Dubaj - jestescie tu? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-18, 02:17   #31
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: Dubaj - jestescie tu?

Oh, I'm impressed !
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 11:26   #32
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Dubaj - jestescie tu?

Cytat:
Napisane przez anamnezis Pokaż wiadomość
maryam87 Ty lepiej napisz czemu Cię wywiało do Dubaju, co tam porabiasz i jak Ci się żyje
Możesz po angielsku
Salam.
Tak, chcemy wiedzieć, jak się tam znalazłaś
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 13:54   #33
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Dubaj - jestescie tu?

Z tego co pamietam , w jednym z watkow maryam pisala ze sie tam urodzila, jej tato jest stamtad.Dobrze pamietam maryam????Pozdrawiam
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 19:43   #34
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: Dubaj - jestescie tu?

Kto jest zainteresowanym tym zakatkiem swiata polecam
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=201896
tu wiecej mozna sie dowiedziec
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 17:20   #35
robert33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: Dubaj - jestescie tu?

maryam87. Czy jest mozliwosc znalezienia Pracy w Dubaju ???
robert33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 20:45   #36
drolma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Dubaj - jestescie tu?

Witajcie, mam pytanie - czy któraś z was orientuje się może, jak to jest ze szkołami w Dubaju lub Sharjah? Wkrótce przeprowadzę się tam z 3 letnim dzieckiem. Jakiego rzędu koszta mogą wchodzić w grę ( wiem że różnice są pewnie znaczne zależnie od szkoły).. Czy dziecko może rozpocząć naukę w dowolnym momencie roku szkolnego? I w ogóle będę wdzięczna za wszelkie pomocne informacje w tej sprawie.. pozdrawiam
drolma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 13:46   #37
kkaja5
Raczkowanie
 
Avatar kkaja5
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Zielona Góra/ Dubai
Wiadomości: 127
Dot.: Dubaj - jestescie tu?

hej dziewczyny!

jestescie jeszcze w tym Dubaju halo halo!!
kkaja5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-03, 13:42   #38
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Dot.: Dubaj - jestescie tu?

kkaja zajrzyj na watek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=201896
tam jest teraz miejsce zbiorki dziewczyn w Dubaju i innych Emiratach
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 16:59   #39
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Dubaj - jestescie tu?

a ja mam takie pytanko, jak z wiza do dubaju? mam na mysli wize turystyczna.jak ja zdobyc?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 22:54   #40
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Dubaj - jestescie tu?

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanko, jak z wiza do dubaju? mam na mysli wize turystyczna.jak ja zdobyc?
Nie ma większych problemów z wizą, jednakże mogą być problemy jeśli masz (chyba) mniej niż 21 lat i jesteś niezamężna. Chociaż można to obejść, najlepiej zadzwoń do jakiegoś biura podróży i poproś żeby oni to wszystko za ciebie załatwili.

Na mnie Dubaj zrobił wrażenie, ale z mojego punktu widzenia jest to bardzo trudny kraj, jeśli chodzi o emigrację.
Po powrocie marzyłam tylko o tym, żeby zobaczyć niebieskie niebo, prawdziwe drzewa, czy trawnik (nie wspominając już o chodzeniu boso po trawie)... - szczyt marzeń.
Duabaj wg mojego odczucia, to bardzo sztuczne miejsce, powiedziałabym nawet, że utopijne..
Biała kobieta ciągle jest nagabywana przez mężczyzn, szczególnie w taksówkach. Najlepiej mówić że ma sie męża i dzieci (zawsze o to pytają) i mówić że przyjechało się tu z ojcem. - To odstrasza. Miałam wiele nieprzyjemnych sytuacji w taksowkach, łącznie z tym, że jeden facet zaczął się do mnie dobierać. - Problem polega na tym, że w innym kraju normalne jest że mu coś odpowiesz, powiesz coś agresywnym tonem... w Dubaju trzeba mieć się na baczności i trzeba w takich sytuacjach postępować bardzo rozważnie. Podniesiony głos, (w stosunku do kogolwiek, ale szczegolnie do mężcyzny) może być różnie odebrany. Kilka lat temu byla sprawa chlopaka, ktory na ulicy pokazal środkowy palec - dziś siedzi w więzieniu.
Ogólnie, trzeba ciągle uważać - przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie. Może i jest to ciekawe miejsce, ale ja osobiście nie chciałabym tam mieszkać.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 07:13   #41
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Dubaj - jestescie tu?

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanko, jak z wiza do dubaju? mam na mysli wize turystyczna.jak ja zdobyc?
Nie ma "wizy do Dubaju", jest wiza do Emiratów.

Polecam stronę Polskiej Ambasady w Abu Dhabi.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE < KLIK


Cytat:
Obywatele RP, niezależnie od celu przyjazdu, podlegają obowiązkowi wizowemu.
Cytat:
Generalnie, zgodnie z zasadą sponsorowania wiz obowiązującą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (dalej: ZEA), wizy udzielane są wyłącznie osobom, dla których uprawniony podmiot miejscowy uzyska promesę w urzędzie imigracyjnym.
Tym podmiotem może być osoba fizyczna – obywatel ZEA lub cudzoziemiec przebywający w ZEA na podstawie wizy pobytowej z prawem do pracy.
Podmiotem może być także instytucja: hotel, biuro podróży, przedstawicielstwo linii lotniczych (dotyczy to wiz krótkoterminowych, turystycznych).
Nie można otrzymać wizy na granicy bez uprzedniego uzyskania promesy wizy w trybie przewidzianym dla każdej kategorii udzielanych wiz.
Nie ma natomiast wymogu posiadania przez obywateli RP wiz tranzytowych w przypadku pozostawania w strefie tranzytowej lotniska. W ZEA cudzoziemcy nie otrzymują zgody na pobyt stały. Szczegółowe informacje o możliwości uzyskania przez obywateli RP wiz wjazdowych do Emiratów można uzyskać w Ambasadzie ZEA w Berlinie: Hiroshimastrasse 18–20, D10785 Berlin, tel. (00 49 30) 51 65 16, faks (00 49 30) 51 65 19 00.
Paszport osoby ubiegającej się o wizę musi być ważny, co najmniej 6 miesięcy.
W paszporcie nie mogą się znajdować wizy wjazdowe Izraela lub ślady pobytu w tym kraju, gdyż taki paszport jest w myśl przepisów ZEA nieważny.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2010-09-26 o 07:16
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-25, 22:15   #42
Oliveczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Dubaj/Szczecin
Wiadomości: 37
Dot.: Dubaj - jestescie tu?

Hej dziewczyny
Jakbyscie mialy pytania to piszcie chetnie odpowiem.
Mieszkam juz dlugo w Dubaju z mezem i co nieco moge odpowiedziec.
Ja akurat nie potrzebuje wizy wiec nie wiem jak dokladnie tam jest z tym.
Jesli chodzi o lekarzy to tragedia, co mozna by bylo myslec ze jest odwrotnie,ale pamietajcie ze to miato powstalo stosunkowo niedawno i jeszcze ludzie boja sie tam jezdzic do pracy.
Owszem jest masa przyjezdnych ale do innych prac.wyobrazcie sobie, ze duO pracuj pakistanczykow np. Zmieniaja kwiaty przed hotelem w 1 noc z rozowych na biale.
Fajne sa takie fanaberie , myja chodniki.jest tam naprawde bardzo czysto.
Ale jesli chodzi o opieke zdrowotna slabo.malo jest specjalistow i ciagle szukaja.
Pamietajcie tez o cieplym lecie 50-60 stopni , choc wszedzie jest klimatyzacja upal jest naprawde nie do wytrzymania czasami.
Jesli chodzi o szkoly .wspanaly wybor od amerykanskich po francuskie.naprawde polecam , ja tez chodze do fajnej szkoly napewno edukacja jest na wysokim poziomie.
Tak w skrocie
Jesli chodzi o mezczyzn tam mieszkajacych to jest prawda co pisza wyzej .
Ja mam meza i znam tam juz kilka osob, ale naprawde sama nigdy staram sie nie wychodzic nie wiadomo gdzie, ale jest bardzo duzo europejczykow i ludzie tam staraja sie zyc .

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Nie ma "wizy do Dubaju", jest wiza do Emiratów.

Polecam stronę Polskiej Ambasady w Abu Dhabi.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE < KLIK

Hej dziewczyny
Jakbyscie mialy pytania to piszcie chetnie odpowiem.
Mieszkam juz dlugo w Dubaju z mezem i co nieco moge odpowiedziec.
Ja akurat nie potrzebuje wizy wiec nie wiem jak dokladnie tam jest z tym.
Jesli chodzi o lekarzy to tragedia, co mozna by bylo myslec ze jest odwrotnie,ale pamietajcie ze to miato powstalo stosunkowo niedawno i jeszcze ludzie boja sie tam jezdzic do pracy.
Owszem jest masa przyjezdnych ale do innych prac.wyobrazcie sobie, ze duO pracuj pakistanczykow np. Zmieniaja kwiaty przed hotelem w 1 noc z rozowych na biale.
Fajne sa takie fanaberie , myja chodniki.jest tam naprawde bardzo czysto.
Ale jesli chodzi o opieke zdrowotna slabo.malo jest specjalistow i ciagle szukaja.
Pamietajcie tez o cieplym lecie 50-60 stopni , choc wszedzie jest klimatyzacja upal jest naprawde nie do wytrzymania czasami.
Jesli chodzi o szkoly .wspanaly wybor od amerykanskich po francuskie.naprawde polecam , ja tez chodze do fajnej szkoly napewno edukacja jest na wysokim poziomie.
Tak w skrocie
Jesli chodzi o mezczyzn tam mieszkajacych to jest prawda co pisza wyzej .
Ja mam meza i znam tam juz kilka osob, ale naprawde sama nigdy staram sie nie wychodzic nie wiadomo gdzie, ale jest bardzo duzo europejczykow i ludzie tam staraja sie zyc .
Oliveczka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 06:05   #43
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Dubaj - jestescie tu?

Cześć! Mam możliwość wyprowadzić się tam, TZ dostał pracę i mam pytania:

1) czy trudno jest znaleźć pracę? Mam mgr SGH, znam ang, mam 2 lata dośw.
2) Jak są traktowane kobiety?
Trafilam na artykul sprzed 3 lat temu o aresztowanej Norweżce. Zostala zgwalcona a rzad Emiratow skazal ją na kilka lat wiezienia za dopuszczenie się stosunkow przedmalzenskich. Rzad Norwegii interweniowal ale bezskutecznie.
oceniacie? Czuje sie jak w wiezieniu czy to inaczej zupelnie sie odbiera?
3) Czy jest tam bezpiecznie?
Czy mogę wyjść SAMA na spacer po mieście?
4) Czy to prawda ze nie bede mogla nawet za rekę iść z mezem na zewnatrz? Zero okazywania emocji?
5) Czy jest cos jeszcze co powinnam wiedziec?
6) Jak Wam się tam żyje? Polecacie / odradzacie?
7) jak szkoły? widziałam ceny uniwerków / jakby podyplomówek i to ogromne kwoty, za ktore w Wawie mozna kupic mieszkanie. Da sie cos taniej, albo jakies szanse dla obcrokrajowcow sa korzystne? Chodiz o studia po ang, jakies 1 rok albo jakies kursy.
8) religia: wiem że jest zakaz. Przynajmniej wiem o religii Swiadkow Jehowy, ze nie mają prawa tam być i mieć swojej religii. Czy macie info ile osób rocznie idzie do więzienia za religię? Wiem że ŚJ idą. Bo jedyną dopuczalną jest islam tak?
9) wolność: czy kobieta może czuć się tam wolna? Mówą że Dubaj taki wyzwolony, europejski. Ale biorąc pod uwagę gwałty za które kobiety idą do więzienia, brak możliwości wyznawania swojej religii, brak mozliwosci chodzenia za rękę z mężem - to ta wolność zastanawiam się jak jest przez Was odbierana jeśli tam mieszkacie

Z góry wielkie dziękuję!
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-06-10 o 06:18
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-10 07:05:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.