nieszczęśliwi. Tego chcesz?
I nie, to nie są przechwalanki mądrzejszych i lepiej ustawionych wizażanek. Niejedna z dziewczyn, co tu piszą - (tak jak ja zresztą i to już prawie 10 lat) dojeżdża/dojeżdżała do roboty po dwadzieścia parę kilometrów, kombinując (kiepski) dojazd do innego miasta i zaczynała od byle czego.
Rób jak uważasz, to Twoje życie, ja mam tylko nadzieję, że te myśli gdzieś Ci w głowie zostaną i w końcu zakiełkują.
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 12:16   #87
madlen_20
Raczkowanie
 
Avatar madlen_20
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 202
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
to chyba to w mieście pod urzędem miasta jest w porządku?
Nie chcielibyście go? Tam chociaż byłby sens pakowania pieniędzy - bo było teoretycznie wasze...
widzisz moja kochana chdzi o to teoretycznie. ateoretycznie było by nasze przez pół roku bo tylko na tyle przysługują te mieszkania w naszej gminie. pytaliśmy czy jako rodzice z dwójką dzieci nie mamy możliwości przedłużyć tego okresu i czy by sie dało jakoś przedłużać ten okres. ale wszędzie słyszymy tylko nie i nie
__________________
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła"



razem od 12.08.2006
madlen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 12:17   #88
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: problem z teściami:(

Widzę, że odpisałaś - zatem dobrym tropem szłam z kelnerstwem. I tak, wiem, że dojazd bywa problemem, jak najbardziej to rozumiem (a moze z kimś mozna się zabrać?). A na miejscu? Nowy sezon się zaczyna, naprawdę spróbuj jeszcze raz.
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 12:22   #89
madlen_20
Raczkowanie
 
Avatar madlen_20
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 202
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez Aper Pokaż wiadomość
Widzę, że masz takie a nie inne myślenie, ale uwierz mi - dopóki sami nie weźmiecie sie za swoje sprawy, nie oglądając się na rodziców, to zwyczajnie i po prostu będziecie zawsze dziadować i biadolić. I będziecie zwyczajnie nieszczęśliwi. Tego chcesz?
I nie, to nie są przechwalanki mądrzejszych i lepiej ustawionych wizażanek. Niejedna z dziewczyn, co tu piszą - (tak jak ja zresztą i to już prawie 10 lat) dojeżdża/dojeżdżała do roboty po dwadzieścia parę kilometrów, kombinując (kiepski) dojazd do innego miasta i zaczynała od byle czego.
Rób jak uważasz, to Twoje życie, ja mam tylko nadzieję, że te myśli gdzieś Ci w głowie zostaną i w końcu zakiełkują.
a niby jakie ja mam myślenie skoro ja wam tu pisze że co bym nie robiła, pomoc społeczna, mieszkanie socjale, jakaś praca to zawsze coś jest na nie. i to nie jest tak że sie nie staram. bo chce w końcu gdzieś zacząć normalnie funkcjonować, praca, dzieci do przedszkola, włąsne mieszkanie ale chyba coś robie nie tak. może i z jakąś pracą by sie udało na weekendy ale jak pracodawca słyszy że niemam żadnego doświadczenia i dwoje dzieci to załamuje ręce i mówi do widzenia odezwiemy sie
__________________
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła"



razem od 12.08.2006
madlen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 12:29   #90
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: problem z teściami:(

Cytat:
Napisane przez Aper Pokaż wiadomość
Widzę, że odpisałaś - zatem dobrym tropem szłam z kelnerstwem. I tak, wiem, że dojazd bywa problemem, jak najbardziej to rozumiem (a moze z kimś mozna się zabrać?). A na miejscu? Nowy sezon się zaczyna, naprawdę spróbuj jeszcze raz.
zawsze można kogoś poprosić o podwózkę - i oczywiście zwrócic koszt paliwa.
Z czasem, dorobisz się własnego auta i bedziesz śmigać. A wtedy otworzą sie dodatkowe możliwości zarobkowania.

A to że 30km masz do miasta to żadna odległość. Ja właściwie codziennie jeżdżę na studia 40km i nigdy nie marudziłam. Toż to godzinka autobusem! pół godziny autem! Jak dodać do tego odleglosc jaką mam do pracy to wyjdzie na to że jeżdżę dziennie 140km i wiesz co. Jeździłabym jeszcze więcej i dalej gdyby trafiła się dodatkowa/lepsza praca!
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.