Matura 2014 :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-10, 12:11   #1
Lisanne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Morze jest moim spowiednikiem...
Wiadomości: 5
GG do Lisanne

Matura 2014 :)


Witam Was bardzo serdecznie.

Moze uznacie mnie za szaloną ale fajnie juz teraz było by zalozyc grono maturzystów 2014, wyminiac się planami na przyszłosc, relacjonować jak idzie nauka, jak szkoła. Tak więc czy znajdę tu licealistów z klas 1, badz osoby z 2 technikum???

Łączmy się.

Pozrawiam, Aga.
Lisanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 13:53   #2
e_liska
Raczkowanie
 
Avatar e_liska
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 338
GG do e_liska
Dot.: Matura 2014 :)

Hmm, też mnie czeka matura w 2014 ale szczerze mówiąc staram się jeszcze o niej nie myśleć
__________________
Tomorrow may rain, so I'll follow the sun
e_liska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 15:50   #3
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Matura 2014 :)

Witam, witam piszę maturę w 2014. Jestem w I kl profil humanistyczno-medialny.
Nie mam Cię za szaloną, ja tez już o maturze myślę. Trzeba już teraz, żeby potem nie oblać
Nie wiem co będę zdawać, ale boję się matematyki podstawowej...bo jestem słaba z matmy...mam ta książkę: http://www.mojeciuchy.pl/entityfiles...c1/3440071.jpg ale słyszałam opinię, że lepsza jest ta: http://www.poczytaj.pl/okl/115000/115327.jpg

Może ktoś doradzi?
I na jakie przedmioty się porywacie? Mi się marzy angielski rozszerzony
Nie ma co marzyć, tylko brać się do roboty ostro we can do it!
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 16:17   #4
Domicjana
Raczkowanie
 
Avatar Domicjana
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 260
Dot.: Matura 2014 :)

Jak zrobisz wszystkie zadania z tej książki to zdasz na 100%
http://www.damar.nazwa.pl/allegro/fo...127457703.JPEG



Aksjomat jest też dobry
Domicjana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 16:30   #5
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Matura 2014 :)

Cytat:
Napisane przez Domicjana Pokaż wiadomość
Jak zrobisz wszystkie zadania z tej książki to zdasz na 100%
http://www.damar.nazwa.pl/allegro/fo...127457703.JPEG



Aksjomat jest też dobry
Aaaa, to tzw ''kiełbasa'' :P
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 16:59   #6
Domicjana
Raczkowanie
 
Avatar Domicjana
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 260
Dot.: Matura 2014 :)

Kiełbasa andrzejowska zajmowała mi całe dni przez ostatni rok
Domicjana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 17:24   #7
aduchaa
Raczkowanie
 
Avatar aduchaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 154
Dot.: Matura 2014 :)

aksjomat jest swietny jesli chodzi o mature - to taka rada od starszej kolezanki chociaz mi wystarczyla nauka w szkole i matematyke 2 dni temu napisalam, poszlo calkiem dobrze. jak ktos chce porobic zadania z wyzszego poziomu to ksiazka Pazdry jest dobra, ale zadania sa zdecydowanie trudniejsze.
aduchaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-10, 17:33   #8
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Matura 2014 :)

Oj nie tylko Ty już myślisz o maturze Ja planuję zdawać rozszerzony polski i angielski, matma i pewnie francuski podstawa
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 17:56   #9
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Matura 2014 :)

Cytat:
Napisane przez Catalina7 Pokaż wiadomość
Oj nie tylko Ty już myślisz o maturze Ja planuję zdawać rozszerzony polski i angielski, matma i pewnie francuski podstawa

francuski...
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 20:02   #10
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Matura 2014 :)

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Nie wiem co będę zdawać, ale boję się matematyki podstawowej...bo jestem słaba z matmy...mam ta książkę: http://www.mojeciuchy.pl/entityfiles...c1/3440071.jpg ale słyszałam opinię, że lepsza jest ta: http://www.poczytaj.pl/okl/115000/115327.jpg
Może ktoś doradzi?
Ja się przygotowywałam z tej pierwszej plus "Obowiązkowa matura z matematyki" Operonu. Wynik: troszkę poniżej 90%. Także wystarczy. Drugiej nie znam.

Cytat:
Napisane przez Catalina7 Pokaż wiadomość
Oj nie tylko Ty już myślisz o maturze Ja planuję zdawać rozszerzony polski i angielski, matma i pewnie francuski podstawa
Podziwiam za francuski... dla mnie to rzępolenie na nagraniach jest straszne... Chociaż język nawet prosty do opanowania, jeśli chodzi o pisanie i gramatykę...

W każdym razie teraz zróbcie sobie porządne wakacje w tym roku, bez myślenia o maturze i nauce, bo w przyszłym się od natrętnych myśli nie uwolnicie... A nic Wam tak nie pomoże jak porządnie wypoczęty i gotowy do pracy umysł!

No, to tyle ode mnie, zanim mnie znowu ktoś zbojkotuje, że się wcinam na wątek, który mnie nie dotyczy...
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 20:29   #11
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Matura 2014 :)

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość

W każdym razie teraz zróbcie sobie porządne wakacje w tym roku, bez myślenia o maturze i nauce, bo w przyszłym się od natrętnych myśli nie uwolnicie... A nic Wam tak nie pomoże jak porządnie wypoczęty i gotowy do pracy umysł!

No, to tyle ode mnie, zanim mnie znowu ktoś zbojkotuje, że się wcinam na wątek, który mnie nie dotyczy...
Też tak myślałam, żeby w te wakacje odpocząć, ale nie będę umiała się powstrzymać od nauki. Teraz już coś tam powtarzam, bo się kurde boję tej matury. Bardziej od matury boję się tylko tego, że przytyję

Nikt Cię nie będzie bojkotował, miło że dajesz rady młodszym
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-10, 20:49   #12
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Matura 2014 :)

Ja w tym roku zdawałam, widzę że pojawił się wątek matematyki - to co ja mogę poradzić to zbiór arkuszy maturalnych z Aksjomatu (takie krwawe litery na czarnym tle) i Gwizdaka. I rzetelne uczenie się do każdego sprawdzianu Ja do samej matury z matmy nie uczyłam się praktycznie wcale, dzień przed zrobiłam jeden arkusz dla spokoju ducha i o ile zaliczą mi dowód z geometrii, to może i maksior będzie, ale cii A jestem na biolchemie, nie matfizie i geniuszem z matmy też nie jestem, bynajmniej.

I dla własnego dobra czytajcie lektury niby oczywistość, ja zawsze stwierdzałam że matura to bzdura i nie czytałam wszystkich (co jak co, przebrnąć przez Nie-boską to dla mnie dalej wyczyn) i dwa dni przed miałam intensywne czytanie streszczeń... A to już trochę nerwowe

Powodzenia, choć mówiąc prawdę, zaskoczona jestem że już się martwicie tym co będzie za dwa lata - mnie maturalny cykorek dopadł dopiero pod koniec klasy drugiej, wcześniej to jedynie do chemii się specjalnie przykładałam, bo miałam beznadziejną nauczycielkę. W wakacje się nie uczcie, mózg potrzebuje odpoczynku Ja przed klasą maturalną w ogóle nie brałam podręcznika do ręki i myślę, że dzięki temu ,,naładowałam" swoje akumulatory.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 21:11   #13
keine_angst
Wtajemniczenie
 
Avatar keine_angst
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Z fotela:)
Wiadomości: 2 244
GG do keine_angst
Dot.: Matura 2014 :)

Druga klasa jest cięższa od pierwszej, więc radzę sięgnąć do lektur, szczególnie tych grubszych typu Lalka, Potop, Ludzie bezdomni, Chłopi. W czasie roku szkolnego nie ma ani czasu, ani ochoty Poza tym wakacje zróbcie sobie wolne, jeśli tylko nie musicie robić jakiegoś zielnika
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

keine_angst jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 21:34   #14
Andora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 372
Dot.: Matura 2014 :)

ja też się melduję
jestem na biolchemie, planuję zdać polski i matmę w podstawie, angielski rozszerzony, no i pewnie biologia i chemia też rozszerzone. Ale to jeszcze trochę czasu, stwierdziłam ze później się będę martwić
Andora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 22:27   #15
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Matura 2014 :)

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
A jestem na biolchemie, nie matfizie i geniuszem z matmy też nie jestem, bynajmniej.
Akurat w tym roku CKE chyba pragnęło przeprosić tych wszystkich maturzystów, którzy rok temu oblali matmę i obniżyło drastycznie poziom...
Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
I dla własnego dobra czytajcie lektury niby oczywistość, ja zawsze stwierdzałam że matura to bzdura i nie czytałam wszystkich (co jak co, przebrnąć przez Nie-boską to dla mnie dalej wyczyn) i dwa dni przed miałam intensywne czytanie streszczeń... A to już trochę nerwowe
Albo przez "Szewców" Również nie polecam nerwowego czytania streszczeń...
Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Powodzenia, choć mówiąc prawdę, zaskoczona jestem że już się martwicie tym co będzie za dwa lata - mnie maturalny cykorek dopadł dopiero pod koniec klasy drugiej (...) W wakacje się nie uczcie, mózg potrzebuje odpoczynku
A jeśli już musicie coś robić, to ja bym polecała naukę języków... przyda się i na maturę i w życiu...Poczytajcie obcojęzyczne portale, gazety, pooglądajcie filmy...
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 06:24   #16
crazymuffin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 163
Dot.: Matura 2014 :)

hym, to może ja też się dołączę? Jestem w klasie mat+fakultet, moim fakultetem jest WOS z polskim, bo bardzo polski lubię i filologia jest moją przyszłościową opcją... chyba e) ;D
sama robię materiał biologii i chemii, bo chciałabym zdawać rozszerzenie, dodatkowo rozszerzoną matmę. wezmę też pewnie polski, ang na rozszerzeniu. chyba tyle, może też pokuszę się na francuski.
oprócz tego w te wakacje piszę pracę na konkurs, w którym laureat równa się indeksowi na studia. i jest tam misz! <3
uczę się też słownictwa na SAT, chyba zapiszę się na jakieś zajęcia przygotowujące do TOEFLa... bo podoba mi się perspektywa studiów w USA.
crazymuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 08:22   #17
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Matura 2014 :)

Cytat:
Napisane przez keine_angst Pokaż wiadomość
Poza tym wakacje zróbcie sobie wolne, jeśli tylko nie musicie robić jakiegoś zielnika
ŻE CO?! O ja, takie rzeczy się robiło w podstawówce

czytajcie lektury, możecie nawet lecieć z wyprzedzeniem, zwłaszcza, jeśli chodzi o te grubsze.
no i przede wszystkim cisnąć zadanka z matmy
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 09:03   #18
keine_angst
Wtajemniczenie
 
Avatar keine_angst
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Z fotela:)
Wiadomości: 2 244
GG do keine_angst
Dot.: Matura 2014 :)

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
ŻE CO?! O ja, takie rzeczy się robiło w podstawówce

czytajcie lektury, możecie nawet lecieć z wyprzedzeniem, zwłaszcza, jeśli chodzi o te grubsze.
no i przede wszystkim cisnąć zadanka z matmy
Zielnik. 50 roślin + systematyka. Na koniec zdawanie zielnika, tzn. mówienie co to za kwiatek po polsku i po łacinie.
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

keine_angst jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 09:15   #19
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Matura 2014 :)

Cytat:
Napisane przez keine_angst Pokaż wiadomość
Zielnik. 50 roślin + systematyka. Na koniec zdawanie zielnika, tzn. mówienie co to za kwiatek po polsku i po łacinie.
Też to miałam u mojej zwariowanej biologicy ;/ Śmieszniej było, bo pół klasy kupiło rośliny u tego samego gościa na Allegro Bo im własne roślinki pogniły (to było to lato co cały sierpień padał deszcz).
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 10:02   #20
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Matura 2014 :)

Cytat:
Napisane przez keine_angst Pokaż wiadomość
Zielnik. 50 roślin + systematyka. Na koniec zdawanie zielnika, tzn. mówienie co to za kwiatek po polsku i po łacinie.
Spytam inaczej: z kim masz biologię? Możesz napisać na PW.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 10:06   #21
keine_angst
Wtajemniczenie
 
Avatar keine_angst
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Z fotela:)
Wiadomości: 2 244
GG do keine_angst
Dot.: Matura 2014 :)

W tamtym roku masakrycznie lało całe wakacje prawie. Zielnik zrobiłam jakimś cudem chyba
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

keine_angst jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 14:47   #22
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Matura 2014 :)

Dziewczyny, teraz jest najlepszy czas żeby rozwijać swoje pasje i ew. uczyć się języków bo to trudno nadrobić w ostatniej chwili.... a nie marnować życie na testy maturalne!! Z pozdrowieniami maturzystka 2012.

Edytowane przez Kreskaaa
Czas edycji: 2012-05-11 o 14:48
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 14:51   #23
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Matura 2014 :)

Hello! Ja jestem na biol-chemie i strasznie zaluje ze poszlam na ten profil. Nie bede zdawala ani biologii ani chemii Cala pierwsza klase praktycznie olalam, ale zdam Na maturze marzy mi sie rozszerzony angielski Mysle o prawie wiec bede musiala zdawac pewnie historie albo geografie-zdecydowanie wole geografie Dziewczyny, ja marze o tym zeby studiowac w USA albo w UK, nie wiecie jak mozna zalatwic takie studia? Zupelnie sie na tym nie znam
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 15:56   #24
AnMra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 362
Dot.: Matura 2014 :)

Jestem na biol-chem-fiz, maturę pewnie będę zdawać z bioli i chemii. Ciężko już teraz zdecydować, zwłaszcza, że wszyscy straszą, że II klasa jest o wiele trudniejsza. Przeraża mnie trochę ilość lektur, jaka nas czeka w następnym roku . W tym, choć z grubszych był tylko "Potop", to i tej nie przeczytałam...

Cytat:
Napisane przez crazymuffin Pokaż wiadomość
oprócz tego w te wakacje piszę pracę na konkurs, w którym laureat równa się indeksowi na studia. i jest tam misz! <3
Olimpiada jakaś? Też robię pracę w wakacje, na olimpiadę biologiczną. Do tego, jak mi się uda zmotywować, spróbuję podszkolić swój angielski, bo póki co ustny mnie przeraża. Jak w domu, na spokojnie próbuję coś wydukać, to tragicznie nie jest, ale w połączeniu ze stresem może być nieciekawie .
AnMra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 16:31   #25
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Matura 2014 :)

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
Podziwiam za francuski... dla mnie to rzępolenie na nagraniach jest straszne... Chociaż język nawet prosty do opanowania, jeśli chodzi o pisanie i gramatykę...
Zgadzam się, słuchanie jest najgorsze!! Ale mam nadzieję, że za 2 lata już je opanuję

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, teraz jest najlepszy czas żeby rozwijać swoje pasje i ew. uczyć się języków bo to trudno nadrobić w ostatniej chwili.... a nie marnować życie na testy maturalne!! Z pozdrowieniami maturzystka 2012.
I tutaj też się zgodzę


A jeśli chodzi o olimpiady to też wcześniej o jakiejś myślałam, ale jednak zrezygnowałam, bo wiem, że nie dam rady


Dziewczyny, mam jeszcze pytanie odnośnie tych lektur. Wcześniej czytałam wszystkie (w gimnazjum jak i na początku liceum), ale ostatnio powiedziałam koniec Nie dość, że tracę tyle czasu na czytanie, to podczas pisania spr. z lektury wygląda to tak, jakbym w ogóle nie czytała... I chyba będę teraz jechała na streszczeniach, ewentualnie audiobooki będę słuchała No i tutaj moje pytanie: czy da się dobrze napisać maturę bez czytania lektur? Tylko załóżmy te obszerne () streszczenia, audiobooki no i notatki z lekcji? Bo ja już kompletnie zgłupiałam, Potop czeka, a ja nic nie robię w tym kierunku...
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 17:51   #26
TRUSKAFFKOVA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 34
Dot.: Matura 2014 :)

No to może ja też się dołączę ,bo zdaję maturę w 2014 Jestem na profilu europejskim i mam zamiar zdawać :matme pp, polski pr, angielski pr i być może geografię pr . Póki co lepiej zająć się językiem żeby mieć opanowaną dużą ilość słów bo to przyda się i na ustnej i pisemnej
__________________
Pozdrawiam , Ola
TRUSKAFFKOVA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 18:02   #27
Domicjana
Raczkowanie
 
Avatar Domicjana
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 260
Dot.: Matura 2014 :)

Ja nie czytałam praktycznie żadnych lektur w drugiej klasie typu Lalka, Potop itp.
Matura mi poszła bardzo dobrze. Zresztą liczy mi się rozszerzony polski na którym są nieznane lektury.
Domicjana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 18:06   #28
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Matura 2014 :)

Cytat:
Napisane przez Catalina7 Pokaż wiadomość


Dziewczyny, mam jeszcze pytanie odnośnie tych lektur. Wcześniej czytałam wszystkie (w gimnazjum jak i na początku liceum), ale ostatnio powiedziałam koniec Nie dość, że tracę tyle czasu na czytanie, to podczas pisania spr. z lektury wygląda to tak, jakbym w ogóle nie czytała... I chyba będę teraz jechała na streszczeniach, ewentualnie audiobooki będę słuchała No i tutaj moje pytanie: czy da się dobrze napisać maturę bez czytania lektur? Tylko załóżmy te obszerne () streszczenia, audiobooki no i notatki z lekcji? Bo ja już kompletnie zgłupiałam, Potop czeka, a ja nic nie robię w tym kierunku...
Niby się da. Obiektywnie, mnie się udało napisać wypracowanie bez błędów merytorycznych, choć Ludzi Bezdomnych nie przeczytałam, a Lalkę jeszcze w gimnazjum. Ale z serca radzę jednak czytać, poza takimi ustrojstwami jak Nie-boska wspomniana już przeze mnie. To, jakie miałam nerwy dzień przed polskim, mimo że jestem laureatem z polskiego z gimnazjum, to szkoda gadać. Też byłam cwaniakiem, nie czytałam wszystkich lektur tylko streszczenia i słuchałam na lekcjach, ale to spokojnego sumienia nie zapewnia. U mnie masa ludzi z klasy pisała potem, że np. Henryk był synem Joanny, jej uczniem, mężem... Podczas gdy był bratem.

Na maturze podstawowej niby dają fragment tekstu do analizy, ale od jakiegoś czasu jest tendencja do magicznego zwrotu ,,odwołaj się do całości lektury". Jak się nie odwołasz, to niby nic strasznego się nie stanie, mniej więcej 5 pkt się pójdzie paść. Ale czasami bez znajomości trudno coś mądrego napisać, bo np. fragment zawiera kluczową scenę danej książki, a Ty nie wiesz czemu jest kluczowa, przez co nie realizujesz części polecenia.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 19:28   #29
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Matura 2014 :)

Dziewczyny, jestem zaniepokojona tym, że nie chcecie czytać lektur...ok, ja w ''Potopie'' wymiękłam w połowie II tomu, ale weźcie, coś czytać trzeba. Nie ma tak dobrze
A dziewczyny, które zdały już maturę z polskiego na poziomie rozszerzonym-poza kuciem się tego przedmiotu co jeszcze polecacie?
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 20:37   #30
Domicjana
Raczkowanie
 
Avatar Domicjana
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 260
Dot.: Matura 2014 :)

Pisać dużo wypracowań i iść do kogoś kto poprawnie je sprawdzi (chodzi mi o poprawność językową nie o klucz). Wiedzieć jak rozpracowywać utwór jak podają klucze.
Domicjana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.