Subtelny makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-06, 16:45   #1
lordbyron
Przyczajenie
 
Avatar lordbyron
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4

Subtelny makijaż


Drogie Panie,

Jestem mężczyzną i mam pytanie odnośnie makijażu. Co robicie jeśli chcecie mieć niezauważalny, subtelny makijaż przykrywający niedoskonałości skóry na twarzy. Ciekawi mnie jakich produktów do tego używacie i w jaki sposób nakładacie je na twarz.

Pozdrawiam!
lordbyron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 16:49   #2
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Subtelny makijaż

znalazlam podobny topik, moze cos pomoże zanim dostaniesz odpowiedzi

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=niewidoczny
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 16:56   #3
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Subtelny makijaż

acha,dopiero teraz doczytałam, że jesteś mezczyzną, wiec nie jestem pewna, czy wszystko z tamtego tematu bedzie ci pasowało.

Jesli jestes facetem, radzę ograniczyc się do minimum, gdyz wiele kobiet (no dobra - w tym ja ) jest uprzedzonych do męzczyzn malujących się. Moze wystarczy puder transparentny? Praktycznie go nie widać. Jesli chcesz więcej, to nastepny w kolejnosci poradzilabym Ci korektor (tylko musisz nakladac tak,zeby nie bylo go widać!), jesli i to nie wystarczy to krem koloryzujący, ew. lekki podkład. Na usta moze jakis balsam typu Tisane. (w kazdym razie chodzi mi o to,zeby to byla pomadka ochronna nadająca delikatny minimalny polysk,ale zeby nie była w formie pomadki) No i juz nie wiem co jeszcze, bo nie wyobrazam sobie siebie polecającej tusz do rzęs, błyszczyk, cienie do powiek facetowi.

Ja chyba jestem seksistką. Więc niech inne dziewczyny się obiektywnie wypowiedzą. Moja wypowiedz niestety jest skażona uprzedzeniami.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 17:42   #4
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Dot.: Subtelny makijaż

Ale chyba on się zastanawia, co MY robimy ??
Więc ja delikatnie przykrywam niedoskonałoście cery korektorem na to puder, ew. lekki, niewidoczny podkład (Dream Matte Mousse Maybelline dokładniej !), na powieki nakładam lekko złotawy bądź cielity cień do powiek, rzęsy pokrywam bezbarwną odżywką do rzęs, która je pielęgnuje, ale i podkreśla. Na usteczka pomadka ochronna Nivea Strawberry, która delikatnie barwi usta na czerwono! Ale wyglądają na naturalne .
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 18:56   #5
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Subtelny makijaż

Cytat:
Napisane przez zapalka
Ale chyba on się zastanawia, co MY robimy ??
no tak, ale żeby to potem wykorzystać w SWOIM makijażu chyba przynajmniej ja tak zrozumialam
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 19:19   #6
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Subtelny makijaż

Cytat:
Napisane przez Joey
no tak, ale żeby to potem wykorzystać w SWOIM makijażu chyba przynajmniej ja tak zrozumialam
Ja tez

Polecam korektor, jesli te niedoskonałosci nie są zbyt duże. Tylko dobierz sobie odpowiedni kolor
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 19:31   #7
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Dot.: Subtelny makijaż

Łojezu ! To ja tego co ja Ci absolutnie nie polecam !
Według mnie korekto, ew. puder, ochronna pomadka (nie barwiąca) i NULL, ZERO, NIC WIĘCEJ!
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-06, 20:20   #8
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Subtelny makijaż

Mężczyzna może ograniczyć się wyłącznie do dobrego jakościowo trwałego korektora w idealnym dla siebie odcieniu, puder nie byłby tu już konieczny. Na usta może być choćby klasyczna nivejka I to tyle
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 20:23   #9
lordbyron
Przyczajenie
 
Avatar lordbyron
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4
Dot.: Subtelny makijaż

Dzięki wszystkim! Powiem dokładnie - chodzi mi o "metromakijaż". Jestem metrofacetem, dbam o cerę, ale mimo to wciąż widzę niedoskonałości i dlatego chciałem je zakamuflować. Nie mam pojęcia o tym jak się robi makijaż, a wierzę, że Wasz - ten subtelny nie będzie się różnił tak bardzo od makijażu panów z okładek
lordbyron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 20:45   #10
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Subtelny makijaż

Wiesz co ja Ci powiem? Facet bez makijazu jest 100 razy bardziej pociagajacy niz facet w makijazu (mimo ze takiego nie znam) Naprawde zastanow sie czy naprawde jest Ci to potrzebne?
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 20:54   #11
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Subtelny makijaż

Cytat:
Napisane przez lordbyron
Dzięki wszystkim! Powiem dokładnie - chodzi mi o "metromakijaż". Jestem metrofacetem, dbam o cerę, ale mimo to wciąż widzę niedoskonałości i dlatego chciałem je zakamuflować. Nie mam pojęcia o tym jak się robi makijaż, a wierzę, że Wasz - ten subtelny nie będzie się różnił tak bardzo od makijażu panów z okładek
Odsyłam Cię tutaj:

http://www.wizaz.pl/images/agaz/kurs_makijazu_02/

Pooglądaj filmiki (moim zdaniem tylko o nakładaniu korektora wystarczy, ale to już Twój wybór).
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-06, 20:57   #12
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Subtelny makijaż

Cytat:
Napisane przez Asik_
Wiesz co ja Ci powiem? Facet bez makijazu jest 100 razy bardziej pociagajacy niz facet w makijazu (mimo ze takiego nie znam) Naprawde zastanow sie czy naprawde jest Ci to potrzebne?
Jeśli ma ochotę, to niech się maluje, wszystko jest dla ludzi, czemu ma się zastanawiać? Jesli poczuje się męsko z podkładem na twarzy, to niech mu to słuzy
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 21:03   #13
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: Subtelny makijaż

hmm sama nie wiem... w pierwszej chwili jakos dziwnie sie to czyta i w ogole dziwnie mysli sie o makijazu dla faceta, ale zaraz potem przypomnialo mi sie ze i ja czasami mojego podmalowoje:P oczywiscie tylko w skrajnych przypadkach, lub wieczorem gdy gdzies wychodzimy a jego pyszczek szpeci jakoes zaciecie czy cos w tym stylu. uwazaj jednak z tym makijazem jest bardzo zdradliwy bo wystarczy zmiana swiatla i wygladasz jak chinska lalka. owszem sztuczne swiatlo zwlaszcza takie jakie mamy w klubach itp pozwala facetowi na dyskretny makijaz ale w zadnym wypadku nie decyduj sie na niego przy swietle dziennym zwlaszcza przy slonecznej pogodzie... to moglby nie byc najciekawszy widok
aaa i zrezygnuj z matujacych kosmetykow jesli chcesz potem stosowac kosmetyke kolorowa gdyz drobne przesuszenia skory mogoce powstac w wyniku jej zmatowiania moga pod wplywem jakiegos podkladu przeistoczyc sie w nieestetyczne luszczace sie plamki.. pamietaj ze nie liczy sie tylko kolor, ale i rodzaj skory do jakiej dobierasz np. korektor.. pozdrawiam i powodzenia. mile widziana jakas fotka (to taka babska ciekawosc);P
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 21:59   #14
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Dot.: Subtelny makijaż

Rób jak chces, ale według mnie prawdziwie męski facet nie zawsze jest pachnący, czyściutki świeży i ma idealnie gładką cee. Przemyśl to. Jeśli już to tylko korekto, puder i ochronna pomadka, cyzli to, co już pisałam .
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 22:16   #15
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Subtelny makijaż

Cytat:
Napisane przez lordbyron
Dzięki wszystkim! Powiem dokładnie - chodzi mi o "metromakijaż". Jestem metrofacetem, dbam o cerę, ale mimo to wciąż widzę niedoskonałości i dlatego chciałem je zakamuflować. Nie mam pojęcia o tym jak się robi makijaż, a wierzę, że Wasz - ten subtelny nie będzie się różnił tak bardzo od makijażu panów z okładek
wiesz, ostatnio czytałam, ze im wiecej czasu poswiecamy na pielegnację np. cery, tym bardziej jestesmy z niej niezadowoleni. Trzeba patrzec na siebie z dystansem, obiektywnie. Jestem pewna, ze nikt prócz ciebie tych doskonałosci nie widzi. Szczególnie, ze jestes mężczyzną - naprawdę nikt nie oczekuje od ciebie idealnej cery

zresztą, ja chyba tak jak Zapałka- nie preferuje przesadnie wypielegnowanych facetów i nie jest to dla mnie "wzorem meskosci "
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 08:25   #16
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Dot.: Subtelny makijaż

Polecam ewentualnie tylko nałożenie punktowo korektora- istnieje jednak niebezpieczeństwo, że nie do końca idealnie nałożysz kosmetyk i iktos zauważy że usiłowałeś ukryć swoje niedoskonałości i to się moze spotkać ze złośliwymi uwagami;-)I przynieść zupełnie odwrotny skutek;-)Bo lepszy facet z pryszczem niż facet który usiołował go ukryć;-)

Mi zdarza się czasem malować panów do zdjęć czy do ślubu - ponieważ w tym wypadku zależy na tym żeby na zdjęciu mężczyzna się nie świecił, ale w życiu codziennym moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Zwykła pielęgnacja wystarczy;-)
Może daj chwile odpocząć swojej skórze i nie bombarduj jej tak wieloma specyfikami - bo błędne jest myslenie że im więcej tym lepiej;-)
pzdr
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.